8ALMUZIEK GODSDIENSTOEFENING, .HARMONIE'. Koningstr. 72 Koningstr. 76 Gemeente-Gasfabriek Nieuwsberichten. Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Marktberichten. Advertentiën. Gymnastiek- cd Kicercitie vereeniging „PRO PATRIA". Holl. My. van Landbouw M KRIES, Westgracht 68. op ZONDAG a s. aj le Voonstraat85. Nutsspaarbank. A au Itestedlug- Dekhengst Sultan V. Roland, 12 maal bekroond, beschikbaar op de „Miede" te Schagen. Dekgeld 12.50. Volledige kantooropleiding Eeo flinke DIENSTBODE geraagd. Gevraagd een Werkster. Gevraagd eeo RUWIBLRKPKRATEUR, Geraagd een nette L00PJ0NGFN, jooge KIPPEN met HOK en LOOP. Te loop wegens plaatsgebrek Mej. A G. LEIJER, Kerkgracht 20. Kamer- en 1 Ganglamp (petroleum) Tweede Blad. HELDER, 2 April. Feesten te Helder. Woensdagavond had ip •Casino'* eene vergadering plaats van „Helders Belang" met verschillende genoodigde personen, ter bespreking van de regeling der feesten van wege die Vereeniging in Augustus a.s. te hou den. De voorzitter, de heer L. H. Feenders, gaf een opsomming van alle feesten, als congres vreemdelingenverkeer, concours van harmonie- en fanfarecorpsen, kinderfeest, concerten, optochten, specialiteiten-voorstel lingen en concerten dameBkapel in Casino", vuurwerk, cantate, boottochten, rijtoer en hoogstwaarschijnlijk wedstrijd van turners en uitvoering van turners van het gymna- stiekverbond gewest Noord-Holland. Alle aanwezigen, ten getale van ongeveer 65 personen, zeiden hunne medewerking toe en werden verdeeld over ongeveer 26 sub commissies ter regeling dier feesten, terwjjl uit elke commissie een correspondeerend lid werd aangewezen. De voorzitter deelde mede, dat reeds 500 kaarten waren verkocht en nog 100 h f7.50 per Btuk beschikbaar waren tot 16 Mei e. k., waarna de prijs zou worden verhoogd, eveneens van de huisgenooten- kaarten, die thans fl,25 kosten en dan wor den verhoogd tot f2.50, terwijl de kinder- kaarten voor houders van doorloopende kaar ten f 0.50 kosten tot 16 Mei e.k. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat alleB wat voor de feesten benoodigd is, in de gemeente zelve zal worden aangekocht. Door verschillende personen werden inlichtingen gevraagd, die door den voorzitter werden beantwoord, waar na de vergadering, die een zeer aangenaam karakter droeg, onder dankzegging voor de goede opkomst werd gesloten. Een nieuwe kiesvereeniging. Men deelt ons mede, dat gisterenavond alhier is opgericht een Christeljjk-Histori- rische Kiesvereeniging, en dat allen, die zich willen aansluiten, daarvan mededeeling kun nen doen bij den Weleerwaarden heer Ds. A. E. van Griethuysen, te Huisduinen. Herstellings- en Vacantiekolonie's. Gisteravond vergadering in „Tivoli" de afdeeling Helder van het Centraal Genoot schap voor iKinderherstellinga- en vacantie kolonie's In zyn openingswoord deelde de Voorzitter, Dr. Groenendijk, mede, dat het aantal leden, dat bij de oprichting der afdeeling 38 bedroeg, thans is geklommen tot 76, en dat dit jaar nog geen kinderen uitgezonden kunnen worden, omdat de af deeling nog over geen geldmiddelen kan beschikken, waarom het wenscheljjk is te trachten leden te winnen en gelden te ver zamelen, opdat men het volgend jaar eenige kinderen naar de kolonie's kan zenden. Daarna las de Secretaris, de heer T. van Housden, de uitvoerige en nauwkeurige notulen van de oprichtingsvergadering. Vervolgens werden behandeld de Statuten en het Reglement, die na eenige bespreking met algemecne stemmen werden vastgesteld. Het doel der afdeeling werd hierin aldus omschreven ,Het doel der vereeniging is het lichamelijk en zedelijk welzyn te be vorderen van kinderen tusschen 6 en 14 jaar door hen in de gelegengeid te stellen een t\jdlang in een gezondheidsstreek te doen verblijven." Verder werd er in bepaald, dat de vereeniging bestaat uit donateurs, leden en begunstigers. De contributie voor donateurs bedraagt minstens f2.50, van leden f 1. en van begunstigers f0.25. Het beBtuur is opgedragen aan7 leden. Daar het tegen woordige bestuur bestaat uit 6 leden werd mevr. Kruijne als zevende lid benoemd. Besloten word op de statuten de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Nadat nog eenige zaken besproken waren zooals de samenstelling van een kleeding- commissie en een propagandacommissie en door een der leden het bestuur in overweging werd gegeven, zoo dit eenigszins mogelijk was, nog dit jaar eenige kinderen uit te zenden, sloot de Voorzitter met een op wekkend woord om de belangen van deze nuttige vereeniging te bevorderen, de ver gadering. Een uitnemend logementschip. Hr. Ms. torpedo logementschip •Schor pioen", zal binnenkort te Hellevoetsluis in dienst gesteld worden, 't Is een oud schip, van Fransche afkomst, jaren geleden te Toulon gebouwd en in 1869 naar Nederland gebracht. Het was van het type-ramschip en heeft 40 jaren dienBt gedaantoch is het voor sloopen bewaard. Geheel vertimmerd, werd het een Hink en doelmatig logementschip der marine, het best te vergelijken by een groot hótel, voorzien van alle gemakken uit den tegenwoordigen tyd. De verschillende vertrekken zyn ruim en sierlyk afgewerkt, en voor de gezondheid en comfort van den hoogsten tot den laagsten bewoner is de meeste zorg gedragen. De longrooms zyn prachtig, alle hutten hebben spiegelruiten in één woord: «de .Schorpioen' is eenigl< Een botter omgeslagen. De botter UK 246, van Urk, is omge slagen met aan boord schipper Wakker en zyn knechts J. en T. Wakker zyn vermoedelijk verdronken. Nader bericht men dat van de omgeslagen kotter UK 246 de schipper en de eerste knecht opgepikt zyn. De derde opvarende is echter verdronken. Hulde aan H. M. de Koningin. Naar Het Vad. meldt, zal aan H. M. de Koningin deze week een geschenk worden aangeboden namens de Urker-vrouwen en meisjes. Het is een in de volksdracht van Urk gekleede pop, in trouwe navolging van de Zondagsche tooi der Urker meisjes, met alle versierselen in goud of zilver in 't klein aan hnl (muts) en boezelaar, enz. Duor midden gereden. Woensdagavond werd een 30-jarige per soon, zekere K., door den laatsten trein, komende uit Haarlem, aan den overweg nabij het nieuwe station te Zandvoort gegrepen. De man werd letterlijk doormidden gereden. Ontrouwe brievengaarder. De waarnemende brievengaarder V., te Halfweg, is wegens onregelmatig beheer in zyn betrekking geschorst. Hy is Donderdag ochtend naar Haarlem gebracht, en na ver hoor door den rechter-commissaris ter beschik king der justitie gesteld. Nader vernemen wy, dat V. een tekort heeft van byna f 100''. Zijn voorganger heeft zich ook aan malver satiën schuldig gemaakt, tengevolge waarvan hy in de kas een tekort had van een paar duizend gulden. Door naar het buitenland te vluchten, onttrok hij zich aan de justitie. (O. H. Ct.) Ontploffing. Marseille, 1 April. Hedenmorgen had een ontploffing plaats aan boord van den drie master ,Jules Henry". Zes personen werden gedood, een tiental gewond. De brug en het voorschip van de .Jules Henry" zyn wegge slagen. Voor het houden van oefeningen in de vi waters van het Zuiderfrontier, arriveerden Woens dag te Hellevoetsluis van Nieuwc-diep, via de Noord zee de torpedobooten »Foka", »Goentoer",en ïldjen" de laatste gesleept door de torpedobooten »G 10" en G 11*. De »Foka" en »Go< ntoer" met de «Hab&ng die reeds te Hellevoetsluis vertoefde, vormen groep B, groepscommandant de luit. t/zee le kl. W. A. v. Aken. De sldjen" blijft voorloopig in conservatie. Gerepatriëerd per part. s.s. «Koning Willem I" en geplaatst a.b. Hr. Ms. «Koningin Emma"tor- pedisten-majoor H. Koopman, A. van Straaten, H. C. J. van Oers. Overplaatsingen 1 April. Machinist K. W. J. Dambrink van «Ein. ma" op «Vulcaan." 15 April. Bootsman J. W. du Pon van «Bellona" op het Instituut, id. R. v. d. Meulen van W schip A.dam op het Instituut, id J. v. d. Ham van W.s. W.oord op «Bellona", sergt d. mariniers W. Ver hoef van het Instituut bij de afd. mariniers te Willemsoord, id. S. Bonte van id. bij id., sergant- schrijvcr marinier W. F. Hessen van de afd. ma riniers te A.dam geplaatst bij het Dep. van Marine. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot le luitenant, plaatselijke-adjudant te Arnhem, de 2e luit. A. D. A. Verbrugh, van dien staf, plaatselyke-adjudant te den Helder; tot 2e 1-iitenant, plaatselijk-adju- dant te den Helder, de sergeant jhr. J. Bowler, van de 3e compagnie hospitaalsoldaten bij het 11e regiment infanterie tot luit-kolonel, de majoor J. van Delft; tot 1e luit., de 2e luit. H. C. E. van Ede van der Pala en A. J. M. Thijssen Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Sumatra, v. A'dam n. Java, arriv. 31 Mrt. P. Said. Oranje, v. A'dam n. Java, vertrok 1 April v. Java Koninklijke Hollandsche Llotd. Rotterdamsche Llovd. Gedé, v.. R'darn n. Java, vertr. 31 Maart v. Suez. Medan, v. R'darn n. Java, pass. 31 Mrl. Gibraltar. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. d. Ned. arriv. 1 April v. West-Indié te A'dam. Van 30 Maart tot 1 April. ONDERTROUWD: Th. Minneboo en C. R. van Gunst H. Duhlkamp en W. C. S. Leijdcckers. GETROUWD: H. Verbruggen en A. C. Budde. F. H. Voordenberg en G. llaagsma. B. de Boer en A. Post. Chr. Eist en A de Boer. BEVALLEN: M. G. v. d. Hoek geb. Wapstra, d. M. Strang geb. Schol, d, C. Alexander gob Hel der, z. C. Rozijn geb. Stryd, z. J. Klop geb. Wis- sink, z. N. Petrus geb. Buijs, d. OVERLEDENG. Goes, 76 j. Visscherijberichten. Nicuwediep, 30 Maart. Aangebracht 30 tal ha ring per tal f 6,10 a f 7.20. 31 Maart. 10 korders te zamen met 20 middel matige tong per stuk 65 cent, 20 mand kleine schol per mand f 3,50 a f 4, 10 mand schar per mand f 2 a f 2,50. 1 April. Door trekkers aangebracht 120 tal ha ring per tal f 4,80 a f 6,75. 2 April. Aangebracht door 2 korders te zameu stuks middelmatige tong per stuk 65 cent, 10 stuks kleine tong per stuk 20 cent, 20 mand kleine schol per mand f 3 a f 3,50, 0 mand schar per mand f 1,50 a f 2. Schagen, 1 April. Aangevoerd 8 paarden f 80 a 180, veulens f a ossen f 0a 00 stieren f a 0 duiven f 0 a 0, 10 geldekoeien f 110 a 165, 10 vette id. f 160 a 225, 37 kalfkoeien 120 a 225, 0 vaarzen f 0— a 00 hokkelingen f a 0 graskalveren f a 200 nuchtere kalveren f 7 a 20, rammen f a 230 schapen (overhouden) f14 a f20, 0 vette schapen f a 0 mager id f 0 lammeren f 0- a 0,bokken geiten fa ,7 magere varkens f 14 a 18, 15 vette id. per Kg. 44 a 46 ct., 80 biggen f 11,a 14, 0konynen f0.— u 0.0kippen f 0.a 0.zwanen f 800 Kg. boter f0,55 a 0,60, 3000 kipeieren f8.75 a 4.25, 500 eenden dito f4.50 a 0, per 100. Getrouwd Hermanus Verbruggen en Anna Catharina Budde, die, tevens dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 1 April 1909. Heden overleed na voorzien te zyn geweest van de H.H. Sacra menten der stervenden, onze vader, behuwd- en grootvader Gijsbertu8 Goes, in den ouderdom van 76 jaren. Helder, 1 April 1909. Namens de Familie. Algemeene kennisgeving. Den 25sten Maart overleed plot seling ons innig geliefd zoontje en broertje Johannes Gerardus, in den jeugdigen leeftijd van ruim 9 jaar. Namens zijne diepbedroefde ouders, zusjes en broertjes, H. RIEDEMAN. M. C RIEDEMAN Donker, en Kinderen. IJrnuiden, 1 April 1909. (Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst.) Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, myn geliefde echt genoot en der kinderen zorgzame vader Nicolaas Blankendaal, in den ouderdom van ruim 52 jaar. Uit aller naam WED. A. BLANKEN DAAL-STET, en Kinderen. Helder, 2 April 1909. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, bij ons huwelijk ondervonden. F. H. VOORDENBERG. G. VOORDENBERG-Haaosma en Familie. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve dochter en zuster, Elizabeth Cor nelia, betuigen wy onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed C. JONKER Braaox. Helder, 1 April 1909. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 4 APRIL voorm. 10 uur en 's avonds, half zes, Dr. P. A. KLAP, Herv. pred. v. Amsterdam. Correspondentie. Een ingezonden stuk van den heer A. P. Staalman betreffende de verantwoording van do ingekomen giften voor de Terschellinger redders, is wegens plaatsgebrek bly ven liggen. Op Woensdag 7 April 1909 hopen onze geliefde ouders Johannes Dienaar en Johanna de Vries, hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 2 April 1909. Op Donderdag 8 April 1909 hopen onze geliefde ouders Corneli8 Dienaar en Aiida Prins, hunne 121/,-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Dat zy nog vele jaren gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen, JOHANNES. JANNETJE. CORNELIS. ARIE. JOHANNA. JOOST. Helder, 2 April 1909. Woensdag 7 April in Koegras, '•avonds 7 uur, in de School. Ds. A. E. v. Griethuysen. 6e Volkabijeenkomai, OD ZATERDAG 3 APRIL Kaarten verkrijgbaar aan de bekende adressen en aan het LOKET. Feestelijke vergadering op 24 April a. s. De Secretaris, J. B. A. DE VRIES, Spoorstraat 102. afd. HELDER. Excelsior" lekl zvarteOldenbnrger Stamboekhengst fio 313 Alle werkdagen beschikbaar k f 10.— dekgeld, beslist k contant, by den Heer A. VAN KOOTEN, te Koegras. HET BESTUUR. Gedurende de verbouwing worden boodschappen en re- paratiën aan parapluies en Parasols aan genomen KANAALWEG 137-138. (J. J. M. SMIT). Firma J. N. OURELLE. rnggÊ*- Ondergeteekende beveelt zicb beleefd aan tot het maken van alle mogelijke Dames- en Kinder- kleeding. Ook genegen uit naaien te gaan. Verhuisd naar 's-Gravenhage, Delftsche Laan 75. J. WILLEMSE, Gep. Staf.s. v. c. Kon. Marine. Vemulsa van naar R. RAN, Stncadoor. in de „TUIIITJES" Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Schietoefeningen tot verhoogingvan 'sLands- weerkracht. Evenals in vorige jaren zullen ook in 1909 schietoefeningen tot verhoogingvan 's Landsweerkracht gehouden worden. Deze oefeningen zullen plaats hebben op Zaterdagnamiddags van 4 tot 6 uur op de schietbanen der landmacht en op Zondagvoormiddag van 9 tot 12 uur op de meest naby het fort Kijkduin gelegen schietbanen (Marineschietbanen). Aan deze oefeningen kan worden deelgenomen door: a. miliciens, landweerplichtigen en kaderreservisten met verlof. b. alle mannelijke ingezetenen van 16 tot 35 jaar, die voldoende bedrevenheid in het voorbereidend schietonderricht bezitten. Aanmelding tot deelneming kan plaats hebben, ook schriftelijk, tot 20 April a.s. ten bureele van den Commandeerenden Officier van het 2e bataljon 10e regiment infanterie in het fort Erfprins alhier. De aandacht wordt gevestigd op de bepaling, dat ten behoeve van elk der deelnemers aan deze oefeningen, die daarby minstens 60 patronen verschiet, en voorts aan de gestelde eischen van schietvaardigheid voldoet, een schiet- bewys kan worden afgegeven, hetwelk den houder daarvan by eerstvolgend onderzoek naar geoefendheid van lote- lingen (examen voor viermaander) be doeld in Art. 104 der Militiewet, vrijstelt van afleggen van bewijzen van schiet vaardigheid. Zy, die drie achtereenvolgende malen van de schietoefeningen wegblijven zon der kennisgeving of zonder bepaalde redenen, of wel die zich misdragen worden van de verdere deelname uit gesloten. In den regel wordt aan het einde van het oefeningsjaar een schietwedstrijd gehouden door hen, die aan */4 van het aantal oefeningen hebben deelgenomen, waarby verschillende prijzen worden uitgeloofd. Den Helder, 2 April 1909. De Majoor Commandant van het 2e bataljon 10e regiment Infanterie, SCHOTMAN. op Dinsdag 6 April a.s. en zoo noodig den volgenden dag, alsmede op Dinsdag 27 April en zoo noodig Woenadag 28 April zal een schiet oefening worden gehouden met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.), opgesteld op het fort Erfprins, tegen een schyf, die in zee wordt gesleept. Er wordt in N. en N.W. geschoten. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien, die drie uren vóór den aanvang dei- oefeningen halfstok en van af één uur daarvoor geheel zal worden voorge- heschen. Den Helder, 2 April 1909. De Kolonel, Commandant van het 4e Regiment Vesting-Artillerie, T. C. DE BORDES. Helders Eerste Woning-Bureau met rechtskundig Adviseur, is Gelegenheid tot het bijschrij ven van rente op Maandag 5 April a.s voormiddags van 9-1*2 en namiddags van 2-4 uur. De Boekhouder, H. VAN DER LEE. KERKVOOGDEN en NOTABELEN der HERV. GEMEENTE te Oudeschild zul len op Dinsdag 13 April a.s., des avonds 7.30 uur in „De Zeven Provin ciën" aldaar, aanbesteden Het amoveeren en weder— opbouwen van de Pastorie. Bestek en teekening fL- verkrijg baar by den heer JOH. DOGGER te Oudeschild en by den Bouwkundige M. A. TE NU TL te den Burg. Aanw. op Donderdag 8 April, des namiddags 2 uur. Namens Kerkv. en Notabelen, J. BLOM Cz., Vöorz. Kerkv. HELDER. Op Woansdag 7 April s.s. des namiddags 2 uur, zullen Burgemeester en Wethouders van Helder, ten Raad- huize aanbesteden i Het leveren en leggen van Muntgasbinnenleidingen. De voorwaarden zyn k 10 cents ten kantore der Gemeente-Gasfabriek ver krijgbaar. De Directeur, S. RIJKES. P. Cz. BOEKEL. Hypotheek. Een groot bedrag is disponibel voor be legging als hypotheken in diverse be dragen met een rente van 4 k 4V4 °/0. Zy, die hiervan gebruik wenschen te maken, zenden hun aanvragen in onder no. 444 aan bet bureau van dit blad. Primo MAxRT werden 3 Leerlingen op kantoor ge plaatst, de 4e Leerling aan vaardde 1 April zijne betrek king, (aanvangsalaris f 500) Thans kunnen nieuwe Leer lingen worden geplaatst, aan melding eiken dag De School voor kantooropleiding en machineschryven, A. C. v. d. MEIJ, Verlengde Hoogstraat 107. Een jonge Weduwe zag zich gaarne geplaatst als H V TSHO UDSTER by eenig heer of dame. Onverschillig waar. Brieven onder letter C, aan het bureau van dit blad. Een nette juffrouw zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER bij een Heer of Oame of in klein gezin, P.G. Volkomen in staat een huishouding te kunnen besturen. Franco brievep onder lett. „A.", aan het Bureau van dit Blad. Biedt zich aan tegen 1 Mei een BURGERMEISJE, in burgergezin, voor dag en nacht. Brieven onder motto „Burgermeisje" aan het Bureau van dit Blad. Een Costuumnaaister vraagt eene aankomende Werkster. AdresBureau van dit blad. Een gepen8. militair verzoekt een hem assende betrekking. AdresBureau vah dit blad. Mevrouw GROENENDIJK, Kanaalweg, vraagt, wegens huwelijk der tegenwoor dige, tegen 1 Mei, een flinke Dienstbode, goed kunnende koken. Zich aan te melden tusschen 8 en 10 uur 's avonds. Adres: Middenstraat 43. GEVRAAGD een fatsoenlijk Dagmeisje. Adres: Kanaalweg 2. Een net MEISJE gevraagd, niet beneden 15 jaar, van 77,-3 uur. Adres Mevr. DE BODE, Hoogstr. 114. Gevraagd een nette Dagmeid, niet beneden de 16 jaar. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een flinke Werkster. Adres W. Theinert-Lb Mair, Zuidstr. la. Adres: Klaas Duitstraat No. 28. Plaatselijke Belastingen. By de plaatselijke belastingen te Helder worden gevraagd 2 Kommiezen, op een aanvangsjaarwedde van f 600. - Zy, die voor deze betrekking in aan merking wenschen te komen, gelieven hunne op zegel geschreven sollicitatie onder opgaaf van leeftijd en tegenwoor dige betrekking in te zenden aan het Gemeentebestuur, vóór 10 April e.k. Gevraagd een flinke Jongen, liefst eenigszins met het vak bekend. Adres D. C. FRANKFORT, Meubelm., Molenstraat hoek Oostslootstraat. niet beneden 16 jaar. Adres P. DOOREWAARD, Weststr 84. BANKETBAKKERIJ. niet beneden de 16 jaar, loon f2. - p. w. Adres: Hoofdgracht 86. GEVRAAGD Boekhouder - Correspondent in moderne talen. Kantooruren: voorm. 9-12, nam. 2-6. Br. m. opgaaf van verl. salaris, enz., onder motto „Boekhouder" bureau van dit blad. H. DE MUNCK, Dames- en Heeren tailleur, Weststraat 103, vraagt Leer lingen voor het mantelvak. Aangeboden by nette lieden Kost, Inwoning enBewassching met gebruik van vrye kamer, voorzien van gas, tegen billijke conditiën. Adres: Kanaalweg 169a. Helloo. Te huur een nieuw Burgerwoonhuis, bevattende voor- en achterkamer, alcoof, gang en keuken met bovenkamertje en ruimen zolder, voorzien van wel- en regenwater, met 500 Q M. besten tuin grond naby bet station. Hum prys f2.30 per week. Te bevragen by J. SENGERS, aldaar. TE HUUR een Brood- en Koekbakkerij op een der beste standen in de Koning straat. Adres CRONE, Wagenstraat. 0PSLAOTERREIN te huur, ook geschikt voor bloemisterij boen derpark, midden in de gemeente. AdresKeizerstraat 90. Te huur een geheel nieuw gerestau reerd Heerenhuis, Binnenhaven 35, bevattende vyf kamers, badkamer, serre, keuken, alsmede afzonderlijke bergplaats en tuin. Huurprijs f350. Adres: Kanaalweg 141. TE HUUR eeu net Burgerwoonhuis, voor klein gezin, k f 13,50 per maand. Te bevragen by: J. BETHLEHEM, Kanaalweg 118. BINNENHAVEN. 2 frissche Sla apk amers te huur, voor 2 nette Onderofficieren der Marine. AdresBureau v. d. blad. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. VLAGGEN te koop, voor billijken prijs, by J. RICHTER, Zuidstraat. Te koop wegens plaatsgebrek een eiken houten Chiffonnière, voor spotprijs. AdresBureau van dit blad. Te hoop een mooi HEERENRIJWIEL, in goeden staat, voor 17 gulden. Adres: Schagenstraat 16. Orgel te koop, zoo goed als nieuw. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een goed onderhouden Witte Kinderwagen. Adres: Bureau van dit Blad. Te koop wegens plaatsgebrek Adres J. SMIT, Polderweg 3. Afbraak te koop. Roode, blauwe en gladde pannen, ramen, deuren, kozijnen, vloerleggers, drempel hout, plankhout, richels, steekdeeltjes, paaltjes en steenen. Adros: Gravenstraat 56. 1 dubb. Handlier, 1 Zuig- en Pers pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.m. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steekwagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaathout, een houten Beeld, zeer goed voor in een tuin, een party IJzerdraad, zeer geschikt voor zeegras- of booipersery. Eenige Zeekijkers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. FOTOGRAFIE. Wegens opheffing der zaak worden alle negativen vernietigd. Zy, die voor af nog nabestelling wenschen, op vroeger door roy geleverde groepen, portretten of andere foto's, worden verzocht hiervan opgave te doen vóór 10 April a. a. Tevens te koop een reiscamera 18 X 24 met verschillende lenzen een handcamera 9 X 12 verder bakken, schalen, drukramen, satineermachine. retou cheerspiegel enz. enz. Alles zeer zorg vuldig onderhouden. Te koop of ter overname een Koffiehui, en Slijterij. Tweederden kan als hypotheek er op gevestigd blijven. Adres W. KOENEN, Weststraat 117. TE KOOP GLAZEN WINKELKASTJE. hoog 3.10 M., breed 0.60 M. en diep 0.16 nieuw en zeer gemakkelijk overal te plaatsen. Adres: Bureau van dit Blad. TE KOOP zoo goed ala nieuw. Adres: Bureau van dit Blad. TE S.OOP een mooi Toonbankblad van taekhout, lang 2.25 M., breed 1.57 M. Glazen Winkelkasten, met bordes met taek- houten bedeksel, lang tezamen 4.25 M. hoog tot bet bordee 2.25 M., het bordes hoog 0.87 M. en diep 0.75 M., diepte der kasten 0.25 M. Verder heeft de kast 16 laden, lang 0.81 M., breed 0 75 M., diep 0.07 M. 12 iaden, lang 0.61 M., breed 0.76 M. en diep 0.15 M. Zeer aan te bevelen deze solied gebouwde glazen kasten by vestiging van winkels, ter verbetering of verfraaing van dezelve. Adres: Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5