Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje. Gemeenteraad van Texel. Gehouden op Zaterdag 28 October 1905. Vooföttcr de heer Mr. VV. F. üiddingh, Burge meester. Aanwezig alle, d. i. 11 leden. I. Installatie nieuw benoemd lid. Do boer II. Over leg', do gevorderde eoden en wordt door den Voorzitter gefeliciteerd. De heer Over zegt hiervoor dank en verzoekt den steun der raadsleden. Do notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. II. Mededeelingen. Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging van den beer C. Schaap, hoofd der school te Den Hoorn, voor zyne overplaatsing naar Oudeschild. b. Idem van mej. Verwoei voor do benoe ming lot onderwijzeres, vak k, herhalings- onderwijs te Waal. Nadat de Voorzitter er op gewezen heelt, dat door den beer Keesom onjuiste aanmerkingen zyn ge maakt over de toestanden op het haven terrein, zooals uit onderzoek en uit een rapport van den havenmeester Beumkes blijkt, wordt voorgesteld, om na punt V te behandelen ecu verzoek uungaande oen lantaarn te Oudeschild. Aldus wordt besloten. III. Verzoek bewonerB Warinoesstraat om voorziening in de slechte uitwatering van den Burgwal. Wordt na eenige bespreking ter af doening gegeven «au bet Dag. Bestuur. IV. Verzoek inwoners Oosterend om ge deeltelijke verharding van den weg „Acüter- tninen- - daar. De hulp en medewerking van het Polder bestuur is in deze gevraagd. Dit bestuur stelt voor, dat voor rekening der Gemeente 100 M. paard. DBpoor wordt aangelegd, dan zal het Polderbestuur voor een gelyke lengte zorg drogen. Op vooretel van den Voorzitor wordt besloten op dat van het Polderbestuur in te gaan. V. Verzoek hoofd der school te Zuid-Eier- land om overplaatsing naar den Hoorn. Nadat do liaad hierover in geheime zitting hoeft gesproken, wordt bij meerderheid van stemmen tot overplaatsing besloten. Eenigo besprekingen over het wenschelijke, om thans voor Zuid-Eiorlund een onderwijzer met acte landbouw te benoemen, volgden. Hierna werd behandeld het verzoek Oude- achild, om op de haven naast de woning van Bruin een lanlaarn te plaatsen en dezo in den winter des nachts te laton branden. Het ver zoek wordt ingewilligd. VI. Adres Dikkers inzako aanleg van een weg. Na eenigo besprekingen wordt aangaande dit adres, dat reeds in de vorige zitting ter tafol kwam, door B. en W. voorgestold, om met f 300 subsidie van don eigenaar tot het aanleggen van oen straat over te gaan, mits er woningen worden gebouwd. Het voorstel wordt met 6 st. voor en 4 tegen aangenomen. VII. Vaststclliog kohier schoolgeld, 4e kwar taal 1905. Vastgesteld tot een bedrag van f 629.92». VIII. Idem suppletoir kohier schoolgeld, 3e kwartaal 1905. Vastgesteld tot een bedrag van f 6 IX. Verzoek firma Langeveld do Roojj om verhoogiug van de vergoeding voor het plaatsen van bekendmakingen. Dit verzoek wordt van de hand gewezen op voorstel van B. en \V. en mot toelichting van do Commroissie van onderzoek voor de gemeen te-begroot ing. X. Verzoek telefoonkantoorhouder te Oos terend om verhooging jaarwedde. B. en W. adviseeren tot afwijzende be schikking. Na eenige besprekingen, waarbij er op ge wezen werd, dat het wenscbelyk is, dat de telefoonhonders Rijks-ambtenaren zyn, werd afwijzend op het verzoek beschikt. XI. Vaststelling begrooting Armbestuur 1906. De Voorzitter brengt dank aan de Commissie van onderzoek. Overeenkomstig het rapport dier .Commissie wordt de begroo- tiug met algemecne stemmen vastgesteld. XII. Vaststelling gemeentebegrooting 1906. Ook deze Commissie wordt dank gezegd. Do Commissie brengt rapport uit. Na verschillende besprekingen en wenken, waarby Ran vuitaisophaalder P. Wilner f 50 verhooging van salaris wordt gegeven, een verzoek van don gemeente-opzichter om verhooging wordt afgewezen, voor het Alge meen Weeshuis f 3800 wordt toegestaan, tot eeoe tydelyko geldlening wordt besloten, en het adres voor Rjiks-subsidio aan het Dag. Bestuur wordt overgelaten, wordt ook deze begrooting overeenkomstig het rapport met algemecne stemmen vastgesteW. XIII. Verzoeken dispensatie art. 30, al. 1 der Bouw- en Woning verordening. Do verzoeken betreffen een paar schapen- booten buiten de bebouwde kom der Ge meente, zoodat de Raad dispensatie kan ver- lcenen. B. en W. stellen voor dit te doen. Hiertoe wordt besloten. XIV. Verzoeken afschrijving Hoofde1 jjken Omslag, enz. Een verzoek van Jan Smit om afschrijving van »/]2 van de Hoofd. Omslag ten bedrage van t 5.83 voor de Wed. Smit werd ingewilligd. Ecd reclame was te laat ingekomen en één om onthefiing van schoolgeld werd van de hand gewezen. By rondvraag werd nog gesproken over een ziekte-salarisregeling der Gemeente-amb tenaren, over het wonschelyke van een tram, ovor het onvoldoende van den handwijzer by do Schans, over het niet verschijnen in den Raad van de rapporten der Brandmeesters en over het hinderlijke van art. 2 der bouw verordening. Hierna werd de vergadoriug gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5