CASIisB-CEBOUW. Bijvoegsel behoorende bij ,,'t Vliegend Blaadje" Openingsvoorstelling. van Woensdag 7 September 1904. Gemeenteraad van Helder. Spoedeischende vergadering, gehouden op Maandag 5 September 1904. Voorzitter, de heer Van Steyn, Burge meester. Tegenwoordig 17 leden; afwezig de heeren Van Neck, Grunwald, Meijer en Van Twisk. De Voorzitter opent de vergadering met de mededeeling, dat hij gisteren het heugelijk bericht heeft ontvangen van een bezoek van H. M. de Koningin en hoogstderzelver gemaal aan onze gemeente op 14 en 15 September a.8. Met groote vreugde zal het Koninklijk echtpaar hier zeker ontvangen worden en by heeft deze spoedeischende vergadering bijeen geroepen, om de Vorsten oen waardige ont vangst te boreiden. (Applaus). Daarna zegt hij geen bepaald plan te hebben, muar vertrouwt, dat de beraadslagingen tot een gewenscht einde mogen leiden. Do heer Staalman het woord verkrygende, betuigt ook zyn ingenomenheid over het feit, dat H. M. de Koningin en de Prins deze gemeente met een bezoek zullen vereoren. Dat dit bezoek op prijs wordt gesteld moet blyken uit een betuiging van hulde. Spreker meont, dat deze huldebetuiging het best kan geschieden als by de aankomst der Vorste lijke personen de verschillende plaatselijke verconigingen met hunne banieren zich langs den weg opstellen. De Raad als zoodanig moest dan do Vereenigingen oproepen en zich verder met de leiding belasten. Hier mede zou hy gelijktijdig aan willen verbinden, dat do leden van den Raad als zoodanig de Koningin en den Prins aan het station zouden ontvangen op een wijze als H. M. dit wenBchtc. Do Voorzitter kan zich wol met het voor stel van den heor Staalman vereenigen, ten opzichte van do ontvangst door do leden van den Raad kan hy geen antwoord geven. Do heer Staalman merkt op, dat de Raad alleen dien wensch kenbaar kan maken en hy den Voorzitter verzoekt daarvan nota te nemen. Do heer Hartsinck brengt in liet midden, dat hy, als president van don burgerkring .Harmonie", het voorstel van den heer Staal man in zyn voreeniging ter tafel zal brengen en niet twyfolt aan de medewerking. De lieer Staalman bespreekt verder de gelden, die disponibel gesteld moeten worden ter gemoetkoming in de tc maken kosten, meent, dat men die niet al te beperkt moet stellen, wegens het groot aantal verconigingen en stelt voor den Raad als zoodanig ter be schikking te stellen de som van f 8000. Dc heer Van Breda vraagt welken rytoer H. M. zal maken en meent, dat sommige ge bouwen. zooals de hoogcre burgerschool wel versierd dienen to worden. De Voorzitter zegt, dat over den to volgen weg nog niets kan gezegd worden, maar meent dat deze zyn zal Stationsweg, Post- brug, Kanaalweg, Hoofdgracht. Over de ver siering der hoogcrc burgerschool heeft de gemeente niets to zeggen. Dc heer De Ven wijst er op, dat er zich in de Spoorstraat reeds een buurtcommissio gevormd heeft met het doel die straat be> hoorlijk te versieren. Hy zag gaarne, dat deze, zoo het gewenscht werd, uit de door don heer Staalman gevraagdo gelden gesteund werd, veronderstellende, dat do koninklyke stoet dien weg passeert. De heer Staalman is er niet tegen, dat in den geest van den heer De Ven beslist wordt, wil de reeds bestaande feestcommissie voor de gondelvaart ook wel een byslag geven, opdat deze nog fraaier wordt en verder meent hy, wanneer de burgerij dan de vlaggen uit steekt, het huldebetoon volledig is. De Voorzitter is van mconing, dat nog wel eenige versiering by 't station en elders aangebracht dient te worden ook de eere poort inoet des avonds clectrisch verlicht worden, hetgeen niet in het plan lag. Hij kan evenwel dc kosten vun een en ander nog niet opgeven. De heer Krynen meent, dat de kosten dier verlichting niet zoo heel groot zyn. Verder dringt spreker aan, om te verzoeken te spuien, want het kunaal is zeer verontreinigd. De heer Van Breda vraagt naar het voor genomen plan der versiering. Do Voorzitter zou behalve het Stationsplein ook de laan van den Stationsweg en verder bij de Postbrug cn het kruispunt bij de Hoofd gracht en Weststraat op gepaste wijze willen versieren, hetgeen met geringe hulpmiddelen kan geschieden. Hij kan evenwel de kosten niet opgeven. De heer Jaring gelooft, dat de directie der spoorweg-maatschappij het station en het voorplein, evenals voor 10 jaren toen Koninginnen hier een bezoek brachten, wel zal versieren en vraagt aan den Voorzitter of deze by benadering de kosten niet kan opgeven, dan kon de Raad aan B. en W. een bepaald crcdiet toestaan. De Voorzitter zegt zulks niet te kunnen. De lieer De Ven zou het daarom wenschelijk achten de vergadering tot de volgendo avond te verdagen, waartegen do hoer Staalman, wat zijn voorstel betreft, bezwaar heeft, omdat dan de verccnigingen niet in de plaat selijke bladen opgeroepen kunnen worden tot deelneming. De heer Dito zou het wenschelijk achten, indien de Raad het voorstel van den heer Staalman, om f 3000 voor de vereenigingen en bovendien aan B. en W. f 2000 toestond voor verlichting en versiering. De heer Do Ven kan zich met het voorstel van den heer Dito vereenigen, do lieer Van Breda zou f 2000 voor versiering willen toestaan en do verlichting der oerepoort aan B. en W. overlaten. Na nog eonige bespreking, die wy niet geheel konden volgen, omdat de leden groeps gewijze onderhandelden, deed de heer Staal man een gewyzigd voorstel om f 5000 toe te staan cn deze som onder de raadscom missie voor de vereenigingen en aan B. en W. voor verlichting en versiering onderling te verdoelen. Zonder hoofdelijke stem ming werd dit voorstel aangenomen. De heer Jaring geeft nog den wensch te kennen, dat door den Voorzitter pogingen aangewend zullen worden, dat II. M. een rytoer door de gemeente doet, hetgoen door dc burgery op hoogen prys zal worden ge steld. De Voorzitter geeft de verzekering, dat hy doen zal, wat in zyn vermogen is. Do heer Staalman vraagt of zyn voorstel, omtrent het begroeten van Hare Majesteit aan het station, als aangenomen kan be schouwd worden, waarop do Voorzitter be vestigend antwoordt. Hierna wordt de openbare vergadering voor gesloten verklaard en gaat do Raad over in geheime zitting tot regeling der details van dc feestviering. Haarlemsch Tooneel. DirecteurLOUIS BOUWMEESTER. Toonaelapet in 8 taferealen, naar den beroemden Roman van EMILE ZOLA. Vertaling van LOUIS BOUW MEESTER Jr. Prijzen der Plaatsen lste Rang f 1.50, 2e Rang f 1.-, 3e Rang f 0.50. Plaatsbespreking dagelijks van 10 tot 8 uur aan het Casino-gebouw a 10 cent extra.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 5