Haarlemmerolie tot Tnintjes" a Balmnziat pik besta Aantipten Berlitz Methode. Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. Orgellessen. Huwelijk. Een vaatje melk Prijs Biljarten!!! of 7 Meubelen en Huisraad, Wollen en Katoenen Manufacturen, De Kleine Winst. Mooie Spruitjes. A. POSTJMA, Prijs-Courant. it in Koppen' LONDEN, 17 October, De Daily Mail" bevat een brief, geschreven door De Wet aan een Zwitsersche dame. Daarin zegt de Boeren-commandantDe oorlog kan nog een onbepaalden tijd durende Boeren hebben overvloed van levensmiddelen, krijgsvoorraad en paarden, al zijn de laat ste somtijds wel eens vermoeid. De »Standard" verneemt uit Brussel, dat Botba terugtrok op de versterkte stelling bij Wakkerstroom. CRADOCK, 16 October. Luitenant Bri- da van Bethulie is veroordeeld om met den strop gestraft te worden, wegens het ver- uieleu van treinen en het doodschieten van inboorlingen. Kitchener heeft dit vonnis bevestigd. [Daar Bethulie in den Vrijstaat ligt, wordt hier dus wederom een doodvonnis uitgesproken tegen een lid der oorlogvoe rende party, voor daden in den oorlog be dreven.] KAAPSTAD, 16 October. Verschillende Boerencommandanten met een macht van ongeveer 500 man rukken op inzuidelyke richting door het dal van de Groote Berg rivier. Zy plunderen en werven recruten langs den weg, dien zy afleggen. magere varkens 1 12.a 16.5 vette varkens f 0,48 a 49 ct. p. K G., 75 biggen f 8,— a 13,750 kop boter p. P. 65 a 70 ct., 9000 kipeicren f 4.75 a 5.—, 0— eendeneieren f 0.0luxe-paarden f0aO 2 veulens f 60 a 1 80. Visscherijberichten. Nienwailiep, 16 October. Aangebracht door 25 kordere 5 tot 20 links loog p. kt. 80 a 90 cent, 10 tot 20 middelm. tong p. st. 60 a 65 cent, 5 tot 20 kleine tong p. st. 25 a 80 ceut, 2 tarbotten p. kt. f 9 af 10, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. t l,?5 s f 8, 1 tot 8 tnend schar p. m. f 1,25 n f 1,50. 17 October. 110 korders niet 10 tut 40 Btuks toog p, st. 80 n Ut) cent, 10 tot 60 middelm. tong p. 55 k 65 cent, 10 tot 80 kleine loiig p. el. 2b a cent, 2 tot 10 stuke rog p. st. f 1,25 n f 1,40, stuks tarbot p. st. f 7 a f 12,50, 2 tol 10 mand kleiuc schol p. m. f 1,75 a f 2,50, 1 tot 5 mnnd schar p. f 0,80 a f 1,25, 10 mand middelm. schol p. in. f 6 18 Oct. v.m. 8 nnr. 10 korders met 15 tot 80 stuks tong p. st. 75 n 85 ceut, 10 tot 50 middelm. tong p. st. 50 a 60 rent, 4 stuks tarbot p. kt. f 7 a f tot 6 mand kleine schol p m. f 1,50 a f 2, 1 tot 4 mand schar p. m. f 1 a f 1,25. Gemeenteraad van Anna Paulowna, L Vergadering van DinBdag 15 Oct. Do Voorzitter opent de vergadering, de notulen der vorige worden gelezen en goed gekeurd. Aan de orde is 1. Aanvrage om eervol ontslag door Mej. Frank, onderwijzeres aan school No. III, wegens hare benoeming te Wieringerwaard. Wordt eervol verleend tegen 1 November. 2. Aanbieding Gemeente-begrooting. Deze zal by de leden van den Raad circuleeren en in de volgende Raadsvergadering worden behandeld. 3. Lezing request van 't onderwijzend per- soneel in deze gemeente, inzake rogeling der "jaarwedden. In dit request wordt gevraagd 't aanvangssalaris van de hoofden van scholen te bepalen op f 1000 en dat der onderwijzers op f 550 en vervolgens aan ieder toe te kennon tweemaal om do vjjf jaar «ene ver hooging van f 50 en daarna tweemaal om de vijf jaar f 75. Voer 't bezit der hoofdacte wordt f 100 gevraagd en voor do verplichte hoofdacte f 200. Voor vergoeding van huis huur aan gehuwde onderwijzers wordt f 75 gevraagd. De tractementsregeling der onderwijzers zal gelyk met de bogrooting be handeld wordeD, zoodat omtrent genoemd adres in de volgende raadsvergadering zal worden beslist. 4. Reclames hoofdelijke omslag. 5. Rondvraag. De heer De Graaf spreekt over klachten van ouders over het beschadi gen van de kleeren der schoolkinderen op Breezand. Het schoolplein n.1. is afgezet met prikkeldraad, waaraan de kinderen hunne kleederen scheuren. De Voorzitter doet toe- zegging gewoon ijzerdraad aan te zullen laten brengen. Ook wil de heer De Graaf gaarne, tdat Woensdag den geheelen dag onderwijs wordt gegeven en des Zaterdags niet of om gekeerd. Burgemeester en Wethouders zullen overwegen of dit uitvoerbaar is. De heeren De Graaf en Rezelman achten het wenscheljjk, dat er betere brandspuiten aangeschaft zullen worden. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeento-financiën niet toelaten, hiervoor - grooto uitgaven te doen. Het volgende jaar zal deze zaak in orde gemaakt worden. Ver volgens klaagt de heer de Graaf over de bus lichtingen in deze gemeente. De Voorzitter zal onderzoeken of hierin verbetering gabracht kan worden. De heer Bakker verzoekt om politietoezicht bü de bieten, dia onbeheerd aan de laadplaatsen liggen. De Voorzitter belooft er in te zullen voorzien. De heer van Mullem uit klachten tegan 't onderwijs van de onderwijzeres op Breezand. De heer Van Wyk zegt over dit punt in geheime zitting te zullen spreken. Nadat de heer Rezelman nog over 't herhalingsonderwqs heeft gesproken, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Burgerlijke Stand gem. Helder. Van 11 tot 14 Ootober. ONDERTROUWD: J, T. Kroon en W. A. Klik. U10VALLEN A. M. II. Docters «eb Jacobs, il. D. Spoclstru gcb. Zuiderduin, d. D. M. v. d. Fluit geb. Koopman, t T. Wols geb. de Vries, z E. J. J. Wjj- land geb. Green, d. A Joor geb. Bitichop, d. C. H. de Roodc geb. Wilner, d A. Dol geb. Voe, z. P. Wai- eenaar geb. Vrrberne. z. OVERLEDENJ. P. van Dok, 2 j. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndië: Verzen ding9weg. p. zeepost via Amsterdam, p. zeepoit via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p. Frantche mail via Marseille p. Engelsche mail via Brindisi (naar Pnlcmbang, Riouw, Banka, Billiton en Z. W. Afd. van Borneo) Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatraj Duitseha mail via Geoua Naar Guyana (Suriname) t>. zeepost ris Amsterdam .1 p. maU over Engeland p. mail via St. Nazaire 7Nov. Naar Curagao, Bonaire en Aruba zeepost via Amsterdam Tydst. der iaat. bnsl. a/hPostk. 7— av. 3.80 'snam. 7— 's av. 7— 's tv. 7.'S av. 7.— 's av. 81 Oct. eiken Dinsdag eiken Vrijdag lfiov. p. mail via Southampton p. mail via Queenstown p. mail via Genna (alleen op verlangen der afzenden). Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba p. mail over Engeland 28 Oct. 7.i 8.80 'Bnam. 8.80 'snam. 7— 's av. Marine en Leger. Men meldt uit Hellevoetsluis Hr. Ms. instructieschip .Nautilus», comm. de kapt. luit. ter zee P. H. Scholten, vertrekt 17 dezer uit de haven naar de reede, om daar gedurende enkele dagen de nieuwe tui gage te beproeven. Den 23en dezer vertrekt deze bodem naar zae tar aanvaarding van den vyfmaandschen winteroefeningstocht in den Noord-Atlantischen Oceaan. De mach. 2e kl. J. A. Jeronimus wordt geplaatst op Hr. Ms. stationsschip .Bulgia' to Vlissingen. Do hoofdmach. Ie kl. P. C. A. Schüler wordt 1 Nov. a. s. geplaatst op Hr. Ms. mo nitor .Cerberus» te Amsterdam. De hoofdm. 2e kl. J. van Rees en adsp.- mach. W. G. M. Brouwer worden geplaatst op Hr. Me. kanonneerboot .Hadda», die te Hel levoetsluis wordt gereed gemaakt voor de winteroofeningen in het Zuiderfrontier. Do hoofdmach. Ie kl. J. Holtmark Dykorhof wordt 1 Nov. te Rotterdam gede tacheerd by den aanbouw van het pantser- schip de „Ruyter* op de fabriek to Feyenoord, Do hoofdmach. 2o kl. B. B. Nanning en de adsp. mach. D. W. Claasen worden 1 Nov. overgeplaatst van Hr. Ms. kanonneerboot »Ulfr» op Hr. Ms. wachschip te Willemsoord. De hoofdm. 2e kl. H. Kremer is aangewezen als chef van de machinekamer van het stoom- loodsvaartuig ,Jan Spanjaard», in aanbouw by den heer P. Smit Jr. te Rotterdam, dat met 1 Januari a.s. in dienst komt. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Koning Willem)III», n Amsterdam, pas«. 15 Oct, Gibraltar. Ilot stoomschip .Koningin Wilhelmins". Amsterdam, arriv, 15 Oct. to Port Said. Hot stoomschip .Koningin Regentes», van Amsterdam, vertr. 15 Oct. van Southampton, Marktberichten. Purmerend, 15 Oct. Aangevoerd 611 i deren f 0.54 a 0.67 p. p., 6 stieren, vette prijshoudend matig, gelde en melke niet aan gevoerd, 208 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. p., stug, 127 nucht. f 8 a 18, vlug, 3903 schapen en lammeren, lager prys stug, 210 vette varkens 46 a 50 ct., matig, 57 magere id. f 16 a 25. 165 biggen f 8 a 11, beiden stug, 806 -ganzen f 2 a 2.50. Kleino kaas f 29. Middelbare f 28. Aan gevoerd 203 stapels, 12585 kg. boter f 1.35 1.45, kipeieren f 5.25 a 5.75 eenden dito f 8.40 per 100. Schagen, 17 Oct. Aangevoerd 18 paarden f 60 a f150, 7 Bt-ieren f 100— a 140, 0 osken f 0a 0300 Geldekoeien f' 100 a 175, 91 vette koeien f 160 a 275,—50 kalfkoeien f 120 a 210,—, 50 pinken en vaarzen f 60 a 120, 20 graskalven f 25 a 40, 15 nuchtere kalveren f 8,— a 20,—, 150 schapen f 12,— a 16.—, 500 vette id. f 18 a 21,—, overh. f a 500 lammeren f9a 15,0 Vervolg der berichten. Het Hollandsch Tooneelgezolschap onder directie van de h. h. Barendse, Verhagen en Potharst gaf gisterenavond in //CaBÏno" een voorstelling. Wegens ongesteldheid van een der acteurs kon het aangekondigde blyspel Historisch Kasteel" niet opgevoerd worden. In plaats daarvan gaf men toen .Lastige Schoonouders" van Von Moser. Het i* een aardig blyspel met vele vroolyko tooneelen, dat los en met opgewektheid gespoeld werd, zoodat do toeschouwers herhaaldelijk recht hartelyk moesten lachen Jammer, dat de zaal niet beter gevuld was. Volksbijeenkomsten. Naar wjj vernemen zal de Voreeniging tot het organiseeren van Volksbyeenkomsten de reeks harer vergaderingen voor het aanstaande winterseizoen Donderdag 24 dezer openen. Het Bestuur, dat de laatste jaren ia de le bijeenkomst sprekers van naam, zooalsde h. h. Bigot en Wilson's deed optreden, heeft ook nu weder zich van de medewerking van een gevierd declamator verzekerd. Nog dient vermeld, dat de volksbyeenkomsten in het vervolg in .Casino" gehouden znllen worden, zoodat door dien maatregel waarscbycilyk geen belangstellenden meer afgewezen behoeven te worden. Brand Hedenmiddag brak een hevige brand uit by Pieter Sckoorl te Koegras. Een boodschapper te paard deelt ons mede, dat vier hooiklampen, nabij het woonhuis gelegen in lichte laaie staan, en men vreest voor de woning. Hooibroei schijnt de oorzaak te zijn. Van hier rukt de brandweer uit. Texel, 17 October. Op uitnoodiging van het Internationaal Dames-Comité »Alcmaria" te Alkmaar heeft zich ook hier een comité met sub-comité'i op de verschillende dorpen gevestigd tot het inzamelen van gelden voor de vrouwen en kinderen in de concentratiekampen te Zuid-Afrika. Visschers van de Cocksdorp hebben een gedeelte van den inventaris en de tuigage van het gestrande schip »De Agda" aan gebracht. De visschers verdienen de helft van de waarde. Het kalme weder werkt zeer mede tot het volbrengen van het voor genomen werk. Te Oudeschild zyn by den strandvonder aangebracht eenige netten met een 50-tal stokken. Deze zyn gemerkt J. C. De verdwenen kellner. Men schryft ons uit Den Huag: In verband met de verdwyning van den kellner Van der Kamp uit Delft, sedert don nacht van Dinsdag 8 op Woensdag 9 October wordt door den commissaris van politie der 2e afd., den heer Dietz, medegedeeld, dat als gevolg zyner oproeping van gisteren, door een persoon is verklaard, dat hij do beide aange houden koetsiers, Schildknegt en Haneveld, in den ochtend van Woensdag 9 October jl., te halfzeven nur, met hun rijtuig heeft zien rijden op den Ouden Scheveningschen weg in de richting van Scheveningen. Een tweede persoon is komen verklaren, dat hy in denzelfden ochtend, op een uur dat niet met juistheid is kunnen worden geconstateerd, doch in ieder geval in het vroege ochtenduur, de beide koetsiers, die hij zeer goed kent, heeft gezien weder met hun rytuig, komende uit do Duinstraat te Scheveningen en richting nemende naar 's-Gravenhage. Dit alles doet vermoeden, dat do koetsiers met dat rytuig zijn geweest in de duinen, ge legen achter de Duinstraat tusschen het Ver- Terschingskanaal en de Kranenburgerstraat. Woensdagochtend 6 uur keerde de 18-jarige dienstbode van het alom bekende Café Valks te Ubbergen, by Nijmegen, uit Berg en Dal, waar zy, van de kermis te Nymegen komende, den nacht had door gebracht by haar ouders, naar haren dienst by Valks terug. Door de Molenaarsgas, of by de spraakmakende gemeente Moorde- naarsgas geheeten, langs villa de Marsch gaande, sprong een in bet grijs gekleede kerel uit het bosch op haar toe, greep haar aan en wierp haar op den grond, onderwijl haar een zakdoek tot prop sa- mengewrongen in den mond duwende, opdat zy niet om hulp kon schreeuwen. Onder vreeselijke bedreigingen rukte de aanrander haar de gouden oorbellen uit de ooren, waarbij de oorlellen doorgescheurd werden, rukte hy haar een gouden ring van haar vinger, en stal de portemonnaie. Vervolgens werd zy door den kerel gemeen mishan deld. De misdadiger verdween in de rich ting van Nymegen. Het meisje licht ziek te bed. Zij beweert baar beroover te kun nen herkennen. Haar toestand was later bevredigend. Men verdenkt een 23-jarigen man de aan rander te zijn. Woensdagavond heeft er in de Ro- zenprieelstraat te Haarlem een droevig voorval plaats gehad. Terwijl de huisvrouw even de kamer had verlaten, sprong de hond op het ledikant waarin een kind van eenige maanden sliep. De hond beet het kind zoodanig in de keel dat de dood ter stond volgde. Omtrent zekere arrestatie te Amsterdam deelt het H.blad* onder het opschrift: Een .fort Chabrool" het volgende medo Gisteren deelden wy reeds mede, dat Van Stelten, wonende in de Ëloemstraat, verdacht van inbraak, door de politie zou worden ge arresteerd, doch dat hij zich in zyn woning opgesloten had en de politiebeambten dreigde met een byl, om het binnentreden te beletten. De verdachte heeft zich daarna in zyne woning de derde achterverdieping van per ceel 97, met zijn vrouw ingesloten en in staat van verdediging gesteld. De kinderen zyn elders in veiligheid gebracht. Natuurlyk trekt dit feit onzettend de aan dacht van buren en nieuwsgierigen, die in zoo grooten getale toestrooraen, dat de de passage in deze drukke buurt ook voor voertuigen is gestremd. Voor de denr, den hoofdtoegang tot het fort», agenten van de atedelyke en rijkspo litie en rechercheurs, wachtende dat zy van officier van justitie vergunning zullen krygen een inval te doen. Aan de overzijde en naast het belegerde huis is geen raampje onbezet en enkele prac- tischo tappers in de bnurt staan plaatsen af aan hunne goede klanten, die willen zien wat komen moot. Zeer lastig is dit zaakje echter voor de bewoonster van het huis, die een strjjkinrich- ting heeft en nu haar klanten niet zoo goed kan bedienen. Ook voor de omwonende winkeliers is deze ongekende drukte erg schadelijk. Namiddag Terwyl de honderden zich voor perceel 97 bleven verdringen, werd te ongeveer 1 unr de witte vlag geheschen uit het fort. De beambten die daarop recht hadden, gin gen binnen en te ongeVeer half twee ging Van Stelten, begeleid door cene vrij sterke politiemacht, naar het bureel Raampoort en van daar naar de Weteringschans naar het Huis van Arrest en Bewaring, om te worden gehoord door den rechter-commissaris. Van Stelten werd daarna in voorloopig arrest gesteld. De met veel ophef aangekondigde ballontoc.ht van graaf de la Vaulx over de Middellandsche zee is, als zooveel vroege re reizen van dien aard. geheel mislukt. Een tochtje door de Lèeuwengolf, dicht langs de zuidkust van Frankrijk, verder heeft ook deze bestuurbare" ballon het niet gebracht, en niet ver van Port Vendret, ter hoogte van de Spaansche grens, zyn de luchtreizigers opgenomen door den kruiser »Du Chayla," die, als geenszins overbodig, blijkenden maatregel van voor zorg, den ballon achternagezonden was. Het meest gehate volk! Met de Engelschen hebben^ van oudsher velen niet opgehad. Jan Pietorsz. Koen, de stichter van Batavia, heeft meermalen krach tig tegen heD gewaarschuwd. Hy noemde hen .een onverdragelyke natie.» Beste vrienden van onze visschers zijo zy ook niet. Koolemans Beygpn, die met de visschers op de Noordzee heeft gevaren, ver telt er van in zijn heerlyk boek, door Charles Boissevain bewerkt. De HoHandsche visschere verhaalt hy zyn in het visschen met de beng den Engelschen de baas. Misschien is dit wel de oorzaak, dat zij zoo dikwerf van de veel talryker Engelschen te lyden hebben. Het is natuurlijk onmogelyk om zelfs by helder weder het uiteinde der beug te zien, en nu gebeurt het meermalen, dat naijverige Engelschen de jonen stelen en de lynen met de daaraan ztttende visch binnen boord halen en weg doen drijven. Schelden en mst steenen gooien is een vaste aardigheid der ruwe Engelschen, en, wanneer onze visschers dooraaahoudendeOoBtenwinden gedwongen worden te Grimsby binnen te loopen en aldaar hun viBch te verkoop-u, worden zij niet alléén aan den wal, mmr zelfs by hunne schepen gemolesteerd, gcly& onze visschers zeggen, die een even innigen haat tegen «de gemeene Engelschen tooien, alsof wy nog in de dagen van Tromp ou De Ruyter leefden. Zeker is het, dat zelfs de stilzwijgendste Pernisser visscher welsprekend wordt, zoodra hij gaat uitweiden over de mishandelingen, die hy van de Engelschen te lyden heeft. Onder do vele visschersverhalen trof Koo lemans Beynen byzonder het volgende Een Pernisser visscher moest het te Grimsby aanzien hoe een nieuwe tros van zyn schipper moedwillig zou doorgekapt wor den. Een dertigtal Eugelschea poogde dit te doen, en hij allée'n, met den rechterarm ge kwetst in een draagband, stond er by om den tros te bewaken. Al sarrende gingen de Engelschen te werk, tot opeens Hojel zoq heette de Pernisser bleek van woede, met de linkorhand drie of vier Engelschen op zy- de stoot, den arm op den tros legt en den met een byl toeschietenden Engelschman toe roept Kap dan maar eerst myn arm af, jou Engelsche smeerlap Onbeschaafd en ruw zijn vele Engelsche visschers, wier zelfzucht weergaloos is maar zy weten, als alle echte Engelschen, moed te huldigen, pluck te waardeeren. Hartelijk begonnen zy allen don Hollander toe te jui chen zy gaven drie cheers voor den geha- ten mededinger, die hun de visch voor den neus wegving, en zy lieten den nieuwen tros van zyn schipper verder ongemoeid. De dood van een degenslikker. Kort geleden had zich op een der Pa- rijsche boulevards een menigte verzameld om den acht-en-twintigjarigen degenslikker Eugéne Baudot, die reeds menige proeve van zyn vaardigheid gegeven had Toen hy echter een sabelbajonet in de keel gestoken had, viel hy plotseling neer, terwyl golven bloed uit zyn mond vloeiden. Onder de onstelde toeschouwers was nie mand, die het wapen uit den mond des ongelukkigen dorst terugtrekken, en toen ten laatste een dokter kwam, kon deze slechts den dood coustateeren. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd JACOBUS BAARENS WILHELMINA C. SIEGERS. Helder, 17 October 1901. Geboren: ADRIAAN, Zoon van W. LINGMONT en J. LINGMONT—Veldhuijzen. Helder, 17 October 1901. gevraagd K»:V COOPJOXGEY. Adres I. DB VRIES, Spoorstraat. Een Adres: J. FORTUIN Keizerstraat. Gevraagdeen Schilders-Leerling, by KALEVELD en HAGEN, Parallelweg 23. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons Zilveren Jubileum, zoo uit deze gemeente als van elders ondervonden, be tuigen wy onzen hartelijker) dank. Helder, 18 Oct. 1901. J. KROMHOUT VAN DER MEER. A J. KROMHOUT VAN DER MEER- HARMS. Onderwijs in Fransch en Engelsch. Methode Berlitz. Snelste en gemakkelijkste wyze om de talen te leeren. Conversatie lessen voor meergevorderden. Brieven»Berlitz Methode", bureau Vliegend Blaadje. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelyken dank, voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- Jarig Huwelijks feest ondervonden. T. BOON en Echtgenoote. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. ZONDAG 20 OCT., voorm. 10 unr D*. II. SCHOHK1AG, Predikant te Wezep. N.m. 2 uur, bediening van de H. Doop in de WESTERKERK, door Ds. H. SCHOK KING. Bij aangifte voor den Doop moeten de geboortebewijzen afgegeven worden by den Koster K. BRANDS, Langestraat 50, tot Zaterdagavond Aan het personeel van de Zondagschoolvereeniging ,Timotheus" en Kinder- kerkvereeniging wordt bekend gemaakt, dat D.V. a.s. ZONDAG 20 OCTOBER, 's avonds ten 5 uur: ISiilstoiill zal worden gehouden in het Evangeliesatie- gebouw Palmstraat. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan, tot het geven van grondig onderricht in het Orgelspel. Billijke conditiën. Informatiën PAARDENSTRAAT No. 25. Mejuffr. C. J. GR AA FF. Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geb. Onth.- Vereeniging Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en ïoMofflehois „De Hoop", Kanaalweg 16, Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct. Consumptie uiterst billijk. HET BESTUUR. gootjqgajcacc^-dBicoaraoaoaoa In de THEE- en SPEELTUINEN, nabij HUISDUINEN, ZOXDACi a. Groot Balmuziek, met een uitstekend Muziek -Qrkest. Coede consumptie en - - - - - - - een nette bediening De Directeur J. D. DE GRAAF. P.S. De ondergeteekende maakt het geachte Publiek bekend, dat de Tuin geheel opnieuw is gerestaureerd en weder alle dagen geopend is voor Gezelschappen en Partyen voor binnen en buiten de gemeente. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Met achting, J. D. DE GRAAF Een fatsoenlijk Jongmensch, 24 jaar, door zaken verhinderd met dames in aan raking te komen, zoekt langs dezen weg kennismaking met een liefst niet onbe middelde jonge dame, van ongeveer gelijken leeftijd. Geheimhouding verzocht en ver zekerd. Brieven met portret onder letter A. Z., Bureau dezer Courant. Een WEDUWNAAR, met vaste rijksbetrekking, wenscht in ken nis te komen met eene weduwe of jonge dochter tusschen de 35 en 45 jarigen leeftijd. Geheimhouding verzocht en ver zekerd. Brieven onder, G. aan de Boekh, BERKHOUT en Co. Eene DIENSTBODE van buiten, van goede getuigen voorzien, zag zich gaarne geplaatst te den Helder. Adresmet fr. br. onder letters K. 55, NEDERL. KIOSKEN-MAATSCHIJ. ROTTERDAM. Wordt gevraagd tegen November of eerder een fatsoenlijk KINDERMEISJE, niet beneden de 16 jaar. AdresBureau van dit blad. Spreekuur 's avonds na 7 uur. Reiziger Manufacturen, Geroutineerd Reiziger biedt zich aan voor den Engros- of Detailhandel. Matige con ditiën, Br. fr. lett. V. bureau dezer Courant. Nog een flinks Loopjongen kan geplaatst worden. AdresP. SPRUIT Kanaalweg 161. to Itoop voor winter en zomer. AdresBureau van dit Blad. te houden op IATERD AC AVOND a.s. en vervolgens iederen Zaterdagavond, om pryzen, bestaande in Konijnen en Gevogelte. Aanbevelend, P. GROOT. Café-Biljart, Kanaalweg 169, tegenover de R. H. B School, WAAS, Spoorgracht. Per Sneltrein ontvangen: Heele groote Makreelen 10 ct., grooto Spekbokking 5 en 3 ct., groote Wintér- Haring om te marineeren, f2.per 100 stuks; nieuwe ingelegde Augurkjes 50 ét. de 5 kopingelegde Komkommers uit het zunr, 8 ct. per stukgemarineerde Haring 5 ct. per stuk, enz. enz. TE HUUR: een Woonliuls, bevattende 3 Kamers, Put, Bak en vrij erf, fl.25 per week. AdresPrinsenstraat 4. Een flinke Loopjongen GEVKAAGL» Adres B. F. VERFAILLE Langestraat. Huurprijs f260. Tegen 1 November of later te huur een net ingericht Benedenhuis aan het Havenplein. bevattende 2 Kamers en snite, Huiskamer, 2 Slaapkamertjes, Keuken, Kelder en ver dere gemakkenvoorzien van Gas- en Waterleiding, Te bevragen Havenplein K 12 (Bovenhuis). Te huur gevraag-d geschikt voor een Kachelsmid. AdresP. ZAAL, Huisduinen. Grove Engelsche Ka chelkolen f 1 25 Engelsche Neuts 1.$5 Duitsche Neuts 1 40 Anthraciet 2.00 Grove Cokes 0,80 Geklopte Cokes 0.85 per Hectoliter. Briquetten //BSV100 st. 0.55 Vrij aan huis, a contant. Aanbevelend, Jb. DUIJXHER, Wieringen, 16 Oct. 1901. eerste kwaliteit in de BREESTRAAT, is alle dagen verkrijgbaar: PAARDENVLEESCH, Lappen en Gehakt 177» ct. Rollade 17'/9 ct. Biefstuk 25 cent; alles per 5 ons. Voor spotprijs aangeboden een nieuwe Hainerkachcl. Adres: Bureau van 'tVl. Blaadje. Een nette AFFAIRE, zelfstandig bestaan, geschikt voor een dame, wordt ter overname aangeboden, Informatiën per brief onder lettor N.N., n het Bureau dezer Courant. Ter beschikking gesield een flinke Dekbok Adres: P. ROTGANS, Koopman, Wester- land, Wieringen. IM. De Deurwaarder H. KWANT zal, op Woensdag 23 October a.s., des namiddags te r/s uur, in ,,'t Centrum", publiek ver- koopen zeer net en goed onderhonden waaronder: Mahoniehouten Linnen- en Penantkasten, Tafels, Stoelen, Fauteuils, Spiegels, Schil derijen, Porselein, Glas- en Aardewèrk, Waschtafels, Nachtkastjes, Ledikanten, Bedden met toebehooren, Karpetten, Vul- Kachels, Fornuis, geëmailleerde Keuken- benoodigdheden, enz. Te zien op den verkoopdag, van af 's morgens 9 uur. Eu op Donderdag, den vol genden dag, des namiddags te ll/j uur, van een belangrijke partij Afkomstig van een huis met recht van wederinkoop. als): Mans-, Vrouwen-, Kinder- Onder- en Bovenkleederen, benevens Wollen-, Wat- ten- en Moltondekens, Karpetten, enz. enz. Te zien op den verkoopdag, van af 's morgens 9 uur. Huisvrouwen doet uw voordeel Geen cadeaux, maar goede waar voor weinig geld. Van af heden zyn de pryzen van Kruideniers- en Grutterswaren, wegens den grooten omzet aanmerkelijk verlaagd. Prima witte SUIKER per pond 21 C8nt. Nieuwe KRENTEN 14 BLAUWE ROZIJNEN 18 GROENE ERWTEN per kop 9 enz. enz. enz. Aan dezen winkel is steeds verbrygbaar SCHOL'S KOEK, BANKET en FIJNE JODENKOEKEN. Aanbevelend, •I. ËDËII, Slnisdijkstraat 75. Melkinrichting „De Bonte Koe", 2e Molenstraat 103 Zoo even ontvangen i de versche welbekende BOTER 35, 40 en 50 ets., overheerlijk van smaak, SCHAGER KOPBOTER marktprijs. Specialiteit in GOUDSCHE-, LEIDSCHE- en EDAMMER KAAS. Goudsche Kaas van af 227s cent. Versche KIPEIEREN 47» 57s cent* Aanbevelend, H. ROOUËRWIW. EGMONDER DUIN AARDAPPELEN van de fijnste en puikste kwaliteit zijn verkrijgbaar voor f 2.50 per half mud. hij C. VAN PEL, le MOLENSTRAAT 32, Helder. Alle dagen versche aanvoer van Grooto alslas Ziet de lage prijzen. Spoorstraat. Sluisdijkstraat 18. Ontvangen de nieuwe Staalcollecties voor - HEEREN- en DAMES- NAJAAR- en Ruime sorteering. Billijke prijzen. Solide goederen. Beleefd aanbevelend, R. REGTER. GERSTE LAGER LAGER (le kwaliteit) PILSENER DORTMUNDER OUD HOLLANDSCH EXPORT 8TOUT (Extra) Aanbevelend, per 7, fl. 0.05 0.06 0.07 0.07 kr. 0.07 fl. 0.08 0.12 Speciaal adres voor KWAST zuiver Citroen sap, suiker). Bij P. LENGERS, Smidstraat 31, HELDER, is alle dagen verkrijgbaar: 0SSENVLEESCH en VARKENSVLEESCH. Lappen, &B Lappen, Gehakt en Polet 30 ot. Rollade, Klomp stuk 35 Biefstuk, Haas 40 Alles per 5 ona. Karbonade 35 at Vette Lappen 30 Metworst 27} M UË ECHTE van de Erve Tilly, Slijters fabrieksprijs.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2