KLEINE COURANT CINEMATOGRAPH, 't Vliegend Blaadje CASINO-GEBOUW. - HELDER. voor HelderTexel, WIerIngen en Anna Paulownam Koningdwarsstraat 27. GROOT BAL Tuintjes - Huisduinen. Pathé Frères. KINDERVOORSTELLING No. 3614. Zaterdag 6 October 1907. 35ste Jaargang. De reis van de torpedobooten „Draak", „Krokodil" en „Zeeslang" naar 0 -Indie Nieuwsberichten. Marine en Leger. Advertentiën. Café „De Vriendschap" Eiken Zondag- en Donderdagavond ZONDAG a.s. Bal-Champêtre. HUISVLIJTSCH00L lr.Ad.RICHIER«,(:. Rotterdam. Een nog beste VISCHSCHUIT te loop, Hedenavond tot en met Zondag 6 October Bureau: Spoorstraat. Telef. 59. Bureau: Koningstr. 29. Intere.-Telef. 50. Tweede Blad. Over de reie van Palermo naar Athene schrijft de correspondent van de .Telegraaf" (aan boord van de Draak") onder meer het volgende 19 September. De drie dagen te Palermo zijn weder ge weest, aanstonds vertrekken we. We hebben het hier niet bijzonder getroffen, aangezien liet bijna dagelijks regende, wat een bezoek aan de verschillende bezienswaardigheden minder aantrekkelijk maakte. Den eersten dag was het natuurlek weer het oude liedjehotel zoeken, corresponden ties afmaken, informeeren naar wat ons van nut kon zyn, waarbij we 't alweer moesten betreuren, de Italiaansche taal niet machtig te zijn, wat tengevolge had, dat we meer malen bedrogen uitkwamen in onze beurs. Trouwens, bedriegen schynt hier een nood zakelijk kwaad, dat men niet alleen onder vindt van het genus .aapjeskoetsier", maar van leveranciers, in restaurants, ja, zelfs van de postbeambten. Den tweeden dag van ons verblijf hebben we een rijtoer gemaakt naar de Mount Pel- legrimo", een magnifiek tafelgebergte. Aan den voet van het gebergte bevindt zich het groote, Italiaansche kerkhof met prachtige monumenten. Hier ter plaatse werd door de gezamenlijke machinisten een kranB gelegd op het graf van een hunner collega's van Hr. hls. .Friesland", die hier onlangs in het militair hospitaal is overleden. Den 19en September, 's morgens te half acht verlieten we Palermo. 't Is uitmuntend weer en spoedig zyn we met onze II mijls vaart de Baai uit, waar we al dadelijk een der eerste eilanden van de Liparische groep, n.1. Alucidi, in 't zicht krijgen, doch, hoe meer we naderen, boe meer ze vervagen achter een flinke regenbui, waarvan wij slechts enkele druppels meepikten. Te 12 uur zyn we dwars van de groep. Het doel is, nog voor den avond de Straat van Messina te bereiken. 1 uur, de lucht klaart op, prachtig weertje, kalme zee. Wat teekenen zich die eilanden nu keurig af op 't gladde water vlak I Zie, heel in de verte is de .Stromboli" zichtbaar. Groote witte wolken stygen op uit zijn krater. Wat is het goddelyk zóó te va ren, de 3 slanke zusjes op een paar honderd meter afstand van elkaar. Te 3 uur dwars van de Stromboli, wordt ook even de krater zichtbaar van dé Etna, oven maar, dan verdwynt hij weer achter het dichte wolken floers. Te 3.30 passeeren we op vrij korten afstand Kaap Milazzo, reeds doemt de Itali aansche kust op aan den horizon. 5 uur, de .Krokodil" wendt den steven en stoomt op Kaap Faro aan.Draak" en .Zeeslang" volgen. De zon staat nog vry hoog en ver licht de Siciliaansche kust, waardoor het machtige bergland zich nog schooner voor doet aan ons oog. Wat doen ze lief, die huisjes, hier en daar langB de berghelling te midden van weelderig groen. Koers houdende op Scylla, wordt de vuur toren van Faro gepasseerd en loopen we de Straat van Messina in. Dicht onder de kust varende, kunnen we genieten van het heerlijke landschap, maar niet lang, want zware regenwolken onttrek ken het aan ons oog. Gelukkig loopen we de bui mis, slechts enkele druppels zyn ons deel. Als we 't nauwe gedeelte der straat uit gaan, springen groote bruinvisschen voor ons uit en langs ons heen, op gevaar af hun neus te stooten tegen de boot, wat misschien voor ons het meeste gevaar op zou leveren want er is weinig noodig, om een deuk in de dunne platen te maken. Vele schepen passeeren we hier en als we dan zoo nu en dan een groote vrachtboot inhalen, hem vlak langs zij voorby schieten, zien we eerst echt, met wat voor notedopjes we de reis maken. We koersen Zuid; als we Kaap del Armi hebben gerond, zijn we de straat uit, gaan meer in Z.-O. richting, om daarna te 8 uur nogmaals van koers te veranderen en den oversteek naar Athene te maken. De zee is steeds wonder kalm. De wind komt weer voorin en de last, hieraan verbonden, is reeds meermalen door my verhaald, 't schijnt, dat we maar zelden van een dwars windje mo- hen genieten. Maar laat ons tevreden zyn. Te 9 uur stoomen we het licht van Kaap Spartivento voorby, weldra zitten we ,en pleine raer". Was er reeds meer deining ge komen, nu we de laatste kaap voorbij zijn, krygen we den wind dwars over. Een Noor den wind uit de Adratische Zee. Al hooger en hooger worden de zeeën. Hoopten we aanvankelijk, dat het afgaand slecht weer was; onze hoop werd helaas! verijdeld, 't Kwam opzetten in woeste werkelijkheidde bootjes werden aangegrepen, opgeheven en weer neergeplonsd in het onstuimige nat met donderend geweld. Als een razende sloeg de machine door, wanneer de schroef boven wa ter kwam. Groote rollers kwamen aanzetten, om, als 't ware, met geopenden muil het ranke vaartuig te verzwelgen, maar het stoot met zijn kop op de wilde zee, splijt haar en in millioenen spatten komt het water over den boeg, terwyl een gedeelte aan .loef' over 't scheepje spoe't, meenemende wat los staat, de beenen spoelende van hen, die zich aan dek bevinden of wel een slapende, een frisch bad bezorgende. Wat een nachtDe wind fluit langs de touwen van den seinmast. Niemand slaapt. In het bed liggende wordt men nu eens naar den eenen, dan naar den anderen kant geslingerd om dan opgeheven te worden en weer neergekwakt, hetzy in bed, of wel er buiten. Deze wiegmethode is niet de geschikte, om in slaap te vallen en als schryver dezes te 4 uur 's morgens op wacht komt, met lodderige oogen is hy juist tot mikpunt ge kozen van een geweldige zee, die binnen boord komt, zich over hem uitstort en zich verder ontlast in de machinekamer, waar de olieman ook dankbaar kan zijn voor een gigeSi? bad. Druipend, nu goed wakker, neem ik e twfacht over van mijn voorganger, om my na van droge kleeren te voorzien, op gevaar of binnen kort hetzelfde te onder vinden. In zoo'n nacht is de wacht voor allen een moeilijke taak. De officier van de wacht komt niet van de brug, de man aan het roer moet steeds op zijn hoede zijn, de machinist mot de hand aan de smoorklep, teneinde het .door slaan" te verminderen, de stokers voor het vuur, enfiin, voor allen. 20 September. Te 8 uur 's morgens is 't wat verminderd, de wind is gaan liggen, de zee bedaart lang zamerhand, iedereen herademthelaas voor slechts korten tijd, want weer steekt de wind op, al meer en meer, nu uit het Zuiden weer wordt het water opgezweept, weer worden de bootjes een speelbal van wind en golven. Neen, toch nietgeen speelbal. Ze trotseeren, wonderlijk, die krachtige elementen der natuur, ze vervolgen hun weg met flinke vaart, want vóór ons ligt het doel en vóór ons iB de zee kalmer. Wat liggen ze mooiDe zee komt dwars in, doch geen sprake yan slingeren, ze beklimmen recht blyvende, die hooge watermassa's endalen er evenzoo af. Wel zijn zoo nu en dan, als men een der beide andere booten vóór in ziet, de kimkielenboven water, wel maalt de vin van tijd tot tijd in de lucht, maar deze stampende beweging is minder on aangenaam dan slingeren. Te 8 uur nemen wind en zee merkbaar af en als we de Ionische eilanden naderen, wordt het al beter. Te 10 uur stoomende tusschen de eilanden Cepha- lonia en Zampa, is het weer heerlijk stil. De rust is weder gekeerd en hij, die geen wacht heeft, slaapt nu voor gisteren en heden tegelyk. Koers houdende op het licht van Kaap Papas, passeeren we dit te 1 uur 's morgens en komen in de Golf van Patraste 2 uur 45 stoomen we Patras voorbij. Een sterke strooming zet de bootjes om de Zuid, steeds is do stuurmachine in werking. We schieten al aardig op, te 3 uur 30 zijn we dwars van Deprano, de nauwte tusschen de Golf van Patras en die van Corinthe is spoedig door- loopen. Te 5 uur passeeren we Kaap Psar- omyta. Reeds begint het te dagen, een mooie dag. Dicht langs de kust houdende, het majes- tueuso bergland beschenen door de morgen zon, vertoont het zich aan ons oog, als een sprookjesland. uur 30. We stoomen de Baai van Corin the in. De driehoekige formatiewordt verbroken en we varen nu achter elkaar, want aan stonds zullen we door het kanaal van Corinthe gaan (Ithmus) welk vaarwater slechts 20 M. breed is. Reeds stoomen we het oude Corinthe voorby, de .Krokodil" gaat naar binnen, wy volgen. Wy varen als 't ware door een diep ravijn. De wanden, bijna recht loopende, zijn 60 M. hoog. Dit reuzenwerk werd reeds be gonnen ten tijde van Nero en werd voltooid in 1893. Veel gebruikt wordt er niet van gemaakt. Men dekt ter nauwernood de kosten. Kyk, juist boven ons gaat een spoortrein over de brug. Te 10 uur zyn we buiten het kanaal, de driehoekige formatie wordt weer aangenomen en nu duurt het niet lang, of Piraeus', de haven van Athéne is in 't zicht. Te 1 uur stoomen we er binnen en vragen om een loods. Niemand neemt notitie van ons. Geen loods aanwezig. Eindelijk wordt ons een plaats aangewezen en te 2 uur ongeveer liggen we naast elkaar gemeerd aan den wal. Athene Laatste pleisterplaats van Europa. Als we u verlaten zullen, over drie dagen, voelen we meer, dat we op weg zyn naar Indië. Na Port-Said krijgen we ook meer lange trajecten en de minder gezellige rust plaatsen. Hier zullen we dus zooveel mogelyk trachten te genieten. Texel, 3 Oct. De uitvoer van vee naar elders blyft nog aanhouden. In hot geheel zyn nu reeds 39820 lamme ren verzonden na 1 Mei 1907. Dit groot aantal werd nog in geen enkel jaar bereikt. Dinsdag was een koopman, die langs de huizen zaakjes wenschte te doen, met .de oude boot" overgekomen. Spoedig verbreidde zich dit nieuws, en op zeer verschillende plaatsen werd den man gevraagd, zyn retourtje van fde nieuwe* te willen vertoonen. Dit kon hy niet, en dan was er van verkoopen geen sprake meer. Men begint zoo aan alles te gevoelen, dat de winter weer nadert. De vereenigingen voor Nut en Genoegen houden weder hare huishoudelijke vergaderingen en maken hare programma's opde cursussen in den wapen handel zyn weder begonnen met stygende aantallen deelnemers; de brandstoffen wor den aangevoerd; de heer W. Heeroma annon ceert weder zyn winter-teekencursussende predikanten kondigen af, dat er weder gods- dionstonderwys gegeven zal worden; op de meeste dorpen van het eiland is met herha- lingsondorwys begonnen; de stoombooten varen winterdienst of 1 keer minder per dag dan tot 1 October; de lysterstrikkers ver schalken zooveel mogelyk en de vogeltrok is in vollen gang. Moge de komende winter niet te streng zyn en een schoon voorjaar volgen I Valsche munters. De politie te Amsterdam heeft een be langrijke arrestatie gedaan. Zooals onze lezers weten, werd er in den laatsten tgd herhaaldelgk valsch geld in omloop ge bracht rijksdaalders, guldens, kwartjes, dubbeltjes. Het door de politie ingesteld onderzoek bleef echter tot dusver vruchteloos. Maanden geleden was een der valsche munters bjjna in handen der politie gevallen. Op aan gifte van een sigarenwinkelier in de Warmoesstraat werd iemand aangehouden die een valschen rijksdaalder in betaling had gegeven, maar deze man wist aan den politic-beambte te ontsnappen. Thans, door een bjjzonder toeval, is het der recherche gelukt een draad in handen te krjjgen, welke leidde tot weken en weken lang surveilleeren in de nabjjheid van het per ceel 129 Oude Zjjds Achterburgwal. Nadat de politie voldoende zekerheid om trent de bij haar opgerezen vermoedens had gekregen, werd de officier van justitie een dezer dagen met de resultaten van het onderzoek in kennis gesteld, hetgeen ten gevolge had. dat in bedoeld perceel, een huis van verdacht allooi, waarin een winkel in prentbriefkaarten gevestigd is, een ge rechtelijke huiszoeking plaats had Woens dagmiddag te raiin 3 uur, onder leiding van den officier van justitie. Het geheele perceel werd omsingeld. Toevallig stond een groote verhuiskar voor de deur, zoodat de recherche zondereenig opzien te baren kon binnen trekken. De huiszoeking die volgde, bracht de zoo zeer gewenschte bewijsstukken voor den dag. Een gansche collectie matrjjzen, een groote hoeveelheid lood en gips, sleutels, hamers- en een smeltkroes werden in be slag genomen. In het vertrek waren aanwezig een man en vrouw, het echtpaar Cornelissen. Beide hebben voor zoover het voorloopig onder zoek heeft uitgemaakt, nog niet met de justitie kennis gemaakt en stonden nimmer in eenigerlei verbinding met valsche mun- terjj. Beiden werden gearresteerd en naar het bureau Pietershal overgebracht. Later in den middag werd ook de broeder van Cornelissen, Adriaan, (de eerste Cornelissen is Hendrik genaamd), naar het bureau geleid. Te zes uur Woensdagnamiddag ving het verhoor voor den rechter-commissaris op het bureau Pietershal aan en duurde tot ruim elf uur. Tal van personen, aan wie reeds valsch geld in betaling werd gegeven, waren ontboden. De gearresteerden zyn echter door nog geen enkele herkend. Ook de sigarenwinkelier in de Warmoesstraat moest erkennen de menscben nimmer ge zien te hebben. Naar wy vernemen, hebben nog geen van de verdacht en bekend. Het huisgezin van den gemeente veldwachter 13. te Stampersgat bg Kozendaal had Zondag j. 1. hoofdkaas gegeten, die by een slager in het dorp was gehaald. Na het gebruik werd het geheele gezin onge steld en deden zich verecbynselen van ver- giftigmg voor. Een 11 jarig meisje is sedert overleden, terwyl de overige hui^ge- nooten nog in zorgwekkenden toestand ver- k eer en. Een tot heden ingesteld onderzo-k heeft echter nog niet aan het licht gebracht of de vergiftiging door de hoofdkaas is geschied. Een BruMelscha bank bestolen. Zaterdagnacht is te Brussel een diefstal gepleegd door den uit Heer in Holl. Limburg geboortigen Loyson, ten nadeele van de B inque de Bruxelles. De Belgische bladen go ven het volgende over deze zaak De diefstal is wel de zonderlingste, dien men ooit aan te stippen had. Zekere Loyson, con gelddrager van de bank, had een 18-jarigcn zoon, die er als klerk aangenomen was. Die jongen pleegde er verleden jaar een diefstal v*n omtrent 10.000 fr. en werd voor dit feit, nu eenige maanden geleden, tot 3 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Het sproekt vanself (int die zaak den vader veel verdriet deed. Het kostte zelfs de politie veel moeite, tydenb de hniszoekingen die zy moest doen, te beletten dat hy in wanhoop zjjne hnisgenooten doodde en ten slotte zich zelfmoordde. Het bankbestnur hield den ongolukkigen vader niettemin in dienst. Men begrypt de verbazing van den be stuurder, toon deze Zaterdagavond een briefje van hem ontving, met den volgenden inhoud ,Gy zyt onmenschelyk geweest tegenover myn zoon. Ik wreek my. Ik breng het geld in veiligheid. Gy hebt het gerecht met u, ik heb de openbare denkwyze mot my." Loyson had voor een paar dagen in eene herberg der Place Royale zyne bnrgerkleeding noorgelegd, en daar was hy Zaterdag gekomen om die te gaan aandoen cn zyn uDiform- kleedsel in de plaats te leggen. Hy had den inhoud van zyne portefeuille, 320.000 fr., ïn zyne zakken gestoken, heeft de kleeren en portefenille daar gelaten en is spoorloos ver dwenen. Zyn signalement is overal rondgestuurd. By een huiszoeking in zyn woning heeft men een spoorweggids gevonden, in welke de vortreknren in de richting over Charleroi aan- toekeningen vertoonden. Het zou dus niet onmogelijk zyn, dat het gerecht dien kant uit den oneerlyken gelddrager kou vinden. Een Brusselsch blad zegt: Algemeen is men van oordeel dat de on trouwe bediende de 320.000 fr. op eene vei lige plaats geborgen heeft, en het geld zal terugnemen, zoodra by de straf, die hy on getwijfeld zal oploopen, heeft uitgeboet. Ook gelooft men dat hy opzettelyk eenigs- zins naïef gehandeld heeft, om zyne aanhou ding en veroordeeling zoo spoedig mogelyk uit te lokken. Na vrijstelling zou hy dan mot zyn zoon van het gestolen geld kunnen genieten. Toen de .zoon van Loyson zyn misdryf ge pleegd had, vluchtte hy naar Parys, waar hy aangehouden en uitgeleverd werd. De jonge man werd veroordeeld tot 8 ja ren gevangenis. Ongetwyfeld vond vader Loyson die straf te zwaar, te meer daar by aangt boden had het door zyn zoon ontvreemde geld terug te geven. Doch dit voorstbl, hoewel aangenomen, bad volstrekt geen invloed op de rechters. Deze omstandigheden moeten by vader Loy son het denkbeeld aan wraakneming hebben doen ontstaan. torpedt^ooten G. 9 en G. 12, door de Nedor- landscho fabriek van werktnigen en spoorweg- materieel te Amsterdam. Hr. Ms. pantserdekschip Friesland*, onder bevel van den kapitein ter zee G. Fabius, vertrekt 5 October a.s. van nit het Nieuwediop tot het aanvaarden van den najaarskruistocht in de Middellandsche sec met adelborsten van het Koninklyk InBtitnnt en jeugdige schepe lingen, afkomstig van de opleiding. De ótat-major van dien bodem is samen gesteld als volgt: Luitenant ter zee der 1ste klasse F. J. Goedkoop, (eerst j officier), O. van Lennep, (bolast met de leiding der adelborsten), F. J. van Esch en J. de Lange. Luitenant ter 2do klasse J. T. C. van Schreven, T. T. Prager, P. M. van Riel en K. P. Scbmitt. Officier v. gezondh. der le kl. L. J. Janssen. Officier adm. 2e klasse P. A. Kempen. Officieren-machinist 2e kl. M. Griek, (hoofd der machinekamer) en B. Verhey. le luit. der mariniers L. Spiegelberg. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indiê. Versendingsweg. Datom darter postbasorging. Tijdst.der laatst, bul. s/h Postk. p. seepost ris Amsterdam. p. seepost ris Rotterdam p. Holl. mail ria Genna p. Holl. mail ris Mwseilic p Franaeho mail vis Marseille p. Dnitsehe mail ria Napels*) Allssn naar Atjeh, Snn Rionw, Banka, BilÜton en 4 en 18 Oet. 11 en 25 Oet. 15 en 29 Oct. 8 on 22 Oct. 11 en 85 Oet. 8 en 22 Oct. aatra'a Ooatkast, z.-W. Afd. san Stadstijd. 7—W 7.'s av. 7.— 's BV. 3.30 'snam. 7.— 'sa*. 18's mild. Palembang, Borneo. I 7.- 7— 's 17.—'s 7.'f o* Het overige gedeelte van Ned. Ooit-Indië wordt alleen op verlangen der afsender» vla Napels rersondea. Naar PalembangRiouw, BankaBiüiton en Z. W. Afd. van Borneo p.EngeleehemmilviaBrindii 17 en 31 Oct. I 7.'tav. p. Holl. mail via Geona .15 en 29 Oct. 7.'eav. Naar Atjeh en de Oostkust vun Sumatra p. Engeliehemail via Brindiiil alken Donderd. I 7.'e ev. p. Holl. mail via 6enna 115 en 29 Oct. 7.'eav. Naar Guyana (Suriname) p seepost via Ametcrdam il7 en 31 Oot. p. mail over Engelaed 7 eu 21 Oct. (alleen op verl. der eis.) p. mail via St. Nataire7 Oet. Naar Ctiracao, Bonairo en Aruba p. seepost via Amsterdam |17 en 31 Oct p mail via Southsmpton.(eJk.Dina. en Vr 8.3u'gnam. p. mail via Hamborg. .14 en 80 Oct. 7.'i av. (alleen op verl. der sft.) Naar St Martin, St. F.ustaRus en Saba: p. seepost via Amsterdam. .117 on 81 Oct. 17.eav. (alleen op verl. der aft) j p. mail over Engeland ..j 7 en 21 Oct 7.'»av. Naar KaaplandNataL, Oranje- Riv ier-kolon ir en Transvaal: eiken Vrydag, 3.3U, 's namiddags. Verzending van brieven naar de torpedobooten per gesloten brievenmal. Laatste lichtingen aan het postkantoor te Helder: Voor Colombo 11 Oct., 10 u. 's avonds- Sabang 15 Oct., 7.8 u. 's avonds. Singapore 18 Oot., 3.52 u. 's middxgs. De opgegeven tyd is stadstyd. De brieven moeten, om met deze geslo'eo brievenmail te worden verzonden, voorzion worden van twee elkander snydonde lynen, loopende over het geheele adres derstukkeD. Het pantserdekschip vHeemskerck", aanbouw op 's Ryk's Marinewerf te Amster dam, zal in de eerste helft vso October ter reede Texel onder stoom worden beproefd. De kanonneerboot «Gier" is te Willemsoord teruggekeerd, zynde de vaaroefeningen met de militaire loodsen in de Zuidervaarwaters afgeloopen. De sergeant-torpedomaker M. J. Hooft, is aangewezen voor het houden van toezicht op den aanmaak der lanceerinriohtingen voorde J.VANï VKJEM Hom. Arts, is te Helder te conaultesren eiken Don derdag van 12—2 uur. Ulteluitand voor HOMOEOPATHI SCHE BEHANDELING. WESTPLEIN. Wed. HEMMING. Aanvang des middags 3 ure. BIJ ongunstig weder, Bal in de zaal. a. D. HEXN1XG Engelsch. Privaatlessen in de Engelschs taai aan geboden door J. BAAS Rz., Vlaraingstr. 28 Bg ondergeteekende is weder- om gelegenheid, als vorige jaren, om onderricht in het Bouwkundig teekenen te ontvangen en beveelt zich tevens be leefd aan tot bet maken van ontwerpen, bestekken en teekeningen. H. LACROOIJ, Dijkstraat 52. van het Dep. Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Aanmelding van leerlingen van 10 jaar en ouder, bg den Heer D. VAN iJOONEN, Hoogstraat 96. Aanvang der lessen 11 October in 't Spaarbank gebonw. Kosten 16 cent per let. SchilderschooL Gedurende November,Decem ber en Januari Hout-, Mar mer- en Decoratieschilderen. Inlichtingen by J. B. MULDERS, Kanaalweg 4. Bg den Heer W. KLAIJ, Beambte H. S. M., PoBt 3 nabg Gem.-Reiniging is be- pchibbaar gesteld een prachtige witte Bok zonder hoorns. Dekgeld 25 cent. MUTRiClA. ZOETEKMEEH. intercommunaal telefoon nr. is. Voeding voor lijders aan suikerziekte. Gesteriliseerde suikervrije melk, systeem JAC. BOUMA, Speciaal-Arts voor stof wisselingsziekten te 's-Hage. Suikervrije Havervlokken, systeem JAC. BOUMA, Speciaal-Arts voor stofwisselings ziekten te 's-Hage. Diabetes-brood van het huis >Brusson Jenne" te Villerafkr. (Hfce Gar.) Bekroond voor de suikervrije melkproducten op de mediech-hygyenieche tentoonst. 1906 te Weenen. Vertegenwoordigd voor Helder en Om streken door Jao. Verfaille, Spoorstraat. J- ANKER- V PAIN-EXPELLER TEGEN RHEUMATIEK II Ruim 35 jaar door millioenen jicht-en rheumatieklijders met succes gebruikt Verkrijgbaar in flesschenvanSOcIsJScIs li en/J.25 bij H,H. Apothekers en Drogisten Te Heider verkrijgbaar bij: DE BIE BIERSTEKER, Keizerstraat 93L. ZIJM, Spoorstraat 89C. WESTERBAAN, Sluls- dljkstraat 41. AANGEBODEN een net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met Pension. in 't centrnm der gemeene op netten stand. Br. fr. onder No. 1581, aan DUIN KER's, Adv. burean Spoorstraat. TE HUUR een zeer net en gerit fljjk Woonhuis aan de Sluisdijkstraat, voorzien van gas- en waterleiding. Te aanvaarden einde October of begin November, dagelgks te bezichtigen. Hnurprgs f17.per maand. Te bevragenKEIZERSTRAAT 15/17. TE HUUR een Burgerwoonhuia, bevatt. 4 Kamers, 2 Alcoven, Zolder, Kelder, Keuken en ruime Plaats, voorzien van gas- en waterleiding. Adres: ROZENSTRAAT 32. TE HUUR een flink WOONHUIS, bevat tende voor- achter- en slaapkamer, keuken en bgkeuken. f 2 70 per week. AdresBureau van dit blad. TE HUUR een net Woonhuis met Tuin: aan den Kanaalweg No. 115. Adres: SPOORSTRAAT 43. Te huur of te koop een net WOONHUIS in de Hoogstraat. Huarprgs f 16.per AdresSPOORSTRAAT 58. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het WINKEL- en WOONHUIS vroeger de zTudobbst", No. 165 Molenplein te huur. Winkeloppervlakte ruim 70 M', hoogte 4.20 M. Verder PAKHUIS aan den Dgk, van roim 25 M., Keuken met 5 Kamers. Te bevragen bg J. L. v. OS, Nieuw- straat 27. Te hunr een nieuw, geheel modern ingericht HEERENHUIS, bevattende zes Kamers Badkamer, w.c., Keuken en verdere gerieflijkheden. Hunr f 300. Brugstraat hoek Binnenhaven Adres: KANAALWEG 141. Café-Logement. Te hunr of te koop het Ceffé-Lo- gement (voorheen Café Chantant Keim), aan de Bassingracht, van de Koopsom kan een groot gedeelte als late hypotheek ge vestigd blgven. Adres: STATIONSWEG 15 of SPOOR STRAAT 80—82, Helder. IJMUIDEN. Ter overname aangeboden een café met verlof, benevens geheel nieuwe inventaris. Koopsom zeer billgk. Fr. br. onder lett. S., Boekh. JAC. SINJE- WEL, IJmuiden. aan de werf van IJNTE J. ALKEMA, te Makkum, genaamd: H.D. 104 Uit de hand te koop een WOONHUIS, Kerkgracbt 42. Te bevragen bg J. BAAS Az., Hoofdgracht 66. Oude Metselsteen. Te koop een partij oude Metseisteenen cfraatsteentjes, ook een partg halve Met seisteenen, tegen biilgken prgs. Adres H. WIJKER, Aannemer. TE KOOP 2000 oude dakpannen, 300 smalle en breede sfeekdelen, 150 kanaalkolders, straat en metseisteenen en beBte paneelen buitendeuren Adres: GRAVENSTRAAT 56. TE KOOP san nieuw gebouwd WOONHUIS aan de Laan, waarop ren groot gedeelte der koopsom als hypotheek gevestig kau blgven. Adi»B A. VAN PELT, Weezenstraat 73. TE KOOP een eikenhout-geschilderde Kast, lang 2.40 M., hoog 1 M., diep 0.60 M. (met 4 deurtjes en 10 diepe laden), waarop een PLANKENKAST, lang 2.40 M., hoog, 1.50 M. en diep 0.30 M, met tien Planken. Gediend hebbende als opstand in een winkel. Adres: Drnkkerg van dit blad. HOOIHANDEL. Vanaf heden weder late kwaliteit HOOI verkrijgbaar. Molenstraat. - M BAKKER. WOONHUIZEN UIT DE HAND TE KOOP. Adres: K. ZEEMAN, Oostslootstraat 48. VERSCHENEN: Nieuwe Kaapt van HELDER. Schaal 1:6000. Met uitbreidingsplan en Bijkaartje van Huisduinen PRIJS f 1.25. Verkrijgbaar by iedereo Boekhandelaar en by de Uitgevers J. C. DUINKER en C. DE BOER Jb. on andere toeroemde Firma's. Zaterdagavond nieuw Programma. Entreele rang 75 ct., 2e rang 50 ct.. 3e rang 30 ct. Plaatsbespreking van II tot 2 uur. Zaterdagmiddag 2 uur Entree: 50 ct., 25 ct., 15 ct. ar gr •xrm H>EI BIXJETTBN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 1