Gemeenteraad van Wieringen Vergadering van 7 Maart 1904. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering, di notulen worden na voorlezing vastgesteld. Van den Rijksbetaalmeester is bericht ont vangen van eene storting van f 350 in di gemeentekas. Door Heeren Gedeputeerde Staten is kenni> gegeven van de ontvangst der gewijzigde verordening op het Herhalingsonderwijs. Van Rijkswege is voorgesteld om het aan deel der Gemeente in het huis van Bewaring te Helder aan liet Ryk af te staan voor f 451.25, waarmede de Raad genoegen neemt. De benoemde leden der commissie tot wering van schoolverzuim hebben kennis gegeven dat zij hunne benoeming aannemen en tevens hun jaarverslag ingediend, waarin de wensch is opgenomen om voor de commissie presentie geld en aan den secretaris eene kleine ver goeding toe te kennen. Do Raad bepaalt het presentiegeld op f 20 cn do vergoeding voor den secretaris op f 10. Do staat van het zeegras over Januari wordt aangeboden. Op verzoek van Gedeputeerde Staten, wordt de verordening waarbij de termijn van aan gifte van verhuurde woningen door den Raad is vastgesteld, ingetrokken en vervangen door eene gelijkluidende verordening uitgaande van hot College van Burgemeesters en Wet houders. Op O. n verzoek van bewoners van de Smidsteeg om verbetering, wordt besloten daarin zoodra mogelijk te voorzien. De lijst der paarden die in oorlogstijd kun nen worden opgeroepen, wordt aangeboden. Aan den secretaris en den veldwachter die de opname bij de ingezetenen hebben gedaan, wordt elk eene gratificatie van f 10 toegekend. Op het verzoek van de commiss e voor den tramweg van Wieringen naar Schagen om renteloos voorschot en deelname in het aandcelen-kapitaal, wordt met algemcene stemmen afwijzend beschikt. Bij de rondvraag zegt dc heer Tijsen daf het hek van den schooltuin te Westerland herstelling behoeft, waarin zal worden voorzien De lieer Peereboom verzoekt dat de politi. toezicht zal honden op het werpen van land hekken op de wegen, waardoor ernstig.- ongelukken kunnen voorkomen. De voorzitter zegt dat de politie daar reeds oplet. Daurnagaatde Raad in besloten vergadering. Nadat de vergadering weder geopend is, worden de kohieren van den Hoofdelyken Omslag en de Hondenbelasting vastgesteld op f 5756.10 en f 313 en wordt de verga dering door den Voorzitter gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 3