KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje CASINO-GEBOUW voor Helder, Texel, Wieringen en Anna Paulowna SCHAKELS De Oorlog in het Oosten. pp No. 3246. Zaterdag 26 Maart 1904. 32ste Jaargang. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn». 59. Bureau: Spoorstraat Telefoonn". 59. TWEEDE BLAD. Indische Fenkrassen. Auteursrecht uitdrukkelijk voorbehouden. 53. 'tls zes uur in den avond. Dof, erg dof dreunen daar drie slagen op don bedoek, een soort van reuzentrom, opge hangen nabjj de masdjid (missigit, moskee). De marbot of tempelwachter geeft den tyd aan, bestemd voor het Sembahjang Magrib, het avondgebed. In het Westen zyn de toppen der heuvels en lagere bergen met een rood-gouden gloed overgoten de laatste groet van het oog des daags. In deze landen heeft de dagvorstin haar taak voor heden alweer trouw volbracht, misschien wel wat al te nauwgezet, zullen de luidjes aan de lage kuststreek zeggen. Thans gaat zy henen, gaat ajj haar goddelyk leven wekkend licht brengen aan andere wereld- deelen, aan andere rassen, zal zy ook daar weer schynen over boozen en rechtvaardigen, daar ginds, ver, heel heel ver in het westen I By U in Nederland schittert zy thans hoog aan den hemeltrans, waarschynlyk voor U onzichtbaar, verborgen als zy nu meestal is achter dikke grauwe sneeuwwolken of voch- tigen mist, misschien ook ziet zy vroolyk lachend neder op echt Hollandsch ysvermaak, by helder vriezend weder. Ik hoop voor U het laatste In Amerika begint de dag, begint weer die dagolijksche struggle for life en for high life, welke de menschheid omlaag trekt, omlaag naar de stof Tot zoover gaan de gedachten echter niet van onze eenvoudige Soendaneezen. Wat weten zy van andere werelddeelen, van andere rassen, van sneeuw en mist en ijsvermaak, van stryd om 't bestaan en dol- larvorgoding Als zy de zon naar 't Westen zien nygen, dan denken zy slechts aan die heilige stad, daar ginds in Arabië, aan Mekka, waar hun Nabi, hun Profeet, hun Godsgezant het levens licht zag, waar Mohammed Allah's laatste openbaringen heeft geboodschapt, waar hy heeft geleefd, gepredikt en geleden, om ten slotte over zyn vyanden te zegevieren, aan dat Mekka, waar de Ka'bah, de beroemde zwarte steen wordt bewaard in Al-masdjid alharam, de heiligste moskee op de aarde, die zwarte steen, welke Adam eens tot rustbank heeft gediend, tot een rust bank, uit het Paradys zolf afkomstig, toen nog vlekkeloos wit, nog niet zwart bezoedeld door do kussen dei zondige pelgrims, de heilige zwarte steen, gedurende den zondvloed door Allah's Engelen verborgen in den berg Aboe-Kobais en eerst veel later weer door Ibrahim (de Abraham van ons Oude Testa ment) terugontvangen, toen hy en zyn zoon Ismael een moskee bouwden ter eere Gods, terugontvangen uit de reine handen van Djabraël (Gabriël), den Aartsengel. Thans is het tyd voor het gebed. Vele mannen en knapen spoeden zich naar de Tji-Andjoer, naar den heerlyk frissschen bergstroom, die daar zoo lustig huppelt en dartelt over groote en kleine rolsteenen, gladde zwarte rolsteenen, geschuurd door de krackt van het water, rolsteenen, die de kali in een van z'n vele woedevlagen heefit mee gesleurd van boven, van 't gebergte en hier heeft neergeworpen als eene schenking aan de vrome dessalieden. Ze dienen hen thans tot bidplaats, zooals we zullen zien daar we toevallig nu juist getuige zyn van het dagelyksch huldebetoon dier cenvoudigen, van het Sembahjang Magrib tot den Schepper aller werelden. Laat ons zachtkens naderbij sluipen en laat ons dan eerbiedig toezien en luisteren. Die oude grijsaard daar begint de woedloc, de voorgeschreven wasschingen. Eerst dompelt hy beide handen in den stroom en wryft zo daarna langzaam over elkander, vervolgens brengt hy met duimen en wyBvingers wat water in de gaten van neus en ooren, om daarna met de beide hand holten vol water, tot drie maal toe, de geheele voorzyde van het gelaat te bevochtigen. Ge durende deze reiniging van het aangezicht is hy verplicht in zich zelf de z.g. niat, het voornemen uit te spreken, dat deze wassching dienen zal om straks rein voor Gods heilige Alomtegenwoordigheid 't gebed te kunnen uitspreken. Na het gelaat worden eerst de rechterhand en onderarm driemaal met de linkerhand af- gewasschen, om dan op dezelfde wyze de linkerledematen te reinigen. Ook worden de nagels daarby niet vergeten. Is dit geschied, don schept de oude man met de rechterhand wat water en drukt dat boven op 't hoofd. Deze beweging wordt eveneens driemaal herhaald. Als nu ten slotte ook weder drie keer eerst de rechtervoet tot aan de enkels en daarna de linkervoet gereinigd zyn, dan heeft de grysaard de woedloe volbracht. Hy deed zelfB meer dan strikt noodzake lijk was, want de wassching van handen, neusgaten en oorgcledingen vóór de reini ging van 't aangezicht is niet bepaald ver plichtend, alleen maar aanbevelenswaardig of soenat, zooals 't in het Arabisch heet. Ondcrtusschen merken we op, dat velen dadelyk, zondor voorafgaande reiniging, gin gen bidden. Dit is geen verzuim, want volgens de Sjariat of dagelykscbe wet, (U weet nog wel de buitenste vezelige bast van de kokos noot), is by hen de laatst verrichte woedloe of reiniging nog van kracht. Heeft de moslim b.v. 's morgens, na kot ontwaken voor het ochtendgebed of Sem bahjang Soebock, behoorlijk de voorgeschreven wassching verricht, dan blyft deze ook geldig voor de volgende gebeden, tenzy hy in dien tusschentyd geslapen heeft of door andere oorzaak het bewustzijn tydelyk heeft verloren. Ook wanneer de man eene vreemde vrouw of oone vrouw een vreemden man heeft aan geven (b.v. door het geven van een hand) heeft de vorige woedloe haar werking ver loren en is men dus by het eerstvolgende gebed weer verplicht zich opnieuw te reinigen. Alleen naaBte bloedverwanten als vaderen dochter, broeder en zuster, moeder en zoon worden niet als vreemden beschouwd. Echtge- nooten echter wel Ik denk, dat U thans de ritus van de moslimsche reiniging voor het gebod voldoende duidelyk zal zyn. Laat ons dan nu weer nauwkeurig obser- veeren, wat de oude man verder gaat doen. Hy is intusschen overeind gerezen en staat nu met 't gelaat naar het Westen gekeerd. De roode weerschijn van der bergen gloed geeft aan zyn oud eerwaardig gelaat werko- lyk iets bovenaardsch. Het lykt ons of zyn ziel zoo dadelyk zal opgaan in dat ondoorgrondelijk mysterie van alle tyden en alle volkeren, dat onbegrepen eeuwige heilige, alleen door mate rialisten driest geloochend, alleen maar door de mannen, die zweren by kracht en by stof. 't Is dien vromen grysaard aan te zien, dat hy zich in dit plechtig oogenblik óón voelt worden met de Godheid, óón met de oorzaak- looze Oorzaak van al 't geschapene. Met de handen nog omlaag langs het lichaam, de oogen strak gericht op de plek, waar straks zyn voorhoofd vol eerbied den steen zal raken, zegt hy op eigenaardig zan- gerigen toon: .Biesmièllhhiè'r Rachmailn Nie'r Röhlm (In naam van den lankmoe- digen en barmhartigen God Dit staat boven iedere Soórah of Hoofd stuk van den Qoer'an (Koran,) behalve boven hot negende. De moslims spreken het uit als zy, volgens den ritus, een dier beginnen te slachten door het doorsnyden van den slokdarm by het be gin van alle gebeden, en by alle belangrykc handelingen» Zeer vrome menschen maar ook zy die godsvrucht huichelen, spreken die woorden uit vóór eiken maaltyd, by het binnentreden van een huis, by het opsteken van een sigaar, by het stygen te paard enz. enz. enz. 't Doel is om den geest te dwingen by iedere verrichting, hoe nietig dan ook. aan het Opporwozen te denken. De grysaard gaat verder„Oesallio fardhl magrib salasa rak atièn adaan lielilhie taala1 (Ik bid, noodzakelyk op den avond drie rakaat's tot God 1) en dan plotseling brengt hy beide handen ter hoogte van de ooren, de palmen naar binnen gekeerd en hy roept Allahhoe' (God is) terwyl hy met den kreet iikbar 1 (groot) de handen weer snel naar omlaag brengt, de linker nu echter tegen 't lichaam, ter hoogte van den maagkuil drukt en met de rechterhand den linkerpols omvat. In deze houding blyft hy voorloopig staan en nu bogint het eigenlijke gebed bestaande uit drie rakaats. Hier moet ik den belangstellenden lezer eerst even inlichten. Zooals ik reeds de vorige maal verteld heb, eischt de tweede roekoen of pilaar van den Sjariat van ieder geloovig moslim vyf gebeden daags. Deze gebeden verschillen slechts weinig van elkander en dragen de volgende namen. 1. Sembahjang Lohor (Tuschen 12 en 3 uur 's middags), 2. Sembahjang Asar (Tusschon 81/* en 6 uur 's middags), Sembahjang Magrib (Tusschen 6 6'/a uur 's avonds), 5. Sembahjang Isja (Tusschen 7 uur 's 's avonds en 3 uur 's nachts», Sembahjang Soeboeh (Na 31/,, uur 's morgens, onmiddellijk na het ontwaken). Men moet dan dadelyk opstaan en mag volstrekt niet 't bidden uitstellen). Het lste, 2de en 4de gebed, eischt arba- rak'atiën of vier rakaats, het 8de selhsa rak'atièn of drie rakaiits, terwyl het 5 de rakataïni of twee rakaiits vordert. Wat nu een rakaat is, zal U duidelyk worden in de volgende Penkras, wanneer we het gebed van onzen ouden Soendanees ver der zullen afluisteren. Ik mag voor heden niet meer plaatsruimte vorderen. Dat ik de tweede roekoen, de tweede zuil van den Sjariat, (het gebed) wat uitvoerig behandel, vindt zyn oorzaak in het feit, dat nog geen onzer Europeesche Oriëntalisten dit onderwerp voldoende of naar waarheid heeft uitgewerkt. Ook de Encyclopaedic zegt er zoo goed als niets van. Aangezien nu het gebed by alle moslimBche volkeren, by de Arabieren, Perzen, Turken, Algerynen, Morakkanen enz. overal met dezelfde woorden en op dezelfde wyze wordt uitgesproken als hier op Tjiandjocr door onzen zoo hoop ik, dat deze Penkrasscn voor velen uwer een belungryke aanvulling zullen zyn van 't elders gelezene. Tjiandjoer. Lt. Clocxener Brousbon, b. d. agent van politie, te Vlaardingeu. Hy woonde in het vorige jaar te Amsterdam, waar hy een duitje had opgespaard, Daar mede ia hg naar Den Haag gekomen, waar hg kennis kreeg aan een vrouw, algemeen bekend onder naam vau »Pucki«, een vrouw die gewoonlijk 's naohts te vinden is in gelegenheden met kelnerinnen-bodiening. Met haar heeft hy in betrekkelyk weinig tjjd zyn spaarduitjes zoek gemaakt. Al spoedig daarop merkte hy dat zy toen aan anderen de voorkeur gaf. Dat kon hy niet verdragen. Daarom schafte hy zich een revolver aan, schynt z'n Pucki te hebben opgewacht op den hoek van Poten en Spui, waar zy gewoonlyk langs moet komen als de nachtkroeg gesloten wordt, en heeft toen tweemalen een schot op haar gelost. Een der kogels drong door den linker schouder naar de rugzyde, waaruit dr. Moscoviter gemakkelijk het projectiel kon verwyieren. Het tweede schot schyat zoo naby gelost te zyn, dat het gelaat van du vrouw met brandvlekjes is overdekt. Haar toestand is niet gevaarlyk. De dader is overgebracht naar het Huis van bewaring. Uit de door den Directeur der Levensver zekering-Maatschappij .Haarlem' opgemaakte en door Commissarissen goedgekeurde reke ning en verantwoording over '03, blykt, dat die Maatscbappy in bloeienden toestand verkeert. In dat jaar werd ontvangen aau premiën 73124.40 en aan rente van belegde gelden en huishuren f 16964.50. De uitkeeringen wegens overlyden, lyfrenten en afkoop van polissen bedroegen f 38689.93^. Het getal verzekerden is vormeerderd met 1885 en be droeg alzoo op 31 Dec. j.1. 36905, terwyl het kapitaal der Maatschappij is toegenomen met f35543.70£ en alzoo geklommen tot f399242.53* De wiskundige balans toont aan een actief van f 339242.53J, tegenover een passief van f298292-586eneen extra reserve v. f 1009 19.95. De beide voortvluchtige beambten van de Compagnie Coloniale IndusLrielle te Brussel zitten te Soda. Een van hen heeft van daar aan zyn vrouw eeu telegram gezonden, dat in de handen yan de Belgische politie gekomen is. Aan de Bulgaarsche >oiitie is gevraagd hen aau te houden, daar het is nog de vraag, of ze kunnen worden uitgeleverd. Hun familieleden willen eeu deel van het gestolen bedrag terugbetalen. LONDEN, 22 Maart. De Johanuesburg- 8che correspondenten der bladen seineu dat het uitbreken van de pest in het koeliedorp een algemeene paniek veroor zaakt. Alle treineu naar de kust zyn stamp vol, niet alleen Europeanen vluchten, ook kleurlingen. De overheid tracht de vlucht van deze laaatsten te beletten, uit vrees dat zy de besmetting zullen verspreiden, en algemeen vreest men dat zooveel mijn werkers zullen wegloopen dat het bedryf zal moeten stilstaan. Ook kan het uit breken van de pest uitzending van Chi- neezen vertragen. NIEUWSTIJDINGEN. Tot onderwyzer te Amsterdam i9 benoemd de heer S. Reitsma, alhier. By beschikking van den minister van marine is, met ingang van 1 Mei a. i De lste-lichtwachter-stuurman aan boord van 's rjjks lichtschip Terschellingerbank, J. Stobbe, in gelijke betrekking ovprge- aan boord van 's rjjks lichtschip Texel, 24 Maart. Tot Voorzitter van den Bond voor Staats- pensionneering, afdeeling den Burg, is ge kozen de heer R. S. Kuperus, in plaats van den heer C. S. de Wit, die naar elders vertrok. Tot Vice-voorzitter werd benoemd de heer J. de Jongh. De heer A Dros Az., medisch student te Amsterdam, geboren alhier heeft met goed gevolg het eerste gedeelte van het arts examen afgelegd. Voor het gedeeltelijk amoveeren van de kerk en het geheel amoveeren van de pastorie der R. Katholieken te Oudeschild waren 14 inschryvigsbiljetten ingekomen. Laagste inschrijvers zyn de Gebrs van Os, te Helder, en wel voor f 15998, aan wie het werk is gegund. Moordaanslag te 's Hage. In den nacht van 20 op 21 dezer is te 's-Gravenhage een moordaanslag ge pleegd op een vrouw. De dader is J. K., een gewezen verplegei uit een krankzinnigengesticht en voornuuig vijand over Liao ti sjan heen op de stad en de omgeving vuurde, hetgeen door de Retwisan werd beantwoord. Een .lapansch pautserschip werd door een Russische gra naat getroffeu en verwjjderde zich. Tegen elf uur hield het bombardement op. De Japanners trokken langzaam naar het zuid oosten terug zonder het op do buitenreede geposteerde Russische eskader aan te val len. Vyf Russen zjju tijdens het bombar dement gedood en negen verwond, waar van éön licht. Het nieuwe Russische eskader. Men verwacht in Rusland wonderen van het nieuwe eskader, dat in Augustus zee zal kiezen. De Da:ly Mail ontvangt uit Petersburg cenige bijzonderheden over de uitrusting ervan. Dag en nacht wordt er op de werven aan gewerkt en elke week komt de Tsaar door een persoonlijk bezoek zich omtrent de vorderingen op de hoogte stellen Elet geheele eskader bestaat uit d« grootste schepen van de Russische Oost- zeevloot, tal van transportschepen en a^ht schepen der vrjjwillige vloot met steenkolen en proviand. De drie slagschepen eerste klas, nog in aanbouw zullen eveneens deel uit maken van het eskader, dat, zooals gemeld wordt: ,,de Japansche vloot zal vernietigen of buit maken". Torpedobooten en onderzee'che booten worden op de wer ven van Ishora gebouwd en d"ze vaartuigen >eton tegen Augustus gereed zijn, opdat het geheele eskader met vier torpedodivisies zal kuunen uitstoomen. Ingezonden. Geachte Iledaclie. In aansluiting van het bericht in liet nummer van j.1. Woensdag vermeldende de uitspraak der Raad van Beroep te Haarlem in het twist geding tusschen de lt. V. B. en de Wed. Verschoor deel ik u mede dat de Ilaad van Beroop was samengesteld als volgt: M. J. Thyssen Voorzitter. J. a" P»'™»"™- O. rXm"*' j werkmanaledcn. Zou het niet goed zijn ook dit te vermel den Het is om misverstand to voorkomen. Z. ADVERTENTIEN Te huur: Tw38 Woonhvllzau in de achter- Brouwerstraat. groote Kamer met afdak, h f 1.per week. Een Woonhui in het Hofje by de Marinoclub, h fl.— per week. 2 gqhool 4?*>ro8tau.-o^r«4e Wonnhui- zan in de N euwstraat No. 4:1 en 47, Ss f 11. per maand. Twee Hoerenh'jlxen met G Kamers en Keuken, Hoofdgracht 62 en 63a, f 300. r jaar. Kon Hoeronh'j's, Hoofdgracht 09, met 10 Kamers, groote Keuken, Kelder en Badkamer, f700. - per jaar. Adres GEBRs. VAN OS, Aannemers. Nieuwstraat 27, Helde r, alwaar tevens SOUWT-éaHElMEN to koon zijn aan de J in 't Voltot/aat op gunstige voorwaarden. Te Huur Heerenhuis met Tuin, - Ankerpark 21. Huur f 400. - Heerenhuis met Tuin, - Zuidstraat 13. Huur f 250. Ruim vrij Bovonhui*, Dijk»'raat 32, Huur f 250. Gebouwtje voor Werkplaats Dijkweg no. 5. Alles dagelyks t« zien. Te bevragen SPOORSTRAAT 93. 10O4. Opening Voorjaar- an Zomerseizoen. Het Centraal Kleeder- en Mantelmagazijn van A V HES, KANAALWEU I07, bericht de ontvangst van een groote keuze Heeren-, Jongeheeren en Kindercostumes in alle kwaliteiten, b.v.Heerencostuums. nieuwe modellen, van af f 6.75 tot f30. Jongeheerencostuums en Kinderpakjes in alle pryzen. Heerendemisaisons van af f 4.75 tot f 27.50. Voor goederen naar mant een buitengewone keuze Stalen en Stoffen, waar voor keurige afwerking en goed passend wordt ingestaan. Vraagt Goederen en Stalen opzicht en let dan vooral op kwaliteit en modellen. DEN HELDER. Haarlemsch Tooneel, Directeur Louis Bouwmeester. Dinsdag 29 Maart 1904, - 8 uur, OOkte opvoering' van wwwwww* 9WWWWWWW9WWWW Vroolijk spel van den huiselijken aard in 4 bedrijven, door HERM. HEIJERMANS Jr. De Hoofdrollen zullen vervuld worden door de Dames en Heeren JULIA VAN LIER-CUYPERS. I LOUIS BOUWMEESTER. Mevr. H. VAN OLLEFEN—KLEIJ. FRITZ BOUWMEESTER. Mej. GRETA BEEKMAN. I LOUI8 BOUWMEESTER Jr. Mevr. W. ERFMAN- enz. SASBACH. LOUIS DE VRIES. enz. Prijzen der plaatsen lste Rang f 1.50. 2e Rang f 1. 3e Rang f 0.50. Plaatsen te bespreken van 10 tot 2 uur. BUREAU 7 UUR. V Koninklijk goedgekeurd. DirecteurW. L. HENGEVELD. TE HUUR: een nette droge Woning, tegen half April, staande Ankerpark 3. AdresBr^ewnter- straat 8. Te huur een ZAAIMACHINE bij M. JIMMINK G. Wzn., plaats SUHOOTENc, Koegras, Helder. »DE Een flink WINKELHUIS te huur, staande Weststraat 28. Te bevragen by J. CONNEMAN, Govers- dwarsstraut 18. Opgericht in 1873. Directeur: J. STOEL. Adj.-Directei Commissarissen berichten, dat de door den Directeur opgemaakte REKENING EN VERANTWOORDING over 1903, - na door den Heer G. L. SCHLIMMER, Lid le klasse van het Nederl. Instituut van Accountants te zyn onderzocht en volkomen ac- coord bevonden door hen is GOEDGEKEURD dat uit deze rekening opnieuw is gebleken, dat de Maatschappij in toenemenden bloei verkeertdat namelyk het getal verzekerden in 1903 is vermeerderd met 1835 en alzoo op 31 December j.1. beliep 36905; terwyl het kapitaal der Maatschappij in 1903 is toegenomen met f35543,70 en op 31 December j.1. f 399242,53bedroeg. Voorts, dat uit de door den Heer Dr. A. VAN EL DIK alhier, opgemaakt wiskun dige balans blijkt, dat de gereserveerde waarde voor de loopende verzekeringen bedraagt f 280292,58'/jdie voor mogelykn waardevermindering van belegd kapitaal f18000, en de extra reserve f 100949,95. Op grond van het bovenstaande veroorloven Commissarissen zich de deelneming by deze zeer gunstig werkende Maatschappij, welke verzekeringen sluit van kapitaal te voldoen by leven of overlyden, alsmede lyfrenten en pensioenen, in alle opzichten aan te bevelen. Inlichtingeu zyn te verkrijgen ten kantore der Maatschappij, Wilsonsplein 11 te Haarlem en bjj de Agenten. Hoofdagent: J. EDENS. Sluisdijkstraat 75. Agenten: G. M. v. d. PLAAT, Sluisdykstraat 101 J. KUIPER, Binnenhaven 111 D. v. BREDERODE, Sluisdyk- straat 54 en P. J. BUSSING, Windstraat Ia. Haarlem, den 21 Maart 1904. MOEKDEN, 22 Maart. In den nacht van 21 op 22 Maart verschenen er op nieuw Japansche torpedobooten voor Port Arthur. De Russische wachtschepen en kuatbatteryen openden het vuur, dat 20 minuten aanhield. Om 4 uur 's morgens herhaalden de Japansche torpedobooten hun aanval. Om 7 uur kwam een vjjan- deljjk eskader opdagen4 adviesjachten stoomden voorop. Om 9 uur werd het vuur geopend op de binnenreede dat de Russische schapen beantwoordden- ST. PETERSBURG, 22 Maart. Het Ja- panache eskader is vanmorgen Dinsdag weer begonnen Port Arthur te be schieten. Het gewone verschijnsel doet zich nu al voorde eene oorlogvoerende party beschuldigt de andere, de conventie van Genève geschonden te hebben. De Russen verzekeren blykens eeu bericht uit Petersburg dat de Japanners bij de be schieting van het eiland San sjan-tao, te genover Dalni, een gebouw van het Roode Kruis beschadigd hebben. En evenzoo zou den de Japanners geschoten hebben met projectielen die giftige gassen verspreiden. Met. weet echter, o. a. uit den oorlog in Zuid-Afrika, hoe moeilyk het is, de waarheid van dergelijke beschuldigingen te onderzoeken. Tot dusver is er in de wyze waarop de Japanners den oorlog voeren, geen enkele aanduiding dat zy op zettelijk onmenschlievend te werk zouden gaan. ST. PETERSBURG, 23 Maart. De be velhebber der vloot te Port Arthur meldt aangaande den aanval der Japanners, dat om zeven uur gisterenochtend het Russi sche kruiser-eskader, met de Askold voorop, van de binnenreede wegstoomde, terwyl de Te koop een net ingericht W OONHUI8, staande SPOORSTRAAT 65 Te bevragen aan hetzelfde adres. Stuk BOUWGROND, f 1400 vrij op naam. Brieven, onder motto Bouwgrond, bureau van dit blad. Voor H. H. Huizenbouwers Gegalvaniseerde ijzeren Pankrammen, 100 a 60 cent. Per duizend f 4.60 bl| J. J KUIJPER, Fabrikant, Texel Agenten gevraagd. Dr. S. FIJAN. Mr. O. C. EVERWIJN LANGE. VBfcf"' KOPPEN's VERKOOPHUIS, Hoofdgracht 84. Ontvangen de nieuwe modellen VQ.^p? Kinderwagens en Sportkarren 1 zeer groote keuze, nieuwste kleuren. 1 -^y T\y//r11 Kinderwagens op riemen vanaf f il. LAAGSTE PRIJZEN. Soliede afwerking Reparatie spoedig en netjes. 1 Aanbevklknd, Hoofdgracht 84. 6. KOPPEN. Fransche Vitrages, in meer dan 60 dessins; voorradig prachtige patronen. STALEN worden op aanvraag DIRECT BEZORGD. Afgepaite Vitrage en Tüle tiordtfnen, llouieaujc met vuulants en Spachtel - tioulutsu-v. Laagste prijsnoteering. Beleefd aanbevelend, VAN ES en KIESEWETTER. SPOORSTRAAT 66. Stoffeerder!]. In de Mi- en Varkensslachterij SCHAGBNSTRAAT 32, ruim* voorraad prima Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch. RUNDVLEESCH: Lappen, Gehakt en Soepvleesch 35 cent. Rollade, Klompstuk en Boeuf 40 Biefstuk en Haas50 KALF8VLEB8CH: Karbonade15 cent. Gehakt en Lappen Prima vet SCHAPENVLEESCII 20 cent. Alles per 5 ons. VARKEN8VLEE8CH: Lappen, Karbonade en Gehakt 35 cent. Schjjf en Filet40 Versch Spek25 25 cent. Beleefd aanbevelend»

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 1