lfilfSli J. J. M. SMIT, Kanaalweg 137-138, Spoorstraat 106. VERTEGENWOORDIGER. MARINE China-Zendingsavond DE ROOM-GIST-FABBIEK ,1 OOIEYAAR", KANAALWEG 137-138. Filiale Ondergoederen SPOORSTRAAT 106. Groote lenze laetasie Paletots iet lossen ee aaeliggentlei rei Enorme keuze in PELTERIJEN. GaetteeeD ie Kort ee lang tricot glacé, Peao Ge Snede ee Geteste lliwerloop Tan 1 Laittécl eit Tyrol Vraagt ziehtzeoilingp. Siaapsokjes. voor koude voeten Advertentiën. Ontvangen: voor g s. St. Nicolaas. DE BOER-KORVER, Openbare Verpachting SPOELING, Donderdagavond 5 November a.s. te 8 uur zal in het gebouw der Evange lisatie in de Palmstraat een L. P. M. KOK, te Delft, zoekt voor Helder en omstreken een actief persoon of firma, genegen het AGENTSCHAP van haar prima fabricaat op zich te nemen. Lange en korte pluche Paletots. Zwarte, brnine en groene fluweelen MANTELS van af f 16.50. Zwarte en gekleurde laken PALETOTS van af f 12.50. Japonnen in alle kleuren en prijzen. Blouses, Costuum- en Onderrokken. GEHEEL NIEUW 1 RUCHES IN ALLE KLEUREN. Bijzonder mooi is onze collectie Japon- en Blousestoffen en Flanellen. VRAAGT STALEN! In alle genres brengen we thans de laatste Nouveauté's, die gedurende het seizoen uitkomen. Ons filiaal Ondergoederen SPOORSTRAAT 106, kan alles wat dit vak betreft, aanbieden in werkelijk lage prijzen. f 0.55 per paar. Eenige Specialiteit in complete Uitzetten PRIJSCOURANT OP AANVRAGE. beambte is belast, absoluut niet medebrengen, dat hij verplicht zou zijn ons modedeelingen te verschaffen en hij dit louter deed en doet uit belangstelling en ambitie voor de zaak, waaraan hij verbonden is dat dus de gedachte zelfs aan .omkoope- rij" priori eene ongeremdheid schijnt. Wat dan ook gebleken is Want inderdaad is bedoelde beambte dezer dagen op grond van de gewekte vermoedens door den rechter-commissaris gehoord maar na 't eerste verhoor is hem te kennen gege ven, dat men hem misschien als getuige nog eens noodig kon hebben, maar dat hy ove rigens voor deze zaak vermoedelijk niet meer uit zyne bezigheden zou worden geroepen." Scheepsrampen. Rotterdam 31 Oct. Volgens Bureau Veritas zijn in de maand Sept. 43 zeilschepen ver gaan (hieronder is begrepen 1 zeilschip, waar van nadere berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt. Verdeeld als volgt8 Ame- rikaansche, 10 Engelsche, 5 Fransche, 2 Ita- liaansche. 1 Nederlandsch 6 Noorsche, 3 Russische, 5 Zweedsche, 1 Deensch en 2 Grieksche. In hetzelfde tijdvak zyn 28 stoomschepen vergaan, (hieronder is begrepen 1 stoomschip waarvan nadore berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt.) Verdeeld als volgt3 Duitsche, 2 Amcri- kaansche, 1 Belgisch, 14 Engelsche, 1 Spaansch 1 Oostenryksch, l Italiaansch, 2 Japansclie en 3 Noorsche. De oorzaken waren van de zeilschepen stranden 17, aanvaren 2, brand 1, zinken 9, verlaten 3, afgekeurd 10 en vermist 1 en van de stoomschepen: stranden 17, aanvaren 3, zinken 2, brand 2, afgekeurd 3 en ver mist 1. Vele kleintjes, die een groote maken Bij de behandeling van do gasfabriekbe- grooting in den Uaagschen gemeenteraad werd een amendement-Hoejenbos, om den prys van het muntgas met een halven cent te verlagen dé wethouder Janse betoogde dat dit per gezin wekelijks slechts 4 cent zou uitsparen, doch dat de gemeente f20.000 zou schade lijden verworpen mef 22 tegen 13 steramen. Op grond daarvan stemden nu de heeren Hoejenbos en Ter Laan tegen do gasfabriekbegrooting, welke door de overige leden werd goedgekeurd. Het hypnose-proces Voor het kantongerecht te 'b Gravenhage zal 2 Nov. a.s. in de civiele terechtzitting een in menigerlei opzicht hoogstbelangryk proces worden behandeld. Men zal zich herinneren, dat in den zomer van het vorige jaar de ingenieur jhr. v. Benthem van den Bergh te Scheveningcn, in het openbaar de party heeft opgenomen Van do kunstschilderes mej. Sophie Hirsch- mann te 's-Gravenhage, die, volgens haar mededeelingen, gedurende ongeveer 20 jaren zou verkeeren onder den hypnotischen invloed van den heer Otto Muller, een der leden van het Berlijnsch Philharmonisch Orkest, dat in het Kurhaus te Scheveningen uit voeringen geeft. Naar aanleiding van die gebeurtenissen is door de justitie te 's-Gravenhage een strafrechterlijk onderzoek ingesteld, zoowel tegen mej. H. als tegen jhr. v. B. v. d. B. en een van diens vrienden, den hcor J. v. d. Chijs. Hoewel dat strafrechterlijk onderzoek reeds meer dan een jaar geleden is aangevangen, heeft de officier vau justitie tot dusverre geen der aangeklaagden voor de rechtbank gedagvaard. Pe heer Otto Müller heeft nu, ten einde te worden hersteld in zijn eer en goeden naam, de 3 voornoemde personen voor ge noemd kantongerecht gedagvaard, daarbij stellende, dat de tegenover hem geuite be weringen lasterlijk en beleedigend zyn. De pruik als menschenredder. Vrijdagmorgen was de stoomtram, komende uit Raamsdonksveer, ter hoogte van ne Vier Winden, onder Oosterhout, toen een reiziger uit de tram sprong, ten einde met een kennis, die op Dongen aanging, mede te rijden. De man viel, wijl de tram in volle vaart was en rolde over de keien, waarbij hij voornamelijk aan handen en knieën gewond werd. Een juffrouw, het geval ziende, gildeConducteur, conduc teur! ze ryden dien man het hoofd af!', Gelukkig was dit echter niet het geval, doch do sierlijke pruik van den reiziger was een welkome prooi der wielen, die het voorwerp van kunst en smaak op erbarmelijke wyzc toetakelden. Toch nog beter de pruik dan het hoofd. (D. v. N.) De „Yarmouth." De gezagvoerder van het stoomschip ,Fred- heira,' Zaterdag te Huil aangekomen, rap porteert, dat hij Dinsdagavond om tien uur, toen hij op ongeveer 2 mijl Z.W. het Gub- burd-vuurschip passeerde, een 20 a 30 stuks wrakgoed oogenschijnlijk balen katoen heeft waargenomen. Hij hoorde een man, die zich aan het wrakgoed had geklampt, luid schreeuwen, doch door de duisternis en hooge zee kon hij den toestand niet bepalen. Hijj bleef nog twee uur in de nabyheid en zette daarop de reis naar Huil voort. Zooals wij reeifs vroeger gemeld hebben bevonden zich aan boord vun de «Yarmouth" 22 man, bijna allen gehuwd 21 behoorden er tot de bemanning. Een der machinisten, een zoon van kapitein Chilvers, walkapitein van de schepen der „Great Eastern," had zijn broeder aan boord. Kapitein Chilvers verliest dus twee zonen. Naar wy nog in de Shipping Gazette lezen, is de -Vicnna' te Harwich teruggekeerd na 30 uur gezocht te hebben. In de buurt vau hot Gabbard-lichtschip zag men honderden vleeschkisten drijven. Kapitein Avis, nu met de „Yarmouth" verongelukt, heeft indertijd met de „Amster dam" de lijken van vele slachtoffers van de ramp van de ,Berlin" naar Engeland over gebracht. Daling der steenkolenprijzen. Of 't om 't warme weer is of niet, de steen kool van Zuid-Wales zakt aldoor in prijs. De allerbeste Admiralty-steenkool, zegt eon En gelach blad, staat nu op f8.70 en f 8.85 de ton, d. i. lager dan het in jaren is geweest. In het vooruitzicht van de groote werkloos heid en armoede van den winter is het te hopen, dat de steenkool goedkoop zal blijven. Een belangrijke diefstal. Een juwelier uit Kopenhagen heeft by de Ilamburgsche politie aangifte gedaan, dat hem Vrijdag tusschen 11 en 1 uur uit een kluis van het hotel Hamburger Hof sieraden, waaronder vele paarlen, ter waarde van f 30(),000 ontstolen zijn. Dc dief moet gebruik hebben gemaakt van een valschen sleutel. Ontvoering van een kind. Woensdagnamiddag ging te Hamburg een j dienstmeisje wandelen met twee kleine kinders van den heer Hirschraanu een jongen en een meisje. Een heer sloeg de kinderen eeni- gen tyd gade, greep toen hot vierjarig jongetje en verdween er mee in een automobiel, j Eenigen t\jd later ontving de grootmoeder van de kinders, bij wie z\j tijdelijk inwonen hun ouders maken een reis in Amerika een ongetcekenden brief, waarin 6000 mark losgeld werd gevraagd, te zenden in een brief post restante. Er was aan toege voegd, dat de familie er later berouw over zou hebben, indien zij niet het geld ging zenden. De bestuurder van den automobiel werd na een poos aaugehouden. Hij deelde mee, dat de heer met het jongetje aan den Stein- damm was uitgestapt, en beweerde verder van de heele zaak niets af te weten. Vrydag wou een jonge koopman zonder betrekking aan het postkantoor den brief met de gevraagde 6000 mark afhalen. Hij werd in hechtenis genomen, maar beweert, dat hij handelde namens een hem onbekend heer. Het jongetje is inmiddels weer bij zijn grootmoeder teruggekomen. Een nieuwe zaak-Portland. Het opzienbarende proces van den hertog van Portland, met zijn beweerden dubbel ganger, onlangs te Londen gevoerd, ligt nog versch in het geheugen. De Engelsche gerechtshoven zullen zich nu bezig hebben te houden met een proces, dat eveneens tot de meest sensationeele dreigt te zullen behooren. Zy zullen n.1. hebben uit te maken of lord Sackville, ex-gezant van Groot-Brittanic te Washington, een paar weken geleden gestorven, in het jaar 1864 te Madrid oen Spaansche danseres heeft ge huwd, Josephine Duran de Ortega. Want daar draait de geschiedenis om. Tot dusverre had men geloofd, dat lord Sackville nimmer belast was geweest met Hymen's rozenketenenen daarom zouden zijn titel en bezittingen moeten overgaan op zyn neef, commandant Edward Lionel Sack ville West. Maar nu komt de oudste, thans 39-jarige zoon, vau de schoone Spaanscbe beenkunste nares plotseling te voorschijn met de drama tische bewering, dat zijn moeder lord Sackville huwde, behoorlijk, netjes, en voor de wet, toen de hooggeboren Engelschman attaché was aan de Britsche legatie te Madrid, dat hij des lord's bloedeigen, wettige zoon is, en dat hem deswege alleen de erfenis van lord Sackville toekomt. Talryke getuigen zullen gehoord worden in deze zaak, die zeer lang zal duren, en gepeperd heet tc zullen zijn met charmante schandaalbijzonderheden en opzienbarende onthullingen, waaraan zelfs het verwende Londensche publiek zal kunnen smullen. Belasting op advertenties en reclame. De Berliner Lokal-Anzeiger meldt, dat de voorgestelde belasting op advertenties en reclame in den Bondsraad den volgenden vorm heelt gekregen Dagelijks verschijnende kranten, die een oplaag tot 5000 exemplaren hebben, betalen twee ten honderd van de bedragen, die zij uit de advertentiën ontvangen, maar de kleine advertenties van ten hoogste vijf regels, waarin betrekkingen gezocht worden, blijven vrij van belasting. Met de hoogto van de oplage stijgt het belastingtarief voor de adver tenties. Het klimt bij kranten met meer dan honderdduizend inteckenaars tot 20 ten hon derd. De advertenties in weekbladen of tijd schriften, die gewoonlijk duur zijn, worden hooger aangeslagen dan gewone dagbladad vertenties. Bij de heffing van de reclame-belasting wordt ook een verschillende maatstaf aange legd. Zeer zwaar zullen belast worden alle advertenties in den vorm van aanplakbil jetten op muren, gevels, schuttingen en op de schermen in de komedies en tingeltangels. Minder zwaar worden de reclames op de aanplakzuilen belast. Uithangborden zijn, in dien zij althans geen reclame-achtigen in druk maken, vry. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Verzendingsweg. Datum der ter SfbJri postbezorging. a/h Postk Stadstijd. p. zeepost via Amsterdam 13 en 27 Nov. 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 6 en 20 Nov. 7.'s av. p. Holl. mail via Genua .jlü en 24 Nov. 7.— 'sav. p. Holl. mail via Marseillej 3 en 17 Nov. |3.30'snam p.Franschem.viaMarseillel 6 en20 Nov. 7.— 'sav. p. Duitsche in. via Napels} 4 en 18 Nov. 12'smidd. Naar Pulembang, Riouw, Banka, Billiton on W. Afd. van Bornco p. Eng. mail via Brindisi|13 en 27 Nov. i8.30'smor. p. Holl. mail via Genua .|10 en24 Nov. |7.— 'sav. Naar Atjeh en do Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisilelken Vrydag|8.30'sinor. p. Holl. mail via Genua |10 en24 Nov. |7.— 'sav. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam 12 en 20 Nov. |7.— 'sav. p. mail over Engeland 9 en 23 Nov. 7.— 'sav. p. mail via St. Nazaire j 7 Nov. |7.— 'sav. Naar Curatjao, Bonaire en Aruba: p. zeepost vin Amsterdam 12 en 20 Nov. 7.— 'sav. p. mail via Southainpton eiken Dinsdag i of Queenstown en Vrijdag j p. mail via Hamburg 29 Nov. I (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius on Saba: p. zeepost viaAni8tei'dam|12 en20 Nov. (7. 'sav (alleen op verl. der ntz.) p. inail via Southampton| 9 en23 Nov. |7. 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonio en Transvaal Vrydag, 3.30 's namiddags. AFBRAAK. Te koop: ijzeren goten, dakramen, gla zen dakpannen, ramen, deuren, een partij drieklizoors en halve straatklinkers, oude metselsteen, eiken- en andere vloerliggers, palen enz. enz., zeer billyk. Adres: H. WIJKER, Aann., Helder. Spoorstraat. by de DIRECTIE DER MARINE te WILLEMSOORD, op Maandag 9 November 1908, des voormiddags ten 11 ure, van De vergunning tot het weghalen van en het verder beschikken over de afkomstig van Hr. Ms. Oorlogsschepen, de Afdeeling Mariniers en het Marine- Hospitaal in de Directie der Marine te Willemsoord, gedurende het jaar 1909. Het bestek ligt ter lezing ter Griffie van de Directie der Marine te Willemsoord, alwaar ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De inschrijvingen op gezegelde en onderteekende biljetten moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw aldaar. - OP - Woensdag II Nov. a. voormiddags 10 uur aan de Bassingracht naby de overhaal, te Helder, van Aanne mers-materialen en houtwaren, als: Complete heistelling, Perspompen, Slangen, ijzeren en houten Dommekrach ten, 140 M. Spoor, breed 70 cM. en Lorrie's, Hand- en Kipkar, zware Jyn- blokken, 3 en 2 Schyfspatentblokken, houten Hy schblokken,y zeren Trek winder, partij Touwwerk, Steentangen, zware en lichte Stropkettings, Vischtangen, party Krui- en Steenwagens, Pikhou- weelen, Stoot- en Breekyzers. Voorts: Stalen Trossen, nieuwe Hei palen, Rib-, Plaat- en Plankhout, lage en hooge Rasters, Hekwerk, Deuren, Kozynen, Jalouziën, lange en korte ge bruikte Platen, 1 houten Alkmaarsche Vlet. inhoud 7 M8. Wijders diverse gereedschappen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bezichtiging op den dag der verkooping Deurw. H. KWANT. gebonden worden met LICHTBEELDEN en DAMES-ZANGKOOR van Rotterdam werp1*:" Het VrouwenhospitaaI te Amoy. Beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder. IWevr. E. VAN STAVEREN van Rotterdam, zal mede deelingen doen van het Zendingsterrein. Inleiding door Ds. C. STADIG, v.d.m. Sluiting door Da. C. WARNERS, v.d.m., van Nieuw-Vennep. Entree f 0.10 en f 0.25. sa, mm j Dames- en Kinder-Costumes, lange en korte Kiudermantels, Avondcapes en Regenmantels. Voor Bals en Partijen brengen we een schitterende collectie in Japon- stoffen, Blouses, Costumes, Mousselines, Bokken, Handschoenen, Shawls, Kousen, Ceiutures, Ruches en Avonddoeken. Wit en Jeager Flanel en Baai, Tafelgoederen, Molton Piqué, Kousen, Sokken, Corsets, Wit Katoen en Graslinuen in alle breedten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2