KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje Co si eert, DMtóOUliaiia 191)6 09 voor Heldor, Texel, Wieringen en Anna Paulowna. Lezing mei Lichtbeelden N. EISELIN, Aan de Leden der Sed. flerv. Kerk iging ..APOLLÖ", Oames-zaitgcursus EERSTE WAREIVRACITDIE1ST English. No. 3749. Zaterdag 16 Januari 1909 37ste Jaargang. Bureau: Spoorstraat. Telefoon 59. Bureau: Koningstr. 29. Interc.-Telefoon 50. Tweede Blad. Nieuwsberichten. HELDER, 35 Januari. Gitten voor het gezin van Reinier Gouw (zie het eerste blad) zullen ook aan ons bu reau in de Spoorstraat in dank ontvangen worden. In een gisterenavond gehouden verga dering van het comité tot stichting van een huldeblijk voor wylen den heer C. S. Jaring is besloten tot de oprichting van een gedenk- teeken op het graf van den overledene. Zooals uit eene in dit nummer geplaatste advertentie blijkt, heeft de afdeeling Helder van den Bond van Ned. Onderwijzers op Vrijdag 22 dezer een openbare vergadering in .Casino" uitgeschreven met den heer J. J. Lamers, secretaris van het hoofdbestuur van genoemden bond, als spreker. Deze zal het onderwerp behandelen «De onderwys- specialiteit Staalman". Verkiezingen Gemeenteraad. Door de katholieke kiesvereeniging is voor de vacature in district I als candidaat ge steld de heer H. C. M. Nypels. Door de anti-revolutionaire kiesvereeniging .Vaderland en Oranje" is voor dezelfde vacature eveneens de heer Nypels candidaat gesteld. Door de christen-democr. kiesvereeniging Nederland en Oranje" is voor de vacature in district III als candidaat gesteld de heer P. P. Hartendorf. De officieele candidaatstelling heeft heden plaats. De stemming geschiedt op 26 Januari, de herstemming op 4 Februari a. 8. Omtrent den diefstal van de f 1600.— valt niets naders te vermelden. De loopende geruchten omtrent de arrestatie van iemand zijn van grond ontbloot. 't Was een goede gedachte van .Helders Mannenkoor" om tegen een matigen entrée- prijs ieder in de gelegenheid te stellen het concert van Woensdag bij te wonen. De zaal van Casino was goed gevuld met een publiek, dat zich zeer dankbaar toonde voor het goede dat het koor onder leiding van den heer Rusting ten beste gaf. De proef zal alzoo aan beide zyden bevallen zijn wat wel licht een .wordt vervolgd" beteekent. Over de gegeven nummers kunnen wy kort zijn. Zoowel de grootere als de kortere werden Hink gezongen. De episode uit den Hoekschen- Kabeljauwschen krijg beviel ten zeerste. Als soliste trad op Mevr. RuighKrens van Alkmaar, een goede bekende voor ons Heldersch publiek, naar wie altijd graag ge luisterd wordt. En zeker by een lied als dat van ,Zeg, ken je het lied van de brallende zee". De pianobegeleiding was in handen van den heer Brands, die zich uitstekend van zijne taak kweet. Het publiek was niet zuinig met applauB, wat ons nog een heel aardig extra-nummer bezorgde, 't Was voor .Helders Mannenboor" een mooie avond. Gisteravond hield de afd. Helder van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht in •Tivoli" een vergadering, die ook door niet- leden kon bezocht worden. Van die gelegen heid was een ruim gebruik gemaakt. De zaal was geheel bezet, meest dames. De presidente, mejuffrouw S. C. de Jager, opende de vergadering met een welkomst woord te richten, zoowel tot hen, die geko men waren om zich te amuseeren, als tot hen, die het doel der vereeniging nader wilden loeren kennen. Vervolgens hield de presidente een propa- ganda-rede voor vrouwenkiesrecht, die mot de grootste aandacht aangehoord werd. De spreekster wees er op, dat het strijden voor vrouwenkiesrecht een gevoel geeft van een heid, van een by elkaar behooren en dat hot een rechtvaardige zaak geldt. In her innering bracht zy, dat rde Opmerker" zich in zijn kerstnummer gewend had tot mannen en vrouwen, die aan het hoofd staan van of andere nationale beweging met de vraag, wat zy als grootste weldaad aan het volk wilden geven Anna Shaw antwoordde hierop, dat zy zou wenschen den letter en den geest van onze grondwet in overeen stemming te brengen met onze verklaring van vryheid en onafhankelijkheid en in toe passing te brengen de theorie van gelykheid voor de wet, zonder onderscheid van geslacht. Thans worden mannen en vrouwen naar een geheel andere maatstaf gemeten. Het be roemde en zooveel opgang makende boek »Jane. Eyre", van Cliarlótte Bonté, uitge geven onder een mannennaam, verwekte een storm van ergernis, toen het bekend werd, dat een vrouw het geschreven had. Zoo is het in elk opzicht. Waarom wordt de vrouw het kiesrecht onthouden Men beweert, dat zij te weinig bekendheid heeft op staat kundig gobied, om zelfstandig te kunnen stemmen, maar zijn de mannen dan zooveel verder Hebben zy geen leiders noodig Daarna ging de spreekster aan de hand van geschriften van Dr. Alelta Jacobs en Mr. Louis Israël na, wat alzoo tegen het kies recht van vrouwen wordt ingebracht en hoe deze bezwaren en bedenkingen worden weer legd, terwijl aangetoond werd welke groote opvoedende kracht in kiesrecht ligt. Dat de vrouw politiek onmondig zou zyn, wordt tegengesproken in landen, waar het vrouwen kiesrecht reeds bestaatdaar heeft het niets dan goeds gewrocht. Door de gewoonte wordt de vrouw het kiesrecht onthouden en stelt men haar gelijk met krankzinnigen, idioten en misdadigers. Men vergeet, dat ook de vrouw een mensch is en vry wordt geboren en niet beschouwd moet worden als slavin der wet. De wetten, die zonder haar tot stand komen, hebben ook voor haar bindende kracht. Zij zijn, als uiet-kiezers onvry, evenals minder- jurigen en onder curateelen-gestelden. Na nog weerlegd te hebben, dat er tweespalt in het huisgezin zou komen, indien aan de vrouw het kiesrecht werd toegekend en aangetoond te hebben, dat het familieleven zelfs eischt dat de vrouw dezelfde rechten als den man toegekend worden, wees zy op de nadeelige gevolgen, die voortkomen uit de onthou ding van de politieke rechten aan de vrouw. Met eenige haar toegezonden dichtregelen van een bootwerkersvrouw, behelzende een opwekking tot den stryd voor verkrijging van het vrouwenkiesrecht, besloot de spreek ster haar rede. Het overige deel van dezen propaganda- avond was gewijd aan muziek, zang en de opvoering van een tooneelstukje. De dames J. J. K. Meijers en A. Vos gaven op do piano eenige mooie quatre-mains, een dames koor .'zong eenige keurige nummers, mej. Molenaar vergastte haar gehoor op een zestal fraaie solo's, de leden der afdeeling voerden op verdienstelijke wijze het aardige propaganda stukje voor Vrouwenkiesrecht .Een Complot" op en tot slot kreeg men een indrukwekkend tableau-vivants te zien, waarbij achter de schermen gezongen werd //Het Angelus klept in de verte". Alles viel buitengewoon in den smaak, hetgeen uit het applaus en toejuichingen ten duidelijkste bleek. Het slotwooord van de presidente, waarbij zij de medewerkenden dank zegde, was dan ook wel op zyn plaats. Een avontuur van de „Gelderland." Aan een brief van een der opvarenden vun de //Gelderland" ontleent .De Nieuwe Cou rant" het volgende komisch geval, dat voor viel in de bewaakte zeestraat in de West Het was ongeveer halfzes 's namiddags en en ongeveer zonsondergang geweest, toen aan de kim rook gezien werdeen stoom bootje bevond zich dus daar en het spreekt natuurlijk vanzelf, dat onmiddellijk werd be sloten er jacht op te maken, te meer toen verondersteld werd, dat het schip koers ver anderd had bij onze nadering. Teneinde de snelheid te verhoogen, werd ketel no. 10 bij ons aangestoken, en de jacht nam een aanvaug. Langzamerhand begon het intusschen al donkerder te worden (onder den evenaar gaat de zon om 6 uur onder en is de schemering zeer kort). Maar ziet, aan de kim was een lichtje zichtbaar, zou het het schip zijn of was hier een krijgslist toe gepast en bijv. een sloep met een lioht aan den mast achtergelaten Snelheid was nu no. 1. Ook ketel no. 11 werd daarna opge stookt om weldra door no. 12, den laatste, gevolgd te worden. Gooit er nog wat op, jongens, dan hebben we er eentjewerd in de machinekamer ge zegd. Intusschen was het donker geworden enkele plaatsen aan den wal vlogen we voorbij, we liepen 18 ii 19 myl, lichten gedoofd voor apende sloepen werd alles gereed twee gew gemaakt. Met spanning werd het lichtje gevolgd merkbaar liepen we in. Een schel gefluit weerklonk, do zoeklichten werden opgesto ken en het achterzoeklicht scheen dwar3 uit den wal op, ten einde niets tusschen ons en den wal te laten passeeren. Al minder werd de afstand tot we ein delijk met het véórzoeklicht heel flauw het schip konden verlichten. Het bleek een wit scheepje te zijn, met één mastje en een gelen schoorsteen, net als de Venczolaansche oor logsschepen de .Bolivar'' en de Restaurador". Al duidelijker kon men het Bchip zien. Nu werd alarm gehouden en onmiddellijk was het geheele schip klaar voor het gevecht. Een van de onderofficieren herkende duidelyk de Bolivar; de spaning steeg. Ook op de brug was alles in verwachting en talrijke kijkers waren op het schip gericht ten einde iets te onderscheiden. En, wat werd einde- lyk ontcijferd. Dat de eerste drie letters waren wRes", Zouden we werkelijk de .Restaura dor" te pakken hebben De afstand minderde nu snel, daar kwam één van de bootslui mij vertellen dat hy gezien had dat ze de kanonnetjes al baksten. Vol belangstelling om de bewapening te zien neem ik mijn binocle op en achteruit op de campagne zie ik een paar heeren in een luie stoel zitten verscheidene men- schen op het tentdek deden moeite iets van ons te onderscheiden tegen het felle licht van de zoeklichten. Nu wordt gepraaid. What ie your name The Rescue". What are your colours en tot antwoord British, what do you want- Het was een bootje van Trinidad. Do zoeklichten werden gedoofd, alles ging uit de batterij en even daarna zat ik genoeglijk aan tafel. Heel zachtjes met een drie-myls vaartje schoof do //Gelderland" als uitrustend van haar harde loopen door het water. De rust was wedergekeerd en vredige stilte heerschte op het schip en in de duisternis rondom. 0e weggeloopen huzaren. Men meldt uit Haarlem De weggeloopen huzaren zyn thans allen terug. Hun is voorloopig arrest opgelegd en dit houden zy totdat een benoemde commis sie zal hebben uitgemaukt, of hier al dan niet kan sprake wezen van een complot. Baldadigheid. De politie te Haarlem heeft de hand ge legd op drie jongens tusschen de 14 en 16 jaar, die 's avouds de kleeren van dames met Haarlemmerolie bedierven. De Aardbeving. Uit Rome wordt gemeld, dat een door generaal Mazza getroffen maatregel, om de in Messina achtergebleven ingezetenen tot heengaan te dwingen, door hun de noodige levensmiddelen te onthouden, is ingetrokken. Vele ingezetenen wilden liever den honger dood onder de oogen zien, dan de ruines hunner huizen en de graven hunner geliefden te verlaten. Het orgaan der socialisten, de ,Avanti", sloeg in een hoofdartikel voor, om de van het buitenland ingekomen giftea van parti culieren te voegen by die der ltaliaansche burgers en het aldus verkregen bedrag ge- zamenlyk te besteden voor het verleenen van hulp. Uit de giften van de vreemde sta ten zou dan een fonds behooren te worden opgericht voor weduwen, weezen en grijs aards, welk fonds ook voor dergelijke ram pen als die in Calabrië in de toekomst zou moeten dienen. Wat de uit het buitenland ingekomen giften betreft, blijkt dat broeder Jonathan de kroon spant. Met een schip, dat deze week naar Frank rijk zou vertrekken, wordt een bedrag van 2»/8 millioen dollars, bestemd voor de slacht offers der aardbeving in Italië, in goud over gebracht, terwijl aan de »Petit Bleu" nog wordt medegedeeld, dut eerstdaags een nieuwe zending van 8 millioen dollars te wachten staat De .Telegraaf' heeft reeds gemeld, dat ook in het Noorden van Italië de aarde heeft gebeefd, gelukkig echter, zonder zulke ernstige rampen te veroorzaken als in het Zuiden het geval was. Omtrent den aardschok te Venetië deelt de .Corriere della Sera" medeTe 1 uur 47 werd de slapende stad plotseling opgeschrikt door een aardschok, eenige oogenblikkeu later gevolgd door een tweeden. In alle huizen gingen de schellen over. Onder de bevolking, die nog -onder den levendigeu indruk verkeerde van de jongste rampen in het Zuiden, ontstond een hevige paniek. Een groote menigte volks snelde schamel gekleed de pleinen op en de ver schrikte vrouwen hieven een anstig ge schreeuw aan. Ongeveer terzèlfder tijd werd ook te Bo- logna de aardschok gevoeld en daar kwamen dezelfde tooneelen voor als te Venetië, maar de bevolking betoonde zich nog beangster en er kwamen zelfs eenige gevallen van voorbijgaande krankzinnigheid ten gevolge van schrik voor. In de ziekenhuizen en gevangenissen had den yselijke tooneelen plaats tijdens de aard beving. Te Ravenna heeft de aardbeving, blijkens een bericht van daar aan de .Secoio," even eens groote schrik veroorzaakt en zelfs aanleiding gegeven tot ongeregeldheden. De gevangenen kwam in opstand en de geredden uit Messina, die hier een schuilplaats hadden gevonden, werden onder den verschen indruk van het pas doorstane leed, door een hevigen schrik aangegrepen. Uit Monteleone wordt aan de .Stampa" bericht, dat tengevolge van de nieuwe aard beving een huis aldaar instortte, waardoor vijf' personen werden gedood. Ook te Joppolo, bij Nicotcra werden door de hevige schokken groote verwoestingen aangericht. Lijkschennis. Te Ergolding, in de Boven-Palts, won! dezer dagen het lijk van een jongen van elf jaar gekist De kist bleek te krap. In plaats dat men nu voor een grootere kist zorgde, greep een timmerman, na kort beraad, een byl en hakte, terwijl de vader huiverend de kamer uitging, zooveel van de twee voeten af dat het lijk in de kist paste. Daarna ging de begrafenis door. Kinderen brachten db zaak uit, en nu zal de timmerman wegens lijkenschennis vervolgd worden. Vreeselijk ongeluk. Reuter Bcint uit LondenDe correpondent van de //Daily Telegraph" te New-York zendt een ontzettend verhaal over den dood van den Curagaoschen kolentreramer Vituel van het Nederl. stoomschip .Prins Willem I" vun den Westindischen Maildienst. Toen het schip gereed was Dinsdagavond om te vertrekken, was Vituel bezig den oliepot aan den kruk- arm te vullen. Plotseling werd in de machi- nekamer het bevel //vooruit" ontvangen. De machinist Van der Vlies, die Vituels aan wezigheid niet had opgemerkt, bracht de machine in beweging, zoodat Vituel letterlijk in stukken werd gescheurd. Van der Vlies was zoo ontdaan door den schrik, dat hij in New-York moest worden achtergelaten. De toestand van den heer Van der Vlies is geruststellend. Kortsluiting Boedapest, 14 Januari. Kortsluiting ver oorzaakte in de Ajak-steeulgolenmijn een hevige ontploffing. Tot dusverre heeft men slechts 6 lijken gevonden, maar men vreest, dat er nog een groot aantal werklieden iu de mijn is. Rusland houdt niet van halve maat regelen; half December werden 16 admiraals tegelyk gepensioneerd, waaronder de bekende namen Mirenius en Stark. Vice admiraal Rosjdjestwenski. f Potersburg, 14 Jan. De gewezen vice-ad- miraal Rosjdjestwenski is hedenochtend over leden. Uit den Omtrek. Texel, 14 Januari. x Sedert vele jaren dragen twee korenmolens naby den Burg niet weinig by tot de stof- feeriug van 't fraaie dorp. Een dezer molens was echter wickenloos en vleugellam en was misschien al wel eene kwart eeuw buiten werking gesteld. Dezer dagen is de oude molen publiek verkocht en bracht, met don bijbehoorenden grond, f 525 op. Over de naaste bestemming is niets bekend geworden-doch wellicht zal de molen onder sloopershanden verdwijnen. Met den zeedijk van 't Horntje is 't nog niet geheel in orde. Aan de bescherming wordt krachtig voortgewerkt, doch de jongste stormvloeden schyneu in de diepte weer sterk te hebben gewoeld. Ofschoon geen direct gevaar dreigt, is de toestand toch niet volkomen betrouwbaar. Een deel van de z.g. lage glooiing is weg gezakt en in de diepte verdwenen. Het Hoofdbestuur van .Texels Belang", vereeniging tot steun van weduwen en weezou, heeft met bjjna algemeene stemmen tot vice- voorzitter en algemeen secretaris herkozen de heeren J. de Jongh en J. Daalder Dz. De heer C. A. Broekkamp, uit Amsterdam, heeft hier een simultuan-damséance gehouden tegen 17 personen. De heer Broekkamp won 11 partyen, verloor er 4 en maakten er 2 remise. Er wa3 veel belaugstelling. Stoomvaartberichten, Stoovvaart-Maatsciiappij Nederland. «Koningin Wilhelmina", van Java n. Amsterdam, pass. 14 Jan. Gibraltar. Lombok, v. Java n. A'iUm, vertr. 14 Jan. v. Perim, Koninklijke Hollandsche Llotd. „Delfland", van Amsterdam naar Brazilië en Buenni- Ayres, pass. 13 Jan. Fernando Noronha. Kon. West-Indische Maildienst. „Prins Frederlk Hendrik", vim Suriname n. A'dam, pass. 12 Jan. St. Micliaels. Prins der Nederlanden, urriv, 10 Jan, v. AMum te Paramaribo. Kotteroamschk Llovd. Ophir, v. Java n. R'dam, vertr. 14 Jan. v. Colombo. Tabanan, v. R'dam ii. Java, vertr. 14 J. v. Mar- seille. Rnnfffflijlfi Stand ««smsente Heliinr. Van 12 tot 14 Januari. ONDERTROUWD: J. Miindcrs en A. C. Stroo- rner. A. Schaap en A. E. Corell. m. van Oude naarde en H. Koops. GETROUWD: Bontes en D. de Boer, C. A. Thomas en M. Vink. BEVALLEN: .1. Ambriola geb. Fianderhijn, d. G. Nottelman geb, Boendermaker, z. L. C. J. S. Charmes geb. v. d. Hangen, z. C. R. van Dam geb. Arts, d. ff. Leegwater geb. Meeuwenoord, d. M. Verschoor geb. van Twuïjver, z. OVERLEDENA. J. Jurgens. 05 j D. Zon, 79 j. W. v. d. Peet, 64 j. Advertentiën gelieve men 's vóór 10 uur te bezorgen. orgens Advertentiën. Den 16den Januari hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders Willem van Duure en Antje Cornelia Knip, hun 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 15 Januari 1909. Bij myn vertrek naar West-JndiÖ, roep ik aan familie, vrienden en beken den een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. K. SCHRANDER, A/'b Hr. Ms. „Utrecht". Helder, 12 Januari 1909. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag 17 Januari, voorm. 10 uur en 's avonds half zes, Ds. G. BARGER, Herv. Predikant te Dalfsen. Directeur de heer J. M. JANSEN. op Woensdag 20 Januari 1909, 's avonds te 8 uur, ln ,.ÖASINO", met welwillende medewerking van Mej. J. METZELAAR (sopraan) pianobegeleiding v. d. heer F. L.K. NEIJTS ■SA ij. De Secretaris, P. J. A. KLOPPER. Dim Joh. BRANDS. |e UITVOERING op ZATERDAG 23 JAN., in „TIVOLI". Aanvang 8 uur. Onder meer wordt opgevoerd II Muziek van M A BRANOTS -BUIJS Regie: P. VAN TWISK Vioolbegeleiding van F. L. K. NEIJTS. Jntroductie's uitsluitend te bekomen by den directeur ZUIDSTRAAT 18a. Nederlandsche Vereeniging Onse Vlooi". op Maandag 25 Januari 1909, des avonds 8 uur, in de zaal „CASINO", dooi den Heer H. J. BOLDINGH, Leeraar aan het Kon. Instituut v. d. Marine, over: „Bet ontstaan, de opkomst en bloei m de Nederl&ndsche Zeemacht". Als toegangsbewys voor introducée's gelden coupons 4, 5 en 6, terwijl het boekje zelf' als toegangsbewijs voor de leden geldt. H.H Aamleel- ileelhouders in de obligatiel eening ten laste van de Ambachts school voor Helder en Om streken worden bijeengeroe pen tot het Houden van eene vergadering op Donderdag 21 Januari 1909, des avonds 8 uur in het gebouw der Ambachtsschool, tot het be noemen van eene commissie van drie aandeelhouders, in gevolge artt. 7 en 8 van de voorwaarden der geldleening. Helder, 15 Januari 1909 Het bestuur der Ambachtsschool. VAN 0E Van Ewijcksluis naar Helder, op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Vertrek van de Van Ewijcksluis, 'smorgers 7 uur. van Helder, 's namiddags 2 uur. Gestald bij de Wed B. v. d. EUK, Sluisdijkstraat No. 1. ZEGT HET VOORT 1 J. KEURIS Jr. Aan hetzelfde adres Sluisdijkstraat No. 1, verkrijgbaar pakken wit Hooi, k f2,10, k contant. DIJKSTEAAT 37. Ph.VpOLAK,! Bedil" Oansonderw. Lid v. d. Ned. Dansonderw. Bond, J. B. POLAK. Kostelooze inenting en her inenting. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter algemeene kennis, dat door den heer M. H. J. GROENEN DIJK, alhier, zitting zal wörden gehouden tot kostelooze inenting en herinenting op Woensdag 20 Januari a. 's namiddags 2 uur precies, in het gebouw aan de Kerkgracht, naast het Weeshuis. De oudeTs worden uitgenoodigd de geboortebewijzen van de kinderen, waar voor inenting wordt verlangd, mede te nemen. Helder, 12 Januari 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Lessen in de Taal, Conversatie en Handelscorrespondentie, worden door een Engelschman gegeven. Prijs 1 persoon fl per les, twee f150 en drie f 1.80. J. C. DYIWOCK WOOD, Koningsplein 112. FOTOGRAAF, KANAALWEG 3. Prijscourant op aanvrage. Nog eenige uren beschikbaar voor lessen in de Hol* landsche vakken, in Fpansch en, by voorkeur, in Engelsch. Voor waarden billijk. J. C. BOON, Veldstraat 44. Weggeloopen Woensdagmiddag een jong Bruinaohtig- grijs Hondje (Reu). Tegen belooning terug te bezorgen Hoofdgracht 48. VERLOREN een halve Horlogeketting van haar met gouden Paarden- kopje. De vinder zal beloond worden. Adres: Paardenstraat 24. VERLOREN een gouden OORR1 NG Tegen belooning terug te bezorgen Bloemsteeg 2. VERLOREN door een slagersjongen een Fortemonnaie met geld. Verzoeke tegen belooning terug te bezorgen, Jan in 't Veltstraat No. 11. Vriendin. Burger-Weduwe, 60 jaar oud, opgewekt, zeer gezond, wenscht omgang met iemand van gelijken leeftijd, of samen woning. Brieven onder motto „Vrien din", aan het Bureau van dit blad. Mevrouw PENNING—van Zuijlbn, Binnenhaven 9a, vraagt terstond een flink Kindermeisje. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Tegen 1 of 15 Februari wordt gevraagd een Flinke Dienstbode. Loon t2. (Waschgeld fO.60.) Adres :K. METZELAAR Binnenhaven 12. Flinke DAGMEID gevraagd voor direct. Adres Kanaalweg 53. Door ongesteldheid der tegenwoordige, een net Dagmeisje gevraagd. Adres: Vlamingstraat 28. Dagmeisje gevraagd, goed kunnende wasschen. Loon f2.- per week. Aan te melden na 7 uur. Adres: Kruisweg 1 2. Gevraagd een net Dagmeisje. mej. BASIE, Dijkstraat No. 35, Gevraagd een MEISJE, niet beneden de 20 jaar, loon f 1.50 per week, wasch buitenshuis, bij een zieke. Adres: Krugerstraat No. 5. GEVRAAGD een gevorderde Leerling, niet beneden de 16 jaar. Adres H. SMIT, Schoenmaker, Bin nenhaven no. 85. Een tlinke vrouw van buiten vraagt zoo spoedig mogelijk Werk- of Waschhuizen. Ook goed kunnende naaien. De geheele week vrij. Adres: Oostslootstraat 15. Examen Kommies bij 's Rijksbelastingen. I-Iulp bij de studie aangeboden, door Hoofdonderwijzer. Brieven onder lettors A. Z., aan het Bureau van dit blad. Gevraagd op- en vertuigen van Scheepjes, Miniatuur, door een Vakman. Adres: Bureau van dit blad. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. TE HUUR Opslagterrein met Loods. Adres Wed. C. ROOMEIJER, Laan 18. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 Ms, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw straat 27. Te baar het nette W1NKELUU1SJ8 aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres L L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. HELD. VERH. VEREEN. „Samenwerking". TH HUUR Een ruim Winkelhuis aan de Dijkstraat nr. 20, voor alle doeleinden geschikt, k f 3.25 per week. De sedert jaren gevestigde Schoen makerswerkplaats aan de Florastraat ad f 0,80 per week. Een Woonhuis aan het Doolhof ad f 0.90 per week. Een Woonhuis met waterleiding aan de Kuiperstraat nr. 40, ad f 1.60 p. week. Een ruim Woonhuis aan de Breestraat nr. 49 met waterleiding ad f 1.25 p. week. Een ruim Bovenhuis met waterleiding aan de Achterbinnenhaven nr. 64a, ad. fl.40 per week. 2 Woonhuizen met waterleiding aan de Steigersteeg, ad. f140 en f 1.60 per week". 2 Woonhuizen aan de Achterstraat nr. 58, ad. fL— en fl.20 per week. Een Woonhulsje aan den Bonselaarsweg nr. 9, voor klein gezin. ad. fl.— per week. Een Woonhuis aan de Vijzelstraat nr. 16e ad fl.00 per week, Een Woonhuis met waterleiding aan de Hartestraat nr. 7, ad f 1.35 por week. AdresZuidstraat 25. 2 Nette kleine Woningen ad f L— en f 0.75 per week, aan den Dijkweg 57a en 57 b, achter den heer Kokelaar. Een Benedenhuis, voorzien van water leiding, Binnenhaven nabij de brug, ad f 2.60 per week. Adres: Corn. Ditostraat No. 11. Een Bovenhuis, voorz. van waterleiding, nabij de Kluft, ad. f 1.60 per week. Adres: Corn. Ditostraat No. 11. Voor zonder adres Koningstraat 20. Eigenaren van woningen gelieven hunno te huur zjjnde en komende perceelen in deze rubriek te doen opnemen en aan het kantoor van bovengen, vereen, te doen inschrijven. Conditiën zeer billijk. P.S. By aldien de woning is verhuurd gelieve men hiervan direct kennis te geven, teneinde meerdere plaatsing te voorkomen. TE KOOP zoo goed als nieuw dubbel Achterlaad-ceDtraal geweer. kaliber 16, sluiting tusschen de hanen. Te bevragen bij D. MAKELAAR, Ar tilleriestraat No. 8, te Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 1