KLEINE COURANT Demi-Saisons. I Behangselpapier en Randen. 't Vliegend Blaadje m VIÏBAGES MARINE. 1 D, KOPPEN, ZUIDSTRAAT. voor HelderTexel en Wleringen. Tandarts Ansingh, D.G.WEISENBORN, Mej. J. Gerritsen De Notaris H. 1BEECKMAN, in het openbaar verkoopen de navolgende Meubilaire Goederen, WINKELHUIS en WOONHUIZEN, Bij P. LENGERS, Centraal Kleeder- Mantelmagazijn Kanaalweg 107. A. A. HES, Kmaalweg 107. 1 Vraagt de Goederen opzicht I Let vooral op model en afwerking. Yergelijk de kwaliteit en prijzen. REGULATEURS, KLOKKEN, HORLOGES, WEKKERS, ENZ. ENZ. P. HAKTE, Confectie - Magazijn Spoorstraat 70. Grootste sorteering. - Laagste prijzen. 33 ZUIDSTRAAT 33. J. VAN WILLIGEN. c c O S. A. Bericht de ontvangst der nieuwe KARPETTEN voor 1902. D. KOPPEN, Zuidstraat. No 3042 Zaterdag 12 April 1902. 30ste Jaargang. BureauSpoorstraat. Telefoonr.0. 59. BureauSpoorstraat. Teleloonn». 59. {3 Abonnement p. Smaonden binnen de gemeente 50 Ct., m. Zondagsbl. 877»Ct. id. franco per post 75 id. f 1.20. id. roor het Buitenland f 1.25, id. f2.00. Afzonderlijke nommers 2 Cent. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgever»BERKHOUT ft Co., te Helder. Bureau i Spoorstraat. Aavertontlön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 4 maal geplaatat, 1 maal gratis. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMOKGEN8 vóór 10 uur aan het Bureau bezorgd zjjn. KALENDER DER WEEK. APRIL, Grasmaand, 30 dagoD. Opkomst der Zon 5 n. 11 m. Onderg. 6 u. 51 m. Zondag 18 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrfdag 18 Zaterdag 19 lift het Buitenland. Wat wordt men in zako den Zuid-Afrikaan- scben oorlog, en thans moer in hot byionder ten aanzien der voorbereiding van vredes onderhandelingen rreeseljjk geplaagd met allerlei geruchten, die na korter of langer tyd blykeo, geheel en al waardeloos, uit de lucht gegrepen te zjjn. Terwyl van do zyde der regcering in Engeland onomwonden wordt verklaard, dat men niete woet van de onder handelingen, die er gevoerd zouden worden, meeDen onderscheidene niouwabladen daar te lande wellicht nit gebrek aan nieuws, en om aan de begeerte hunner lezers te voldoen stellige berichten daaromtrent te kunnen mede- declen. De courantiers schynen er dus veel meer te weten dan de regeering, die officieele tydingen ontvangt, en natuurlyk op de hoogte van zaken gehouden wordt. Indien er vredes voorwaarden zjjn gesteld, dan zyn zo, volgens de verzekering van een der Engelsche ministers, op 't oogenblik aan Lord Kitchener nog niet bekend. Hoe de oorloga- of vredescorrespon- denten aan zulke nieuwtjes komen, ia een raadsel; zy suigen ze wellicht, zoo als men «RL uit den duim. Te midden van die vredesgernchten ontving men in Enropa go- durende de jongstverloopen dagen herhaalde verzekeringen, dat de Boeren zich, in plaats van met de Engelschen te onderbandelen, met ontembare kracht bly ven handhaven, door don v|jand, waar zy maar kumun, duchtig klop te geren. Meer en meer vormt zich uit mede- deelingen van mannen, die op du oono of andere wyzo nit Zuid-Afrika zyn teruggekeerd, en dns door eigene ervaring over den toestand kunnen oordeelen, de overtuiging, dat de Boeren over het algemeen, onder hunne be kwame, moedige leiders, onversaagd bly ven voortgaan naar het doel te stroven, om mat- tertyd de zege te verwervon. Hun zaak staat dit is het oordoel van bevoegde ooggetui gen voortroff.lijk. De gedachte wordt daarom thans by menigeen opgewekt, dat do zooge naamde vredes-onderhandelingen of bespre kingen niet anders zyndantooneelvertooniDgen, door Lord Kitchener en zyne mannen ver zonnen, om de Engelsche natie, goedgeloorig als zy is, aan de praat te honden, en de nitzichten op ket einde van den kostbaren oorlog te verlevendigen. De Engelschen heb ben er zoo goed slag van om te liegen, althans de waarheid te verbloemen, dat men de baker praatjes, door de regeering te Londen ver spreid en waarschynlyk te Pretoria samenge brachtniet behoeft te gelooven. Wanneer de toestand in Zuid-Afrika inderdaad is, zooals die door vandaar komenden wordt geschetst, daa is er voor do boeren-leiders nog volstrekt geen reden, om den Engelschen vredes-voor- waarden aantebioden. Een uit Zuid-Afrika teruggekeerde Engel sche militair deolt in verband met de door Australische officieren op het oorlogstooneel bedreven gruwelen, het volgend weerzinwek kend verhaal mede van cene afschuwelijkheid, door hem persoonlyk bygewoond. Een En gelsche patrouille ontmoette op haar tocht een wagen, waarop zich, onder meer andere per sonen, twee knapen en een meisje bevonden. De mannen op den wagen waren Booren, die bet voornemen hadden, zich te onderwerpen. De manschappen, waarnit do patrouille be- atond, kregen bevel, om op den wagen to varen, waardoor ket meisje on een der joDgena werden gewond. De ongokwotsto jongen nam syn broertje op den mg, en wilde hem weg dragen, toen beiden door een kogel doodolyk werden getroffen. Het meisje stierf een paar i.p» later. In het geheel werden 85 k 40 menschen by die gelegenheid vermoord. De berichtgever schrijft dit en dergelyke gevallen voor een groot deel toe aan drankmisbruik. De militairen wilden eenvoudig eonigo men- schon vermoorden, het kon hun niot schelen wie. Maar het is versohrikkeljjk, dat er zulke feiten voorvallen Onlangs hebben wy molding gemaakt van ket voornemen der Deensche regeering, om de aan dat land toebehoorende West-Indische eilanden aan de regcering der Vereen igde Staten van Noord-Amerika to verkoopon, van de onderhandelingen, dio met dat doel reeds baddon plaats gevonden, on van het levendig verzet, 't welk daaromtrent by con deel der Deensche natie merkbaar was. De Deensche Volksvertegenwoordiging heeft over deze aan gelegenheid beraadslaagd, en heeft het voor stel, om de verkoopsovereenkomst van de hand te wyzen, verworpen, maar daarentegen be sloten, om, vóór het aemen van een defini tief besluit in deze, de stemming van de bewoners dier eilanden te vernemen. Die bepaling is nitnemend te achten, want het gaat toch maar niot aan, om met de menschen, die werkelyk onderdanen zyn van cun land, net te leven alsof zy tot het redelooze vee behooren, en hen aan den meestbiedende te verkoopen. De Belgische Kamer van Afgevaardigden heeft in het begin dezer week hare werk zaamheid hervat, en nu staan daar te lande ernstige gebeurtenissen to wachten. De tegen standers der regeering, wier aantal aanzien lijk is, wenschcn en vorlangon met grooten aandrang wijziging dor grondwet zóódanig, dat algemeen kiesrecht wordt toegekend. Het thans bestaand kiesstelsel wordt als geheel onhoudbaar voorgesteld. Er zyn in ds Kamer levendige en heftige debatten te wachten. Do regeericgspartjj, die gedurende een reeks van jaren con sterke, aaneengesloten meerderheid in de Kamer had, voorziet by het tot stand komen der voorgestelde herziening een sterke vermindering van haar aantal, on een groote inkrimping harer macht. Verwerping der voor stellen tot wyziging van het kiesrecht zal ongetwijfeld tot ernstige onluiten aanleiding geven. Reeds hebben, vóór de Kamer togsn Paschen tydelyk uiteenging, straatbetoogingen in de hoofdstad Brussel plaats gehad. Deze betoogingen gaven een voorproef van 't geen er by verwerping der voorstellen te wachten staat. Menigeen maakt zich dan ook onge rust over de gebeurtenissen, die* zullen volgen, wanneer de meerderheid der Kamer ongezind blykt, om algemeen kiesrecht toetestaau. In dit geval stemmon de liberalen samen mot de socialisten, en deze vereenigde oppositie-party wil van toegeven hoegenaamd niet weten. Koning Leopold van Belgiö, die zich buiten 'a lands bovond, heeft zich, met het oog op den ernet van het oogenblik, naar zyn land terug begeven, en de voorstellers der wets wijziging hopen na in den Vorst eea helper te vinden, die de vervulling van hun wensch mogelijk zal maken. Het eigenaardige van den toestand brengt mede, dat de socialisten, ofschoon nit don aard volstrekt niet konings gezind, in samenwerking met de liberalen den steun des Konings willen aanvaarden, 's Konings wysheid dit is het hoopvol uit zicht der oppositie zal het beslissende woord doen uitspreken, waardoor de vnrige wensch van een zeer graot deel der natie zal bevredigd worden. Nadere berichten uit Bel- gië's hoofdstad doen blyken, dat de hervat ting der Kamerzittingen onmiddellijk aanlei ding heeft gegeven tot het houden eener meeting, gevolgd door eon straatbotooging. Op onderscheidene punten in de hoofdstad kwamen botsingen tosschen politie en betoo- gers voor, en aan beide zjjden telde men een aantal gewonden. In verschillende andere gemeenten des lands hebben eveneens voor hetzelfde doel betoogiDgsn plaats gehad, ook al door botsingen met de politie gekenmerkt. Gelukkig hebben er nog geen ernstige onge lukken plaats gsgrepen. De Oorlog in Zuid-Afrika. Door het Britsche departement van oorlog is bekend gemaakt de maandelyksche ver- liezenlijst over Maart die loopt over een totaal van 138 officieren en 3243 man. Van deze zyn gesneuveld 9 officieren en 158 man, aan wonden gestorven 3 officieren en 44 man, aan ziekten 9 officieren en 373 man, ten gevolge van ongelukken 1 officier en 27 man, vermist of krijgsgevangen 7 offi cieren en 199 man, naar Engeland terug gekeerd wegens invaliditeit 105 officieren en 2442 man. Onder deze ljjst zyn niet begrepen de ge kwetsten dis 32 officieren en 336 man be droegen. Het staatje geeft tevens gelegenheid te vermelden de totale officieele verliezen in de gevechten by Klerksdorp op 25 Februari (vermeestering van Von Donop's convooi) en Klipdriftop 7 Maart (waar lord Methnen werd gevangen genomen). Zy bedragen voor Klerksdorp 66 gesneuvelden, 119 gewonden en 457 vermisten (van wie 349 zyn vrijge laten) en voor Klipdrift 67 gesneuvelden, 149 gewonden en 46 vermisten. Het is on- noodig te zeggen dat de verliescijfers inder- tjjd opgegeven belangrijk lager waren. In den ganschen oorlog zijn thans in Zuid-Afrika gesneuveld of gestorren aan ziekten en verwondingen 1020 officieren en 20,031 man, de totale onherstelbare ver mindering van het Britsche leger bedraagt 26,934 man. Bennet Burleigh schryft in een brief dd. 7 Maart van Pivaansbrug aan de Daily Telegraph" het volgend staaltje van lerschen humor. Een lersch soldaat was op twaalf of meer plaatsen gewond, door de Boeren uitgeschud en op het veld achtergelaten. Gelukkig zegt B. B. werd hy gevonden en kon nog levend het hospitaal opzoeken, »Of my een kogel trof vroeg de patiënt. Goede hemel ik zat vol gaten, dat de man op het bed naast mij kou vatte door den tocht in mijn lijf!" De lauweren van den verrader Vilonel laten Piet de Wet geen rust. Hy, vroeger commandant by de Vrystaters, maar reeds in de eerste helft van 1900 argwaan op wekkend door zyn weifelen en zich achter- afhouden en ten slotte als onbetrouwbaar ontslagen, nu de Engelschen stroop om den mond smerend om in hun gunst te komen, nu hy 't by de burgers verbruid heeft, en met de felheid van den renegaat zich tegen zyn eigen volk keerend. Hy gaat ook een korps oprichten, net als Vilonel de verrader, een verrader nu is hy zelf ook. Natuurlijk zullen de Engelschen hem en die tot zyn korps willen bebooren met geld en goed beloonen. Hoe anders wil men zulke lieden winnen. Mogen wy den schavuit de Grys voor een officiers plaats aanbevelen President Steyn. PRETORIA, 9 April. Steyn ljjdt aan een oogziekte, die hem met verlies van het gezicht bedreigt. ADVERTENTIE N. De Burgemeester der ge meente Helder maakt bekend dat in dank ontvangen is voor de be- hooftige aan kanker lydende vrouw, ter geneeskundige behandeling opgenomen aan dr. Eykman's Physiatrische Inrichting te Scheveningen, van: Hare Majesteit de Koningin f 100 en Zyne Koninkli-ke Hoogheid den Prins der Neder landen Hertog van Mecklenbnrg f 50.M. f 10.—, G. f 10.—, Mevr. v. S. v. S. f 10 A. H. S. f2.50, P. S. f 3.—, oobokendo f 1. O. N. S., 5 coupons f6.69, A. f2.50, C. J. Lippo f 1.50, D G. v. d. Linde f 0.25, C. v. d. Kuylen f 2.50, I. S. H. K. f 2.50, de Lcouw f 4.C. I. f 10.—, G. H. Dikshoorn en Mej. C. F. Pillard f2.—, N. N. f4.—. Anoniem f5.—, N. N. f3.—. Van Goor f 3.—, Tine H... fl.Dames B3. f50.Mevr. I. L. B. flO.—Wod. K. fl.—Mevr. J. G. M. (2.50, W. J. P. fl.—N. N. fl.—N. N. fl.—H. en J. f5.-, N. N. f2.50, N. f 2.50, X. f 5.allen to Amsterdam N. N. f 2.50, Van der Moeien f 8.Movr. v. E. (2.50, Van Ileel 13,-, R. f2.50, V. E. fl.—N. N. fl A. v. T. flO—A. en T. Altche f70.allen te 'a-GravenhagoW. H. Küaig f2.—, N. N. fl.—Mevr. S. d. L. f 5 J. en A. fl.allen te Haarlem; H. W., te U., f 10.Mej. A. v. SolmSchoonoord, te Driebergen, f 10.N. N., te IJmuiden, f 5. N. N., te Enkhuisen, f2.50; N. N. N., to Heerenveen. f2.50; B. P. S., te Steenwjjk, fl.V. D., to ZnlpheD, f2.50; J. L., te Alkmaar, f2.50; R. K., te Veendam, f 0.25 Wod. D. G. C. Caaterman—Boodt, te Wad dingsveen, f2.50; Z., te Naarden, f0.50; N. N., to Amersfoort, f 1.O. W., te Goee, f2.50; N. N. te Apeldoorn, f8.N. N., te Leeuwarden, f 1.—; N. N-, te Bloemend**!, f2.50; N. N., ie Zaltbommel, f5.—;. N. N., to Alkmaar, f 2.N. N., to Sliedrecht, f 2.50; Insinger, Laren, f 25.onbekend 1 coupon, te Mcerssen, f 1.50; H. Hofstee, te Oldeholt- Dade, f 1.—F., te B„ f 0.50; N. N., te Doe- tinchom, f0.25; F. B., te Tiel, f2.W. M., te Oosterbeek, f2.60; Mevrouw H., te Arnhem, f2.50; B., te Driebergen, f2.50; Rleaien, te Hilversum, fl.B. A., te Utrecht, 1 coupon, f 15.Mej. N. N., te L., 2 coupons, f4.24: Notaris, te Uitgeest, f0.50; N. N., te Bram men, f 1.50; C. S. G-, te Zeist, f 1N. N., te Holena-Veon, f 10.Mej. Z. Z., to L., f25.— Mevrouw G., te Kiel, 5.N. N., te Gouda, f 2.50; A. M. E. T.| B., te Dordrecht, f 1door tusschonkomst van het Dagblad van Z.-Holland to 's Hage, van M. S., f 3. en S. A., fl.N. N., te' Herwynen, f 1.— Mr. G. P. ter Braak, te Eibergen, fl.C. S. de Wit, te Texel, f 1.Annie, te Mil- lingen, f 1.U. W. E., to Maarssen, f 1. J. C. van Eek, te Hetereo, f2.50; N. N., te Koegras, f 5.-; G. Tnrk. f2.50N. N., f 1.50; N. N., f2.50; O., f2.50; Mevr. Timmer»— Re-'ch, f2.50; A. v. d. Staay, fl.A. Volkmaars, f5.—; J. de J., f 1.—N. N., f 1.V., f2.—, allen te Helder. De Burgemeester voornoemd, VAN STEIJN. KANAALWEG 125 (boven), Is eiken Donderdag van des morgens 12 tot 7 uren des avonds te consulteeren. Alle operatien pynloos. Kunsttanden van af f 2,50 per tand, met schriftelijke garantie. BOUWKUNDIGE, TE ALKMAAR, beveelt zich als zoodanig beleefd aan. IIELDDK. KelzcrNtr. 93, ALKMAAR, Luttikoudorp 76. beveelt zich beleefd aan tot het geven van OrgeUes. WestgraoUt SI. van bet restant MEUBELEN uit bet wel bekende Meubelmagazijn van wijlen den Hser M N. DE VRIES, in leven Meubelfabrikant, wonende Weststraat te den Helder. te Nienwediep (den Helder) zal, op Don derdag 17 April a.8., aanvangende des voormiddag8 ten 10 ure, in het lokaal »Tivoli" te den Helder, een notenhouten Salon-Ameublement, be staande in: bonheur du jour, Spiegelkast, Tafel en Stoelen; voorts: Mahoniehouten Linnen- en Penantkasteu, Salon-, Ronde- Schuif-, Wasch- en andere Tafels. Bekleede Dames-, Styl-, Riet- en Stroo- matiloelen, Spiegels Étagères, Boeken hangers, Theebladen, Toilet- en Werk- doozen, Schrijfcassettes, Schildpad-, Thee- en Lepelkistjes, Inktstellen, Sigarenkaatjes en diverse Stoelrompenwijders geschil derde Linnen en Penantkasten, Wasch- tafels, Nachtkasten, Keukentafels, Gordijn knoppen, Schilderykoord, Poetspommade, Stoelzittingen, enz. enz. Alles te zien den dag voor de verkoo- ping, van 's morgens 10 tot des namid dags ten 5 nre. De Notaris H. M. BEECKMAN, te NIEUWEDIEP (Den HELDER), zal op DONDERDAG 17 APRIL a s. in het Lokaal »TIVOLI" te Deu Helder aanvan gende des avonds ten 8 ure, in het open baar verkoopen filemcenle den Helder. 1. Het WINKELHUIS met mime WERKPLAATS, staande en gelegen aan de Weststraat no. 56, Kadaster 8ectie D, no. 1773 groot 1 Are 43 Centiaren. 2. Het daarachter gelegen WOONHUIS aan de Achtergracht-Westzyde no. 27. Kadaster Sectie D, no. 1774, groot 76 Centiaren. De perceelen nommers 1. en 2. zyn uitmuntend geschikt voor Winkelstand en is in perceel no. 1. en een gedeelte van perceel no. 2., gedurende jaren met goed succes gedreven geworden de welbekende Meubelmakersaffaire van wjjlen den Heer M. N. DE VRIES. 3. Het HUIS en ERF gelegen aan de Koningstraat no. 11, Kadaster Sectie E, no. 1856, groot 80 Centiaren. 4. Het HUIS en ERF aan de Kuiper dwarsstraat No. 13, Kadaster Seotie E, No. 2515, groot 1 Are. 5. Het HUIS en TUIN aan de Vyfsprong No. 9, Kadaster Sectie E, No. 61, groot 2 aren 36 centiaren. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. Bij wien tevens uit de hand te koop zijn 4 Woonhuizen op besten stand ge legen te Den Helder, zeer geschikt voor Bouwterrein. Smidstraat 31, beldek: is alle dagen verkrijgbaar: 0SSENVLEESCH en VARKENSVLEESCH. Lappen, Gehakt en Polet 30 ct Rollade, Klomp stuk 35 Biefstuk, Haas 40 Allea per 5 ons. Lappen, Karbonade 35 et Vette Lappen 30 Metworst 27l/> Heeft voor dit Seizoen de grootste voorraad Heervn-, Jonga- heeren- Kindercostumes. Damesmantels in 0 alle genres. Groote voorraad Stoffen it Stalen voor Goederen naar maat. Voor goede Coupe en nette «3 afwerking wordt ingestaan. Ondergeteekende, ongeveer 6 jaar by den Heer MANIKUS werkzaam geweest, zal van af l April zich vestigen als Horlogemakar. Hopende door solied werk en beneden alle concur rentie het vertrouwen van myne geachte plaatsgenooten waardig te maken. Tevens houd ik my aanbevolen tot het leveren van alla soorten Aanbevelend, Callfornleatrant In alle mogelijke prijzen en kleuren voorradig Ontvangen de fijnste Stoffen voor maatwerk. M. J. WALLAST, Tailleur. in groot© keuzo, van af 81/» ct. per El tot in de fijnete soorten. Franlt .e 01 .1 lm i/.r _i D tifi O c O O l_ u 3 O van af 31/» ct. per El. Kwasten er. Embrasses spotgoedkoop. Karpsttsn, Tapis-Belge, Herculeskleeden, Vloerzeilen, Wollen Loopers, Cocss-, Japan- en andere soorten Matten, beneden elk© concurrentie en uitgebreide sorteering in Kanaalweg 148-149 Langestraat 64. a'ergens -/,«o goedkoop en zon een groote keuze. Solide Go.daran. N.tta bediening. Stoften. Garneerings, Kanten, Festons, Gekleurde Ka toentjes voor Blouses, Ochtend- en Dienstboden japonnen, Corsetten. Handschoenen, Boorden, Fronts, Dassen, enz., enz. Aanbevelend, Zie de Etalage. KANNEWASSER. Zie de prijzen. Openbare Verpachting bji de DIRECTIE DER MARINE te Willemsoord, op Maandag 21 April 1902, des voormiddags ten 11 ure, van De vergunning- tot het weg halen van en het verder be schikken over de spoeling, afkomstig van Hr. Ms. oorlogs schepen in de Directie der Marine te Willemsoord, van 1 Mei 1902 tot en met 31 December 1902. Het bestek ligt ter lezing ter Griffie van de Directie der Marine te Willemsoord, alwaar ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De inschrijvingen op gezegelde en onder- teekende biljetten moeten vóór het uur der aanbesteding j; franco bezorgd zjin in de bus geplaatst in het Directie-gebouw aldaar. Door een geheel nieuwe en veel verbeterde vinding munten deze uit door kwaliteit en patronen. Met nadruk moet er op deze „Nuccea en Triumpf" KAHPETTEX gewezen worden en zijn te dezer plaatse slechts in enkele solide Tapijtzaken verkrijgbaar. Vraagt ziclUzending. - Laagste prijzen. - O-roote keuze. N S. Doordat bovenstaande Karpetten in den handel zijn gebracht, worden alle nog voorradige tot spotprijzen opgeruimd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1902 | | pagina 1