MARINE. Openbare Bijeenkomst "EREENIGIl Helders Mannenkoor. Marine en Leger. Stoomvaartberichten, Marktberichten. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Vervolg der berichten. Uit den Omtrek. Bnrgelijke Stand der gemeente Texel, Advertentiën. in de Doopsgezinde Kerk op Maandag 30 Maart, DE ZEKERHEID YAN GODSBESTAAN. Openbare Vergadering, de heer F. W. FILARSKI, van Amsterdam. v. d,TENORPARTIJEN. Algemeene Repetitie. VERPLAATST. A. B. Openbare Aanbesteding, Klaveren Vrouw, Schouwburg „CASINO". TooneelvereeDiging „Mis t, Minrik". Zijn meisje komt uit. Gem&gd een nette DAGDIENSTBODE. Gevraagd een zindelijke Dienstbode, Een WERKSTER gevraagd. Ingevolge Koninklijk besluit wordt Hr. Me. inetructiesohip /Nautilus" met 1 April a. s. te Hellevoetelnis uit dienst gesteld, en de commandant van dien bodem, de kapitein-lui tenant ter see F. Bauduin, met voormelden datum eervol van het door hem gevoerde be vel ontheven. Hr. Ms. panteersohip rHeemskerck" wordt 22 April a.8. te Amsterdam in dienst gesteld. De luit. ter zee der 1ste kl. F. C. Brast en de Init. ter zee der 2de kl. J. 6. van der Laan worden met 7 April a.a. geplaatst in de rol van Hr. Ms. instrnctiesohip Van Ga len" en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. opnemingsvaartuig .Raaf', eerstgenoemde als belast met het bevel, terwijl de luit. ter see der 2de kl. L. Keers met dien datum wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. monitor jrHeiligerlee". De adjunct-machinist G. M. Fey, dienende aan boord van de iHeiligerlee", heelt te Helle- voetsluis met zeer voldoenden uitslag het examen voor machinist afgelegd. De plaatsing by de conservatie te Helle- voetsluis, van den machinist A. M. F. Brink man op 11 April a.s., is ingetrokken; ter syner vervanging wordt met dien datum aldaar geplaatst de machinist W. Brouwer. De adj.-machinisten K. W. v. d. Veen en G. J. M. Verbeek sijn te Hellevoetelnis, na gehouden htrexamen, geslaagd voor machinist. Gerepatrieerd per part. s.b. «Koning Willem III" en geplaatst aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord, en 6 April op non- nctiviteit gesteld machinist K. J. Metz. Gerepatrieerd per part s.s .Koning Willem III", uit Ooit-Indië en geplaatit un boord Hr. Mi. Wachtiebip te Willeinioordbootemaa R. van der Meulen. Overplaats inga n. Alet 1 April. MaehinUt C. M Selter, van non-actief op Br. Ms. «Friesland", idem H. J. Lindenkovius, van .Frieiland" op .Msrnix". Met denxelfden datum. Hoofdmaekiniet J. van Eek, van «Zeehond" op conservatie werf te W.o.; machinist F. A. Bonman, van idem op Wachts. te A.d.idem L Bonter, van idem op vMarnix"; idem D. Ouweband, van idem op idem. Met 21 MaBrt. Hoofdmachiniit B. Grandia, van oBelIona" op werf te Willemsoord; en met datum van 1 April, dezel'de, van W.o. op «Dolfijn". Met 1 April. Machiniat W. J. M. Savalle, van «Mom", op .Dolfijn"; idem C. J T. Schoonenberg, «Volkan" op idem; en idem K. W. van der Veen, non-astief op .Mota". Met 11 April, (onder intrekking hunner vorige «temming)lloofdmacbiniat W. v. d. Gaag, van verlof ogconservatie werf te W.o.; maehiniitW. Brouwer, vnn verlof op conservatie te Helvoetidem A. M. F. Brink- wan, van verlof op „Mornix". Met 1 April. Bootaman v.k. M. Sint, van «Zeehond" op Dolfijn" ala ehel d'equipage en idem A. P. W. de Graaf, van idem op Waehta, W.o. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Floret, v. Java n. A'dam, ia 19 Maart Dungeneaa gepaaa. Ambon, v. A'dam n. Java, paneerde 20 Maart Pcrim llembrandt, v. Java u. A'dam, ia lö Mrt. P. de Qalle gep. Oranje, v. Java n. A'dam, vertrok 21 Maart v. Genua. Timor arriveerde 21 Maart van Java te IJmuiden. Kon. Wilh., v. A'dam n. Java, pats. 21 Mrt. K. d. Armi, Bali, v. Java n. A'dam, vertr. 21 Maart van Port-Said. Ceram, v. A'dam n. Java, arriv. 22 Maart te Antwerpen. Grotim, v. A'dam n. Java, arriv. 22 Maart te Sonthampton. Kon.Will.11, v. A'dam n. Java, ia 22 Mrt. Point de Galle gep. .Madnra, arriveerde 23 Maart van Amsterdam te Sabeng. Koninklijke HoUandtche Lioyd. Maasland, vertrok 23 Meert [van Amsterdam naar Buenos Ayrea. Zaanland, van Bnenoi-Ayrei naar Amsterdam, arri veerde 23 Maart te Duinkerken. - Bottsrdamsehe Lloyd. Kar-J, T. J.r. a. S'Jouj, .eitrok 21 Maart v. Padang. Malang, v. R'dam n. Java, vertrok 19 Meert van Snei. Djoqa, van B'dem n. Java, arriv. 21 Maart te Padang. Kediri, v. Java n. B'ddh, vertrok 20 Maart vaa Malta. Rindjani, arriveerde 21 Maart v. Botterdam te Java. Ternate, v. R'dam n. Java, ia 22 Maart Gibraltar gepast. Hoger, vertrok 22 Maart vsn Java naar Rotterdam. Gede, arriveerde 28 Maart van Java te Rotterdam. Goentocr, v. R'dam n. Java, vertr. 22 Maart v. Peria, Sindoro, v. Java n. R'dam, vertrok 28 Maart van Snci. -Solo, arriveerde 28 Meirt van Hambnrg te Rotterdam. Salak, v. R'dam n. Java, ie 22 Maert Gibraltar gepaas. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. WilL V arriv. 21 Maart van Suriname te IJmniden. Pr. Will. IV arriv. 20 Maart v. Weit-Indië te N.-York. Pr. WilL II, v. A'dam n. Paramaribo, ia 22 Maart Qneeunt gepasseerd. met ingang van 1 April tot onderwijzer in den zang benoemd de heer A. J. Lee- wens, plaatselijk muziekonderwijzer. De heer Ds. N. Koers, predikant by de Gereformeerde gemeente alhier, heeft het beroep naar Noordwjjk aangenomen. Beroepen by de Chr. Geref. Gemeente alhier, Ds. J. Boa Hzn., van Leeuwarden. Een begin van brand, Zondagavond ontstaan in den tot pakhnia ingerichten winkel van de »Onnoozele Schaapjes" aan den Kanaalweg, werd met behulp van een Theofakkel zeer anel gebluscht. Bet bleek, dat dit toestel uitnemend en vlug werkt. Langs de straat. Een acrobatische paardrijder. Toe-oe-oe-toetoe toeteretoe toetoe-oe-oe-oeweergalmde gis terenmiddag over het water vau het Helder- sche kanaal. Nogmaals een herbaald krachtig «toe-oe-oe-oetoetoetere toe on de derde brug werd geopend voor het jaagschuitjo, dat de terugreis naar Auna Paulowna zou aanvaarden. De nog jeugdige jager, klain van stuk, maar zoo vlug als een slangenmensoh, had even zyn «adel verlaten en liep met een «henrt haló, heurt 1" naast zjjn getrouwen vierpooter, die blazend en dampend voor een oogenblik herademde na den geduchten trek aan het gespannen lijntje. Maar deze ontheffing van slavernij was van korten duur voor hot strompelende bruintje, want nauwelijks was de brugopeniug gepas seerd, of de lyn werd weder opgepikt, vast gemaakt en gespannen. Het laatste bedrijf w*8 voor den jagers- jongen, en wel het opnieuw plaats nemen op zyn paard, een niet gemakkelijke taak wan neer geen stijgbeugels aanwezig zijn. De jongen echter Het zich niet afschrikken, klom op een paaltje aan den waterkant en nam van daar een vervaarlijken sprong naar bet zadel, dat hjj dan ook bereikte, doch met het gevolg dat een buiteling over den kop hem in het kanaal deed storten. Geheel onder water geraakt, kwam hy gelukkig spoedig boven en kon met een nat pak de reis ver volgen, maar nu in het roefje van de schuit, waar een reserve-jager disponibel was, die zyn acrobatische collega moest vervangen. Na een kort oponthoud klonk wederom het eentonige .toe-toe-oe-oetoeteretoe en voort ging het naar de vierde brug. IJmuiden, 23 Maart 1908. De stoomtrawler ,A. M. 60 Holland VII' strandde Zondagmorgen tjjdeDs dikke mist op de Noorderstrekdam alhier. Des avonds slaagde het vaartnig er in met hoog water op eigen kracht vlot te komen, blykbaar on beschadigd. De sleepboot Ingenieur van Ryn" van de firma Volker Bos werd onderhands ver- kooht aan de heeren Klein en Dekker alhier. Alkmaar, 23 Maart. Aangev. 0 paarden 10. a f 04 koeien en ossen f 140 a 200, 45 vette kalveren, f 40 f 115, per ned. pond f 90 Af 1.165 nuchtere kalveren f 6. k f 20, 4 magere schapen, f 18 k f 28.0 vette id. f a f 196 vette varkens 40 a 51 ct. per ned. pond, 31 magere var kens f 14 a 18. Noord Scharwoude Station. 28 Maart. roode kool le «oort fll.— a f18.—Sa loort f6.60 a f8—, kliiiiers f8.26 a f6.76, gele kool la «oort flS.- u fló.2a loort f 10.— a f 12.kleinere f4. f9witte koel le «oort f 7-—; e f7.60, 2e soort f6.— a f6.26, kleinero f2.60 a f4.—, uien f0.Pc f 1.06. Visscherijberichten. Nienwediep, 20 Maart. Aaogebraeht door trekker» 140 tal baring per tal f -1 a f 8,90. 1 korder met 2 mand kleine schol per mand f 4, 2 mand schar per mand f 2,60. 21 Maart. 6 korden te «amen met 14 mand kleine schol per mand f 4, 8 mand schor per mand f 2,60. Door trekkers 880 tal baring per tal f 8 a f 8,76. 23 Maart. Door trekkers 800 tal haring per tal f 8,06 o f 8,76. 24 Maart, v.m. 8 uur. 260 tal haring per tal f 8, a 1 3,60. Van 20 tot 28 Maart. BEVALLENJ. C. Koller geb. van der Hilt, d. M. Koger geb. Kieseling, i. N. W. J. Dekker geb. Conjjn, d. A. W. Boëieken geb. van Bale, s. J. M. Libbesga geb. Krnso, d. A. Baak geb. Lager.eld, d. M. A. Nien- hnis geb. Vrees, d L. J. Licber geb. Knol, d. M. van Straten geb. Kuiper, d. G. J. Visboek geb. Pels, i. H. Gorter geb. Meijer, x. OVERLEDEN: W. Krjjnen, 07 j. A. E.Pieters, 24j. Helder, 24 Maart. Prins Hendrik zal met de leden van de Byks-Commissie voor het onderzoek der reddingsmiddelen morgenmiddag te ongeveer 5 uur op Ter schelling aankomen en aldaar tot Vrijdag morgen verblijven. Donderdag gaat het hooge gezelschap op gewone boerenwagens naar Oosterend en naar andere plaatsen op het eiland. Vrijdagmorgen vertrekt Prins Hendrik naar hier. De aankomst in de haven wordt tegen 12 uur verwaoht. Precies te drie uur zal Z, K. H. het paleis aan de Buitenhaven weder verlaten en langs Hoofdgracht, Weststraat, Zuid- rtraat en Binnenhaven per automobiel naar Den Haag vertrekken. Wy hopen, dat onze ingezetenen door het uitsteken der vlaggen van hun belang stelling in dit bezoek zullen blyk geven. By de Rijksnormaallessen alhier ia Generaal Booth. Amsterdam, 28 Maart. Hedenmiddag vertrok met den trein van 6.45 naar Ber lijn de gryze leider van het Leger des Heils Generaal Booth. Kolonel Govaers de secretaris Generaal van het Nationale Hoofdkwartier in Nederland begeleidde hem naar Berljjn en zal eveneens de con ferentie bywonen. Omtrent de verdere plannen van Generaal Booth kannen wy modedeelen dat by Yry"dag van Berlyn naar Zwitserland zal vertrekken en te Zurich en Basel openbare samenkomsten zal leiden en in laatstgenoemde plaats een bijeenkomst zal bywonen, van officieren van het Leger des Heils in Zwitserland. Vandaar vertrekt hg weer naar Londen en na een motorreis door Engeland ge maakt te hebben zal hy zich in den na zomer naar Zaid-Afrika begeven. Oempa's naar Indië. Met het Btoomschip «Grotius" vertrokken Zaterdag naar Java een tiental Duitsche muzikanten om in Indië een zwerftocht te maken, zooals ze by voorkeur door ons land doen in het zomerseizoen, al spelende langs den weg den kost verdienende. Door de Maatschappij «Nederland" was hnn een belangrijke redactie verleend op den overtochtsprys, onder voorwaarde, dat zjj tweemaal daags aan boord van het stoomschip muziek geven. 't Zal het groot aantal passagiers van de «Grotius" niet onaangenaam zyn, een zoo prettige afwisseling op de eentonige reis te hebben. Gisternacht is te Amsterdam op de spoorbaan tnsBchen het oostelijk viaduct en seinhuis 2 gevonden het verminkte lyk van een man, die, blykens de op hem ge vonden papieren, aldaar thuis behoort. Meer dan 2200 man beschikbaar. Men meldt uit den Haag Het aantal van hen die zich hebben aangeboden om van April tot Joli onder de wapenen te komen ter aanvnlling van het blyvend gedeelte had gister het ver- eischte eyfer van 2200 manschappen met 100 overschreden. Nieuws op scheepvaartgebied. Het begon er zoo langzaam aan naar nit te zien, dat ook de mooie Nederl. vier- mastbark «Geertruida Gerarda" een plaats zou krijgen op de lange lyst van vermis ten. Maar gelukkig is dit gevaar nu ge weken. Het schip arriveerde 14 Maart, na een reis van 172 dagen, behouden van Port Talbot te Meseillones, op de westkust van Zuid-Amerika. Er was reeds 80 pCt. herverzekering op betaald. Bijzonderheden over de reis zyn nog niet bekend. Thans is te Londen 5 pCt. herverzeke ring betaald op het te Alblasserdam thuis- behoorende fregatschip «Adriana", kaptein Bruyn, dat 12 Dec. van Antwerpen naar Valparaiso vertrok. Tuchteloosheid Wy leien in een Van Dag tot Dag-arti kel in het «Handelsblad": Diepen indruk heeft alom gemaakt wat wy hebben medegedeeld omtrent de schan delijke wyse, waarop de kwajongens van Amsterdam, onverhinderd en straffeloos, met scheldwoorden, verwenschingen, gegil, gefluit, gesis en een hagelbui van steenen week aan week beleedigen en aanranden de onbereden officieren van het garnizoen, die een oefenings- rit door de stad doen. Bakkersknechts en boodsohaploopers deden mee. Ze wilden helpen toonen, hoe ons volk het meest tuohtlooze der wereld is. Maar de straatschenderij wordt xoo erg, dat de ordeUevende burgers thans eischen dat de Staat iets doe. Want de hoofdschuld voor 's volks tuch teloosheid drukt op den Staat, De Staat maakt het der politie onmoge lijk de burgery beschermen. Do langsamo rechtspraak der kantonge rechten belet elk flink optreden 1 Het is nu sinds veertig jaar, dat ik tel kens aandring op invoer van snel recht. Den eersten keer deed ik het in 1865. Te ruggekeerd uit Engeland, wees ik er in dit blad op, dat Londen, welke stad met mil- lioenen ingezetenen natuurlijk evenzeer kwa jongens heeft als Amsterdam, zyn kwajongens door heilxame tncht verhindert kwade jongens te worden. En die tucht wordt voornamelijk geoefend door het snel rechtspreken van den politie rechter 1 On«e Londensche correspondent verhaalt dit nu nog eens «Een jongen, die in Londen op straat schenderij wordt betrapt, of omtrent wiens »odrag in een buurt by de politie 'wordt ge daagd, wordt naar het politiebureau gebracht en nadat proces-verbaal is opgemaakt, onder een of andere borgstelling weggestuurd. «Den dag daarna moet hij voor den politie rechter komen. Soms komt hy er met een berisping af, soms met een boete. Is de over treding ernstig en is hy beneden de 14 jaar, dan wordt hy voor eenigen tijd naar een industrial school gestnnrd. «Lijfstraffen worden op de politiebureaus illeon toegepast op kinderen, die onder de 14 jaur oud cyn en zich aan een of andere ernstige overtreding schuldig maakten. .En ik zou met de gard' ons jong ge spuis eveneens willen gedisciplineerd hebben". Het hoofd afgesneden. In een touwslagery te Brussel boog een ze vontier. jarige arbeider zich te ver over een machine, met het ongelukkig gevolg, dat zyn hoofd tusschen de raderen terecht kwam en letterlijk van den romp afgesne den werd. Het hoofd werd tegen de zol dering geslingerd en viel toen voor de aodere arbeiders neer, die eerst daardoor van de vreeselyke gebeurtenis op de hoogte gebracht werden. Het Tjjdschrift voor Geneeskunde ontleend aan de Lancet het volgende over het gebrnik van pens in Engeland: Volgens een rapport van mr. Mac-Fadden aan de Local Governement Board vormt de pens, welke bestaat nit de spierlagen van de pens, boekmaag, mats en rectum van bet rund, een veel gebruikt voedsel vooral van lieden met slechte tanden. Vroeger werd de pens by den slager ge kocht en thuis gekookt. Nn wordt zij by afzonderlijke penskokers gekookt of genat tigd. Het sljjmvlies wordt afgeschraapt en na twee tot vier nor kokens wordt ook het buikvlies afgestroopt Na in koud water te zyn geweeÜ, wordt de pens kond of warm gegeten. Het verbruik bedraagt 9000 ton Engelsche pens per jaar. Uit Argen tinië wordt de pens bevroren ingevoerd, Deze is spoediger tot ontbinding geneigd dan de inlendsche. Uit Noord-Amerika kómt echter pens met bedenkelijke hoeveelheden boorzunr of sulfiden als conserveermiddel. Hiertegen wordt in het rapport gewaar schuwd, ook omdat men niet zeker is, dat niet reeds in ontbinding verkeerende pens is geconserveerd. Motorboot vergaan. Lub8ck, 23 Maart. Op den «Eatzeburgi See" is gisteravond e«u moioi veerboot ver gaan met veertien passagiers aan boord, slechts vier personen konden gered worden, de overigen zjju waarschynlyk verdronken Scheepeongeluk. Tokio, 23 Maart. De 800 ton metende kuststoomboot «Matsa-maru" zonk heden morgen, ten gevolge van botsing met de «Hideyoshi-maru" in de nabyheid van Hakodate. De kapitein, 43 man der equi page en het meerendeel der 244 passagiers van de stoomboot zyn omgekomen. Gezin PIET BAK. By ondorgeteekendon nog ontvangen G. H. te Ambt-Delden f 2.Afd. Helder d. Ned. Bond van Post- en Telegraaf be ambten «Nerva" f 3.50; K. f 1.— N. N. 0.50. Alles wat aan bovengenoemd gezin recht streeks is toegezonden, is niet verantwoord. Hoogetwaarscbynlyk kan Bak de volgende week weer trachten door handel zyn brood te verdienen. Daarom is dit de laatste ver antwoording. Aan allendie hebben bijgedragen, moreel of financieel, aan het succes in deze, onzen hartelyken dank'. U, Mynheer de Uitgevor, een woord van lof voor de steeds verleende plaatsruimte. Hoogachtend, P. SINJEWEL. H. JOUSTRA. Texel, 22 Maart. By het in Februari 1.1. gehouden examen voor klerk by de posteryen en Telegrafie, dat te 's Gravenhage werd afgenomen, slaagden onze plaatsgenooten, de heeren C. Schaap Sz. en D. Mets. Ruim 200 personen namen aan het examen deel en slechts 20 mannelyke en vyf vrouwelijke aspiranten konden geplaatst worden. Zaterdag ia ook hier het eerste kievitsei gevonden. De gelukkige vinder, do landbou wer H. Dob, in den polder Eierland, ontving voor dat eitje een buitengewoon hoogenpryz van de poeliers Duinker en Co., te Den Borg. Het dure eitje werd, zorgvuldig ver pakt, ten geechenke geboden aan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Texel, 23 Maart. De garnalenpryzen zyn in de laatste week heel wat gedaald, soodat men verwacht, dat weldra schuiten naar de Noordzee sullen trek ken voor de kustviaschery. De leden van de handelsvereoniging «Wilhelmina" zyn zeer voldaan over de uitkomsten der garnalenvia- schery van dit seizoen, inzonderheid over de op de buitenlandsche markten gemaakte pry- zen. Op Texel zyn thans «eer vele kieviten. Bleven deze hier alle, dan zon het getal kie vitseieren heel groot kunnen worden, doch er zyn er vele by, die nog doortrekken naar Noordelyker gelegen broedplaatsen. Wieringen. Eensgezindheid hield j.1. Dinsdag hare laat ste byeenkomst in dit seizoen, de opkomst was vr(j talrijk. Als sprekers traden op de heeren J. Brnnl en L. Berghuis, terwyl ook de heer J. Pols van Medemblik een paar stukjes voordroeg. Tot slot werden opgevoerd het blyspel met rang in een bedryf, Koekoek door W. Mets Ts., en het kamerstukje met zang in een bedryf, «Maar Fritsje" voorge dragen door mej. N. Maas en de heer W. Bruul. Deze stukjes droegen niet weinig bij tot verhooging van de gezelligheid en ver wierven beiden een daverend applaus. De muziekvereeniging Harmonie luisterde dezen avond opterwyl een uurtje dansen het beslnit was. 't Wal in een woord een gezellige avond. Ondergeteekenden betuigen hun harte- lljken dank, aan familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad, voor de vele blijken van belangstelling by hun hnwelyk ondervonden. W. DE BAKKER. H. DE BAKKER—Kriuger. van 14 tot en met 21 Maart 1908. ONDERTROUWDJacob Kalis en Hiltje van Wyk. GETROUWDGeeae. GEBORENMaartje, d.v. Jan Bremer en Martje Boon (Oosterend), Cornelia Emielda Maria, d.v. L. -J. Timmermans en Margaretha Vermne (Eierland), Catharina Pieternella, d. v. Jan van der Poll.en Fenna Pieternella Heerding (den Borg). OVERLEDENGeene. JDen 27iten Maart hopen onze geliefde Ouders ]j NIC0LAAS MAARLEVELD en ELISABETH BUTER, l| hunne 35-jarige Echtvereenlglng te herdenken. Dat zy nog lang i? voor ons gespaard mogen blyven, 'is de wensch van hun ia: dankbare Kinderen, 'i' Behuwd- en Kleinkinderen, f IJmuiden, Maart 1908. Herplaatst wegens misstelling. Den 2den April hopen onze geliefde Oadere Aart dB Jong en Oorotbea Jotepha Kerstlent, hunne 12Vs-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Helder, 24 Maart 1908. Namens hnnne dankbare Kinderen F. J. DE JONG. A. DE JONG. H. P. DE JONG. J. DE JONG. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartelljken dank aan familie, vrienden en kennissen, voor de vele blyken van belangstelling by ons 35-jarig huwelijksfeest, zoo wel van binnen als van buiten deze gemeente, ondervonden. G. v. d. WIELE en Echtgenoote. IJmuiden, 23 Maart 1908. Ondergeteekenden betuigen hnnne harte lljken dank voor de vele belangstelling by het overlijden van hunne lieve Moeder en Hehuwdmoeder ondervonden. Ook onzen hartelyken dank aan H.H. dragers voor de laatste eer onze lieve Moeder bewezen. Helder, 24 Maart 1908. Familie WILNER. Op den 2den April a.s., hopen onze geachte Zwager en Zuster Aart de Jong en Dorothea Joeepha Kerstlens, hunne 121/,-jarige Echtvereeni ging té herdenken. D. M. MOS. G. MOS—Mooijhan. F. J. KERSTIENS. A. KERSTIENS—Bbthlkhem. Helder, Maart 1908. Door Gods goedheid werden wy verblyd met de geboorte van onze dochter CORNELIA J0HANNA. Delft, 19 Maart 1908. C. v. d. VLIET. E* H. v. d. VLIET—Bbeg. Geboren: Oiderika Johanna, dochter van H. DE GRAAF en C. DE GRAAFDe Visser. Helder, 23 Maart 1908. Geboren: Cornelis, zoon van C. GORTER en H. GORTER—Mbijer. Helder, 22 Maart 1908. Op den 17den Maart overleed plot seling te Amsterdam, onze geliefde Moeder en Grootmoeder Mej. de Wed. Julie Christine Batie geb. Querelle, in den ouderdom van rnim 64 jaar. Uit aller naam: J. BASIE. Heden overleed in den ouderdom van 67 jaar onze echtgenoot en va der, WILLEM KRIJNEN. Helder, 21 Maart 1908. Wed. W. KRIJNENGrobnkvkld, Kinderen en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling myn dierbare Echtgenoot en onze Vader, Behuwd- en Grootvader Hendrikus Johannes Flerie, in den ouderdom van 71 jaren. Helder, 23 Maart 1908. Namens Wed. H. J. FLERIE geb. Zon en kinderen. MgKB* Mgn oprechten dank aan allen die my den dag van 19 dezer tot een waren feestdag hebben gemaakt, inzonderheid aan myn patroon, de Firma C. DE BOER Jr., voor het stoffelyk blyk van belangstelling, en myne collega's, het personeel der drnkkery, voor hun prachti j cadeau. Verder myn dank aan H.E musici voor hnn serenade en allen die mj blyken van belangstelling gaven zoowe van binnen als buiten deze gemeente. H. VALKENBURG. DANKBETUIGING. Voor de zóó talryke bewyzen van be langstelling, zoowel van bniten als binnen deze Gemeente, ons op 20 dezer betoond, zeggen wy allen hartelijk dank. A. PEEBEBOOM en Echtgenoote. /leringen, 23 Maart 1908. Een onderwyzer zoent Kennismaking met een beschaafde JONGEDAME. Leeftyd 20 —25 jaar. Geheimh. verz. en verz. Br. onder lett. A Z, bureau v. d. blad. ,De Burgermeester van Helder noodigt ingezetenen uit - in het bijzonder de be-. d® Ho°*dgracht, Weststraat, Zuidstraat en Binnenhaven - om, nu Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden op Vrijdag 27 Maart aB s. in deze ge meente zal vertoeven, door het uitsteken van vlaggen van hunne belangstelling te doen blijken. Helder, 24 Maart 1908. i De Burgemeester" vot ™noemd, TAN STEIJN. Ondergeteekende verzoekt een ieder die iets te vorderen heeft van wylen Mej. de Wed. A. WILNER, ge woond hebbende Louissesteeg No. 3, daar van vóór 1 April kennis te geven. Achterhoofdgracht 50. J. WILNER. Die iets verschut digd is aan de Firma POPPELMANN Co. gelieve daarvan betaling te doen vóór I April a.s. Firma POPPELMANN Co. Namens het Hoofdbestuur der Vereenigiug Nationale Blindenzorg heeft onderge teekende de eer te berichten dat by K. B. van 21 Februari 1908 No. 7 het houden eener tombola is toegestaan. Genoemde tombola zal er eene cyn, waarby van vier nummers één recht heeft op een prys. Het is dnidelyk, dat het doel is een zoo ruim mogelyke opbrengst te verkrygen. De prys der loten is 25 cents. Allen die bereid zyn, aan dit nnttige en liefdadige doel mede te werken, door het verzamelen van prijsjes of het ver- koopen van loten, worden vriendelyk ver zocht zich aau te melden by de Corres pondente voor Helder en Nienwediep Mevrouw BEECKMANVan Cittbrs, Westatraafc 43, welke gaarne pryzen in ontvangst neemt ter verzending en waar ra 1 a.s. loten te bekomen zyn. de. avond. 8 uur, SPREKER: Ds. H. BAKELS, Sohrp.er ,an BOUQUETJE DOGMATIEK. ONDERWERP Kaarten te bekomen a 10 cent by J. C. DUINKER, Boekhandel Spoorstraat. HELDERSCHE LOGE. op ZONDAG 29 MAART, des avonds te 8 uren, in het Lokaal, Sluisdijkstraat 54. Spreker Onderwerp „Het doel van ons leven' Entrée 10 cent. Opsning zaal 71/, uur. Onderofficiers Veresnlging der Zeemacht „Onderlinge Weduwenzorg", Algemeene Vergadering op VRIJDAG den 27en MAART 1908, des namiddags ten 71/, 01*0» hst lokaal Militair Tehult. Punten van behandeling Art. 49 en 50, iugekomeu voorstel enz. HET BESTUUR. HEDENAVOND REPETITIE Donderdagavond a.o. Ballotage. - Be.preking OPKOMST NOODZAKELIJK. HET BESTUUR De Tlmmerwinkel en Metaelaarszaak is verplaats van de le WILHELMINA- DWARSSTRAAT, naar de 2e ROZENDWARSSTRAAT. Aanbevelend, A. HRIJIEi, Timmerman en Aannemer, Wettstraat 115. Op alle werkdagen beschik baar by den heer Jb. KUIPER, te Koegras, de Zwarte Witvoet i Moor H 796 N. P. S. (uitstekend draver) van de Afd.' Helder der H. M. van Land bouw, dekgeld f 10.— a contant. Uw brief ontvangen en ik ben zelf wel voor u aan huis te Bpreken. Schryf gerust uw naam en op welken dag u komen kan. by de Directie der Marine te WILLEMS OORD, op VRIJDAG den lOen APRIL 1908, des voormiddags ten 11 ure, van Het verrichten van Schilder en Behangwerk aan- en in gebouwen van het Maritieme Etablissement te Willemsoord. De bestekken liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's GRAVEN HAGE en by de Directiën der Marine te WILLEMSOORD, AMSTERDAM en HELLE VOETSLUIS, alsmede by de Provinciale Besturen en ter Secretariën van de gemeenten ROTTERDAM en DORDRECHT. Voor zoover de voorraad strekt, zyn de bestekken te verkrygen ter Griffie der Marine te WILLEMSOORD ad of0.20 per exemplaar. Op den 6 April 1908 zullen de noodige aanwyzingen worden gedaan en inlichtin gen gegeven aan hen, die zich op genoemden datum 's morgens ten 10 ore vervoegen op het bu" a van den Hoofdingenieur der Marine te WILLEMSOORD. De inschryvingen op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 5 der Algemeene Voorwaarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zyn in de bus, geplaatst in Direotiegebouw aldaar. Schouwburgzaal „TIV0LI". op Zaterdag 28 Maart 1908. te geven door de Tooneelclnb „PRINS HENDRIK", met welwillende mede werking van den heer P. F. EVERAARD. Opgevoerd zal worden Blyspel met Zang in één bedryf. Voorts diverse hoogst komische Voor drachten, Duetten, enz. O a. „Eene Liefdesvepklaping", door den heer EVERAARD en mej. TE PAS. LACHEN 1 LACHEN NA AFLOOP GROOT BAL Muziek van hetTivoliorcheet. Introductie's verkrygbaar a 10 cent by den heeren VAN TWISK, «Tivolibar", KOKELAAR, Kanaalweg, café TOELAST, Spoorstraat en op den avond der uitvoering aan de zaal. Gereterv. plaatsen 25 ct. Zaalopening 7 nar. Aanvang 8 uur. ZONDAG 29 MAART a.s., opvoering van Indisch Tooneelspel in drie bedryven. IVa afloop "RATz. Entree le rang f0.50. 2e rang f0.25. Geintroduceerden verplicht progTammal5 ct Introducties by de leden verkrygbaar. Kaarten verkrygbaar op den speeldag van 2—4 nur en des avonds aan het loket. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. Een flinke DAGMEID gevraagd. Adres: Dykstraat 44-46. Adres Dykstraat 16. niet beneden de twintig jaar. Loon f 2.25 per week. AdresJAN IN 'T VELTSTRAAT 38. GEVRAAGD tegen half April eene Dienstbode als Meid-alleen, in een klein gezin. - Zich aan te melden by Mevr. VAN RIJN VAN ALKEMADE, Hoofdgracht 33. GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode, niet beneden de twintig jaar. AdreB: Westgracht 88. Adres: Bnrean van dit Blad. ATELIER. Wordt gevraagd een net Meisje, goed bekend met de trapnaaimachine, en zelfstandig kunnende werken, (voor stuk werk.) AdreaBureau van dit blad. Gevraagd een WASCHVH0UW, die de wasch by zioh aan huis kan behan delen. Adres: Kanaalweg 30a.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2