Stoom vaar tberichten Vervolg der berichten. EEN GENERAAL DIE FAALDE. Advertentiën. Oud (Gereformeerde teente Godsdienstoefening op Woensdag 11 No?, 's avonds 7 nor Bood Vdu gepünsioneerdeu tan Land-, Zeemacht en Koloniën, „T. A. V- E N op DONDERDAG 12 NOVEMBER 1908, Mevrouw Betty üoltrop van Gelder, COMCERT, Eerste Volksbijeenkomst Tooneelvereeniging „Jnstns Manrik", AFGEDWAALD, KORT VAN MEMORIE. ENGKLISH. AdresJ. C. Dymock Wood, Aanbesteding. Kennisgeving. H. WEIJLAND. VERHUISD Polderweg: G. BUSSING, een Bankbiljet van tien golden. $S| H. A. GRUNWALD en Zn., Gelegenheid ?oor COMMENSAALS is aan de Te buur een iet Birgeriooibiis, Te hur het nette V1NKKLH0ISJE Een zeer net geriefelijk WOONHUIS, AFBRAAK. een Hollandsche Herdershond (teel), Notaris BACKX op WOENSDAG 18 NOVEMBER 1908, Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, v. A'dam n. A'dam, is 3 Nov. K. Blanc gep. Grotius, v. A'dam n. Java, is 4 Nov. Quossant gep. K. Wilh., v. A'dam n. Java, vertr. 4 Nov. van Suei Lombok, v. A'dam n. Java, vertr. 3 Nov. v. Perim. Madora, v. Java n. A'danl, vertr. 3 Nov. v. Marseille. Bali arriveerde 3 Nov. van Amsterdam te Padang. K. W, II, v. A'dam n. Java, arriv 3 Nov. te Sabang. Rottbrdamsche Llotd. Üedê arriveerde 3 November v. Java te Rotterdam. Sindoro, v. Java n. R'dam, vertr 3 Nov. v. Port-Said. Bogor, v Java ii. R'dain, vertr. 3 Nov. v. 1'ortSaid Goentoer, v. K'dam n. Java, arriv. Nov. te Marseille. Medan, v. R'dam n. Java, arriv. 4 Nov. te Antwerpen. Kediri arriveerde 4 Nov. van Rotterdam te Java. Curafao. Er heerscht te Cura^ao armoede en gebrek. Het werd door slag op slag troü'en. In het begin van het jaar daalde de prijs der strooien hoeden in Europa. Op Curacao worden jaarlijks duizenden strooien hoeden gemaakt en naar Europa gezonden; elke negerin vlecht hoeden, één hoed per dag, wat in den goeden tijd 7ljz cent daggeld gal'; door de daling der •prijzen in Europa werd het daggeld 2'/9 cent. Toen het geschil met Venezuela ont stond, hield de aanvoer van stroo (ik zeg maar stroo", al is het gespleten palm blad) op en daarmee het hocdjesvlechten en de 21/a cent daggeld. Ook de prjjs van divi-divi daalde; divi-divi is een peulvor- mige vrucht, een boon, die stof levert voor de leerlooierijer wordt veel divi-divi naar Europa uitgevoerd als dus de prijs sterk daalt wordt dat op Curasao sterk gevoeld door den verscheper in 't groot en door den kleinen man, die het aanbrengt. Wat niet daalde was de prijs van het water. Want het regende niet en dan wordt het drinkwater schaarsch en duur, b. v. 10 centen een petroleumblik. Om dat te be talen moet men 4 hoedjes vlechtenAls er stroo is en er zgn 4 hoedjes klaar, kan men water koopen en dan kan er pap worden geVookt als er maïs is. Maar als het niet regent is er geen maïs. Eu het regende niet. En tegelgk met dat alles is Curacao buiten het groote scheepvaartverkeer ge raakt door het bevel van president Gastro om goederen van Venezuela, voor Enropa en de Vereenigde Staten bestemd, in een Venezolaansche haven over te schepen en de goederen van Europa en de Ver eenigde Staten, voor Venezuela bestemd, in Venezolaansche havens te lossen. Vroe ger was Curacao de overschepingsplaats het was daartoe, voorzoover betreft hèt verkeer met de haven van Maracaïbo ii het westen van Venezuela, als door de natuur aangewezen. Dat overladen te Curacao bracht geld onder de bevolking. Maar er was meer. De groote stoomschepen, die lading kwamen halen en brengen, hadden soms steenkool noodig op Curacao; dat kolen- laden werd door negers gedaan en bracht dus ook geld onder de bevolking en dan moesten er weer steenkolen aangevoerd en gelost worden en dat bracht ook geld onder de bevolking. Eu verder moesten de overgeladen goederen met kleine, veelal Cura^aosche vaartuigen naar de Venezo laansche havens worden gebracht, waar groote stoomschepen niet kunnen komen, en diezelfde vaartuigen kwamen weer terug met lading voor Europa en Amerika sternddat bracht geld onder de zeevarenden van Curacao en onder de reeders En ik hoef hier niet te zeggen hoeveel druk- varende vaartuigen aan onderhoud en ver nieuwing van tuig en zeilen noodig hebben en welk een schade er door verschillende bedrjjven wordt geleden als vaartuigen moeten worden opgelegd. Maar er kwam ook geld onder de koop lieden en de neringdoenden want passa giers van groote stoomschepen, die aan de kade liggen, gaan den wal op en kun nen niet nalaten inkoopen te doen. Som migen kwamen zelfs alleen voor hun in koopen, want Gura9ao heeft mooie winkels en magazijnen, zooals men daar ze| „pakhuizen", met een inhoud ter waar< van duizenden en tienduizenden guldens. "Veel Venezolanen kwamen naar Curacao om groote inslagen te doen en gingen terug naar hun land met zooveel passagiers- goed, dat zij er haast zelf een pakhuis van konden opzetten. Maar nu staat het geheele passagiers verkeer stil tusschen Cura§ao en Venezuela en is het gedaan met het groote debiet. Waar vroeger hon derden per dag werden ontvangen zgn het nu een paar rijksdaalders. En de pakhuis houders zenden hun bedienden en hun boekhouders naar huis en als deze thuis komen zenden ze hun bedienden weg; en de huisnaaister krjjgt een boodschap dat ze vooreerst niet hoeft te komen, enz. Er is geen verdienste meer, noch voor den grooten, noch voor den kleinen man. Een koopman liet mg zien dat hg in 4 ïi 5 maanden van 1908 ruim 50.000 gld. minder had ontvangen dan in dezelfde maanden van 1907. In 1902/08 voerde Maracaïbo ruim 40 millioen kilogram producten uit ter waarde van 14.5 millioen rijksdaalders daarvan gingen naar Guragao bijna 20 millioen kilogram ter waarde van 7 milli oen rijksdaalders, natuurlijk ter over scheping, vormende 280.000 stuks goed. Hoeveel sjouwloon zou dat zijn Is het nu aan een ieder duidelijk, dat er te Curacao armoede en gebrek moet heerschen Ik zoude gaarne iets willen doen om de bewoners der zwaar beproefde kolonie te helpen zjj zijn sterk gehecht aan Nederland en aan het Huis van Oranje er is door de voortdurende stationneeriug van een schip in de West-Indien een zekere band tusscheu Curacao en Helder, eindstations haast van eenzelfden zeeweg. Wie wil met mg overleggen wat er gedaan zoude kunnen worden Ik doe die vraag aan allen, die iets gevoelen voor onze landgenooten in de verle, zonder onder scheid van beroep, godsdienst of stand. Wie bereid mocht zjju, geve mg daarvan per briefkaart kennis, dan zal ik gaarne een samenkomst beleggen. Zgn er velen van goeden wille, dan kan na een algemeene bespreking eene commissie van uitvoe ring gekozen worden. Kon. Inst. v. d. Marine, 5 November 1908. H. VAN ASBECK, Kapitein ter zee. HELDER, 6 November. Pakjes naar Oost-lndië. De vereeeniging .Onze vloot" zorgde ver leden jaar voor een doelmatige en kostelooze verzending der Sint-NicolaaepakjeB aan de schepelingen in de OoBt en West. Ook dit jaar zorgt zjj daarvoor, en daarom wyzen wij er belanghebbenden op, dat die pakjes uiterlijk 9 Nov. aan de Peperbus alhier hu zorgd moeten zijn. Zie de nadere gegevens in de advertentie in dit blad. Voetbal. Zondagmiddag a. s. zullen de competitie wedstrijden uitgeschreven door de H.V.B. een aanvang nemen met de match A.P. en H.C. II- II. G. I. Scheidsrechter Hazebroek, op het terrein op de Marinewerf. De vermiste Amsterdamsche jongen. Er is melding gemaakt van de aanhouding van den 16-jarige De V., die in dienst bij de firma Kupsch Abas, aan de Da Costa- kade te Amsterdam, belast werd met inwis seling van een bedrag van f 4200 en zich met een deel daarvan verwijderde. Men herinnert zich dat twee bankbiljetten van f1000 ge vonden worden bij een liedjeszanger in de Foelicdwarsstraat, bij wien de V. ook een stel kleeren achterliet. Deze liedjeszanger is thans aangehouden in verband mot een huis zoeking door de politie by dc ouders van den jongen gedaan. De politie te Nizzu, bij wie de 16-jarige Hollandsche knaap, die ruim voorzien van geld rondzwierf, spoedig in 't oog liep, on derwiep hom dadelijk aan een streng ver hoor, waarbij een Nederlandsch logeergast, de heer H., als tolk dienst deed. By dit ver hoor legde de jongen o.a. de bekentenis af, niet alleen van de verduistering, doch ook van het feit, dat hy eerst kort geleden een briof aan zijn ouders zond. De politie te Nizza deed van deze bekentenis telegrafisch mede- deeling aan den hoofdcommissaris te Amster dam, die daarop een huiszoeking gelastte bij de ouders van den jongen. Na langdurig onderzoek slaagde de politie er in, in het privaat van de woning der ouders een in stukken gescheurden brief te vinden, geda teerd uit Nizza en waarin zoodunige mede- deelingen stonden, dat tot de medeplichtig heid van den liedjeszanger kon worden ge concludeerd. Als gezegd, is deze dan ook aan een streng verhoor onderworpen. Ilij heeft echter nog geen bekentenis afgelegd. Het oude Beursterrein te Amsterdam, Wij vernemen, dat de onderhandelingen, welke gaande zyn over den verkoop van het oude Beursterrein te Amsterdam, geba seerd zgn op het plan, om op dat terrein een groot hotel met daaronder liggende win kels te stichten. Het kapitaal daarvoor is door een combinatie van Amsterdamsche in gezetenen bijeengebracht. De moeilijkheid was tot dusver het nemen van een beslissing omtrent het definitieve plan, waarvan deze bebouwing een onderdeel moet uitmaken. Men schijnt ten stadhuize zooals wij reeds vroeger mededeelden daarvoor een van de beide (gewijzigde) plannen Van Gendt of Van der Mey te hebben uitgekozen. Daaromtrent heeft men zich in groote trekken reeds verstaan met de gegadigden voor het Beursterrein en eerlang kan de beëin diging van de onderhandelingen verwacht worden. (,N. v. d. D.' Men schrijft uit Lonnekeraan .DeNed. Meldden wij voor eenigen tyd, dat sedert dc komst van den tegenwoordige!) kommies- ontvanger, bij de Nederlandsche douane aan de Glanerbrug in deze gemeente de bureau cratie hoogty viert, zeer ten nadeelo van sommige inwoners, niet minder bureaucratisch wordt tegen onze naburen opgetreden, getuige hot volgende staaltje. De twee dames L. uit Gronau i. W., die te Glanerbrug een knipcursus volgen, pas seerden dezer dagen het donanekuntoor, elk by zich hebbende een boterham, waarop twee plakjes worst. Wyl voor invoer van vleesch invoerrecht verschuldigd is, meende onze douane ook van dezen invoer recht te moeten heffen en in allen ernst werd van de vier plakjes worst invoerrecht geëischt of terugbrenging op Duitschen bodem, hetgeen de dames verkozen boven betaling. Nu door de electrische tram en den gere- gelden omnibusdienst naar Gronau vele Duit- schers Glanerbrug en het naburige Enschede bezoeken, daar inkoopen doen of andere uitgaven maken, alzoo voordeel aanbrengen is de houding onzer douane zeer te be treuren en zou het zeker beide plafttsdn ten goede komen, zoo aan dergelijke kleinzielige letterknechterij een einde kwam. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Vele geschiedschrijvers en militaire schrij vers hebben hunne verwondering te kennen gegeven over het feit dat de dappere en vaderlandslievende Benedek, die 40 jaren geleden het bevel voerde over de Oosten- ryksche troepen in den oorlog tegen Prnisen, totaal geen overwinningen behaald heeft. En toch staat het zonder eenigen twyfel vast dat Benedek een door en door bekwaam man was. De plannen die hg op touw zette waren bewonderenswaardig maar nooit werden ze ten uitvoor gebracht, niet omdat ze ondoenlyk waren maar omdat het den Generaal aan persoonlijke wilskracht ontbrak, en geen wonder! Geen dag ging geduronde den veld tocht voorbij of Benedok leed aan kwellende pynen ten gevolge van Slechte Spijsvertering. Zijn naaste omgeving wist dit trouwens heel goed. Hieruit blijkt alweer de waarheid van het spreekwoord dat „alles weten boteekent alleB vergeven." Slechte Spijsvertering verwoest de geest kracht en verbittert het leven. Moeder Seigel s Tabletten stryden tegen en verwoes ten ten slotte Slechte Spijsvertering. De werking die zy uitoefenen op maag, lever en ingewanden is zoodanig dat deze organen hun werk op natuurlijke wyzo on zonder eenige moeite volbrengen, zoodat de lyder spoedig weer flink en gezond wordt. „Mijne vrouw leed gedurende meer dan 30 jaren aan Slechte Spijsvertering met al de benauwde verschijnselen van die verschrikkelijke ziekte maar door een korte behandeling met Moe der Seigel's Tabletten is zij weder volkomen gezond geworden," aldus schrijft ons de Heer W. van Lambaart, wonende Crispijnlaan 157, Botterdam in dato 21 Mei 1908. Moeder Seigel's Tabletten zgn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prgs fl. 1.50 per fieschje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIE—BIERSTEKER, Keizerstraat 93, te Anna Paulowna by D. ZON, in Drogerijen, on te Schagen bij J. ROTGANS. A. s. Zondag 8 November hopen niyn geliefde kinderen, zwagers en zusters, P. Badart j Zaandam, en Gelofkin- A. Badart Erades, straat 78, J. v. d. Kooi Amsterdam, en Houtmans* T. T. v. d. Kooi - kade Erades,No. 1Ó7, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in 'den Echt wer den verbonden. Dat zg nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun lieiheb benden vader, zwager, zuster en kinderen: J. ERADES. P. DE GROOT. A. M. DE GROOT- Erades. J. DRIESSEN. en A. H. DRIESSEN. Helder, 6 Nov. 1908. Ondertrouwd JACOB C. BOON en JOHANNA VERFAILLE. Helder, Nov. 1908. Keizerstraat. Huwelijksvoltrekking, Maart 1909. Voor de belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en groot vader, den heer L. KLEIN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie Wed. L. KLEIN-Van Vliet. Amsterdam, 6 November 1908. De Heer en Mevrouw BAKKER Schui.maijer, bedanken bij deze voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunne dochter ondervonden. Helder, November 1908. Langs dezen weg betuigen onderge- teekenden hunnen hartelijken dank aan den W.E.Z.G. Heer Dr. J. C. J. C. SMITS, voor de behandeling van hun kind, en tevens aan de Wijkverpleegster, zuster VAN DE KAM, benevens aan de Direc trice van, eh de Zusters in 't Gemeente- Ziekenhuis, voor de liefdevolle verpleging aan hun kind bewezen. Ook onzen dank aan de dames en heeren, die onsfinan cieel hebben gesteund, om verder haar gezondheid te bevorderen en in 't bijzon der aan diegenen, die zich dii/irvoor hebben opgeworpen. G. KAPTEIN. E. KAPTEIN-Beukenkamp.' Kroenstraat 9. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. H. KONINGSTEIN. H. KONINGSTEIN-de Vlugt. Helder. 5 Nov. 1908. HOOGSTRAAT. Zondag 8 November voormiddags 10 uur en des namiddags te 5'/, uur: de Heer :D-E):k::K:.E);B, van 's-Gravenhage. in KOogras, in de school. Do. A. E. van Griethuijsen. beneden den rang van officier. Woensdag 11 November vergadering in de bovenzaal van „Café Central", 's avonds 8 uur. Verslag werkzaamheden, voorlezen. Statuten enz. HET BESTUUR. Tooneelvereeniging in „CASINO", 's avonds ten 8 ure, te geven door Amsterdam, Lid van de Koninkl. Ver. „Het Neder landsch Tooneol". Hoofdleeraros aan de Toonoelschool. Leerares aan het „Con servatorium voor Muziek." Heeren kunstlievende leden hebben toegang met 2 dames. Dames kunst- lievende-leden met 2 dames of. met een dame eu een beer, van welken laatste aan het Bestuur opgave van naam moet worden gedaan. Kunstlievende-leden betalen per jaar drie gulden, te voldoen bij vooruitbe taling in twee halfjaarlykscbe termijnen (Februari en Augustus). Voor niet-leden bestaat gelegenheid op deze uitvoering geïntroduceerd te worden tegen betaling van een gulden. INTRODUCTIEKAARTEN op naam zgn daartoe bg het Bestuur verkrijgbaar, (Dgkstraat 55, 2e Molenstraat 114 on Ankerpark 1). te geven door de Harmoniekapel .Kunstzin" te Koegras, afgewisseld door Komische Voordrachten, op Zondag 8 November a.s. voor ongehuwden, en op Donderdag 12 November a.e. alléén voor gehuw den, in het lokaal van den heer D. MAREES, BLAUWE KEET". Onder directie van den heer C. F. W. WERNECKE. Entrée f0.50. :-: Aanvang 8 uur. Kunstlievende leden vrgen toegang. Na afloop vrij Bal. door de in den Schouwburgzaal „TIV0LI", a.s. Denderdag 12 November. Opvoering van het oorspronkelijk drama in twee bedrijven gevolgd door Blijspel met zang in een bedrijf. Zie verder programma's. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. MA AFLOOP BAL. Kaarten a 10 cent en gereserveerde plaatsen 25 cent verkrijgbaar Maandag 9 November des avonds ten 8 uur in „Tivoli". Bestuur. Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERLITZ-METHODE. Prijzen 1 persoon f 1.-, twee f 1.50, drie fl.80. Koningsplein 112, Helder. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van bestekken en teekeningen en het houden van toezicht, zooveel bij burgerlijke als waterbouw werken. Uw dw. dn., G. DE BEURS Gz., Architect. Kerkgracht 53, Helder. De Kolonel-Commandant van het 4e Regiment Vesting-Artillerie te Helder, zal op 16 NOVEMBER 1908, des middags ten 12 uur, ten bureele van den 1 sten Luitenant-Kwartiermeester, toege voegd Officier, boek Oude Kerkstraat, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog in het openbaar aanbesteden 1. De levering van Rundvleeach en Rundvet, noodig voor de soldaten menages te Helder, gedurende bet 1ste halfjaar 1909. 2. De levering van Gerookt- en Fekelspek, noodig voor voormelde soldatenmenages gedurende betzelfde tijdperk. Op deze levering zijn van toepassing de Algemeene Voorwaarden voor de levering van levensmiddelen, vastgesteld bg besch. van den M. v. O. d.d. 13 November 1906, VI Afd., No. 117, welke tegen den prijs van 25 cent per exem plaar verkrijgbaar zgn bij de firma Gebbs. VAN CLEEF, te 's-Gravenhage. Het te leveren Spek kan, behalve van het stempelmerk van den Neder- landschen Slagershond of van een Gemeentelijk Abattoir, ook zijn voorzien van het goedkeurings-stempelinerk van den Gemeentelijken Keuringsdienst te Arnhem, Brielle, Dordrecht of Hoorn, terwijl de aflevering, naar gelang van de behoefte, rechtstreeks aan de korpsen mdet geschieden. Inlichtingen betreffende de hoeveel heden, welke vermoedelijk noodig zullen zgn, kunnen bg voornoemden Luitenant Kwartiermeester worden ingewonnen. De Kolonel voornoemd, T. C. DE BORDES. Ondergeteekende H. WEIJLAND, handel in Naaimachines, Confectie, Dames- en Heerenkleedlng n. maat, voorheen Weststraat nr. 103. verplaatst naar Breewaterstraat 16, geeft kennis, dat hij voorzien is van een prachtvolle Stalen- collectie voor Dames- en Kinder mantels, Mantelcostuums, Blouses enz., Heeren-, Jongeheeren- en Kinderdemi's en Jekkers, enz. Tevens is van af Donderdag 29 October de zaak geopend voor courante Manufacturen, als: Flanel, Baai, Molton, Tricot en gebreide Ondergoederen, onge bleekt en wit Katoen en Keper, half en graslinnen Pool- en Haar- lemmerbont, Corsetten, Schorten, Overhemden, Garen, Band, enz. Aanbevelend, van van der Hamstraat naar Goedkoopst adres voor het repareeren van alle soorten uurwerken. (Md beschikbaar. Voor hypotheek op vaste goederen, rente en voorwaarden zeer billijk. Br. fr. no. 999, bureau van dit blad. VERLOREN door een armen man Men wordt vriendelijk verzocht het terug te bezorgen aan het Politie-Bureau Westplein. EDERLAND5CHE INDUSTRIE der NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN pri ZOMEN AMSTERDAM Het zuiver wollen ondergoed „LaCo- mête" wordt geleverd in wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van het lichaam geweven, de prgzen billgk, terwgl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden medail les op de tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. - Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. Ten Kantore van Kanaalweg 67-68, naast de Israëlitische kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, voor de 389ste Staats loterij heele en gedeelten van loten te bekomen. Trekking 1ste klasse 23 November. Een weduwnaar zonder kinderen vraagt een nette HUISHOUDSTER*R.-K. leeftijd omstreeks 50 jaar. Brieven, onder letter „P.", aan het Bureau van dit Blad. Mevrouw ARONSTEIN, Stationstraat 4, vraagt wegens huwelijk der tegenwoor dige een flinke Dienstbode als Meid-alleen, tegen 15 December of eerder. Mevr. DE JONCHEERE Binnenhaven 99 vraagt, wegens huwelijk der tegen woordige, met den lsten December een nette Dienstbode. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur. BANKETBAKKERIJ. Een nette Jongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden Adres J. J MOL, Dijkstraat, Helder - Een nette Weduwe vraagt eenige nette Commensaals. Adres: Weezenstraat No. 27. met gebruik van vrije Kamer, tevens Slaapgelegenheid. Adres: Louisesteeg No. 1, (Hoofdgracht.) Aangeboden vrije kamer met pension voor heer of dame. Brieven onder letter B. K. aan 't Bureau van dit blad. Te huur gevraagd ©on Heeren Ti uls. De huurprijs van f400 per jaar, niet te bovengaande. Br. motto .Heerenhuis" aau het bureau van dit blad. TE HUUR een mooie Kamer on Keuken, van alle gemakken voorzien, verlengde Gasstraat No 44, voor een klein gezin. Te bevragen bij J. J. MENS, Spoorgr. 11. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. Te huur twee onlangs n ieuwgebouwde JU UIZEN aan de Parallelweg No. 22. Adres P. SCHAGEN Jr., 2e Vroonstr. 98. TE HUUR een net Burgerwoonhuis, voorzien van 'gas- en waterleiding. Staande Trompstraat. Huurprijs f2.35 per week. Adres: Koningsplein 112. TE HUUR met grooten Moestuin, k f 1.15 per week. Te bevragenBinnenhaven 54. voorzien van gas-en waterleiding, k f15 per maand,staande Verlengde Hoogstraat. Adres: Spoorstraat 58. aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. TE HUUR bevattende 4 kamers, 2 alcoven, keuken, kelder, ruime zolder en groot erf, voor zien van gas- en waterleiding. Huurprijs billijk. Adres: ROZENSTRAAT 32. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M8, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den D(jk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw straat 27. Te koop voor 30 gulden een sterke HEERENFIETS met freewheel en rem. Te bevragen Piet Heinstraat 38. TE KOOP een in goeden staat zijnde Oramopnone met 20 stukjes Muziek en Zang, voor spotprijs. Adres: Spoorstraat 89. PIJPORGEL. Wegens vertrek te koop voor f100, een PIJPORGEL met sprekend front, hoog 2.60 M., breed 1.40 M. en diep 0.93 M. en 12 registersalles in goeden staat. Brieven franco onder motto „Pijporgel" aan het bureau van dit blad. Te koop 2 k 3 duizend roode en blauwe oude Pannen, Ramen, Deuren en Kozijnen, IJken- en lepenhout, Trappen, Goten, Oude Metselsteen, Brandhout enz. Adres Gravenstraat 56. Voordeelig aanbod Voor billijken prijs te koop gezaagde Houtwaren, weinig gebruikt Eiken eu Grenen Delen, Ribhout, Baddings en Platen in alle afmetingen, uitnemend geschikt voor te bouwen Pakhuizen, Bruggen, Vloerleggers, Heinigpalen, enz. Licht Kettingwerk, Touwwerk, Blokken. Lieren en meer sloopgereedschap. Voorts1500 paaltjes a 5 voet en een partij Latten. AdresSpoorstraat 17, hoek Spuistr., alhier. Te koop aangeboden een goed onder* houden Boerenwagen en twee driewieler Karren. AdresBureau van dit blad. TE KOOP oud 3 maanden. Adres: Laan 34. - OP - Woensdag II Nov. a. s., voormiddags 10 uur aan de Bassingracht nabij de overhaal, te Helder, van Aanne mers-materialen en houtwaren, als: Complete heistelling, Perspompen, Slangen, ijzeren en houten Dommekrach ten, 140 M. Spoor, breed 70 cM. en Lorrie's, Hand- en Kipkar, zware Jgn- blokken, .3 en 2 Schijfspatentblokken, houten Hgschblokken, ijzeren Trekwinder, partij Touwwerk, Steentangen, zware en lichte Stropkettings, Vischtangen, partij Krui- en Steenwagens, Pikhou- weelen, Stoot- en Breekijzers. Voorts: Stalen Trossen, nieuwe Hei palen, Rib-, Plaat- en Plankhout, lage en hooge Rasters, Hekwerk, Deuren, Kozijnen, Jalouziën, lange en korte ge bruikte Platen, 1 houten Alkmaarsche Vlet. inhoud 7 Ms. Wijders diverse gereedschappen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bezichtiging op den dag der verkooping. Deurw. H. KWANT. zal publiek werkoopen te ANNA PAULOWNA, des voormiddags elf uur, in de VLAS- en KORENBEURS. I. Eene Huismanswoning met Schuur, Tuin, Erf, Wei-, en Bouwland, aan den Stoomweg en de Zandvaart te Anna Paulowna, groot 11 hectaren 66 aren 90 centiaren, en een Huis, Erf, Wei- en Bouwland, aldaar aan de Zandvaart, groot 2 hectaren 32 aren 30 centiaren. Eigendom van den Heer MATTHEUS HEILIGENBERG. II. Een Huis met Erf en Landerijen, aldaar aan den verlengden Stoomweg, groot 4 hectaren 7 aren 10 centiaren. Eigendom van den Heer REUS SIMON SPIGT. III. Een Huis met Schuur, Erf en Bouwland, aldaar aan den -Verlengden Meerweg, groot 37 aren 53 centiaren. Eigendom van den Heer JOOHEM L. WENDEL. IV. Een Woonhuis met Schuur, Tuin, Erf en Bouwland, aldaar aan den Molen weg en Molen vaart, groot 12 aren 72 centiaren, en een Winkelhuis en Erf, aldaar, groot 50 centiaren. Bewoond door den Heer M. GEEVERS. V. Een Huis waarin slagerij met Boet, Erf en Tuin, aldaar aan de Zand vaart, groot 1 hectaren 24 aren 65 centiaren. Eigendom van den Heer PI ETER VAN DIJKE. VI. Een Huis waarin koffiehuis, met Erf en Bouwland, aldaar aan den Balg- weg, groot 10 aren 40 centiaren. Eigendom van den Heer GOVERT VAN ZANDWIJK Lzn. Alles dadelijk te aanvaarden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2