Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje van Zaterdag 22 Juni 1907. Anna Paulowna. Donderdagavond, 20 Juni, vergaderde in Veerbnrg de Vrijzinnige Eiesv. «Algemeen Belang". Na opening der vergadering door den vice-vooraitter, lezing en goedkeuring der notulen, was aan de orde I. Candidaatstelling van 4 leden van den Gemeenteraad. Bij meerderheid van Btemmen werden gekozen de Heeren D. C. Rezelman, 6. H. Geerligs en P. List. Voor eene vierde candidaat aal eene nieuwe vergadering worden uitgeschreven. In de plaats van den Heer K. L. van Gorhom, die als secretaris heett bedankt, werd gekozen de Heer N. Raap, die de be noeming aannam. Hierna sluiting. Gemeenteraad ?an Anna Paulowna. Vergadering van Dinsdag 18 Jani 1907, des morgens 10 nur. 1 Vakature. Voorzitter de heer C. R. Wai- boer, waarnemend burgemeester. Na opening der vergadering, lezing en goed keuring der notulen, is aan de orde I. Benoeming onderwijzeres aan school no. 1. Met algemeene stemmen wordt benoemd C. W. van Os, te Helder. II. Af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 682,25 en betalingen uit den post on voorziene uitgaven, tot een bedrag van f 804.11'. Met algemeene stemmen goedgekeurd. III. Behandeling van het adres van de afd. Anna Paulowna van 't N. O. G., om wijziging te brengen in de traktements- regeling der onderwijzers in dien zin, dat telkens na 5 dienstjaren f 50 verhoogiBg wordt toegekend. Nu is 't aanvangssalaris f 550 met f 100 verhooging na 10 dienstjaren. B. en W. stellen voor goedgunstig te be schikken. De heeren De Graaf en Vau Mul- lem achten de oude regeling beter. Na 5 dienst jaren komt het traktement weder op het mi nimum, dus wordt aan de wet voldaan. De heeren StammeB en Rezelman verdedi gen de voorgestelde wijziging, die met alge meene stemmen wordt aangenomen. Met al gemeene stemmen wordt tevens aangenomen de periodieke verhoogingen voor de hoofden van scholen ook telkens na 5 dienstjaren toe te kennen. Deze regeling treedt in werking 1 Juli a. s. IV. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, de heer Ehrman. Deze worden in orde bevonden en met alge meene stemmen wordt besloten tot toelating. Tot afgevaardigde naar de vergadering voor den tram wordt gekozen de heer Jb. Stam mes. Bij de gehouden kas-veriflcatie bleek alles in orde. In kas was f 2136,62. De algemeene politieverordening is goed gekeurd terug ontvangeD. De rondvraag levert niets op, waarna de Raad in Comité gaat, ter behandeling van reclames hoofd, omslag. Gemeenteraad tan Vieringen. Vergadering van 17 Juni 1907. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer J. Hermans. De Voorzitter opent de vergadering, de no tulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van storting door den betaalmees ter, van f 290.24. Afwijzende beschikking van den Minister van Waterstraat, op het verzoek om in de geheele gemeente een gelijk briefport te hef fen. Daar de overweging, waarop die beschik king berust, aan den Raad minder juiBt voor komt, wordt besloten om den Minister nadere overweging te verzoeken. Maandstaten van het zeegras over April en Mei. Verzoek om vermindering van Hoofdelijken Omslag, geheel toegestaan aan C. Boersen, gedeeltelijk aan Jacobus Bakker, doch afge wezen wat C. S. Bakker en M. Gorter be treft. Verzoek om vermindering van hondenbe lasting, toegestaan aan N. Mulder, S. Tjjsen, C. Lont, wed. Halfweeg en P. Rotgans. Voorstel om de beide Gemeenteveldwach ters tegen ongelukken te verzekeren. Aange nomen. Verzoek om eene bijdrage voor de school feesten. Toegestaan. Rekening van Armvoogden, die ter inzage heeft gelegen. Goedgekeurd. Ontwerp akte van oprichting tramwegmaat- schappij van Ewijcksluis—Schagen. Wordt besloten om aan het Comité inlichting en aan vulling te verzoeken en de beslissing aan te houden. Na rondvraag sluit de Voorzitster de ver gadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 5