Bijvoegsel van „t Vliegend Blaadje", van ZATEHUAU 4 Gemeenteraad van Texel, gehouden op 30 Januari 1905. Voorzitter H. W. de Joncheere, Burge meester. Aanwezig 9 leden; afwezig met kennis geving de heer Zijm, een vacature. Na opening worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. o. De Voorzitter leest voor een ingeko men schrijven van H. M. de Koningin-Moe der, waarin dank wordt betuigd aan het Nederlandsche Volk voor het blijk van hulde H. M. geschonken by Haar 25-jarig verblijf in Nederland. Tevens wordt uitgesproken de wensch, dat het ons Kon. Huis goed moge gaan. b. Ingekomen is een schrijven van den heer G. Kikkert en een van mej. T. Daal der—Bakker, meldende aanneming der be noeming tot regent en regentes van het Alg. Weeshuis. e. Idem van den heer C. Slot en van den heer C. Blom tot lid van het Alg. Armbestuur. d. Schrijven van mej. de RuyterKoo- ger, meldende, dat zij wegens gevorderden leeftijd bedaokt voor de benoeming tot regen tes van het Alg Armbestuur. Namens den Raad zal haar een schrijven geworden met dank voor de door haar verleende diensten in genoemd Bestuur. e. Medegedeeld wordt, dat kas-verificatie heeft plaatsgehad bij den Gemeente-Ont- vangar en bij de Haven-directie. Alles was in de beste orde bevonden. f. De Voorzitter deelt mede, dat hij per soonlijk een bezoek beeft gebracht aan het bedreigde punt „het Horntje", en noemt den toestand daur zeer ernstig. Aan den Com missaris der Koningin is verzocht, dit punt goed te willen voorzien. De heer Mets noemt het Horntje een der voornaamste zeewerin gen en zon op afdoende verbetering bij de Hooge Regeering willen aandringen. De heer Dikkers acht hel noodzakelijk, dat er vooral op gewezen wordt, dat het 't kleine poldertje bij het Horntje ie, dat bedreigd wordt; vol gens het geschrijf in de couranten zou men elders weldra meenen, dat Texel gaat weg drijven. g. De Voorzitter deelt mede, dat aan H. W. de Joncheere eervol ontslag is ver leend als Burgemeester van Texel. Een en ander wordt voor kenuisgeving aangenomen, n. Wijziging Bouw- en Woningveror dening. De wijziging, betreffende de plaatsing van een regenbak van minstens 4 Ms, waarvan in bijzondere gevallen door B. en W. kan worden afgeweken, wordt goedgekeurd. III. Wijziging verordening vergunnings recht. Betreft eene redactie-wijziging, die wordt goedgekeurd. IV. Benoeming Regentes Algemeen Arm bestuur. Met 8 stemmen wordt benoemd mej. G. DuinkerKikkert. 1 stem was uitgebracht op mej. J. de RuijterHelm. V. Adres Jb. Hillenius Wz. te Oude Schild- Het verzoek betreft het plaatsen van een gebouwtje, wat wordt toegestaan, en liet rijden met een wagentje langs het voetpad onder den djjk. Dit verzoek behoort bij B. FEBHIIAHI 19W5. W. en dezen kunnen alleen toestaan, dat het karretje aan de hand wordt getrokken. VI. Vaststelling Schoolgeldkohier, lste kwartaal 1905. Wordt met algemeene stemmen vastgesteld tot een bedrag van f657.59. VII. Ontslag-aanvrage H. W. de Jonc heere als ambtenaar van den Burgerl. Stand. Met algemeene stemmen eervol verleend. VIII. Voorstel formatie stembureaux. De lijst van B. en W. bevat byna al de namen van het vorig jaar. Al deze personen worden benoemd. IX. Idem in zake regeling uitbetaling jaarwedde onderwijzers bij ziekte. Voorgesteld wordt bij ziekte van onder wijzers, gedurende het eerste halfjaar het volle en het tweede halfjaar het halve sa laris uit te betalen eu na dien tijd niets meer. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. X. Idem reorganisatie onderwijs Oude Schild en de Waal. Voorgesteld wordt om te Oudescbild geen 4de leerkracht meer te benoemen, aangezien daar het getal leerlingen is gedaald tot 106, en om voor de Waal eene onderwijzeres te benoemen, aangezien het Hoofd der School daar Btaat voor 38 leerlingen in zes klassen. Voo' Oudeschild zou dan eene onderwijzeres voor vak k moeten worden benoemd, en billijk zal het zijn om aan de dan ont slagen onderwijzeres voor dat vak te Waal een wachtgeld van f 75 per jaar en gedu rende hoog-tens 2 jaar toe te staan. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen XI. Preadvies op het rapport, betreffende de marktregeling. Na eenige bespreking wordt dit pnnt aan gehouden tot eene volgende vergadering. XII. Vaststelling verordeningen heffing en invordering Begrafenisrechten. XIII. Idem verordeningen heffing en in vordering Marktgelden. Aangezien deze verordeningen indertijd werden vastgesteld tot 1 Mei 1905, moest zulks opnieuw geschieden. Ze worden op nieuw onveranderd vastgesteld. Alvorens tot het laatste punt der agenda wordt overgegaan, doet de Voorzitter de gewone rondvraag. De heer Dikkers vraagt een handwijzer op den driesprong by de Schans, waartegen de Voorzitter geen bezwaar heeft. Thans volgde punt XIV Afscheid Bur gemeester. De Voorzitter neemt het woord en zegt, dat dit dc laatste vergadering is, die hy als Burgemeester van Texel bywoont, om struks eene gelijke betrekking te Hoorn te aan vaarden. ZEd. herinnert aan veel, wat ge beurd is in de 7 jaren, die hy op Texel doorbracht en brengt hulde voor de hulp, die hy van vele ambtenaren heeft mogeu ondervinden. Gewezen wordt op verschil lende Gt-meentewerken, die in de laatste 7 jaren zyn uitgevoerd. Nadat de wensch is uitgesproken, dut het den Raad en alle inge zeten van Texel wel mag gaan, dankt de spreker nog de beide Wethouders, den Secre taris en de Ambtenaren ter Secretarie voor de prettige en goede samenwerking. De W.-thouder C P. Keyser brengt daarna namens den Raad dank aan don scheidenden Burgemeester voor alles wat ZEd. voor de Gemeente heeft gedaan en spreekt de beste wenschen uit voor bet welzyn van den hoor II. W. de Joncheere en diens gezin. Nadat de Voorzitter nog bedankt heeft voor deze waardeerende woorden, wordt dp vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 7