Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje". WOENSDAG I JANUARI 1908. Wieringen. De afd. Wieringen van de schippersveree- niging .Schuttevaer" vergaderde op Zater dag 28 Dec. 1907 s avonds 7 uur in 't lokaal van den heer C. Koorn, tegenwoordig slechts 12 leden. De voorzitter, de heer Obreen, opende de vergadering met een woord van welkom aan de belangstellende ledenhet had spreker aanvankelijk leed gedaan, dat er aan den Oever een afdeelingvan .Schut tevaer" was opgericht; by nadenken kon Z.Ed. het toch ook billyken dat men de voorkeur gaf aldaar de vergadering te hou den, en alzoo besloten was een afdeeling te stichten. De notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen, werden onveran derd goedgekeurd. Door den voorzitter werd een klein verslag gegeven van de werkzaam heden der vereeniging in het afgeloopen jaar. Uit de rekening en verantwoording door den penningmeester gedaan, bleek er een ontvangst van f 39, een uitgaaf van f 23,626, alzoo een batig saldo te zyn van f 15,376. Dit saldo werd bestemd voor het zenden van een afgevaardigde ter algemeene ver gadering. De heer C. Duinker deed het voor stel een verzoek te richten tot de bevoegde marine-autoriteiten om een baken op het einde der vangdam van de haven van het Nieu- wediep te plaatsendoor den heer P. Kaan werd verzocht om de palen op te ruimen aan de kan ten van het N. H. Kanaal tusschen Alkmaar en de brug te West Graftdijk, alsmede de verlichting der vlotbruggen in genoemd kanaal niet tedoen veranderen. De heer Jongkind zou wenschen dat er door de brugwachters des nachts een sein gegeven werd, wanneer zij zich op de brug bevinden, b.v. door met een wit of rood licht eenige teekens te geven, en aan het gemeente-bestuur van Utrecht te verzoeken om iets vlugger door de bruggen op de Ca- tharijne Singel te kunnen varen. De heer J. Dekker verzocht eenige ver betering in het betonningstelsel en verlich ting op de verschillende meren in de provincie Friesland, en steun te verleenen aan de visschers te Kolhorn, in hun verzoek tot het verkrygen van een stuk remmingwerk aan een der havendammen te Kolhorn. De heer S. Dekker zou nog eens voor de zooveelste maal een gasboei op de Robbehoek willen verzoeken. Tot afgevaardigde voor de alge meene vergadering te Zwolle werd gekozen de heer Jan Dekker, en tot dienB plaatsver vanger de heer M. de Haan. Niets meer aan de orde zynde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Naar wy vernemen is te Oosterland opge richt een vereeniging «Oosterlandbelang."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 3