Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje van WOENSDAG 12 JUNI 1907. Anna Paulowna. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Sweris Cz., ia in Indië bevorderd tot tweede luitenant Cavalerie by de lyfwacht van den Snltan van Djokjokarta. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Burge meester van Anna Paulowna de heer Wyle- nes Spaans Jr. te Ondendyk. Zaterdagavond, 8 Juni, vergaderde de Vry- zinnige Kiesvereeniging in Veerburg. Na ope ning der vergadering, lezing der notulen, die na enkele opmerkingen werden goedgekeurd, was aan de orde I. Wyziging huishoudelijk reglement. Eenige veranderingen werden aangebracht. II. Bespreking amendementen op ontwerp statuten en huiBhoudelyk reglement der cen trale Kiesvereeniging te Helder. De verschil lende amendementen werden nagegaan en den afgevaardigden vry mandaat gegeven. III. Rapport afgevaardigden der vergade- dering te Schagen op 80 Mei jl. De heerP. Kaan deelde mede dat de afgevaardigden te Schagen vóór de stemming vastgesteld had den, dat wie der candidaten de meerderheid verkreeg, door alle aangesloten Kiesvereeni- gingen gesteund zou worden. Vanuit Scha gen zullen strooibiljetten toegezonden worden die door de besturen der Kiesv. zullen wor den verspreid. Te Schagen is besloten voor het District eene Centrale vereeniging op te richten, tot het verkiezen van leden van de Prov. Staten. De heer Van Gorkum stelt voor, door de Kiesv. het anonieme stuk tegen te schrjjven, waarin de heer Rezelman wordt aanbevolen. Hoewel allen dit stuk afkeuren, oordeelt de meerderheid dat dit niet op den weg der Kiesv. ligt Dit is iets persoonlyks. Een Kiesv. schryft niet tegen anonieme stukken. De heer Ehrman stelt voorDe Kiesv. zal per strooibiljet eene afzonderlijke aanbeveling voor den heer Trapman aan de kiezers te Anna Paulowna rondzenden, tenzy het strooi biljet van Schagen dit overbodig maakt. Met algemeene stemmen aangenomen. By de rond vraag geeft de heer Dekker zyne afkeuring te kennen, dat in 't strooibiljet, door het Be stuur rondgezonden, tot aanbeveling van de candidatuur Ehrman het woord katholiek is genoemd. Het strooibiljet wordt voorgelezen, waarby een gedeelte der vergadering de in houd zeer onschuldig en volstrekt niet kwet send vindt. Anderen oordeelen, dat 't ge loof in 't geheel niet genoemd moet worden. De heer J. Kaan vraagt opheldering, waar om van de vorige vergadering geen verslag in de Scbager Conrant is geplaatst, waardoor op verkeerde grondtn een paar artikelen in gen emde courant zyn geplaatst. Voorzitter antwoordt, dat om de candidaatstelling zuiver te houden, verzocht is niet te vermelden 't verslag van de vergadering te Schagen en de groslyst. De verslaggever antwoordt van de gebeele vergadering geen verslag gemaakt te hebben, omdat het verhandelde te Schagen de hoofdzaak was. Hierna sluiting.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 5