Marine en Leger Stoomvaartberichten. Vervolg der berichten. Advertentiën. Bekendmaking. Helders Mannenkoor Oroot Populair Concert Burgerkring „Harngnie". 4' Leerlingen H. B. S. Bij Kon. besl. van 7 dezer is aan den offlcier- machinist 1ste klasse bij den marinestoomvaart- dienst C. Wiikerlin, op zijn verzoek, met 1 Febr., wegens langduriger» dienst, eervol ontslag uit den dienst bij de zeemacht verleend, onder toekenning van pensioen en het bedrag van het pensioeh be paald op f2275 'sjaars. Bij Kon. besl. van 8 dezer is de kapitein ter zee S. Woblriiigh. met 46 Januari, eervol ontheven van bel bevel over Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en dit bevel alsdan opgedragen aan den benoem den kapitein ter zee (J. Witsen Elias. Met 23 Januari, sergt.-liminerman v.k. W. van Üekkum, van Hr. Ms. Wachtschip A dam op Wacht schip te Willemsoord. Bestemd voor plaatsing aan boord Hi'. Ms. «Nep- tunus", b\j indienststelling konstabel-majoor J, Lagas, sergt.-timmerman v.k. W. van Bekkum, bottelier-majoor J. de Ligt en ziekenverpleger-majoor G. H. Hoes. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Culebes, v. A'darn n. Java, vertr. 8 Jan. v. Antw. I irotius, v. Java n. A'dam, vertr. 8 Jan. v. Colombo. Madura, v. A'dam n, Java, vertr. 8 Jan. van Suez. '1'imor arriveerde 9 Jirti. van Hamburg te A'dam K. Wilh., v. Java n. A'dam, vertrok 11 Jan. van Genua. Vondel, v. A'dam n. Java, arr. 10 Jan. te Southampton Koninklijke Hollandsche Lloyd. llamilton, v. Ruenos-Ayres n. Amsterdam, vertrok 7 Januari van Bahia. Amstelland, arriv. 9 Jan. v. A'dam te Buenos- Ayres. Kijnland, v. Buenos-Ayres en Brazilië n. A'dam, arriv. 11 Jan. te Lissabon. Zaanland, v. A'dam n. Brazilië en Bueuos-Ayres, vertrok 10 Jan. van Corunna. Rotterdamsche Lloyd. Bogor, v. K'dnm n. Java, vertr. 7 Jan. van Perim. Goentoer, v. Java n. R'dam, vertr. 7 Jan. v. Perim. Solo arriveerde 8 Jan. v. Rotterdam te Hamburg. Kediri, v. Java n. R'dam, pass. 9 Januari Gibraltar. Ophir, van Java naar R'dam, vertr. 9 Jan. v. I'adang. Ternate vertrok 10 Januari v. Rotterdam n. Java. Tabanan, v. R'dam n. Java, vertr. 10 Jan. v. Tanger. Kawi, v. R'dam naar Java, pass. 11 Januari Perim, Mulang, v. R'dam n. Java. arriv. 9 Jan. te Port-Said. Sindoro, arriveerde 10 Jan. v. Rotterdam te Java Menado, v. Java n. R'dam, passeerde 10 Jan. Perim. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Willem IV, v. A'dam n. Paramaribo is 10 Jan. Quessant gepasseerd. Burgerlijke Stand gemeente Beider. Van 8 tot 11 Januari. BEVALLEN A. M, Snijders geh. Duits, d. J. B. de Leij gek. Nak, d. N. Kwast geb. Rensmaag, d. C. Groen geb. Jonker, d. M. Dingemans geb Polderman, d. M. Verben geb. Thomas, z. OVERLEDENT W. Suk, 13 d. A. Kruk, 74 j. A. C. P. v. d. Wonde geb Bood, 59 j. J. v d. Boom wed. Hl Keijzer, 87 j. W. Kraaijenoord,13 tn HELDER, 12 Januari. Aan den heer A. A. Zon, gewezen brievenbesteller alhier, is een pensioen ver leend van f478.'sjaars. By de in dezen zomer gehouden nach telijke oeicningen door de landmacht, geraakte een vijftal manschappen, door het kantelen van een vlot in de diepe fortgracht te water. Een 8-tal (waaronder sergeant Van der Plaats en milicien Siegersma) kwamen vlug aan den wal, doch bemerkende dat nog twee miliciens in de diepe fortgracht spartelden, aarzelden genoemde militairen niet zich vlug te water te begeven, en mochten zy de vol doening smaken hunne kameraden het leven Aan den sergeant C. J. van der Plaats en den milicien G. Siegersma vaji het 2de bataljon 10de regiment infanterie werd de eerepenning in brons tot belooning van menschlievend hulpbetoon, toegekend by Kon. besluit van 19 October 1908, No. 44, daarvoor verleend. Deze medailles nu werden gisterenmorgen te half elf uur op eunigszins plechtige wyze aan hen uitgereikt. Het bataljon, waartoe beide behoorden, stond op dat uur aange treden, terwyl de commandant van het bataljon, de majoor A. J. Schotman, in een kernachtige toespraak het feit herdacht, en door hun manmoedig optreden het leven van drie hunner kameraden hadden gered. Hierna werd door het bataljon gedefileerd. Vergadering v. d. Raad der Gem. Helder, op Dinsdag, don 19 Januari 1909, des avonds ten 7]/a uur. Onderwerpen ter behaudeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Vasstelling suppl. kohieren, belasting op de houden en hoofdei, omslag. 3. Verdeeling 3e kiesdistrict voor benoeming van leden voor den Gemeenteraad in 2 stemdistrioten en aanwijzing stemlokaal. 4. Voorstel inzake bedrijfskapitaal Gasfabriek. 5. Voorstel inzake telefoon. 0. Beuoemingen. 7. Reclames. Telefoon. De burgemeester der gemeente Helder brengt ter openbare kenniB, dat van af heden Dinsdag, 12 Januari 1909, af, gedurende 14 dagen, ten Raadhuize voor ieder ter inzage is neergolegd een van den Minister van Waterstaat outvangun plan met beschrijving van nit te voeren telefoonwerken in grond dezer gemeente en dat op Vrjjdag, 5 Februari d.a.v., des voormiddags van 1112 uur ten Raadhuize door den concessionaris van het plaatselijk telefoonnet zitting zal worden gehouden tot hot opnemen van bezwaren, schriftelijk zoo wol als mondeling, van on het plegen van overleg met belanghebbenden. Vertrek van de „Utrecht". Hoe vaak wij ook reeds het vertrek van een oorlogsschip uit onze haven hebben bij gewoond, en in onB blad meer ot minder uit voerig hebben vermeld, toch blyft dat ver trok en het daarbij plaats hebbend ceremo nieel altjjd nieuw, dat niet nalsut indruk te maken op de honderde mensehen, familiele den en belangstellenden, die langs den haven- dyk geschaard staan. Zoo ook nu: de schout-bij nacht I- Tan den Bosch werd na de inspectie van het schip en de bemanning te 10 uur uitgeleide ge daan door het saluut van dertien schoten oven daarna hief de stafmuziok, opgesteld op do campagne van het wachtschip by het passeeren van den schout-bij-nacht hot Volkslied aanKort daarop kwam de //Hercules* langs zjjdo van de Utrecht" en trok het schip van den wal, en verder tot aan den havenmond, waar de stafmuziek den vertrekkenden weder het Volkslied als afscheidsgroet liet hooren, en waar familie eu vrienden den opvarenden het vaarwel toeriepen Met don llink doorstaandeu bries uit het westen zullen de aan boord synde jongere gasten het heden in de Noordzee kwaad te verantwoorden hebben 1 De vloot in de West, die door het ver trek van de Heemskerck" op gisteren, weder tot drie bodems de .Gelderland", de .Friesland" en de //De Rujjter" was te ruggebracht, wordt door de komst van de Utrecht" \yeder voltallig. De Friesland" zal echter, kort na de aankomst van de Utrecht", uit de West uaar het vaderland terugkoeren. De état-inajor van de .Utrecht" bestaat uit: Kapt. ter zee M. W. L Olivier, com mandant. Kupt.-1 uit. ter zee J. H. van Leent, le officier. Luit. t. z. le kl. C. Fock en idem W. Lam. Luit. t. z. 2e kl. B. J. Heilbron, idem M. J. Verloop, idem F. Akkerman en idem A. de Bruijne. Adelborst le kl. J. L. Chaillet, idem 8. W. Eijssen, idem J. Lagaaij, idem C. J. Verwynen, idem P. F. do Meester, idem J. A. J. Sybrandi en idem S. van Ramsborst. Ofl. van gez. 2e kl Dr. G. C. J. v. d. Heuvel. Of!, v. adm. le kl. W. H. C. ten Brum- meler. Adjunct.--administr A. van Houte. le Luit. der mariniers J. G. Gruscbke. Ofl'.-machinist 2e kl. N. C. v. d. Leeuw, idem K. C. W. E. Hantzsch en idem W. Dondorff. Hoofdmachinist H. Schneider; machinist IC. van Dorsten, idem H. G. Stas, idem D. Ouwehand, idem E. Bouter, idem F. Damavc en idem G. Fey; adjunct-machinist J. J. van Eijk Menkman, idem A. J. Huysse, idem J. C. Hamilton, idem J. J. van Waart, idem H. P. Allarics en idem J. M. Kruijt Chef d' équipage is: opperschipper P. H. Ouwerkerk. Het pantserschip Heemskerck" is gis teren uit West-Indië naar Nederlaud ver trokken. De sportvereeniging .H. B. S.« gaf Zaterdagavond in .Casino" een uitvoering. Afgaande op de talrijke bezoekers was de belangstelling zeer groot; on die was ten volle verdiend. De sportv. H.B.S. kan zich, zooals de president in zijn openingsrede mededeelde, in een steeds toenemenden bloei verheugen. Noemen we slechts, dat er 5 gymnastiek- afdeelingen zijn en 3 voetbal-elftallen en dat in het H.V.B.-elftal 6 II.B.S.-lui stonden. Het vrij groote programma zat leuk i elkaar. Eenige muzieknummers, vooral de Cavatine van Raff, voor viool, eri het Allegro Concert vau Terschak, voor fluit, en de voordrachten wisselden de flink correct uit gevoerde gymnastiek-oetèningen af. waarvan vooral de daines-brugoefeningen grooten bijval oogstien. Het bestuur mag er trots op zijn, zoo'n welgeslaagde avond tot staud te hebben gebracht. Een zeer geanimeerd bal sloot dezen avond, die zeker by alle aanwezigen nog lang een prettige gedachte zal nalaten. Naar wy vernemen zal de Muziekver- eeniging .Apollo" op Woensdag 20 Januari een Concert geven in Casino met medewer king van mej. J. Metzelaar, sopraan. Zooals wy in ons vorig nummer reeds hebben vermeld, zal Helders Mannenkoor op morgen, Woensdag, een populair concert geven waartoe ieder togen een matigen entreeprijs toegang heeft, en gelegenheid heeft eens kennis te maken met de mooie en degelyke concerten, die door dat Mannenkoor voor leden en donateurs geregeld worden gegeven. Op de uitvoering van morgen wordt onder meer het schoone lied Willem van Arkel gezongen, en waarin het mooie sopraan geluid van Mevr. Ph. Ruijgh—Krens zoo prachtig uitkomt. Men raadplege voorde uitvoering der verschillende nummers de advertentie en de groote biljetten, dio in de winkels zijn opgehangen. Door de vereeniging van binnenlandse» stokers der Marine .Ordelyk Vooruit» zijn met 1 Januari de navolgende gelukwenschen verzonden Aan H, M. de Koningin te 'a-ürAvcnhage. Do vereeniging van binnohlandsche stokers der Marine «Ordelijk Vooruit", te Helder, bied Uwe .Majesteit eerbiedig liareu hoogsten gclukwensoli aan bij de wisseling des jaars. God zegene het huis van Oranje. K. WieliNoa, voorzitter. Aan Zijn Excellentie den Minister van Marine, tv 's-Gravenhage. De vereeniging van binncnlandsehe stokers «Ordelijk Vooruit", te Helder, veroorlooft zich Uwe Excellentie hare Gelukwenschen aan te bie den bij den uanvang des jaars. K. WlKLtKOA, voorzitter, Zy ontving daarop de navolgende ant woorden K. Wielikga, voorzitter, Ordelijk Vooruit", Helder. Hare Majesteit dankt u en leden voor aange boden gelukwenschen. Adjudant Van Tui/i.i., Aan de Vereeniging van Binncn landsehe stokers «Ordelijk Vooruit", den Helder. In opdracht van Zyne Excellentie den Minister vau Marine heb ik de eer aan de Vereeniging van Binnetilandsche stokers «Ordelijk Vooruit", mens Zyne Excellentie den Minister dank te tuigen voor de door de Vereeniging op 1 Januari j.l. telegrafisch uitgebrachte wenschen ter gele genheid van den aanvang van het jaar. De Luitenant tor zee le klasse, Adjudant van Z. Exc. den Minister yan Marine, A. Meiikus. H. A. Banning De heer H. A. Banning, bekend letter kundige, is te Vught op ruim 90-jarigen leeftijd overleden. Een drama. De 27-jarige dienstbode S. vertoefde Zon dagavond ten huize van haar zwager J. v. L. in de Nozeiuunstraut to Rotterdam. Zy kreeg daar een hooggaauden twist met haar vrijer. Deze stak haar met een mes en vluchtte, 's Nachts werd hy door twee politieagenten op het Haringvliet aangetroffen sprong te water en verdronk voor de oogen der agenten. Het meisje moest per brancard naar hel Ziekeuhuis worden vervoerd. Nederland en Venezuela. De heer Paul, oud-minister van buiten landsche zaken van Venezuela, thans gevol machtigd gezant belast met een zending naar Europa door de regeering van generaal Go- mez, is Zaterdagavond in Frankrijk aange komen met het stoomschip .Pérou". Hy begaf zich Zondag naar Parijs, waar hy een onder houd hoopt te hebben mot den Franschen minister vau buitenlandsche zaken, en even eens een ontmoeting met den agent, door de Nederlandsche regeering gezonden. De hoer Paul verklaarde aan een journa list, dat het doel van zijn zending is de ver betering van den tegenwoordigen toestand in Venezuela. Over de voorgeschiedenis van de jongste revolutie zeide Paul De omverwerping van Castro's bewind werd noodig gemaakt door de noodzakelijk heid om mautregeleu to nomen, ten einde met Nederland elk conflict te vermyden, dat de oorzaak van een internationalen oorlog of vau een revolutie had kun nen worden, daar Nederland het protocol van 1894 met Venezaela had ingetrokken, waarbij het zich verbond den handel in wa pens van Cura^uo niet toe te staan, en even min het vormen van een revolutitonnaire samenzwering. De aanwezigheid der Neder landsche pantserschepen op de kust met de bedoeling zich meester te maken van de kleine militaire transportschepen van Vene zuela stelde de regeering te Caracas bloot aan een moeilijken toestand tegenover een revolutionnair optreden. Toon heb ik gemeend, als minister van buitenlandsche /.aken, dat er aanleiding was om in die noodzakelijkheid te voorzien door het aanknoopen vau onder handelingen met Nederland om te komen tot een vreedzame oplossing en aan de regee- ringen, waarmede Venezuela verschillen heeft, onzen goeden wil te toonen, om te komen tot een vriendschappelijke oplossing. Doodstraf. Men schrijft uit Parys De populaire avondbladen zijn vol van be schrijvingen, tot in de kleinste kleinigheden, van de reis van den beul, Monsieur Deibier, of .Monsieur de Paris", naar Béthune eu algemeen wordt voor morgenochtend vroeg het onthoofden van de vier schrikkelijke misdadigers van Iiazebroucb verwacht. Nu het zoo ver is en vooral nu er na zoo lang rusten van do guillotine, morgen op eenmaal vier hoofden onder haar mes zullen j vallen, gaat er toch even een huivering, als j van een slecht geweten, door het publiek. De .volksstem" heeft gebiedend om het be- houd van de guillotine geroepen op het j oogen blik schynt die stem toch even huive- rend te .stokken. Althans te Parijs. Immers ziet men er het merkwaardige verschijnsel, i dal, nadat" ook de Parysohe bevolking duide- lyk heeft laten merken dat ze de doodstraf behouden wilde, thans ovenals te voren geen enkele wyk wil dat de guillotine op eeu harer pleinen of straten verrijze. Het kwaad geweten De instinctieve afkeer van de bar- buarsclie doodstraf ook by hen die in een soort ongezonde opwinding haar behoud meen den te moeten eischen. Te Béthune en in de geheelo Noorderstreek, waar de ellendelingen, die morgen met hun leven hun misdaden zullen boeten, hun groot aantal afschuwelijke moorden en aanslagen bodreven hadden, is echter de stemming an ders. Men heeft er moer dan een jaar onder den schrik van de booswichten geleefd en was ook na hunne veroordeeling lang niet gerust. Kerels, die oude menschen martelen alvorens ze te dooden, hen met de boenen in het vnur hielden tot ze gezegd hadden waar het geld verborgen was en hen dan of op de schrikkelykste wijze afmaakten, of weggingen, de oude stumpers in het vuur latend, die nog erger dingen begaan hadden en in plaats van berouw te toonen alles cynisch bekenden en er zich bijna op be roemden, die, na hun ter dood veroordeeling, zich zeker achtend van hun grutie, in de gevangenis steeds cynischer en brutaler wer den, aankondigden dat ze niets togen een reisje naar de strafkolonie opzagen, dat ze wel zouden weten te ontsnappen en dat er geen van de getuigen i» charge uit hun pro ces levend zou bly ven njèn begrijpt, zonder ze te rechtvaardigen, do' verklaringen van verscheidene mensclien uit de streek, dat er een soort oproer, een kolossale onhoudbare volksbeweging gekomen zou zijn als de beer Fallières deze mannen gratie verleend had. Over de 4 veroordeelden nog dit Abel Pollet is ter dood veroordeeld wegens drie moorden en tien pogingen tot moord, gevolgd door diefstal. Auguste Pollet wegens een ntoord en een poging tot moord, gevolgd door diefstal. Vromant-Canut is wegens een driedubbele inoord veroordeeld. Théophile Deroo wegens twee moorden en zeven pogingen tot moord, gevolgd door dief stal. Behalve deze misdryven tegen het leven, hebben de vier onthalsde misdadigers elk honderd-en-achttien diefstallen op hou kerf stok, gepleegd op dusdanige wijze, dat zy onder hot begrip crime vau den Code pénal vallen. Het aantal moorden en diefstallen dat het viertal werkelijk heeft begaan zonder dat er een strafvervolging plaats had, moet echter veel liooger worden gesteld. Bethuue, (Frankrijk) 11 Januari. Vanmor gen om kwart ua zeven heeft de terecht stelling plaats gehad -van Canut Vromant, Auguste Pollet, Théophille Deroo en Abel Pollet, ter dood veroordeeld wegens een heele reeks van misdryven, in hot Noorden van Frankrijk bedreven. Iets bijzonders viel er by do onthoofding niet voor. Van de vier onhoofdc misdadigers toondeu Deroo en Vromant zich zeer gelaten, maar de twee Pollet's legden angst en vrees aau den dag. De talrijke menigte juichte lydens en na de terechtstelling. Do beul Doibler werd luide toegejuicht, toen hy zijn taak had vol bracht. Kerk ingestort. In de oude katholieke kerk van Nar, een dorpje van 190 zielen in het Walliser district Herens, is Zondagochtend tijdens de mis een gedeelte van het gewelf' ingestort. Het ongeluk gebeurde om 10 uur, kort nadat de klok geluid was. Volgens de eene lezing, zou het klokgelui het gewelf hekben doen scheuren, volgens een andere is er een aardschok geweest. Zeker schijnt wel, dat de stevigheid van het gewelf geleden heelt, doordat men onlangs de inwendige ruimte van de kerk vergroot heeft. Na een uur was hel puin al weggeruimd. Men vond 28 vreeselyk verminkte lijken en gekwetsten. De pastoor en de burgemeester bleven ongedeerd. De slachtoffers zijn allen inwoners van Nax en het naburige gehucht Vernaniège. Mijnongeluk. New-York, 11 Jan. Bij een ontplotling in de kolenmyn Zeigler in Illinois, zijn gisteren vyf-en-twintig menschen gedood. De Aardbeving. Messina, 10 Jan. Onder de puinhoopen word levoud gevonden de slager liensaja, dio veertien dagen zonder voedsel geleeld heeft. Van het tooneel der ramp. Rome, 9 Jan. Generaal Muzza seinde aan minister Giolitti, dat nog zes levenden onder de puinhoopen vandaan zijn gehaald. De begraving der lyken wordt voortgezet. Voor de slachtoffers. In de Malin komt, in een bericht uit Turijn, een lijst voor van de bedragen, die naar schat ting uit verschillende landen reeds voor de slachtoffers van de aardbeving in Italië zyn in gekomen. Volgons die lyst staan de Verecnigde Staten bovenaan met 18 millioon frank (6 vau de regeering)volgen Italië (zonder de gaven van Koning en Regeering) en Zuid Amerika met 10 millioon, Engeland met 3 millioen, Frankryk en Tunis met 2.8 millioen, enz. De laatste, zestiende op de lyst, staat Oostenrijk met 160,000 frank. Tezamen een °0,000,000 fr. Nedertand staat op de lijst niet. Aardschok in Portugal. Lissabon, 9 Jan. Er is een aardschok ge voeld te Azaruja en te Arrayolos by Evora. De verschrikte bevolking vluchtte uit de huizen. Er word geen schade aangericht. Laatste berichten. Scheepsongeluk. Men seint ons uit Amsterdam: Het Fransche stoomschip .Polynesiën* is gisteren nabij Singapore in aanvaring ge komen inet het Nederlandsche stoomschip //Djambi-, van de Kon. Paketvaart-Muat- schappij, waardoor de .Djambi* is gezonken, en vele opvarenden (inlanders) verdronken. I)e nPolynesiën' kon de reis voortzetten. De .Djambi* was 300 ton groot en in 1907 van stapel geloopen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Vertendingsweg. ?!2£ UT laaL busl- postbezorging. |a/hPogtk Stads tyd. p. zeepost vih Amsterdam 22 Jan. 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 15 en 29 Jan. 7.— 's av. p. Iloll. mail via Genua 19 Jan. 7.— 's av. p. IIoll. mail via Marseille 12 en 20 Jan. 3.30'Snam p.Fransche m.viaMarseille 15en 21» Jan. 7.— 't_.. p. Duitsche m. via Napels 13 en 27 Jan. 12'smidd Naar Palembang, Biouw, Ban ka, Billiton on W. Afd. vau Bornco Naar Atjoh isi 22 Jan. i8.30'smor. -| 19 Jan. |7.— 's av. i Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisileiken Vrydag|8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 19 Jan. |7.— 'sav. Naar Guyana (Suriname) p zeepost via Amsterdam 21 Jan. i7.— 'sav. p. mail over Engeland 18 Jan. 7.- 'sav. p. mail via St. Nazaire 7 Febr.|7.— 'sav. Naar Curafao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 21 Jan. 7.- 'i eiken Dinsdag en Vrydag 30 Jan. p. mail via Southampton of Quceustown p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam 21 Jan. |7. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton18 Jan |7. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonio en Transvaal Vrydag, 3.80 's namidda; Ondertrouwd Johannes Theodorus Hoogenbosch Pz. 8 Januari 1909. Geertruda Brigitta Noordeloos. Helder, Grootebroek, j Geeu Receptie. Algemeene kennisgeving. Getrouwd Dr. G. van Beek Utrecht Helder C. M. C. Soutendijk, 8 Januari 1909. Geboren Albertus Justinus, zoon van E. H. OSTENBRUG. Rijks vecopzich'tcr en L. DE BUNJE. Leeuwarden, 7 Januari 1909. GeborenDorothea Catharina, dochter van G. GROEN on C. GROEN geb. Jonker. Helder, 10 Januari 1909. Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw VERHEIJ Thomasz, geven kennis van do geboorte van hun zoon Maarten Pieter. Helder, 11 Januari 1909. GeborenWillem, zoon van A. NOTTELMAN en G. NOTTELMAN Bokndkrmakkr. Helder, 11 Jan. 1909. Geboren: Hendrik Johannes Andreas, zoon van J. G. A. CHARMES en L. C.J.S. CHARMES v. d. IIaagen. Helder, 11 Jan. 1909. Heden overleed, zacht en kalm, na een ongesteldheid van slechts 6 dagen, onze geliefde moeder, behuwd- eu grootmoeder Guurtje Mulder, Wed. Sinon Smit, in den ouderdom van circa 69 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wieringen, 6 Januari 1909. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. de wed. H. Keijzer geb. van der Boom, in den ouderdom van bijna 88 jaar. Uit aller naam J. JANSSEN. A. JANSSEN Keijzer. Helder, 8 Jan. 1909. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde echtgenoote, dochter, behuwddoch ter, zuster en behuwdzuster, Mej. Margaretha Geertruida Oom geboren Blom, na een kortstondig lijden, in den ouderdom van 41 jaren. Amsterdam, 9 Januari 1909. Czaar Peterstraat 111, 3e Etage. Namens de Familie, J. OOM. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de veelvuldige blij ken van belangstelling, zoowel van bin nen als buiten de gemeente, op hun 12V,-jarig huwelijksfeest ondervonden. Helder, 12 Jan. 1909. Tj. BAKKER. N. BAKKER-Tolk. Spoorstraat 140. Heden overleed na een smartelijk lijden van één dag, onze jongste lieveling Wouter, in den aanvalligen leeftijd van ruim 13 maanden. Zijn diepbedroefde ouders, broertjo, grootmoeder en tante: K. KRA AI J EN OORD. D. KRAAIJENOORD-Blok. J. KR AAI J EN OORD. Wed. W. BLOK. B. BLOK. Helder, 11 Januari 1909. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank aan allen, die medegeholpen hebben het door mij geleden verlies, ontstaan door den brand op den 8en Januari, te vergoedenin 't bijzonder aan den Heer VAN PRAAG uit „De Kleine Winst" on de buren. Weduwe M. BRAAF—Valkenburg en Kinderen. Achter-Binnenhaven 27. Helder, 12 Januari 1909. By myn vertrek naar West-Indiö, roep ik vrienden en bekenden een laatst vaarwel tot wederziens toe. Korpl .-stoker 1ste kl. Ph. H. Hubêb, a/b. Hr. Ms. „Utrecht". Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Helder Gezien art. 5 der Telegraaf- en Tele- foonwet 1903, Staatblad 1904 No. 7 Brengt ter openbare kennis, dat van Dinsdag, 12 Januari 1909, af, gedurende 14 dagen, ten Raadhuize voor ieder ter inzage is nedergelegd een van den Mi nister van Waterstaat ontvangen plan met beschrijving van uit te voeren tele foonwerken in grond dezer gemeente dat op Vrijdag, 5 Februari d.a.v., des voormiddags van 11—12 uur ten Raadhuize door den Concessio naris van het plaatselijk telefoonnet zitting zal worden gehouden tot het op nemen van bezwaren, schriftelijk zoo wel als mondeling, van en het plegen vau overleg met belanghebbenden. Helder, den 11 Januari 1909. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, VAN STEIJN. Directeur: C. W. RUSTING. - op - Woensdag 13 Januari a.s. 's avonds 8 uur, in het Concertgebouw „CASINO1 met medewerking van Mevr. Ph M. RuijghKrens, Sopraan van Alkmaar, en den Heer Joh Brands, Piano, van hier. Toegangskaarten ad 25 cft. per stuk, zijn verkrijgbaar waar de groote reclame-biljetton zyn opge hangen, bij Bestuur en Leden en aan de zaal. P.S. Introducties worden beslist niet afgegeven. iH.H. Die als werkend lid willen toetreden, kunnen zich hiervoor tot 1 Febr. a.s. aanmeldon by het bestuur. Het Bestuur: M. H. RUIJGH, Spoorstraat. JOH. WIJSMAN, Verl. Spoorstraat 16. H. STEINROTH, Schagenstraat. Attentie. Attentie. Bekendmaking. Op het Populair Concert van Helders Mannenkoor, in „Casino", op Woensdag 13 Januari a.s., zullen de stoelen aan Gezelschaptafels geplaatst zyn. Gelegenheid tot plaatsbespreking op den Concertdag, van 10 tot 2 uur. HET BESTUUR. E op Zaterdag 16 Januari a.s., des avonds ten 8 uur in het lokaal „Tivoli". Zie verder aanplakbiljetten. Kaarten verkrijgbaar k f 0.10 en ge reserveerde plaatsen af 0.25 by de heeren L. A. HARTSINCK, Spoorgracht, v. d. POLL, Nieuwstraat, JORDANS, Dyk- straat, N. DHONT, Vlamingstraat 12, Sigaren-Magazijn van de Wed. BELS, Loodsgracht, idem van de Wed. SNEL, Keizerstraat 26 en aan het LOKAAL „TIVOLI" van af Woensdag 13 Januari. Ondarlingfonds „Eendracht maakt Macht". Be.tuurs-Vergadering op DONDERDAG 14 JANUARI a.8., 'savonds Namens Bestuur, A. J. DE BUNJE, Penningra. ten 8 uur. Hulp bij de studie aangeboden door Onderwijzer. Inlichtingen fr. brieven lett. H. B. S., aan het Bureau van dit blad. Examen Kommies bij 's Rijksbelastingen. Hulp by de studie aangebonden, door Hoofdonderwijzer. Brieven onder letters A. Z., aan het Bureau van dit blad. Hypotheek beschikbaar, tegen lage rente, op solide huizen te Helder of Omstreken. Br. fr. onder motto „Hypotheek", aan het Bureau van dit blad. VERLOREN DAMES-PORTEMONNAIE, waarin een Bankbiljet van f10.-. Verzoeketerugbezorging tegen lielooning. Adres: Binnenhaven 112. Mevrouw WOUDSTRA, Langestraat 54, vraagt tegen half Febru—j een flinke Dienstbode voor dag en nacht. Zich aan te melden '3 avonds na 8 uur. Mevrouw IIEERIS, Binnenhaven 100, vraagt niet 1 Februari of later eene DIENSTBODE. Mevr. VAN BOMMEL, Hoofdgracht 55, vraagt een fatsoenlijke Dienstbode, Een flinke DAGMEIO gevraagd, wasch aan huis. Adres: Kanaalweg 53. Wordt gevraagd eene flinke Dagmeid, P. G., w. b. h., loon f 2.— per week. AdresHoofdgracht 50. Gevraagd een Dagmeisje. AdresVeldstraat 54b. Gevraagd een MEISJE, niet beneden de 20 jaar. Loon fl,50 per week, wasch uit huis, by een zieke na 5 uur. Adres: Kerkgracbt No. 15. DAGMEISJE gevraagd, goed kunnende wassehen. Adres: Kruisweg No. 1 en 2 Aanmel den na 7 uur. Een Leerling gevraagd, liefst eenigszins met het vak bekend, by R. REGTER, Kleedermaker, Spoor straat 7-9. Gevraagd een DAGMEISJE. Adres Mevr. DE VRIES v. d. Klügt, Binnenhaven 66. Geraagd tijdelijk een KNECHT, bekend met koperslageiswerk. Adres ZOETELIEF, Kanaalweg. Gevraagd een JONGEN, die goed schrijven kan. Adres: Kantoor van de Werf „DE LASTDRAGER," alhier. Gevraagd een gemenbileerde KAMER, voor 2 dagen per week. Brieven met prijsopgaaf onder lett. D. W. aan het Bureau van dit blad. Een heer (officier) vraagt tegen 16 Jan. a.s. gemeubileerde Zit-en Slaapkamer met pension. Franco brieven lett. E. N. aan den boekhandelaar A. J. MAAS, tegenover de Postbrug. met huiselijk verkeer. Adres Mej. de Wei». K. AREMA, Vosstraat 5. Te koop gevraagd een Bascule, kunnende wegen 50 of 100 K.G. Adres: Hartestraat No. 16. KOST en INWONING aangeboden, voor twee Onderwijzers, met vrije Voor kamer en twee vrije Slaapkamers, tegen f30 per maand van ieder. Brieven franco onder letters C. V.. aan het Bureau van dit blad. Wegens vertrek naar elders wordt te huur aangeboden een Brood- en Banketbakkerij in volle werking zynde op eeu van de beste standen der gemeente Helder, ter wijl daarby ove- te nemen isdedakrin aanwezige vnnkelopstand. Brieven lett. L. M. aan het Bureau van dit blad. Te hum* een pas nieuwgebouwd woon huis, hoek 2e Schagendwarsstraat en Parallelweg, a f3. per week. AdresJ. J. SCHOEFFELENBERGER, Loodsgracht 5E. WINKELHUIS «e huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. Te huur het Heerenhuis a/h Ankerpark no. 21, thans bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Van Laer, bevattende6 Kamers, Badkamer, Keu ken, Bijkeuken, enz. voor f400 per jaar. AdresKoningstraat 20. Te haar bet nieuwe WINKELHUIS, staande Spoorstraat 27. Adres J. GRAAFF, Spoorstraat. Te baar het aette WINKELHUISJE aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de. Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. HEERENHUIZEN te haar. Het dubbele WOONHUIS Hoofdgr. No 61, bevattende 8 kamers met serre, grooten tuin, bergplaatsen, keuken, by- keuken en uitstekenden kelder. Huurprys f700. De twee HEERENHUIZEN aan de Kerkgracht No. 14, belangrijk gerestau reerd, 8 kamers met keuken, kelder en bergplaatsen, huurprys f350.- en No. 13 met 10 kamers, keuken, kelder en bergplaats en grooten tuin, huurprys f450, kunnen onmiddellijk aanvaard worden. Adres I. L. v. OS, Nieuwstraat 27.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2