1 O Lelieveld, Molenstraat 126, Steno ff raphie Eerste Volksbijeenkomst Burgerkring Harmonie. Belangrijke veiling Uitmuntende Landerijen. Notaris C. Stammes Openbare Verkooping Visscherijberichten. Niuuwedicp, O November. Aangebracht door 25 Icoriiers 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 75 cent, 10 tot 200 midd(dmatige tong per stak 30 a 40 cent, 10 tot 150 kleine tong per stuk I0a15 cent, 2 tarbotten per -stuk f 5 a f 6, 1 tot 5 stuks rog per stuk f 1,10, 1 tot 4 mand kleine schol per inand f 2 a f 4. 1 tot 2 mand schar per mand f 1,25. 7 November. 30 korders met 10 tot 20 stuks groote tong per stuk 70 cent, 10 tot 80 middel matige tong per stuk 30 h 35 cent, 10 tot 40 kleine tong per stuk 10 a 15 cent, 1 tot 5 stuks rog per stuk F 1,10, 3 stuks tarbot per stuk f 4 a f li, I tot 4 mand kleino schol per mand f 1,50 a f 5, 1 tol 2 rnand schar per mand f 1,50. 9 November. 1 korder met 180 middelmatige tong per stuk 30 n 35 cent, 80 kleine tong per stuk 12 cent, 4 mand kleine schol per mand f 1,50. 6 tal haring per tal f 10 a f 11,25. Bnrgerlijke Stand gemeente Helder, Van 6 tot 9 November. BEVALLEN1. Bakker gcb. Tuekema, d. S. L. C. Franken geb. Kooiiman, z K. Kwast geb. Korf d. M. C. Groen geb. Holsteeg, d. H. Lukassen geb. Hoep. i. M. J. J. Ewalt geb Voorham, z. D. Meel dijk geb Heinstman, z. N. C. Bart geb. Bakker, d. S. Kamping geb Vonder, z. N. Been gel), van Dok, z. E. Walter geb. Gerritsen, d. C. Mazairac geb. Lippe. d. D. Srnids geb. Sjoerds, z. J. v. d. Heijden geb. Boelee, z. OVERLEDEN: E. 11. Snijder, 37 j J. Kramer, 10 j. J. Brixee, 5 m. M. E. Buter wed. J. G. Walle- boom, 73 j. O. Biersteker, 0 w. N. Cornielje, 74 j. Kostelooze Arbeidsbeurs. Ned. R.-IC Volksbond, Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelijk. Bieden zich aanI metselaar, 1 verge vorderde schildersleerling, 1 los werkman. Zitting alle werkdagen 78 uur 's avonds. Vervolg der berichten. HELDER, 10 November. Naar wy vernemen, zal »Helder's Man nenkoor", Directeur C. W. Rusting, Zaterdag a. deelnemen aan het Concours te Haarlem, uitgeschreven door de liedertafel .Haarlum's Zanggenot", Directeur de heer N. K. Andriesseu ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan //Helders Mannenkoor' neemt deel aan de derde afd. Mannenkoren, in welke affieeling 17 vereenigingen zullen mededingen. Brand. Hedennacht is in het perceel Achtergracht Zuidzijde No. 58, bewoond door Jan Byl, terwijl de bewoners te bed lagen de nog brandende petroleumlamp naar beneden ge vallen, met het gevolg, dat alles in een oogwenk in brand stond eii de geheele binnen- bocl verbrandde. Met behulp der buren en een aantal marinegasten gelukte het den brand meester te worden, zoodat de aange rukte spuiten geen water behoefden te geven. Alles was verzekerd. De „Hertog Hendrik" is Zaterdag Gibraltar gepasseerd en wordt Donderdag op het midden van den dag al hier binnen verwacht. De stoomschoener .Dolfijn" is gistoren uit zee teruggekeerd met een defect aan het slijkgatdeksel. De Koningin Emma. Op een andere plaats in dit blad kan men hot officieel bericht lezen dat het fregat Koningin Emma" den Ifiden dezer in dienst wordt gesteld ten behoeve van den torpedo- dienst, waardoor de Marnix" en de .Heldin" op •non-actief' gaan en binnenkort in sloo- pershanden zullen vallen. De bemanning, die op het nieuwe schip zal verblijven, kan met deze ruil niet anders dan ingenomen zyn. Het is door de werf .De Lastdrager* her schapen in een keurig ingericl t „hótel voorzieu van vele nieuw-modische inrichtingen en gemakken. De lirma A. Klopper zorgde voor de meubelen, do firma A. Govcra voor de linoleums op de vlooren, terwyl de firma Joh. Hubbeling het schilderwerk verzorgde. Aan alles is echter een schaduwzijde ver bonden nu niet alleen in figuurlijken, doch ook in don letterlijken zin; het Ankerpark hgt gezien van de Zuidstraat af geheel achter den kolossus verscholen en verdonkert het daglicht van de bewoners dier huizen. Bovendien kunnen de //logeergasten" op het schip nu niet alleen .op tafel' kyken, zooale vroeger by' de .Marnix doch hebben zy nu ook oen onbelemmerd uitzicht op twee- en op drie-hoog. Wat wel eens lastig kan zijn De nieuwe brug over de Binnenhaven is reeds Zaterdag voor het verkeer geopend. Valt aan de eene zyde een verbetering te vermelden, doordien de hoogc opril verminderd is, hetgeen voor de bestuurders der talryke, daar passeerende karren en rijtuigen een uitkomst is, aan de andere zyde wijzen wy op een verslechtering. Het middengedeelte is zóó smal geworden, dat het voor voetgangers byna ondoenlyk is daar tc passeeren, zoodra een rytuig zich op dut gedeelte beweegt. Wy hopen, dat wij de zaak te donker in- zien, doch naar onze meening kunnen onge lukken op dat drukke gedeelte niet nitblyven. Met die vernieuwing is een van de weinige typische gedeelten in onze gemeente verdwe nen. OezieD van uit de Nieuwstraat, van de Buitenhaven af of van ter zyde, altyd gaf de hooge forsche boog van do oude brug teekening aan de geheele omgeving. En 'lis wel zeer toevallig dat dc «Emma* nu ook meewerkt, om de verhouding zoo ongelijk mogelyk te maken. Door haar barre hoogte domineert zy de geheele omgeving en doet ulles klein en nietig sehynen. Een onderdak aan de Buitenhaven. Een scherpe, door kleêron heendringende Noord-Oo9tenwind deed myn lichaam akelig bibberen. Met omhoog gcs'agen jaskraag, aan m'n neuswaarachtig, aan m'n neus een teeken van Novemberwarmte, de handen diep in de jaszakken, stond ik achter een nogal brecdeu rug van een fiinkon vis- schersuian, die bij nog vele anderen, aan de Buitenhaven, in de nabijheid van het haven kantoor, een staanplaats had ingenomen. Tevergeefs deed ik mijn best om het wel wat kinderachtig geklapper van tanden te onderdrukken iuijn gebit rammelde een een tonige melodie, vrij goed haruionieerende met het somber geluid van den wind, die geducht blies en niet minder instemde mot het gebcuk van water, het woelige element waarop veler gezichten staarden, gezichten vau mannen, die, al maar heen en weer loopende, trappende met de voeten en wry- vende in de handen, hun best deden om de minder prettige temperatuur zooveel mogelyk weerstand te bieden. Ik stoud nog altyd achter den breeden rug van den man, die wellicht een klein kieeding- magazyn aan zyn liohaara hadheel kulm en zelfs forsch zag hij neer op de kameraden, die niet ophielden met pogingen om toch maar een beetje kunstwarmte op te wekken. Mijn oogen vonden het gebouwtje, waarin de reddingsboot is geborgen en myn gedach ten dwaaldeu vandaar af in Westolyke richting, waar de branding als altyd her innerde aan do heldenfeiten der mannen, die zoo kort by mij stonden en die op hel eerste teeken van nood steeds bereid zyn om hun loven te wagen voor anderen. Een oogenblik monsterde ik hun stoere hoofden, waarover reeds zoovele gevaren dreigend hadden gezweefd en waarboven thans een gure najaurs-hemel zyn koude wind- drukking naar omlaag zond, een lang niet benijdenswaardig onderdak voor menschen 'die verplicht zyn om dag en nacht, bij goed of slecht weer, in een wachtende houding te vertoeven op een punt waar noodig. dringend noodig een gebouwtje moest staan, waarin zij, beschut tegen regen en wind, sneeuw, hagel en vorst, een be hoorlijk uitzicht zouden hebben op alles waar zij belang by hebben. Inderdaad, deze tijd van 't jaar is een ernstige vingerwijzing voor menschenvrien- den, die zich in deze eens verdienstelijk willen maken. Straks, als de winter zijn buien doet geldcu, als het .seizoen van strandingen'' daar is, staan een groot aantal mannen aan de Buitenhaven op hun post, doch hoe? Een soldaat kruipt gemoedelijk in zyn schildwachthuisje, zou men deze man nen zonder zwaard niet een schuilplaats geven, waarin zij dankbaar hun intrek zouden nemen? Bij den windwijzer staat reeds lang zoo'n schuilplaats cn juist dit doet velen van hen vragen: -waarom hebben wij zoo iets niet Wje neemt in deze het initiatief om hen het lang ontbeerde .hokje" tc bezorgenHot zal er vermoedelijk alleen van afhangen of daarvoor iemand te vinden is. Marine, Ge meente, Reddingfonds en Bcrgingsdicnst, zy allen hebben er belang bij en ieder op zich zelf kan zich de kosten daarvan wel getroosten, en zullen allicht bereid wor den bevonden. Mits, zooals boven gezegd, er iemand is tc vinden, die zich hiervoor wil intereaseeren Maar dan niet te lang gewachtwij schry- ven al November. Orgelbespeling. Gisterenavond gaf de heer A. J. C. Mooy, muziekleeraar alhier, de 16de orgelbespeling in de Nieuwe Kerk. Als soliste zou zich daarbij doon hooren mejufir. Jacoba Waage mezzo-sopraan van Haarlem. De bekwame organist zette den avond ii met .Fuga No. 1' over dc Duitsche noten- ramen B A C. H. van lt. Schumann, tv- wyl genoemde zangeres daarna het ,0 Je- sulein siiss" van J. S. Bach en het „Caro mio ben van Giordani zong, twee juist ge kozen nmmers om kennis te maken met een zeer beschaafde stem als die van mej. Waage; werd a. door haar onberispelijk en indruk wekkend vertolkt, in b. overtrof zij stellig haar aandachtige hoorders door gevoelvolle voordracht en bevallige uitspraak. Het •Or gelconcert" van Handel gaf hierna aan den heer M. gelegenheid om diens prachtig spel op instrnmentaal gebied te bewonderen macht'g toch scheen ons het .Allegro", bij welks vlug tempo een waardig .Larghetto" volgde. Dc twee ond Hollundschc liederen waren bepaald verrassend dergelijke moesten noodzakelijk wat meer in aanmerking komen melodie en woorden zijn waarlijk schoon en vooral diln, als zy worden uitgevoerd op een verdienstelijke wijze als nu geschiedde. Na het .Vision", een karakteretuk voor orgel, hoorden wij mej. W nogmaals in .Concetto religioso", een gewijd nummer van Durante, en speelde Mooy het grootsche slot.Allegro triomphulc" van Paul Wachs. Louis Bouwmeester Maandagavond in Casino! 't Had voller kannen zijn ui was 't goed bezet. Gegeven werd het tooneelspel .De Klauw naar hot Fransch van Bern- atein, waarin LouiB Bouwmeester do rol ver vulde van \rchille G'ortelon. Al dadclyk bij rijn verschijnen een applaus in de zaal, als begroeiing van den grootcn meester, zoo terecht geroemd om zyn eeuig spel. En Maandagavond was hij weer in zijn volle kracht. Met ingespannen adem volgden de toeschouwers zyn kunst en spontaan was bij 't einde van elk bedryf het losbarsten van 't applaus. Bouwmeester heeft in rollen als Shylock in de koopman van Venetië en Cor- telon in dit stuk, zyn wedergade niet. Die stem, die zorgvuldig bestudeerde mimiek, soms een eenvoudig handgebaar slechts, alles toont den meester. By hem verdwijnen de spelers der andere rollen. En toch waren die ook te roertfende 'hceren Schwab als Leclerc, Budcrman als Doulers om van den jongen Bouwmeester als Nathaniël niet te spreken cenig. Ook de heide damesrollen werden uit stekend gespeeld. En wat had Bouwmeester zich in het laatste bedryf een mooien kop gemaaktDio slotscène in het einde - 't ging je door merg en boen. De hartelyke ovatie aan don meestor door 't opgetogen publiek was dubbel en dwars verdiend. Een noodlottig schot. Men meldt aan de .L. Ct.' uit Noordwolde: Zondagmorgen heeft hier een treurig onge luk plaats gehad. De 18-jarige jongeling Klaus Mulder schoot, oen haas met zyn dubbelloops geweer. Daar het dier nog niet dood was, gaf by het een slag met de kolf van zyn jacht geweer, waardoor het tweede schot afging en hom trof in de borst, zoodat hy bijna onmiddellijk stierf. Nederland en Venezuela. Reuter seint uit Willemstad dat het ver drag van 1894 lusschen Nederland en Vene zuela door Nederland is opgezegd. De regeering van Curacao heeft bevel gegeven vrijen in- en uitvoer van wapens en ammunitie in de havens toe te laten. De revolutionaire beweging zal niet tegengegaan worden. Het >Hbld.' zegt naar aanleiding daar van Dit telegram geeft aanleiding tot een paar opmerkingen. In de eerste plaats deze, dat wy de officieele bevestiging van dit bericht /.uilen hebben af te wachten Van verschil lende zyden zyn meer dan eens modedeelin- gen over den stand van het geschil lusschen Nederland en Vonezuela tot ons gekomen; wij hebben die, onzeker als wij waren van hare juistheid, steeds zonder commentaar geplaatst. Ook het bericht van Reuter van 27 October, waarin gezegd werd, dat presi dent Castro in zijn antwoord op onze tweede nota de intrekking van het decreet, waarbij de overscheping van goederen van Curacao naar Venezuela wordt verboden, zou hebben geweigerd en de zending van een specialen agont zou hebben verzocht om de voorwaar den voor een minnelyke schikking te regelen. Dit laatste verzoek in verbaud met de eerste weigering, en de ook uitgesproken meening van president Castro, dat Nederland geen intrekking zou mogen eischen van dit decreet, nadat het eerste het recht om het uit te vaardigen zou hebben erkend, maakte ons eonigszins huiverig het voetstoots aan te en den toestand die er door geschapen is op te heffen. Wij hebben vroeger gezegd, dut wy ons volkomen konden vereenigen met do houding, die de minister van Buitenlandscho Zaken in Juli in de Eerste Kamer heeft aangenomen en in zyn behandeling van deze zaak volle vertrouwen hadden. Dat vertrou wen is niet geschokt door de zeer gematigde, misschien wat lange, maar ook dnidelykc en flinke nota, die onlangs gepubliceerd werd, gepubliceerd op een wyze, die de minister nutuurlyk niet had gewcnscht. maar die naar ze incening moeilijk eenig kwaad kan heb ben gedaan- Maar wij zouden het betreuren indien thans het volk nog langer dc gele genheid om kennis te nemen van hetgeen tot handhaving onzer positie in West-Tndië gedaan is, werd onthouden. Want, is het bericht van heden juist, dan treedt een toestand in, die zeker geen oorlogstoestand kan heeten, maar die, wanneer Venezuela om het binnensmok kelen van wapens te beletten, tot feitelijk heden zou overgaan, wel eens verwikkelin gen zon kannen geven- Daarom is het noodig, dat wij thans vernemen, welke de toestand van het oogenblik is, en hoe hij is ontstaan. Na de rede van den heer Van Nispen in de Tweede Kamer heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken de volgende mede- deeiing gedaan: Ik heb de oer aan de Kamer mededeeling te doen, dat van den gouverneur van Curaijao bericht is ontvangen dat het decreet, hetwelk de President van Venozuela op 1-1 Mei heeft uitgevaardigd, op 1 November j.1. nog niet was ingetrokken en dat mitsdien door den President niet is voldaan aan het verlangen door de Nederlandsche Regeering in hare nota van 3 September 1.1. uitgedrukt en de niet-vervulling waarvan zy had verklaard te moeten verbinden het voorbehoud harer algeheele vrijheid van handelen. In verhand daarmede is aan den gouver neur van Curacao na verkrogen machtiging van H. M. de Koningin telegrafisch mede gedeeld, dat de Nederlandsche Regeering zich van de verplichtingen van het protocol van 1894 ontslagen rekent en is hem tevens opgedragen hot verbod van uitvoer van wapens naar Venezuela tijdelijk te schorsen. Aan deze opdracht is door den gouverneur voldaan. Onder deze omstandigheden ziet de Re- goering geen noodzakelijdheden de verdere geheimhouding der met de Regcering van Venezuela gewisselde correspondentie aan deze Kamer overgelegd by schrijven van 15 September j.1., tc verzoeken, een geheim houding waarvan de noodwendigheid gegrond was op de overweging dat zoolang de door Harer Majesteits Regeering aangegeven datum niet was verstreken, het gevaar diende vermeden te worden dut door een publieke bespreking van de gedragslijn door de Neder lands-he Regeering gevolgd, eenigerlei invloed op de beslissing van den president van Venezuela zou kunnen worden geoefend. Zooals de minster van buitenlandsche ZHken gisteren in de Tweede Kamer reeds meedeelde, zijn - thans voor de Regeering dc redenon van geheimhouding van de tusschen de Nederlandsche en Venezolianschc regee- jing gevoerde correspondentie vervallen. Aanranding. Een dienstmeisje uit Kethel zon zich naar Valkenburg bij Leiden begeven om den Zondag bij haar vader door to brengen. Te Schiedam stapten drie personen bij haar in de dames- coupé, wuarin zy had plaats genomen. Toen de trein in bewoging was, werd zij aange grepen en een mes op haar keel gezet met de bedreiging, dat het er door zou gaan, in dien zij eenig geluid gaf. Daarna werd zij van al haar geld, circa 10 gulden en eenige sieraden beroofd, waarna de onverlaten in Don Haag weer den trein verlieten. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Ingezonden Mededeeling, k 20 cent per regel. Spit in den Rug. Wanneer men tweemaal daags wrijft met Kloosterbalsem is men binnen drie dagen genezen. Prijs per pot ƒ0.35, 0.75 en 1.20. Let op den rooden band met bandteekening L. Akker. 4»4 <f Advertentiën. Den 20st,-•|, November hopen onze geliefde ouders Johanna Scholten 'en Cornelis Johannes Quant, hunne 12'/j-jar'9e Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne liefhebbende. Kinderen, CATHARINA. MARIA. CORNELIA. JAN. DRIESJE. De Heer en Mevrouw YAN MEURS— De Bof.r, geven kennis van de geboorte van hun zoon Nikolaas Jan. Helder, 8 Nov. '08. GeborenAlberta Eleonora, dochter van D. J. BART en N. C. BART-- Bakker. Helder, 0 Nov. '08. liet bericht vun lieden schijnt lang niet onwaarschijnlijk. En wanneer president Castro werkelijk het antwoord gegeven heeft dat Reuter ons op 27 October seinde, dan lag een beantwoording als heden bericht wordt, wel voor de hand: by gebrek aan vriende lijkheid uworzyds, ook geen vriendelijkheid moor aan de onze. Maar als het waar is, dat wy du» tot het nomon van maatregelen overgaan, dan raee- nen wy, dat het oogenblik is gekomen om de geheimhouding over de onderhandelingen Heden overleed na een smartelijk doch geduldig lijden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Margaretha Elisabeth Buter, Wed. van J. G. W ALLE BOOM, in den ouderdom van 73 jaar. Namens haar Kinderen, G. J. WALLEBOOM. A. WALLEBOOM-LUB. L. WALLEBOOM. C. WALLEBOOM-Spoor. J. O. WALLEBOOM. E. M. WALLEBOOM Bakker. A. WALLEBOOM. G. WALLEBOOM-van *-r Hkkt. H. WALLEBOOM. 0. WALLEBOOM-SMIT. F. WALLEBOOM. E M. WALLEBOOM. W. MULDER en Kleinkinderen. Iloldor, 9 November 1908. Geboren Elisabeth Jacoba, dochter van J. M. WALTER en E. WALTER—Gerritsen. Helder, 8 Nov. 1908. Na een hevig lyden werd heden van ons weggenomen ons jongste dochtertje Oetske. in den jeugdigen leeftijd van 7 weken. C. BIERSTEKER. M. BIERSTEKER-Z-koel. Helder, 7 Nov. 1908. Heden overleed zacht en kalm, onze zeer geliefde vader, behuwd- en grootvader Nicolaas Cornielje, in den ouderdom van 74 jaar. Helder, 9 November 1908. Jb. CORNIELJE, Echtgenoote en Kinderen. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan familie, vrienden en buren voor do deelname en bewezen diensten by de ziekte en het overlijden van hun geliefde echtgenoote en moeder M. 6. Chrlst - Wever. C. Ph. CHRIST. J. CHRIST. M. G. CHRIST. J. F. W. CHRIST. K. CHRIST. Helder, 10 November 1908. -NNR1*- De ondergeteekende bericht aan zijne geachte plaats- genooten, dat hij een zaak in kruideniers waren heeftovergenomen,Binnenhaven 23 Hopende, de gunst te mogen verwerven door liet leveren van goed waar, tegen scherp concurreerende prijzen. N.B. Ik laat hier een paar artikelen volgen Witte Suiker 23 ct. per pond. Gly- cerine-zeep 10 ct. per pond. Leidsche Roomboter 78 ct. per pond. Geldcrsche Worst 45 ct. per pond, enz. enz. Zegt het voort 1 Uw dw. dn., J.. SMIT. Verhuisd handel in Goud, Zilver, Pen dules, Regulateurs, enz. op afbetaling en contant, van Gravenstraat 48 naar hoek Diaconiestraat. De Dames en Heeren, die reeds sympa- thio hebben betuigd met de oprichting vau een onderlinge oefenclub en zij, die dit nog verzuimd hebben, maar alsnog door hun toetreding hiertoe willen medewerken, worden beleefd uitgenoodigd tot een bijeenkomst op VRIJDAG 13 NOVEMBER des avonds te 8 uur, op de bovenzaal van „De Po jI", Kanaalweg. Het voorloopig Comité. as Donderdag: 12 Nov. door de Tooneel-Vereeniging „Justus van Maurik", ln Tlvoll Op den speelavond zyn aan 't loket nog een beperkt aantal kaarten ver krijgbaar k 10 cent. Gereserveerde plaatsen a 25 cent Zie programma's. HET BESTUUR. - op - Zaterdag 14 Noiember in „Tivoli", Aanvang half negen. Opvoering van: Blijspel in 4 bedrijven naar het Duitscb van R.' KNEISEL. Voorafgegaan door „de Renardtrei n» en „Hel- dersche praatjes", voordrachten vervaardigd en voor te dra gen door den heer DH0NT. Kaarten a 10 cent, en gereserveerde plaatsen k 25 cent, verkrijgbaar vanaf Donderdag 's middags 12 uur bij den heer JORDANS, Dijk straat, L. A. HAftT- S1NCK, Spoorgracht en in „TIVOLI", en des avonds aan het loket. - - Na afloop Bal. - - WEGENS STERFGEVAL Mevrouw ARONSTEIN, Stationstraat 4, vraagt wegens huwelijk der togonwoor digc een flinke Dienstbode als Meid-alleen, tegen 15 December of eerder. Mevrouw VAN DIJK, Stationstraat 6, vraagt een NOODHULP-DIENSTBODE. Aanmelding na 8 uur. bevraagd een flinke U1KNSTB0DB, f9.- per maand. Adres Hotel „Den Burg", Havenpleiu. van zal op Woen sdag 11 November1908, 's avonds 7 uur, in „CASINO" te Helder. PUBLIEK VERKOOPEN de volgende perceeien in de Gemeente Helder: A. In den Heidenetten Polder: I. Een weg, uitkomende in den Alk maarder weg nabij het Schuthok, kad. Sec. E, No. 22, groot 9 aren 25 centiaren. Een perceel weiland aan dien weg, hoek Alkmaarder weg en Polderweg, kad. Sectie E, No. 23, groot 61 aren, belend met het perceel van den Heer J. S. Beek en het volgende perceel. Een perceel weiland aan den Pol derweg, kad. Sectie E, No. 70, groot 81 aren 80 centiaren, belend met het vorige perceel, de perceeien van de Heeren J. S. Beek en P. de Bruin en het volgende perceel. 4. Een perceel weiland aan den Pol derweg, kad. Sectie E, No. 71, groot 1 hectare 29 aren 30 centiaren, belend met het vorige perceel, de perceeien van de Heeren P. de Bruin, H. Kuiper, Dr. P. Bakker, de hervormde Diaconie en het volgende perceel. Perceeien 1—4 zijn in gebruik bij don Heer P. De Bruin. 5. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 29, groot 79 aren 20 centiaren, belend met de percoelon van de Heeren P. De Bruin, B. Burgers. P. Smit, H. Kuiper, het vorige perceel en het vol gende perceel. In gebruik bij de heeren Gebr. Roodt. 6. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 28, groot 38 aren, belend met het vorige perceel, de perceeien van de Hee ren P. Smit, H. Kuiper en van het R.-K. Armbestuur. In gebruik bij den Heer P. De Bruin, Combinatiën 1 en 2, 3 en 4, 5 en 6, 1 tot en met 6. 7. Een perceel moestuin kad. Sectie E, No. 1210, groot 55 aren 40 centiaren, belend met de perceeien van de Heeren G. W. Groen, H. Kuiper, A. G. F. Nieu- wenhuyse en H. Witsenburg. In gebruik by den lieer C. Van Geel. 8. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 1217, groot 79 aren 30 centiaren, belend met de perceeien van de Heeren J. Giltjes, P. Groen, H. Witsenburg en het volgende perceel. In gebruik bij den Heer P. De Bruin. 9. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 1216, groot 79 aren 20 centiaren, belend met het vorige perceel en de perceeien van de Heeron J. Giltjes; Dr. P. Bakker, G. W. Groen, H. Witsen burg en de Hervormde Diaconie. In gebruik bij den Heer J. Roodt Kzn. Combinatie 8 en 9. 10. Een perceel weiland aan den Pol derweg tegenover perceel 4. kad, Sectie E, No. 51, groot 1 hectare 4 aren, belend met de perceeien van do Heeren C. Kar- hof, TT. Witsenburg, Mej. A. Metzelaar en de twee volgende perceeien. In gebruik bij deu heer M. Jannes. II. Een perceel weiland aan den Pol derweg, naast het vorige perceel en tegenover perceel 3, kad. Sectie E, No. 50, groot 1 hectare 3 aren, belend met de perceeien van de Heeren P. Knip, K. Metzelaar Azn., het vorige en het volgende perceel. 12. Een perceel weiland achter het vorige perceel, kad. Sectie E, No. 49, groot 1 hectare 4 aren 60 centiaren, belend met de perceeien van de Heeren K. Metzelaar Azn.., W. Molenaar, P. Schagen, Mevr. de Wed. Amons, Mej. A. Metzelaar en de twee vorige perceeien. Perc. 11 en 12 zyn in gebruik by den Heer J. Roodt Kzn. Combinatiën 11 en 12, 10 tot en met 12. 13. Een perceel weiland nabij de linie en den Molen, kad. Sectie E, No. 42, groot 97 aren 80 centiaren, belend met de perceeien van de Heeren Tb. Terra, J. S. Beek, W. Molenaar, K. Metzelaar Azn. en van het Algemeen Weeshuis. In gebruik bij den Heer P. de Bruin. 14. Een perceel weiland a. d. Midden weg hoek Bolweg, kad. Sectie E, No. 86, groot 67 aren 80 centiaren, belend met de perceeien van de Heeron P. Groen en P. Dubois. In gebruik by den. Heer L. S. Beek. 15. Een perceel weiland tusschen den Middenweg en den Beltweg, kad. Sectie E, No. 103, groot 1 hectare 19 aren, belend met de perceeien van de Heeren H. Bakker Dzn., P. A. E. Thijssen, Mevr. de Wed. Verschoor, het Algemeen Weeshuis en Mevr. de Wed. Walraven. In gebruik by den Heer J. Roodt Kzn 16. Een perceel welland aan den Belt- weg, kad. Sectie E, No. 119, groot 2 hectaren 15 aren 90 centiaren, belend met de perceeien van Mevr. de Wed. Verschoor, Mevr. de Wed. Walraven, het Algemeen Weeshuis en van de Hee ren C. Kwant Azn. en R. Th. Luyckx. In gebruik bij den Heer M. Jannes. 8 lo den Huisdnioer Polder: 17. Een perceel weiland nabij den Iluisduinerweg en de Roode brug, kad, Sectie B, No. 184, groot 47 aren, belend met de perceeien van de Heeren J. Gil tjes, H. A. Timmer, P. Akkerman, Gebrs. Roodt en B. Burgers. In gebruik by de Ileeren Gebrs. Roodt. 18. Een perceel weiland aan den Huis- duinerweg, tegenover den Heer Terra, kad. Sectie B, No. 492, groot 77 aren 60 centiaren, belend mot het perceel van Mej. de Wed. en Erven P. Muye en het volgende perceel. In gebruik by den Heer Th. Terra. 19. Een perceel weiland aan den Huis- duinerweg naast het vorige perceel, kad. Sectie B, Nos. 147 en 148; groot lhek- tare 34 aren 80 centiaren, belend met het vorige perceel en het perceel van mej. N. Gauw. In gebruik bij den Heer P. de Bruijn. Combinatie 18 en 19. Alles behoorende tot de nalatenschap van den Heer R. Boomsma. Te aanvaarden Kersttijd a. 8. let-aaldag 23 December 1908. Lasten vanaf 1 Januari 1909. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Notaris J. Karseboom te Oosterbeek en van genoemden Nota ris C. Stammes te Helder, waar kaartjes verkrijgbaar zijn. - OP - Woensdag II Nov. a. s voormiddags 10 uur aan de Bassingracht nabij de overhaal, te Helder, van Aanne mers-materialen en houtwaren, als: Complete heistelling, Perspompen, Slangen, ijzeren en houten Dommekrach ten, 140 M. Spoor, breed 70 cM. en Lorrie's, Hand- en Kipkar, zware Jijn blokken, 3 en 2 Schyfspatentblokken, houten Hyscbblokken,ijzeren Trek winder, party Touwwerk, Steentangen, zware en lichte Stropkettings, Vischtangen, partij Krui- en Steenwagens, Pikhou- weelen, Stoot- en Breekijzers. Voorts: Stalen Trossen, nieuwe Hei palen, Rib-, Plaat- en Plankhout, lage en hooge Rasters, Hekwerk, Deuren, Kozijnen, Jalouziën, lange en korte ge bruikte Platen, 1 houten Alkmaarsche Vlet. inhoud 7 M«. Wijders diverse gereedschappen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bezichtiging op den dag der verkooping Deurw. H. KWANT. Een flinke Dagmeid gevraagd, k f 10- per maand. AdresCafé „Central", Kanaalweg. GEVRAAGDi eene flinke l'ienstbode, Adres: Langestraat 75, Café. GEVRAAGD een net DIENSTMEISJE, voor dag en nacht. AdresKanaalweg 65. Dienaibode* Gevraagd een flinke meid, niet onder de 20 jaar. AdresLoodsgracht no. 10. 0«vraa?d een net MEISJE, niet boven de 16 jaar, voor de morgen uren. Zich te melden na 3 uur Spoor straat 34. Er biedt zich aan een nette BalLer. AdresLoodsgracht 41. Gevraagd een Wasch- en Werkvrouw voor Maandag en Zaterdag. Adres Mej. VERFAILLE, Binnenh. 22. 3 nette Commensaals gevraagd, by de Wed. L. DUNK - Reekers, Bas- straat 35. Gelegenheid voor COMMENSAALS met gebruik van vrije Kamer, tevens Slaapgelegenheid. AdresLouisesteeg No. 1, (Hoofdgracht.) Gelegenheid voor 3 nette COMMENSAALS. Adres: Nieuwstraat No. 43. TE HUUR: een zeer net ingericht Woonhuis, ad f2.80 per week, aan den Polderweg. Adres: J. GRAAFF, Spoorstraat. Te huur gevraagd tegen 1 December een gem. Zit en 2 Slaapkamers mot ge bruik van keuken. Brieven met opgaaf van prys onder letter L aan den boekhandelaar A. J. MAAS, Helder. TE HUUR: een Kamen mei Keuken, zoo goed als nieuw, in de Schagen- dwarsstraat. Adres: SLUISDIJKSTRAAT 56. IS HUUR Vuur eed kiein geziu een HET BURGERWOOHHUIS, voorzien van waterleiding, k f2.10 per week, staande le Molenstr. 7. Te bevragenJ. NIEUWBUURT, Vischstraat No. 46. TE HUUR: een Woonhuis mei waterlei ding aan de Corn. Ditostraat No. É8, ad f 1.70 per week. Adres: KONINGSTRAAT 20. TE HUUR: aene BOVENWONING aan den Dijk weg No. 88, ad f'1.50 per week. Adres: KONINGSTRAAT 20. TE HUUR: eene flinke ruime Benedenwoning, voorzien van waterleiding, a f 1.50 per week. AdresLAAN 36. TE HUUR: een Werkplaats, zeer geschikt voor Schoenmakerij of dergelijke, aantde Florastraat ad f0.80 per week. Adres: KONINGSTRAAT 20. Te huur een net Burgerwoonhuis, voor zien van gas- en waterleiding, huurprijs f2.60. Te bevragen by Gebr. Steeman, Aannemers, Voldstr. 20.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2