„TIVOLI". rt Aliaira, id lot Programma v. h. tweede Winter-Concert, iwiiiiiiiiis Aan de Leden der Ned. flerv. Kerk. Kostelooze inënting en herinënting. Huiswerk. Gevraagd een net Er wordt gevraagd een Wordt gevraagd een flinke Bekendmaking. Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en Volkskoffleüuis „De Hoop", Eenig! Eenig! Eenig! Amusante aardigheden - mal. - Prijs-Biljartenü! Konijnen en Gevogelte. VERWACHT Gevraagd een DUNST BODE. een net Kindermeisje, In de THEE- en SPEELTUINEN, Groot Balmuziek, DAGMEID gevraagd P. G. Een burgervrouw biedt zich aan voor het opmaken eener knappe vasch tegen billijken prijs. AGENTEN. het Huis Laan 16, BW* Uit de hand te koop twee WOONHUISJES, een Pakhuis of Boet. een net CAFÉ op mooieu stand. Puik ROOI, voor paarden en koeien, in balen van 50 K.G. Best Koe- en PaardenhooL D' van STEENBERGEN, Binnenhaven. laarzen aan de voeten, waar de teenen doorsteken, jagen wij het land door alsof wy schaduwen achtervolgden. Ik besta nit niets anders dan uit knoken en vel." De Kaapsche correspondent van de Dai ly Telegraph" heeft eenige bijzonderheden bijeengegaard omtrent het gevecht bij Pi- quetberg-road. Drie-en-twintig man van de plaatselijke troepen waren aan 't baden in de rivier toen zij hoorden dat de Boeren in zicht waren. De vijand verscheen spoedig daarop op den naburigen heuvel, deployeerde zich met verrassende snelheid en omsingelde de baders. Deze trokken terug in een huis. Hun paarden, die waren achtergebleven in een naburige kraal, vielen den Boeren dra in handen. Eenigen van heD, die in khaki waren gekleed, reden op de Engelschen toe, roepende dat ze vrienden waren en tegen de Boeren oprukten. Een paar man nen liepen in de val, traden naar voren en werden dadelijk doodgeschoten of ge wond. Een der Engelschen haalde uit Piquet- berg een escadron lanciers ter versterking, dat' de Boeren prachtig aanviel. Voordat ze echter den vijand bereikten, moesten ze een drift door, waarbij kapitein Bel len werd gedood. De Daily News" verneemt uit Berlijn dat president Kruger dezer dagen van eeD onbekende een som van 80,000 in En- gelsche banknoten ontving als »een bij drage voor den aankoop van wapens munitie voor de dappere Boeren." te geven op Maandag 28 October 1901 's avonds ten 8 uur. 1. GroBfior FeBtmarsch iibcr riem Choral: ,Nun danket alle Gott", Joh. Reseh. 2. Ou verture zu dem Ballet vou Vigauo»Dio Geschopte des FromethGus", L. von Beetho ven. 3. «Ave Maria», Méditation sur le Ire Prélude de Johann Sebastian Bach, Charles Gounod. 4. Fantaisie de 1'opéra: „Timbre d'argent", Camille Saint-Saëns. Pauze. 5. Ouverture: .Si j'étais Roi" Adolphe A- dam. 6. a. «Norwegischer Tanz«, Edvard Grieg. b. .Süsser Traum», Ball-Erinnerung, Eranz von Blon. 7. Fantasie ans der Operette .Das Modell», Franz von Suppé 8. Sou ver- de Italië", Barcarole Walzer, Emil Waldtenfel, Nos. 3 en 6 Instrumonte par J. Koning. Marine en Leger. Blijkens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantsardekschip „Utrecht', onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, 21 dezer to Willemstad (Curagao) aangekomen en 23 Oct. daaraan volgende naar La Guaira vertrokken. Blijkens bij liet departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip .Nautilus», onder bevel van den kapitein- lnitenant ter zee P. Scholten, 23 dazer van Hellevoetsluis naar zee vertrokken, ter aan vaarding van den winterkruistocht in den Atlantisch en Oceaan. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Koningin Regentes», van Amsterdam, arriv. 22 Oct. te Genna. Het stoomschip „Timor", van Amsterdam, pass. 23 Oct. Gibraltar. Het stoomschip .Koning Willem II", naar Amsterdam, pass. 22 Oct. Point de Galle. Het stoomschip „Prins Willem III", naar Amsterdam, vertr. 22 Oct. van Havre. Het stoomschip .Bali", naar Amsterdam, vertr. 22 Oct. van Padang. Het stoomschip .Prins Willem II', van Amsterdam, pas9. 22 Oct. St. Michaels. Marktberichten. Purmerend, 22 Oct. Aangovoerd 771 run deren, waaronder 584 vette, f 0.52 a 0,66 p. p., 12 «tieren, vette pryshoudend stug, gelde en melke lager prys, stug, 138 vette kalveren f 0.65 a 85 p. p., stug, 107 nucht. f8 a 17, matig, 28 paarden, 8199 schapen en lammeren,) pryshoudend matig, 216 vette varkens 46 a 50 ct., matig, 68 magere id. f 16 a 25, stug, 196 biggen f 6 a 10, matig 1410 ganzen f 1.75 a 2.40, 5 zwanen, 575 zak appelen f 2 a 3.50, 425 zak peren f 2.50 a 4. Kleine kaas f 29, Aangevoerd 227 stapels 980 kg. boter 1.40 a 1.50, kipeieren f5.50 a 6, 6 kalkoenen. Schagen, 24 Oct. Aangevoerd 13 paarden f 60 a f350, 3 stieren f 100— a 170, 4oi f 100 a 140, 500 Geldekoeien f .80 a 55 vette koeien f 160 a 250,75 kalfkoeien f 150 a 220,—, 50 pinken en vaarzen f70 120, 70 graskalven f 30 a 80, 25 nuchtere kalveren f 8,a 17,80 schapen f 10, a 17.400 vette id. 18 a 24,overh. fa 150 lammeren 10al7,,14 magere varkens 14.a 16.50. 15 vette varkens f 0,49 a 50 ct. p. K.G., 54 biggen f 8,— a 11,50, 750 kop boter p. P. 676 72* ct., 6000 kipeieren f 5.a 6.0— eendeneieren 0.0 luxe-paarden £0aO 3 veulens f 70 a 100. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 21 October. Aangebracht 25 tal baring per tal 8 a f 11. 22 Oct. 75 tal baring per tal f 6,60 a f 7. 28 Oct. 85 tal haring por tal f 4,65 a f 7,85. 1 kotter UD. 49, schipper W. Zwaan, met 140 atuka groote, middslm. en kleine tong, botje», hanen, rog, middelm. en kleine schol en schar, besomming f 227. 1 kotter HD. 48 schippsr Jb. de Groot, met 75 stoks grooto, middelm. en kleine tong, botje», middelm. kleine ichol en schar, besomming f 190. 1 korder met 20 stnks groote, middelm. en kleine tong, schol en schar, besomming f 20. 24 Oct. 43 kordera met 5 tot 20 stnks tong p. st. 75 cent, 10 tot 80 middelm. tong p. at. 50 cent, 10 tot 20 kleine tong p. st. 20 cent, 2 tarbotten p. st. t 9 a f 11, 1 tot 5 stnks rog p. st. 1 1,50, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 2,50 a f 8, 1 tot 8 mand achar p. m. f 1 a f 1,25. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-lndlë hX'UÏ f, Holl. mail via f. Franache mail via p. Engelicba mail via (naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Z. W. Afd. van Borneo) Naar Atjek en de Oostkust) van SumatraJ p. Dnitache mail via Genua Naar Guyana 25 Oct. 1 cn 15 Nov. 5 en 19 29 Oot. 1 en 15 Nov. ESTV p. mail via 1 Curagao, Bonaire en Aruba 81 0ct. 7— 'i Amsterdam Sonthamptun Queenstown vim Genna leen op verlangen der afzenders). Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba iail over Bngelsnd 28 Oct. I 7.'s a Burgerlijke Stand gem. Helder. Van 22 tot 24 Ootober. ONDERTROUWD: H. Schol en G. Schcerman. W. van Dok en '1'. Slot. 3. Kries en A. D. Veerkamp. GETROUWD: J. T. Kroon en W. A. Klik. A. Gijtenij en L. M. Spijker. A. Bocndemaker en E. Keet. G. Booo en M. Dienst, BEVALLEN A. v. d. Sloot geb. Ondt, d. C. Kalff gek. v. d. Brugge, z. G. Krijncn geb. Pypor. z A. A. Kan geb. Jannes, d. G. Scheurkogel geb. Hartman, z. H. de Haan geb. Voltman, z. G. II. Lummerts' geb, 8meets, z. D, r. d. Broeke geb de Boer, d. OVERLEDEN: F. Selijn wed. G. E. Kroeb, 77 j. Afloop der veiling van hnizen en ervon op Woensdag 23 Oct. 1901, ten overstaan van Notaris C. Stammes, in „Tivoli*. Het woon- on winkelhuis en erf, 2e Vroon- straat 18, en een huis en erf daarnaast No. 16, koper de heer L. Bnter, voor f 1580. Het huis en erf, 2e Vroonstraat 14, kooper de heer H. Veentjos, voor f 741. Het huis met ruimen kelder, Kanaal weg 90, koopor do heer J. C. Duinker qq., voor 3250.—. Het woon- en winkelhuis met kelder aan de Nieuwebrugsteeg 1, kooper de hoer J. Korver, voor f 2251. Het huis aan de Achtergracht Z. z. 88, kooper do hr. P. Hoogonbosch qq„ voor f 610. Het woon- en winkelhnis met pakhuis «n erf aan de Bassingracht 9 en 10, kooper de lieer F. van Twisk qq., voor 3280. Het woonhuis met smederij en erf, Hoofd gracht 83, kooper de heer A. Krijnen, qq. voor 4012. Het huis en erf aan de Binnenhaven 88, kooper de heer A. van Binncndyk, voor 590. Het huis en erf aan de Jan in't Veltweg 8, kooper de heer N. Been, voor f 860. Twee huizen en erven aan de Jan in 't Veltweg 9 en 10, kooper de heer J. C. Abraham, voor f 1620. Vier huizen en erven aan de Jan in 't Vetweg 11, 12, 13 en 14, kooper de heer C. L. den Heldt, voor f 3231.—. Een huis en erf aan de Kooi, in tweeën befwoond, kooper de hr. G. Lanser, v. f 970. Twee huizen en erven aan da Tuinstraat 11 en 23, kooper de heer P. Hoogenbosch, qq. voor f 625. Hot huis en er( aan de Binnenhaven 120 en het huis met bovenwoning achter het voor gaande aan de Achterbinnenhaven 81 en 81b, koopor de hr. P. Hoogenbosch qq. voor f 965. Het logement en kolfiehuis aan de Spoor straat 11, kooper de heer W. de Jong, voor f 2750.—. De overige perceelen zijn opgehouden. Vervolg dor bsrictitoii. De heer K. B. Seijbel, alhier, ia te Haarlem geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeuingen. De heor P. Dol Jr. alhier, is benoemd tot opzichter bij de gemeentewerken te Venlo, met ingang van 15 Nov. a.s. Gisteravond werd de le Volksby- e e n k o m s t in dit seizoen gehouden, maar nu in .Casino" en niet, zooals het reeds 30 jaar was geschied, in .Tivoli." Eerstgenoemde zaal, omdat zy meer personen kan bevatten, leent zich ook beter voor dit doel. En toch was deze ook weder geheel gevuld, wel oen bewys, dat de volksbijeenkomsten zeer gewild zyn en een goeden naam hebben. Dit is ook geen wonder, want tegen een geringen entrée- prijs kan men zich daar op aangename en gepaste wijze ontspannen. Gister was het weder een snccésvolle avond. Nadat de Voorzitter van het Bestnur, lieer H. Roukens, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan eenige toepasselyke woorden had gesproken, trad de heer P. H. Lamberts Jr. van Amsterdam als spreker op. Deze deed zich kennen als een declamator van den eersten rang, zoowel by ernst als luim, wist hy zyn gehoor mede te slepenhet hing aan zijn lippen. Meesterlijk was dan ook de voor dracht van .De Oude Admiraal", koddig die van .Een ongelukkig monsch" en lachver wekkend in hooge mate het weergeven van eenige kleinere komische stukjes. Deze voordrachten werden voorafgegaan en afge wisseld door waarlijk schoone muziekstukken, die gegeven werden door de kleine kapel der Kon. Ned. Marine, onder directie van den heer L. A. Schouten. Zoowel het een als het ander werd dan ook luide geapplaudiseerd en toegejuicht. Gistorenavond trad in het gebouw van den R. K. Volksbond alhier als spreker op, de Eerw. Heer Alph. van Hecke, Missionaris uit Transvaal, Aalmoezenier van hot Boeren leger. Vooraf werd het Bondslied gezongen door de Zangvereeniging .Cecilia", en do Mu ziek vereeniging .Winnubst", onder directie van den heer J. ter Hall, gaf het Trans- vaalsche Volkslied en het Wilhelmus van Nassaue ten gehoore. Belangrijk was het verhaal van den spreker, die 10 maanden de Boerenlegers gevolgd had en getuige was ge weest van de overwinningen van New Castle on Dundee on van de bloedige slagen aan do Tugela en Spionkop. Vreeselyk waren de bijzonder heden over het sneuvelen van zoo vele En gelschen, grooter waren de getallen dan ooit de couranten hadden medegedeeld, maar ook sprak Spr. van den volhardenden moed der Boe ren, en hun vertrouwen op den Heer. Hij deelde ook een by zonderheid mede, van véór den oorlog, na het onderhoud te Bloemfontein van den President Kruger met den Engelschen zaakge lastigde Milner. Toen scheen het verwyt tegen den President, als zou hij het land hebben vorraden, eenige grond te hebben. In een rede hierover zeido hij: »Ik bood hem myn schoe- men, myn broek on myn jas, ook mijn hoed, maar myn kop kreeg hy niot." Met een bode voor hulpo aan Transvaal, besloot Spr. zyn belangwekkende rede, die door de talryke aanwezigen met aandacht was gevolgd. Met nog een zangnummer van „Cecila": De Vlaamsche Leeuw" (de Eerw. Hr. Hecke is uit België) en van „Winnubst": De Vier kleur van ons dierbaar land" was deze by- eenkomst geëindigd. Texel, 24 October. In de vergaderingen der afdeeling .Texel" der Maatschappy tot Nut van 't Algomaen zullen in dezen winter optreden de heeren ds. W. Bax van Zaandam, De Clercq van Laren, J. de Jongh van de Waal, d«, J. J. Heep van den Hoorn en Jac. P. Thyasevan Amsterdam. Als commisaarissen dor afdeeling zyn her benoemd de heeren C. C. Kuyper en R. Visser, terwyl in de plaats van wijlen den heer Wesstra is gekozen de heer D. jDaalder Mz. Morgen zal de Raad dezer gemeente eeae vergadering houden. Het programma bevat slechts twee punten, n.1.: I. Mededeolingen. Ingekomen stukken. II. Vaststelling Gemeente-Begrooting voor 1902. Ten behoeve van de concentratiekampen in Zuid-Afrika, is te Oosterend door enkele dames verzameld de som van f 131.50. Nog kort geleden werd van hier gestort eene by- drage van ruim f50. Uit een en ander blijkt genoegzaam, dat hot op dat kleine dorp niet aan blijvende sympathie in do zaak der Boeren ontbreekt. Wieringen. Naar wy vernemen zal de eerste bijeen komst van de Nutsveroeniging „Eensgezind heid plaats hebben op Dinsdag 29 Oct. a.s., 's avonds 7 uur, by den heer C. C. Koorn. Do rauziekvereeniging .Harmonie" zal de bijeenkomst opluisteren. Jl. Maandag werd door B. en W. dezer gemeente publiek aanbesteed de bestrating van den straatweg aan do Quarantaine. Ingekomen waren 7 biljetten, cn wel van de heerenW. Hermans voor f 455, S. P. de Vries 450, C. Kroon 449, G. Timmerman f 435, C. Rntsen 435, N. J. Poel 421, allen te Wieringen, en G. Roomeijor, te Helder, f 410. Aan den laagsten inschrijver gegund. Uit Amsterdam meldt men De opbrengst van ds Dinsdag hier door de gansche stad gehouden collecte voor de vrouwenkampen in Zuid-Afrika bedraagt vermoedelijk ongeveer f 20.000. Het totale bedrag der tot 25 Sep tember door bet Middelburgsche Dames comité ontvangen gelden is f 33302.63. De waarde der goederen tot dusverre in natura ontvangen, bedraagt f 53,825. Voor al deze gaven betuigt bet comité zijnen hartelijken dank. Het gemeentebestuur van Vlissingen is voornemens op de begrooting een bedrag uit te trekken om daaruit de leerlingen bij de lagere scholen zoo noodig van voeding en kleeding te voorzien, althans voor zoo ver daardoor schoolverzuim kan worden voorkomen. Doodslag. De Utrecbtsche Rechtbank veroordeelde gisteren Gerard Vial, beklaagd van dood slag op den huzaar Seyffers in de maand Juni jl. te Amersfoort gepleegd, tot 12 jaren gevangenisstraf. De indiening van bet nieuwe revi- sieverzoek van de Jongh, veroordeeld we gens moord op het knaapje Boogaerd, kan thans binnenkort worden tegemoet gezien, vermoedelijk binnen 14 dagen. De rechtbank te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak der valsche bankbiljetten, en veroordeelde J. J. Brug- gink tot 3 jaren gevangenisstraf, A. H. Pk. Hauwert tot 4 jaar en N. H. L. L. Lasker tot 2 jaar, onder aftrek voor allen van den in preventieve hechtenis doorgi brachten tijd. De graanhandelaar S. te Winterswijk is vermoedelijk in de Waal verdronken, althans zijn fiets is by Nijmegen in de ri vier gevonden. S. moet' nog al veel geld by zich gehad hebben. Volgens een te ontvangen telegram is de visscher Paulus de Boer gisternacht bij IJmuiden over boord geslagen en ver dronken. Een weduwe met 4 jonge kinderen blyft onverzorgd achter. Wat te doen met die f 10.000.000? Directeur en leeraren der rijks hoogere burgerschool te Heeren veen hebben zich gewend tot den minister van financiën met een adres, waarin zij wijzen op het feit, dat de wetenschappelijke balans van het pensioenfonds voor burgelijke ambtenaren sluit met een voordeelig saldo van ruim tien millioen gulden. Naar aanleiding daar van verklaren zij van meening te zyn, dat de billijkheid eischt, dat die gelden worden aangewend ten bate van die catagorie van ambtenaren, welke door hun bijdragen die som hebbben bijeengebracht. Daarom wenden zij zich tot den mini ster met het verzoek, dat een nadere re geling worde getroffen, waardoor het pen sioen van de weduwen en weezen der bur gelijke ambtenaren aanmerkelyk wordt ver hoogd. Te Amsterdam is over Rotterdam te New-York aangekomen de heer David Stephanus du Plooy, krijgsgevangen Trans valer, die van Darrels-eiland naar Bermuda overgezwommen is eu met een Engelsch schip, waarin hy zich in de kolenhokken had weten te verbergen, naar New-York is ontsnapt. Spoorwegongeluk. Gisterennacht zyn te Reeth by Boom (België) twee goederentreinen op elkander geloopen. De machinist en de stoker van een der treinen zyn gedood. Dematerieele schade moet zeer groot zijn. Een automobieldrama. Bij Escurial, in Spanje, is een automo biel in de lucht gevlogen, waariu 4 per sonen zaten. De chauffeur werd op de plaats gedood een passagier is aau de volgen der bekomen verwondingen over leden, een tweede verkeert in levensgevaar en de derde is er afgekomen met een ge broken arm. Het grootste slagschip dat ooit bestaan heeft, wordt op stapel gezet te Devonport en is bestemd voor de Engelsche marine. Het zal 16.500 ton wa ter verplaatsen en zijn lengte bedraagt 425 voet. Dit schip zal het eerste zyn van een nieuwe klasse. Uit Chicago wordt gauwdieven in den nacht van Zondag op Maandag in het postkantoor zyn binnen gedrongen door middel van een tunnel en zich meester hebben gemaakt van een hoeveelheid postzegels ter waarde van 76,068 dollars. Zy moeten wel een week werk gehad hebben aan de tunnel. Zy kwam uit op zes voet afstands vau kelder met 300,000 dollars aan specie, die de inbrekers, naar het schijnt, eigenlyk hadden willen bereiken. Door een schildwacht gedood. Een 14-jarige jongen uit Fransch-Lotha- ringen wandelde Dinsdagmiddag by de Fransch-Duitsche grens. Per ongeluk over schreed hy de grens en naderde een barak, waarin een compagnie Duitsche infanterie lag gekampeerd. De schildwacht riep hem toe stil te blijven staan. De jongen ver stond den Duitscher niet en bleef voort- loopen. Toen legde de schildwacht zyn ge weer aan en schoot den knaap dood. Drievoudige moord te Dantzig. Een dramatische moordgeschiedenis heeft zich te Dantzig afgespeeld. Een jongmensch schoot eerst zyn meisje, daarna haar moe der en toen zich zelf dood. Als plaats van dezen drievoudigen moord was het graf van den vader der bruid uitgekozen. Huizen in zee. Op Barbados heeft een groote aard- schuiving plaats gehad, die merkbaar is geweest over een oppervlakte van meer dan 200 Hectaren. Aanplantingen en ge bouwen werden vernield. 85 huizen scho ven in zee en 400 personen zijn zonder onderkomen. De wegen zyn spoorloos ver dwenen. ADVERTENTIE N. Op den 2deu November a s. jj|| 1 hopen mijne geliefde Ouders |1| j GORSELIS J0HANNES BUT g| MAARTJE FEIJERABEND, g hunue 25jarige Echtvereeniging ||j te herdenken. iP? Helder, 25 Oct. 1901. Uit naam van hun eenige Dochter, Ü5 ELIZ4BETH BOT. g Receptie Zondag, 3 November, van 2 tot 4 uur, ïg Vlamingstraat 25. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling by het overlijden mijner DOCHTER ondervonden, betuig ik myu innigen dank. WKD. BAKKER—Veiihed. Enkhuizen, IS October 1901. Openbare Bijbrilezingen door den Zendeling R. G. KLINGBEIL, iederen Maandagavond 71/9 uur, in bet lokaal „Emanuëi", Middenstraat. Onderwerp voor dien avond»Een bij zondere boodschap Gods voor het thans levende geslacht". Allen worden dringend uitgenoodigd Toegang vrij. Den 2den November hopen GERRIT SCHEERMAN GRIETJE 0UDIJK, hun 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Receptie 3 November 1901. Kerkgracht 44, van 24 uur. Algemeene kennisgeving. mmimm Op den 3den November a.s. |j§ bopen onze geliefde Ouders Ss5t2 PIETER ANTHONIUS VERSCHRAGEN §gi neeltje" bruul, hun 127sjarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge «g sparen, is de wensch van hun Sj9 liefhebbende Kinderen. Helder, 25 Oct. 1901. Ondertrouwd H. SCHOL Jr. Confueur, en G. SCHEERMAN. Helder, 24 October 1901. Receptie'. 5 Nov. 1901, Kerkgr. 44, van 24 uur. Algemeene kennisgeving. Getrouwd J. T. KROON W. A. KLIK. Helder, 23 October 1901. Bevallen van een Jongen G. KRIJNEN-PIJPER. Helder, 23 October 1901.- De Heer en Mevrouw KROON-KLIK, betuigen mede namens wederzijdeche familie hun hartelijken dank voor de ontvangen belangstelling. Deventer, 23 October 1901. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG 27 OCT., voorm. 10 uur Ds. G. v. d. WIJNGAARD, Predikant te Usseloo. 's Avonds 77s uur optreden van den WelEd. Heer A. VAN OS, Zendeling onder Israël te Amsterdam. Ondergeteekenden betuigen aan allen, zoowel buiten als binnen de gemeente hun oprechten dank voor de bewijzen van be langstelling ondervonden bij gelegenheid van hun Zllvsren Huwelijksfeest. N. KLOK en Echtgenoote. DAYHBETUIGIYO. Voor de vele bewijzen van hartelijke belangstelling en deelneming ondervonden, gedurende de ziekte en bij het overlijden van ons innig geliefd Zoontje JOHANNES ANDRE AS, betuigen wij onzen hartelijken dank. W. HOFER Helder, 25 October 1901. De ondergeteekenden brengen hun op rechten dank aan familie, vrienden en bu ren, voor de bewijzen van belangstelling op hun 30-Jarige Huwelijksfeest betoond. P. J. SCHEER. J. M. SCHEER DE WIT. Ondergeteekenden betuigen hunnen har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling by hun 40-Jarig Huwelijks feest ondervonden, zoowel van binnen als buiten deze gemeente. M. BOLL en Familie. Haarlem, October 1901. Het Sub-Comité alhier van het Internationaal Damesco mité „Alcmaria", betuigt bij dezen haren dank voor de medewerking en geldelyken steun, zoo ruimschoots on dervonden. De Collecte bracht op f 785.44®, welke som aan het Hoofd-Comité te Alkmaar is opgezonden. Burgemeester en Wethouders der ge meente Helder brengen ter algemeene kennis, dat door den Heer C. G. VAN DER LEE, Arts alhier, zitting zal worden ge houden ter kostelooze inënting en herinënting, op Woensdag, den 30 October a.s., des namiddags ten 2 uur precies, in de Bouwzaai aan de i&erkgacht. De ouders worden uitgenoodigd de ge boortebewijzen van de kinderen, waarvoor inëating wordt verlangd, mede te brengen. Helder, den 25 October 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, YAN STEIJN, Burgemeester, UURBANUS, Secretaris. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het houden van toezicht op kin deren bij het maken van hun huiswerk. Billijke conditios. Uitstekende gelegenheid. Geeft ook privaatlessen in verschillende vakken. S. R E IT S M A, Hoofdonderwijzer - Polderweg 2. niet boven de 14 jaar. AdresDykstraat 18. van 8 tot 12 uur en van U/a tot 6 uur. Adres: BERKHOUT Co. loon 2 gulden per week. Adres: Mej. W.jF. BAS,Spoorstraat63. Vergadering* op Dinsdag 29 October 1901, let wel, 's avonds 7 uur, in het lokaal Casino", groote Zaal, by den Heer POLAK. HET BESTUUR. Ondergeteekende verzoekt een ieder, geen geloof te slaan aan de lasterpraatjes van een laag individu, mij aangedaan. J. H. LIEB£N, Stoker 2e klasse Kon. Ned. Marine. Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geil. Onth.- Vereeniging Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct. Consumptie uiterst billijk. HET BESTUUR. Nieuwe Zaal. Zondagavond 27 October a.s. bij het te houden op ZATERDAGAVOND a. a. en vervolgens iederen Zaterdagavond, om prijzen, bestaande in Aanbevelend, P. GROOT. Café-Biljart, Kanaaiweg 169, tegenover de R. H. B. School. Zondag opening van „FLORA" aan de Zuid-traat, met een geheel nieuwe groep artisten van den eersten rang, waaronder een Tyroler gezelschap, en de eerste komieken van de kermis te Tiel. Êntpée 10 cent, met verplichte consumptie. Aanvang half acht. Nette bediening verzekerd. HaupER. AdresBureau van die Blad. Gevraagd. tevens genegen eenige lichte huiselyke werkzaamheden te verrichten. Adres: P. DUINKER, Spoorgracht 2. Gevraagd een flinke DAGMEID, in een klein gezin die bekwaam is het huishouden waar te nemen. Adres: MOLENGRACHT no. 33. Bassingracht 11-12. lederen avond optreden van Hollaiidsclie. Uuitsche eu Fransche Arlisten, KEilM. nabij HUISDUINEN, ZOY'UAG a. s.. met een uitstekend Muziek - Qrkest. Goede consumptie en - - - - - - - een nette bediening De Directeur, J. D. DE GRAAF. P.S. De ondergeteekende maakt het geachte Publiek bekend, dat de Tuin geheel opnieuw is gerestaureerd en weder alle dagen geopend is voor Gezelschappen en Partijen voor binnen en buiten de gemeente. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Met achting, i. D. OE GRAAF. GEVRAAGD een nette Dienstbode. Adres: Mejuffr. TROOST, Spoorstraat, hoek Koningstraat. Adres SLUISD1JKSTRAAT 42. WINKELJUFFROUW. Een Burgermeisje zag zich als zoo danig gaarne geplaatst. Brieven franco lett. M. D. bureau van dit Blad. Gevraagd in een Koek- en Banketzaak een WINKELJUFFROUW. Br. fr. lett. B. B. aan DUINKER'», Adv. bureau Spoorstraat. AdresBureau dezer Courant. Een JOYÜEY gevraagd. Bij J, MOEN Schoenwinkel Koning straat 21. De Levensverz. Mij. »PROBITÉ" (met weekpremie), vraagt solide AGENTEN, tegen hooge provisie. Zich aan te melden bij den Hoofd-Agent den Heer S. J. WINTER, Nieuwstraat 31, Helder. Welslagen verzekerd. De Directie. Verloren met Lijfje. Tegen belooning terug te bezorgen bg C. BREET, Vijzelstraat. T© Huuri beneden vier kamers, keuken, tuintje, boven zolderkamertje. Adres KANAALWEG 18. Uit de hand te koop. TWEE BURGERWOONHUIZEN, met flinke ERVEN, worden te koop aangeboden voor f1600, (vrij op naam). Er kan desverkiezend dui zend gulden als hypotheek op gevestigd blijven. Brieven adresseren onder lett. M, BERKHOUT Co. met ERVEN, gunstig gelegen om te ver bouwen, te zamen groot 1 aren 33 centiaren. Condities gemakkelijk; koopsom f 700. Brieven lett. A. P. BERKHOUT Co. Te huur g-evraagd AdresBureau van dit Blad. TE HUUR: aan het Havenhoofd, een net BurgerWoon- huis, bevattende 3 Kamers met Alkoof, Zolder en Keuken met Waterleiding Adres: Wed. L* SMIT. Ter overname aangeboden: Huurprijs en overnemingssom zeer billijk. Te bevragen: Breewaterstraat 62. TE KOOP puik best KLAVERH00I, uitmuntend voor paarden en puik best HELDERS POLDER- HOOI, voor f2,50 de 100 pond. Bestel lingen worden aan buis bezorgd. Adres: J. MAKELAAR, Artillerie straat, Helder. Adres: R. Jon. KEIJSER. TEXEL. Pakken van SO Kilo Slukstroo en Pakstroo verkrijgbaar bij TE KOOP 3/ A Adres J. KATER Middenstraat. Gemeubileerde Zitkamer gevraagd. Br. lett. G., Boekh. P. SPRUIT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2