Bijvoegsel van ,,'t van Woensda Vliegend Blaadje", 13 Mei 1908 Anna Paulowna. Zaterdag 9 Mei, 's avonds half acht, ver gaderde in Veerborg 't Departement van 't Nut. Tegenwoordig 14 leden. Na opening door den voorzitter, den heer J. Oostra, le zing en goedkeuring der notulen, stelde de heer de Bruijne voor, de pers niet toe te la ten. In stemming gebracht, bleek alleen de heer de Bruijne er voor te zijn. Aan de orde was 1. Verslag Nuts bibliotheek, uitgebracht door den heer K. L. van Gorkom. In den afgeloopen winter zijn aan 144 lezers uitge reikt 2250 boeken Door aanschaffing van moderne boeken is de bibliotheek zeer voor uitgegaan. De voorzitter dankt de 3 biblio thecarissen voor hunne bemoeiingen. 2. Begrooting Departement. Vermoedelijk zullen de ontvangsten bedragen f 172 en de uitgaven f 150. De heer Jb. Bakker stelt voor de uitgaven voor de leesavonden van f 60 te verminderen tot f 40. Na bespreking aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, 3 blanco 3. Behandeling van de beschryvingsbrief voor de algemeene vergadering. Dit levert geen stof voor debat. De afgevaardigde ver krijgt vrij mandaat. 4 Regeling leesbeurten. Eene lezing zullen houden de heeren D. C. Rezeltoan en N. Raap en eene bydrage de heeren Jb Bakker, P. D. Rezelman en J. Oostra. 5. Verkiezing Bestuurslid Departement. Bij 2e vrije stemming wordt gekozen de heer D. C. Rezelman, die de benoeming aanneemt. 6. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt gekozen de beer G H. Geerligs en tot plaatsvervanger de heer D. C. Rezelman, die beide de benoeming aan nemen. 7. Rekening en verantwoording van de spaarbank. Op verlangen van de inleggers is naar de Boerenleenbank overgegaan f 510,22' en aan de inleggers uitbetaald f 1448,10'. De geldswaardige papieren der spaarbank hebben bij verkoop opgebracht f7624,85'. Hei saldo der spaarbank bedraagt f 581,54. De heer Ehrman brengt rapport uit over het nazien dezer rekening, verklaart dat alles in volmaakte orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring. Aldus geschiedt met algemeene stemmen. 8. Het BeBtuur stelt voor het saldo van de spaarbank in de Kas van 't departement te storten, met de bepaling dat het afzonder lek zal worden beheerd. Hierna treedt de voorzitter in eene uitvoerige beschouwing van de werkzaamheden van 't laatste spaar- bankbestuur en de vroegere bestuursleden en dankt deze heeren in warme bewoordin gen voor hunne werkzaamheden. De tegen woordig zijnde bestuursleden danken weder- keerig den voorzitter voor het gesprokene. Tot eerelid van 't Departement wordt geko zen de heer G. H. Geerligs. 9. Mededeelingen. Ingekomen is een ver zoek van het hoofdbestuur van 't Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en va cantie-kolonieB en van „De reizende biblio- theken"om geldelijken steun. Beide geweigerd. Hierna sluit de voorzitter onder dankbetui ging de vergadering. Voor de betrekking van onderwijzer aan school 1 hebben zich 2 sollicitanten aange meld. Tot tydelyk onderwijzer aan school 1 is, met ingang van 11 Mei, aangesteld de heer J. A. Hofkamp te Amsterdam. De wipbrug over de van Ewycksvaart zal voor een groot gedeelte worden vernieuwd. Het bovendeel zal worden verbreed en ve - hoogd, omdat de passage met hooi en stroo- wagens wel eens moeilijkheden ondervond. Van 18 tot en met 27 Mei is het verkeer met voertuigen over deze brug gestremd, evenals de doorvaart van schepen met «taan den mast. Donderdag 7 Mei vergaderde de afd. Anna Panlowna van de Holl. Maatsch. v. Land bouw in Veerburg. Na opening door den voorzitter, den heer P. Kaan, lezing en goed keuring der notuleD, deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen 1. Een schrijven van den heer Overzee, dat hij weder hersteld is en genegen is eene lezing te houden over kaas-controle. 2. Mededeeling van den heer G. Brands, dat hij in deze vergadering geen punt zal inleiden, doch in eene volgende vergadering. 3. Eene kennisgeving, dat te Hoorn aan het rijksproefstation is aangesteld tot contro leur de heer J. C. Mastbergen. 4. Een schrijven van 't hoofdbestuur over de oprichting van een cnrcus in vee- of paardenkennis. Voorzitter deelt mede dat men zich voor eene cursus in paardenkennis tot een rijksveearts heeft gewend en dat aan 't Rijk f 100 subsidie zal worden aangevraagd. 5. Eene aanbieding van een landbouwwet- boek. Voor 't archief zal een exemplaar aan geschaft worden. 6. Een brief van de afd. Texel, met ver zoek een of meer medailles beschikbaar te stellen. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Een schrijven van 't hoofdbestuur om thans chilisalpeter te bestellen voor 't voor jaar 1909, omdat nu dit artikel goedkoop is. Het centraal Bureau van 't Ned. Landbouw- comité belast zich met beBtelling. Prijsopgave zal worden gevraagd aan genoemd comité. Het verslag der Algemeene vergadering kon niet worden uitgebracht, wegens onge steldheid van den heer J. A. Kaan. De heer N. Raap bracht verslag nit over de land- bouw-wintercursus. Op 18 Oet. 1907 was de cursus begonnen met 15 leerlingen, waarvan 2 zich hadden teruggetrokken door den groo- ten afstand. In tegenwoordigheid van RijkB- landbouwleeraar en de Commissie van toe zicht was de cursus den 15 April jl. geëin digd. Alle leerlingen werden tot de 2e klasse bevorderd. De ontvangsten bedroegen f276,60, de uitgaven f 284,50. De heer C. D. Rezelman deed rekening en verantwoording betreffende de proefvel den. De ontvangsten bedroegen f 104,02', de uitgaven f 103,55. Totaal in kas f 109,28 De bescheiden, nagezien door de heeren G. H. Geerligs en G. Brands, werden in orde bevonden, waarna de rekening onder dank betuiging werd goedgekeurd. By de rondvraag gaf de heer G. Brands te kennen of eene varkens-fokvereeniging in deze gemeente niet op hare plaats zou zijn. In de Septemhervergadering zal hierop-terug- gekomen worden De heer Raap gaf in over weging in den aanstaanden zomer graankwee- kerijen te gaan bezichtigen. De heer H A. Kaan drong aan op het zoeken van best zaaizaad. Hierna sluiting onder dankbetuiging voor de tegenwoordigheid.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 5