Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" Burgerl. stand gem. Anna-Panlowna, GEMEENTERAAD ÏAN A.-PAULOWNA, van Zaterdag 7 December 1907. Wieringen. In de j.1. Woensdag gehouden vergade ring van de commissie tot voorbereiding van gezinsverpleging alhier is men tot de conclussie gekomen dat zulk een instelling alhier met het oog op de kosten, zal blijken geen levensvatbaarheid te bezitten, zoodat voorloopig geen stappen meer in die richting zullen worden gedaan. A.s. Zaterdagavond 7 dezer zal ten huize van den heer A. de Haan worden aanbe steed het uitvoeren van het noodige grond werk tot het maken van een ijsbaan voor de IJsvereeniging Wieringen. De zangvereeniging gExcelsior" zal op 14 en 21 December a.s. een uitvoering geven. Behalve eenige zangnummers bevat het pro gramma «Alles voor moeder", dramatische schets in 1 bedrjjf door J. C. de Vob en ,Een noodlottige dag" dramatische noncens in 2 bedrijven door F. Maerlant. Het veefonds «Helpt Elkander" verloor in de afd. Rundvee, gedurende het halfjaar van Mei tot November 1 stuks vee, in ver band waarmee de premie werd bepaald op f0.35 per verzekerde f100. der maand November 1907. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD Pieter Kos en Trijntje Blom. GEBORENReier, z.v Tennis Schoen en Maria Slikker. Johannes, s.v. Hendrik van Doorn en Neeltje van IJsendoorn. Maria Cornelia, d.v. Cornelis Rol en Anna Kalf. OVERLEDENAagje Glas, 58 jaren en Elisabeth de Jong, 6 maanden. op Dinsdag 3 December 's morgens 10 uur. Afwezig de heer de Graaf, met kennisge ving. Voorzitter de Burgemeester, de beer C. Wijdenes Spaans. Na opening der verga dering, lezing en goedkeuring der notulen, deelt de voorzitter mede le. dat eene nieuwe vlag is aangeschaft, zal bij feestelijke gelegenheden vanaf den toren waaien 2e. de verordening op den kinderarbeid is door Ged. St. goedgekeurd, evenals de wijziging van het salaris van den secreta: 's 3e. De 28 visschersvaartuigen in de: 9 gemeente moeten voorzien zijn van een num- mer en de letters A.P.; 4e. De heeren Dekker en Hartog hebben eene dankbetuiging gezonden voor het ver hoogde salaris. Goedgekeurd en vastgesteld worden: Sup pletoir kohier hoofdelijken omslag op f 119,75 en idem hondenbelasting f9,50. Voorzitter brengt ter tafel, voorwaarden van aanbesteding van het pontveer aan de Kooi. Deze zijn reeds door den Minister goedgekeurd. De oplevering moet geschieden 1 September 1908. De raed keurt de voor waarden goed, zoodat aanbesteding spoedig kan volgen. Met algemeene stemmen wordt besloten tot onbewoonbaar verklaren van 4 woningen op den Dijk, voor 1 Mei 1908. Eene bijzondere subsidie van f 500 voor het onderwijs kan door hot Rijk niet worden toegestaan, zoodat de begrooting 1908 moet gewijzigd worden. Aldus geschiedt. Besloten wordt 1 proeflantaarn s an te schaf fen en deze te plaatsen bij do Wipbrug. Voor de berging van de registers van den burger lijken stand zal een brandkast worden aan geschaft. Vastgesteld wordt: wijziging der verordening tot heffing van leges. Voor een huwelijk op een werkdag voormiddag moet betaald worden f5.op een Zondag of Christelijke feestdag f 10.Op Vrijdag ge schiedt dit kosteloos. Bouwen of verbouwen tot een bedrag van f 100f 1.f 100tot f500 f2.— f500— tot f1000- f3.— f 1000— tot f2000f5.boven f2000f 10.De heer Dekker heeft te keDnen gegeven ont heven te willen worden van het opzichter- schap over de begraafplaats, wanneer het bezwaarlijk is, dat de opzichter te Ewjjckaluis woont. Na bespreking wordt de heer Dekker van die betrekking ontheven en benoemd in zijne plaats de heer Mees. Uitvoerig wordt ge sproken over den aanbouw van een school lokaal to Breezand en te Kleine Sluis of aan één van deze 2 scholen. Voorzitter krijgt tc ^stemming met den hoer Dekker den toe stand op te nemen en een plan te ontwerpen. Thans bespreekt voorzitter eene nieuwe ver ordening op de heffing van den hoofdelijken omslag volgens progressie. Uitvoerig en hel der wordt deze verordening uiteengezet, waar aan ten grondslag ligt dat zy, die de groot ste inkomsten hebben, naar verhouding meer betalen dan personen met kleinere inkomsten. Door voorbeelden wordt een en ander toege licht. Niemand heeft tegen deze belasting bezwaar, zoodat in eene volgende vergade ring deze zaak vastgesteld zal worden. Naar aanleiding van het nieuwe reglement op 't armbestuur, wordt dit college opnieuw benoemd. De aftredenden, worden allen her benoemd. Hierna sluiting onder dankbetuiging voor de aangename samenwerking.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 5