Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje. Gemeenteraad van Anna Panloina. Zaterdag 21 Maart 1908. op Dinsdag 17 Maart 1908, 'b morgens 10 u. Afwezig de heeren D. C. Rezelman en G. H. Geerligs, beiden wegens ongesteldheid. Voorzitter de Burgemeester, de heer C. Wy- denes Spaans. Na opening der vergadering, lezing en goed keuring der notulen, deelt voorzitter medo, dat de pont aan deu Kooi is aangenomen door den heer v. d. Sterr, te Helder, voor f 10983 en dat van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen de begrooting voor 1908 en de in de laatBte vergadering vastgestelde verorde ningen. Hierop volgt de bespreking van het steenkolenverbruik aan de 3 scholen. In school 2 wordt het minst gebruikt dan volgt echo )1 3 en daarna school 1. De bevolking is ge stegen van 3292 tot 3319. Ontvangen zgn de verslagen van de schoolcommissie, van d) commissie tot wering van schoolverzuim en van de gezondheidscommissie. Naar aanleiding van 't eerste deelt voorzitter mode, dat B. en W. het plan hebben inplaats van de vrije .Zaterdag een vrije Donderdag te geven voor 't ontvangen van handwerk- en godsdienst- onderwas. Hierna volgt salarisregoling der onderwij zers. B. en W. stellen voor voor onderwij zers aanvangssalaris f 575, na 5 dienstjaren f 675, na 10 dienstjaren f 750, na 15 dienst jaren f 825, na 20 dienstjaren f 900. Ver goeding woninghuur f 50. Voor hoofden van scholen aanvangssalaris f 1000, na 5,10, 15 en 20 dienstjaren achtereen volgons f 1050, f 1100, f 1150 en f 1200. Voor 't geven van berhalingsonderwijB ontvangt 't hoofd f 0.70, de onderwijzer f 0.60 per nur. Voorzitter licht deze voorstellen tOo. Het salaris der onderwijzers zal dan f 75, dat van de hoof den van scholen f 150 boven 't wettelijk mi nimum zijn. De verhoogde rijksbijdrage wordt geheel aan de salarissen der onderwijzers besteed. Jaarlijks betaalt de Gemeente er f 10 bij. Na bespreking wordt deze regeling met algemeene stemmen goedgekeurd Zij treedt iu werking 1 Januari 1908. Vervolgens wordt nitvoerig gesproken over 't vergrootèn van de school te Breezand. in beginsel wordt besloten 1 lokaal bij te bouwen. Het Dagelijksch Bestuur zal de zaak verder voorbereiden en met bepaalde voorstellen komen. Aan het R^jk sal eene buitengewone bijdrage worden gevraagd. Aan den heer H. Wychman wordt tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als onder- wijier aan school 1 wegens zijne benoeming te Helder. Tot onderwijzer met verplichte hoofdacte aan school 1 wordt bij acclamatie benoemd de heer A. de Boer, iDgang 1 Ja nuari 1908. Tot lid vau de commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer C. Listtot opzichter over de begraaf plaats de heer C. Keyzer en tot opzichter over 't werk aan de Kooi de heer J. A. Vonk te Zandvoort. Vervolgens worden de stem bureaus benoemd. Het kohier van de honden belasting wordt vastgesteld op f 318 Na eenige bespreking wordt besloten voor de kinderen van wijlen den heer H. Lelie eene vergoeding van ten hoogste f 85 te geven. Op 't adres van den besteller Broeders om eene toelage van f170 wordt afwijzend beschikt. Eene reclame hoofd, omslag zal in comité worden behandeld. Rondvraag. De heer van Mullem vraagt inlichting omtrent eene verleende vergunning. Voorzitter deelt mede, dat volgens de wet deze vergunning mocht worden verleend. De heer Bakker informeert naar onde schoolbanken te Breezand on verkrijgt de toezegging, dat het hekje bij 't bruggetje aan de onderhuurt zal berBteld worden. Hierna sluiting onder dank betuiging.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 3