BIJVOEGSEL VAN 'T VLIEGEND BLAADJE VAM ZATERDAG 13 NOVEMBER 1908. Texel, 11 November. De visscherij naar zeepaling langs de kust is reeds gestaakt, ongeveer een maand eerder dan men dit in den herfst gewoon is. In de laatste dagen werd niets meer gevangen. Slechts een week van 't seizoen was gunstig voor de palingvisschery, doch niet allen genoten er van. Sommige visschers, die al heel gelukkig waren, vingen in die week van f 500 tot f 1000,Wegens het kalme weer leden de visschers niet veel schade aan hun netwerk. Texel, 12 November. De stemming voor twee hoofd-ingelanden in het Bestuur van het Waterschap .de 30 gemeenschappelyke polders" heeft voor nie mand eene meerderheid opgeleverd. Herstem ming moet plaats hebben tusschen Jb. Kikkert Nz., Joh. D. Roeper, C. Bz. Bakker en M. Langeveld Az., die resp. 236, 210, 181 en 137 stemmen verkregen. Op verscheidene personen was een minder aantal stemmen uitgebracht. De herstemming is bepaald op Dinsdag, 17 November a.s. De markten zijn thans afgeloopen. De laatste werd gehouden op j.1. Dinsdag. Op deze scheimarkt was weinig aangeboden, en de handel was stug, niettegenstaande het aantal bezoekers groot was. De boeren waren stellig opgekomen om afscheid van elkander te nemen en elkaar toe te wenschen, dat de lammerenpryzen in het volgend vooijaar hooger mogen zyn dan ze in dit jaar waren. Over de rundveeprijzen was men over het algemeen wel voldaan. De uitvoer van vee was dit jaar zeer be langrijk. Het getal lammeren en schapen loopt over de 50,000, een getal dat nimmer te voren bereikt werd. De heer Th. de Jongh, geboren alhier, thans onderwijzer in Ned. Oost-Indië, is over geplaatst van Kraksaiin naar de eerste school voor inlanders te Kediri 'Java. Wieringen, 12 November. Onze afd. van den Hollandschen Maat schappij van Landbouw vergaderde j.L Dins dag ten huize van den heer D. Lont. Aan wezig waren 18 leden. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen deelt de voorzitter mede dat voor een collectieve inzending naar de te Texel gehouden tentoonstelling geen aangiften waren gedaan, zoodat die poging geen resultaat had opgeleverd. Wegens het bedanken door den heer J. Mostert moest een verkiezing worden gehouden voor een bestuurslid, daar bij de herstemming de stemmen staakten werd de heer P. F. Kuut, by loting als zoodanig ge kozen ZEd. nam de benoeming aan. Naar aanleiding van een circulaire van het hoofdbestuur werd besloten te verzoeken een lezing te doen houden door den heer 6. van der Molen te Vlaardingen, over het onderwerp, bemesting enz. Deze lezing zal plaats hebben in het lokaal van den heer D. Lont, toegang ook voor niet-leden vry. Bij de rondvraag stelt de heer M. J. Mos tert voor als lid toe te treden tot de ver- eeniging V. P. N., welk voorstel wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. Hierna sluiting. De Maandagavond gehouden bijeenkomst van de alhier gevestigde afdeeling van den Ned. Protestantenbond was bezocht door 10 dames en 26 heeren. Als spreker trad op de heer Ds. Onnes met een rede getiteld: .De leer van Buddha tegenover den godsdienst van Jezus van Nazareth", welke door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd en zeer in den smaak viel, evenals de bijdrage -Een proponent die op beroep gaat preken." DeNutsvereeniging .Oost-Wieringen" hield Zaterdag j.1. een bijeenkomst, bezocht door 29 leden, waarin als sprekers optraden de heeren Ds. Reinders, A. Annes, L. Spaander, C. G. Post en C. P. Bakker. De voorzitter deelde mede dat dc bestuurs- functiën verdeeld zijn als volgt: Ds. Reinders, voorzitter, L. Spaander, secretaris, S. J. Koorn, Penningmeester, C. Maars en P. D. Jonkers leden. De volgende bijeenkomst werd bepaald op 3 December in het lokaal van den heer J. Vroom. De IJsclub Wieringen vergaderde j.1. Dins dag ten huize van den heer C. Koorn. Na opening las de secretaris notulen, een over zicht van de gehouden wedstryden en een jaarverslag, hetgeen onder dankbetuiging werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees een ontvangst aan van f 189.45, een uitgaaf van f 206.67'/s zoodat een nadeelig saldo van f 17.221/3 aanwezig is. Na onderzocht te zyn werd de rekening goed gekeurd. Door de daarvoor benoemde commissie waren statuten en huishoudelijk reglement samengesteld; na voorlezing en toelichting werden beiden vastgesteld. Op de statuten zal de Koninklyke goedkeuring worden ge vraagd. De nu volgende bestuursverkiezing gaf heel wat werkaan de beurt van aftre ding was de penningmeester de heer H. Duin- ker, die wel werd herkozen doch niet meer in aanmerking wenschte te komen. De heer O. Bosker werd nu als zoodanig gekozen. De heer P. Kaan bedankte als voorzitter en daar het de vergadering ondanks her haaldelijk aandringen niet mocht gelukken den heer Kaan op zyn besluit te doen terug komen werd de vacature aangevuld door verkiezing van den heer J. Jongkind. Daar bij het nieuwe reglement wordt be paald dat het bestuur uit 5 leden zal bestaan moesten nog twee bestuursleden worden ge kozen. De heeren P. Kaan en H. Duijnker werden daarvoor aangewezen, eerstgenoemde als vice-voorzitter, welke benoemingen de heeren zich lieten welgevallen. Er werd besloten dit seizoen een schoon- rydery en een hardrijderij te organiseeren. Op voorstel van den heer P. Kaan werd de oud-voorzitter de heer Jb. Mostert benoemd tot eerelid der vereeniging. In den loop der debatten was het punt ijsbaan herhaaldelijk ter sprakedaaromtrent werd het volgende besloten. Er zal tot het Heemraadschap een verzoek worden gericht om de waterstand in de slooten zoodanig te laten blijven dat eenig water, b.v. 20 cM. daarin blijft staan, zoodat er gelegenheid zal blijven de baan per schaats te bereiken, het geen. wanneer daarvoor geen maatregelen werden getroffen, nu de Stroeërkoog onder bemaling van Waard Nieuwland is gebracht, wel eens niet het geval zou kunnen zijn. Wanneer op dit verzoek gunstig wordt be schikt is het bestuur gemachtigd om een klein molentje te koopen, en daaraan te doen verbinden een centrifugaalpomp; daardoor hoopt men een middel verkregen te hebben de baan onder water te zetten. Het bestuur had reeds per advertentie zulk een molen te koop gevraagd waarop 4 aan biedingen waren ontvangen waarvan de prij zen uiteenliepen van f45.00 tot f850. Wanneer de gewone middelen der veree niging deze uitgaaf niet gedoogen (hetgeen, den stand der kas in aanmerking genomen, zoo goed als zeker is) zal getracht worden door vrijwillige bydragen in het ontbrekende te voorzien. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren geregeld sloot de voorzitter, onder dankbetuiging voor de belangstelling de ver gadering. Door een der leden werd de heer Kaan hartelijk dank gozegd voor hetgeen hij als voorzitter voor de vereeniging had gedaan, waarmede de vergadering door applaus hare instemming betuigde. We hopen dat de bemoeiingen van deze vereeniging met gunstig resultaat zullen wor den bekroond, daar anders het ysvermaak rondom Hippolytushoef zoo goed als gedaan zal zyn.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 3