Bijvoegsel van ..t Vliegend Blaadje', van Woensdag WierinKen Maandag 2 Januari j-1. werd het nieuwe schoolgebouw .te Oosterland geopend. Een commissie, bestaande uit een 8 tal jongelui, had zich gevormd om aan deze opening eenigen luister bij te zetten. Te ongeveer half elf verzamelden zich in het schoolge bouw de Burgemeester, de meeste Raads leden, de Secretaris, genoemde commissie, benevens verscheidene belangstellenden. Daarna kwamen de schoolkinderen in op tocht van uit het catecliisatielokaal tijdens den bouw gebruikt als hulpschool, en namen plaats in de verschillende lokalen. De Bur gemeester nam daarop het woord, bracht dank aan den Gemeenteraad voor het be sluit tot het bouwen dezer school, aan den architect de heer C L. Delebout een woord van waardeering, voor het keurige ontwerp en de vele moeite zich getroost tijdens den bouw van de school, en bracht hulde aan den aannemer, den heer Jb. Glotze, voor dei soliden bouw en keurige afwerking. Het woord richtende tot de ouders en de schoolgaande kinderen, sprak Z.Ed.Achtbare de wensch uit, dat het op prijs zou worden gesteld, de stichting van zulk een, volgens de eischen des tijds ingerichte school, dat het onder wijs daarin gegeven, goede vrachten zou mogen dragen en aldus medewerken tot de-> bloei dezer gemeente. Hiermede verklaarde Z.Ed.Achtbare de nieuwe school te zijn geopend. De voorzitter der commissie, de heer M. Bosker, dankte namens de burgerij, den Burgemeester enden Gemeenteraad, den archi tect, de aannemer en allen die hadden mede gewerkt aan de tot stand koming van dit 4 Januari 1905. keurige schoolgebouw. Spreker wekte de kinderen op trouw de school te bezoeken en zooveel mogelgk het gegeven onderwijs te benutten, daardoor hunne dankbaarheid too- nende voor hetgeen voor hen werd gedaan. Hg heette de heer L. Spaander, hoofd der school, welkom in het nieuwe gebouw, sprak den wensch uit, dat Z.Ed. nog vele jaren met dezelfde lust en opgewektheid zijne taak mocht volbrengen, steeds arbeidende aan de opvoeding van de Wieringer jeugd. De heer L. Spaander liet, als antwoord door de kinderen zingen .De oude school" en De nieuwe school", twee liederen waar van de tekst zeer toepasselijk was. Het eerste lied werd driestemmig, het tweede tweestemmig gezongen en ze klon ken heel lief de neer Spaander had er alle eer van. Intusschen werd aan de verschillende aan wezig zijnde personen de eerewijn aangeboden. Vervo gens ging de schooljeugd weder terug naar de hulpschool, waar hen allerlei ver- verschingen wachtten. Verschillende spelletjes werden gehouden en ten slotte kreeg elke leerling een keurig prentenboek als souvenir Een woord van hulde aan heeren com missieleden voor hunne moeite, zg hebben dit waarlijk verdiend. De nieuwe school maakte op elk der aan wezigen een goeden indruk, de d ie flinke, ruime frissche lokalen, helder verlicht, alles netjes afgewerkt en volgens de nieuwste eischen ingericht, verwierven aller goed keuring en waardeering. Hulde daarom aan den Gemeenteraad voor het besluit dat de stichting dezer school tengevolge had, welke, zonder overdrijving een sieraad van de ge meente kan worden genoemd

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5