KLEINE COURANT ipéd( BEHANGSELPAPIER en RANDEN. ALBERT HEIJN - DEN HELDER. 't Vliegend Blaadje C. J. GR AA FF. voor Helder9 TexelWieringen en Anna Paulowna. POSTERIJEN. CVoor de Feestdagen. Meubel- en Tapijtmagazijn „Het Witte Huis met den Stoel", HPOORëTRAAT 74. Het g-oetlkoopwte adres voor: LEDIKANTEN, BEDDEN en DEKENS. STR00-, SPRINGVEEREN- en SPIRAALDRAAD-IATRASSEH. UITGEBREIDE SORTEERISG LIJSTER, GROOTE SCRILDERIJPLATEN15 ct. Grootste sorteering van af 5 Cent tot f 1,25 per Rol. Behanger beschikbaar. 33 Zuidstraat 33. J. VAN WILLIGEN. BE Ho. 3356. Zaterdag 15 April 1905. 33Bte Jaargang. Bureau: 8pooretraat Telef. 59. Bureau: Keningetr. 29. Interc.-Telef. 50. TWEEDE BLAD. Indische Fenkrassen, Auteursrecht uitdrukkelijk voorbehouden. 102. Een der jongere halfbroeder» van den Sultan krijgt last om de Hofdames met de Rijkasieraden te doen aantreden. De prins ontvangt die printah in silahouding achter den troonaetel, met een eerbiedig sembah en 6p verwijderd zich dan, kruipend als 't ware, tot achter by de staatsiezaal der vrouwen. Hier keert hy zich nog eenmaal om, wydt nog een sembah aan zijn Vorst, en verryst dan om bedoelde voorname Hofdames de bood- gchap van den Sultan over te brengen. De edelmaagden staan op en begeven zich langzaam U en statig naar hun plaats onder de Tratag ken- tiana, waar zy in twee rijen front maken naar het Noorden en de verdere bevelen af wachten. Nu gelast de Sultan zyn oudsten jongeren IJS broeder Prins Mankoe Boemi om ziju plaats in den optocht, vóór de Hofdames in te nemen. Deze vertrekt aan den arm van den Ge westelijke Secretaris. Daarna krygt ook de Kroonprins een zelfde bevel en wordt door den Assistent-Resident weggeleid. Beide Prinsen hebben eerst de noodige Sem- 1 bah's voor Zyne Hoogheid gemaakt. Het hoofd van den Vorstelyken stoet is )0! do» gevormd. Vóórop Prins Mangkoe Boemi met den hoflalugen Secretaris onder één gouden Ba joeng (van den Prins) en al het gevolg van den Javaaanschen vorstentelg in het opsluitend gelid. 3D, Tien meter verder komt de Kroonprins, vroolijk pratende met den Assistent-Resident v. d. Dussen, die hier voor 'teerst in func- fif tie is. Op eenigen ofstand volgen dan de acht manggoeng's (eerste klas-Hofdames) .met verdubbelde rotte", de oepatjara of gouden Rykssierruden dragende. Zij worden door gou den pajoeng's beschut. Die RyksBieraden zyn een pauw, een hert, een slang, een gans, een haan, een zuk- doekdoos, een lantaarn en een bedakdoos. Genoemde dieren, fyn bewerkt, zyn doo lt zen, wier deksels zich op hun ruggen openen en die tot berging van tabak, kalk, gambir, isoeroehbladeren en andere Sirihpruimbenoo- ''digdheden dienen. Nu ryzen ook de Vorst en de Resident llvan hun troonzetels, de laatste geeft Zyne [♦«Hoogheid den rechterarm, de .freule" neemt (Jweer den sleep, de andere komt met de ipuwvaas aandragen en zóó gaat het naar m buiten. De Penongsong met den grooten gala-Pa- joeng houdt zijn zonnescherm onmiddellijk bo ven het hoofd van den Vorst. De Resident heeft de zijne thuis gelaten, heel verstandig, want een Europeaan onder zoo'n ding, stond tóch niet en deed by den Javaan maar het denkbeeld geboren worden, dat die groote Hollandsche heere-n hen naaapten. „Waarom laat een Resident z'n Controleurs ook niet sila en sembah vroeg me eens een ondeugende Pry^ji. Wy komen dadelyk na de feestbeschrijving op de hormat- en pajoengkwestie terug. Vlak voor den Sultan marcheeren twee Europeesche Lijfwachtdragonders in groot tenue en ook twee Pradjoerits Langen Astra met getrokken sabel. Vlak achter den Sultan gaan de keparak's en pengampil'8, met de gewone ampilan's, i alle door gele pajoeng's beschut. Heerlyk mooie sprookjes-nimfen, zooals ze daar langzaam voorbij zweven 1 Wij Europeanen sluiten ons na achter de vronwelyke pages aan en in begrafenispas gast het nu naar de SetinggiJ Lor terug. Het groote binnenplein van den Kedaton vóór de bangsal Kantjana of Troonzaal, is reeds ledig. Toen straks de optocht zich begon te vormen zyn de boepati's, panewoe's en mantri's djera's, de panakawan's, de pan- joeng- en ampilandrager's, de dwergen, de mismaakten, de albino's en de ordonnansen onhoorbaar afgemarcheerd naar de Setinggil. Ze zullen er den Vorst opwachten, luister byzetten aan Zijn komst, want daar by de Setinggil Lor verdringt zich ook het volk en vertoont zich de Sultan in al zyn grootheid en glorie, als ware Hij alleen hier Meester in het Rijk van Ngajogyakarta I Tien Pradjoerit's midji Sama Atmadja wachten Zyne Hoogheid by de eerste Poort, de regel Kedaton op. Zy zullen als lijfwacht dienst doen. Vyf hunner hebben rechts, vijf anderen links van de Poort post gevat. Om hun oorspronkelijke Javaansche krygs- kleeding verdienen deze werkelyk interessante voorvechters onze byzondere aandacht. Ze dragen een soort van geel vest zonder raonwen en een korte roode broek. De bloote armen en beenen zijn met gele boreh ingesmeerd, zooals we dat ook zien by 'n Javaausch bruidspaar. Op 't hoofd hebben ze een gelen met goudgalon omboorden tulband. Om den hals en op de borst hangt een zilveren sikkelvormige borstbedekking. Zoodra nu de Manggoeng's, dit zijn de Hofdames met de Rijkseieraden, arriveeren, plaatsen zy aich vóór die edelmaagden en schryden nu in statigen wydbeenschen Javaan- schen danspas voorwaarts, het bloote zwaard in de rechter, hot schild in de linkerhand. En zoo marcheert nu de optocht weer over het Plein Kemandoengan, door den rógol Bradjanala naar den bangsal Mangoentoer op den Setinggil, waar de troongestoelten staan. Dit alles geschiedt onder de meest zichtbare en hoorbare eerbewijzen, langs r De luitenants of Pandji's dier Kratontroepen cotnnandceron in 't Hollandsoh, behalve die van de Pradjoerits's Njoetra en Langen Astra. De ofllcieien van die meer oorspronkelijk gebleven troepensoort gebruiken nog een oud Jaaaansch commando: 1 «Hèr I nantang toéndjoeng hastra! (Hir geeft achtNantang staat pal I Tonndjoeng de punt der lans, Hastra werpspies). De uitvoering ia, dat de mannen wydboens gaan slaan, de rechterhand in de syde met de linker de lange lans met de koperen punt op den grond plaatsen. De bedoeling is natuurlijk het presenteeren der wapens. Ik geef dit als een bijzonderheid voor de militaire lezers. En zoo komen wy op de Setinggil Lor aan, waar op den verhoogden vloer van de kleine bangsal Mangoentoer de troonzetels staan. De stoelenrijen onder den Tratag, voor het open gebouwtje of bangsal, staan natuurlijk lager dan de Vorstelyke dampor. Ook de stoel van den Kroonprins, afzon- derlijk op een klein verhoogd vloertje, blyft beneden de zetels van Sultan cn Resident. Verder zyn er drie stoelen voor de Prinsen Mangkoe Boemi, Ngabéhi en Poerbaja, naast elkaar op 'n rijtje. Deze vier Prinsenzetels nu bevinden zich in het Oosten en de stoelen voor den Overste, de Assistent-Residenten, den Secretaris, den Tolk, de Officieren van Leger en Schuttery, Prins Nata di Redja van Pakoe Alam en r de landhuurders en particulieren staan in het Westen van den Tratag. Wij zoeken met Dr. Groneman en Prins Nata di Redja een goed plaatsje uit, waar we steeds 't gezicht op de troonzetels in 't Zuiden houden en ook tot op den Aloen Aloen in het Noordon kunnen zien. Achter de Prinsen Mangkoe-Boemi, Nga béhi en Poerbaja zitten de overige Pange- rans, gewoon in 't zand. De boepati's, panewoe's en mantri's djera hebben in silahouding plaats genomen tegen over den Troon, en wel onder het Noord einde van den Tratag. De Sultan gaat zitten en ook de Resident links van Zijne Hoogheid. De Kroonprins, de Prinsen Mangkoe Boemi, Ngabehi en Poerbaja, als ook de Europce- he gasten, volgen nu dit voorbeeld. Rechts en links van den Troon stellen zich twee cavaleristen op in groot tenue. Ze staan in de positie van «geeft acht* onbe wegelijk stram en worden om de 5 minuten afgelost. Achter den Troon zetten zich de Mang- goen's met de Rijkssierraden en ook de ke parak's of 2de en 3de klas Hofdames mot de Ampilan's neder. Rechts van den bangsal des Sultans staan de instrumenten van de gamelan Kyahi Moenggang, de oudste van alle gamelan's op Java en een heilig Poesaka of Erfstuk van meer dan honderdduizend gulden waarde. De Panakawan's, de magang's, de Bedaja's en de andere edellieden van het Hof nemen plaats in het Noord-Oostelyk deel van den Setinggil. Het laatBte, doch zeker niet het minst indrukwekkende bedrijf vau dit Javauusche .Ballet* vangt aan. Lt. Clockekbr Broossox b. d. Jogjakarta. Nieuwstijdingen Texel, 18 April. De voor Texel benoemden Burgemeester, de beer Mr. W. F üiddingh, bracht Dinsdag j.1. een bezoek aan deze Gemeente. Z.Ed. werd ontvangen door de beide Wethouders en door den Gemeente-Secretaris. De vrijzinnige kiesvereeenging alhier heeft besloten tot aansluiting bg de Centrale Liberale. Tot leden van het Bestuur zgn gekozen de heeren Van 't Hof, voorzitter, J. de Jongh, secretaris, J. S. Dijt, D. P Bakker, J. C. Visser. Heden zal een can- didaat voor de groslgst gekozen worden. Door visschers van hier zullen pogingen aangewend worden tot opruiming van de wrakken bg Callantaoog, waarop voor eenigen tgd enkele schuiten liepen en averg bekwamen. Men meldt uit Haarlem De veilingen der te veldstaande bloem bollen zgn Woensdag aangevangen. De prgzen zgn vooral voor de witte hyacinten oog. Voor een bed wordt tot f54 betaald. De Oorlog in het Oosten. Een telegram uit Wladiwostok meldt, dat vgf Japansche officieren, als grond werkers vermond, daar gevangen genomen zgn, terwgl zg bezig waren de vestingwerken te fotografeeren. De spionnen zgn onver- wjjld opgehangen. Intusschen zouden de papieren, bg hen gevonden, bewgzen dat zg reeds uitvoerige inlichtingen over de verdediginswerken van Wladiwostok naar Tokio gezonden hadden. Men is hier zeer gerustgesteld, zoo Mint de Petersburgsche correspondent van de ies, door het bericht dat het «tweede Jdeel« vereenigd is: men begreep al niet waarom Rozjestwenski de onvoorzich tigheid begaan zou hebben, zgn vloot te splitsen, terwgl hg de Oost-Indische wateren instoomde. Het is nu duidelgk dat Rozjestwenski den Indischen Oceaan is overgestoken zonder op Nebogatof te wachten, omdat het onmogelijk zou zgn, kolen te laden of de torpedojagers op sleeptouw te nemen tgdens den moesson. Er bevinden zich acht of negen torpedojagers bg Rozjest- wenski's eskader, en geen bg dat van Nebogatof. Waarscbgnlgk (zoo denkt men te Petersbnrg, volgens den Engelschen berichtgever) zullen zg in de Nederlandsche wateren te noorden van Sumatra kolen innemen, en dan op Nebogatof wachten. Deze laatste moet daar over een dag of tien aankomen, maar zal wel vertraging hebben als het weer ongunstig is, omdat de drie pantaerschepen, voor de kustver dediging bestemd, een laag boord hebben. Het Russische marinebestuur vertrouwt dat Rozjestwenski de beate voorzorgsmaat regelen zal nemen tegen een torpedoaanval; toch begrijpt men dat dit gevaar groot b'jjft, en men hoopt ernstig, dat de admiraal zgn schepen zoo min mugelgk op een zelfde plaats zal laten liggen. BIJ Moekden. De heer Emil Stahl-Schroeder, Russisch of ficier, heeft in de »St. Pietersburger Ztg». een plastische beschrijving gegeven vau zijn ervaringen in den slag by Moekden, waarby hy zelf verwond raakte. Hy kon te elfder ure nog met den trein van den opperbevel- heboer mee en word naar bet hospitaal te Karbin gezonden. By Salenpoe, 8 werst ten westen van Moekden, wachtte hem en zyn lotgenooteD op 17 Februari de eerste vuurproef. Hy schryft daarover: Een zeldzaam gevoel bekroop ons, toen wy bemerkten dat de vyand slechts eenige werst van ons verwyderd on een treffen on- vermydelyk was. Met schynbare gelatenheid werden de laatste voorbereidselen gemaakt, adressen onderling gewisseld om eventueel de familie bericht te kunnen zenden, doch men bemerkte aan de gesprekken, aan de ge dwongen vroolykheid, aan de veranderde stem de zenuwachtige onrust, waaraan ieder onzer onderworpen is. De priester en de aanvoerder gaan langs de ryen en spreken den soldaten troost en moed in. Tien minuten later vallen de eerste onzer voorhoede, commando's worden ons regiment stelt zich in slagorde on voorwaarts gaat hot den sterken vyand tegemoet. De eerste granaat, haar doel nog niet be reikend, slaat met een vreoselyk geweld tegen den steenhard bevroren grond, een krakend geluid en een hooge wolk van rook en stof stygt op om langzaam door den wind te worden weggedragen. Haar volgen slag op slag andere, dood en verderf verspreidend. Thans vertoonen zich ook de kleine witte wolkjes der granaatkartetsen boven ons, klaterend hunne loodon kogeltjes uitwerpende, geen punt schynt verschoond te blyven. Doch voorwaarts! heet het, natuurlijk voorwaarts 1 zondor zelfs om het gevaar te denken. Werk tuiglijk, evenals by do oefening, gedragen zich de officieren en soldaten, de volgende 3400 pas worden in den looppas afgelegd, een klein kerkhof dient ons tot dekking, allen werpen zich plat op den grond om den vyand het kloinst mogelyko doel aan te bieden. Onze artillerie hoeft ook hare positie in genomen, met koortsige haast de stukken in stelling gebracht en het volgende oogenblik slingert zy hare doodaanbrengende projectie len over onze hoofden heen, in hel door den vyand bezette dorp. Steeds heviger wordt het gebulder der kanonnen, wy komen in het bereik van het vuur der infanterie, en nu begint een hel, zooals men aich niets schrikke- lyker voorstellon kan. Het gehuil der granaten en kartetsen, het geratel der machinekanonneD, een vreeselyk verfijnde moordmachine, die een gelnid maakte als een groote naaimachine, vereenigt zich met het razende snelvuur van den vjjand en onze scherpe droge salvo's tot een geraas alsof de wereld vergaat. Een ryke oogst verzamelt hier de Dood als garven op een korenveld, liggen heele ryen dooden uit gestrekt. Ontzettend groot is het aantal ge wonden dat moet blyven liggen tot het ge vecht zich verder verplaatst, daar er niet genoeg geneeskundigen zyn om allen te helpen. Langzaam gaan wy voorwaarts, elk graf', elke verhooging van den bodem wordt als dekking gebruikt. Na een harden stryd van drie uren zyn wy 1000 pas naar den vyand vooruitgerukt. Myno sterk verminderde com pagnie heeft op een Chineesch kerkhof stel ling genomen. Rocht vóór ons ligt het dorp. De duisternis l»gi« ia te vallen en overal vermindert het vuur. Wy herademen en komen tot bezinning, de verliezen worden vas'gesteld, onze commandant is gewond, wy, twee jongere officieren zyn er heelhuids afgekomen, daaren tegen ontbreken velen onzer dappere soldaten. In de onmiddellijke nabyheid vinden wy 5 dooden en verscheidene zwaar gewonden zy werden stil naar de verbandpl&ats gedragen waar de doctoren den geheelen nacht door zwaar werk hadden. Aan slapen is niot te denken, we mogen natuurlijk geen vuor aan leggen. Bibberend van kou en afmatting. iia.n wy op vreemden bodem tusschen vreemde graven. Die lange winternacht wil maar niet eindigen. Doodelyke stilte heerscht alom en toch waken duizenden menschen in de hoogste spanning, luisterend en spiedend in de duister nis. Slechts in de verte is een wonderlyk gehuil hoorbaar, het zyn do Chineesche honden die uit de verbrande dorpen verdreven, half dol van honger en dorst om het slagveld heenewerven. Eindelyk vertoont zich in het Oosten een schemerlicht, en byna zonder schemering wordt het helder licht en met de eerste stralen der zon begint opnienw het gedonder van het goschut. Met den kyker zyn de gosohutliniën van den vyand te onderkennen, die daar go«l gedek. achter wallen on graven oneen aanval afwaoht. De prikkeldraad-afrasteringen zyn dnidelyk zichtbaar on wy weten dat daarvóór zich de gevleesde wolfskuilen bevin den met den daar boven gerichten, aange- punton paal in het midden. Plotseling gaat het als een loopend vuur langs onze geloderenDo vyand heeft onzen rechtervleugel omgetrokken. Resorven worden er heengezonden, doch te laat, wy zyn reeds onder kruisvuur genomen. Steeds dichter regenen de granaatscherven on dekartetskogels, twee volle treffers maken vreeaelyke openin gen in onze compagnie, myn mantel is op meerdere plaatsen doorboord, ik zelf ben aan hoofd en voet gewond en besproeid met bloed. En toch moeten wy stand houden, tot eii lyk het signaal tot terugtrekken gegeven wordt. Marinezaken. Volgens het jaarboek voor 1905 van de Koninklyke Nederlandsche Marine bestaat hel officierskorps by onze zeemacht uit1 vioe-admiraal a la suite (Z. K. H. den Prins): 3 vice-admiraals t schouten-by-nacht28 kapiteins ter zee 35 kapitein-luitenants ter zee; 121 luitenants ter zee der 1ste klasso 211 luitenants tar zee 2e klasse; bovendien waren er 42 adelborsten der le klasse. De Kon. Ned. marine-reserve telde 4 buiten gewone luitenants ter zee der 1ste klasse; 30 idem der 2e klasse; 45 adelborsten der le klasse en 38 buitengewone adelborsten. Het korps mariniers bestond uit 2 kolonels; 3 luitenant-kolonels; 12 kapitein»; 19 1ste- luitenants5 2de luitenants1 luitenant- kolonel-intendant; 2 kapitein-kwartiermeesters; 2 ocrste-luitenant-kwurtierrnccsters. Het personeel van den geneeskundigen dienst der zeemacht bestond nit 1 inspecteur2 dir. off. van gezondheid der 1ste klasse3 idem der 2e klasse 45 off. van gezondheid der 1ste klasse; 17 idem der 2de klasse; 2 apothekers der 1ste klasso en 1 idem der 2e klasse By de administratie der zeemacht waren 1 hootd-inspecteur, 2 inspecteurs, 26 off. van administratie der le klasse39 idem der 2e klasse cn 9 adjunct-administrateurs. By den marine-stoomvaartdienêt waren ge plaatst 1 inspecteur (rang van don kapt.- luit. ter zee,; 18 off.-machinist der le kl. 29 idem der 2e klasse54 hooidmachinisten 102 machinisten; 61 adjunct-machinisten. Voorts zyn 15 hoofdmachinisten geplaatst by het loodswezen en de knstverlichting. By do marine-reserve waren 7 machinisten der le klasse28 machinisten der 2o klasse en 90 adspirant-machinisten. Het ingenieurskorps bestond uit 1 directeur van scheepsbouw4 hoofdingenieurs en 9 ingenieurs. Op hot Kon. Instituut te Willemsoord waren 34 adelborsten der 2e klasse en 58 der 8de klasse. Blijkens het algemeen overzicht der schepen en vaartuigen van oorlog, bestond de Kon. Ned. Zeemacht uit 5 pantserschepen, bestemd voor de verdediging van hot Ryk in Europa; 4 pantserschepen, bestemd voor de verde diging van Nod.-lndië en 7 pantserdekschepen on 5 riviervaartuigen. Tot do ongepantserde schepen en vaartuigen behoorden 2 fregatten 1 korvet1 schoener 20 kanonneerbooten 38 viachtorpedobooten 12 spariorpedobooten. Er waren 3 schoeners voor politietoezicht voorts een aantal instructieschepeu, wacht en logomentscbepen. Do Indische militaire marine bestond uit 1 pantserdok-korvet; 14 flottieljevaartuigen; 6 torpedobooten2 wachtschepen en 2 opnemiugs-vuartnigen. Met bevestiging van vroegere borichten kan ans worden medegedeeld, dat met ingang ,n 10 dezer vice-admiraal W. J. Derx eer vol is ontheven ait zijn betrekking van direc- 1 en commandant der marine te Amster- Kapitein ter zee 1. van den Bosch, hoofd van hot vak van uitrusting htf 's ryks f aldaar, ia belast met de waarneming van genoemde functiën. mor. 't mor. mor, st. W. 6.— 8.— 11.— 3.— •G.— 6.45 8.45 11.45 3.45 •6.45 7.— 9.3U 12.5 4.— •7.30 7.45 10.15 12.50 4.45 •8.15 Het voornemen bestaat om, by wyze van proef, te rekenen van den laten Mei a-s^ den stoombootdienat tusschen Texel en Nieuwe- Van Texel. 'IV Nieuioediep Van Nieuwediep Te Texel. Vu 1 Oetoto tot 1 Mei vervalen dese dieneUB. By die wyziging van de vaart zou de poet op Texel 's morgens ongeveer 2 uren later aan komen dan thans en de nachtpoet van Texel meer met den eersten trein uit Helder kunnen worden vertonden. De opgezetenen van Texel, die zich, wegens die bezwaren voor het postvervoer, met de voorgenomen wyziging van de vaart der stoomboot niet mochten kunnen vereenigen, gelieven dit vóór den 20sten dezer mede te doelen aan den ondergeteckende, Directeur van het post- en telegraafkantoor te Texel. Texel, 14 April 1905. De Directeur voornoemd, VAN T HOF. 24 filialen door geheel Nederland. Koopt uw waar in mijne wiRkela en gij krijgt de overtuiging, dat gij veel geld beepaart en uitsluitend late kwaliteit waar krijgt tegen de laagste prijzen. EENIG. Eeoig en overbekend staat ragn Margarine per pond 17, 20, 25, 80, 35, 38, 40 ct. Albert Heijn'e Margarine voldoet gelgk natuurboterprgs per onrton van 1 pond 38 Ct. Huishoudkoffie per pond 31 cent. Reclamekoffie 35 cent. Java 40 cent. Grove Thee per ons 10, 12, 14, 16 en cent. Poeder-chocolade per ons 10, 12, 14. 16, 20 cent. Roode Bessenwijn per fl. 27'/», 30 cent. Witte Bessenwijn per fl. 32l/i «ut. Frambozenwgn per fl. 35, 377| cent, Kersenwgn per fl. 35 cent, Yolkslikenr 22 ct. Frambozenlikeur 30 cent. Napolitaine 35 ct. Grenadine 45 ct. per fl., geheel zonder alcohol. Appelstakjes per p«nd 10, l2'/i» 15, 17l/t en 20 cent. Appelschijfjes per pond 12, 15, 17l/2 en 20 cent. Zoete Appelen per pond 18, 20 cent. Heele Appelen p. p. 18, 22'/| cent Peren 221/, cent per pond. Pruimen 61/, ct. Pruimedanten 10, 12 cent. Franpche Pruimedanten per pond 18, 20 ct. Rozjjnen zonder pitten p.p. 8, 10 cent. Rozgnen met pit 10 ct. Abrikozen p. p. 35 cent. Gember p. p. 22'/, cent. Sucade p. p. 25 ct. Imnaakklontjes p. p 28 ct. Grove Candg S2'/a ct. Vanille-suiker per pak 3 ct. Vanille-stokjes per stuk 3 cent. Het fijnste is Griesmeelpudding per ons 6 cent. Honig's Pnddin (3 pakjes) 22 cent. Groene Erwten 9 cent Grauw.? Erwten 121/, cent 10 cent. Bruine Boonen 13 cent per kop. Tarwe met al per pond 61/, 61/, cent. Grnttemeel 6l/2 cent per pond (bg de 5 pond 30 cent). Het fijnste gebak verkrggt men door ons verpakt Bloem te gebruiken, prgs per 1-pond pak Nr. 1 lOct., Nr. 2 8 ct. Appelsiroop per pond 15 ct. Jam per pond 20 cent, per potje 27l(t ct. Mosterd per potje 7 ct. Zuiver Ossenvet per pond 20, 221/, ct. Bloedworst 4 ct. Uien Leverworst 5 c. Boterhamworst O'/j c. Plockworst 10 ct. per oos. Korkvuur- makers per pak (20 stuks) 31/, cent. Gloed per pak 5 cent. Biscuits en Banket word-n tegen fabrieksprijzen uitgewogen. Raapolie, Boterolie, Patentolie, Sla-olie per fl. 18 ct. Zout 3 cent. Soda 2 cent. Zeeppoeder 5 cent per pond. Zeeppoeder per pak 3 cent. Lucifers 3'/2 ct. Schoensmeer 1 ct. Poetspomade 2 ct. per doos. Schuurlinnen 2 cent. Schuurpapier 1cent per »el. Noten per pond Set. Nieuwe Noten per pond 12 cent. Hazelnoten per pond 18 ct. Amandelen per pond 26 ot. Het gebruik van r. d. Bergh't Eiermeel als Ochtcndvoeder voor kippen geeft manden vol eierenper rakje 421,, cent. Gemengd Voer per 5 kop 271,cent. Bezorging dagelgks door de gebeele stad. Aanbevelend ALBERT HEIJN, Spoorstraat 130-32. ding per doos 37, ct.UXl' Salon-, Huiskamer- en Slaapkamerameublementen, Stoelen, Taiels en Kasten, Tapijten, Karpetten, Loopers, Kleedjes en Matten, Linoleum-,Vloer- en Tafelzeil WRAT IS naaien en leggen van Tapijten. - GRATIS leggen van Zeilen. Gordynen in ruime keuze. - Kinderwagens en Sportkarren. REPARATIËN VAN MEUBELEN SPOEDIG EN GOEDKOOP. m Meubelfabriek CALIFORNIESTRAAT 21b.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 1