STAALMAN'S ANTWOORD Aan de Leden der Ked. fier? Kerk Hedenavond OPENING. Heugelijke gebeurtenis iltenlie! lkiuw ïoiFtó. Tweede Blad. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte voor onderstaande te willen verleenen GRANAAT ONTPLOFFING. Het is nu ruim driejaar geleden, dat'ik alle stukken, hypotheekakten ad f 10 600, gelden en geldswaardige papieren ad f8 719,54 der Heldersche Visschersvereeniging en der Granaatontploffing ten kantore van Mr. S. de Vries, advocaat te Amsterdam, aan de heeren Staalman en De Jong, resp. voorzitter en secretaris dier vereeniging afdroeg. Onder die f 8 719,54 was echter wegens het niet subsidiair afleggen van rekening en verant woording door myn advocaat een bedrag van f1638 (nu door rente k 4 tot f2120 geklommen) begrepen, dat ik reeds tusschen 1 Mei-16 October 1901 en 30 Mei 1902— 13 Februari 1903 tijdens het proces aan de slachtoffers (wed. Koningstein, wed. Runnen- burg, W. Coster, G. Huurman en G. Si raai) had doen uitbetalen. Tusschen 16 Oct. 1901 en 30 Mei 1902 hebben naar ik meen do Israëlitische fancy-fair-commissie en de Cres- condo-vereeniging die slachtoffers onderhou den van door haar opgehaalde gelden. De heer Staalman wilde die gelden niet direct aan mij teruggeven, maar zou dat nazien en vroeg mij de lysten, waarop de slachtoffers week voor week voor ontvangst geteekend hadden, ter inzage, die ik dan ook te goeder trouw aan ZED. overhandigde. Vertrouwende op den goeden wil en het billijkheidsgevoel van het bestuur meende ik goed te doen alles op die voorwaarde over te dragen om niet in hooger beroep het proces opnieuw eenige jaren loopende te houden nog meer proceskosten te moeten betalen, terwyl de noodlijdenden misschien gebrek zouden moeten lijden. Toen ik echter na eindeloos gewacht te hebben in Februari 1908 nog niets van terug gave gehoord had, schreef ik den heer Staal man met beleefd verzoek te willon bewerken, dat het bestuur der H. V. my die gelden zou terugbetalen, daar ze toch niet in de kas konden gestort worden en de slachtoffers ze reeds ontvangen hadden. Het antwoord was: Hoewel ik het volstrekt niet eens ben met den geheelen inhoud van uw schrijven, ben ik bereid, ook al waart gij zeer onbillyk in een eerstdaags te houden bestuursvergadering, ten uwen aanzien de billijkheid te bepleiten." Verder heb ik over de teruggave niets meer vernomen en bekwam ik ook geen an'.woord, na eerst in October, toen in December 1903 verzocht te hebbeu, nu ik van zyne billijkheid nog niets gemerkt had, om teruggave der lysten,^waarop geteekend was geworden, ook geen antwoord op'J myn schryven van 18 Maart 1909. Daar ik overtuigd ben gedurende 6 jaar sedert de oprichting der H. V. myn tyd en beste krachten besteed te hebben voor de belangen dor Helderache visschers, zonder ooit eenige vergoeding genoten te hebben, terwijl zij my dan ook uit erkenning met een keurige voorzittershamer vereerden en bij het scheiden met een dikwyls herhaald „lang zal hij leven toezongen en my tot eerelid der vereeniging benoemden, meen ik nu een beroep te moeten doen op het bestuur en de leden, om te bewerken dat de gelden, voor geschoten aan de slachtoffers, teneinde hen tijdens het proces voor armoede te vry waren, my zullen worden teruggegeven. Ik twyfel niet of de herinnering aan mijn voorzitterschap en de opoffering, die ik mij voor hunne belangen getroost heb, zal nog wel zooveel nawerking hebben, dat zy den heer Staalman zullen weten te overtuigen, dat de oud-voorzitter en oprichter der H. V. zulk een behandeling niet aan hen verdiend heeft, en dat de gelden voorgeschoten ter on dersteuning van behoeftige huisgezinnen, die nen terugbetaald te worden. Hoogachtend, Met beleefden dank voor de opname, Uw dw.dn., C. S. DE WIT, Üud-Yoorzitter en Eerclid der Heldersche Visschersvereen. Venlo, April 1909. N ieuwsberichten. HELDER, 9 April. Dr. D. Bos, door de centrale vrijzin nige Kiesvereeniging in het district Helder met algemecne stemmen voorloopig candidaat gestold voor do Tweode Kamer, heeft aan het bestuur van die kiesvereeniging mede gedeeld, dat hy die oandidatuur niet kan aanvaarden. De jongeheeren Joh. Hangard en H. Marinus, leerlingen van de eerste klas der Rijksnormaallessen alhier, zyn toegelaten als leerlingen van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem. Ds. J. Keulen, predikant by do Doops gezinde Gemeente alhier, is benoemd tot lee- raar in de geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool te Schiedam. Aanbesteding. Gisteren werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland te Haarlem aanbesteed Het onderhoud en vernieuwen van het verf- werk der gebouwen, kunstwerken enz. be- liooronde tot hot Noord-Hollandsch Kanaal, gedurende de jaren 1909, 1910 en 1911. Minste inschrijvers waren: perceel 1, G. Stapel en J. Swekker te Zaandam, voor f 4467 perceel 2, C. Kriller te Haarlem voor f1800; perceel 8, M. Kaleveld, te Helder, voor f2370. Massa Goldsteen voor f9000. IJmuiden, 8 April. Gisteren mocht de heer P. Munnik op zyn 25 jarig jubileum by de H. IJ. S. M. vele blyken van belangstelling ontvangen zoowel van ^superieuren als van collega's en vrienden. Talryk waren de telegrammen, brieven en kaartjes die de jubilaris in ont vangst had te nemen. De Harmonievereeni- ging .Concordia" bracht hem des avonds eene serenade, terwyl het stationsgebouw feestelijk was versierd door het personeel. Onder de vele geschenken verdient ook één van de vischhandelaren vermelding, als blijk hoe de handel den altyd voorkomenden amb tenaar genegen is. De stoomvisscherij Maatschappij, ,Mercu- riiiB ontving uit Engeland telegrafische mcdedeeling dat haar StoomtrauwlerY. M. 32 Bornard" nabij IJsland op een rots was ge- loopen en gezonken. De bemanning kon door een Kngelschen Stoomtrawler uit Huil worden gered, maar liepen enkelen tydens het ongeval verwondingen op, Eenige professoren en leerlingen van de Handelsacademie te Weenen brachten gis teren een bezoek aan de sluis-electriciteits en havenwerken. De heer C. D. Zurmühlen, vice-consul-titulair van Oostenryk-Hongcrye en lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland leidde de heeren rond en gaf hen alle gewenschte inlichtingen. Dankbetuiging van de Koningin. Het Provinciaal Comité in Noord-Holland ontving het volgende telegram van de Ko ningin Ten zeerste getroffen door het geschenk, Mij aangeboden door het Provinciaal Comité van Noord-Holland namens de vrouwen uit deze provincie, verzoek Ik u allen geefsters Myn warmen dank over te brengen voor dit bewys van liefde en aanhankelijkheid, dat door My op zoo hoogen prijs wordt gesteld. De schoone vormen, zoowel als de smaakvolle versiering van het pap-garnituur, voortbren- sel van Haarlemsche kunstnijverheid, bewon der ik byzonder. Met groote ingenomenheid heb Ik kennis genomen van het voornemen van liet comité, om een deel van het hulde- blyk te bestemmen voor de verpleging van behoeftige kinderen aan zee. (w. g.) WILHELMINA. Do overgeschoten gelden bedragen f7000. H. M. de Koningin. H. M. de Koningin wandelde heden Vry dagmorgen nog in den tuin van het Paleis, zooals zy sedert eenigen tyd geregeld dagelijks doet. Een parlementaire enquête. De Haagsche correspondent van de »Telo- graaf" schrijft Het vooruitzicht, dat er een parlementaire enquête zal worden ingesteld naar de in richting der ministerieele departementen, de arbeidsverdeeling, de arbeids-organisatie enz., heeft in de kringen der belanghebbenden niet-geringen indruk gemaakt. Wie zich her innert, wat wij eenige maanden geleden mededeelden, onder het opschrift (Luilekker land", begrypt, dat er velen zyn in do geluk zalige wereld dor departcments-ambtenaren, die den schrik om het hart voelen slaan. En tochde indruk dient weggenomen, dat zulk een parlementaire enquête zou gaan tegen personen. Neen, zij gaat tegen het t e 1 s e 1. Zy gaat tegen het logge boeBt der bureaucratie, dat op al onze departemen ten rondsjokt. Zy gaat tegen den inkt-wellust, die er jaar in, jaar uit wordt botgevierd. Indien er op de departementen velen zyn, wier arbeid improductief en onnut is, die worden gaande gehouden door allerlei nietige eri belachelijke administratieve bezigheidjes, dan is dat niet hun eigen schuld, maar dan is het t systeem, dat reeds zoo lang is verdragen, terwyl ieder wist hoe de toestand was. Daaromeen parlementaire enquête. Er gaan stemmen tegen op Blykbaar vreest men, wat er openbaar zal worden. Doch het is een nationaal belang, dat het publiek wordt. De regeering heeft aange voerd, dat do ministers zeiven toch wel zullen ingrijpen, indien hun blijkt, dat de toestand ingrijpen noodig maakt. Welk een illusie Het is immers juist ook het stelsel, dat de ministers onbewust mede tot slacht offers maakt? Wat weet de minister van arbeidsverdeeling en de arbeidsorganisatie op z'n eigen departoment Let welhet is niet de vraag, wat hy er o fii c i e e 1, maar wat hyerwerkelyk van weet. Wy spraken eens een ambtenaar van een der ministeries. Sinds twee jaar was een nieuw minister aan het hoofd er van opgetreden. De ambte naar vertelde ons eenige krasse staaltjes van bureaucratie, voorgekomen in zyn af- deeling, en toen wy vroegen, waarom de minister daaraan geen eind maakte, was het antwoord: «De minister? Ik heb in die twee jaar den minister nog niet gezien...." Het was kostelyk om do naïeve verbazing te aanschouwen, die de ambtenaar aan den dag legde, toen wy dach ten, dat de minister in die twee jaren toch wel eens in z'n afdeclingzou zyn geweest... Nog een voorbeeld. Den afgeloopen winter eenige malen op een der departementen komend, trof het ons herhaaldelijk, hoe vele ambtenaren in totale ledigheid het uur afwachtten, dat hun arbeidsdag officieel afliep. Dan slaakten zy een zucht van verlichting en wandelden weg. Op dalzelfde departement zit een ambtenaar, die zóó overkropt is met werk, dat hy sinds twee jaar geen zomor-verlof heeft kunnen krijgen. Op datzelfde departement is onlangs een nieuwe functie gecreëerd en zal over eenige maanden weer een nieuwe func tie worden geschapen: men zal er wel meer van hooron. Wettigen zulke toe standen niet, dat cr eens flink wordt inge grepen en gereinigd En daarbij komt dan nog, golyk wy reeds zeiden, dat velen, die w e r k o 1 ijk geregeld arbeiden, allerlei on- noodig-omslachtig, onnut werk doen. Het is dan ook te hopen, dat het voorstel, om een parlementaire enquête in te stellen, door do Kamer zal worden aanvaard. Dan zal wel blyken, hoe noodig het is, dat er eens 'n frissche wind waaie door de duffe sfeer der ministeries. Wie weet, bezuinigen wy nog 'n paar millioen. En die kannen we best go- bruiken in deze dagen. Castro Fort De France, 8 April. Nadat hy van een morgenrit teruggekeerd was, werd Castro plotseling ziek; hij kreeg zware pyncn in het onderlyf en aan de wonde, die by de operatie te Berlyn was gemaakt. De wonde is over een lengte van een groot aantal centimeters opengegaan en zyn toe stand is bepaald ernstig. Toen hem werd medegedeeld, dat de Fransche regeering hem het verder verblyf verbood, verklaarde hy zulks niet te kunnen gelooven. In het tBerliner Tageblatt' oppert J. S. nogmaals het vermoeden, dat dio heelc om wenteling, waardoor Caatro zoogenaamd afge zet word, komedie is geweest, knap gespeeld door Castro, Gomez en dr. Paul. Doel was de moeilijkheden met de mogendheden te effenen en dan een leening te sluiten. Van de leening is intusschen niets gekomen. Nu heeft Gomez het presidentschap tijdelijk aan Velutini overgedragen. Wordt de plaats voor Castro weer toebereid? Huwelijksgift. Een dokter te Berlyn had tegen zyn schoon vader, een gewezen procuratie-houder, een civiele vordering ingesteld, strekkende om aan do vrouw van den dokter een behoor lijke huwelijksgift mee te geven. De eischer verlangde 20,000 mk., daar hy aannam, dat zijn schoonvader een vermogen van 500,000 m.k. bezat. Als procuratie-houder had hij een jaarlyksch inkomen van 7000 mk. gehad. Toch had hy zijne drie dochters by familie ondergebracht, om geld uit te halen. Hy liet de meiges geen ander onderwijs dan dat van do lagere school geven. Twee harer moesten een betrekking als dienstbode zoeken, om het wat beter dan thuis te hebben. Het Landgericht te Berlijn kon uitmaken, dat de gedaagde een vermogen van ten minste 75.000 mk. bezat en veroordeelde hem, aannemende dat hy een bruidsschat van 4 pet. diende uit te keeren, tot do be taling van 3000 mk. aan zyne dochter. Toen de zaak hoogerop gebracht werd, verlangde men, dat de gedaagde een eed zou afleggen aangaande zyn verdere vermogen. Dit wei gerde hy, en daarop werd hy veroordeeld tot betaling van 9000 mk. Daarbij is het gebleven, aangezien het ryksgerechtshof deze beslissing in hoogsten aanleg bevestigd heeft. Dwingelandij. Uit New-York wordt een kras staaltje van do dwingelandy van een werkliedenvereni ging gemeld. Daar was in een .wolkenschra per'' een bronzen gietstuk geplaatst, 't Zat er al enkele weken, toen ontdekt werd, dat de vorm, waarin het stuk gegoten was, door een niet-aangeBloten werkman was gemaakt. Dat wil zeggen de man was by de gewich tige ontdekking wel aangesloten, maar toon hij den vorm maakte, was hy nog .scab. De werklieden vereeniging heeft daarop als eisch gestold, dat dat gietstuk zou worden weggenomen en vervangen door een stuk, dat gegoten was in een door een aangeslo ten werkman gemaakten vorm. De eigenaar weigerde, maar deze weigering is hem duur te staan gekomen. Al de werklieden, bijna 300 in getal, staakten den arbeid. Na 6 weken gaf de eigenaar toe, maar toen had hij aan de werklieden ook loon uit te keeren voor de zes weken, waarin zy geen slag hadden gedaan. Marine en Leger. De kapt. ter zee J. J7 Hissing, eervol ontheven chef van den marinestaf en van de afd. Defensie bij het Dept. van Marine, is met 3 dezer op non- activiteii gesteld. De kapt-luit. ter zee W. Cornelis, commandant van Hr. Ms. torpedo-instructieschip «Vulkaan", wordt met t Mei eervol van dit bevel ontheven op non-activiteit gesteld; met dien datum wordt met het bevel over dien bodem belast de luitenant ter zee der le kl. A. C. Dunlop. Benoemd met ingang van 16 April tot officier- machinist der 2e kl. de hoofdmachinistenR.Grandia, C. P. Kaptein en M. van den Ban. Bevorderd tot officier-machinist der le kl. de officieren-machinist der 2e kl. L. F. van Beek en M. Nepveu. Overplaatsingen: April. Bootsman J. F. L. Honben van »Van Galen" op «Das". 15 April. Sergt.-torp. H. Schrikkkema van «Vul- caan" op «Emma", id. W. J. Winter van «Schor pioen" op idem Na eindiging verlof. Torp.-maj. H. Koopman van -Emma" op «Schorpioen", idern H. C. J. van Oers van idem op «Vulkaan", idem J. Levering van «Heimdal" op «Schorpioen". 1 Mei. Sergt-torpedom. R. Ran van «Vulkaan" op «Schorpioen", idem J. Honigh van idem op id„ idem J. v. d Peijl van idem op idem. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Vondel, v. Java n, A'dam, verlr. 7 April v. Lissabon. Koninklijke Hollandsche Llotd. Delfland, v. A'dam naar Brazilië en Buneos-Avres, arriveerde 8 April te Leixoes. Rotterdamsche Llotd. Djocja, v. R'dam n. Java, pas9. 7 April Vlissingen. Medan, v R'dam n. Java, vertr. 8 April van Suez. Kawi, v. R'dam n. Java, vertr. 8 dezer v. Marseille. Bindjani, v. Java n. R'dam, vertr. 8 April v. Colombo. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem 1 arriv, 6 April v. A'dam te Paramaribo. Prins Will. III vertr. 7 April v. Paramaribo n. A'dam V isscherijberichten. Nieuwediep, 6 April. Door trekkers 225 tal ha ring per tal f 4,95 a f 6,70. 7 April. Door trekkers 300 tal haring per tal f 4 a f 5,25. 6 korders met 2 tol 10 middelmatige tong per stak 65 cent, 5 tot 10 stuks kleine tong per stuk 20 cent, 8 tot 20 mand kleine schol per mand f 1,75 a f 4, 1 tot 4 mand schar per mand j 1,25 a f 1,50. April. Door trekkers 420 tal haring per tal f 2,50 a f 4.10, 1 zalm voor f 27,50. 7 korders met 2 tot 5 stuks groote tong per stuk f 1, 5 tot 10 middelmatige tong per stuk 65 cent, 5 tot 10 stuks kleine tong per stuk 20 cent, 5 tot 20 inand kleine schol per mand f 2 a f 4, 1 tot 4 mand schar per mand f 1,25. 8nrgerlljke Stand gemeente Helder. Van 6 tot 8 April. ONDERTROUWDH. C. Jor.ker en T. Faber. C. Meijer en G. de Hommel. G. J. Eijlders en J. Willemse. N. Fleur en R. Bouma. P. A. Musch en C. H. Beijne. Th. C. Koehein en Z. Zuidhoff. C. Roost en P. Schraa. GETROUWD: C. N. Gillissen en N. Kuiper. P. Sturk en M. C. Theewis. M. de Boer en J. Heeres. J. Mols en P. E. Kraan. W. O. Haverkamp en J. van Neck. BEVALLENT. Grnnff geb. Bot, d. M. C. van Willigen geb. Kraft, d. OVERLEDEN: G. Duinker geb. Duinker, 74 j A. G. Snaphaan, 17 j Marktberichten. Schagen, 8 April. Aangevoerd 10 paarden f 80 a 180, veulens f a ossen f 0a 00 stieren f a 0 duiven f 0 a 0, 25 geldekoeien f 120 a 195, 51 vette id. f 160 a 260, 40 kalf koeien f 150 a 250, 0 vaarzen f 0a 00 liokkelingen f a 0 graskalveren f a 200 nuchtere kalveren f7 a 20, rammen f a 250 schapen (overliouders) flla f21, 0 vette schapen f a0— mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten fa 7 magere varkens f 16 a 18, 80 vette id. per Kg. 44 a 50 ct., 70 biggen f 10,a 13, 0konynen fO.— a 0.0kippen f0.aO.zwanen f 1200 Kg. boter f 0,52' a 0,57', 8000 kipeieren f8.25 a 3.75, 1000 eenden dito f4.a 0, per 100. Correspondentie. Aan een gewezen leverancier" zij bericht, dat ingezonden Btnkken, waarvan de inzender niet bekend is, worden vernietigd. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Ondertrouwd Jan van Brederode en Johanna Zwart. Helder, April 1909. Brouwerstraat 29 Huwelijksvoltrekking 22 April te IJmuiden. Receptie: Zondag a.s. van 12 2 uur Prins Hendrikstraat 69 IJmuiden Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd Hendrik Christiaan Jonker. en Trijntje Faber. Huwelijksvoltrekking23 April 1909. Helder, 9 April 1909. Hartestraat 13. Den 248ten April hopen onze I geliefde ouders, I, 'Jan'Schrander Jr. en Dirkje Greven, fden dag te herdenken, waarop voor 25 jaar in den Echt s^yn getreden. Dat zy nog lang jespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare kinderen. J. SCHRANDER. W.-Indiö. N. SCHRANDER. F. SCHRANDER. Oost-Indië. J. SCHRANDER. H. F. SCHRANDER. C. SCHRANDER. T. SCHRANDER. T. SCHRANDER. W. G. F. SCHRANDER. Mej. E. DORLIJN. Helder, 9 April 1909. Corn. Ditostraat 28. Heden overleed, zacht en kalm, in het Hospitaal alhier, onze ge liefde zoon en broeder Anthonie Gerardus Snaphaan, adspirant muzikant K. M., 'in den jeugdigen leeftijd van 17 jaar en 6 maanden. Helder, 7 April 1909. Zyne diepbedroefde Ouders, Broeder en Zusters, D. J. SNAPHAAN. B. SNAPHAAN-De Wijn en Kinderen. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen door deze hunnen hartelijken dank aan de onbe kende redders van hun zoontje uit het Heldersche Kanaal nabij de Mosterdbrug op Woensdagmiddag jl. R. v. d. MAST Nieuwstraat 17. en Echtgenoote. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 11 APRIL voorm 10 uur en '8 avonds half zes, de Heer J. L. van Grasatek, j beroepen pred. te Oosterend. .MAANDAG 12 APRIL, voorm. 10 uur Op. G. J. Brutel de la Riviére, em. pred. te 's-Gravenhage. Heden, Goéden Vrijdagavond, GEEN dienst. BOHPSGEBOUW. Op 2en Paa.chdag 's avonds 8 uur is door de Dilettanten club een gezellige voordrachtavond met muziek van „Winnubst" georgani seerd. 10 komische voordrachten en 1 kluchtspel. Entree voor iedereen 10 cent. Bate voor verbetering tooneel. Stremming passage. De Burgemeester van Helder brengt ter algemeene kennis, dat wegens aan te brengen herstellingen, de Molenbrug, met ingang van DINSDAG 13 APRIL e.k. tot nadere aankondiging voor de passage zal zyn gesloten. In de passage, uitsluitend voor voet gangers, zal tor plaatse worden voorzien door een pont. De Burgemeester voornoemd, VAN STEUN. Helder, 8 April 1909. DINSDAG verschynt op den open brief van den heer W.BifrNteker Prijs 5 cent. Verkrijgbaar in den boek handel en aan het Bureau „Extra Tijding". Verplaatst van Oranjestraat naar hoek VISCHMARKT Se Nieuwe Melkinrichting. Onovertrefbare 50-cts. Boter Neemt proeft FRITS KOK Pzn. Manufacturen - Magazijnen wegens de feestdag*» GE SLOTEN vanaf ZONDAG WOND 6 uur tot DINSDAGAVOND 8' uur- Firma I. GRUNWALD. PLAATSGENOOTEN! Byna alle Bakkerspatroons zullen aan ons verzoek om op den 2en Paaschdag NIET te bakkon, voldoen. Medeburgers 1 hiervoor vragen wy uwe krachtdadige medewerking. Wanneer uw bakker NIET bakt, betrekt dan Maandag geen brood van ben die dit WEL doen. Zegt tegen uw bakker dat gij a.s. Maandag geen brood wenscht te ontvangen. Voor het Bestuur der Bakkersgezellen-Vereeniging G. WIEREN, Secretaris. Aanbesteding. VRIJDAG 23 APRIL a.s., v.m. ten 11 uur, zal door de N.V. Land- bouw-Maatschappij te Helder in bet café „CENTRAL", aan den Kanaalweg aldaar, worden aanbesteed Het herbouwen van de laats „Brakenhoff" in het Loegras gein Helder. Aanwijzing op het terrein: Maandag 19 April a.s., v.m. 10 uur. Bestek met teekeningen vanaf Maan- ig 12 April, tegen fl.— per stel, ver krijgbaar by ondergeteekende, door wien tevens inlichtingen worden verstrekt. S. KRIJNEN, Architect. H F. BREEDVELD, Oor-, Neus- en Keelarts, Hoofdgracht 75, Helder, is 10, II en 12 April NIET te consulteeren. Mevrouw STAMMES, Westplein, vraagt eene DIENSTBODE, kunnende koken en genegen de zomer maanden mede naar Haarlem te gaan of tot Mei een NOODHULP. Mevrouw MONTiJN, Postkantoor, vraagt voor dadelijk of 1 Mei een nette DIENSTBODE, kunnende koken. Van alle huiselijke bezigheden op de hoogte. Goede getuigen vereischt. Met Mei gevraagd in een Cbr. gezin te Amsterdam, een net Keukenmeisje, PG, y.ggï,, Loon f 125 per jaar. AdresMevr. HEEREMA, Keizersgr. 586, Amsterdam. Mejuffr. KLUIN, Kerkgracht 32, vraagt terstond een nette Dag-Dienstbode. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Flinke MEID gevraagd, goed met de wasch kunnende omgaan. Adres Mej. HUIJSING, Spoorstraat hoek Bierstraat. Gevraagd voor direct een Msoenlijke HUISHOUDSTER, P.G., ongeveer 30 40 jaar, van goede ge tuigen voorzien. Br. motto „Huis houdster", bureau van dit blad. Een net MEISJE gevraagd niet beneden 15 jaar, van half acht tot drie uur. Adres: Hoogstraat 114. Gevraagd een DAGMEISJE niet beneden 16 jaar. Adres: Weezenstraat 2a. Gevraagd een flinke Jongen voor loopwerk en opleiding in de Ban ketbakkerij. Adres W. H. BURGERS, Banketbakker, Middenstraat. Bekwame Scbilderskuecbts geiraagd, voor geruimen tyd werk. Adres Joh. HUBBELING, Oostsloot- straat 67, Helder. Gevraagd een flinke Jongen bij voorkeur kunnende fietsen. Adres I. DE VRIES, Spoorstraat 102. Gelegenheid voor 3 nette Commensaals. Adres: Nieuwstraat No. 24. Aangeboden by nette lieden KOST, INWONING en BEWASSCHING met gebruik van vrije kamer, voorzien van gas, tegen billijke conditiën. Adres: Kanaalweg 169a. TE HUUR: ongeveer JUNI en JULI, een HUIS met grooten TUIN, aan de Kerkgracht, en een HUIS en ERF aan de Dykstraat. Adres: Dykstraat 22. Te huur of te koop het Heerenhnis aan de Binnenhaven 22, Te bevragen aldaar. BINNENHAVEN. 2 frissche Slaapkamers te huur, voor 2 nette Onderofficieren der Marine. AdresBureau v. tl. blad. Des avonds 8 uur zal op den dag, wanneer ons de blijde tijding bekend is geworden, de voorgenomen verlichte FIETSTOCHT plaats hebben. Mocht echter deze dag vallen op ZONDAG, dan zal deze rijtoer den daarop volgenden MAANDAG zyn. DE SPORTMAN. Ben Zit- en Slaapkamer te haar, voor 1 k 2 personen van de marine, h f 1.50 per week per persoon. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een geheel nieuw gerestau reerd Heerenhuis, Binnenhaven 35, bevattende vyf kamers, badkamer, serre, keuken, alsmede afzonderlijke bergplaats en tuin. Huurprijs f350. Adres: Kanaalweg 141. TE HUUR: tegen Julia.s., een net WOONHUIS aan de Hoogstraat, voor zien van Gas- en Waterleiding, 6 kamers, serre, keuken met by keuken, boet, vry erf, enz. k f 4.75 per week. Adres: Kanaalweg 168. TE HUUR een Brood- en Koekbakkerij op een der beste standen in de Koning straat. Adres CRONE, Wagenstraat. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. Te koop gevraagd een BURQERWOONHUIS of een daartoe in te richten perceel a/d Kerkgracht, Loodsgracht of West straat. Brieven met opgaaf van prijs onder letters A. B., Bureau v. d. blad. TE KOOP 3 prachtigs zwarte KIPPEN met witte kuiven en dito HAAN, met HOK en LOOP. Te bevragenWilhelminastr. 29. Te koop gevraagd een VERGUNNING. Adres: Bureau van dit Blad. H.H Huis-en Scheepseigenaren! Voor spotprijs te koop een party Iste kwaliteit Glansverf, (lood- en zinkwitgroen, geel, wit en bruin) fO.30 per kilo, bij minstens 10 kilo. Grondverf f0.25 per kilo. Monsters f0 30 per kilo. Bij groote hoeveelheden rabat. Bestellingen per briefkaart worden afgewacht by J. C. KLEIN, Bassingracht Ia, boven het café. TE KOOP een Heerenrijwiel in goeden staat, voor den spotpr. v. f 17.50 Adres: 1ste Vroonstraat No. 12. Te koop alle dagen Versolae Eileren, ook broedeieren, van gezonde en met den 2en prijs bekroonde raskippen, pa trijs leghorns, zilverwyandotten en ook gekruiste kippen. - Adres C. KATER, Rozenstraat 22, Helder. TE KOOP GLAZEN WINKELKASTJE, boog 3.10M., breed 0.60 M. en diep 0.16 M., nieuw en zeer gemakkelijk overal te plaatsen. Adres: Bureau van dit Blad. Te loop drie jooge Ketshooden, 6 weken oud. Ook afzonderlijk. Adres: v/d Harastraat No. 12. G-elten te Koop. Ook beschikbaar Konynen, ter dekking. Vlaamsche Reushaas en Papilion, be kroond met eerste en tweede prijzen op de Nationalen Tentoonstelling Aves op 12, 13 en 14 Maart 1909, te Alkmaar. Adres: Gravenstraat 59. TE KOOP een beste, makke, vlugge KET (Merrie), met of zonder vierwieler Bakwagen op veeren. Adres J. AGAART Johzn., Sluisdijk- straat No. 63 en 65. TE KOOP een party puik droge Hiïerstroo, Adres D. C. WITTE, le Vroonstraat 5. Te koop een best HBBBBNKlJtflBL. freeweel en terugtraprem en beste banden voor 22 gulden. AdresSchagenstraat 16. Beo prachtige AANNBBHSTR1K te koop, voor een jongen. AdresBureau van dit blad. Te koop een plaatijzeren KAST, geschikt voor het drogen van sigaren en tabak.' Adres T. GROOT Jz., Hoofdgr. 83. Ter overname aangeboden een KRUIDENIERSZAAKJE direct te aanvaarden. Adres K. SLUITER, Bassingracht 21. Te koop vegens plaatsgebrek 1 dubb. Handlier, 1 Zuig- en Pors- pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.m. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steekwagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaatbout, een bouten Beeld, zeer goed voor in een tuin, een party IJzerdraad, zeer geschikt voor zeegras-of hooipersery. Eenige Zeekijkers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. TJE3 KOOP een mooi Toonbankblad van taekhout, lang 2.25 M., breed 1.57 M. Glazen Winkelkasten, met bordes met taek- houten bedeksel, lang tezamen 4.25 M. hoog tot het bordes 2.25 M., het bordes hoog 0.87 M. en diep 0.75 M., diepte der kasten 0.25 M. Verder beeft de kast 16 laden, lang 0.81 M., breed 0 75 M., diep 0.07 M. 12 laden, lang 0.61 M., breed 0.75 M. en diep 0.15 M. Zeer aan te bevelen deze solied gebouwde glazen kasten by vestiging van winkels, ter verbetering of verfraaing van dezelve. Adres: Bureau van dit blad. Afbraak te koop. Roode, blauwe en gladde pannen, ramen, deuren, kozijnen, vloerleggers, drempel hout, plankhout, richels, steekdeeltjes, paaltjes en steenen. Adros: Gravenstraat 56.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5