V Coedkoope Trein ian de Leden der Ned. Herv. Kerk. „Halleluja". A.s. Vereeniging „Fröbel". Muziekschool Tandarts Ansingh, 1 LONDEN, 25 Juli. Lord Kitchener seint heden uit Pretoria: De bereden troepen Tan kolonel Garrata colonne verrasten een convooi der Boeren bg Reitzburg op 21 dezer, namen 25 ge vangenen en maakten eenige wagens bait. Onze verliezen waren 2 officieren en 6 man gewond. LONDEN, 25 Juli. (Part.) De ambte- ljjko verliezenlijst maakt melding van dooden en gewonden der yeomanry, Zondag by het aanhouden van den trein te Gannabrug bg Beaufort West, maar zegt niet wat er van de andere soldaten in dien trein geworden is. Ofschoon nog niet de bizonderheden be kend zgn over het gebeurde bij 3eaufort- West, raag toch veilig worden aangenomen, dat Scheepers daar een 110 man gevangen genomen heeft, terwijl er 3 gesneuveld zgn. Daar bovendien de trein, naar uit drukkelijk gemeld wordt, met voorraden was geladen, zonder dat Kitchener den aard hiervan nader aangeeft, bestaat er alle reden om te gelooven, dat Scheepers een in alle opzichten goeden slag heeft geslagen en zgn mannetjes, benevens hen, die zich nog aansluiten, weer eens zooals men dat noemt, goed in de was heeft gezet. En dit maakt meteen het later ont vangen bericht van Lukin's overrompeling van het kamp van Lategan ook al een rondzwervende Kaapsche fielt", meneer Milner heel wat minder belangryk. Want de 75 geweren en 1000 patronen, die Lukin vermeesterd heeft, zijn bij Beau fort-West ruimschoots teruggekomen en de 105 paarden, die Lategan zou hebben verloren, zal Kritzinger weL met zadel en al kunnen remplaceeren uit de 300 paarden van Crabbe, die op hol sloegen, terwijl deze dappere aan 't vechten was en vóór den avond hem dwong op Mortimer terug te trekken." Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 28 tot 26 Jolt. ONDERTROUWDIJ. StOmjiediiBel en A C. Kruit. G. van Vliet co M. Schong G. O. Steilberg en J. A. II. Snoelttra. GETROUWD: A. Keilh cn H. Huou. G. Kwutt en A. Gcneu. A. H Leeuwerke en A. Bethleliem. P Michielsea en H Wcnziiig BEVALLEN A. Tiel «eb. Gorter, z. OVERLEDEN. A. J. Josee, 20 d. S. Dogger, 82 j J. La Itfaire, 7 w. A. Teel gcb de Boer, '<fl j. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndiê Verzundiiigswog. p zeepost via Ametnrdum p. zeepost vin Rotterdam p. lioll. muil via Gimnn p. lioll. muil vin Marseillc p. Frnnsehe mail via Marseillc Engelsche muil via Brindisi (naar Palumbnng, itionw, Banku, Billiton en Z. W. Afd. van Boraeo) Naar Atjeli en de Ooatknst van Sumatraj Duitscbe mail via Napels Datum dor ter post-lezorg. i 10 Aug. 7.- 'l 7-- V eiken Vrijdag. 19 Aug. Naar Guyana (Suriname): opost via Amsterdam .1 81 Juli. 7.- »il over Eugulund 6 en 19 Aug. p. mail via St. Nazairo 7 Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 81 Juli. p. mail vin Soutliampion elkeu Dinsdag p mail via Queenstown eiken Vrijdag p. mail via Genua1 Aug. (alleen op verlungen der afzenders). Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba p. mail over Engeland I 6 en 19 Aug. l 7.'s a< Marine en Leger. Bij Koninklijk besluit is de heer L. Backer Overbeek, arts, met ingang van 1 Aug. a. 8., benoemd tot officier van gezondheid 2de kl. by de zeemacht. By Kon. besluit ie, met ingang van 1 Sept. a.8., aan den commandeur der scheepsmakers by 's Rykswerf te Amsterdam 11. J. van den Berg, op zyn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. De officier-machinist 2do kl. J. T. Fauel, uit Oost-lndië in Nederland teruggekeerd, is op non-act. gesteld. De off. van gez. lste kl. J. Nord, van het mil. hosp. te den Helder, wordt 1 Nov. over geplaatst te Utrecht. De hoofdmachinist le kl. S. D. Kikkert, van Hr. Ms. »Ever», wordt 1 Aug. a.s. ge plaatst bij de conservatie op 's Rykswerf te Willemsoord, terwyl do machinisten 2do kl. J. Wervers, J. Arents, E. Maas en J. de Groot worden geplaatst op Hr. Als. wachtschip aldaar. De machinist le kl. G. Keyzor wordt met 1 Aug. op pensioen gesteld, Blykens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip Nautulos», onder bevel van den kapitein- luitenant ter zee P. C. Swaan, 24 dezer van Santa Cruz de Teneriffe vertrokken, ter aan vaarding van de terugreis naar Nederland. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Koning Willem I*, naar Amsterdam, vertr. 24 Juli van Perim. Het stoomschip „Koning Willem III», van Amsterdam, pass. 24 Juli Ouessant. Het stoomschip Prinses Sophie» vertr. 24 Juli van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem V» vertr. 21 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip „Bali" arriv.- 24 Juli van Hamburg te Amsterdam. Het stoomschip .Florea* arriv. 25 Juli van Amsterdam te Batavia. Marktberichten. Purmerend, 17 Juli. Aangev. 669 runderen waaronder 432 vette, f 0.52 a f 0.65 p. p., 39 stieren, vette en melke pryshoudond matig, gelde lager prys stug, 264 vette kalv. f0.60 a f 0.80 p. p. vlug, 234 nuclit. f 6 a 16, vlug, 18 paarden, 1287 schapen en 500 lammeren, lager prys stug, 271 vette varkens 38 a 46 ct. handel matig, 30 magere id. f 12 a 22, handel stug, 355 biggen f 6 a 10, handel stug. Kleine kaas f 30. Goudsche a 24,50. Aan gevoerd 315 stapels, 1415 Kg. boter f 1.25 a f 1.85, kipeieren f 2.90 a 8.30, eenden dito f 8.10 per 100. Schagen, 25 Juli. Aangevoerd 60 paarden f 100 a f250, 20 stioren f70— a 175,0 os— f 0 a 0, 10 Geldekoeien f 100 a 150, 56 vette koeien f 160 a 240, 40 kalf koeien f 120 a 225,—, pinken en vaarzen f a 0 graskalven f 0 a ,25 nuchtere kalveren f 7,— a 18,—, 40 schapen f 11,— a 17.225 vette id. f 18 a 23,overh. f a 100 lammeren f 6a 9,28 magere varkens f 18.a 16.25 vette varkens f 0,42 a 44 ct. p. K.G., 49 biggen f 7a 9,300 kop boter p. P. 55 a 60 ct., 9000 kipeieren f 2.75 a 3.25, 500 •endeneieren f 3.10, 40luxe-paarden 1350a 650. 15 veulens f80 a f 120. Visscherijberichten. Nu-uwediep, 83 Juli. Aaugebruelit 800 stuks pieter- ui por 100 f 1,10 a f 1,26. 12 koriler* met 6 tot 10 stuks tong p. st. 00 eent, 6 tot 10 midiclm. tong p. st. 60 coat, 6 tot 10 kleine Ung p. et. 26 cent, 2 tot 10 etuke rog p. st. f 1, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 1,60, 1 tot 5 mand echsr p. m. f 2 a f 2,50. 26 Juli. 2000 stuks pieterman per 100 etnke f 0,80 a f 1,20 70 kordere met 6 tot 20 etuke tong p. et, 80 a 90 eent, 10 tot 80 middelin. tong p. st. (0 a 60 cent, 6 tot 20 kleine toog p. et. 20 a 26 cent, 2 lot 10 •tuk. rog p st. f 1,10 a f 1.20. 1 tot 8 mand kleine ■cbol p. ui. f 1 a f 2, 1 tot 6 mand eohar p. m. f 2 a f 2,60. 16 Juli. 60 korden mot 10 tot 80 atuks tong p. st. 70 a 80 eent, 10 tot 40 middelm. toag p. st. 60 a 66 conl, 10 tot 20 kleine tong p. at. 20 a 25 «out, 2 tot 10 stuks rog p. st. f 1, 2 tarbotten p. st. f 6 a I 7, 1 tot 4 moLd kleine schol p. m. 1 1,50 a f 2, 1 i mand achar p. m. f 2 a f 2.50. 367ste Staats-Loterij. Trekking van Dinsdag 28 Juli. No. 3056 f 2000. No. 15837, 16306,16562 •n 19867 elk f 1000. No. 6710 en 10751 elk f 400. No. 2540 en 6520 elk f 200. No. J420, 5471, 7877 en 17'70 elk f 100. Trekking van Woensdag 24 Juli. No. 8289 f 20.000. No. 4809, 12057 en 14034 elk f 400. No. 2064 f 200. No. 726, 8535, 4825, 9204, 10078, 11775 en 20640 •lk f 100. van het Zomer Concert, te geven op ZONDAG 28 JULI 1901, van 3 tot 4l/s uur. 1. .King Couon', jMarcli, J. Ph. Souza. 2. Ouverturc-prologue do 1'opéra„Roméo et Juliette», Charles Gounod. 3. ,La Kamorina- kaja-Fantasie über zwei Russische Volks- 1 ieder (Hochzeilslicd und Tanzlied), M. J. Glinka. 4. Fantaiaie brillante, sur des motifs de 1'opéra: „Hamlet», Musique de Ambroise Thomas, Joh. M. Coenen. 5. Ouverture zu dem Melodrama: »Yelva», C. G. Reissiger. 5. Grande Fantuisie de 1'opéra: „1'Africaine», Giacomo Meyerbeer. (In&tumenté par J. Ko ning.) 7. Mondnacht auf der Alster»Walzer, Oscar Fétras. A a ii b e s e d i n g* e n in Noordholland. schip »Utreclit," dat hier in de binnenha ven ligt, nogal tegeu de bestaande wetten gezondigd te worden. Wegen9 insubordinatie en andere vergrypen zitten er een stuk of aebt >voor den krijgsraad", zooala men dat noemt. Nader bericht men: Werden gisteren een 12-tal matrozen wegens insubordinatie gevankelijk naar Hel levoet getransporteerd, thans bevinden zich wederom eenigen in arrest wegens het ple gen van majesteitschennis. liet bestuur der Nederl. Zuid-Alrik' Vereeuiging publiceert ceu kort overzicht harer verrichtingen en van den stand der middelen tot 20 Juli 1901. Ingekomen was f 1.314.410 en uitgege- von f626.341, rest kassaldo f688.068. De commissie van beheer van het Ne- derlandsche bijstaudsfonds voor Zuid-Afri ka te Pretoria heeft een crediet dat tel kens wordt vergroot. Bestellingen van kleederen ten behoeve der kampen zyn gedaan te Durban ad ongeveer f30.000, benevens f17.000 voor 6000 dekens, waar voor zoodat weder f 29 000 noodig is. De kampen in Transvaal bevatten ongeveer 4000 zielen ongeveer 1600 personen kon den geholpen worden met in Natal aan gekochte goederen. Brand door het hemelvuur. Men seint uit Zaandam Gistermiddag ongeveer 12 uur ontlastte zich boven deze stad een hevig onweer, vergezeld van zware regens. De bliksem sloeg in het pakhuis van den heer J Karskens in de Peperstraat, dat in korten tyd in volle vlam stond en tot den grond afbrandde. In het pakhuis bevond zich vijfduizend kilo vet. Een groote partij ledige vaten bekwam mede groote schade. Ook het tweede pakhuis van deu heer Karskens werd aangetast, doch bleef voor 't grootste deel behouden. Het woouhuis van den heer Waals brandde geheel uit. By dezen brand verleende voor het eerst de motorboot hulp en wel met goed succès. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De heer Karskeus werd een eind wegge slingerd, doch bekwam geene verwondingen, Te Callantsoog zyn de lijken der verdronken personen gevonden. Aan de houding was te zien, dat het den redder Moojj, door het vastklemmen van den knaap onmogelijk was geworden zich met boven water te houden. 29 Juli, Hoorn. 3 ure. De architect W. van der Oord, in het café de Ro»kam van L. de Goede: Het graven van eene Pa- rullelsloot met bijkomende werken, in de lan derijen van den \Vel Ed. heer Chr. Oortman Gerling8 aldaar; aanw. sm. 11.30 ure te be ginnen by het café de Nadorstbestekken verkrijgbaar by den architect voornoemd I 0.60. 31 Juli. Haarlem. 10 ure. De genie op liet bureel van den besteder, Kinderhuis- vest no. 17: Het maken van wegen in de gemeente Haarlemmorliede en Spaarnwoude, ter verbetering van do Stelling van Amster dam, bcgr. f 15.250 bestek en begr. zullen van af 22 Juli ter lezing liggen aan bovengen, bur. best. en afscbr. van bovenbed, proces verbaal zijn diezelfde tydst. verkrijgt», bij den besteder h f 0.48 voor het bestek, en f 0.10 voor het procesverbaal per stukinl. geeft de besteder op bovengenoemd bareel op 27 Jali, des voorm. van 9 tot 12 urenbilj. kun nen van voorm. 9 tot 12 en des nam 1 tot 4 uren in de bus gestoken worden. Vervolg der berichten. Afloop der veiling van bouwterrein aan den Veldweg en het verlengde van de Dc Ruijtcrstraat, jl. Woensdagavond in .Tivoli" alhier geboudeD, ton overstaan van den notaris C. Stam mes Perceel 3. Koopor de heer P. vaa der Plaat, voor f 294. Perceelen 7—9. Koopers de hoeren Th. v. d. Sterr en J. Glotze, voor f 455. Perceel 10. Kooper de heer J. Kikkert Sr., voor f 150. Perceel 25. Kooper de heer J. Graaff, voor f 150. Perceelen 30—82. Kooper de heer W. de Jong, voor f 431. Perceelen 8337. Koopers de heeren Th. v. d. Sterr en J. Glotze, voor f 758. Do overige perceelen zyn niet verkocht. Bjj het vergelijkend admiBsieëxamen voor de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, slaagde o. a. onze vroegere plaatsgenoot, de jongeling J. Karei, te Vlissingen, en wel voor de Gouvernements marine in Ned-Indië. De Crisis. De Nieuwe Ct.» meldt het volgende: Denkelyk heden (Vrijdag) zullen de na men van de nieuwe ministers in de »Staats- courant» verschijnen. Naar wij vernemen is de samenstelling als volgt Buitenlandsche zaken mr. R. Melvil ba ron van Lijnden, lid van de Eerste Kamer Justitie mr. J. A. Loeff, lid van de Tweede kamer Binnenlandsche zaken mr. Th Heems kerk, wethouder te Amsterdam; Financiën mr. I. I. Harte van Tecklen burg, lid van de Tweede Kamer Landsverdediging (oorlog en marine ge combineerd) waarschijnlijk de heer H. Seret. lid van de Tweede Kamer Waterstaat, handel en ny verheid, dr. A. Kuyper, lid van de Tweede Kamer; Koloniën jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wjjck, lid van de Eerste Kamer. De bedoeling is om, zoo mogelijk, tegen October een nieuw departement voor arbeid, landbouw en onderwijs in het leven te roepen, aan het hoofd waarvan zal staan dr. A. Kuyper; terwijl alsdan als minister van waterstaat zal optreden mr. C. J. de Marez Oyens, thans administrateur aan het departement van waterstaat, handel en nijverheid. Het loodswezen zal bij waterstaat wor den gevoegdterwijl het niet onmogelyk is, dat de posteryen en de telegrafie onder binnenlaudsche zaken zullen komen. De »Haarl. Ct.» ontvangt een .gelijk luidend bericht. Alleen moet het volgens dit blad nog onzeker zyn wie de portefeuille van binnenlandsche zaken krggeu zal, mr. Heemskerk of baron Mackay, vermoedelyk wel de laatste. Insubordinatie. Uit Vlissingen meldt men aan de >Mid- delb. Cf| Er schjjnt aan boord van het pantserdek- Manslag. Een 54-jarige werkman, zekere v. d. H., die Dinsdagavond omstreeks 9 uur door de Raamstraat te 's-Gravenhage liep, werd daar plotseling aangehouden door een an der werkman met wien hij reeds vroeger ongenoegen hai(' gehad. Na een korte woordenwisseling' bracht de laatste hem onverhoeds een slag toe op het achterhoofd, vermoedelijk met een scherp voorwerp of een stuk hout De aangerande viel terstond neder. Binnengedragen in een kruideniers winkeltje door zyn zuster gedreven, bleek de aangerande te zyn overleden ten gevol ge van een schedelbreuk. Het lijk werd per brancard overgebracht naar liet poli tiebureau op de Groenmarkt. De versla- gene was ongehuwd. Na het plegen van het feit maakte de de dader zich terstond uit de voetenhjj is echter herkend. De dader is door de politie aangehouden Het is de 36-jarige sjouwer Johannes Loep. Hij heeft bekeud den nu overledene een klap gegeven te hebben met een hamer. De overledene had een wond aan 't achterhoofd, welke vermoedelyk is veroorzaakt doordien de man, na het ontvangen van den slag, met het hoofd op een trottoirband is ge vallen. De aangehoudene is ter beschikking van de justitie gesteld. Mevrouw Kruger was in haar jonge jaren een aardig knap meisje, en had tal rijke aanbidders. Men vertelt, dat indertijd Paul Kruger met eeu zijner medeminaars, een jongen Kaapsehen Hollander, onder de warande van haar ouderljjk huis een hef tige woordenwisseling had. Hot jonge meis je maakte zich beangst, dat het tot een bloedige botsing zou komen eu liet Kruger die wegens zyn geweldige lichaamskracht be kend stond, beloven, dat hij zyn medemin naar niet te lyf zou gaan. Hoewel tegen stribbelend, voldeed Kruger aau haar ver zoek. De ander werd ondertusschen nog uitdagender en beleedigender, maar Kruger scheen zich van dat alles niets aan te trek ken. Toen de ander echter te paard steeg om weg te rijden, gat Kruger het dier zulk een forschen slag met yzeren vuist achter het oor. dat het als door den bliksem ge troffen dood ter aarde stortte. De ruiter brak daarbij een zijner beenen. Suaanna Du Plessis verweet Kruger deze handelwij ze, doch kalm gaf hy ten antwoord, dat hij wel het paard geslagen, maar den man niet aangeraakt had. Troebelen te Alblasserdam Omtrent de troebelen te Alblasserdam wordt aan de ,Dordr. Ct.» gemeld, dat de rodon der ontevredenheid ligt in de verhooging der plaatsgelden op do kermis, waardoor o.a. een draaimolen moest achterwoge blijven. Door drank verhit wierpen ontevredenen toen bij verschillende notabelen de ruiten in, wat aan leiding moot zijn geweest tot de gemelde maatregelen. Nog meldt genoemd blad, na een onderzoek ter plaatse Verleden jaar besloot de gemeenteraad om de staanplaatsen op do jaarmarkt in pry*9 te verhoogen, zoodat b.v. voor een draaimolen in plaats van f 30 moest betaald worden f300. Het gevolg was dat de draaimolen, die het vorige jaar 't geprobeerd had, maar zoor slechte zaken had gemaakt, ditmaal wegbleef. Dit was oorzaak van groote ontevredenheid onder de Alblasserdamsche bevolking. Maandagavond liepen groote hoopen opge schoten jongons door do gemoente, zingend.: ,Do molen moot er komen, do molen moet er zijn.» Bij verschillende ingezetenen werden de ruiten ingeworpen, o. a. by enkele ge- moonteraadslcden, zoowel by voor- als tegen standers van de kermis echter. Naar aanleiding van deze ongeregeldheden is do burgemeester, jhr. V. H. de Villeneuvo, vroeger te Dordrecht, thans te Alblasserdam zelf woonachtig, tot zcor strenge raautregelen overgegaan. Ily rokwireerde een detache ment van 50 pontonniers en vier rijksveld wachters, dio 's avonds te 9 uur de pon tonuiers onder bevel van den le luitenant Irish Stephenson in de gemeente arriveerden. Was het op dien dag véór dien lijd zeer kalm io de gemeente, zoodra men de mili tairen en de ryksveltl wachters gewaar werd, liep do gemeente als 't ware „leeg*. Groote verbittering openbaarde zich toen onder do menigte. Do pontonniers werden patronillesgewijze over dc gemeeuto verdeeld. Om tien uur zou overgogaan worden tot het ontruimen dor herbergen, wolkor houders anders ter gelegenheid van do kormis ver gunning haddon om tot 12 sur of zelfs later door te tappen, oen vergunning die echter sedert het gebeurde van Maandagavond door dc gemeente was iugetrokkon, wat ook niet weinig kwaad bloed had gozot onder do kcr- mishoudondo Alblasserdammors. Zoodra bet tien uur was geslagen, ging de burgemeester mot don le luitonaut Stephenson, een veldwachter en twee rijksveldwachters over tot het sluiten der herbergen. Het eerst was do herborg van Van Krimpen aan de beurt. Toen men daar binnenkwam, werd het publiek nog opgewondener dan het reeds was. Mén greep de brandende lamp en vernielde die en verbrijzelde enkele ruiten der herberg, zoodat do burgemeester zich gonoodzaakt zag bezookers uiet een patrouille der ponton niers met geweld te verdrijven. Van daar ging het naar de hor berg van Vogelenzang, waar de bezoekors, zonder ge wold te gebruiken, verdreven worden. Thans waren de bezoekers der herbergen verdreven, maar de rust allerminst hersteld. Integendeel werd het rumoer op straat door dat element nog versterkt. Don geheelen avond heerachte er groote opgewondenheid. Naar de militairen word met stcenen en pannen geworpen. Om twaalf uur te middernacht kreeg de burgemeester by de «Sluys» eeu steen tegen hoed en schouder en werd luitenant Stephenson met eeu steen op het hoofd ge troffen, tengevolge waarvan hij bewusteloos neertiel. Hy werd bewusteloos naar het gemeentehuis gebracht. Wie daarna het bevel tot voren gaf de burgemeester dan wel de officier is niet bekend maar zooveol schijnt zeker, dat het bevel gegeven werd en aanwezigen, die wij spraken, zeiden geen sommatie te hebben gehoord, Het verhaal dat een vrouw door een der acht afgeschoten wachtpatronen werd getroffen, is onwaarwel wérd ongelukkerwijze de om streeks 26-jarige yzerwerker P. Vogel, die op 50 meter afstand by zyn woning stond, geraakt. Hy «kreeg den kogel door het schou derblad, bezijden de longen. De ongelukkige, die met het gcheelo geval niets te maken had, niet aan de kermisvierdery deelnam en zeer gunstig bekend 6taat, is gehuwd. Eerst toen hy binnenkwam, bemerkte hy door het bloed, dat uit zijn kleeren stroomde, wat er met hem was gebeurd. De zaak was hiermede gansch niet uit. De gemoederen geraakten hoe langer hoe meer opgewonden. In het gemeentehuis werd een groote spiegelruit verbryzeld, en ook by enkele andore ingezetenen moesten de ruiten het ontgelden, o. a. bij de wed. 't Hoen, P. Jonker, den gemeente-secretaris Boveld en by Pieter Kool. Eerst om twee uur was de rust her- etsld en rukte de troep in. Een ontploffing. BATUN (aan de Zwarte Zee), 25 Juli Hedenmiddag liad in het dichtbevolkte cen trum der stad een ontploffing plaats. De wijk werd geheel vernield. Vele menschen onder wie een aantal officieren, zijn omge komen: afgescheurde ledematen liggen in het rond. Het aantal slachtoffers is onmo gelijk op te geven. Vadermoord. Te Placassier, een dorp in de buurt van Grasse beeft een zekere Laugier, na twist met zyn vader, den ouden man met een stok doodgeslagen. Het gezin Laugier, vader en moeder, zoon van 22 en dochter van 2L jaren was ongelukkig door de stadige dronkenschap van den vader. De oude Laugier mishandelde zgn vrouw, liet zijn gezin in armoede en verbood ten slotte zyn vrouw den toegang tot het huis. De jonge Laugier van een korte reis terug gekeerd vond zijn moeder en zuster bij de buren en de huisdeur op slot. Hy beproef de toen de deur te openen, maar zyn vader was hem voorduwde binnen den grendel weg en beproefde zijn zoon, die zich in de opening wrong te slaan. Toen hief de jonge Laugier de stok die hij in de hand had en gaf zijn vader een hevige slag op het hoofd. De oude man viel neer en ontving van zyn verwoeden zoon nog een slag in den nek, die hem onmiddellijk doodde. De jonge moordenaar geeft zich zelf aangegeven. Men leest alom van hitte en onweders. Te Berlija is het Maandag, ondanks een zware onweersbui op Zondag, warmer dan ooit te voren Te Keulen, Maagdeburg, Leipzig en Müuchen heeft het hemelvuur geducht gewoed. Weenen is verlaten wegens de drukkende hitte. In Tyrol zijn bergbeklimmers door een onweder overvallen van een troep van negen man keerden slechts drie ongedeerd terug terwyl twee werden gedood. Te Bud- weis zyn dertig huizen door den bliksem verwoest. In Spanje zyn noodlottige gevallen van zonnesteek aan orde van den dag. Te Christiania rees de thermometer tot 34.5 gr, C. in de schaduw. Andrée-herinneringen. Juli 1901 werd door den Noordpoolreizi gers Andrée aangewezen als de uiterste termjju, dat hy van zjju luchtballontocbt naar de pool terug kon zyn. Men zal waar schijnlijk de laatste dagen voorbjj zien spoe den, zonder dat eenig leveusteeken van den ongelukkigen luchtschipper wordt gehoord. Men blijft steeds in de weer zooveel moge lijk licht te verspreiden over het lot, dat Andrée en zyn beide metgezellen getroffen leao hebben. Zoo is het nu weer de heer Persson, consul te Helaingfjori, die ver schillende premies heeft uitgeloofd voor het inleveien van voorwerpen, die aan Andrée herinneren. Zoo wordt elke boei met 500 kronen betaald en voor elk ander voorwerp 200 kronen. Al deze voorwerpen, welke tot 1905 mogen worden ingeleverd, zullen naar het geographisch museum te Stockholm worden gezonden. Een diamant. Het Purysche blad Le Francais" meldt, dat een der fraaiste diamanten naar Amerika verhuist. Het is een steen welke in 1894 in Zuid-Afrika 19 gevonden en to Amsterdam werd geslepen. Hij weegt 601/. karaat, veel minder dan andere beroemde steenen, maar moet bijzonder fraai van vorm en klenr zyn. Het plan bestond dit kostbaar stuk, dat den weidschen naam van Prins Ednard van York bad gekregen, aan le koopon als geschenk voor den Britschon koning bij gelegenheid van zijne kroning. De Engelschcn, die hun vorst znlk con schitterend cadeau wilden aan bieden, boden er aan don eigenaar, het be kende Diamant-Syndicaat, oen hooge som voor, binnen 3 maanden te betalen. Maar toen do heer Jcaune, de Paryechc agent van do New-Yorksche diamanthandelaars Smitb Co. met een aanbod van 500.000 francs contant. Voor deze som werd do koop gesloten, naar men meent voor rekei?ïng der heeron Morgan, Astor en Vanderbilt, die dan nog vrij wat invoerrecht te betalen zullen hebben. Gistoron zou een vertrouwd persoon zich met dat stukje zuivere koolstof naar New- York inschepen. Sloep omgeslagen. Op den Ryn vóór Bonn is Woensdagavond een sloep omgeslagen, waarin twee studenten en twee dames zaten. De beide dames cu één student verdronken, de ander wist zich zoolang boven water te honden tot hij gered werd. De sloep kantelde door 't onrustig doen der dames, die bang waren voor stroom. Een vrouw voor 40.000 kronen. De juwolior P. te Weenon, was sedert jaren ongelukkig getrouwd, geraakte bovendien finan cieel in droove omstandigheden en kwam ten slotte in handen van den rechter. Nadat hij zijn straf (zes weken) uitgezeten had, vond hy zijn huis leeg en zyn vrouw met hare ver mogende zuster naar de baden. Hy seinde haar toon dadelyk, dat hy tot haar zou komen, Maar aan het station trad' een vreemde heer op hem toe, die zich voorstelde als burge meester van de badplaats waar zyn vrouw was en als innig op haar verliefd. Hy bood den juwelier 40.000 kronen, indien hy afstand wilde doen van zyn vrouw. Deze, na veel aarzeling, stemde ten slotte toe, stond zyne vrouw af, ontving 40.000 kronen en begint met een nieuwe zaak een nieuw leven. Een Duitsch onderofficier vermoord. Te Sablon bij Metz heeft men het lijk gevonden van een onder-officier, die met zijn eigen wapen was afgemaakt. Van de daders is geen spoor nog ontdekt. Geen tuberkulose van vee op menschen? Volgens de »Nat. Zeit." gaat prof. Koch naar liet tuberculosecongres in Londen met een zeer belaugrijke, nieuwe ontdekking, nl. deze: dat de tuberkelbacillen van betvee niet overgaan op menschen en omgekeerd. Daaruit volgt dat de tuberculose van bet vee niet indentiek is met die van de menschen en dat de be- uuetting van menschen door het drinken van ongekookte melk van tuberculeus vee iets waartegen de medici al zoo lang waar schuwen plotseling wegvalt. Prof. Koch hoeft de resultaten van zijn zeer zorgvuldig onderzoek onderworpen aan de beoordeeling van vakmanneD, waaronder ook Virchow, en zal zeker ook met hun ver klaringen op het congres voorden dag ko men. Dat uit deze ontdekking zou volgen dat men in '*t vervolg gerust ongekookte melk kan drinken, gelijk »Nat. Zeit." beweert, is o. i. minder juist. Men kan door het drin ken van ongekookte melk nog wel andere ziekten krjjgen dan zooals men tot dusver tuberculose. De ondergeteekenden betuigen hnnnen hartelljken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij hun 25- jarig huwelijk, in het byzonder aan personeel van Conservatie. A. J. BOHLEN en Echtgenoote. van f de Voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons Zilveren Huwelijksfeest ondervon- den, betuigen wij onzen welgemeenden dank. K. GEUS en Echtgenoote. Helder, 26 Juli 1901. Voor de vele en hartelijke bewjjzen van deelneming, ondervonden bij bet verliei van onze Lieveling GEERTRUIDA, betuigen wij onzen hartelüken dank. N. C. SMIT. E. W. SMIT—Bboüwbr, LJmuiden, 25 Juli 1901. UAiHBETUltillG. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden bij ons Zilvt* ren Huwlijksfeest, inzonderheid van supe rieuren en collega's van bet Spoorweg station alhier, betuigen wy onzen xoelgt- meenden dank. Helder, 25 Juli 1901. J. VAN TIL, en Echtgenoote, Heel vriendelyk bericht ik u, dat ik geen enkelf reis naar 't Kermisterreip genomen en kom werkelyk terug, Wacht zoo lang. Hoogachtend, Uw dw. dn., K. RIJ P ER. ADVERTENT1ÈN gelieve men des mor gens vóór 10 uur in;te zenden. ADVERTENTIE N. £SK»ïtf*&iSë*iar£*££*i Den 31 en Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, «w 81 J. W. A. D. GROET en 'M N. GRAAF, hunne 12l/s-jar'9° Echtvereeni- g£§ ^5 ging te herdenken. Helder, 26 Juli 1901. m Namens hunne j|£ liefhebbende Kinderen, johan alfred, m dieuwertje, mina. Ondertrouwd GERRIT VAN VLIET en MARIA SCHONG. Helder, 25 Juli 1901. Algemeene kennisgeving. Getrouwd AREND REITH en HISKE BOON, die, namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de blijken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 25 Juli 1901. GeborenJACOBUS ADRIANU3, Zoon van Th. A. HOOGENBOSCH en 11. Ph. G. HOOGENBOSCH- van Bruggen. Helder, 26 Juli 1901. Heden overleed onze jongste Lie veling HELENA, in den leeftijd van slechts 8 maanden, betreurd door bare Ouders, Broeders en Zusters. Helder, 25 Juli 1901. R. RAN. A. E RAN- Molknaar. Algemeene kennisgeving. Op den 25en Juli overleed zacht en kalm na een langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot en der Kinderen Vader, HERMANUS DIEDERIKUS GRIMME, in den ouderdom van circa 50 jaar, mij nalatende vjjf kinderen, te jong om bet smartelgk verlies te begrgpen. Namens de Weduwe, M. GRIMME, geb. Vissbr, en Kinderen. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat ZONDAG 28 JULI, voorm. 10 uur: »r. I". A. Ba Ij AP, Predikant Ned. Herv. Gem. te Vslsen. Christelijke Zangvereeniging geen repetitie. Aan Ouders en Voogden wordt bekend gemaakt, dat de Zomervacantie van 2 weken voor de leerlingen der Fröbelinrich- ting (Laan) zal ingaan op ZATERDAG 27 JULI a.s. Tevens wordt herinnerd, dat de aangift« van nieuwe leerlingen dagelijks kan plaats hebben. Het schoolgeld bedraagt: voor 1 kind 15 cent per week. voor 2 kinderen 25 cent per week, voor 3 kinderen 30 cent per week. Des Maandags-, Dinsdags-, Donderdags^ en Vrydagsavonds bestaat er gelegenheid tot het ontvangen van uitstekend onderwijl in de handwerken door gediplomeerd! Onderwyzeressen. voor 1 kind 20 ct. per weik, voor 2 kinderen 35 ct. per week. De Commissie van Beheer. Kosten Weststraat 74. - Helder, Onderwijs in Piano, Viool, Orgel, Zang, Harmonie en Contrapunt. Aanvang van den nieuwen cupsus u Aangifte van leerlingen dagelijks tot 8 Augustus. A. J LEEWEKI. Directiur. By de aanstaande verkie zing voor een Lid-patroon voor de Kamer van Arbeid, op 30 Juli, kieze men eenparig den Heer AVrOAIK VAM PELT. Namens eenige Kiezers. KANAALWEG 125 (boven), is iederen Donderdag van des morgens 12 tot 7 uren des avonds te consulteerm. Alle operatiën pijnloos. Kunsttanden van af f 2,50 per tand, met schriftelijk* garantie. Kosteloos voor minvermogenden van 777j uur. Eigenaars van Huizen, genegen de Huurders hunner huizen voor Gemeenschappelijke rekening bjj wanbt- aling gerechtelijk uit de woning te zetten, gelieven hun adres te zenden aan het bureau van dit Blad, lett. R. U. OPJS1EIS. H0LLANDSCHE IJZEREN SPOORWEG - MAATSCHAPPIJ. 2e en 3e klasse, op Dinsdag 30 Juli 1901, van Den Helder, Anna-Paulowna, Schagen, Noord-Scharwoude, Heerhugowaard, Alk maar, Heilo, Castricum en Uitgeest naar Leiden, Den Haag, Schiedam en Rotterdam en terug. Inlichtingen aan de stations. Zie de aanplakbiljetten. GEVRAAGD: een flink DAGMEISJE, niet beneden de 16 jaar, die goed met de wasch kan omgaan. Adres: BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2