L niet of de pogingen, die door het Helder- whe Visschersfonds, waarvan de meeste slachtoffers leden waren, aangewend worden, om het leed te verzachten van hen, die ioo onnoemeljjk veel verloren, zullen zeker slagen, lil een hier achterstaande advertentie wordt medegedeeld, dat het Bestuur der vereeuiging, bijgestaan door eenige niet- leden, deze week zich aan de huizen der ingezetenen zal vervoegen tot de inzameling van liefdegaven. Een opwekking om dit te steunen, is waarlijk overbodig. De uitvaart. Ondanks de ontzettende warmte hadden velen zich opgemaakt om getuige te zijn van de uitvaart der arme slachtoffers. De Waohtatraat en de Artilleriestraat ver toonden een ongewoon beeld; in dit deel dor gemeente, lang niet by alle bewoners van den Helder bekend, was alles in rouw. Daar woont de kring van menschen, die door de ramp zoo deerlijk getroffen was. Menig woord van deelneming werd daar gehoord, menige traan werd daar gestort bjj het grafwaarts brengen van die mannen, meereudeels in de kracht van hun leven aan hun gezin of het ouderljjk huis ont- rujet. Het was een aangrijpend schouw spel, toen de stoet, bestaande uit vier rouwkoetsen en twintig volgkoetsen, zich in de Langestraat als een geheel in be weging zette. Zjj werden naar hun laatste rustplaats gebracht door tal van vrienden en beken den en door de leden van de Jongevisscliers- Vereeniging. Vele bloemkransen gaven mede ecg bewijB van deelneming en achting. Op het kerkhof. Zjj waren samen door het ongeluk ge troffen, zij zouden ook naast elkander rusten in de kille schoot der aarde; achtereen volgens werden Jan Koningstem, Jan Run- nenburg, Dirk Been, Maarteu Coster en Jan Coster in de groeve neergelaten. Voor alle aanwezigen was het een tooneel om nooit te vergetenWat ging er niet om in de harten van zoovele bloedverwanten en vrienden Wie had geen deernis met den vader en den grootvader van Dirk Boen, van wie een anderen zoon en klein zoon een korte spanne tjjds geleden mede op zoo jammerlijke wijze het leven verloor? De heer J. Korver, het woord nemende, was ongetwijfeld de tolk der geheele bur ger jj, toen hij een woord van deelneming richtte tot de aanwezige familieleden. Hij zeidu o.a.»Er ia een spreuk, die op een plaats als deze Bteeds in herinnering komt, en die niet geschreven is in letters van goud of zilver, doch als met de punt van een diamant gegraveerd is in de mach tige natuur om ons heen: »gedenkt te sterven"; nauwelijks is eene gebeurtenis voorby, die geheel de gemeente met ont zetting vervulde, of opnieuw gaat er een rilling, een schok door de gemoederen, bjj 't vernemen eener ramp als nimmer door ons aan den Helder aanschouwd is. We staan aan de groeven, die de brok- atukkeu omvatten van vijf jeugdige levens, terwjjl nog een aantal anderen, verwond en hulpeloos wachten of er leniging in en behoud uit hun ljjden komen zal. De gedachten vermenigvuldigen zich, de raad selen, die wjj niet kunnen doorzien, doen ons zwijgen over de daden van Hem, die heerscht over leven en dood. Dat deernis en meólyden gevoeld wordt, bewjjst wel de onafzienbare mensclien- massa, alhier tegenwoordig. Geachte fami liëu, ouders, broeders, zusters, wy arme menschen kunnen u de uwen niet terug geven, maar wat we kunnen doen, willen we doen. Wy willen met u dragen het ontzettend leed. dat over u gekomen is, we willen verzachten do gévolgen des doods, voor weduwen en kinderen. Laat de deel neming van allen in den Helder voor u een troost zijn! Geachte hoorders! Het jaar, dat wy be leven, is ontzettend in allerlei leed en ellende; de dood waart alom, geruchten van oorlogen en rampen als nimmer te voren, vervullen onze barton met ontroe ring. Wat wij kunnen, wat wy moeten doen Sluit u aaneen, laat er een gevoel zjjn van solidariteit, dat de een den ander tot een steun zij en een hulpe, en nu, rust in vrede! arme slachtoffers van zoo'n ontzettend ongeluk! Ge waart een- voudigen in uw stand, doch aan uwe groe ven worden tranen gestort, oprecht en weemoedig, en hier zullen wij allen de gelofte hernieuwen: wij zullen dragen en helpen en verzachten het levenslot der genen, die gij achterliet. Vaartwel De heer C. S. de Wit, president van het Vi8«chersfond8, sprak mede een woord vau troost, en verzocht het Visschersfonds krachtig te willen steunen, waardoor dat fonds in staat zal zijn de achtergebleven weduwen en weezen en de verminkten vol doende te steunen. Daarmede was deze plechtigheid, die door meer dan duizend menschen werd hygewoond, geëindigd en togen allen diep bewogen huiswaarts. Een aantal officieren der artillerie, was als deputatie up het kerkhof aanwezig. Andere autoriteiten merkten wjj niet op. De dagelyksche schietoefeningen der ar tillerie werden dien dag niet gehouden. De toestand der negen verpleegden in hot Marine-Hospitaal is hedenmorgen naar omstandigheden vrjj gunstig. De muziekvereeniging Crescendo" hoeft besloten ten voordeele der nagelaten betrekkingen der bjj de ramp op 18 Juli jl. omgekomen en verwonde visschers een Liefdadigheids-Concert te geven, waarvan de geheele opbrengst zal komen ten bate van genoemde betrekkingen. Opgevoerd zal worden de zoo gunstig bekende en met veel succes alhier opge voerde operette in 8 bedryven»Murijke van Scheveningen", onder directie van den heer H. A. Egbers, in het lokaal »Tivoli", vermoedeljjk op Woensdag 25 Juli a. s Een inteekenlyst zal reeds heden en morgen door de dames-leden der Vereeni- giug langs de huizen der ingezotenen worden aangeboden. Do Burgerkring >Harmonie" roept ver schillende vereenigingen op tot^eene ver gadering om de noodlottige ramp te be spreken en pogingen tot leniging aan te wenden. Ook het Israëlitisch Jongelings-Comité zal trachten den nood te lenigen door het houden van een »faucy fair". Men zal daar voor eerstdaags aan de huizen der inge zetenen voorwerpen ter verloting vragen. Ook in dezen vorm kau veel worden gedaan. Door de conunissio voor Kindervoeding is aan die gezinnen, waar behoefte aan onder eleuning bestond, reeds begonnen met de uitdee- ling van brood en boter. Mochten er onder onze lezers buiten de gemeente-zijn, die eene bijdrage voor de ongelukkigen willen offeren, de Redactie van dit Blad stelt zicb gaarne bereid die gaven in ontvangst te nemen, en aan de commissie over te dragen. Een droeve uitwaart. Kon brcedo stoot trokt naar liet korkhof hoon. Ten gravc gaan vjjf ljjken achtereen. Gevallen zjjn deez' mannen onverwacht, Toen geen van allen nog aan sterven dacht. O, droeve ramp, wat hebt ge al rouw geslicht. Gevoelloos hebt ge, o dood, uw taak verricht. Thans heerscht cr smart en vloeit er traan [by traan, By hen, wier liefste panden grafwaarts gaan. Langs straat en gracht staan duizenden [geschaard. De droeve ramp heeft allen leed gebaard Zij voelen mot do nabestaanden mee Hun harte krimpt van smartgevoel en wee. In menig oog welt deernisvol een traan, Als men de eombro Btoet voorbij ziet gaan. .Gedenk te sterven* is het ernstig woord, Dat in deze uro stil wordt aangehoord. Betreurd, beweend, beklaagd voert mon hen Hun liefstcn blyvon achterin geween. [hoen. Wie voelt de smart van weeuw en wees niet mee; Wie stemt niet in met hunne stille bee God, die van weeuw en wees een Vader is, Hij sterke en trooate hen by groot gemis Maar tol ons allen klinkt het by hun nood Helpt met elkaar hen aan 'tdaag'lyksch brood W. M. Te. Burgerlijke Stand, gem. Texel, van 7 Juli tot 18 Juli 1900. ONDERTROUWD: Piotcr Vlas en jGeer- truida Bugiie (Oudeschild). GETROUWD: Geene. GEBORENMaria Puulinu, dochter van Reyer Bnysman en Marrotje Bakker (den Burg) [geboren 29 Juni]. Gerrit, zoon van Piotcr Vlaming en Grietje Vlaming (Ooster end). Tryulje, dochter van Jan Drijver en Teljo de lx'ouw (Oosterend). Albcrt, zoon van Cornelis Witte cu Muartjo Dros (Eierlaud). Maarten Pieter, zoon van Piotcr vau der Vliet en Jantje Klant (Koogcrvtdd). OVERLEDEN Geene. Marine en Leger. Het nieuwe pantserdekschip .Gelderland* liggende op 's Uykswerf alhier, is gisteren in dienst gesteld. Blykens by hot departement van marine ontvangen berichten zijn het pantserschip „Piet Hein* en het pantserdekschip .Konin gin Wilhelmina der Nederlanden* respectie velijk 14 en 15 dezer naar de Chineesche wateren vertrokken. De minister van marine heeft bepaald, dat de matrozen lo kL, die in het bezit zijn van het brevet van matroos-torpedist, indien zjj zulks weuschon, in de gelegenheid gesteld moeten worden zoowel aan boord van het torpedo-instructieschip als aan boord van de beide torpedo-logementechepen, om de be kwaamheden, veroischt voor den graad van korporaal-torpedist, te bekomen. In verband mot de in 1895 voor het per soneel onderofficieren en mindere schepelin gen by de zeemacht in het leven geroepen regeling, waarbjj do qualiteit van stuurman, provoost, zeilmaker en smid niet meer wordt aangevuld en gaandeweg uit de sterkte der marine zal wegvallen en bepauld werd, dat zy, die van 1 Nov. 189581 Dec. Iö99 zoo wel op verzoek als wegens diensteindiging den dienst zouden verlaten, beschouwd zou den worden hiertoe genoopt to zijn door re denen of oorzaken, ontstaan buiten eigen toedoen en daardoor desverlangd aanspraak bekwamen op do teruggave hunner bydrage aan het londs voor dek- en onderofficieren, heeft de minister van marine thans goedge vonden dezen torman to verlongen tot 31 Dec. 1904. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Polypheraus', van Am sterdam, arriv. 12 Juli te Port-Said. Het stoomschip «Anchiscs*, arriv. 13 Juli van Batavia to Amsterdam. Het stoomschip .Prins Hendrik*, van Am sterdam, passeerde 13 Juli Kaap Carvoeiro. Het stoomschip «Koning Willem I* arriv. 13 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip .Java", van Amsterdam, arriv. 15 Juli te Port-Said. Het stoomschip .Koningin Wilhelmina*, naar Amsterdam, arriv. 15 Juli to Suez. Hét stoomschip .Koning Willem II', naar Amsterdam, vertrok 13 Juli van Padang. Het stoomschip .Lombok* van Amsterdam, pass. 15 Juli Dungeness. Het stoomschip .Prins Alexandcr*, naar Amsterdam, pass. 15 Juli Kaap Rocca. Het stooomscliip .Prinses Sophie,* van Amsterdam, pass, 15 Juli Porim. Marktberichten. Alkmaar, 14 Juli. Aangevoerd 10 paarden f 70 a 200, 15 koeien cn ossen f 70 a 180, 26 nacht. kalv. f 8,a 16,24 magere schapen f 12, a 22,40 magcro varkens f 13 a 15,2 bokken en geiten f 0.a 0.260 biggen f 6 u 9.boter per P. f 0.57* a 0.62*, aangev. 4348 pond, kipeioren f 0.75 a 0.878 p. 25, eenden dito f 0.— per 100, 79 lauim. f H a 12., 4 kleine bokjes f0.70, a 1.25., 0 vette varkens, p. p. a ct- vette schupon f a 0 vette kalveren, f a per P. a c. Visscherijberichten. trokken 6 N'ieuwediep, 18 Juli. Aangebracht tal hariDg por tal f 8, 1 atenr voor I av. Van vletien <5 roggen p. at. 80 eent. 50 korden met 10 tot 60 tongeu p at. f 0.90 a fl, 10 lot 6 middelm. tongen p. at. 60 70 cent. 10 tot 80 kleina tongen p. at. 85 a S0 cent. 4 tarbotten p. at. f 5 a f 7. 8 tot 16 roggen p. at. f 1, 1 tot maud kleine tchol p. ni. f 1,50 a f 2,60, 1 tot 3 mand achar p m. f 8 f 4. 1 Kugelaehe kotter 1J.M. 67, «hipper William Bokle, met 78 itnka groolc, middelm. en kleine longen, tarbot, kleine schol, acliar en pouen, besomming f 84. 150 kordcra met 10 tot 60 tongen p. at. f 0.90 a f 1,10, 10 tut 80 middelm. tongen p. at. 60 60 cent, 10 tot 100 kleine longen p. st. 20 a 25 eent, 80 tar botten p. at. f 6 a f 8,50, 2 tot 20 roggen p. at. f 1 a f 1,10, 2 tot 6 mand kleine acliol p. ui. 2 a f 4, 1 tot 4 mand achar p. ra f 8 a f 4. 16 Juli. 1 kordcr met 40 atuke groote en kleine tong, 4 mand kleine achol en schar voor f 86. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 16 Juli. BEVALLEN: E. Jansen geb. de Groot, z. M. Smid gcb. Smit, d. H. v. d. Berg geb. v. d. Veer d. G. M. Eelman gcb. Monté, d. G. Valkenburg gcb. Henning, d. M. Maters «T0b. Wit, z, H. Bakker geb. Baarssen, d. P. de Klerk geb. v. d. Ham, d. T. do Jong geb. Klees, d. A. M. Wyt geb. Wyt, d. C. M.van Es "eb. Boll, z. M. Brooks geb. Visser, z. E. v. d. Wal geb. v. d. Maas, d. H. de Haan geb. Veltmau, z. OVERLEDEND. Been, 25 j. J. J. Ilun- nenburg, 32 j. J. A. Koningstein, 41 j. M. Coster, 22 j. J. D. Coster, 20 j. A. van Baa- ren geb. Laagland Winder, 45 j. M. Schen kels wed. J. Dienst, 86 j. Uitslag van de overgangs-examens der R. H. B. S. Van klasse 1 A onvoorwaardelijk bevor derd tot 2de klasse J. J. M. Boon, J. Bnhso, C. Duinkor. A. B. Giltjos, G. P. F. Mnnnik, G. A. A. Smit, M. A. Visser en M. C. Wijn. Voorwaardelijk bevorderd S. N. Bakker, L. G. Barendsen, S. J. Dekker, J. Drijver W. L. C llrunings. Van klasse 1 B onvoorwaardelijk bevor derd tot de 2de klasse P. van den Bo3ch. G. van Dricl, G. de Croot, G. A. Klaassen, M. C. van der Klngt, C. M. Visser, G. Zwart en M. Ondkcrk. Voorwaardelijk bevorderd A. Steenman, C. M. Taaie, N. Tlrijssen on C. L. E. Versteeg. Van klusso 1 C onvoorwaardelijk bevor derd tot de 2de klasse J. P. M. Korving, D. Klijn, J. M. B. Riessolraann, A. G. Ro- bortson en J. Weber. Voorwaardelijk bevorderd P. Zaatmam en A. Witsonburg. Onvoorwaardelijk bevorderd van de 2de tot de 8de klasse51. C. Brouwer, T. Fran ken, L. J. van den Heuvel, J Krynen, J. C. Smid, M. J. C. Vogelvanger en N. A. H. A. van Kempen. Voorwaardelijk bevorderd: F. A. A. Gre- gory, A. Korü" en G. H. Poolman. Onvoorwaardelijk bevorderd van de 3de tot de 4de klasse A. Govers, A. Grunwald, J. F. Habermann, N. A. J. H. van Hengelaar, P. Rezolman, H. E. Uurbanus, J. C. Schel- linger, J. Veldkamp en S. W. Visser. Voorwaardelijk bevorderd G. W. Bakker, G. S. Hoek, J. C. Klerk, J. W. Roem en J. Roukens. Onvoorwaardelijk bevorderd van do 4de tot do 5de klasseC. L. do Jongh, G. H. Nord, A. H. J. Nord, H. C. J. Riessolmann, S. C. Sporry, A. J. Klerk en 11. Sovonhujjsen. Voorwaardelijk bevorderd F. Webur. De voorwaardelijk bevorderden moeten in September a.s. voor enkclo vakken herexamen afleggen. Vervolg der berichten. De Kamer van Koophandel en Fa brieken in deze gemeente zal vergaderen op Vrijdag den 20 dezer ten 7'/j uur. Stukken voor deze vergadering worden ingewacht vóór genoemden datum bij den voorzitter of een der leden. Gisteren werd in School No .4 voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers f 11.776 ingezameld. Dat het 25-jarig jubiló van den heer J. J. de Roos, assistent ten postkantore alhier, niet onopgemerkt voorby zou gaan, bleek reeds Zaterdagmorgen toen hij ten kantore kwam. Door den directeur en hel personeel werd hij recht feestelijk ont vangen met een toespraak van eerstge- genoemde. Het kantoor- en bestellers- personeel vereerde hem een fraaie baro meter en ook van andere zijden ontving bij vele blijken van hulde, die hem dezen dag tot een feestdag maakten. Zondag 2 September a.s., zal ter reede alhier door de Marine-Jachtclub een roei- en zeilwedstrijd plaats hebben, waar aan, naar wij vernemen, ook door andere vereenigingen zal worden deelgenomen. Het Fransche oorlogsvaartuig »Ibis", belast met toezicht op de visscherij is Zondag, komende van Amsterdam, hier binnengcloopen. De >Ibis", is gisteren weder vertrokken met bestemming naar Kopen hagen. Tot de geslaagden voor toelating tot de H. B. School te Leeuwarden behoort ook de jongeheer A. U. P. F. Vastenou, leerling van de school vat den heer W. Visser. Hedenmorgen vertrok vau hier een pleiziertrein met pl. m. 300 passagiers naar Amsterdam Door den visschertnan P. de Jong alhier, is aan den Hors een steur gevan gen van buitengewone grootte, welke f 48.50 opbracht. Voor badgasten te Huisduinen is door de heeren Terra en Sant een gebouw ge sticht, waar gelegenheid is voor pension. Het is geopend en reeds door twee families vau elders betrokken. In een causerie over de Parjjsche Tentoonstelling in het >Nieuws v. d. Dag" lezen wy Van de door Mej. J. Bakker, te Den Helder, ingezonden reddings-kleedingstuk- ken, een mans- en een vrouwenkleeding, word iujj gezegd, dat zy practisch zijn door gebrek aan toelichting kan ik er myn lezers geen beschrijving van gevenmis schien zal dit later het geval zijn. De werkstaking te Rotterdam. In den stand der staking van de bootwer kers is nog weinig verandering gekomen. Wel wordt cr op onderscheidene booten gowerkt en komen er steeds meer werklieden uit andere gemeenten om te werken, maar het meeren- deel der schepen ligt nog met de lading te wachten, 't Wordt thans rumoerig onder de bootwerkers. Herhaaldelyk moet do gewapende macht charges maken, daar de stakers som3 woest to keer gaan. Thans staken ook een groot deel der bak kers to Rotterdam en ook deze zjjn bier en daar uitceugcdrevcn, omdat zo by bakkerijen^ waar gowerkt werd, oploopen veroorzaakten. De werkstaking te Rotterdam. Wy lezen in de >Shipping Gazette": De toestand ten aanzien van de werk staking der bootwerkers te Rotterdam is nog niet verbeterd, en het ophouden der schepen in de haven laat niet na invloed te oefenen op de kolenverscheping van hier (Engeland). Slechts enkele van de door de staking vertraagde booten zyn in staat geweest te lossen en weg te komen, en het niet aankomen vau stoomschepen die ver wacht worden om lading in te nemen in de kolen havens van het Noordoosten laat zyn invloed gelden zoowel op de kolen- als op de vrachtenmarkten. Do kolen stapelen zich op voor versche ping, wat terugwerkt op de waarde of schoon dit vau niet zoo ernstige beteeke- nis is, terwijl de schaarschte aan scheeps- ruimte de vrachten opdrijft. Van de Tyne naar Londen is betaald f 2.55, en thans wordt gevraagd f 2.70, waarmede de vrach ten naar andere havens aan de kust gelij ken tred houden, terwyl voor Kroonstad, voor welke haven dringende vraag bestaat naar scheepsruimte f4.27 1/2 en f4.35 is betaald, en f 4.50 wordt beschouwd als een prijs die heel wel tot de mogelijkheden be hoort, nietegeustaande de jongsten scher pen vooruitgang in vrachten naar Engeland van de Oostzee. Krijgsgevangenen van de Nederlandsche Roode Kruis ambulance. De namen van de leden der tweede Ne derlandsche ambulance van het Roode Kruis, thans als krijgsgevangenen te Kaapstad, zyn, volgens bericht van den consul uit Kaapstad, door den minister van buiten- landsche zaken aan den voorzitter van het Hoofdcomité medegedeeld de artsen J. D. Koster, G. vau Hoututn en C. Pino; de administrateur D. D. Ihle, en de verple gers E. Meulemans en Van Oosten, laatst genoemde niet uitgezonden door het Hoofd comité. Behalve deze bevinden zich nog de vol gende leden van de ambulance iu Zuid- AfrikaD. H v. d. Grootde ziekenver pleegsters H. E. Stoffers, G. van Seven- hoven, H. G. C. Westerbeek van Eerden, L. M. Helleman en A. M. Draayton Lee; de ziekenverplegers A. de Hooge en A. vau der Linde. De moord te Utrecht. De begrafenis van het slachtoffer, mej Brouwer, uit het huis van een familielid aan de Kruisstraat te Utrecht, geschiedde onder vele bljjken van belangstelling. Aan de groeve sprak ds. Viascher, uit Leid- schendam, woorden van troost tot de fami lie en van medegevoel met de moeder vau den jongeling, wien geldzucht tot de nood lottige daad dreef. Overigens droeg de plechtigheid een eenvoudig karakter. Poging tot dubbelen moord. Voor de rechtank te Middelburg heeft terrechtgestaan de 26-jarige E. B. B., land bouwer te Watervliet. Hjj wordt beklaagd, dat hij den 16 April j.1., met voorbedachten rade en op zettelijk, heeft getracht Petrus de Maar schalk en diens huisvrouw, Maria Chris- tiua Mobiles, te St. Kruis (de ouders van een meisje waarmede hij verkeering zocht), van het leven te berooven, door verschillende schoten uit een, met scher pe patronen geladen, revolver op hen te lossen, en dat het aan verschillende, van beklaagde's wil onafhankelijke omstandig heden is te wjjten, dat genoemde perso nen geen levensgevaarlijke wonden heb ben bekomen. Weigering van de ouders tot het geven van toestemming voor een huwelijk van hun dochter met beklaagde, wordt de oor zaak der treurige misdaad genoemd. - Na het verhoor van een 8-tal getuigen eischte het O. M. een gevangenisstraf vau 6 jaren tegen beklaagde. Het Engelsche ministerie van oorlog maakt een ljjst openbaar van al de offi cieel gemelde Engelsche verliezen van 20 October 1899 tot 7 Juli 1900. Ofschoon onze lezers weten dat deze officieele op gaven wel tamelijk ver van de waarheid af zullen zyn, deelen wij de uitkomsten van die opsomming hier toch mede. Gesneuveld 255 officieren en 2411 min deren gewond 906 officieren en 11,865 minderen (daarvan zjjn er 70, resp. 625 aan hun wonden overleden). Vermist en gevangen 240 officieren en 5977 man (daarvan 1 officier en 84 man overleden, en 180 officieren en 3966 man bevrijd of >ontkomen"). Te zamen 1401 officieren en 19,753 minderen. Andere verliezen aan ziekte overleden, als ongeschikt voor vérderen dienst naar huis teruggezonden, enz. 1053 officieren en 24,208 minderen. Ongerekend de personen, die nog ge wond of ziek in de hospitalen in Zuid- Afrika liggen, heeft het Britsche leger tot 7 Juli de volgende verliezen geleden 1438 officieren en 29,255 minderen, te zamen 30,693. ADVERTENTIËN. De opstand in China. YOKOHAMA, 13 Juli. De Chineesche gezant te Tokio bracht een bezoek aan den minister van buitenlandsche zaken en deelde hem mede wat hem gemeld werd in het eerste bericht uit Peking ontvangen sinds de onlnsten begonnen. Het bericht zegt, dat de moord op den Duitschen ge zant en andere vreemdelingen het gevolg was van den aanval op Takoe en het afzenden der expeditie onder admiraal Sey mour. De regeering doet thans haar best om de vreemdelingen te Peking te be schermen. LONDEN, 16 Juli. Volgens telegrammen, door de Daily Mail" en »Daily Expres" uit Sjanghai ontvangen was te Peking het einde gekomen tegen het aanbreken van den dag op den eersten Juli. De verdedigers, die sedert verscheiden dagen geen eten meet hadden, deden den vorigen avond een wan- hopigen uitval en dreven den vijand over zekeren afstand terug. Toen begonnen de Chineezen uit zwaar geschut te vuren, dwongen de vreemdelingen tot den terugtocht en maakten een bres in den muur om de legatie. Verscheiden pogingen werden 's nachts gedaan om de gebouwen te be stormen, ze werden echter afgeslagen Maar kort voor het aanbreken van den dag was de schietvoorraad der verdedigers uitgeput, en Toeng-foe-siang kwam met aanzienlyke versterkingen uit dapperen uit Kan-soe" bestaande. Toen werd de beslissende aanval gedaan. De Express" voegt er bij dat de verdedigers eerst hun vrouwen en kinderen hadden doodgeschoten. De Daily Express" verneemt uit Sjang hai Toean's troepen staken de schansen, waarin de laatste Europeanen te Peking waren, in brandwie niet afgemaakt was verbrandde. De Engelsche bladen behelzen lange lysten met de namen der slachtoffers, Sommige bladen roepen om wraak en ebchen Peking te sloopen. Zaterdag 21 Juli hopen onze geliefde Ouders FRANCISCUS MINNEB00 en TJITSKE LEI JEN, hunne 30 Jarige Echtvereni ging te herdenken. Helder, 17 Juli 1900. Uit naam hunner dankbare Kiuderen, Behuwddochter en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. Den 21 sten Juli a.s. hopen, gg zoo God wil, onze geliefde Ou- kS* ders en Grootouders jSj J0SEPHUS MINNEB00 en ELISABETH RIEMERSMA, hunne 30-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. I Helder, 16 Juli 1900. Namens hunne gjg i dankbare Kinderen, Behuwd- gjg en Kleinkinderen. SS? Getrouwd JOHANNES WEIJENS en CORNELIA M. GOMES, die, mede namens wederzjjdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. IJmuiden, 12 Juli 1900. De Heer en Mevrouw M. WIJT geven kennis van de geboorte hunner dochter CHARLOTTE HENRIËTTE. Den Helder, 14 Juli 1900. GeborenCORNELIS. Zoon van D. MATERS en M. WIT. Helder, 14 Juli 1900. Algemeene kennisgeving. Geboren: GEERTRUIDA, Dochter van J. P. BOS en J. BOS-DEKKEK. Helder, 17 Jnli 1900. Geboren MARIA ARONDINA MARGARETHA, Dochter van G. EELMAN en G. M. HELMAN gcb. MONTÉ. Helder, 13 Juli 1900. Bevallen van een welgeschapen Zoon: C. VAN OS-BRINKMAN. Helder, 17 Juli 1900. Den 16den Juli jl. overleed, na een langdurig lijden, te Breda, onze eenige Zuster MARIA VAN H0VE, in den ouderdom van 40 jaren. Helder, 17 Juli 1900. Namens Broeders en Echtgenooten. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA DIENST, geb. SCHENKELS, na voorzien te zyn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den gezegenden ouderdom van 86 jaar. Namens de Familie J. DIENST. Helder, 15 Juli 1900. Heden overleed na een lang en smartelijk ljjden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster AALTJE LAAGLAND WINDER, in den ouderdom van 45 jaar en 9 maanden. Helder. 16 Juli 1900. Namens haar Broeder en Behuwdzuster K. LAAGLAND WINDER. M. LAAGLAND WINDER— GROET. Heden overleed, na een smarteljjk ljjden, myn innig geliefde Echtge- noote en der kinderen zorgvolle Moeder AALTJE VAN BAAREN, geboren Laagland Winder, in den ouderdom van 45 jaar en 9 maanden, mij nalatende 10 kinderen, waarvan 6 nog te jong om het ver lies hunner Moeder te kunnen beseffen. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen, boe zwaar ons deze slag treft. Helder, 16 Juli 1900. A. J. VAN BAAREN. Tot onze diepe droefheid overleed Vrjjdag 13 Juli jl. plotseling, tenge volge van een noodlottig ongeluk, onze geliefde Schoonzoon JAN JANSZEN RUNNENBURG, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden. Overbodig is het te verzekeren, dat deze slag ons zwaar heeft getroffen. Helder, 16 Juli 1900. P. KRAMER, Echtgenoote en Kinderen. lieden overleed plotseling door een noodlottig ongeluk myn geliefde Echt genoot en der kinderen zorgdragende Vader JAN JANSZEN RUNNENBURG, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden. Allen, die den overledene hebben gekend, zullen kunnen beseffen hoe zwaar mij deze ontzettende slag treft, maar ik hoop in Gods wil te berus ten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 13 Juli 1900. Wed. J. J. RUNNENBURG eu Kinderen. Snel Heden trof ons, tot onze diepe droefheid, een ontzettende slag door het plotseling overljjden van onzen geliefden Zoon, Stiefzoon en Broeder JAN JANSZEN RUNNENBURG, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden. Wat wij in hem verliezen kunnen zij beseffen, die den overledene hebben gekend, doch wjj hopen in Gods wil te berusten, wiens doen Lefde en wijsheid is. Helder, 13 Juli 1900 K. RENSMAAG—Grim. P. RENSMAAG. A. RUNNENBURG P. RENSMAAG Jr. Heden op den 13en Juli trof my een onvergetelijke zware slag door het zoo plotselinge en wreedzame af sterven van mijn zoo dierbaren Echt genoot en der kinderen liefde zorg volle Vader JOHANNES ARN. KONINGSTEIN, in den nog zoo jeugdigen leeftijd van 41 jaren, mjj nalatende elf kinderen, bijna allen nog te jong om dit smar telijk verlies te beseffen. Namens zjjn diepbedroefde Echtgenoote, wbd. J. A. KONINGSTEIN- Snobbwang. Strekkende tot eenige en alge meene kennisgeving. Nog treurende over onze geliefde dochter en zuster trof ons op 13 Juli een zware noodlottige slag door het afsterven van onzen beminden Schoon zoon en Zwager JOHANNES ARN. KONINGSTEIN, in den ouderdom van 41 jaren. Allen, die den overledene van nabij hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies treft. Namens WED. C. SNOERWANG— geb. PlNXTKR en verdere familie. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon, Broeder en Zwager DIRK BEEN, in den ouderdom van 25 jaar en 8 maanden. Helder, 13 Juli 1900. A. BEEN. H. BEEN—Bakker. W. DEKKER—Been, F. DEKKER C. BEEN. G. BEEN. C BEEN. R. BEEN. B. BEEN. G. DEKKER. Vrijdag den 13en Juli werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onze innig geliefde Zoons MAARTEN en JAN, welke door het ernstig ongeluk, dat dien dag plaats had, zulke vreeselijke verwondingen bekwamen, dat zij dien zelfden nacht, na een verschrikkelijk ljjden, in den nog jeugdigen leeftijd van 23 en 20 jaar, aan hun wonden zyn bezweken, terwijl onze derde Zoon WILLEM nog zwaar verminkt in het Marine-Hospitaal wordt verpleegd. Allen, die hen gekend hebben, zulle» beseffen wat wij in onze lieve Zoons verliezen, maar wij hopen dat God ons sterkte en kracht geve om dezen voor ons zoo noodlottigen slag te doorstaan. Helder, 16 Juli 1900. Namens hun diepbedroefde Ouders, Broeders, Zusters en verdere familie, C. COSTER en Echtgenoote. Tengevolge van het ernstig ongeluk op Vrjjdag 13 Juli jl. trof ons een zware slag door het plotseling over ljjden van onze dierbare Broeders MAARTEN COSTER en JAN DIRK COSTER, terwyl onze Broeder WILLEM zwaar gewond is. Onze diepe droefheid wordt eenigs- zina getemperd door de gedachte aan de bereidwillige en menschlievende hulpvaardigheid door onze kameraden en andoren aan den dag gelegd, waar voor wjj dan ook onzen harteljjken dank betuigen. Helder, 17 Juü 1900. C. COSTER. N. COSTER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1900 | | pagina 2