_A! Schoolbouw. GelepieiS tot logen Groot SoSiiiuziofc, Aan de Leden der Ned. flerv. Kerk S. J. MANHEIM, fé Je eerste aanleg", Berlitz-Methode. Tandarts Ansingh, Attentie s.v. p. Verwactil in 't Groot Casino, Danslesse n Speeltuin - Parallelweg. Agenten EEN NETTE DAGJflEID. een Dagmeid. Een Weduwe, President Kroger verklaarde, dat op den grondslag van onafhankelijkheid voor de Republieken en volkomen pardon voor de Afrikaanders uit Kaapkolonie, het nog zou kunnen komen tot een volkomen blijvenden vrede. Een Brltsch convool overvallen. LONDEN, 27 Aug. Een telegram van Lord Kitchener uit Pretoria meldt Een convooi dat van Kimberley naar Griquastad ging, is den 24sten bij Rooi- kopje aangevallen. De Boeren werden afgeslagen. De Britsche verliezen bedroe gen 9 gesneuvelden en 23 gewonden. Het convooi kwam behouden aan. Ten Oosten van Edenburg zijn door kolonel Rawlinson 18 Transvalere gevangen genomen. LONDEN, 29 Aug. De correspondent van de Daily News" te Kaapstad schrijft dat de toestand daar zeer ernstig is. De Hollanders zijn vol vertrouwen, de loya listen optimistischde militairen toonen een aan onbekwaamheid grenzende zorge loosheid en de staatslieden stapelen de eene fout op de andere. Omtrent de (begrafenis van mevr. Kruger deelt de Paris Nouvelles" nog het volgende mede De dienst in de Dopperskerk was om 3 uur en de teraardebestelling om 4 uur. In dien tijd was er in het park, dat ge noemd is naar den vroegeren president Bur ger, een militair concert van de kapel van de Northumberland fusiliers. Iedereen sprak er schande van. Dr. Knobel, de dienst doende burgemeester van Pretoria, woonde met zijn gezin het concert bij en bleef weg van de begrafenis. Zoodra de plechtigheid afgeloopen was drongen de Engelschen het sterfhuis bin nen, zij hebben alles doorzocht, de tichel- steenen uit de gang gelicht en het behang van de muren gescheurd. Alle leden van de famillie Eloff en Jacobs, bloedverwan ten van president Kruger, zijn uitgenoo- digd, onmiddellijk Zuid-Afrika te verlaten. Marktberichten. Purmorend. 27 Aug. Aangevoerd 672 run deren, waaronder 483 vette, f 0.52 a 0.64 p. p., 43 stieren, vette prijshoudend matig, gelde en melke pijsthoudend stug, 217 vette kalve ren f0.60 a 0.80 p. p., vlug. 190 nucht. f 8 a 18, vlug, 11 paarden, 2392 schapen en 440 lammeren, prijshoudend stug, lager prijs stu^, 226 vette varkens 43 a 50 ct., handel 99 magere id. f14 a 22, handel stug, 287 biggen f 6.a 10.handel stug, 300 mud appelen f2,a 2.50, 975 mud peren f 1,50 af3. Kleine kaas f 30,middelbare f 26, Aangevoerd 310 stapels, 20915 Kg. boter f l.lOaf 1.20, kipeieren 1 325 a 4.eendon dito f 3.10 per honderd. Schagen, 27 Aug. Aangevoerd 13 paarden f80 a f120, 28 stieren f80— a 220, 9 ossen f 70 a 140, 20 Geldekoeien f 100 a 130, 93 vette koeien f 150 a 240,40 kalfkooien f 120 a 220,—0 pinken en vaarzen f a 0 graskalven f 0 a 20 nuchtere kalveren f 6,a 14,100 schapen f 10, 14.425 vette id. f 18 a 24,50, overh. f a 350 lammeren 18a 13,26 magere varkens 1 13.a 17.33 vette varkens f 0,45 a 48 ct. p. K.G., 49 f 9,a 11,50, 600 kop boter p. P. 55 60 ct., 7500 kipeieren f 3.a 3.50, 300 eendeneieren 13.10, 0 luxe-paarden 10 aO 6 veulens f80 a 1 100. KONINGINNE-YERJAARDAG, Straks rjjat weer de jubel Door stad en door land, DaD klinken de zangen Langs beemden en strand Dan stygt weer de bede Vol ernstigen zin, En hnldigt heel Néerland Weer zijn Koningin. Als zij mag verjaren, Getuigt weer de geest Wat immer OraDje Voor ons is geweest. Dan schalt weer de jubel Voor Neêrland's Vorstin, En 't klinkt Haar ter eere: Heil, HeilKoningin Lang leev' Wilhelmina, Zoo klinkt het in 't rond, En de oogatmand brengt zeker Geen blijderen stond Dan juist aan het einde, Stemt allen dan in, En jnbelt eendrachtig Leef lang, Koningin W. M. Tz. Stoomvaartberichten. Het stoomsobip Memnon naar Amsterdam, pass. 27 Aug. Prawlepoint. Het stoomschip .Prins Willem IV», naar Amsterdam, pass. 2S Aug. St. Michael's. Het stoomschip ,Bali', van Amsterdam, pass. 29 Ang. Perim. Het stoomschip .Koning Willem II», van Amsterdam, vertr. 29 Aug. van Genua. Visscherijberichten. Nieuwediep, 23 Augustus. Aangebracht door 1 kor- der 85 stuks groote, middelm. en kleine tong, schol en schar, besomming f 22. '29 Angustus. 1 kotier HD. 48, schipper Jb. de Grout, met 39 stnks tong, 60 middelm. en kleine tong, botjes, rog, kanen, rooiponen, kleine schol en schar, besomming f 220. 80 Aaguitui, v.m. 8 uur. Niets binnen. Ingezonden. Zondagsrust." Mynheer de RedacteurEen hoogst beleefd verzoek om een plaatsje in uw blad in ant woord aan den onderteekenaar P. A. over het Zondags sluiten van barbiers en kappers- salons. Mijnheer P. A., volgens uw schrijven zijt gij geen collega, maar volgens uw aan beveling zou ik het toch moeten gelooven of anders staat gij er toch zeker er wel mede in verband. Mynheer P. A. wat noemt u Zondagsrust Om een ieder zyn zuivere plichten waar te nemen, of als het half elf sluiten is en dan om elf uur in het café te zijn en je warm loopen om het biljart Beveelt u dat aan Nu, dat noem ik een schandelaat mij dan stil thuis, dan blijft moeder met de kinderen niet alleen. Nu laat ik het verder aan het weldenkende publiek over. Mijn hartelyken dank voor de plaatsruimte, Uw dienaar C. G. LANDMETER, Kruisweg. Marine en Leger. Te Teteringen overleed op 27 dezer de heer H. van den Pauvert, oud-kapitein ter zee ridder der Mil. Willemsorde. Te 's Gravenhage is in 55 jarigen ouder dom overleden de sedert 1896 gepensioneerde kapitein tor zee C. H. Cornelissen. Hoogst verdienstelijk was hy gedurende 34 jaren in verschillende betrekkingen by de Marine werkzaam, inzonderheid op het gebied der hydrografie. Hr. Ms. pantserdekschip .Utrecht» is 27 dezer te Christiania aangekomen. Hr. Ms. instructieschip .Nautilus», com mandant de kapt.-luit. ter zee P. C. Swaan, is na een oefeningstocht van vyf maanden te Hellevoetsluis aangekomen. De lste luit. adjndant W. J. Diekhof, van het 5de bataillon lste regiment infanterie, al hier in garnizoen, is overgeplaatst by het regiment grenadiers en jagers te 's Graven hage. Overgeplaatst van W./schip te H./sluis op W./schip te W./oord, Bootsman J. Prins. Toegekend de Gouden medaille voor 36 jarigen eerlijken en trouwen dienst sergt.-kok G. C. v. Beekhoven, a. b. Wb. W./oord en matroos le kl. A. Molenberg, a. b. «Dolfijn». De Zilveren medaille voor 24 jarigen eer lijken en trouwen dienst aan sergt.-kok P. Bontes, a. b. .Zeeland», sergt.-ziekenverpl. J. H. ter Voort, a. b. .Zeeland'', sergt.-torp.- maker J. C. Appels, a. b. .Vulkaan», sergt.- stoker A. F. P. Jansen, .Zeeland', stafmu zikant F. M. Werner, Ws. W./oord, kwart.- meester J, v. d. Woude, a.b. «Bellona», korp.-kok P. Joor, a. b. Ws. W/oord, matroos le kl. M. Reyerse, a. b. .Zeeland», id. le kl. D. Krak, a. b. .Bellona", marinier le kl. D. J. Middeldorp, a. b. .Amstel», id. 8e kl. J. M. v. Bilderbeek a. b. Ws. W/oord. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 29 Augiutas. ONDERTROUWD: M. Vredeniluin en E. Steijanrt L. H. Westers en G. J. Walluat. A. J. Miuendorlf ei A. Zwcerus. GETROUWD: D. van Thyn en E. van Tjjn. IJ Bakker en M. de Leeuw. 11. W. Balfuort en P. J. Schnde J. t. d. Oord en E. J. KmL A. van Wqk en J. S. Dorlijn. J. N. Kuiler en M. van Es. A. lloog- aklcer en N. Nolten. BEVALLENE. J. de Jong geb. de Groot, d. en r. J. Klok geb. v. d. Lingeu, d N. Bakker geb. Tolk, x J. C. B. L. 3ruijn geb. Vrica, z. M. de Kok geb. var Ostenbnrg, d. M. Kwast gob. Meijer, d. M. Koorn geb. Kasten, x. A. Dijkshoorn geb. Dovcs, z. OVERLEDEN'T. M. J. Heijdenrqk, 2 j. J. Eeliunn, 5 m. N. Gruiff. 27 j. A. Bakker, 14 j. fan het Zomer Concert, te" geven op ZONDAG 1 SEPT. 1901, van 3 tot 4l/a uur. 1. «The Stars and StripeB Forever», March, J. Ph. Souza. 2. .Ouverture Fantastiquo», Jos. Kessels. 3. .Fackeltanz», (Bes Majeur.) Giacomo Meijerbeer. 4. Quodlibeth aus der Operette: „Apajune der Wassermann», Carl Millöcker. 5. Ouverture«Pêché Mignon". Otto Langey. 6. Musikalischer Bilderbogen, „Charivari*, A. Conradi. 7. «Kuss-Walzer*, Emil Waldtenfel. Vervolg der berichten, Mej. A. C. H. van der Nagel alhier, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen Fransche taal 1. o. Onze vroegere, stadgenoot, de heer H. J. Karei te Vlissingen, is geslaagd voor de Kon. Mil. Academie te Breda, voor Artillerie hier te lande. Wij vernamen, dat de poging tot oprjph'viïg eziï&t vereeniging van Post zegelverzamelaars alhier, volkomen geslaagd is, zoodat de vereeniging dezer dagen is geconstitueerd, onder den naam van Hel- dersche Philatelisten-Club." Dames en heeren, niet beneden 16 jaar, kuunen zich voor het lidmaatschap schrif- tzlijk aanmelden bij den secretaris, den heer P. Nieboer, a/b Hr. Ms. >Marnix", zoo ook aan het vergaderlokaal, Binnen haven 21, waar gewensebte inlichtingen te verkrijgen zyn. Door den architect S. Krijnen werd Woensdag voor rekening van den heer J. Prins Jr. in Café de Groot openbaar aan besteed het verbouwen van een café tot winkelhuis, aan de Spoorstraat No. 30. Ingekomen waren 12 inschrijvingen, van de heeren A. Krijnen, ad f4091 A.Smit f3994; J. F. Philips f3890; H. Riemers f 3830P. de Waard f 3800 J. J. Schoef- felenberger f 3790 A. Nobbes f 3300 K. Laagland Winder f 3198Gebrs. van Os f3145; J. Verheus f3129; Quak en Van Pelt f3085 en Van der Sterr en Glotze f2997. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Uitslag der door den Kapitein Eorst- aanwezend-Ingenieur te Den Helder den 29 Augustus 1901 gehouden aanbesteding van het maken van gedekte opstellingen voor de afstandmeting in open kustbatteryen van de stelling van den Helder (4e gedeelte). Raming f 13200. Ingeschreven door do heeren P. Korff f 13800, K. Zeeman f 13670, J. F. Philips f 13600, A. Krijnen f 13469, D. de Vries f 13420 J. Spruit f 13400, Gebrs. van Os f 13380, Gebrs. van Pelt f13300, II. Wijker f 13167, C. Roomeijer f 12820, W. de Jong f 12790. Naar wij vernemen is de aanvraag om concessie voor de tram op Texel heden by Burgemeester en Wethouders ingekomen. Men schrijft ons uit Koegras Jl. Zondag werd in de Blanwe Keet bij den heer Marees, te Koegras, de aangekon digde ringrijderij gehouden op fietsen. Dat was op dit gebied weer iets nieuws in 't Koegras, zoodoende waren er dan ook tal van mededingers opgekomen, meestal van den Helder. Ook waren er vele toeschouwers om dezen wedstryd, onder zulk prachtig weer, te komen bezichtigen. Niet minder dan 19 liefhebbers meldden zich voor dezen stryd aan. De uitslag was, dat de heer Visser, van Helder, de le prijs van f10 behaalde, de 2e winner was de heer Ilab van Koegras f 5, eu No. 3 de heer Dol van den Helder f 2.50. Dit was de eerste maal, dat er ringryderij op fietsen werd gehouden, maar deükelyk ook wel voor 't laatst. Ton eerste viel het niet in den smaak, en ten tweede wekte het soms de ontevredenheid op van deelnemers en toe schouwers, zoodat deze ringrydery niet naar wensch geslaagd mag heeten. Des 's avonds was cr bal in do .Blanwe Keet», waarvan door danslustigen gretig ge bruik werd gemaakt. Jammer dat ten slotte een vechtparty ont stond en menigeen een schram of buil opliep. Geworsteld.verloren. Drie botters heschen Maandag in de haven van IJmuiden de zeilen. Vele vis8chers schudden het hoofd, want de lucht was zwart en de barometer stond laag. Maar de jonge stoere schippcrs'Vreesden niethunne botters waren immers de grootste en sterkste der Urker vloot. Ze zeilden naar de woelige wateren der Noordzee. De dag verliep en ze keerden niet terug, hoewel de lucht dreigde met zware buien. De nacht viel en hevige windvlagen vlo gen aan uit het Noordwesten. Bij het gieren van den wind en het klotsen van het water in de haven dachten de visschers aan hunne kameraden, die daar ginds een zwaren stryd zouden strij den. Met angstig verlangen beidden ze den nieuwen dag. Toen de morgen kwam, zeil den twee der botters de haven binnen een met gebroken zwaard, de ander vol water, zóó vol, dat de hond in het vooronder was verdronken. De visschers vertelden van den hangen nacht. De derde botter kwam niet. Uur aan uur werd gewacht, totdat tegen den avond uit Nieuwediep de tijding kwam, dat de loodskotter rapporteerde»U K 163 om geslagen drijvende gezien". Klaas Mole naar en zijn beide knechts verloren den strijd en vonden bun graf in de golven 1 Het wrak van het vaartuig is Dinsdag by Callantsoog aangedreven. Men meldt van Urk: Het verongelukken van den botter UK 268 in den jongsten storm heeft op ons eiland weder eenige familiëu in diepen rouw gedompeld. Van de drie opvarenden (18 tot 26 jaren oud) die hun graf in de gol- ven vonden, was de schipper Jacob Molenaar gehuwd en laat een jonge weduwe met twee kinderen in droeve omstandigheden na. De beide knechts Tj. Molenaar, een broeder van den schipper, en J. Kramer waren ongehuwd. Het hospitaal-kerkschip »De Hoop" is voor stormweer te Bridlington binnen. Alles wel. Ontslagen. Het Gerechtshof te ,s Gravenhage heeft de onmiddellijke invryneidstellinggelast van P. M., tapper en koopman te Amsterdam, die door de Rechtbank en het Gerechtshof aldaar tot 2 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld wegens heling van een party coprah en wiens zaak door den Hoogen Raad naar het Haagsche Gerechtshof werd verwezen, alwaar de behandeling er van zal plaats hebben 26 September a s. Amsterdamsche brandweer Uit de gemeente-begrooting van Amster dam voor 1901 blykt, dat f 5000 wordt aan gevraagd voor een bespannen mechanische redladder. Geleidelyk zullen de vier hoofd wachten er alle een krygen in 1901 is er reeds een aangeschaft het aantal koet siers wordt in verband hiermede met 2 uit gebreid. Twee nieuwe koolzuurspuiten, ter ver vanging van de oude spuitwagens, zullen als de Gemeenteraad daaraan zijn goed keuring hecht, worden aangeschaft, de bei de in dit jaar aangemaakte koolzuurspui- en voldoen uitstekend. Voorgesteld wordt om over te gaan tot de aanschaffing voor f 5000 van een elec- trisch motorvoertuig, bestemd voor het medevoeren van reddings- en licht blasch- materieel en bemand met 4 a 6 brand- wachts. Vermeerdering van het aantal uit- rukvoertuigen in de bestaande gebouwen zal in de toekomst alleen nog mogelijk zyn indien motorwagens worden ingevoerd, ten zij tot kostbare verbouwingen en uitbrei dingen zou worden overgaan, wijl er een groot gebrek is aan stalruimte en de te genwoordige gebouwen slechts bij uitzon dering gelegenheid bieden daarin te voor zien In het buitenland hebben de motor voertuigen by de brandweer goed voldaan, in Parijs zijn daarvan aeeds een aantal in dienst en zal tot invoering op groote schaal worden overgaan. ADVERTENTIE N. Den 4den Sept. a.s. hopen C0RNELIS SNIP EVERTJE BERG, ürs ^un Vijftigjarige Echtvereeni- ging te herdenken. Den Hoorn op Texel, 1901. Uit naam hunner buren. mmmkwmmmmsm) Het parket van Breda begaf zich gistermiddag naar de Belgische grenzen bij Turnhout, ten einde een onderzoek in te stellen naar de daders van een daar plaats gehad hebbenden doodslag op een rijksambtenaar. Men vermoedt dat hy door smokkelaars is doodgeschoten. Een Noordpoolreis. Omtrent de expeditie naar Nova Zembla, die in den vorigen zomer met de»Metscha" werd ondernomen, werd te Archangel dezer dagen bericht ontvangen. By den aanvang van den winter werd het schip verlaten. Bij de Sawin, 200 wer sten ten Zuiden van Matotschkin-Scharr- zeeengte gelukte het te landeu. Gedurende den langen winter voedden de reizigers zich met rauw zeehonden- vleesch, terwijl het bloed dezer dieren hun als drank diende. De gedurende den zomer gemaakte aan- teekeningen en kaarten benevens de weten schappelijke verzameling en een gedeelte der instrumenten gingen verloren. Alle tochtgenooten werden evenwel gered. Allen zijn gezond en hebben uitstekend over winterd. Borisson en de zoöloog Timofyen gingen begeleid door twee Samojeden naar het Noorden. Graaf Henri de la Yaulx, die de Middel- landsche zee wil oversteken in een lucht ballon, is druk bezig met zyn toebereid selen, en hoopt by de eerste gunstige gelegenheid tusschen 30 Augustus en 15 September op te stijgen. De proef wordt genomen onder de be scherming van het Fratische marinebestuur, en admiraal Bienaimé heeft tot de ver schillende Europeesche regeeringen het verzoek gericht, een rondschrijven te ver spreiden onder de gezagvoerders van schepen die den ballon zouden kunnen ontmoeten. Ook in hun eigen belaDg, want om de stabiliteit en de bestuurbaarheid vaa het gevaarte te verzekeren, wordt een zwaar gedeelte onderaan gehangen, bestemd om in zee te drijven. De ballon die te Toulon opgelaten wordt, krijgt een snelvarende kruiser mede. Over dag voert de ballon een Fransche vlag, 's nachts een eleetrisch licht. De circulaire bevat aanwijzingen voor het vermyden van aanvaring en brandgevaar, voor het ver- leenen van hulp enz. mmwmmmmmi Op den 4den September i hopen onze geliefde Ouders C0RNELIS ASJES TRIJNTJE BAKKER, hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Wieringen, 30 Aug. 1901. Namens hunne dankbare Kinderen. Versradering Dinsdag 3 September 1901, let wel, ronds 7Vs 's avonds 7Vs uuri 'u ^ie'1 gewone lokaal, groote Zaal, by den Heer POLAK. HET BESTUUR 1 Ondertrouwd JOH. KUIPER, Wedn. van D. de Waard, en G. DÜINKER. IJmuiden. Helder. Eenige en algemeene kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op Donderdag den 12 Sep tember 1901, des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize in het openbaar aanbesteden Het bouwen vao eene School voor Uitgebreid Lasser Onder wijs op een terrein aan de Hoofdgracht hoek Houtstraat te Helder. Bestekken en voorwaarden met teeke- ningen zyn, zoolang de voorraad strekt, ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar tegen betaling van f 2.per stel. Aanwijzing op VRIJDAG den 6 SEP TEMBER 1901, 's namiddags om twee uur, aan het Bureau der Gemeentewerken. Helder, den 29 Augustus 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Ondertrouwd A. J. MITTENDORFF en A. ZWEERUS. Helder, 29 Augustus 1901. Koniugstraat No. 47. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden in den ouderdom van 56 jaren onze geliefde Echtgenoot en Vader de HoogEdelGestrenge Heer HENRICUS VAN DEN PAUVERT. Ridder in de Militaire Willemsorde, Oud-Kapitein ter zee bij de Koninklyke Nederlandsche Marine. Teteringen, 26 Augustus 1901. Weduwe H. van den Pauvert— A. Fries de Vries. W. van den Pauvert. 8. van den Pauvert. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden trof ons een zware slag door het afsterven var onze eenigste lieveling J0HANNA MARGARETHA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 5 maanden. Helder, 28 Augustus 1901. Uit naam van haar diepbedroefde Ouders, Groot ouders en verdere Familie J. EELMAN. C.E EELMAN-TERBURG. Den 298ten Augustus oveileed na een langdurig lijden van 9 maanden, onze Zwager en Oom JASPER STEEMAN, in den ouderdom van 60 jaren. Helder, 30 Aug. 1901. J. L. STAMKOT. A. STAMKOT— GERRITS, en Kinderen. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuig ik mijn dank aan de Zwolscha Paarden- en Vee- verzekering, voor de spoedige uitbetaling van mijn afgemaakt rund. C. VADER Pz., Koegras. Agent voor Helder P. A. E THIJSSEN. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG 1 SEPTEMBER, voorm. 10 uur; Ds. G. VAN DEN WIJNGAARD, Predikant te Usseloo Een iegelijk, die iets vorderen heeft van ver schuldigd is aan of onder zijne berusting heeft, behoorende tot de nalatenschap van den HoogEdelGestr. Heer Dr. A. F. VERSCHUUR, in leven Diri- geerend Officier van Gezondheid le klasse, by de Koninklyke Nederlandsche Marine, Kolonel-Commandant van het Marine-Hos pitaal te Willemsoord, gewoond hebbende te den Helder en overleden te Beverwyk 17 Augustus 1901, worden beleefd zocht daarvan ten spoedigste opgave, taling of afgifte te doen, ten kantore van den ondergeteekenden Notaris, aan de Weststraat 43 te Nieuwediep. BEECKMAN. in Gouden en Zilveren Werken, bericht zijn geachten begunstigers, dat hy te spreken is op Dinsdag en Woensdag (3 en 4 September) a.s., ten huize van den Heer D. SCHRIJVER, Mr. Vleeschhouwer, Koningstraat. Kuisduinen. lederen Zondats: EXT814 SSALHIjZIEH. Aanbevelend, Wed. S. ZWAAN. Bjcsosoeacssoeooc In de THEE- en SPEELTUINEN, nabij HUISDUINEN, ZO.VU4G n. s.. Groot Balmuziek, met een uitstekend Muziek -Orkest. Goede consumptie en - - - - - - - - een nette bediening De Directeur J. D. DE GRAAF. P.S. De ondergeteekende maakt het geachte Publiek bekend, dat de Tuin geheel opnieuw is gerestaureerd en weder alle dagen geopend is voor Gezelschappen en Partyeu voor binnen en buiten de gemeente. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Met achting, J. D. DE GRAAF. Onderwijs in Fransch en Engelsch, methode Berlitz. Snelste en gemakkei .;kste wijze om talen te leeren. Conversatie lessen voor meergevorderden. Br. Berlitz-Methode", Bureau VI. BI. Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geh. Onth.- Vereeniging Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en Yolkskoffiehuis „De Hoop", Kanaalweg 16, Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct. Consumptie uiterst billijk. HET BESTUUR. KANAALWEG 125 (boven), is iederen Donderdag van des morgens 12 tot 7 uren des avonds te consulteeren. Alle operatiën pijnloos. Kunsttanden van af f 2,50 per tand, met schriftelijke garantie. Kosteloos voor minvermogenden van 77'/j oir- De van ouds bekende Scheersalon is dagelijks geopend van 's morgens 7 tot 's avonds 10 uurop Zon- en Feestdagen geopend van 's morgens 7 tot 's namidd. 2 uur. C. G. LANDMETER, Coiffeur, KRUISWEG 1-2. 0t* ft&ilon voor Scheren, Haarsnijden en Friseeren is dagelijks geopend van 's morgens 7 tot 'a avonds 11 uurZaterdags tot 12 uur 'savonds. Zon- en Feestdagen van's mor gens 8l/j tot en met 1 uur. A, R. HOEDEMAKERS, Coiffeur, Bassingracht 5. Helder. Hanaalweg twee extra Voorstellingen, onder leiding van den Heer K. RIJPER. Groot succes Lachen Geheel nieuw! Groot succes Lachen Geheel nieuw in den Aanvang der lessen op ZONDAG 1 SEPTEMBER, des avonds van 5 tot 7 en 8 tot 10 uur. Nadere inlichtingen aan bovengenoemd Lokaal. N.B. Van af heden is de Zaal voor het publiek niet meer toegankelijk en uitsluitend ingericht voor dansschool. D J. SNAPHAAN. Zaterdagavond afgewisseld met Groot kluchtspel met zang, in 4 bedrijven. Schrijver: de Heer H. JURL van Rotterdam. V e rdeelin g: le BedrijfDe tuimelaar valt. 2e De schande gedekt. 3e De erfenis met den bommel- trein. 4e Eer die eer toekomt op dc kermis teZierikzee. Alle hoofdrollen worden vervuld door de heeren RIJPER en JURI. „Sjaak met den Bommeltrein", de Heer K. RIJPER. Zang en Kanaalweg 1. Wed HENNim Het Bestuur der Onderlinge Vereeniging tot aankoop van Veevoeder te Helder brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tot 2 September a. 8. gelegenheid be staat tot het inzenden van opgaven vaq benoodigde Lijnkoeken en andere Veevoeder, aan den Administrateur H. BAKKER Dz., Koningstraat 43. GEVRAAGD op alle plaatsen in Noord-Holland, voor een nieuw concureerende JlAltG 4Itl\LI%BHIEH tegen flinke provisie. Br. met opg. van referentien onder motto .MARGARINE" aan het Alg. Adv. Bur. HORSTMANSHOFF Co. Linnaeustraat 93, Amsterdam. gevraagd, door eene bekende firma te Rotterdamvoor den verkoop vau één net artikel van dagelyksch gebruik tegen degelyke provisie, waar mede gemakkelijk bij flink werken, een wekelijks terugkomende winst is te behalen. Dienstbode gevraagd te Amsterdam, in een gezin met drie kinderen. Loon 100 gld. Groote wasch bnitenshuis. Adres: BERKHOUT Co. Mevr. KONING, Hoofdgracht 30, vraagt voor dadelyk een net DAGMEISJE, met de wasch bekend. Spreekuur 'savonds na 8 uur. GEVRAAGD een fatsoenlijk Dagmeisje, niet boven de 15 jaar oud. Adres: WESTSTRAAT 57. Gevraagd tegen half September niet beneden de 20 jaar, die met de wasch kan omgaan. (Zondag vrij Adres: Bureau van dit blad. G-evraagd een flink DAGMEISJE. Zich te vervoegen LoQdsgracht 22. Gevraagd Mej. DE HAAS, Hoofdgracht 22. Wordt gevraagd een flink DAGMEISJE. Adres: STATIONSWEG 7. Mevrouw WESTENDORP, Koningstraat 116, vraagt eene nette l>lEi\BTBO»>E Wordt gevraagd tegen half September een zindelijke Dienstbode, met de wasch kunnende omgaan. AdresSPOORSTRAAT. 87. Er kunnen nog eenige NAAIMEISJES geplaatst worden, om voor zich zelf te naaien. Adres: SLUIJSDIJKSTRAAT no. 113. Gevraagd eenige nette Leerlingen voor naai-, brei- en alle voorkomende handwerken, bloemenmaken, enz., a 10 Cent per week. Aan hetzelfde adres Piano-, Orgel- en Vioolles a 25 Cent per les. Voor goed onderricht wordt iL~ Adres: Bureau van dit blad. P. G., tusschen 30 en 40 jaar, uit den netten Burgerstand, zag zich gaarne ge plaatst als HUISHOUDSTER. Brieven fr. onder lett. B. C., Bureau van dit Blad. Ken nette JO.VGEl gevraagd. Adres: BERKHOUT Co. Een Boekbinders-Jongmaatje gevraagd. Adres: BERKHOUT Co. gevraagd, zelfstandig: kunnende werken. Adres: C. KWANT Azn. Weezenstraat. K. METZELAAR, Banketbakker, Binnen haven, vraagt een flinke LOOPJONGEN. Een gepensionneerde zoekt eene hem passende BBTEEKEIU O. onverschillig wat. Goede getuigen kunnen worden overgelegd. AdresBOOTSMANSSTRAAT 6.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2