Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van ZATERDAG 24 APRIL 1909. Wieringen. Den heer F. C. den Hartigh, opzichter der RijkB-Waterstaat, alhier, zal met 1 Mei a. s. als zoodanig worden overgeplaatst naar Terneuzen. Op 17 April j.1. werd alhier aanbesteed het bouwen van een Blagery met woonhuis voor rekening van den heer A. Engel. Ingekomen waren zes iuschrijvingsbiljetten, en wel van do heerenJ. Hegeman voor f1935; N J. Poel f1905; Tb. Boersen f 1890O. Timmerman f 1880D. Lont f 1875 en J. Klein f1780. Het werk is aan den laagstcn inschrijver gegund. Zondag j.1. vergaderde het Visschersfonds op de bovenzaal der Ned. Herv. Kerk, alhier. De opkomst was vry goed. Nadat door den voorzitter de vergadering was geopend, werden de notulen der vorige vergadering gelezen, en daarna evenals der rekening en verantwoording van den penningmeester vast gesteld. Hierna deelde voorzitter mede dat door het te Helder gevormde comité voor het inzamelen van gelden, tot steun van de nagelaten betrekkingen van de alhier op 5 Februari j.1. verongelukte visschers, in de kas der vereeniging is gestort de som van f 246.02 dat de heer A. Peereboom als eere lid der vereeniging heeft bedankt. Daarna wordt besloten om aan het Minis terie een schryven te richten, waarin te kennen zal worden gegeven, dat op de j. 1. gehouden vergadering van visschers en be langstellenden, de droogmaking der Wierin- ger-meer is besproken en sterk afgekenrd voorts daarin te verzoeken, om, wanneer men onverhoopt toch tot drooglegging mocht besluiten, aan de visschers een behoorlyke schadevergoeding te doen uitkeeren. Nadat over dit onderwerp nog eenige be sprekingen waren gehouden, ging men over tot verkiezing van twee bestuursleden voor het Oosteinde van het eiland, in de plaats van de heeren A. Annes en J. Tij-en, welke heeren weer werden herkozen. Aangaande de contributie (welke thans f2.per jaar bedraagt) en die door som mige heeren te laag wordt gevonden, besloot men om eenige circulaires te laten drukken en dio by de leden rond te zenden, ten einde de leden voor te stelleD om de contributie op f5.te brengen, daar men vreest dat by het betalen van zoo'n lage contributie de vereeniging niet zal kunnen blijven bestaan. Daar niet alle leden aanwezig waren meende men niet, dan na de overige leden, die niet opgekomen zyn, gehoord te hebben, tot het nemen van een beslissing te mogen overgaan. Ten Blotte wordt nog in beginsel aange nomen om de vergaderingen in bet vervolg op Zaterdagavond en op een koepel van een der cafe's, die daartoe gratis beschikbaar worden gesteld, te houden, omreden thans voor zaalhnur ieder jaar een bedrag wordt betaald. Niets meer te behandelen zijnde sluit voor zitter met een hartelyk woord van dank voor de opkomst de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7