Nieuwsberichten, Stoomvaartberichten. Marktberichten. Advertentiën. Leger des Heils Bpodere Lichtbseldeodienst Het Leger des Heil HEKPALEtf te koop Tweede Blad> HELDER, 28 April. Verkiezing Tweede Kamer in het District Helder. Door de Vryz. Kiesvereeniging Helder" zijn op de groslijst voor de Centrale Kies vereeniging in het district Helder gebracht de heeren Mr. Th. de Meester en M. Wijt. Door de Vrye. Kiesvereeniging te Texel en door die te Callantsoog, werd Mr. Ih. de Meester eveneens op die groslyst ge plaatst. Gisteren is alhier aangehouden de ma troos L. Th. K., wegens verduistering van drie rijwielen, die hy bij rijwielbandelaren had gehuurd en aan verschillende personen in deze gemeente had verkocht. De rywielen zyn in beslag genomen. De muziekvereeniging „Apollo4 gaf Donderdagavond in „Casino" onder direct1 e van den heer J. M. Jansen een concert voor* loden en geintroduceerden, dat vry drnk bezocht was. De avond werd ingezet met den Apollo- marsch van den heer Neyts, terwyl het orkest nog een zevental andere nummers gaf, die wel in den smaak van het publiek vielen en een luid applaus verwierven. De heer Jac. Jansen te Arnhem een oud-plaatsgenoot gaf concert no. 8 van Sabathil en Fantaisie- Ballet van de Beriol op zeer verdienstelijke wijzeHy toonde daarby grooto vaardigheid op zyn instrument de viool. De pianobegeleiding geschiedde daarby zeer verdienstvol door den heer A. J. A. Jan sen. Het laatste nummer lokte zooveel applaus uit dat de heeren Jansen nog een bisnummer gaven. 't Was voor Apollo wel een mooie avond. Een gezellig bal moest, toen wy naar huis gingen, nog volgen. Een nieuw Tehuis voor Militairen. Op uitnoodiging van eenige heeren, die zich tot een Commissie gevormd hadden, waren gisteravond iu ,Tivoli" ruim een vijftigtal personen samengekomen tot oprich ting van een >vereeniging tot stichting en instandhouding van een tehuis 'voor militai ren te Helder", waar vrijheidlievende jonge mannen een echt Tehuis zouden kun nen vinden en gelegenheid bestaat voor ontspanning en ontwikkeling. Do heer H. J. Albarda, die de leiding der vergadering op zich genomen had, heette de aanwezigen welkom en gaf' in korte trek ken het doel der bijeenkomst weer, daarby opmerkende, dat het niet in de bedoeling der Commissie lug een agitatie in het leven te roepen tegen de bestaande tehuizen aan den Kanaalweg en de Molengracht, omdat men het nuttige on goede door deze inrich tingen verricht, erkende. Maar omdat vele jongelui daar niet vinden, wat zy missen en deze tehuizen hen niet tevreden stellen, meende de commissie te moeten voorzien in de behoefte aan een gebouw, waar vrijzin nige jonge mannon zich volkomen vrij ge voelen van eiken dwang of drang. Na deze inleidende woorden verkreeg de heer H. B. L. Braam het woord tot nadere toelichting van hot plan der commissie. Spre ker begon met er op te wijzen, dat de sociale vraagstukken onder de gewichtigste zaken van den tegenwoordigen tyd moeten gerekend worden, daarbij herinnerende aan het debat in de Tweede Kamer over den 10-urigen werkdag on over de verhouding van een goed patroon tegenover zyn werk lieden. Ook de regeering is oen goed werk gever, maar bemoeit zich weinig met de zedelyke belangen harer ondergeschikten. Zoo bestaat in de koloniën, waar de zeemacht zooveel moet ontberen, slechts één cantine en wel te Soerabaia, op de overige plaatsen wordt niets gedaan ora de schepelingen het verblyf te veraangenamen. Hoe is het gesteld te Helder? Voor de gehuwden bestaat in den huisolyken kring gelegenheid zich te ontspannen, maar de jeugdige schepeling heeft weinig gelegenheid zyn geest te ontspannen, 't Is voor hem een tonig; begrijpolijk is het, dat hij na afloop van den dienst weinig voelt voor zijn schip, want de ruimte, waarin hij moet vertoeven, is klein, niet gezellig, niet rustig, niet geschikt tot lezen of schryven. Het ligt dns voor de hand dat hy gaat passagieren. Maar waar moet hy naar toe? De cantine is niet aan lokkelijk, daar Btaat men onder militair toe zicht en het gebouw ligt ongunstig, er komt geen kip voorby. Het Tehuis van den Volks bond aan de Molengracht kan alleen door Boorasch-Kath. bezocht worden en in het Tehuis aan den Kanaalweg worden de begin selen, die op den Bybel gebaseerd zyn, uit gedrukt in art. 2 van het reglement, strikt gehandhaafd. Een vryzinnig schepeling kan van deze tehuizen geen gebruik maken, vandaar dat hy behoefte gevoelt aan een huis en kamers huurt, waar h(j kan lezen, praten, brieven schrijven enz. De noodzakelijkheid van een Tehuis voor militairen, waar ieder, van welke richting ook, zich kan ontspannen en ontwikkelen, blykt daaruit ten duidelijkste. Ook voor de landmacht bestaat een zelfde behoefte, want de kazerne is te ongezellig, de cantine te klein. Daarom moet te Helder een Tehuis gesticht worden op neutralen grondslag. Dit kan niet van het Departement uitgaan, maar moet door partikulieren ge schieden. Zonder twijfel zal dan de regeering wel subsidie verleenen, want tbans geeft zy reeds f 750 aan het Tehuis aan den Kanaal weg en f250 aan dat van den R. K. Volks bond. Vervolgens wees spreker er op, wat in Engeland in deze tot stand is geko men, hoe daar de etische belangen der zeelieden worden behartigd en prees miss Agnes Weston als een vrouw, die allen lof verdient; deelde mede hoe Duitschland door de stichting van zyn .Casino's" den mili tairen te gemoet kwam, om ten slotte de aanwezigen er op te wijzen op welke wijze zoodanig Tehuis hier te Btichten is, een .Tehuis", waar men zonder te drinken, rustig lezen en schrijven kan. Men zal nog wel moeielykheden te overwinnen hebben, maar bij goeden wil en eenige opoffering is het wel tot staud te brengen. Doch daarvoor is in de eerste plaats geld noodig. Dit moet verkregen worden door het maken van pro paganda voor deze zaak en door toetreding als lid tot de nieuw op te richten vereeniging. Door een jaarl. contributie van f 10 of hooger of een schenking in eens van f 100 wordt men donateur, door een jaarl. contri butie van f 2.50 of hooger lid en door een jaarl. contributie van f 1 begunstiger. Na afloop dezer lezing werd er gediscus- seerd, een der aanwezigen gaf den raad met de andere bestaande vcreenigingen te onder handelen tot - stichting van een groot te huis anderen vonden den naam neutraal Tehuis minder geschikt. Omtrent het eerste punt meende men met de andere vereenigingen niet tot overeenstemming te kunnen komen, omdat de eene Godswoord tot grondslag nam en de andere het lid zyn van den R. K. Volks bond er aan verbond. Omtrent den naam der Vereeniging kwam men tot overeenstemming door dezen vast te stellen op Algemeen Tehnis voor Militairen. Hierna werd er gepanseerd en circuleerde er een lyst, waarop alle tegenwoordige zijnden als donateur, lid of begunstiger teekenden. Bovendien waren er ruim 200 sympathie betuigingen ingekomen. Na afloop der pauze werd de nieuwe ver eeniging geconstitueerd en aan het voorloopig bestuur (de heeren H. J. Albarda, H. J. Boldingh, H. B. L. Braam, G. C. Dibbetz, J. Keulen, A. Klik, M. Nepveu, W. B. Onne- kes, A. A. Raasveldt, F. M. Rasker en F. Bant) opgedragen de samenstelling van een reglement en het maken van propaganda voor het Algemeen Tehnis. Hierna werd de vergadering gesloten. Brieven voor de „Friesland". De directeur-generaal der poBteryen en telegrafie maakt bekend, dat aan Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland" de navolgende brievenmalen zullen worden verzonden naar Santa Cruz de Teneriffe, 22 April e.k., met den trein van 7.8 min. a. van Amsterdam naar Antwerpen b. naar Tanger, 7, 8 en 9 Mei e.k., met den trein van 7.8 m. van Amsterdam naar Antwerpen c. naar Napels, van 16 tot en met 23 Mei e.k. dagelijks, met den trein van 4.22 van Amsterdam naar Emmerik d. naar Beiroet, 26 en 29 Mei e.k., met den trein van 6.32 m. van Amst. naar Em merik naar Port Mahon, S, 12 en 15 Jnni e.k., met den trein van 6.85 a. van Amster dam naar Antwerpen f. naar Algiers, 20, 22, 23, 25 en 27 Juni e.k., met den trein van 7.8 m. van Amsterdam naar Antwerpen g. naar Southampton, van 9 tot en met 14 Juli e.k. dagelyks, met den trein van б.50 m. van Amsterdam naar Vlissingen h. naar Kopenhagen, van 19 tot en met 26 Juli e.k. dagelyks, met den trein van 8.53 a. van Amst. naar Rheine naar Bergen (Noorwegen) van 26 tot en met 31 Juli e.k., dagelyks, met den trein van 8.53 a. van Amsterdam naar .Rheine. Indien belanghebbenden hunne brieven en andere stukken in deze brievenmalen wen- schen opgenomen te zien, worden zij uitge- noodigd ze voldoende te frankeeren en te voorzien van twee elkander snijdende lijnen over het gehcele adres, loopende van den eonen hoek naar den anderen. Brieven en andere stukken voor genoemd i schip, welke niet voldoende gefrankeerd zyn of niet voorzien van de bedoelde aanwyzing, zullen langs don gewonen weg naar hunne bestemming worden verzonden. den tuin van zyn huis, Keizersgracht 588, in het pistoolschieten op een schyf. Zoo ook vandaag. Toen het wapen, naar hy meende, leeg was, ging hij tot het schoonmaken ervan over. Zingend verrichtte hij dit werk, staande op het plaatsje achter zijn huis, in de onmid dellijke nabybeid van het dienstmeisje. Plot seling brandde het pistool, waarop nog een patroon bleek te zitten, los, en werd mr. Caroli door een schot in het onderlyf ge troffen. De kogel trof hem in den buik. door boorde de darmen en kwam door den rug weer naar buiten. De zwaar gewonde werd naar binnengedragen door zijn vreeselyk ont stelde huisgenooten, en een drietal genees- heeren, die spoedig ter hulp werden geroe pen, constateerden de verwoesting, die het projectiel had aangericht, on verboden het vervoer van den patiënt, die vreeselyke pynen leed, maar geen oogenblik zyn bewustzijn heeft verloren. Gisteravond laat was dc toestand van den heer Caroli zeer ernstig. De ledige brief. Het »U. D." herstelt een onjnistheid in het bericht omtrent den van Utreoht naar 's-Gravenhage verzonden aangeteekenden brief, waaruit geld vermist wordt. De aan gegeven waarde was nl. niet f 5000, maar f 2000. By opening zat er niets in. De ten lastelegging zou lniden poging tot oplichting door middel van listige kunstgrepen, subsidiair het doen van een valsche aangifte. Castro. Volgens een Reuter-telegram wordt Castro heden te St. Nazaire verwacht. Naar men verzekert, heeft de Fransche regeering te zijnen opzichte geen enkel voorschriftgegeven. Castro zal beschouwd worden alB een gewoon reiziger. Een steker gevat. Op het plein van de kazerne van het 4de regiment der garde te Berlyn is Dinsdag een man gepakt, die even te voren op den hoek van de Invaliden- en Lehrter Strasse een mes had uitgehaald, om een vrouw een steek te geven. Een paar koetsiers zagen bem de beweging maken en riepen„Dat is een stekerDe man nam daarop de vlucht over een muur van de kazerne, maar werd met behulp van den schildwacht na korten tyd gevat. Het bleek iemand te zijn, die vroeger meermalen wegens misdryven tegen de zeden veroordeeld was. Opstand in Turkije. Konstantinopel, 21 April. De houding der marine veroorzaakt nog ongerustheid. Men meent dat enkele marine-afdeelingen nog aan de zyde van den sultan staan andere daarentegen kozen de party der Jong-Turken. Een gedeelte der équipages Bcharrelt door de stad en begaat allerlei wanordelijkheden. In geheel Stamboel heerscht grooto onge rustheid. Het gerucht loopt, dat het Jong- Turksche leger het beleg zal slaan voor Yildiz Afstand van bezoldiging bij de Marine. i Met 1 April jl. is voor de Kon. marine in werking getreden een regeling betreffende qdstand van bezoldiging. Daaruit blijkt o.a. het volgende liet personeel der zeemacht kan, by be stemming naar het buitenland of geplaatst zijnde aan boord van schepen buitenlands, een gedeelte zyner inkomsten afstaan. Liohtmatrozen en jongens hebben die be- voegdheid niet. Do minister van marine heeft de bevoegd heid om, indien bijzondere redenen daartoe aanleiding geven, eene reeds gemaakte of in uitzicht gestelde delegatie buiten werking te stellen of niet te doen ingaan. Het af te staan gedeelte mag bedragen voor de officieren, hoofdmachinisten, machi- j nisten en adjunctmachinistenhet door hen verlangd bedrag, onder dien verstande, dat hunne rekening by het eindigen van het kwartaal geen nadeelig saldo aangeeftvoor alle overigen l/s, 1/3 of 2/s der soldij. Aan den commandamt is overgelaten om by een nadeelig saldo van rekening de ge vraagde delegatie te weigeren, of eene be staande in te trekken of te verminderen. De delegatie wordt door het departement van marine per postwissel betaald in de eerste maand van het kwartaal, volgende op dat, waarover gedelegeerd wordt. Het bedrag der delegatie wordt lot dek king der kosten, verbonden aan het over maken daarvan aan de gedelegeerden voor eiken schepeling verhoogd met oploopende kortingen van 2% c. tot 25 cent voor be dragen van f 1 tot en met f75 en voorts 5 cent voor elke som van f 25 of gedeelte daar van boven f75 tot en met f500. Boven f500 komt voor elke som van f 100 of een gedeelte van f 100 tien cent bij. Afloop veiling. Afloop der publieke verkooping van hni- zen, pakhuizen en erven, Woensdagavond gehouden in .Casino", ten overstaan van notaris C. Stammes, lnidt als volgt: Het hoerenhuis en erf met kantoor en pakhuizen aan de Binnenhaven No. 33, uit komende aan de Achterbinnenhaven. Kooper de Generale Credietbank te Amsterdam, voor f7500.—. Het pakhuis met taanketel nabij de Visch- straat (achter de ijsfabriek). Kooper de heer N. Lengers qq; voor f290. Het huis en erf aan de Binnenhaven No., 113 en het pakhuis aan de Achterbinnenha- achter en ter breedte van het vorige perceel. Kooper de heer K. Bras qq, voor f1190. Het huis en erf aan de Kerkgracht No. 80. Kooper de heer J. J. Schoeffelenberger qq, voor f1056. Het koffiehniB aan den Kanaalweg No. 4 met steeg en pakhuis daarachter, uitkomende aan den Dijkweg. Kooper de heer A. Wijker qq, voor f 2025. Het hnis, hoek Bootemansteeg en Achter straat Nos. 9 en 14. Kooper de heer H. van Pelt, voor f503.—. Door de Naamlooze Vennootschap Land- bouw-Maatschappy .te Helder", werd heden aanbesteedhet herbouwen van de plaats Brakenhoff' in het Koegras te Helder. MinBte inschryver de heer I. L. van Os alhier, voor f 10572.—. De gunning werd aangehouden. Den 25en April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Th. Lemaire, conducteur der Artillerie der le klasse te fort bij Numans- dorp, by het wapen der Vesting-Artillerie in dienst trad. Ongeluk. Uit Amsterdam Bchrijft men aan de tN. Rott. Ct." Mr. J. P. A. N. Caroli, lid van den raad dezer gemeente, is hedennamiddag het slacht offer geworden van een noodlottig toeval. Sedert een paar weken oefent hij zich in Konstantinopel, 22 April. Volgens consu laire telegrammen is de rust in Damaskus en andere plaatsen weergekeerd. Een consu lair telegram schat dat in het wilajet Adana 15,000 ArmeniërB vermoord zyn. Heele dorpen zijn verwoest. Pera, 22 April. Het insluitingsleger nadert Konstantinopel. Admiraal Gamble heeft naar Ismit gebracht de Turksche pantserschepen, die aan het oproer van 13 dezor hebben deelgenomen. Voetbal in Engeland. Volgens latere berichten over het tumult, dat er Zaterdag te Glasgow op het veld van 'de Qneen's Park Club is geweest, is het aantal gewonden honderd. In het gast huis liggen eenige ernstige gevallen. Verschei den politieagenten hadden steekwonden. Het blijkt, dat vele toeschouwers gekomen waren met de zakken vol stcenen en flesschen. Het hout, van de tribunes gerukt en opgestapold, werd met whisky begoten vele bezoekers hadden de gevulde flesch bij zich en in brand gestoken. Het is een heel ander pu bliek, dat in Engeland de grooten wedstrijden bywoont als hier. De Celtic en Rangers, tus- schen welke elftallen Zaterdag de eindwed- stryd om den Schotschen beker ging, hebben verzocSt, nn het spel tweemaal onbeslist is gebleven en na de gebeuitenissen van Zater dag, van 't jaar de beker niet toe te kennen. Laatste berichten. De „Gelderland" en de „De Ruyter" Het pantserdekschip „Gelderland" vertrekt morgen. Zaterdag, naar Nederland liet pant serschip „De Ruyter" Dinsdag a. s. naar Oost-Indië. H. M. de Koningin. H. M. de Koningin maakte hedenmorgen eene waadeling in den tnin achter het PaleisJ De toestand van Mr. Caroli (zie hierboven) was hedenmorgen nog zeer ernstig. Een telegram aan do rKöln. Zeitung" uit Stefano meldt, dat de vergadering van sena toren met 150 stemmen besloten heeft tot afzetting van den Sultan op een nader te bepalen tydstip. Volgens de .Courier d'Orient" is de Sultan ernstig ziek en heeft hij aanvallen van waanzin. Marine en Leger. O ve rgeplaatst: 1 Mei. Machinist J. Smit, id. C. J. F. Schonen berg, stokerwmajoor J. Hakkaart en bootsman C. Heslinga, op »Van Galen", bestemd voor Hr. Ms. »Udur"Opleiding Machinisten. 1 Mei. Timm.-maj. P. Goudswaard van W.schip w.oord op Instituut. Sergt,-torpedom. J. W. van Veenhuijzen van »Vulkaan" op (Schorpioen", id. R. Ran van id. op >Kon. Emma." Stoomvaabt-Maatschappij Nederland. Randa arriveerde 22 April van A'dam te Batavia. Flores, v. Batavia n. A'dam, is 21 April P. de Galle gepasseerd. K. Will. II, v. Batavia n. A'dam, vertrok 21 April van Lissabon. Celebes van Batavia naar A'dam, arriv. 22 April te Suez. Koninelijke Hollandsche Llotd. Eernland arriv. 22 April v. Buenos Ayres te A'dam. Rijnland, v. Buenos Ayres n. Amsterdam, arriv. 22 April te Duinkerken. Rotterdaiischk Lloïd. Bogor, van R'dam naar Batavia, passeerde 22 April Wight. Goentoer, van Batavia naar R'darn, vertrok 22 April van Colombo. Sindoro, van R'dam naar Batavia, vertrok 22 April van Marseille. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Maurits arriveerde 18 April van A'dam te Paramaribo. Prins Frederik Hendrik vertrok 22 April van Paramaribo naar A'dam. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Van 20 tot 22 April. ONDERTROUWD: J. Harder en J. F. Boswel. GETROUWD; M. de Gens en M. van Oers. P. A. Musch en C. H. Beyne. Tb. C. Koeheim on Z. Zuidhoff. G. J. Eylders en j. WillemBe. BEVALLEN: M. C. Teerink geb. Mes, d. T. Kef geb. Dokker, d. OVERLEDENW. C. Ibach, 59 j. T. Zwanenburg, 24 j. M. Kwinkelenberg geb. van Vaalen, 76 j. Schagen, 22 April. Aangevoerd 0 paarden f 00 u 000, veulens f a ossen f 0a 00 stieren f a 0 duiven f 0 a 0, 300 geldekoeien f 110 a 235, 57 vette id. f 160 a '290, 100 kalfkoeien f 140 a 250, 80 pinken f 50 a 120, 0 hokkelingen f a 0 graskalveren f a 150 nuchtere kalveren f7 a 20, rammen f a 560 schapen (overhouders) f14 a f25,50 0 vette schapen f a 0 mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten fa 13 magere varkens £12 a 14, 40 vette id. per Kg. 44 a 48 ct., 80 biggen f8,— a 12,—, 0konynen f0.— a 0.0kippen f 0.a 0.zwanen f 1600 Kg. boter f 0,50 a 0,55, 9000 kipeieren f8.a 3.50, 1000 eenden dito f3.75 a 0, per 100. Den 27sten April a.s. hopen onze geliefde ouders 1b. Blaauboer en M. Slik, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen J. BLAAUBOER. M. BLAAUBOER. Helder, 23 April 1909. Getrouwd Johannes Jacobus Israël en Anna Maria Quant, die, tevens hun hartelyken dank betuigen voor de veie bewijzen van be langstelling by hun huwelijk ondervonden, Helder, 15 April 1909. V isscheri jberichten. Nieuwediep, 20 April. Aangebracht door 45 kor- ders 2 tot 10 stuks groote toog per stuk f 1, 5 tot 20 middelmatige tong per stuk 50 a 60 cent, 5 tot 10 stuks kleine tong per stuk 15 a 20 cent, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f a f 3,50, 1 tot 2 mand schar per mand Maf 1,25. 21 April. Door trekkers 350 tal haring per tal f 1,35 a f 2.25. 20 korders met 2 tot 10 stuks groote tong per stuk 85 cent, 5 tot 20 middelmatige tong per stuk 40 a 50 cent, 5 tot 20 kleine tong per stuk 15 a 20 cent, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 2.50j 1 tot 2 mand schar per rnand f 1 a f 1,25. 22 April. Door trekkers 1050 tal haring per tal f 0,85 a f 1,75. 1 korder met 4 mand kleine schol per mand f 1,75, 10 stuks kleine tong per stuk 25 cent. '23 April, v.m. Door trekkers 650 tal haring per tal f 1,20 a f 1,40. Den 8sten April overleed zacht en kalm na een kortstondig lyden myn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgzame moeder en groot moeder Aaltje Johanna Wentel-van Gans, in den ouderdom van 62 jaar. Helder, 23 April 1909. Dijkweg 66, Namens haar bedroefde echtgenoot, kinderen, behuwd-, kleinkinderen en verdere familie: D. WENTEL. I Hel E. M. VERMEER—Wentel. I der. H. G. VERMEER. Ned. Indiö. JOH. J. WENTEL. Den Haag. D. WENTEL Dz. Helder. J. v. d. SPUI—van Gans. Rotter- J. J. v. d. SPUI. t dam. (Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst beden geplaatst). Heden overleed na een smartelijk doch geduldig lijden, mijn geliefde eehtgenoote, en der kinderen innig geliefde moeder Maria Kwinkelenberg geb. v. Vaalen, in den ouderdom van 76 jaar. Namens haar Echtgenoot, W. KWINKELENBERG, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 22 April 1909. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank voor de vele blijken van belang stelling en inzonderheid aan eenige buren, die ons bij de ziekte en het overlijden on zer lieve Moeder terzijde hebben gestaan. Uit aller naam, J. W. VAN DAM en verdere Familie. Voor de vele hartelijken blijken van belangstelling, ontvangen van weder- zijdsche familie, vrienden en bekenden, zoowel van binnen- als buiten deze ge meentelij onze 25-jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen innigen dank. J. C. STURK. A. STURK-KRAFT. Helder, 17 April 1909. Luthersche Kerk. ZONDAG 25 APRIL Q-BBN" IDIEIsTST. DE KERKERA AD. KOEGEAS. op MAANDAG 26 APRIL, »3 avonds 8 uur in de „Blauwe Keet". Prachtvolle Beelden naar de laatste opname. Interessante geschiedenissen. MUZIEK en ZANwi. Toegangsprijs 10 ct. Zegt het voort 1 zal op ZONDAG 25 APRIL een reeks bijzondere meetings houden in het Turnlokaal Weezenatr. 'sMorgens 10 uur; Conferentie, 's Middags 3 uurLichtbeeldendienst, waarin de prachtigste opnamen zullen worden vertoond. Muziek en zang. De meeting zal zeer bijzonder zyn, waartoe wij ieder dringend tot bijwoning uitnoodigen. '8 Avonds half acht uur Groote Heïlademonetratie. ZEGT HÉT VOORT Oranje-Club. Repetitie vanhet ballet Zondag a.s. 12 uur, Zangafdeeling 12.30. Maandagavond, der bedrijven 1, 2, 4, de Ned. Maagd, enz. Dinsdagavond van de Gymnastiekafd. Ten onzent Dijkstraat 37. B. H. POLAK ZONEN Terstond gevraagd van 's morgens u.— nam. 4 u. een DAGMEISJE, tniet beneden de 14 jaar. Adres: Plantsoenstraat lc. Een net Dagmeisje gevraagd, niet boven de 18 jaar, in een klein gezin. Adres: Bureau van dit blad. ^.Gevraagd een flink net MEISJE, niet jonger dan 15 jaar, voor halve da gen in een niet groot gezin, tegen half Mei. ,Te bevragen by den boekhan delaar A. J. i^AAS, Kanaalweg. By eeu naaister kunnen eenige nette Leerlingen geplaatst worden. Aan 't zelfde adres een Kleermakers- machine te koop. Adres Mej. VEEN, Jonkerstraat 12. Costuumnaaister vraagt een eenigszins gevorderde Leerling omverder gratis in het vak te worden opgeleid. AdresBureau van dit blad. Broodbezorger. Gevraagd een net persoon voor enkele uren per dag. AdresBroodfabriek „De Eendracht." Gevraagd tegen 1 of 15 Mei een flinke ït BaoletbaUersbediende. Adres J. P. SWEERING, Spoorstraat. Gevraagd een flinke Slagersknecht, ongeveer 18 20 jaar. AdresBureau van dit Blad. in het Heerenmodemagazijn van HERMAN NYPELS, kan geplaatst worden een nette JONGEN, leeftijd circa 13 tot 15 jaar, om bij gebleken geschiktheid in 't vak te worden opgeleid. Persoonlijke aanbieding SPOORSTRAAT 41, tu88chen 5 en 7 uur 's avonds. LOOPJONGEN gevraagd, bij G. Joh. VAN DER LEE, 2e Molen straat 112. GEVRAAGD een flinke Loopjongen. Adies J. KOR VER, Spoorstraat. Gevraagd een iongen. AdresRijwielhandel, Koningstr. 42. Gevraagd een Schildersleerling. Adres J. TIELROOLI, Spoorstraat 65. Wordt gevraagd voor direct een flinke JONGEN, niet onder de 16 jaar. Adres Wed. RIESSELMANN, Zuidstr. Schoenmakershalfwas gevraagd, loon 4 a 5 gulden per week. Adres: Koningstraat 48. voor Heer of Dame. Adres: Bureau van dit blad. Op Dinsdag 27 April en zoo noodig Woensdag 28 April zal een schietoefening worden gehouden met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.,) opgesteld op het fort Erfprins tegen een schyf, die in zee wordt gesleept. Er wordt in N. en N. W. richting geschoten. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien, die drie uren vóór den aanvang der oefeningen halfstok en van af één uur daarvoor geheel zal worden voor geheschen. Helder, 21 April 1909. De Kolonel, Commandant van het 4e Regiment Vesting-Artillerie T. C. DE BORDES. De Ontvanger der Regi stratie en Domeinen alhier, maakt bekend, dat zün kantoor voorloopig gevestigd bluft Loods- gracht 3, terwijl zyn persoonlijk adres in het,vervolg is: Dijkstraat 3. Waarschuwing. Men wordt gewaarschuwd verder geen leugenachtige lastertaal rond te-strooien, teneinde zich te vrywaren voor gerech telijke gevolgen. Mej. M. L. NEBBELING. VERLOREN een GUTTAPERCHA BAND van een Kinderwagen. De eerlijke vinder wordt verzocht hem terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. VERLOREN aan het Strand, Zondag j.L een PORTEMONNAIE, tegen goede belooning terug te bezorgen: Adres: Plantsoenstraat 1b. Verloren in de Weezenstraat een bruine Damesportemoauaie met g Tegen belooning terug te bezorgen Weezenstraat 55. Eenflinke Dagmeid gevraagd. AdresKanaalweg no. 78. Wordt gevraagd een zindelijk DAGMEISJE, leeftijd 17 jaar. In het magazijn „In sulinde", Spoorstraat 87. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een nette Jongen. Loon f2.— per week. Adres: Hoofdgracht 86. GEVRAAGD een flinke JONGEN, voor flesschenspoelen. Adres R. Th. LUIJCKK, Weststraat. Wegens overplaatsing te huur een Voorkamer a f 1.75 per week en een Bovenkamer voor 2 personen met gaslicht, a fl.25 per week. Adres: 2e Vrponstraat 22. H.H. Kenijnenliefhebbere. TE KOOP Jonge vl. Reus-Konijnen (ram men) oud 6 maanden, afstammelingen van den met Ion prys bekroonde Ram. AdresMiddenstraat 13. Voor billijken prijs te koop aangeboden een zeer solide Heerenfiets, geheel compleet, met torpedo-terugtraprem. AdresBureau van dit Blad. TE. KOOP een zoo goed als nieuwe WINKELGASLAMP (2-pite) voor billijken prijs. Adres Middenstraat 13. LAATSTE AANBOD. DOE UW VOORDEEL. H H. Hais- en Scheepseigenaren TE KOOP aangebodeneen partij prima kwaliteit Glansverf, (lood en zinkwit; groen, geel, wit en bruin) A f 0.30 per kilo, bij minstens 10 kilo. Grondverf f 0 25 per kilo. Monsters f0.30 per kilo. Bij groote hoeveelheden rabat. Bestellingen per briefkaart worden afgewacht by J. C. KLEI N, Bassingracht Ia, boven het café. Te koop een jonge Keeshond (reu), echt ras, 7 weken oud. Adres: V. d. Hamstraat 12. Te bezichtigen 's avonds na 5 uur. Te koop een BILJART met toebehooren, alles zoo goed als nieuw en klein model. Adres: J. DIJKSEN, Keizerstraat 61. r«95.-. Door onverwachts vertrek te koop voor slechts f 285. een pracht. Salon-Pianino voor 6 weken gekost hebbende f425. Notenhout. Solied prachtstuk. Spoed. Brieven onder lett. „A. A." aan het Bureau van dit Blad. MTE KOOP BR0EDSCHE RIFPEN. AdresBureau van dit blad. Te koop alle dagen Veraone Eieren, ook broedeieren, van gezonde en met den 2en prys bekroonde raskippeu, pa- trys-leghorns, zilverwyandotten en ook gekruiste kippen. Adres C. KATER, Rozenstraat 22, Helder. t 600 nieuwe PALEN, lang 5 voet. Te bevragenVeldstraat 26.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5