LONDEN, 5 Juli. De officieele verliezen- lyst van den oorlog in Zuid-Afrika over de maand Juui meldt, dat gedood werden 15 officieren en 152 mangewond, met inbegrip der gewonde gevangenen, 42 offi cieren en 444 manaan hun wonden over leden 6 officieren en 60 man (deze zijn reeds onder de gewonden begrepen)ver mist en gevangen genomen 3 officieren en 75 man. LONDEN, 8 Juli. In het Lagerhuis deelde de heer Stanley mede dat het aan tal Boeren in de laatste vier maanden ge dood, gewond of gevangen genomen onge veer 8000 bedraagt. Er zijn ongeveer' 251,000 man Britsche troepen in Zuid-Afri ka, waarvan er ongeveer 14,000 ziek ziju. LONDEN, 8 Juli De avondbladen mel den dat Scheepers Murraysburg binnen trok en openbare gebouwen en particuliere huizen in brand stak. De Haagsche correspondent van de »Petit Bleu" geeft weder een analyse van twee Boerenrapporteu, die hoogstwaarschijnlijk betrekking hebben op het gevecht bij Ylakkenfoutein. De dagteekeniug 6 Juni komt met deze onderstelling overeen en omtrent de plaats .wordt alleen gemeld, dat het gevecht geleverd werd bij Pretoria. Wij stippen uit deze rapporten slechts aan do beschuldiging dat de Britsche be velhebber twee parlementairs der Boeren, die de overgave van het omsingelde deta chement kwamen eischen, heeft laten dood schieten, voorgevende dat bij in hem rebellen zag. Generaal De la Iiey protesteerde tegen deze schending van het volkenrecht bij lord Kitchener, die den Britschen bevel hebber voor een krijgsraad bracht. Het vonnis was bij het afzenden der rapporten nog niet bekend einde. Eerst naar 't eiland Elba verwezen, met behoud nog van den Keizerlykon titel, vandaar onverwacht naar Frankrijk terugge keerd, on in Juni 1815 bij Waterloo geheel verslagen, volgde de verbanning van den eens zoo machtigen man naar St. Helcna, waar hij 5 Mei 1821 overleed. Het verjaarfeest, hierboven beschreven, had dus plaats tusschen de beide voor Napoleon vernietigende gebeurtenissen den mislukten tocht naar ltusland en den slag bij Leipzig. Het feest hier ter reede had dus plaats alB aan den vóóravond van de vernietiging zyner heerschappij. lieeda op dat oogonblik vertoon den zich velo teekoncn, dio den naderende ondergang der uardBchu grootheid doden tege moot zien. Do gosehiodenis van Frankrijk's eersten Keizer herinnert op krachtdadige wyzo aan het oude en bekende woord«Hoogmoed gaat den val vooraf!» Aaiibcslt'«li üjfen in Noord-Holland. Marine en Leger. lilykens by hot Departement van Marino ontvangen bericht is het pantserdekschip Zooiand», onder bevel van don kapitein ter zee H. F. Konwenberg, 6 dezer van Santa Lucia vertrokken, ter voortzetting van de thuisreis. Benoemd, met ingang van 1 Juli 1901, tot rekenaar van het Koninklyk Magnetisch en Meteorologisch Observatorium te Batavia, onder toekenning van een salaris a 2400 gld 's jaars met dricjaarlijksche verhoogingou a (>00 gld. 's jaars, de sergeant stuurman v. k. der Kon. Ncd. Marine P. J. Smits, met be paling, dat hy reeds met ingang van 1 Juni 1901 in functie treedt. Naar men ons mededeelt hebben kort ge- den weder twee jeugdige gewezen marine- machinisten het diploma van werktuigkundig ingenieur in het buitenland behaald, waarvan weder een bovendien het diploma van electro- technisch ingenieur te Berlijn. Vele jonge marine-machinisten trachten tegenwoordig langs dezen weg eene betere positie te verkrygen dan zij bij de marine kunnen deelachtig worden. EEN FEEST OER MARINE, op de reede van Texel, den 15en Augustus 1813. Medegedeeld in het „Staatkundig Dagblad van het Departement der Zuiderzee", van 21 Aug. 1813. Den Helder, don 15 Augustus. Het verjaarfeest van Z. M. don Keizer on Koning, onzen zeer doorluchtigcn souvorein, is op do waardigste wijze, aan boord van het Texclscho eskader gevierd geworden. Don avond to voren werd hetzelve, by het onder gaan der zon door oen salvo van 33 kanon schoten, van het admiraalsschip, aangekondigd ten 5 uren des morgens, by het opgaan dor zon, begroette eon salvo van een gelijk getal kanonschoten, den aan alle Franschen zoo dierbaren dag, terwijl de schepen en andere vaartuigen dadelyk daarop met grootou smaak vlagden. Ten negen ure des morgens werd er aan boord van alle schepen groote parade gehouden de officieren on het zeevolk waron in groot uniform: ieder commandant deed, ter voldoening aan de dagorde van den admi raal, cene aanspraak aan zyne equipage, welke werd beantwoord door de levendigste toejuichingen der matrozen, die zich by alle gelegenheden onderscheiden bobben door hunne onbegrensde verknochtheid aan den grootsten der Monarchen. Op den middag werd er een tweede salvo uit het geschut gedaan, terwyl al de matrozen, in hot want van ieder schip geschaard, do Incht deden weergalmen van 't dikwerf borhaald geroep van .leve de Keizer» de trommels sloegen den bataille- inarsch, de muziek van allo schepen deed zich bij tueschenpoozingen liooren, en mengde zich met deze vrougde-betoogingen. De admi raal ontving al do officieren der schepen, en betuigde hun zyno tevredenheid over den yver en den goeden geest, dio zoo wol hen als hunne equipagiën, voor den dienst van den Keizer en Koning bezield. Vervolgens begaf hy zich, met alle de officieren, op hot halfdek, alwaar zich reeds een groot aantal matrozen van zijn eskader bevonden om het plechtig Te Deum by te wonen, hetwelk tot dankerkentenis werd ge zongen. Na den goddelyken dienst, heeft men met het kanon naar een op eene zandbank geplaatst doel geschoten zeBtig stukkencom- mandeurs, bij het lot uit het geheel getal genomen van degenen, die zich aan boord van het eskader bevonden, hebbèn geschoten om de drie pryzon van waarde en het zeevolk aangenaam door den admiraal voor de beste mikkers uitgeschreven, werden weldra be haald, in weerwil van den grooton afstand, waarin het voorwerp geplaatst was, en de kracht van den wind, waardoor bet schip sterk slingerde. Ten vijf ure des avonds ver- eenigde de admiraal tot een prachtig maal al de opper-officieren, benevens de voor naamste bestuurders, alwaar men toasten, door do liefde en bewondering voorgeschreven, den Keizer instelde. Bij het ondergaan der zon werd er een derde salvo uit het geschut gelost en al de vlaggen ingehaald. Do matrozen hebben dien dag in verlusti gingen doorgebracht; de geestdrift, waarmede zij denzelven gevierd hebben, kenschetst op nieuw hunne gevoelens voor hunnen grooton souvercin. Het feest werd besloten met een groot bal, door den admiraal gegoven en het welk tot den volgenden morgen duurde. Do sterke wind deed liet vuurwerk beuevons de in gereedheid gebrachte illuminatiën mis lukken. Dit verhaal van eene feestviering, onder vreemde vlag alhier gehouden, voert den lezer terug naar clen uit ouze vaderlandsche ge- schiedonis en uit overleveringen onzer voor ouders bekenden, trcurigen Franschen tyd. In 't laatst dor 18de oeuw (1795) werd bij den inval der Franschen en het vertrek van Prins Willem V naar Engeland de aloude Republiek der Vereenigdc Nederlanden vervangen door de stichting van het Bataafsch Gemeentebest, dat in groote mate van Frankrykafhankelyk was. Aan het hoofd van dit Gemeentebest stond van 18051806 de raadpensionaris Rutger Jan Schimmelpenninck. Toon volgde de vorming van het koninkryk Holland, onder Koning Lodewijk Bonaparte en na diens vier jarig bestuur (in 1810) de inlijving van ons vaderland bij het groote Fransche keizerryk, dat door Keizer Napoleon I tot steeds grootor macht en luister werd opgevoerd. Aardsche macht en grootheid zyn echter zeer onbesten dig, evenals de zonneschijn in het voorjaar, en toon de oppermachtige keizer, die bykans geheel Europa onder zyn scepter had gebracht, uittoog om ook Rusland te vermeesteren (1812), stootte hy tc Moskou deerlijk het hoofd, en werden zyne aanhoudende, schitte rende overwinningen door een zoo goed als verpletterende nederlaag vervangen. In October 1813 volgde daarop den volkorenalag by Leipzig, wuar de Franschen door de ver bonden mogendheden Rusland, Oostenryk en Pruisen verslagen werden. Het over schot van het Fransche leger, welks legor eens meester was vaa geheel Duitschland, trok nu naar hot eigen land terug, en aan de heerschappij van Napoleon kwam een 10 Juli, Enkhuizen. 8 ure. Iu de Oranjezaal, voor den heer K. Tenzcn het sloopen en opnieuw bouwen van een woon- en winkelbuis, en doen van verlimmeriog aan do percoelen wyk 3 n. 36 en n. 57 aan do Kaasmarkt. ^11 Juli, Alkmaar. 8 ure. De archi tect K. Bakker, namens den heer P. Blaauw Az., in café de Locomotief van C. Winder, aan den Stationsweg h e t amovoeren vau perceel wyk A. n. 2, Zilverslraat, hoek Ged. Baan, sloot on terzelfder pluatse bouwen van oon winkel met woning on bovenhuisaauw. 8 Juli. 13 Juli, Zaandam. 1.30 ure. Het gemeentebest.Het maken van twee school lokale on bybehooronde worken in oen der woningen by de school aan de Gedempte Gracht. 13 Jali, Eu ss urn. 12 ure. Het gemeen tebest. Hel verbouwen der Koning Willem- Bchool met bybekoorende werken. 20 Juli, Alkmaar. 10 ure. Dykgraaf heemraden van de Schermeer, op het raad huis a. het oplioogen en aanglooicn van de bermen van deu oostdyk, van do trambaan zuidwaarts tot den uitrit van J. Koster, te Groot Schermerb. 4 porceelen sloot en bag- gerwerk in polder L. 22 Juli, Texel, 12 ure. Het bestuur van het waterschap de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel, in het café den BurgHet leveren ,van 150 Ms. harde brik 200 M8. Ie t bazallslag van 2 tot 4cM., 100 M3. middel soort grind, alles franco voor den wal in de haven van Texel en 50 last stortsteen van 150 tot 300 k. franco voor den Zuiderzeedyk op vlot water, Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Koningin Regentes», van Amsterdam, pass. 6 Juli Kaap del Armi. Het stoomschip •AnchiBOs» arriv. 5 Juli van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip .Titan», van Amsterdam, pass. 4 Juli Gibraltar. Het stoomschip Prins Hendrik», naar Am sterdam, arriv. 7 Juli te Genua. Hot stoomschip .Laertes', naar Amsterdam, pass. 6 Juli Gibraltar. Hot stoomschip .Prinses Amalia», van Am sterdam arriv. 7 Juli Southampton, Marktberichten. Alkmaar, 6 Juli. Aangevoerd 8 paarden f 70 a 200. 13 koeien en ossen f 100 a 170. 38 nncht. kalv. f 6,a 20,18 ma« schapen f 10, a 20,58 magere varkens 14 a 18,3 bokken en geiten f 2.a 6.240 biggen f 8 a f 11.boter per P. f0.526 a 0.57s, aangev. 5882 pond. Kipeieren f 0. 75 aO.876 p. 25. Eenden dito f 0.per 100. 56 lauim. f 6 a 9.0 kleine bokjes f0.— a 0.vette varkens, p. p. f 0.a 0 vette schapen f a 0 vette kalveren. a per P. a c. 0 ezel f Hoorn, 6 Juli. Aangevoerd 18 paarden f 50 a 160, 7 koeien f 150 a 180. 27 schapen f5 a 15, 15 kalveren f 8 a 17,100 biggen 16 a 11. 11 varkens fll a 20, Kipeieren f 3.a 3.25, 3725 kop boter f5U 55 por kop. Visscherijberichten. Nieuwoiliup, 5 Juli. Aangebracht door <33 kordara 6 tot 25 s'.uks tong p. at. 63 a 70 c«ut, 10 tot 30 mid delmatige eu k:einc tong p. at 40 a 50 cent, 10 lol 30 kleino tong p. at. 20 a 23 cent, 10 tarbotten p. s f 5 a I" 7. 1 tol 3 stuks rog p. at. 85 i-cnt. 2 tot mand kleine eehol p. rn. f 1,50 o i 2, 1 tot 8 mai schor p. m. f 3 a f 3,50. 6 Juli. 1 kotter H D. 48, schipper Jb. de Groot, met 90 stuks groote, middelm. en kleine tong, tarbot, middelm. cn kleine achol en ichtr, besomming f 100. 50 kordcr. met 10 tot 80 stuks to-g p. st. 66 a 75 cent. 10 tot 50 middelm tong p. st. 40 a 60 cent, 10 tot 80 kleino tong p. at. 16 b 20 cent, 10 stuks tar bot p. st. f 5 a f 7.60. 2 tot 10 roggen p. at. 85 cent, 2 tot 8 mand kleine sehol p. m. f 1,60 a f 2,50, 1 tot 6 mand schar p. m. f 3 a f 3,60. 8 Juli, 8 korders to zamen met 40 stuks toug p. st. 66 cent, 100 middclin. tong p. st. 40 cent, 60 kleiue toug p. st 20 cent, 1 tsrbo'. p. st. f 5, 16 mond kleine schol p. rn. t 1,50, 10 mand schar p- m. f 2,60, 16 stuks rog p. st. 90 cent. 9 Juli v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Ven 5 tot 8 Juli. BEVALLEN": J. A. »on 't Sant geb. Terra, z. M. P. O. Monnioiimaeu geb. Piek, d. MJ. Slort geb Blok- botr, z. T. Smit geb. Schol, J. Leijen geb. de llanu, M. E. Arcma geb. lleijielaar. d. G. Oeljco geb. Sfonnier, x. J. de Jong geb. Alozery. z. UVKKLEDBN: J. C. H. Steinmau, 41 j. lt. La Maire, 5 j. Burgerlijke 'Stand, gem. Texel. Van 29 Juni tot 5 Juli 1901. ONDERTROUWD: Geeno. GETROUWD: Jan Gerbraud Dros en Jan netje Mossel, (Oosterend.) GEBORENCornelis z. v. Cornelis Bruiji en G'ornelïa Santifort. (den Burg). Jacob z.v CorneliB Koorn on Ruinontjo Lap (Gerritsland) Pieter Jan z.v. Arie Kooger en Johanna Aren- dina van den Berg (de Waal), Hendrica d.v. Pieter Stoepker en Pietje Bremer (Eierland) Hendrik z.v. Willem Boon en Jannetje BruiD (den Burg). OVERLEDEN: Tryntjo Kikkert, 35 jaren geh. met Coenraad Selser (don Burg), Pieter Drijver z.v. Cornelis Dry ver cn Fijtje Daal der (Oosterend). Burgerlijke Stand, gem. Wieringen Maand Juni 1901. ONDERTROUWD: Simon Bakker Dieuwertje Bakker, Cornelis Henderson Guurcruida Vroone, Cornelis Tijsen en Maar- tjo Kooij. GEHUWDCornelis Slikker en Antje Lont, Simon Mostort ea Antje Snooy, Karei Frcderik van Hort en Grietje de Vries, Simon Bakker en Dieuwertje Bakker. Jan Jongkind en Aafke Elisabeth v. d. Wint GEBORENDieuwertje, d. v. Jan Lont en van Geertje Koorn, Geertje d. v. Jan Hegeman en Maartje Tysen, Marie, d. v. Pieter ten Bokkel en Cornelia van Schoorl. Elisabeth Dina, d. v. Nicolaas Luyt en Maar tje Duijnker. Jannetje, d. v. Pieter do Jong on Maartje Wiegman. Willem Hendrik z. v. Albert Cornelis Toet en Henriëte Cornelia Bioler. Neeltje, d. v. Jan Koay on Aatje Bakker. Maarlje d. v. Nan Rotgans en van Wijntjo Poel. OVERLEDENPieter Poppen, oud 33 j. Echtgenoot van Antje Vergat, Trijntje Heyblok, oud 82 j. Weduwe van Gerrit Waal. Pieter Vermeulen, oud 76 j. Echtgenoot van Elisaboth Keyzer. Gorardus Numeyer, oud 5 m. z. v. Simon Numeyer en Antje ter Keurst. Nao Mulder, oud 4 4 j. Echtgonoot van Tryn- tje de Vries. Tryntje Klein, oud 57 j. ongeh. Vervolg der berichten. KERMIS. De Heldersche kermis van 1901 behoort weder tot het verleden eu do vroegere rust is weder in onze veste teruggekeerd. Aan loven en beweging heeft het in dc afgeloopen week niet ontbrokental van orgeldraaiers en muzikanten hebben onze straten verlevendigd, eon menigte feestgangers bewogen, vooral Zondag, zich langs den weg, waar tenten oo kramen opgeslagen waren en dit alles heeft plaats gehad, voor zoover wy weten, zonder rustverstoring of buitengewone onordelijkheden. Menigeen heeft van de aangeboden gelegenheid om zich op gepaste wyze te ontspannen, ge bruik gemaakt: de circusseD, alsmede de too- neelgezelschappen hebben een menigte bezoe kers gelokt. Vooral het tooneelgezolschap van Stoel Spree heeft zich hier populair gemaakt en wel zoo, dat de ruime schouwburgtent sommige avonden te klein was. Stukken als „Voerman Henschel", ,Jan Smoes' en .Roze Kate" vielen by zonder in den smaak en wer den tot tevredenheid van de bezoekers ver tolkt, zóó zelfs, dat de directie besloot na afloop der kermis nog 2 voorstellingen te geven; gisteren spoelde men nogmaals rde Fabrieksbaas" en beden avond wordt tot slot voor de tweede maal .Madame Sans-Gène" opgevoerd. Het gezelschap van Van Lier heeft in .Casino" ook aan een talrijk publiek aangename kermisavonden verschaft. De ,Bad- doktoren" verwierf veel by val en Zaterdag en Zondag word de opvoering van het sensatie- drama „De lovende brug" luide toegejuicht. Gisteren gaf men .Oom Braesig" en heden avond heeft een afscheidsvoorstelling plaats met .Janus Tulp". In den nacht van Vrijdag op Zater- dag geraakte een beschonken sloker der marine aan het Westplein in het Helder sche kanaal. De kwartiermeester v. Bom mel, daar juist met een patrouille pas- seerende, bedacht zich geen oogenblik, doch sprong geheel gekleed te water, en wist den man gelukkig aan den wal te bren gen. Zeilwedstrijd. In den nationalen zeilwedstrijd door de haar gouden-feestvierende Roei- en Zeil- vereeniging «De Maas», te Rotterdam ge houden, werd bg het concours voor Marine sloepen type B. de prijs behaald door een sloep van Hr.Ms. Wachtschip te Willems oord. De prys bestaat in een zeekijker. ,Dè tocht tusschen Rotterdam en den Hoek van Holland werd in 4 u. 43 min. en 59 sec. volbracht. De premie een bronzen urn verwierf een sloep van Hr. Ms. Wachtschip te Amsterdam, in 4 u. 47 min 30 sec. Texel, 8 Juli. Aan de stemming voor 4 leden van den Gemeenteraad, op Zaterdag j.1. gehouden zijn herkozen de aftredende leden, W. Bak ker Kz. S. Koning Pz., Jb. Roeper Jz, Sr. en C. Zym Tz., die respektievelyk 400, 506, 406 en 488 van de 639 stemmen ver kregen. De andere candidaten de heeren W. Eelman Az., C. Regeer Rz., en J. E. Winkler verkregen 220, 218 en 192 stem men. De Raad dezer Gemeente zal op Woens- a.s, eene vergadering houden, waarin de volgende onderwerpen zullen behandeld worden I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. II. Aanbieding Gemeente rekening. III. Idem, rekening Algemeen Ambestuur. IV. Benoeming regentessen Algemeen Armbe stuur. V. Verzoek overplaatsing van Hoofd der School te Midden-Eierland naar Ooster end. VI. Bespreking rioleering Burgwal. VII. Wijziging nieuwe verordening Hoofdei. Omslag. VIII. Vaststelling Kohier School geld 3e kwartaal, De officier van jusitie to Heeren veen heeft gehoord den heer L. te Joure tegen wien proces-verbaal is opgemaakt, ter za ke, dat hij bij de jongste Kamerverkiezing in het district Schoterland in het stembu reau te Joure het geheim der stemming zou hebben geschonden. De heer L. is be stuurslid eener chr.-historische kiesveree- niging. Een zesjarig jongetje van H., te Uitgeest, had gisterenmiddag de onvoorzichtigheid achter op een der veeren van een in beweging zijnd rijtuig te klimmen. Het kind geraakte mot zijn hoofdjo tusschen de spaken, en was byna onmiddellijk dood. De Fransche onderzeesche boot Gustave Zédé" heeft een eersten practischen proeftocht voltooid in de wateren by Corsica. Ter wijl niemand haar aanwezigheid vermoed- heeft de boot onder water door het Fransche eskader heen gevaren, een kruiser getorpedood (in schynen is niet boven gekomen eer de haven Yan Ajaccio bereikt was. Den volgenden ochtend ging de Al- giersche divisie op jacht om de Gustave Zédé" op te sporen vyf torpedo's stoomden voorop. Toen het laatste oorlogsschip Ajaccio verliet, werd het door de onder zeesche boot aangevallen. Snelvuurkanonnen werd dadelgk gericht op de plaats, waar men de aanwezigheid van den onderzeescben vyand vermoedde en torpedobooten werden hem achterna gezonden. Doch zonder eenig spoor na te laten verdween de Gustave Zédé- Welk een afechuwelgk uitvineiug zal dit allernieuwste vernielingstuig in een komenden zee-oorlog blgken te zyn. Onderzeesche booten. Het gerucht loopt, dat eeu ingenieur te Newcastle de teekeniug gemaakt heeft voor een ouderzeesche boot, die gezegd wordt alle tot nu toe bestaande booten van dit genre in snelheid te overtreffen. Dit kunst stuk, van staal te vervaardigen, zou eene lengte van 12, eene hoogte 2.60 en eene breedte van 2 meter 30 hebben. Voorzien van een electrische motor, zou het vaartuig zoowel onder als boven de oppervlakte van het water een buitengewone snelheid kunnen ontwikkelen. Maar men moet het eerst zien om er over te kunnen oordeelen. Bij de ontploffing van een torpedo tijdens de oefeningen te Cadix blijken 2 man' gedood en 17 gewond te zgn. Het was de laatste torpedo, die afgeschoten zou worden, ze ging echter Diet af, en toen ze naar de werkplaats gebracht was, om in tegenwoordigheid van den bevelvoeren den luitenant onderzocht te worden, volgde ontploffing. Zonderling gebedenboek. Eene dame te Berlgn liet bij een ban ketbakker haar gebedenboek liggen. Om haar adres te vinden, bezag men het na der en nu bleek het dat de eene helft een bon-bon-doos was, de andere helft een plat reservoir met cognacDe sluiting van het boek diende tot stop. Een weinig later kwam een bediende in alleryl het boek op- eischen voor een dame die onbekend wenschte te blijven. In aansluiting bij de reeds vermelde opgaven uit de maandelijksche verliezenlyst over Juni, deelen wg nog het volgende overzicht mede van de Britsche verlie zen sedert het begin van den oor log tot 30 Juni 1901 geleden volgens het Britsche ministerie van oorlog. Het geheele aantal dooden in dat tgdvak was 16,717, als volgt verdeeld: Gesneuveld 384 officieren en 3,971 on derofficieren en minderen; aan wonden overleden resp. 122 en 1,348aan ziekte overleden 149 en 9,788in gevangenschap overleden 4 en 93bij ongeluk omgekomen 10 en 378invalide teruggezonden en in Engeland overleden 5 en 375, tezamen 774 en 15,943. ADVERTENTIËN gelieve men des mor gens vóór 10 uur in te zenden. Nooit in den laatsten tijd hebben de berichten een voor de Boeren zoo gunsti- gen indruk teweeggebracht als thans. De rapporten en vertrouwbare berichten van Boerenzyde doorgekomen, zijn vol hoop uit de proclamatie van de Boerenregeerin- gen spreekt de onverzettelijke wil tot vol houden, en zelfs de opgewektheid, die alleen gegeven wordt door het vooruitzicht, zy 't in een ver verschiet, vau de over winning. De gevechten om en vlak bg Johannesburg, de vernieuwde spoorweg- aanslagen, bewgzen dat de Boeren de Engelschen dicht op 't lyf vallen. En in de Kaapkolonie steekt Frouché den draak met zgn tegenstanders, hij maakt nu weer den omtrek van Barkley-Oost onveilig, en Scheepers is zoowaar Murraysburg binnen getrokken, midden in de kolonie, ten westen van Graaff-Reinet, en heeft er openbare en particuliere gebouwen verbrand. Als de Boeren dat gaan doen, wordt het ineen ens. Maar van nog meer gewicht achten wy een andere zaak. Sedert kort wordt het duidelyker, dat onder de Engelschen de toeleg bestaat om Kitchener den voet dwars te zetten. Die generaal, wordt waarlijk toch niet in overeenstemming met zgn Soedansche reputatie, de heeren jingo's te humaan, en vooral, hg is een te loyaal soldaat voor de bedrijvers van zekere duistere praktgken. Heeft hg niet pas de haast misdadige on- noozelheid zoo ver gedreven, openlyk te ontkennen dat de Boeren zekere barbaarsch- heden begaan hadden, en dat enkel en alleen omdat 't. nu ja. niet waar was Hij kan blykbaar ook niet goed met. Milner overweg, en zelfs niet met den held van Mafekiug. De Weckly Dispatch" maakte gisteren al melding van het gerucht, in militaire krin gen te Londen loopende, dat Lord Roberts naar Afrika zou terugkeeren. Aan Kitchener'8 vervanging gelooven wij intusschen niet, en wij durven de mogelijk heid niet overdenken dat hg vrijwillig ont slag zou nemen en zgn plaats afstaan aan een prulligen collega de keus is ruim. Het is echter duidelijk dat zekere lieden de regeeriog willen dwingen tot (zoo mogelyk) nog krassere maatregelen. En duidelijk is ook, dat geüjk onze Londensche correspon dent vanmiddag reeds seinde, dat de Boeren- vretery in Engeland opgezweept moet worden, met behulp van monstermeetings, van Rose-Innes, van ergerlyke leugens over Boeren-wreedheden en wat dies meer zij. Dat de jingo's die behoefte voelen, on- afwgsbaar, is ons meer waard dan een half dozgn Boerenoverwinning. Zoo sterk be gint dus in Engeland de wind al nit den anderen hoek te waaien (N. Rott Ct.) Te New-York is de temperatuur ge daald, maar de zware vochtige lucht, die er hangt, veroorzaakte nog veel ongerief en men voorspelt daarnit terugkeer van nog grooter hitte. Onder de overledenen is ook de oudste burger van New-York, de 109 jarige Bernard Morris. De meeste deugden moeten aange leerd worden in het huisgezin. Daar staat de eerste wieg der liefde wien niet leert liefhebben vader, en moeder, broeders, en zusters, die leert ook nooit recht liefhebben. D&ar is de eerste school voor die levens- wysheid, die noodig is, z il men in de maat- schappy een mensch zgn aan wien de wereld iets heeftmen moet er leeren ontzag voor het hoogerezich te schikken naar anderen vrede te houdenieder het zyne te geven. ADVERTENTIEN. 40-Jarige Echtvereeniging K li van P. MEÜNEKÉ i 1 M jjflS Den Haag, 10 Juli 1901. Receptiete Grave (N.-B.), Klinkerstraut A 84. |jc L. v. LEEUWEN. Op den 14 Jnli a.s. hopen onze geliefde Ouders J. HEEGEMAN en 6ERRITJE BOS, den dag te herdenken, waarop zg voor 40 jaren door den echt werden verbonden. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wieringen, 9 Juli 1901. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en j Kleinkind. ReceptieZondag 44 Juli a.t. van 24 uur Parallelweg No. 46. Heden hopen onze geliefds L JUDOKUS DE GROOT en NEELTJE ROBIJN, den dag te herdenken, waarop zg vóór 127a jaar in den echt werden verbonden, i Helder, 10 Juli 1901. Namens hun liefhebbende Kinderen, I De Heer en Mejuffrouw AARNTS-BEETS geven kennis van de geboorte van een Amsterdam, 8 Juli 1901. Geboren: D0R0THEA, Dochter van K. AREMA en M. E. HEIJSEL AAR. Helder, 6 Juli 1901. Geboren PETRUS, Zoon van P. KOOPMAN en W. M. KOOPMAN— BAITERMANN. Nieuw-Hellevoet, 5 Juli 1901. Bevallen van een Zoon H1SKE WILMS-BOON. Anna Paulowna, 2 Juli 1901. Heden ontving ili het treurige be richt uit O.-Indië van het overlgden van mgnen geliefden Echtgenoot en Vader PIETER J0HANNES BOENDERMAKER, in leven Matroos le klasse K, N. M., a/b.Hr.Ms. »Ceram", in den ouderdom van 36 jaren. Helder, 6 Juli 1901. Namens |zijn liefhebbende Echtgenoote, Kind en verdere Familie Wed. P. J. BOENDERMAKER- Jager. V. TH BOENDERMAKER. P. A. SPOELSTRA. M. SPOELSTRA-Boendermakkr. A. SPOELSTRA. J. JAGER. V. JAGER SCHAATSENBERG. T. JAGER. Hedep overleed pnze jongste lie veling CORNELIA MARIA, in den aanvalligen leeftyd van 14 maanden. •Helder, 8 Juli 1901. Namens Oudera en Familie, H. KAAN en Echtgenoote. Heden ontvingen wij dentreurigen tijding van het overigden a. b. Hr. Ms. »Piet Hein", van onzen geliefden Zoon en Broeder J0HANNES BENDER, in den onderdom van 28 jaar, Helder, 6 Juli 1901. Wed. G. BEN DER en Familie. Heden overleed ons eenigst Zoontje REIJER, in den aanvalligen leeftyd van ruim 5 jaren; diep betreurd door zyn Ouders. Helder, 6 Juli 1901. C. D. LA MAIRE, H. LA MAIRE- van Halen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2