Groot Popolair Concert Burgerlijke Stand gemeente Helder. Burg. Stand der gem, Anna-Paulovna. Aan de Leden der Ned. Herv Kerk Klnderkerk Wordt gevraagd een nette DAGMEID Terstond gevraagd een RK MEISJE, Er wordt gevraagd een M E1S JE Een KRULLENJONGEN gevraagd. „Het Witte Hnis", Keizerstraat 84-86. een net BURGERMEISJE of JUFFROUW, KOST en INWONING aangeboden, Te beur bet nette WINKELHUISJE Tweede Blad« Nieuwsberichten. HELDER, 8 Januari. Gebrek aan gas. Zooals nit de aankondiging van de directie der gaaiabriek blijkt, is zuinigheid in het ge bruik van gas dringend geboden, zullen wij niet op een gegeven oogenblik byna in bet donker zitten. De groote toename van het gasverbruik, grooter dan "kou worden voor zien, ia hiervan alleen de oorzaak. Men heeft echter reeda tijdig getracht hierin te voor zien door het bouwen van nieuwe ovens, doch door eenige tegenspoed zyn deze niet voor begin Februari bruikbaar. Zoodat wij gedurende de eerstkomende 14 dagen den directeur van de gasfabriek zyn niet gemak- kelijke taak kunnen helpen verlichten door een waar mogelyk spaarzaam gebruik van gaB. Onze plaatselijke Kegelclub Hard gaat ie", hoopt Maandag, 11 Januari haar 20- jarig bestaan te herdenken, door het houden van een onderlingen wedstrijd op hare banen en een Soiree Amusante op de bovenzaal van Café Central. Zeker een zeldzaam feeat en dat getuigt van goede verstandhouding. Diefstal. Het onderzoek naar den dader van dei diefstal van f 1600.heeft nog geen afdoend resultaat opgeleverd. De nummers van twee der verdwenen bankbiljetten van f 100.— zyn bekend zyn gemerkt MrR. 8405 en N.K. 1767. Ieder zy op zijn hoede by het ontvangen van dergelyke bankbiljetten 1 Nederland en Venezuela. Dy de Regeering is thans bericht ontvan gen, dat het decreet van 14 Mei (belemmering van den handel op Curat^io) door Venezuela formeel iB opgeheven en tevenB dat liet exe- quatur aan alle Nederlandsche consuls in Venezuela is teruggegeven. Aardbeving in Italië. Woensdag werd door een venier bedrag van ca. f 3000 op de lijsten ingeschreven, zoodat het te Amsterdam het totaal der in schrijvingen thans ruim f 56,000 bedraagt. Gasvergiftiging. Gisterennacht heeft in een arbeiderswijk te Leiden een geval van gasverstikking plaats gehad. Toen de buren de woning no. 46 in de Bouwenlouwensteeg, waar de 87-jarige C. B. met zyn cchtgenoote woont, deur blinden langer dan gewoonlyk gesloten v den, vermoedden zij onraad, forceerden de deur en vonden de beide echtgelieden in be- wusteloozen toestand in het bed, terwijl de kamer vol gas was. Er bleek n.1. een kraan van het gaskomfoor open te staan. De politie en geneeskunnige hulp kwamen spoedig op dagen, doch de vrouw bleek reeds overleden. Bij den man werden na veel moeite de levens geesten weder opgewekt. Brand. Gouda, 7 Januari. Gistermorgen vroeg brak door een onbekende oorzaak brand uit in de R.K. Sociëteit in de Concordia-haven ulhier. De brand is in de keuken ontstaan. De pachter, zyn vrouw en kinderen wisten zich in tyds te redden. De inwonende moe dor der vrouw, de zeventigjarige weduwe De Groot is ondanks krachtdadige pogingen der politie tot redding door den rook gestikt. Het' lijk is naar het Gasthuis vervoerd. De brand was spoedig gebluscht. Verzekering dekt de schade. De aardbeving. Kerkhof vernietigd. Rome, 6 Jan. Een aardschok voltooide de vernietiging van het kerkhof te Messina, een der mooiste van Italië. Heden trad de krijgsraad in werking. Volgens de bladen zijn er sleohts enkele honderden overblijvenden. De journalisten die hier teruggekeerd zyn, droegen op hun gelaat de sporen der doorgestane ontbering. Zy zeggen dat Messina een onbewoonbaar knekelhuis geworden is, waar het onmogelijk is, zelfs tegen betaling, een stuk brood te krijgen, zonder bevel geteekend door de mili taire autoriteit. Hongerdood. In Messina hebben de redders een gespaard gebleven tehuis van zuigelingen gevonden. Men vond er 25 lijken van zuigelingen, die blykbaar van honger gestorven waren. De correspondent van de «N.R.Ct." meldt uit Rome, d.d. 3 Januari: Men krygt den indruk, dat te Messina het ucute stadium van het reddingswerk op zijn eind loopt. Althans wat het uitgraven der nog levenden betreft. De vraag, wat te doen met de bouwvallen en met de geredde inwo ners, kan pas een antwoord krijgen, wanneer het moeilijke probleem opgelost zijn zalwat men doen zal, de ongelukkige stad weer op bouwen of niet. De fantasierijke Scarfoglio van de Napelsche Mattino heef', heel wat tongen en pennen in beroering gebracht door een krygsraad aan boord van het pantser schip «Koningin Elena« uit zijn duim te zuigen, waaraan de Koning, de ministers Orlando en Bertolini, generaal Mazza en het Kamerlid Bugnano zouden deelgenomen heb ben. In dien krygsraad zou het even een voudig uitvoerbare alB radicale besluit geno men zijn, de puinhoopeu geheel en al onder de kalk te stoppen en dan door de aanwezige eskaders te laten bombardeeren, om alle muren, die nog staan mochten, tot de hori zontale ligging te brengen. Deze tictle wordt nog ernstig besproken, en het plan wordt met kiem van argumenten bestreden. Het ligt allereerst voor de hand, dat er aan een geheel sleohten der bouwvallen slechts dan pas gedacht kan worden, wanneer het met voldoende zekerheid vaststaat, dat or geen levenden meer onder het puin bedolven liggen. -Nog zeven dagen na de ontploffing van het buskruitdepot, onlangs te Palermo, vond men een meisje levend onder hot puin, en bij vroegere aarbevingen is 't wel voorgekomen, dat men zelfs op den 20ston dag na het onheil nog iemand kon redden. En al mogen de meesten der bedolvenen nu wel óf gered óf omgekomen zyn, zoolang nog de kansbe- stsat, dat zelfs maar één persoon misschien te redden is, gebiedt de plicht van mensche- lijkheid alles te doen wat in menschenmacht is om hen te bevryden. Tegenover deze ele mentaire beschouwing schijnt de gedachte, dat men de hier of daar nog levenden eerst zou inmetselen en dan nog op een paar gra naten (liefst met brisante springlading) zou trakteeren, wel erg barok. Vooral omdat de mogelijkheid, dat er inderdaad, nog talryke levenden over zijn, niet sloohts een roman tische onderstelling is. Het spel van het toeval is soms onwaarschijnlijker dan de menschelijke verbeelding zelve; en waar de ruïnes zóó uitgebreid zijn, is het wel haast bij kansbe rekening vast te stellen, dat tusschen de scheef verschoven muren en onder de schuin geval len balkon nog tal van schuilhoeken over zyn moeten, waar slachtoffers tot heden het leven hebben kunnen houden. Een geweldig moeiclijke factor verzwaart echter uitermate het reddingswerkde ont zettende stank der in ontbinding overgegane lyken. De beteekenis dezer moeilijkheid schijnt naar de mededeelingen der ooggetuigen, nau welyks te overschatten te zyn. Maar bovendien, voor en aleer men tot een geweldadigde slechting der bouwvallen zou kunnen overgaan, is er een oekouomische kwestie op te lossen, waar de bekende ge vallen van plundering, waarover zooveel ge sproken is geworden, reeds do aandacht op gevestigd hebben. Messina was bevolkt door een grooten middenstand van zéér welgestelde lieden. JNu heeft het Sioiliaansche volk eet uiterstwantrouwig karakter en in vele op- zichten^verouderde begrippen. Het met noeste vlyt gewonnen geld bij balken of dergelyke instellingen brengen was lang geen algemeen gebruikverstopte geldpotjes aan te leggen haast regel. Telt men dit geld op bij de waarde der uit den aard der zaak in elke stad aanwezig zijnde kostbare voorwerpen, juweelen enz., dan verkrygt men een bedrag dat door deskundigen op millioenen geschat wordt. ,Das alles liegt im Boden still be- graben." Nieuwe haardracht. De Engelsche bladen hebben veel ruimte dezer dagen, nu de politiek rust, en verschei den vinden dan ook plaats om te spreken over de nieuwe haardracht, die Parysche vrouwen, die wat wagen kunnen, in 't open baar in den schouwburg en zoo schij nen vertoond te hebben het haar losgedragen nl., zooals het van nature is, waarbij ech ter de kunst niet uitgesloten hoeft te wezen. Maar de Engelsche vrouwen zullen er niet aan willen, zeggen de Engelsche bladen. Zij zouden minst van allen die mode kunnen volgen, want zij hebben in den regel over vloedig haar, maar zij zouden zich belachelijk vinden als zy aldus vertoonden wat zij be zitten. De smaak is nu wel, zegt een Engelsch professor in de haarkunst, om het haar hoe langer hoe langer te dragen, en een wrong in den nek is weer op komBt, maar Iob neen, daar zullen Engelsche volwassen vrou wen voor bedanken. De opium te Parijs. De zuak-UUmo heeft het groote publiek duidelyk gemaakt op welke eene wijze het opiumverbruik in Frankrijk voortgang maakt heeft het de oogen geopend voor het ontzettende sociale gevaar, dat schuilt in dit misbruik. Niet alleen woedt deze kanker in Toulon en andere havensteden, maar ook te Parijs. Het i Journal" deelt mede, dat het parket, op het gevaar gewezen, besloten heeft krach tige maatregelen te nemen tegeu het toene mende gevaar. Maandagmiddag hebben twee commissarissen van politie een bezoek ge bracht aan eenige haudelaars, die in hun huis geheime opiumkitten hadden ingericht. De stamgasten konden zich daar, tegen vrij hooge pryzen, alles verschaffen wat zij noo- dig hadden om te voldoen aan hun vree- aelijken lfartstocht. Beslag werd gelegd op groote hoeveelheden opium enz., welk mate riaal naar het parket is overgebracht. De oneerlijke concurrentie wordt door den Duitschen wetgever met kracht bestreden. Er is nn weer een wetswyziging te dier zake ingediend O.a. wordt voorgesteld te verbieden, dat een winkelier, die uitverkoop houdt, nieuwen voorraad inslaat. Het houden van een uit verkoop zal alleen toegestaan worden bij bizondere gelegenheden (sterfgeval, verhui zing enz.) Van den koopmau, die uitverkoop houdt, zal verlangd worden, dat hij een lijst van de koopwaren, die hy van de hand wil doen, aan de politie overhandigt. De politie moet dan toezicht houden, dat niets anders uitverkocht wordt. Zy zal ook bevoegd zyn, om een uitverkoop te verbieden, indien uit de omstandigheden blijkt, dat de winkelier de wet wil ontduiken. De verdere bepalingen van het ontwerp hebben betrekking op een nauwer omschreven uitlegging van de artikelen betreffende oneer- lyke aanprijzing. Een nieuw, gevaarlijk high-life-vermaak. De bovenste tienduizend dames te Londen hebben, tot meerder vermaak en tijdpas- seering, iets nieuws uitgevonden, dat wordt er niet spoedig paal en perk aan gesteld, tot de gevaarlijkste consequenties kan leiden. Het iB namelijk mode geworden, dat de dames elkaar uitnoodigen op z.g. .drawing cookings". dat zijn kokkerelletjes partijen, waar de rol van keukenmeid wordt waar genomen door haar, die de keuken vroeger slechts als een zeer vaag beginsel kenden, en er nimmer een voet hadden gezet. Het dienstpersoneel wordt bij deze eigen aardige samenkomsten samenzweringen ware wellicht meer ter -plaatse om drie uur weggestuurd, met het strenge bevel, niet vóór negen uur 's avonds terug te koeren. De dames binden dan lange schorten voor, stroopen de mouwen harer elegante japon netjes op, en vangen met koken aan, dat hièrdoor niet ongevaarlijk is, wijl het bepaald vereischt wordt, het resultaat dezer gewaagde experimenten ook op te eten Wat het dienstpersoneel er van zegt, wan- er het de aan fornuis, levensmiddelenvoor- raad en keukengerei aangerichte schade in oogenschouw neemt, wordt evenmin medege deeld, als wat de dames hebben te vertellen na. ^et ®nvr°orrichtig gebruik der zelf toebe reide spyzen. De Japansche vloot. Voor de oorlogshaven Mayezuru wordt een dryvend droogdok gebouwd, dat oorlogs schepen van 20,000 ton zal kunnen bevatten en in 1010 gereed moet zijn. Te Mayezuru wordt een torpedobootver- nieler ,Isanaui" gebouwd, terwijl een andere «Uranani" juist gereed kwam. Ook werd daar de kruiser .Aaa" (voorheen .Bayan") hersteld, zoodat dat schip aau de vlootma- noeuvres deel kon nemen. Dat was ook het geval met het slagschip .Soya" (voorheen Retvizan"), dat de Yohosuha werd hersteld. Te Yokohama werd de kiel gelegd voor een slagschip van 20.800 ton van het tvpe .Ibukiwelk schip in het begin 1910 moet gereed zyn. Pantserplaten en in hoofd zaak ook het verdere materiaal voor den bouw van dit schip zullen door de staal- werken te Kure worden geleverd, waar ook de stoomturbines voor dit schip worden ver vaardigd. Levensmoede. Had ik kunnen vermoeden, dut zij, in den donkeren avond, voor mij uitgaande, zulk een ernstig, droevig voornemen in stilte bedacht Alleen, geheel alleen ging ze Woensdag avond langs den Zeedijk, slenterde met kleine pasjes over de groote blauwe steenen, in de schaduw van het fort, en hier trok ze myn bijzondere aandacht door het zacht snikken, het herhaaldelijk drogen harer «oogen met een propperig, nat zakdoekje, dat zenuw achtig van de rechter- in de linkerhand overging Ze wekte mijn belangstelling, mijn deel neming en waarom niet eens een oogen blikje onbescheiden, door haar op vriendelij ken, bemoedigenden toon aan te spreken Dat gebogen hoofd, die smartelijke houding, dat bleeke gelaat, dat huilerig neusgeluid en die blykbaar fatsoenlijke kleeding, dit alles en nog meer gaf mij aanleiding om te be proeven of een ,man van de krant" wellicht zou slagen in het vernemen der oorzaak vun haar zonderling gedrag. En op onvermoeid vragen en niet zonder aandringen vertelde zij een 22-jarig meisje eindelijk, dat ze uit Amsterdam kwam, hier onbekend rondzwierf en zonder middelen van bestaan was, kuoopte hortend en stootend een liefdesgeschiedenis hieraan vast, waaruit bleek, dat een marineman, waarmee zy geruimen tijd in kennis was, haur ontrouw was geworden, een verkeering zeer tegen den zin harer ouders, die hard vochtig hadden gehandeld, door haar niet meer als hun dochter te erkennen en haar den toegang tot het ouderlyk huis te ont- ,Waar wil u nu heen?' .Dat weet ik nietLaat my maar gaan er is aan my toch niets meer verloren." /.Maar u kan hier toch niet op de straat blijven 't Is aanstonds negen uurals u zóó doorloopt dan komt u aan Huisduinen en wat moet u daar als vreemdelinge doen Daar is niets dan zand en waterKom, laat ik u een adres opgeven, waar ge dezen nacht onderdak kan krygen, anders komt ge ten slotte in handen der politie, die u ook wel zal opnemen, maar dat moet toch minder prettig voor u zijn". «Och, laat u mij nu maar; de politie zal mij niet aanhouden en als zij mij vindt, dan is het niet levend U wilt dus... En dat voor een jongen Maar meisje, gebruik toch je verstand asjeblieft." «Wat geeft 'tik heb niets moer in de wereldik heb alles verloren en waarom zou ik dan nog Gaat u maar heen, dan zal ik wel verder zien Maar ik liet haar niet gaan, de ongeluk kige, die mij nog zooveel van haar omstan digheden verhaalde, dat ik niet ophield om haar te bewegen voor een opname in het «Tehuis voor vrouwen en meisjes" aan de Kerkgrachfc. «Daar wordt u niet alleen gratis opgeno men, maar in dat huis vindt u ook een goede verzorging, een omgeving die u bepaald zal bevallen men zal daar zeker alles voor u doen om u weer in het juiste spoor te krij gen er zyn nog meer meisjes, misschien veel ongelukkiger, meer te beklagen dan u. Al pratende bereikten we de Kerkgracht en toen zij, by den ingang van het «Tehuis" nog blijken gaf om liever terug te gaan, toen kneep ik haar eventjes in den arm, terwijl de bel ongewoon vlug rinkelde, O, meneer, ik zal even de zuster roe pen z-u-s-t-e-raldus het meisje dat de deur had geopend. De .zuster', eigenlyk directrice van het .Tehuis", verscheen onmiddellijk en, of schoon min of meer gewoon aan allerlei gebeurtenissen in haar werkkring, scheen zij nu toch ietwat verraat na do voorstelling en niet minder getroffen onder het korte ver haal, hetwelk ten gevolge had, dat het «van den dood geredde meisje", voorloopig een plaats werd gegeven, waar zij zeker veilig en gerust kan ondervinden, den heilzamen invloed van een nuttige Heldersche stichting. (Historisch). V. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Koning ^Willem I, van A'dam naar Juva, vei trok 7 Januari van Genua. Tiraor, vertrok 7 Jan. v. Hamburg n. A'dam. Rotterdamscue Llotd. Kawi, van R'dain naar Java, vertrok 7 Jan. van Suez. Malang. van R'dain naar Java, pass. li Jan. Pantellaria. Rindjani arriveerde 7 Jan. van Java te Rotterdam. Solo vertrok 7 Jan. van Rotterdam naar Hamburg. Tabanau, jv. H'dam n. Java, vertr. li Jan. v. Sonthamp. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem lil arriv. 7 Jan. v. West-Indië te A'dam. Koninklijke Hollandschk Llotd. Zaanland, v. A'dam u. Brazilië en Rtienos-Ayres, vertrok 7 Jan. v. Boulogne. Van 5 tot 7 Januari. GETROUWD: N. A. Kries en K. Kramer. W. H Faas en J. 11. Lagerveld. C. Bremeren M. Uoehlee. BEVALLENL. Klaij geb. Visser, d. J. van der Wal geb. Hillebrand, z. D. J. M. Verboven geb. Ilanssen, d. M. A. P. llanekroot geb. Muigret, z. VV. B. H. Folkersma geb. Cardina»), d. A. Sclireu- ders geb. HeulT, d. D. Roosendaal geb. Berg, d. OVERLEDEN: F. K. H Schmitt 7 w Pb. Smit, 74 I, M. W. Vermeulen, 5 j. De I-Ieer en Mevrouw SCIIREUDERS Huepf, geven kennis van de geboorte van eene dochter, Agnes Jacoba Altje, Nieuwediep, 5 Januari 1909. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot ondervonden, betuig ik mijn hartelijken dank, in het bijzonder aan II. H. Ambtenaren cn Beambten van het Postkantoor Helder. Wed. M. PEETOOM-Nkles. Helder, Januari '09. Uit den omtrek. Texel, 7 Januari. Nergens, van (le zeedijken gezien, ontwaart men meer ijsschotsen. De sterke Westenwind dreef de ijsmassa's naar de Friesche kust. Ook een hooger vloedgety werkt flink mede als ijsbreker. Blyft de wind eenige dagen zoo, dan behoeven ook de visschers geen Btoornis in hun bedrijf door de yssohot- sen meer te duchten. De geheele vloot is thans bezig naar garnalen te visschen. Tusschen Vlieland en hier doet de gewone postschuit weer dienst. Eene poging om een Nortonpomp te boren op *t hoogste gedeelte van Texel, nabij de hoeve Panorama van den heer J. Kooi, is met gunstig gevolg ten uitvoer gebracht. Er moest 71 voet diep worden geboord, door leem-, ijzer- en steenlagen, alvorens goed water werd ontdekt, dan tot 24 voet in de buizen omhoog steeg. Anna-Paulowna. In de rijkspostspaarbank, postkantoor Anna- Paulowna en ressorteerende hulpkantoren is in de maand December 1908 ingebracht f 5009,54 en terugbetaald f 6735,416. Het laatste boekje draagt tot nummer 807. over de maand December. ONDERTROUWD: Pieter Ligtendag en Jantje Commandeur. GETROUWD: Geene. GEBORENLambertus Cornelis, z. van Arie Pieter Sipman en Pieternella Gerar- dina WisBekerke. Geertje Jannetje, d. van Arie Kosson en Maartje Mul. Simon Cornelis, z. van Maarten Middelkoop en Stijntje Bakker. Nelly Catharina Hille- gonda, d. van Jan Oosterman en Antje Kat. Dieuwertjc, d. van Pieter Metselaar en Aaltje do liaan. Aafje Géertruida, d van Cornelis Smiers en Aafje Mol. Nicolaas Cornelis, z. van Klaas Akkerman en Junsje Praag. OVERLEDENLoendert 't Hart, 36 j. Jan KoBsen, 42 j. Jan 1 Grietje Bras, 68 j. <1. Aarde, 64 j. Marine en Leger. De kapitein B. A. laines, benoemd bij bet 8e reg. infantarie, is bestemd vo<ir liet garnizoen Doesburg. Den navolgenden officieren wordt de achter hunne narnen vermelde bestemming aangewezen: o(T.- mach. ie kl. B. H. Harinck, directie Willemsoord, 16 Jan,; oir.-macb. '2e kl. J. M. Mmlsen. directie Amsterdam, 16 Jan.; off.-macli. '2e kl. J. II. Voort- huyzen, directie Willemsoord, 16 Jan. Marktberichten. Scbagen, 7 Jan. Aangevoerd 3 puurden f 8') a 120, veulens f a oi f 0 a 0, 0 stieren f 0a 00 duiven f0 a 0, 12 geldekoeien f95 a 140, 50 vette id. f 180 a 320, 8 kalf koeien 1 160 u 210, 0 vaarzen f 0 a 0, 2 hokkelingen f 80 a 85, graskalveren f a 25 nuchtere kalveren f 10 a 23, rammen f a 430 schapen (overhouders) f 15 a 20,50, 180 vette schapen f22 a 31,— —0 mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten fa 0 magere varkens f a 60 vette id. per Kg. 42 a 46 ct., 60 biggen f 6,— a 11,50, konijnen f0.— 0.kippen 0.zwanen f 1000 Kg. boter f 0,65 a 0,70, 500 kipeieren f5.— a 5,50, —0 eenden dito f0,a 0,- per 100. Ingezonden. Groen-van-Prinstererschool. Met belangstelling nam ik kennis van uw verslag over de feestelyke opening dezer school. Misschien veroorlooft u my wel eene kleine aanvulling. De school kan niet maar 450, doch ruim 500 leerlingen plaats bieden. Zy voldoet thuns aan alle eisQhen der wettelyke voorschriften. Dit stelt in financieel opzicht zeer hooge eischen aan de voorstanders van byzonder onderwys, daar, zooals niet algemeen bekend schynt te zyn, voor de verbouwing niet de minste subsidie van rijk of gemeente wordt verleend. Weldra zal een opschrift boven de deur in de Koningdwarsstraat aan ieder toonen, dat 't Bestuur besloot, de inrichting voortaan Groen-van-Prinstererschool te noemen. We gens de strenge vorst kon dit tegeltableau eerst later worden geplaatst. Met dank voor uwe bereidwilligheid, hoog achtend, Uw. dw. R. J. PRAAM8MA. Helder, 7 Januari '09. Ingezonden Mededeeling. Sedert gisterenavond trekt de boekhandel van J. C. Duinker in de Spoorstraat zeer aandacht van het publiek door een by- tréffelijken en wereldberoemden vulpenhouder aan doeltretTende reclame besteden, bewijzen de talryke pakkende artikelen in de étalage. Het meest valt de aandacht op de zwemmende zwaan (Swan), die zich in een met water gevuld basin statig voortbeweegt onder een boog in den vorm van een reuzenvnlpen- houder. Advertentiën. Heden overleed onze lieveling Maria Wilhelmina, in den jeugdigen leeftijd van 5 jarep, diep betreurd door hare ouders en kinderen. Helder. 5 Jan. 1909. J. VERMEULEN. C. VERMEULEN - Koster. en kinderen ALDERT. PIETERNELLA. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, Arie Kruk, in den ouderdom van byna 75 jaar. Huisduinen, 7 Jan. 1909. Wed. M. KRUK—Roodt en Kinderen. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag 10 Januari, voorm. 10 uur, fes. Chr. HUNNINGHER, Herv. Predikant te Amsterdam. '8 Avands ö'/a uur, Ds. B. BAL JON, Herv. Predikant te Houtrijk Polanen, voor do Nederl. Zonding vereeniging. wordt vanaf ZONDAGMORGEN weder ge regeld gehouden, om 10 uur, in de „SCHOOL MET OEN BIJBEL". HET BESTUUR. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Stucadoor- en Witwerken. Jb. ROOMEIJER, Stucadoor, KONINGSTRAAT 102 Hiermede vervullen wy den treurigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onzen gelief den vader, behuwd- en grootvader,, den heer W. A. J. Macpherson, in leven gep. Opper-Schipp. r K. M. in den ouderdom van 55 jaar. Namens de kinderen W. A. J. MACPHERSON. H. MACPHERSON-Bruijn J. H. MACPHERSON. H. M. MACPHERSON - Lebbe. A. J. W. MACPHERSON. C. J. MACPHERSON. Haarlem, 7 Jan. 1909. Getrouwd Willem Hendrik Faas en Johanna Hendrika Lagerveld. Zy betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. IJmuiden, t Helder, 1 JsDuar' l909- Helders Mannenkoor Directeur: C. W. R0STING. - op - Woensdag 13 Januari a.s. 's avonds 8 uur, in het Concertgebouw „CASINO", met medewerking van: Mevr Pu. M. Ruijoh-K renz, Sopraan van Alkmaar, 3i) den Heer Joh. BrANDS, Piano, van hier. Toegangskaarten ad 25 ct. per stuk, zyn verkrijgbaar waar de groote reclame-biljetten zyn op gehangen en by Bestuur en Leden. P. S. Introducties worden beslist niet afgegeven. H.H. Die als werkend lid toetreden, kunnen zich hiervoor tot 1 Febr. a.s. aanmelden bij het' bestuur. Het Bestuur M. H. RUIJGH. Spoorstraat. JOH. WIJSMAN, Verl. Spoorstraat 16. H. STEINROTH. Schagenstraat. Mp* Het Bestuur van de Ambachts- school, voor Helder en Omstre ken, maakt zooveel noodig bekend, dat sedert 2 dezer coupon No. 2 der obliga tielening betaalbaar is met f 4. ten Kantore van den penningmeester den heer O. M. CREMER, Koningsplein No. 114. Helder, 7 Januari 1909. Met 1 Februari gevraagd een net DIENSTMEISJE, voor halve dagen, Maandag en Vrijdag den geheelen dag. AdresZuidstraat 2. (geen halve), w.b.h., P.G., Loon f2.- p. week, spreekuur 's avonds 8—9 uur. AdresHoofdgracht 50. GEVRAAGD een net DIENSTMEISJE. Adres: Dijkstraat 8. dat netjes kan werken. AdresLoodsgracht 3. van 8 uur tot half zeven.- AdresBureau van dit Blad. Een flinke vrouw van buiten vraagt zoo spoedig mogelijk Werk- of Waschhuizen. Ook goed kunnende naaien. De geheele week vrij. - AdresOostslootstraat 15. Adres D. DE COCK, Laan 54. Een nette Loopjongen gevraagd, die in hot vak wenscht te worden op- HINKINUS NIJENHUIS. Faillissement. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van 7 Januari 1909, is de firma W. TEN HARMSEN ZOON, handelaren in Scheeps- en Ma chinebehoeften, te Helder, verklaard in staat van faillissement. Daarbij is benoemd tot Rech'ter-commissaris, de Edel Acht bare Heer Mr. A. D. H. QU1NTUS en tot curator de ondergeteekende. Alkmaar, 7 Januari 1909. H. P. M. KRAAKMAN, curator. VERLOREN Een breede gouden RING, de eerlijke vinder zal beloond worden Adres: Loodsgracht 17. M. B. SPIGT, Schilder en Behanger. Minzaam aanbevelend. WERKPLAATS, Dijk «eg hoek Sieigersteeg. Mevrouw STUMPHIUS, Dijkstraat 32 a, vraagt tegen 1 Februari eene DlensttoodLe Aanmelding in persoon tusschen 7 en 8 uur 's avonds. Gevraagd een nette Dienstbode, voor dag en nacht. Zich aau te melden na 7 uur 's avonds, bij Mevr. HOFSTEDE, Loodsgracht 5u. GEVRAAGD wegens ziekte der tegen woordige, voor dadelijk of Februari, eene flinke DIENSTBODE, wasch buitenshuis. Adres: Kanaalweg 65. GEVRAAGD voor dadelijk boven de 30 jaar, om de geheele kleine Huishouding mot kleinen winkel en eenig naaiwerk waar te nemen, met behulp van een Dagmeisje. Brieven franco onder letters B. B., aan het Bnreau van dit blad. Te Volsen wordt by burgermenschen gevraagd een net Dienstmeisje, leeftijd 16—20 jaar, die genegen is eenige uren daags in het Stationsbuffet te hel pen. Inlichtingen te bekomen Go- versstraat 30, Helder. voor twee Onderwijzers, niet vrije Voor kamer en twee vrije Slaapkamers, tegen "30 per maand van ieder. Brieven franco onder letters C. V.. aan het Bureau van dit blad. TE HUUR op eersten stand Spoorstraat, ruime uitzicht, zonder pension. Briéven motto „Kamers", aan bet Bureau van dit blad. Te huur een pas nieuwgebouwd woon huis, hoek 2e Schagendwarsstraat en Parallelweg, f3. per week. AdresJ. J. SCHOEFFELENBERGER, Loodsgracht 5E. WINKELHUIS «e huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer L L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. WINKELHUIS «e huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M', hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw straat 27. aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. Te Ij uur aan WOONHUIS bevat tende 3 Kamers Bak, Put en Gas, voor een klein gezin, fl.75 per week, a/d 2de Vroonstraa 22* HELD. VERH. VEREEN. „Samenwerking". TB HUUR, Een ruim Winkelhuis aan de Dijkstraat nr. 20, voor alle doeleinden geschikt, iL f 3.25 per week. 6 Jan. 1909. Een Bovenhuis (daarboven) met water leiding ad f 1.80 per week. De sedert jaren gevestigde Schoen makerswerkplaats aan de Florastraat ad f 0,80 per week. Een lief Woonhuisje aan de Achtergr.- Westzjjde nr. 28, zeer geriefelijk inge richt voor klein gezin èf 1.60 per week. Een Woonhuis aan het Doolhof ad f 0.90 per week. Een Woonhuis met waterleiding aan de Kuiperstraat nr. 40, ad f 1.60 p. week. Een ruim Woonhuis aan de Brecstraat nr. 49 met waterleiding ad f 1.25 p. week. Een ruim Bovenhuis met waterleiding aan de Achterbinnenhaven nr. 64a, ad. fl.40 per week. 2 Woonhuizen met waterleiding aan de Steigersteeg, ad. fl.40 en f 1.50 per week. 2 Woonhuizen aan de Achterstraat nr. 53, ad. fl.— en fl.20 per week. ten Woonhuisje aan de Bonselaaraweg nr. 9, voor klein gezin. ad. f 1. per week. 2 Nette Woonhuizen, voorzien van gas- en waterleiding aan de Ruijterstr. nr. 38, en 50 ad f 2.50 per week. AdresZuidstraat 20. Een Woonhuis met waterleiding aan de Hartestraat nr. 7, ad f 1.35 por week. Adres: Zuidstraat 25. 2 Nette kleine Woningen ad f L— en f 0.75 per week, aan den Dijkweg 57a en 57b, achter den heer Kokelaar. Een Benedenhuis, voorzien van water leiding, Binnenhaven naby de brug, ad f 2.60 per week. Een Bovenhuis, voorz. van waterleiding, naby Kluft, ad. f 1.60 per week. Voor zonder adres Koningstraat 20. Eigenaren van woningen gelieven hunne te huur zijnde en komende porceelen in deze rubriek te doen opnemen en aan het kantoor van bovengen, vereen, te doen inschrijven. Conditiën zeer billijk TL KOOP een goed onderhouden Hand-Naaimachine, voor spotprijs. Adres: 2de Vroonstraat No. 55. TE KOOP 10 KIPPEN met of zonder hok en ren en een FIETS VOO f 15. Te bevragen DEKKER, Oostslootstr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5