JïaBpkejJrijMfl*. St. Nicolaas. Kerkelijke Kiesïereeniging Tandarts Ansingh, de levering m eenige benoodigd- heden voor genoemdgesticht, gedu rende het jaar 1902 en de levering en reparatie tan Schoenwerk, ge durende de jaren 1902 en 1903. Schoolbehoeften. 2 Ms 1 persoons Kapok Bedden een Bovenhuis, het Winkelhuis a. d. Weststraat hoek Nieuwe Kerkplein Weststr. 48. C. BOS. J. ÜRJER - SPOORSTRAAT 49. V octknsseiii, W. BEENAERTS, Keizerstraat 97, LONDEN. 25 Novemher. De correspon denten van de //Daily Mail" en de «Daily Nows» te JolianneBburg seinen dat de Boeren Tan Grobelaar de ongeveer honderd spoor- woggenie-soldatcn onder majoor Fisber ten zuiden van Vlakfontein in den omtrek van Vaalatroom omsingelden. Do Engelschen bo den een krachtigen tegenstand, maar werden overmand en gevangen genomen. Fischer sneuvelde. De Boeren lieten de gevangenen weer los, toen Rimington tot ontzet aanrukte. Volgens den corrospont van de «Daily News" beeft een paniek onder bun paarden mede gewerkt tot de nederlaag van de Engelschen> Marine en Leger. De hoofdmachinist W. ICurtz, dienende a. b. Hr. Ms. «Zeehond» is aangewezen om por particuliere gelegenheid naar Wcst-Indië te vertrekken ten einde geplast»! te worden a.b. Hr. Ms. //Sommelsdyk» do boofdmacbinist 2e kl. T. de Jonge thans by de conservatie te Willemsoord is met da tum 30Nov. geplaatsts, b. Hr. Ms. .Zeehond". Hr. Ms. kanonneerboot «Ulfr.*, vertrok gisteren naar de Zuiderzoe en zal by goed weder Stavoren, Kampen en Enkhuizen aandoen. De kleine Gouden medaille voor 36 jarigen dienst is uitgereikt aan den matroos le kl. F. Gransch. De Zilveren medaille is uitgereikt aan den stuurman-majoor V. P. v. Halm, oppertorpe- dist B. Munter, sergt.-bofmceator J. L. Rou- schop, sergt.-ziekonverpl. (Hospitaal) J. L. P. Boyer, korp.-ziekenverpl. id.) A. A. v. d. Reydon, raatroos lo kl. K. Hoep, id. le kl. J. v. Elburg, korp. Btokcr b. d. J. Rourings, en do stokers le kl. C. de Haan, J. Groen en P. v. d. Pol. Stoomvaartberichten. Het stoomschip ,Bali«, naar Amsterdam vertr. 22 Nov. van Port Said. Het stoomschip .Koning Willem I», naar Amsterdam, paBS. 24 Nov. Gibraltar. Het stoomschip .Koning Willem III», van Amsterdam, vertr. 21 Nov. van Genua. Het stoomschip ,Madura", van Amsterdam, pass. 24 Nor. Gibraltar. Het stoomschip //Timor» arriv. 23 Nov. van Amsterdam, te Batavia. Het stoomschip .Soembawa', naar Amster dam, vertr. 22 Nov. van Padang. Hot stoomschip «Prins Hendrik» van Am sterdam, arriv. 24 Nov. te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 23 Nov. Aangevoerd 6 paarden, f 75 a 100, 4 koeion en ossen f' 00 a 190- 16 nuchtere kalveren f 8,a 20.134 sohapon f 10, a 22,55 magere varkens f 15 a 18,15 bokken en geiten f 2.a 7.170 biggen f 9,af 11.50. boter per P. f 0.65 a 0.70, aangev. 3651 pond. Kipeieren f 1.626 a 1.75 p. 25. Eenden dito f 0.per 100. Inmm. f 0 a 0.0 kleine bokjes f0.- h 0.vette varkens, p. p. f 0.a 0 Visscherijberichten. Niniivcdicp, 22 Not. Aangebracht door 1 kotter TIP. 48, echipper Jb. du Groot, inat 2b slnkt groote, mid delmatige en kleine tong, tarbot, kleine schol en schar, besomming f 71. 23 Nov. 13 Icorders tu znmou met 75 stnks tong p. at. f 1, 100 middulm, tong p. st 70 a 80 eent, 25 kleine tong p. st. 40 ceut, 2(1 mand kleine schol p. m. f 8,50, 4 maml schar p. m. f 2, 25 stuks rog p. st. f 1,75. 25 Nov. 15 lcorders te zamen mot 100 atiiks tong p. *t. 00 cent, 200 middclm. tong p. st. 65 n 70 cent, 40 kleine tong p. st. 30 ceut, 80 stnkn rog p. et. f 1,60, 2 stok» tarbot p. st. f 6 n f 9.50, 32 mnud kleine ■oho) p. m. f 3 a f 8,50, 4 inaud schar p. ra. f 2. Burgerlijke Stand gem. Helder. Vim 22 tot 25 November. BEVALLENM. Tol geb. Stam, i M. Keegsti gob. Ki.tcinnn, d. E. Wit geb. Buis, z. M. Komen geb. Bakker, d. A. Buck geb. van Ameifoort, z. M. Pikei geb. Morel, z. G. de Vroome geb. Sleegers, d. A. Mi geb. Smit, d. V. Iedema geb. Stompediaiel, z. OVERLEDENJ. Bsia, 5 m. A. Nonnekcs geb Boon, 50 j. Burgerlijke Stand, gem. Texel Van 16 22 dezer ONDERTROUWD: Jan Vonk(Oosterond) en Wyntjo Eclman (Waal.) GETROUWD: Nicolaas Wols (Helder) on Gcrbregdina Maas (Oudoschild), Adriaan Nicolaas Lap en Jozina Langeveld (den Burg). GEBOREN Jacob z.v. Cornelis Gieles en Frouwljo Schaatsen borg (den Burg), Klaar z.v Aris Eclman en Pietcrtje Mantje (dr Waal). OVERLEDEN: Goeno. Wegens plaatsgebrek hebben we eenige berichten en advertentiën tot het volgende nummer moeten verschuiven. Vwvtiljj dar berichten. Met liet, lossen van het stoomschip Domingo de Larrinaga", wordt voortge gaan ruim 4000 balen katoen en een partjj hars zyn hier reeds aangebracht. Het weder werkt zeer mede. Gisterenavond ia met drie sleepbooten, de Titan", Cy cloop" en Hercules" beproefd de boot af te brengen, en ook van nacht werd die poging herhaald, maar het stoomschip blijft onverwrikbaar vast zitten. Tot secretaris van hot Burg. Armbestuur alhier, in plaats van wylen den hoer P. Bie renbroodspot, is benoemd de heer J. Fraij ambtenaar tor Secretarie. Paardenmarkt. Morgen (Woensdag) zal op liet terrein iD do lflto Molenstraat alhier een Paardenmarkt gehouden worden. Een verloting voomamelyk van op deze markt aangevoerde dieren en voorwerpen is door do plaatselijke afdeeling der Ilollnndschc Maatschappij van Landbouw uitgeschreven tegen u.s. Vrydag 29 dezer, in het lokual «Tivoli". Het Witte Kruis. Vrijdagavond 11. vergaderde onder leiding van den vice-voorzitter, den heer C. G. van der Lee, in het lokaal u't Centrum», de plaat selijke afdeeling van de Noordhollandsche Vorecniging //Hot Witte Kruis». Onder de ingekomen stukkon was een sohryven van don heer J. M. Ento van Gils, die wegens vertrek naar elders voor zjjn betrekking als penningmeoster genoodzaakt was te bedanken. Do afdooling erkende algomeon de buitengo- wono dionsteD, die de heer Ento van Gils had bewezen en bracht daarvoor openlijk hulde, door hem tot eerelid to benoemen. Een andere ontvangen brief gaf aanleiding tot het bosprekeu van hot plan tot oprichting van een Volksbadhuis. Hoewol men overtuigd was van hot nut en de noodzakelijkheid van dusdanige inrichting, rozen er verschillende bezwaren van financiëelen aard, zoodat hot nemen van een beslissing werd uitgesteld. Daarna bracht do lieer C. J. J- H. van Kempen, die met den heer G. de Ven als afgevaardigde do 40ste algemoene vergadering had bygowoond, vorslag uit. Vervolgons haddon eenige stemmingen plaats. Tot afgevaardigden naar do 41sto algemeeno vergadering, die 26 November a.s. in sOdeon» te Amsterdam wordt gehouden, werden ge kozen de heeren G. do Ven en C. J. J. H. van Kempen en tot hunne plaatsvervangers de heeren Jb. Kluin en H. Roukens. De twee aftredende bestuursleden, de hoeren G. de Ven en H. M. Dito worden herkozen, terwijl in de bestaande vacature niet werd voorzien, maar do keuzo daarvan uitgesteld werd tot de volgende vergadering. Tot loden der commissie, belast met het nazien der rekening en verantwoording van drn penningmeester werden benoemd de hoeren H. Roukens, M. C. Koch en C, S. Jaring. Nadat eenige punten van don beschrijvings brief waren besproken, word de vergadering gesloten. De Korporaals Gymnastiek- cn Scherm- veroeniging «Uitspanning door Inspanning* hield Zaterdag 11. in .Tivoli" een feestelijke vergadering. De president, de korporaal Klauz, opende de bijeenkomst mot een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en met een hartelijke dankbetuiging aan den luit.-adj. den hoer Vau Straaten, voor de hulp en den steun, waardoor het mogelijk was dezo vergadering te houden. Vervolgens werd een zeer variüorend programma uitgevoerd. De gymnastiek en schermnummers, onder leiding van don directeur, den korp. v. d. Berg, lieton weinig aan uitvoering over, vooral de staafoefeningen, het werken aan de ringen, colonne geweer on trekken wapens waren uitstekend en gaven bowys, dat men zich flink oefende. Deze oefeningen werden afge wisseld door vroolyke voordrachten, waarvan sommige, zooals «de twee Groninger boertjes' zeer aardig werden woergegovengevolgd door een goed gespeeld blyspel en besloten met een prettig bal. Naar wij uit goede bron vernemen, is tot directeur van het postkantoor te Utrecht benoemd de heer P. Polvliet, thans directeur van het postkantoor te Middel burg. Marine-begrooting. Aan het verslag van het onderzoek der Tweede Kamer in hare afdeelingen nopens de begrooting voor het departement van Marine voor 1902, ontleenen wij de vol gende bijzonderheden. Omtrent eene door don minister voorge stelde, gewyzigde boekhouding by de RykS' werven en de daaraan verbonden instelling een bureau van contröle werd aanbevolen, aangelegenheid by de Kamer voorledragen bij afzonderlyk wetsontwerp, met verstrekking van do noodigo inlichtingen. Er waren leden, die hunne stem niet wenschen te geven aan deze begrooting, omdat zij gekant zijn 'egen uitgaven voor militaire doeleinden. Zy rneenen, dat ons de linancieële kracht ontbreekt, om de inrichting onzer zeemacht aan billijke eiachen te doen beantwoorden. Dezo leden wenschen niet modetowerken tot het bestedon van gelden voor aanbouw van nieuw mate- rieël, wel wilden zy helpen bevorderen de verbetering der positie van het mindere personeel der vloot, welke verbetering noodig word geacht. Er waren leden, die hunne op positie tegen aanbouw van materieël alleen richtten tegen do aanbouw van schepen voor do Ncderlandacho verdediging. Anderen weder wenschten oeno krachtige reconstructie van onze geheele vloot, waarbij evenwel op het volgen van een meer stelselmatig plan van aanbouw werd aangedrongen. Wenschelyk word geacht een uitgewerkt organisatie-plan, vastgesteld by de wet. De plannon des mi nisters werden verschillend booordeeld, doch op meer spoed werd aangedrongen by de vorming van een plan van defensie aan de zeezydc, to ontwerpen in overleg met den minister van Oorlog. Do instelling van één Departement van Landsverdediging kwam ter sprake. Tegen het bestaande matorieël werden klachten gouit. Do verkoop van twee torpe dobooten te Hellevoetsluis gaf aanleiding tot het vragen om inlichtingen. Over de groote onderhoudskosten van bet oude en verouderde materieel werd geklaagd. Gevraagd werd naar de rapporten omtrent de opleiding van jongen» voor stoker 2de klasse. Van verschillende zijden werd den minister ernstig in overweging gegeven maat regelen te nemen tegen don Bond van Nederl. Marine-matrozen en tegen don Bond van Mariniers. Elke rechtstreeksche poging tot ondermyniug van het gezag, door wien ook, wonschto men gestreng gestraft te zien. De godsdienst oefeningen a/boord wenschten migo leden afgeschaft of anders ingericht te zien. Aangedrongen werd, om aan het perso neel der geBtationneorden schepen voldoende gelegenheid te geven, om aan stemmingen by verkiezingen dceltonemen. De vraag werd gedaan, of 't ook aanbeveling zou verdienen, om ook onze mailbooton tot hulpkruisers in- terichten, of hot niet wonschelyk zou zyn, ook andere firma's dan ICrupp tot modedin- girgvoor do levering van geschut toe te laten, on hoe de minister denkt over het gebruik van steenkolen-briquetten op de vloot. Be toogd werd do wenschelykheid voor het ver- lecnen van oen subsidie uit 's Rijks schatkist i-oor den bouw van een ruim en aangenaam ingericht Militair Tohuis te Willemsoord. Het oindcyfer der begrooting, ofschoon voor aan bouw 4 ton minder wordt aangevraagd dan voor het looponde jaar, werd door vele loden grootste gedeelte vim de machinerieën is onbruikbaar geworden. Veel materieel is verloren gegaan. Gebleken is, dat een gebi ek aan de elec- trische geleiding oorzaak is geweest van den brand. In de Leeuw. Ct." vinden wij omtrent deze ramp bet volgende medegedeeld Vrij dagmorgen had eene geweldige ont ploffing plaats in de koolteer-distilleerderij Perseverautia"zij was zóó hevig, dat op een afstand van p. m. 300 el de grond dreunde. Dikko steeneu muren werden uiteen ge slagen een machine, die eene waarde bad van f4000, is letterlijk vernield. Een werkman, in een der naastzijnde vleugels van de fabriek werkzaam,nam de vlucht over stekken en slooten en kwam er nog goed af. Vrouwen in de naastbelende woningen namen met haar kroost insgelijks ijlings de vlucht. Brand was van de ontploffing het ge volg, die eerst een dreigend aanzien bad, doch later met behulp van aanwezige brandspuiten werd gebluscht. Dat er geen persoonlijke ongelukken zjjn voorgevallen, is louter toeval, omdat nog geen vijf minuten te voren het werkend personeel de fabriek bad verlaten. De schade moet over het geheel nogal aanzienlyk zijn. nog te hoog geacht. Overbodig werd geoor deeld het scheppen van twee nieuwe referen daris-plaatsen aan het Departement. Een be langrijk deel dor bcgrooting dus werd opgemerkt wordt verbruikt voor onder werpen en zakon, die niet strekken om de woerbaarheid to verhoogea. Ongevallen-verzekering. Binnenkort kan de defiaitieve oprichting worden verwacht van de groote Oagevallen- verzekerings-organisalio, welke op initiatief dor Vereeniging vaa Nederlandiche Werk gevers onder de industrieelen in het land in wording is. De commissie van voorbereiding, bestaande uit mr. II. P. L. C. de Kruyff Jr. en Jhr. mr. H. Smissaert, heeft 't definitieve plan by hot bestuur der genoemde vereeni- giag ingtdiond. Op onze informatievernamen wy reods nu, dat dit plan van het vroeger door ons uitvoeri g medegedeeldo eerste ont werp dezer organisatie vooral afwykt met b t ekking tot de financiocle grondslagen. Deze zullen thans van eenvoudiger aard worden en tevens zullen door deelnoming van kapitaal buiten de industrie der financieele lasten der aangesloten werkgevers belangryk minder worden, dun volgons liet eerste ontwerp. Do deelneming van het bonoodigde kapitaal is vorkregen on reeds hebben zich een aantnl grootere on kleinere werkgevers, to zamen pl.m. 40,000 werklieden in dienst hebbende, voorloopig by de te stichten organisatie aan gesloten. Ontploffing en brand. In de chemicaliënfabriek »Perseverantia" te Harlingen, had Vrijdagochtend een ont ploffing plaats, waarvan een ernstige brand het gevolg was, vooral in bet benzolge bouw. De schok was zoo hevig, dat een van de zijmuren van het gebouw geheel is weggeslagen en in den gevel scheuren zjjn gekomen. De ijzercoustructie is verbogen en het ADVERTENTIE N. Den 29sten November a. s. J hopen onze geliefde Ouders i Cornelis Theodoris van Duuren en Aaltje de Leeuw, hunne 35-Jarige Echtvereeni- i j ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wonsch van hun dierbare Kinderen en Kleinkin- I deren J. G. LOGEMAN. E. LOGEMAN geb. van Duuren. Helder, Nov. 1901. Ondertrouwd DIRK GUSTAAF WEISENBORN, Boswkuidige te Alkmaar, en GRIETJE EVERS. Alkmaar, 21 November 1901. Geborenpieter. Zoon van P. WIT en B. WIT—BUIS. Helder, 22 November 1901. Geboren: JANNETJE JACOBA, Dochter van M. DIJKSTRA en J. DIJKSTRA— RIEMERS. Helder, 25 November 1901. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed op den 17den November jl., na een smarteljjk ljjden van slechts weinige dagen, onze geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootrader, de Weled. Heer PIETER BIERENBROODSPOT, in den ouderdom van circa 64 jaren. Helder, 26 Nov. 1901. Uit aller naam, Wed. P. BIERENBROODSPOT— LASTDRAGER. Wegens buitenlandache betrekkingen eerst heden geplaatst. Op den 16den November jl. over leed te 's Gravenhage, in het R. K. Ziekenhui» van den H. Johannnes de Deo, zacht en kalm, na een lang durige ongesteldheid, na voorzien te zyn van de H. H. Sacramenten der stervenden, onze hartelijke geliefde ZuBter, Behuwdzuster en Tante, Me juffrouw MARIA ADRIANA WILHELMINA R0EL0FS, Weduwe van den Heer GUSTAAF RUDOLF DE VEER, in den ouderdom van ruim 46 jaren. Helder, 25 Nov. 1901. J. H. J. ROELOFS, Echtgonoote en Kinderen. Heden ontving ik het telegrafisch bericht van het overlijden van mijnen innig geliefden Echtgenoot, den Heer MATTHIJS HAAK, Hoofd-Machinist lpte Klasse K. N. M., a/boord Hr. Ms. Korvet >Sommels- djjk", Weat-Indië, in den leeftjjd van 39 jaar, my nalatende twee kinderen, te jong om het verlies te beseffen. Hillegersberg, 22 Nov. 1901, Blommendyksche laan 19. Mede namens wederzjjdsche Familie, Wed. M. HAAK, geb. C. M. Kleijkamp. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een korte on gesteldheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer H. J. LANGENHORST, in den ouderdom van 57 jaren. Rotterdam, 19 Nov. 1901, Prins Frederiksplein No. 16. Wed. H. J. LANGENHORST— BAKKER. Mede namens Kinderen, Behuwd, en Kleinkinderen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving, Wegens familie-omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden overleed na eene kortstondige ongesteldheid onze eenigsle lieveling, Jacobus Hendrik Jan, in den aanvalligen leeftijd van bijua 6 maanden. Zwaar treft ons dit verlies. Helder, 23 Nov. 1901. H. J. WE1DEMA en Eclitgenoote. Heden trof ons een gevoelige slag door het overlijden van onze innig geliefde Eclitgenoote en der kinderen uitmuntende Moeder AAFJE BOON, na een vreeselijk ljjden van slechts drie dagen, in den ouderdom van 59 jaar. Helder, 24 Nov. 1901. P. NONNEKES. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. Tot diepe droefheid van my, mijne Kinderen en Behuwdkinderen, over leed heden mjjne geliefde Echtgenoote MARRETJE BRUIN, in den ouderdom van 58 jaren en 8 maanden. Oude Schild, 25 Nov. 1901. Jb. W. HILLENIUS. Algemeene Boekhandel, Boekbinderij, Muziek- en Papierhandel en Advertentiebureau. Ml Ik heb de eer U mede te deelen, dat de Algemeene Boekhandel, Boekbinderij, Muziek- en Papierhandel en Advertentie bureau, in 1871 opgericht en door mjjn Vader gedreven, door mij zal worden voortgezet. Er naar strevende het eventueel aan mij opgedragene vlug en nauwgezet te be handelen, vlei ik mij hierdoor Uw ver trouwen te verwerven en beveel ik my in Uwe welwillende begunstiging aan. UEd. Dw. Dienaar, JAC. BEUK HOUT. ZUIDSTRAAT 72. Helder, 25 November 1901. Terstond gevraagd een flinke DIENST BODE. AdresKEIZERSTRAAT 112. COSTUUMVAK. Er kunnen nog eenige nette LEERLIN GEN worden geplaatst. Adres: Bureau dezer Courant. H.H. Schilders en Behangers. Op een groot dorp in N.-H. wordt ter overname aangeboden een sinds meer dan 20 jaar bestaaude Schilders- en Behangerszaak met Winkelzaak en aanverwante Artikelen. Levert een ruim bestaan op. Koopsom f3000. Br. lett. H, bur. dezer Courant. Uittredende uit mijn Zaak, Boekhandel en Boekbinder ij, waarin ik vele jaren met genoegen heb gewerkt, zeg ik by deze dank aan allen, die my hun vertrouwen schonken en hun gunst hebben verleend, terwjjl ik mjjn Zoon in de welwillendheid van het publiek beleefd aanbeveel. {«ójSS30 Loopende rekeningen zullen door myU Zoon worden vereffend en vorderingen gelieve men aan hem te willen voldoen. Helder, 25 November 1901. J. P. BERKHOUT. Firma BERKHOUT Co. Heden overleed onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder HENDRINA C0R0IA, geb. KRIJGSMAN, in den ouderdom van 67 jaren. Vlieland, 25 Nov. 1901. Uit aller naam, K. CORDIA. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen by deze hun harteljjken dank aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling op 23 dezer ondervonden. D. HENDRIKSE, en Echtgenoote. Dankbetuigin g. Voor de hartelijke deelneming, onder vonden tydens het droeve ongeval dat my op 17 dezer trof, breng ik langs dezen weg aan allen, die vau hunne deelneming blijken gaven, harteljjk dank, ook inzon derheid aan de Heeren van het Kerkeraads- bestuur der Geref. Gemeente, voor de laatste eer aan myn geliefden Echtgenoot Namens Wed. I. CRINCE, geb. KUNST, en Familie. Harteljjken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ons den 24en dezer betoond. C. J. VRIJVOGEL. H. M. VRIJVOGEL—Rietvoort. Dankbetuiging. Aan het Bestuur der Chr. Geb. Onth. Ver. „EMANUEL" en aan mijne plaats- genooten betuig ik mijn hartelijken dank voor hunne hulp en offervaardigheid mij betoond. B. JANSEN, Scharenslijper. Alle stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Gem. alhier, die de Vrijzinnige of moderne beginselen zyn toegedaan, worden dringend uitgenoodigd deel te nemen aan de stemming voor leden van het Kies college, welke zal gehouden worden op Woensdag den 27sten November a.s., van 's morgens 10 tot 's avonds 9 uur In de groote zaal van „TIVOLI" en hun stem uit te brengen op de kandidaten van boven genoemde vereeniging. De lijsten, bevat tende de namen dier candidaten, zjjn reeds ruim verspreid en zullen op den dag der stemming ook worden uitgereikt. Het bestuur van bovengenoemde kiesvereeni- ging meent er u nogmaals op te moeten wjjzen, dat bet nu gaat om de al of niet handhaving der vrijzinnige beginselen. De Vereeniging die zich noemt: Ver eeniging tot herstel der Ned. Herv. Kerk alhier", tracht, bljjkens hare kandidaten lijst, aan de orthodoxie de zegepraal te verschaffen. Helder, November 1901. Het Bestuur van Evangelie en Vrijheid". KANAALWEG 125 (boven), is iederen Donderdag van des morgens 12 tot 7 uren des avonds te consulteeren. Alle operatiën pijnloos. Kunsttanden van af f 2,50 per tand, met schriftelijke garantie. 0p Zaterdag 7 December 1901, des namiddags ten 2 ure, zal aan het Algemeen Weeshuis te Helder, publiek, alleen bjj inschryving, worden aanbesteed: De voorwaarden en monsters liggen ter inzage en ter bezichtiging in het Weeshuis, iederen werkdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. HET BESTUUR. Mevr. KLUIN, Kerkgr. 32 vraagt direct een net DAGMEISJE. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet boven de 14 jaar. AdresBoekh. A. J. MAAS, Dykstraat. Wordt gevraagd een fatsoenlijk KIN DERMEISJE boven de 16 jaar. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur aan het Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd EEN ZINDELIJKE DIENSTBODE. Adres Middenstraat 36. Gevraagdeen DAGMEIO. AdresMej. Wed. SONSTRAL Spoor straat 93. G-evraagd. tegen half December door een Zee-officier twee ruime Kamers (Zit- en Slaapkamer), zonder pension. Brieven met prijsopgaaf onder lett. C., Boekhandel P. SPRUIT. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter kennis van de in deze gemeente wonende belanghebbenden, dat op Don derdag, 6 December 1901 des na middags 2 uur, ten Raadhuize in het openbaar zal worden aanbesteed a. de levering van Schoolboeken, School behoeften, enz. b. de levering van de benoodigdheden voor het onderwijs in de nuttige hand werken, een en ander voor de O. L. Scholen in deze gemeente, gedurende 1902. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter inzage de monsters der schoolbehoef ten in Scholen 7a en 8, die der benoodigd heden voor het onderwijs in de nuttige handwerken aan de verschillende Scholen. Op de gesloten inschrijvingsbiljettenmoet aan de buitenzijde vermeld worden, waar voor is ingeschreven. Helder, den 22 November 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Mevr. Heeroma, Parallelweg 43, vraagt eene nette DAGMEID. (Geen wasch). Mevrouw CARDINA AL, Hoofdgracht69, vraagt een flinke DIENSTBODE, goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Zich persoonlijk aan te melden des voor middags tuaschen 9 en 12 uur, of des namiddags tusschen 7 en 8 uur. Mevrouw JONGKEES, Hoofdgracht 76, vraagt tegen 9 December, een flinke DIENSTBODE, niet beneden 20 jaar. Een net MEISJE voor halve dagen ge vraagd bij VAN HORSSEN, Binnenhaven hoek Broodsteeg. Gevraagd een net KINDERMEISJE P.G. AdresBureau dezer Courant. Wordt gevraagd een nette W A8CH8TER AdresANKE! ERPARK 19, Wordt gevraagd een flinke PAKHUIS KNECHT, goed kunnende lezen en schrijven en met een paard omgaan. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Zich in persoon te vervoegen bij M. A. Grunwald Zoon, Kanaalweg 67-68. Gevaaagdeen flinke LOOPJONGEN. Adres: Manufacturen-Magazijn »DE ZON", Kanaalweg. In een net Burgergezin, kunnen 2 COMMENSAALS geplaatst worden. AdresBureau van dit Blad. Te huur aan het Havenhoofd een BURGER-WOONHUIS, bevattende drie Kamers, ruimen Zolder en Keuken met Waterleiding. AdresWed. L. SMIT. Te koop een goed onderhouden BLAZER, lang 46 voet, met inventaris. AdresJb. WIGBOUT, den Helder. Te koop aangeboden met STROOMATRASSEN en 2 DEKENS, alles zoo goed als nieuw. Te bevragen Bureau Vliegend Blaadje. CAFE BILJART kan tegen zeer billyke conditiën worden overgenomen. Huur f 4.25. Te bevragen Keizerstraat 21. Te koop aangeboden een BLAZER SCHUIT, 33 voet lang, met Zeil en Treil, Krukelkorren enz. enz. Zeer geschikt voor de kleine visschery Te bevragen bij P. KOOIJ, Hoe lm, te Wieringen. Te huur: met 1 Dec. of later, het naar de eischen des tyds ingerichte BOVENHUIS, Hoofd gracht 47. Adres: W. C. VAN BREDA. Te huur een net ingericht HEEREN HUIS, staande Loodsgracht no. 55. Adres WEEZENSTRAAT 43. te huur Achterhoofdgracht, fl.80 per week. Adres: WedJ. BUIJS, Kerkgracht 26. To Huur vroeger bewoond door Mej. A. 0. J. MOORMAN. Adres: Firma Walraven, BassiD gracht. Men zoekt voor den Helder en de eilan den een goed bekend zijnde JS. Gr 33 JM T, voor den verkoop engros, met provisie, van I» Egyptische CIGARETTEN, gefabri- ceert in Caïro. Aanbiedingen, met opgaaf van referentiën, aan JULES ESCHER, Hamburg I. Notaris STAMMES zal op Maandag 10 Dec. 1901., 's avonds 7 uur, in TIVOLI" te HELDER, publiek ver- koopen de volgende perceelen aldaar: 1. Het Huis en Erf aan de Wilhelmina- straat, No. 54, groot 82 centiaren. 2. Het Huis en Erf aan de Californie- straat, No. 11, groot 1 are 30 cen tiaren. 3. Het Huis eu Erf aan de Californie- straat, No. 13, naast het vorige perceel, groot 1 are 30 centiaren. 4. Het Huis en Erf'aan de Californie- straat, No. 15, naast het vorige perceel, groot 1 are 32 centiaren. Combinatie 24. 5. Bouwterrein aan de De Ruyterstraat, hoek Emmastraat, groot 2 aren 61 centiaren. 6—15. Tien perceelen Bouwterrein aan de Laan, kavels 1, 4, 13, 14, 16 tot en met 21 der schetsteekening. Afzonderlijk en in combinatiën. Te bezichtigen op den verkoopdag van 10—4 uur. Inlichtingen en schetsteekeningen zyn te bekomen ten kantore van Notaris STAMMES. Door bijzondere omstan digheden is ondergeteekende genoodzaakt andere werk zaamheden te zoeken, en beveelt zich om die reden minzaam aan tot het maken van alle soorten Kleedingstukken, een nette en prompte bediening belovende. Aanbevelend, M. O. WE1JLANI», Hoogstraat 2. De ondergeteekende be- stigersj dat van af heden alles voor bovengenoemd feest in gereedheid is Onder minzame aanbeveling. Ontvangen een mooie sorteering zeer geschikt voor St.-Nicolaascadeaux. bericht dat zy voor het a.s. St. Nicolaasfeest zeer ruim gesorteerd is in een fijne col- leciie Sigaren en Sigaretten, in gewone en luxe verpakking, van af de goedkoopste tot in de fijnste soorten. - LOODSGRACHT 2. i9 voor het St. Nicolaasfeest ruim voor zien van Gouden en Zilveren Sieraden, Gouden en Zilveren Heeren en Dames Re montoirs, een schoone collectie Regulateurs, Pendules, Wekkers, enz.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2