Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" van Zaterdag 7 Wieringen, 5 Nov. Jl. Dinsdag hield „Eensgezindheid" haar eerste bijeenkomst in dit seizoen, welke be zocht werd door ruim 40 personen Als spreker trad op de heer Kijlstra van Drachten, die op zeer verdienstelijke wijze een achttal voordrachten ten gehoore bracht en de aan wezigen hiermede een zeer genoegelyken avond verschafte. Op de uitvoering van „Harmonie" zal worden opgevoerd „Wroeging", drama in 7 tafereelen, door P. Kints. A. s. Maandag 9 dezer zal onze afdeeling van den Protestantenbond een bijeenkomst houden, waar als spreker zal optreden Ds. Reinders. Het nieuwe gebouw van onze afd. van het .Witte Kruis* is deze week in gebruik genomen althans de bode C. Slikker heeft het betrokken terwijl de verplegingeartikelen worden overgebracht. We willen hopen dat dit gebouw, 't welk in een reeds lang ge voelde behoefte voorziet, ter bevordering zal strekken aan den bloei dezer nuttige vereeniging. Anna-Paulowna, 5 Nov. In de Rijkspostspaarbank, postkantoor Anna-Paulowna en ressorteerende hulpkan toren, is in de maand October ingebracht f 6094,44 en terugbetaald f 10259,48. Het laatste boekje was genummerd 792. Burgerl. Stand der gemeente Wieringen Over de maand October. GEBOREN Gerritje, d. van P. H. Hege man en J. Ras. Wilhelmina, d. van H. Engel en D. B. Bakker. Jan, z. van P. Bakker en N. Kool. Marguerite Constance, d. van C. C- F. M. Ie Moux en F. M. E. Jonker. Nicolaas, z. van S. Veerdig en A. Kooij. ONDERTROUWD: Klaas Dissel en Geer tje Lont. Willem Hermans en Antje de Haan. Pieter Mulder en Maartje Koster. OVERLEDENGerritje Kaan, oud 47 j., echtgen. van N. J. Poel. Burgerl. Stand d. gem, Anna Paulowna, over de maand October. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Abraham de Smit en Maar tje Hoogmoed. GEBOREN: Karei Frederik, z. van Jelis Jan Creutzberg en Franijoise Nellij v. Stein Callenfels. Jan Otto en Anthonïe, zoons v. Cornelis Schilderman cn Trijntje van IJzcn- doorn. Pieter, z. van Pieter Smit en Aaltje Kossen. Pieter, z. van Jacob van Duin en Anna Schotvanger Albert, z. van Jacob Bakker en Adriana Bakker. OVERLEDEN: Petrus Huibcrts, 3 j. en Elisabeth Smit, 11 j. November 1908. Gemeenteraad van Anna-Paulowna. op Dinsdag 3 November 1908. Afwezig de heer G. Volder. Voorzitter de Burgemeester, de heer C. Wijdenes Spaans. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, deelt Voorzitter mede I. dat by de gehouden kasverificatie by den gemeente-ontvanger alles volkomen in orde bleek te zijn. In kas was f 1185,49. II. De legger der wegen is door Ged. Staten goedgekeurd. III. Do vergrooting van de be graafplaats is, wat de hoofdzaak betreft gereed. IV. De vereischte goedkeuring is ontvangen tot het aangaan van eene kas- geldleening f3000 en eene geldleening voor schoolbouw it föOOO. V. De gemeente- rekening, dienst 1907, iB van Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen, onder opmer king dat het wenschelyk ware dat door het Burg. Armbestuur in t vervolg eene afzon derlijke begrooting en rekening wordt opge maakt en haar Bubsidie uit de gemeentekas worde verstrekt. Deze medcelingcn worden voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. W. wordt besloten, dat de kinderen, die den leeftijd van 5 jaar cn 6 maanden hebben bereikt, op de open bare sch- len mogen worden toegelaten. Deze leeftyd was 5 jaar en 9 maanden. Komt in bespreking het adres van het Bestuur van den Bond voor Staatspension- neering. Wordt besloten aan de regeering een adres van instemming te zenden, inhou dende dat de Raad in beginsel voor Staats- pensionneering is, doch aan do regeering overlaat, hoe deze zaak te regelen. De heer Waiboer neemt den voorzittershamer over om den Voorzitter te beëedigen als waarne mend Secretaris. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten in alle schoollokalen vloerolie te gobruikon. Deze olie heeft het vermogen het stof vast te houden. De kosten zullen ongeveer f70 be dragen. Met algemeeno stemmen wordt de heer C. Wijdenes Spaans herbenoemd tot lid van do plaatselyke schoolcommissie. Vastge steld wordt hot aanvullingskohier op de hon denbelasting, dienst 1908, tot een bedrag van f8.50. Het verzoek vau het Bestuur der Ambachts school om subsidie wordt aangehouden tot de volgende vergadering, omdat gevraagde inlichtingen nog niet zijn ontvangen. In de gemeentebegrooting wordt eene kleine wijzi ging aangebracht, die aan Ged. Staten zal worden opgezonden ter goedkeuring. Op voorstel van B. W. wordt besloten op de lantaarn bij het raadhuis een gasoline-bran- der te plaatsen. Do hceron Bakker en Ehrman willen nog meer dergelijke lantaarns aan schaffen. Aangehouden tot de volgende ver gadering. Behandeld wordt do instructie voor den besteller van goederen aan het spoor wegstation. Deze instructie zal in werking treden als het hulptelegraaf- en telefoonkan toor wordt geopend, waardoor de betrekkin gen van besteller van goederen en van tele grammen moet worden gescheiden. De rond vraag levert niets op. Hierna sluiting.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 3