KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje LEGER DES HEILS voor Helder, Texel, Wieringen en Anna Paulowna. Aan de Leden der Red. Herv. Kerk. 15 Welkomst Samenkomsten. Verpachting Weiland. TIVOLI. GROOT BAL No. 3710. Zaterdag 14 November 1908. 36ste Jaargang. Bureau: Spoorstraat. Telefoon 59. Bureau: Koningstr. 29. Interc.-Telefoon 50. Tweede Blad. Nieuwsberichten. HELDER, 13 November. Voor het examen in vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn geslaagd de dames J. A. Jellcma en G. Masseus, alhier. De heer E. C Witsenbnrg, van hier, heeft te Amsterdam met gunstig govolg het doctoraal-examen afgelegd in de scheikunde. Wij maken onze lezers opmerkzaam op de voorstelling van ,Het Vrye Tooneel", op aanstaanden Maandag. Speenhof! en Nap. de la Mar zijn hier geen onbekenden. Verleden jaar kou .Casino" niet eens alle belangstel lenden bergen. Daarom is het aan te raden tijdig een plaats te bespreken. Met aandrang verwijzen wij onze lezers naar het concert, te geven ten bate van de plaatselijke verecniging tot bestrijding der tuberculose. De entreeprijs is laag gesteld, terwijl uitstekende krachten zullen medewer ken. Bovendien stelt men het bestuur in staat wat beter in haar geldmiddelen te komen, waardoor het gelegenheid krijgt, om de zoo hoog noodige versterkende middelen te ver strekken aan behoeftige tuberculose-lyders (Zie verder de advertentie in dit blad). Zaterdag j.1. werd de eerste gewone vergadering gehouden van de Christelijke vereeuiging tot beoefening der Friesche taal. Daar de meerderheid der leden van .Gijsbert Japiks" besloot, dat van tooneelspelen niet mocht worden afgezien, waren de Friezen, die van tooneelspelen principieële tegenstan ders zijn, wel genoodzaakt, tot 't stichten van een eigen //gezelschap' op Christelijken grond slag over te gaan. Dat onze gemeente vele Friezen telt, blijkt wel hieruit, dat terstond een twaalftal leden toetraden. Als bestuursleden werden gekozen R. J. Praamsma (Voorz.), M. Jouwstra (Se cretaris) en L Kootstra (Penningm.). Gisteravond hebben in .Casino" velen genoten van de voordrachten van Mevrouw Betty HoltropVan Gelder, lid van bot Nederl. tooneel to Amsterdam, die voor de leden en introducé's van de Heldersche Too- neelvereeniging «T.A.V.E.N.U.* optrad. Vooraf sprak de Voorz. van ,'I.A. V.E.N.U de heer H. Meijers, een inleidend woord, waarin hij alle aanwezigen welkom heette, do geintroduceerden opwekte als lid van de Vereeniging toe te treden en haar te steunen, opdat men in de gelegenheid zou zijn meer malen dergelijke kunstavonden te organi- seoren. Vervolgens was movrouw Holtrop aan het woord tot het houden harer voordrachten. Met aandacht en onder adomlooze stilte werd de begaafde artiste aangehoord. Boeiend droeg zij voor -Visioen uit de Fransche revolutie* van den Vlaamschen dichter Pol de Mont, waarin de hoorders werdou verplaatst in den tijd van Lodewijk XVI, toen het volk de Tuileriën bestormde en de souvereiue macht van den vorst knotte Wegslepend decla meerde zij Schimmel's gedicht .Anna Boleijn*, zoodat de hoorders als hot ware medeleefden met de verstootene gemalin van Hendrik VIII. Leuk en naief werd weergegeven .Kinder twaalfuurtje* van Heijerinans, een echt hu moristisch stuk. Na de pauze kreeg men nog een tweetal stukken van den natuur-dichter Guido Gezelle te hooren, n.1. .Zegepraal* en Excelsior- en tot slot een episode uit //Schoolydillen' van Top NaefF en wel //Begrafenis van een roomhoorn". Dit aardige, kluchtige stuk viel bijzonder in den smaak. Alles te zamen genomen kunnen we zeggen, dat mevr. Holtrop succès had; zij werd dan ook luide toegejuicht en met bloemen gehul digd. «T.A.VE.N.U.* heelt met dezen kunst avond eer ingelegd. De uitslag der veiling van landerijen, Woensdagavond gehouden in Casino", ten overstaan van notaris C, Stammes, is als volgt 16. Een weg, kad. sectie E, no. 22, en vijf perceelen weiland, kad, sectie E, nos. 23, 70, 71, 29 en 28 in den Helderschen Polder. Kooper de heer R. Th. Luijckx qq, voor f 12380 7. Een perceel moestuin, kad. sectie E, no. 1210, in dienzelfden polder. Kooper de heer J. J. Heijdenrijk qq, voor f 2480. 89. Twee perceelen weiland, kad. sectie E, noB 1217 en 1216, in dienzeliden polder. Kooper de heer R. Th. Luijckx qq, voor t 6110. 1012. Drie perceelen weiland, kad. sectie E, nos. 51, 50 en 49, in dicnzelfden polder. Kooper de heer R. Th. Luijckx qq, voor f 10130. 13.„iiEen perceel weiland, kad. sectie E, no. '42,|in dienzelfden polder. Kooper de heer H. W.fcBrokke, voor f 3313. 14.^Een perceel weiland, kad. sectie E, no. 96, in dienzelfden polder. Kooper de heer W. Molenaar, voor f 1670. 15. Een perceel weiland, kad. sectie E, no. 103, in dienzelfden polder. Kooper de heer H. Bakker Dz., voor f 3380 16. Een perceel weiland, kad. sectie E, no. 119, in dienzelfden polder. Kooper de heer R. Th. Luijckx qq, voor f5710. 17. Een perceel weiland, kad. sectie B, no 184, in den Huisduiner polder Koopers de heeren Gebra. Roodt, voor f 1630. 1819. Twee perceelen weiland, kad. sectie B, nos 492 en 147 en 148, in dien- zelfden polder. Kooper de heer P. Bregraan qq, voor f 4600. Hedenmorgen is door de Directie der Marine alhier openbaar aanbesteed Het verbouwen van verschillende maga zijnen en de daarmede in verband staande werkzaamheden. Ingekomen 16 biljetten van de hoeren: I. L. van Os f 17850, J. F. Philips f 17300, J. Steeman f16925, J. Glotze f 16880, A. v. Polt f16800, Th. Drijver f 16750, J. Duinker 1 16593, H. Riemers f16514, Th v. d. Sterr f 16583, R. N. v. Os f16347, J. J. Schoef- felenberger f15975, J. Spruit f15901, D. de Vries f15860, A. Krijnen f 15732, H. W ijker f15715, Gebr. v. Pelt f15443. Aan den laagstou inschrijver gegund. Donderdagavond was een talijjke me nigte opgekomen naar het Bondsgebouw waar ter gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van Z. H. Pius X een feestavond was ge organiseerd. De heer Alb. Leewens dirigeerde het zangkoor dat voor dezen avond was ver sterkt met een dames- en jongenskoor. De muzikale begeleiding geschiedde door mej. Dora de Barbanson voor piano en den heer Nijpels voor orgel. Als soliste trad op Mej Cl. van Starrenburg, sopraan te den Haag. 't Was al dadelijk to merken dat de heer Leewens aan de voorbereiding van dezen avond ontzaglijk veel moeite had besteed, ma?r die is ook beloond geworden, want het gegevene was onberispelijk. Na een tweetal liederen van Palestrina voor vierstemmig gemengd koor capella en een zevenstem mig ,Avc Maria' werd gezongen de ,Pius Cantate" op 'woorden van pastoor Weever van Texel, gecomponeerd door den heer Leewens. 't Geheel was mooi gedacht en werd uitstekend weergegeven en aan 't slot werd de componist warm toegejuicht. Als feestredenaar trad op pater Iiendrichs uit Amsterdam die in gloedvolle en heerlijke taal sprak over het leven van den paus en hem schetste in zyn jeugd en bij zijn verdere studie en wees op de groote gaven die deze eenvoudige boerenzoon had getoond te be zitten. Hij schetste daarbij do beteekenis van dezen paus voor de Katholieke Kerk. Na de pauze zong het koor nog een tweetal liederen waaronder Wilhelmina van Nassau- wen van Philip Loots. Mej Cl. van Starrenburg zong met haar heerlijk, machtig sopraangeluid een drietal liederen, die een stormachtig applaus ver wekten. Tot slot werd gezongen het «Te Deum" van Verhulst. De heer J. A. Meyer bracht hulde aan den feestredenaar en aan den dichter der cantate pastoor Weever, die mede aanwezig was. Een hartelijk dankwoord bracht hij aan den heer Leewens die door zijne zoo mooie compositie had gezorgd dat zij op dezen feestdag met eigen werk konden voor den dag komen. Als een herinnering bood hij den componist een fraai portret van Pius X in prachtige lijst aan. Aan Z. H. den Paus was een telegrafische gelukwensch gezonden waarop uit Rome oen telegrafisch dankwoord werd ontvangen. De zaal was recht feestelijk met geel en wit versierd en de buste des Pausen prijkte in versiering van groen, 't Geheel was een mooie avond die uitstekond geslaagd mag heeten. Aankomst Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Gisterenmiddag tegen ongeveer twee uur was op den Heldcrochen Zeedijk reeds een talrijk publiek merkbaar, dat zich al wandelende bewoog in do richting van ouzo haven, waar, volgens aller meening, om drie uur het verwacht wordende pantserschip zou binnenstoomen. Oin drie uurEén uur dus nog, en hiervan maakten velen gebruik om een prima plaatsje to gaan innemen op den hoogen en lagen steiger De lange zit banken, die een loonend kijkje geven over het uitgestrekte water, waren dun ook geheel bezet met ouden van dagen en voor deze rijen stonden en kwamen gedurig menschen, die elkander min of meer verdrongen om toch maar Een sliert jongens kronkelde door deze massa, namen ten slotte een eer sten rang, den ijzeren leuning, in beslag en vanwaar zij nu cn dan vfeler belangstelling prikkelden door een plagerigDaar komt-ie." Dan gingen hoofden omhoog en staarden de oogen in het Westen. Niets te zien Ja toch, een onzer oorlogsschepen manoeuvreerde in de Noordzee, nu eens komende en dan weer zwaaiende. Bah, dat zoo'n wit-geschilderde bodem met geelkleurigen schoorsteen nu ook juist op dit uur daar moest kruisen, 't Gat maar aanleiding om je telkens blij to maken met niets Drie uur verkondigde het toren- klokje uit de omgeving. Wrevelig haalde een juffrouw haar horloge te voorschijn, keek haastig op het kleine plaatje, daarna met gefronste wenkbrauwen dat uurwerk opber gende, alsof die drie slagen van zooeven een abuis waren Half vier bonkte Bpottend dat zelfde ding en nog altijd gingen ontelbare bee- nen naar de Buitenhaven. Groepjes cn rijtjes slenterden langzaam voort, een bonte menigte welke voortdurend in omyang toenam totdat de ietwat verleidelijke najaarszon had opgehouden om haar zwakke, maar toch steeds verkwikkende stralen vriendelijk te doen schijnen. De duisternis zon zoo aanstonds den avond aankondigende straatlantaarns werden hier en ginds reeds van kunstlicht voorzien. Nóg zag men niets zelfs het witte schip van daar straks, de hoop van menig bedrogen oog, liet zich niet meer zien Hopc-looze toestand. Langzaam trokken ze terugontevreden, ontstemd. Straks nog vol verwachting, maar thans denk je dat ik hier nog langerDunkje hoor Waarlijk hadden velen het reeds opge geven om geduldig te zijn, toen donkere rookwolken zichtbaar werden en weldra de //Hertog Hendrik" te voorschijn kwam met avondlichten in top, aan bak- en stuur boordzijden. Rustig, onbewust van zooveel ergernis aan den wal, stoomde het pantserschip met volle kracht langs de kust; de loodsvlet, die in het Marsdiep kruiste, liet men links liggen, en niettegenstaande het reeds drie kwart donker was en er een sterke vloed liep, stoomde het schip met veel vaart prach tig de haven binnen, geheel tegen de ver wachting van de honderden, die op den dyk en op den hoogen steiger de aankomst van familieleden en vrienden verbeidden. Door deze Hinke en moeielijke manoeuvre bew de commandant, de kapitein ter zee Goed hart, een grooten dienst aan allen, die n een weerzien verlangden. Had hy de hulp van een loods aangenomen dan zonde het, door het daardoor ontstane oponthoud ver- raoedelijk te donker zyn geworden, om de haven nog binnen te loopen, en de teleur stelling voor velen zou zeer groot geweest zijn. Zooals gezegd, bleken nog honderden aan wezig om de bemanning van den naderenden oorlogsbodem te verwelkomen. Iloera's gin gen geestdriftig de lucht in, men wuifde met zakdoeken en hoofddeksels, terwyl de staf- muziek als altijd het indrukwekkende en mooie moment van het binnenkomen door de uitvoering van het Volkslied verhoogde. Iu de haven ging het voorwaarts naar den vasten wal en, dank zij het intusschen wer kende zoeklicht, kon de volksmassa, die daar heen gestroomd was, volop genieten van een niet alledaagsch schouwspel, konden zeer zeker vele belanghebbenden elkander al spoedig op korten alstand begroeten en duurde het niet lang of de „Hertog Hendrik' had zijn ligplaats ingenomen. IJmuiden, 12 November. De Staatscourant bevat de akten van op richting der Stoomvisscherij-Maatscliuppij Batavier I" en «II", niet alleen liet uit oefenen van de zeevisschery is het doel van deze vennootschappen, maar ook het varen van koopvaardygoedcren, alsmede het sleepen van schepen en het verleenen van adsistentie aan in nood verkeerende vaar- tuigpn. Het kapitaal van iedere Maatschappij is groot f20.000, verdeeld in 40 aandeelen van 500 gulden. In de Rijksvi8chhal werd vóór ecnige dagen een kist met schelvisch vermist. Onmiddel lijk werd door den llyksvischafslager Visser een onderzoek ingesteld met het gevolg dat zekere H. M., gepensioneerd militair van het Oost-Indische Leger, als de dader werd in hechtenis genomen. Drankmisbruik was ook hier weer de oorzaak van den misdaad, want om aan geld voor sterken drank te komen verkocht de dader de geheele kist visch, welke ongeveer tien gulden waard is, voor slechts één rijksdaalder. Dc stoomtrawler .Maria R. ümmeriug Y.M. 135" van de N. V. ulgemeenc visscherij- maatsohappij keerde heden uit zee terug met het lyk van den tweeden machinist li- W die tengevolge eener beroerte op zee was overleden. Nederland en Venezuela. «De ,Tijd" deelt mede, dat het conflict met Venezuolu zeer sterk gevoold wordt door den Kon. West-Indischen Maildienst. Mochten tot nu toe haar schepen met volle lading van Amsterdam vertrekken, treuriger is het met de binnenkomende schepen. Steeds guat de lading daarvan achteruit. Het stoom schip .Prins Willem II" had weinig, de .Prins Willem V" nog minder, terwyl het thans binnenkomende schip „Prins Willem I" bijna geen lading aanvoert, wat toch nog nooit is gebeurd. Dit schip heeft thuiskomende ballast moeten laden. Dit is zeker voor de thuistkomst een treu rig resultaat. Waarbij dan nog komt, dat op de tusschenvaurt ParamariboNew-York vicc versa geen passagiers en ook geen lading vervoerd worden. Het blad acht het daar van belang, dat er een einde komt aan het geschil tussehen Venezuela en ons land, niet alleen voor Cura^ao, doch ook ook voor een onzer belangrijkste stoomvaartmaatschap pijen. De nieuwe mailbooten van de „Zeeland." Men meldt uit den Haag In de vergadering van commissarissen der maatschappij Zeeland, gisteren alhier gehou den, is nog geen definitieve beslissing genomen kunnen worden in zake de nieuwe stoom schepen. Dr. Kuyper. Naar men uit den Ilaag uicldt, zal dr- Kuyper in de vergadering der Tweede Kumcr van heden, na de pauze, w orden beëudigd als nieuw gekozen afgevaardigde voor het kiesdistrict Ommen. Nias. Blijkens een bij het departement van kolo niën ontvangen telegram wenl bij een verra derlijken overval te Ililigeho op Zuid-Nias een officier levensgevaarlijk gewond. De aanvallers werden met een verlies van ver moedelijk 60 man teruggeslagen. In Spanje dreigt een ernstig conflict de toréadors spreken van staken. Zij vinden, dat het loon, hun uitbetaald door de eigenaars van de arena's, niet in verhouding staat tot het genot, dat zij aan het Spaanschc publiek verschaffen. Het streelt hen wel, dat zij de lievelingen van het publiek zijn, vooral, dat de donkere oogeu van mooie vrouwen met welgevallen op hen rusten, maar zij wenschon ook meer geld in hun zak Iu een bijeenkomst van de voornaamste ma tadors van Sevillu, Madrid en Cordova is besloten, dat het loon voor het vechten met slieren uit de provincie Murcia, die het ildst zijn, gebracht zal moeten worden op f5000, en dat de arena's, die dezen eiscli niet willen inwilligen, geboycot zullen wor den. De directeuren van de arena's hebben daarop ook vergaderd en zijn tot het besluit gekomen, liever hun inrichtingen te sluiten dan zich door de toréadors de wet te laten voorschrijven. Het Spaansche publiek wacht in spanning af, hoe zich deze quaestie verder ontwikke len zal. Een bijzonder gezantschap bij den paus! Reuter seint uit Rome De paus heeft het bijzondere gezant schap, dat de gelukwenschen van de Koningin der Nederlanden kwam overbrengen ODtvan- gen. Het gezantschap werd met vorstelijke eer ontvangen door de pauselyke garde in groot uniform. Mgr. Grabiuski, de ceremonie meester, begeleidde de missie tot de troonzaal, waar de paus haar met zyn hofhouding op wachtte. Het hoofd van het gezantschap las een adres ^voor en stelde den paus een eigen handige» brief van de Koningin der Neder landen ter hand. De paus sprak zijn dank uit en verzocht het hoofd van de missie hom te volgen naar zyn particuliere appartementen, waar hij een gesprek met hem voerde en de overige leden van het gezantschap ontving. Vervolgens begroette het gezantschap nog den Secretaris, kardinaal Merry del Val. Emigratie naar Kanada. Naar de firma De Vries Co. bericht, zal in den komenden winter art 20 van hoofd stuk 98 der emigrantenwet voor Kanada weer van kracht worden. Dientengevolge moet ieder emigrant, die in een der Kanadeescho havens aankomt, in den tijd, loopende van 1 Januari tot 15 Februari 1909, vyftig dollars, benevens zijn spoorkaartje, naar de plaats van zyn be stemming' kunnen toonen, indien die emigrant den leeftijd van achttien jaar of daar boven bereikt heeft. Uitgezonderd hiervan zyn zij, die voldoende bewijzen kunnen, dat zij terstond in Kanada werk kunnen krijgen, of datfamillie of vrienden hen wachten. Na laatstgenoemden datum zal het bedrag voor toelating weer teruggebracht worden op vijf-en-twintig dollars voor ieder emigrant en zal dit zoo blijven tot eventueele latere aan kondiging, (Tel.) Minister Burns deelde in het Lager huis mede, dat er in Engeland 898,000 menschen boven de zeventig jaar zijn (iu het graafschap Londen 115,000), in Wales (met Monmouth) 59,000. Gemiddeld werden er vi 't jaar van dat aantal dagelijks bedeeld in Londen 31,000, Engeland 250,000, Wales 16,000. Een spoor van Andree ontdekt. Kopenhagen, 12 Nov. Ritzau's bureau heeft van kapitein Storm van den schoener «Inga", thans te Valencia, een telegram ont vangen, dat het bericht van gisteren omtrent de Andree betreffende vondst bevestigt. Storm deelt mede, dat kapitein Cbalker de vondst deed ten N. W. van Kaap Mugford op Labrador. Diefstal. Te Nanterre, bij Parijs, heelt ecnigen tijd geleden een diefstal plaats gehad onder onge wone omstandigheden üe daders hebben gisteren voor de rechtbank van het departe ment Seiueterechtgestaan. Hetzij» de vodden raper Vilette, diens dochter en schoonzoon. Zij hadden zich bankpapier toegeëigend, dat aan een oude dame behoorde, maar dat bank papier hadden zij, geheel iu de lyn van het voddenrapersbedrijf, uit de goot opgeraapt. Dat bankpapier was iu de goot verzeild ge raakt op een wijze zooals men zou verwachten in een sprookje van Andersen, niet in het werkelijke leven. Een oude dame te Nauterre had een spaar- duit. Zij had in banken en bankiers geen vertrouwen en bewaarde die spaarduit thuis, in den vorm van tien bankbiljetten van 1000 frank in een matras. In die matras zat oen schenr, en toen de oude dame voor het venster haar matras uitklopte, klopte zij met de stof ook de bankbiljetten de lucht in. Die bank biljetten vlogen her en der en werden door den wind in een goot gewaaid. Een voerman kwam voorbij en zag die papieren daar liggen. Hy raapte ze op, bekeek ze eens goed, begreep, dat er in onzen nuchteren tyd geen schatten ïeu goot liggen, wilde niet het slachtoffer een flauwe grap zyn, en verscheurde do papieren, en deze kwamen weer in de goot terecht. Dat tafereel had de familie Villette van verre aanschouwd. Zy raapten de ver smade stukken bankbiljet op en zagen, dat een der bunkbiljetten niet verscheurd was. De oude dame maakte aan do politie be kend, dat zy haar vermogen had laten waaien. De voddenrapper leefde met zijn kinderen boven zijn Btaud. De politie kreeg vermoeden, dat Villette de vinder zou zijn. Het vermoeden bleek juist, Villette moest voor den rechter komen. De rechters hebben den voddenrapper niet al te kwalijk genomen, dat hij bankpapier had opgeraapt, dat hy een ander in do goot had zien werpen. Hij is veroordeeld tot drie zijn schoonzoon tot twee, zyn dochter tot een maand gevangenis, alles echter voorwaardelijk. AL a. w. als Villette in den eerstkomendeu tijd weer bankpapier vindt in een goot en het niet aan den rechthebbende terug tracht te geven, dan gaat hij zonder genade de ge- vaugenis in. Mijnramp. Hamm, (Westfalen) 12 Nov. Gisteravond ontstond in schacht 2 en 3 der mijn Radbod van de Trierer Bergwerksgesellschaft een ontploffing van mijngus. Van de 360 in de mijn werkzame arbeiders zijn tot nog toe 36 grootendeels ernstig gewonden en 27 dooden boven gebracht. In schacht 2 zijn 150 werklieden ingesloten, die men verloren acht. Iu het geheel zyn er nog meer dan 80(> ian in de mijn. De mogelijkheid van redding schyut uitgesloten. De reddingsbrigades zijn niet alleen uit de omliggende plaatsen, maar ook uit Bergkamen, Werne en Gelsenkirchen aangekomen. De ontploffing had plaats even na 4 uur. De ontploffing was zeer heftigde brand breidt zich steeds meer uit. De reddings brigades moesten wegens liet brandgevaar den arbeid staken en de brandweer moest optreden. Te 2 uur 'snamiddags waren 36 lijken ge borgen. Dertig zwaargewonden zijn in het ziekenhuis alhier opgenomeneen daarvan is overleden. De lijken zijn zwart en ten deele verbrand. In de schacht woed de brand nog voort. Hamm, 12 Nov. Bij een bespreking geleid door „Berghauptmann" Liebrecht, werd de onmogelijkheid geconstateerd om den reddingsarbeid voort te zetten. De schacht zal nu onder water worden gezet. Meer dan 200 mijnwerkers worden als verloren beschouwd. S toom vaar tberich ten. Stook vaart-Maatschappij Nederland. Lombok, v. A'dam n. Java, pass. 12 Nov. P. de Gal Ie. Sumatra, v. A'dam n. Java, is 11 Nov. Carveiro gep. Koninklijke Hollandsche Llotd. Maasland arriveerde 12 Nov. v. llueuos-Ayres en Brazilië te Amsterdam. Rotterdamsciie Llotd. Malang, v. Java n. R'dain, vertr. 12 Nov. v. P.-Said. Rindjani, v. R'dam n. Java, urriv. 11 Nov. te l'adang Sindoro, van Java n. R'dam, pass. 11 Nov. Sagres' Marktberichten. Schagen, 22 OcL Aangevoerd 4 paarden f 60 a 120, veulens f 0a 0 ossen f 0 a 0, 0 stieren f 00 a 00 duiven f0 a 124 geldekoeien fll0al80, 63 vette id. f 180 a 290, 25 kalfkoeieu t 150 a 250, 74 vaarzen f80 a 130, 0 hokkelingen fa graskalvereu fa 25 nuchtere kalveren f 10 a 28, rammen fa 900 schapen (overhouden) f 12 a 19, 880 vette schapen f 19 a 27,50 —0 mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten f a 0 magere varkens f a 53 vette id. per Kg. 42 a 46 ct„ 80 biggen f6,a 10,konynen f0.a 0.kippen 0.zwanen f 600 Kg. boter f 0,65 a 0,75, 4000 kipeicren f7,50 a 8,—0 eenden dito f0,a 0, per 100. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 10 November. Aangebracht door 12 korders te zamen 10 stuks groote tong per stuk 75 cent, 20 middelmatige tong per stuk 35 cent, 20 kleine tong per stuk 15 cent, 20 mand kleine schol per mand f 2,75 a f 3, 30 mand schar per mand f 1,25 a f 1,50, 5 tal haring per UI f 11,85 a f 12,55. 11 November. 45 .korders met 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 75 cent. 10 tot 50 middel matige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 40 kleine tong per stuk 12 a 14 eent, 1 tot 10 stuks rog per stuk f 1. 3 stuks Urbot per stuk f 4 a f 6, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 2 a f 4, 1 tot 4 mand schar per mand (laf 1,25. 12 November. 22 korders met 5 tot 10 stuks groote tong per stuk 70 cent, 10 tot 00 middel matige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 80 kleine tong per stuk 10 a 15 cent, 2 tot 10 stuks rog per stuk f 1,10, 3 stuks tarbot per stuk f 4 a f 6, 1 tot 8 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 4,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1. Baarlijke Stand gemeente Helder, Van 10 tot 12 November. ONDERTROUWD: A. H. C. Snel er» II. A. Gijs- berts. F van Peperzeel en N. C. Burgen. D Goos en O C Dekker. I'. J. Beekina en A. S. Beijer. j Th. Esser en V. Lastdrager. GETROUWD: D. Bruin en L. O. Orommel. W. N. Holmes en E. van Leeuwen. D. C. Bakker en E. But. BEVALLEN: M. Bloem geb. Rijkeboer, d. G. v. Meurs geb. de Boer, z. O. Griek geb. Dekker, d. E. A. Ie Mair geb. Seijn, z. G. Kansen geb. Scha- ger, z. M. Westdorp geb. van Brakel z. OVERLEDEN: C. Hennik, 9 m. A. Smit wed. P. Grin, 67 j. Tijdstippen van verzending Brievenmalen. Naar Oost-Indiö. iTijdst. der Verzendinirs weg de,'t ''"'laat busl rzeiiuingswLg. j postbezorging jayh ,,09tk Stadstijd. p. zeepost via Amsterdam; 13 en 27 Nov. 7.— 'sav. p. zeepost vin Rotterdam 20 Nov. 7.'sav. p. Holl. inail via Genua .1 24 Nov. 7.— 'sav. p. Holl. mail via Mareeill.-j 17 Nov. 3.30'snam p.Fransche in.via Marseille! 20 Nov. ,1.— 's av. p. Duitsche m. via Napels| 18 Nov. >12'sinidd. Naar Falombang, Biouw, Banka, Billiton en W. Afd. van Bornoo p. Eng. mail via Brindisil 27 Nov. |8.30'smor. p. Holl. inail via Genua 24 Nov. |7. 'sav. Naar Atjoh en do Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisilclken Vrydag|8.30,smor. p. Holl. inail via Genua 24 Nov. |7.— 'sav. Naar Guyana (Suriname) zeepost via Amsterdam 26 Nov. |7.— 'sav. mail over Engeland .1 23 Nov. 7.— 'sav. mail via St. Nazaire 7 Dec. |7.- 'sav. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: 26 Nov. eiken Dinsdag Vrijdag 29 Nov. 7.- 3.30's nam 7'sav. p. zeepost vin Amsterdam p. mail via Soutliampton of Queenstown p. mail via Hamburg (alleen op vcrl. der atz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: zeepost via Amsterdam I 26 Nov. |7.- 'sav. (alleen op verl. der alz.)j mail via Southampton| 23 Nov. |7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivior-kolonie en Transvaal V rij dag, 8.30 's namiddags. Advertentiën. Den 16en Nov. a.s. 1 on/.e geachte vriend en vriendin F. X. L. de Hosson en S. de Groot, hun 25-jarig Huwelijksfeest te herdenken. II. Köhlbr. J. F. Kühler- I v. Tbfpblkn. [Alkmaar, Geestersingel 59. Ondertrouwd DIRK GOOS en CATHARINA CAROLINA DEKKER. Helder, 12 Nov. 1908. Huwelijksvoltrekking 26 November a.s. GeborenAdriana, dochter van M. GRIEK en G. GRIEK Dkkkkh. Helder, 10 Nov. 1908. GeborenRiemert Johannes, zoon van L RIEMERS en M. RIEMERS De Klerk. Helder, 11 November 1908. Met deze betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden by onze 12l/s-jarige Echtvereeniging. L. DEKKER en Echtgenoote. Hiermede betuigen wy onzen oprech ten dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. C. G. VAN DER LEE en aan de pleegzuster DE LANG voor hunne on vermoeide diensten tydens de ziekte en bet overlijden aan onze moeder bewezen. Namens de familie WALLEBOOM. Helder, 13 November 1908. By ons vertrek naar Noord-Amerika roepen wy aan familie en vrienden een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. W. PRINS. W. v. METEREN. Helder, Nov. 1908. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. Zondag 15 November voorm. 10 uur Da. J. riSSEH, van Velseroord. 's Avonds half zes, Dhr. Ii. UVPÉRVS. v. h. Java Comité. bijzondere geleid door den nieuwen O. O. Majoor VEENSTRA. ALLEN WELKOM Noordh. Vereen. HET WITTE KRUIS. Afdeeeling HELDER. Algemeene Vergadering op DINSDAG 17 NOVEMBER 1908, 's avonds te 8 uur, in „Tivoli". Agenda Voorstel tot inrichting van een Ontsmettingsdienst. De Secretaris, G. DE VEN. Vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose. Muziekavond op Maandag 23 November in de zaal „Casino", georganiseerd door het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging. Met welwillende medewerking van den Hoer en Mevrouw J. A. DIEMER KOOL Beijnen, Mevr. A. HEERIS Von Saher, de Dames B. BOESE en ANNIE VOS en de Heeren G. W. GROEN en JAC. JONGMANS. Toegangsprijzen Eerste Rang f0.50 Tweede Rang f 0.25. Derde Rang f0.15. De opbrengst van dezen Muziekavond zal aangewend worden om versterkende middelen te verstrekken aan behoeftige Tuberculoselijders, zoolang zy niet door Diaconie of Armbestuur kunnen worden ondersteund. Vervallen aansluiting 3 Americ. Petrol. Co. Depot. Waarschuwing. De abonné's worden er op at tent gemaakt dat vóór afloop I van het oude opgezegde contract een nieuw moet zijn aangevraagd en gesloten om niet in entréegeld (f 15.00 per aansl.) te vervallen. I Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op Woensdag 18 November a.s., des namiddags 2 uur, ten Raad- huize, by insehryviug verpachten Een gedeelte van het Weiland bij den Reinigings dienst, in gsbruik en ge legen in het Brakkeveld. De voorwaarden liggen by den op zichter der Gemeente-Reiniging terinzage. Helder, 12 November 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeeester. UURBANUS, Secretaris. .Burgerkring Harmonie" op Zaterdag 14 November. Nog enkele kaarten ver krijgbaar 10 oant, gereser veerd 25 oent. Café „VRIENDSCHAP". Heden avond Wed. HEMMING.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 1