Concert Van 't Kruijs-Gantate. „Helder s Mannenkoor OranjefeestenHelder. Welke jurisprudentie heeft men om te kunnen beoordeelen grondig; niet met dikke of met vinnig-toomige woorden hoe en waar de wet moet gewijzigd?... Dit alleB telt voor de h.h. Troelstra c.8. geen duit. Ze stormen op het arbeids contract aan en let toch op, we zijn al haast half-Mei 19091 geen term is heftig genoeg om hun afkeer van dit stuk-legislatief werk te veroordeelen. En wanneer dan de heer Thomson hen onder de oogcn houdt, hoe zjj nadat het amond.-Troelstra, tot verbod ervan, toch voor het door den boven al-verfoeide staangeld hebben gestemd, inder tijd dus lichteljjk-inconsequent waren Ja, dan vallen er woorden, zoo hard, dat, waren zij in het Palais-Bourbon ge sproken, al lang de degens gekruist of de pistolen gericht zouden zyn In Nederland loopen zulke dingen gelukkig af met een paar gansch-ongcvaarlijko tikken van den presidialen-hamer, welke hoogstens het tafelblad van jhr. Róell's bureau't loven kunnen kosten Intusschen, nogmaals 't wordt tjjd van sluiten. We moeten het zaakje gaan «uit vechten* per stembiljet. Anders gebeuren er nog heuschelijke ongelukkon Mr. Antonio. Marine en Leger Overplaatsingen. 21 M ei. Hoofdm. W. A. Swart van n.a. op Ever. id. G. C. Carrière Dufa. MachiniatJ.G.L.C.v.Erkel» conservatie i Gier. St.-majoor W, J. Kleijn Van Speijk Dufa. id. B. Hendrikse t Gier. Bootsman M. F. v. Bommel 1 w.s. W.o. Dufa. id. J. C. Bender w s. 'A'dam Gier. 4 Juni. Zeilra -maj. W. v. Dok w.s. W.o. V.Galen. Torpedist-majoor C. Rustcmeijer van Emma op Schorpioen en bestemd als gezagvoerder voor u- Ms. Heimdal", 1 Juni. Stoomvaartberichten. stoomvaart-maatschafpij nederland. Vondel, van A'dam naar Java, pass. 8 Mei Gibraltar. k. W. III, v. Java n. A'dam, vertr. 8 Mei v. Singapore. Ambon, v. A'dam n. Java, vertrok 9 Mei van Suer Grotius, van Java n. A'dam, arriv. 9 Mei te Suez. K. Wilhelm, v. Java n. A'dam, is 9 Mei Quessant gepasseerd. K. W. I, v. A'dam n Java. is 8 Mei l'erim gepass. Timor arriveerde 10 Mei van Java te Amsterdam Madura, vau A'dam naar Java, passeerde 10 Mei Ouessant. Flores, van Java n. A'dam, passeerde 10 Mei Kaap Blanc Koninelijxe Hollandsche Lloyd llollandia arriv. 9 Mei v. A'dam te Buenos Ayros Maasland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, ver trok 8 Mei van Bahia. Delfland, arriv. 7 Mei van Amsterdam via Brazilië te Montevideo. Kernland, v. A'dam n. Brazilië en Beunos-Ayres, vertrok 10 Mei van Leixoes. Rotterdansciie Llotd Ophir, van Java naar R'dam, vertr. 7 Mei v. Colombo. Uoentoer, v. Java n. R'dam, arriv. 8 Mei te Marsellie. Tabanan, v. R'dam n. Java, pass. 8 Mei Kaap del Armi. Kediri, van Java naar R'dam, pass. 8 Mei l'erim llesoeki vertrok 9 Mei v. Pndang n. Rotterdam. Malnng van R'dam n. Java vertr. 8 Mei v. La Pallice. Sindoro. v. R'dam n. Java. vertr. 9 Mei v. Colombo. Solo, v. Java n. R'dam, arriv. 10 Mei te Antwerpen. Wllis, v. R'dam n. Java, arriv. 9 Mei te Southampton. Kon. West-Indiscub Maildienst. I'. F. H., v.Paramaribo n. A'dam, arriv. 8 Mei teHavri Pr. der Ned., arriv. 5 Mei van A'dam te Paramaribi Pr. Willem I vertr. 7 Mei v. New-York n. West-Indië, Prins Will. II vertr. 5 Mei v. Paramaribo n. A'dam Prins Willem IV, van .A'dam naar Paramaribo, trok 7 Mei van St. Michnels. Visscherijbericbten. Nieuwediep, 7 Mei. Aangebracht 200 tal baring per tal f 1 a f 1,40, 25 tal geep per tal f 8,50 f 11,50. 0000 stuks ansjovis. De prys gold f 12 a 12,50 p r 1000 stuks. 25 korders met 10 tot 20 stuks groote tong pe stuk 60 cent, 20 tot 100 middelmatige tong per stuk 30 a 35 cent. 10 tot 60 kleine tong per stuk lil a 15 cent, 2 stuks tarbot per stuk f 6 a f 8, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 3, 1 tot 4 mand schar per mand t 1 a f 1,25. 8 Mei, 20 korders met 10 tot 30 stuks groote tong per stuk 50 a 60 cent, 20 tot 100 middel matige tong per stuk 28 tot 35 cent, 20 tot 90 kleine tong per stuk 10 a 15 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 2,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1 a f 1,25. Van Texelaars 140 stuks rog per stuk 70 cent Door trekkers aangebracht 450 tal haring per tal f 0.85 a f 1,45, 45 tal geep per tal f 7,50 a f 15000 stuks ansjovis. De prijs gold t 11,50 I 12,50 per 1000 stuks. 9 Mei. Door trekkers 380 tal baring per tal f 1 a f 1,50. 38000 stuks ansjovis. De prijs gold f 11.50 per 1000 stuks. 10 Mei, 6 korders te zamen met 80 groote tong per stuk 60 cent, 220 middelmatige tong per stuk 30 cent, 120 kleine tong per stuk 12 cent 6 mand kleine schol per mand f 1,50, 2 mand schar per mand 75 cent. Door trekkers 1650 tal baring per tal f 0,50 a f 1,45, 40 tal geep per tal f 7 a f 9,50. 55000 stuks ansjovis. Do prys gold f 10,50 u f 11.— per 1000 stuks. Van Texelaars 20 stuks rog per stuk 70 cent, 1 zalm voor f 40. 11 Mei, v.m. 8 uur, 550 tal haring per tal 60 a 80 cent 20000 stuks ansjovis De prijs gold f 11,— per 1000 stuks. Bnrgeiyte Stand gemeente Helder Van 7 tot 10 Mei. BEVALLEN: 0. W. Hoedemaker geb. Blom, z F v il Werf geb. Blaauw, z. C. van Mccrten geb Klein, d G. van Zwanenburg geb van Esseveld, d. J. v. d Kijk geb. Uolstra, M. v d. Urande geb. Kerkhof, d. J. Boshamer geb. Mangel, d. B. F. Fonteyn geb. Rauhé, d. OVERLEDEN: 1. G. lieyligeiiberg. 4 m. A Groenewoud wed. J. Schran, 63 j. A. Been, 87 j. A. Brandjes, 46 j. Vervolg der berichten HELDER, 11 Mei. De heer F. Vieser, de bekende hulpvaar dige kantoorknecht op het Postkantoor alhier, herdenkt op Zondag as. zijn dertig-jarige dienstvervulling bij de Posteryen. Het zal hem aau belangstelling niet ontbreken In het laatste raadsverslag heeft men kunnen lozen, dat de nestor der onderwijzers alhier, de heer W. Ku\jk, plaatsvervangend hoofd aan school 7a, tegen 1 Juni a. s. zijn ontslag heeft gevraagd, hetwelk hem op de meest eervolle wjjze is verleend. Wy meenen goed te doen, door er aan te herinneren, dat genoemde onderwijzer den 16en Meia. s. zyn zestigjarig ambtsjubileum viert. Niet minder dan 89 jaren is hy in onze gemeente werkzaam geweest en heeft in dien tijd een groot aantal leerlingen onder zijn hoede ge had, die hy steeds met lust en opgewektheid do noodige kundigheden mededeelde, welke zij in hun volgend leven noodig hadden. Vele ouderen zullen zich zijn lessen nog wel her innoren, te meer daar hy ook tal van jaren aan de industrieschool en weeshuis onderwijs heeft gegeven. In 't byzonder heeft de hoer Kuijk zich verdienstelijk gemaakt voor het zangonderwijs en de indertyd onder zyn be stuur bestaande zangschool .Eiiplionia" telde een groot aantal leerlingen en bereikte een grooten bloei. Ook by de zangvereenigingen Vooruitgangen «Harmonie", waarvan hy directenr was, werden zyn verdiensten hoog gewaardeerd. Na zoo'n langen diensttyd zij hem de rust van harte gegund en wy wenschen hem toe, dat hij nog vele jaren in den Haag, waar hy zich metterwoon gaat vestigen, van zyn pensioen moge genieten I Ter gelegenheid van de blyde gebeur tenis vorconigen zich hedenmiddag een groot aantal officieren van de zeemacht aan een gemeenschappelyken maaltijd in de Marine club alhier. - J.l. Zaterdagavond gaf de tDameszang- cursus*, directie de heer Joh. Brands, in Tivoli" een 2de uitvoering. Het aantal aan wezigen was niet buitengewoon groot en de uitvoering had een talrijker opkomst verdiend. Aangevangen werd met het zingen van Wilholma van Nassauwe*, dat gevolgd werd door een tweetal Oranjeliedjes. Verder kreeg men te hooren -Avond-cantate' van Cath. Bennes. Dit lieve zangstuk werd keurig mooi en gevoelvol weder gegeven. Ook do overige één- en tweestemmige zangstukjes konden niet anders dan geprezen worden, vooral >Spinliedje' van Tusschenbroek en Meiklokje' van Mendelsohn klonken zeer mooi. Nog gaf de echtgenoote van den direc teur een paar aardige solonummers Heim wee' en ,By de wieg' ten beste, die uit stekend voldeden. Ter afwisseling speelde de heer C. S. Neyts hoogst verdienstelijk een drietal num mers voor do viool, n.1. „Der Barbier vou Sevilla", .Simpte aveu' en «Contilena*, waarby hij meesterlijk geaccompagneerd werd door den heer F. L. K. Neyts. Het spel dier heeren werd te recht zeer luide toegejuicht. 't Was Zondagavond gezellig druk op het R.-K. Militair Tehuis. Ter gelegenheid van het patroonfeest der onderafd. St. Michaël werden de bezoekers van het Tehuis onthaald. De Eerw. Directeur hield eene toespraak waarin hij de jongelieden vaderlyk vermaande zich in den diensttyd als waardige mannen te godragen. In een warm woord wees hy op de hougolyke gebeurtenis, du geboorte van het Koningskind, overal in den lande zoo blyde gevierd. Daarna werden door de jongelui prysspelen gehouden waarby menigeen een aardig ca deautje bemachtigde. De rest van den avond werd gevuld door voordrachten, begeleid door piano en strjjk- muziek. Ze hadden er aardig wat iu hun mars. onze vroolijke jongens. Buitengewoon Orgelconcert. De aanschouwing van zoo'n twee honderd dames en hecrenzangers, ongetwijfeld tot in de puntjes voorbereid en met veel zorg ge vormd tot een koor, waartusschen een prima orkest ter versterking, daarboven het koninklijk instrument met zyn talryke geheimzinnige pijpen, dit alles bracht je gisterenavond in de juiste stemming voor een genotvol moment musikaal", en, omdat het programma zooveel beloofde, zagen we met stille blydschap de laatste bezoekers door dc kerkdeuren naar binnen gulpen, waarna oogenblikkelijk de grootsche inleiding ,Prae- ludium in d. kl. terts" van J. S. Bach, een compositie voor orkest en orgel, ten gehoore werd gebracht. Zulke oude, doch fraaie eu nog niet overtroffen architectuur, nagelaten door .den vader van het orgelspel", blyft immer mooi en verdient steeds, evenals hier, een eere-plaatsje op elk programma van go wijde muziek. Door dergelijke meeaterstukken in hun machtige totaal- en details-schittering te toonen, worden zeer zeker de aandachtig luisterenden geboeid. Concert in g. kl. terts" van 6. F. Handel, voor hobo-solo met orgelbegeleiding, volgde hierop. Nu eens klagend dan weer in vlug, jagend tempo kwam het blaasinstrument prach tig uit bij een onberispelijk spel van het orgel. Orgelconcert in Bes gr. terts" van den zelfden meester eischt niet alleen een vol komen beheersching der orgeltechniek en het vermogen om door fijn-toetsende registratie- kunst en klaarheid van het. thematisch spel het geheel zyn rechten te geven, ook door het orkest wordt een niet gemakkelijke taak vervuld. Zoowel het forsche .allegro" als het stadige «larghettowerden uitmuntend weergegeven. «Cantiléne van G. Piernéen .Meditazione" van F. Capocci bleken twee keurige melodieën, waartoe de kleuring der registratie niet wei nig bydroeg. Ten slotte het neusje van den zalm: Feestcantate" van A. L. Hazebroek, voor soli, gemengd koor, orkest en orgel. Over de uitvoering daarvan hebben wy in het vorig nummer reeds verslag gegeven. F. C. Pabet. t In Den Haag is in don ouderdom van 65 jaren overleden de heer F. C. Pabst, gepen sionncerd kapitein ter zee. Haagsche feestdag. Den Haag had het or nu eenmaal op gezet den tienden dag tot den feestdag te makon en daar andere plaatsen niet hetzelfde voor nemen hadden, kon men een ietwat veront rustende drukte verwachten door toevloed van elders. Inderdaad is er den ganschen dag een tot den laten avond toenemende feest- drukte geweest, maar iets onaangenaams, eenigen wanklank, hebben wij er niet in waargenomen. Gisteravond bewogen zich tienduizenden door de stad en vooral na'.uur- ljjk door de binnenstad het gezang, gelach en gejoel was niet uit de lucht, maar de stemming bleef jolig eu genoegelyk, en het trof ons, dat wy onder die gansche massa, althans tot ongeveer half elf, toen wy onze wandeling eindigden, geen uitingen onzer grootste internationale zwakheid hadden waar te nemen. Oud en jong was op straat, bewonderde de verlichtiug en den Iichtstoet, welke laatste nog al eenvoudig was, en verheugde zich in de blydschap des lands. We hebben zelden een stad in een meer ge- noegelijke, ongedwongen feeststemming gezien. Ontploffing. Genua, 10 Mei. Twee ontploffingen had den plaats in do fabriek van ontplofbare stoffen te San Eusebio. Drie personen wer den gedood, drie gewond. Het gerucht wil, dat een vyftiental personen onder de puin- hoopen bedolven zyn. Genua, 10 Mei. Er zyn reeds een tiental doodon onder het puin van de fabriek van ontplofbare stoffen vandaan gehaald. De red- dingsarbeid wordt nog voortgezet. (na^zonden Mynheer de Redacteur! Mag ik naar aanleiding van het bericht voorkomende in Uw blad van verleden Zater dag betreffende de oprichting van een Naain- looze Vennootschap alhier, tot voorzetting vau de Sigarenfabriek .Het Helderscbe Wa pen" een klein plaatsje van Uw ruimte vragen Waar ik dan op wyzen wil en wat my van het hart moot iB dit, dat er trots de teleur stelling op dit gebied opgedaan, donk slechts aan de Trawler-My. toch altyd nog menschen gevonden worden, die hun naam, tijd en geld durven en willen geven, om de plaatselijke industrie te bevorderen, die in ernst en metterdaad mede werken, om in deze Gemeente te brengen, handel en verkeer, dus leven. Ik zeg, trots de opgedane teleur stellingen, zijn zy nu weer bereid gevonden, om in het bolang van de Gemeente, over te nemen de exploitatie van de Sigarenfabriek Het Heldersche Wapen", die dringend uit breiding behoefde, maar waartoe de eigenaar de heer G. J. H. Verstegen finantieel on machtig was. Zy, de heeren, die als commissarissen op wil- m treden, zoomede de anderen ingezetenen, die hun steun gaven tot oprichting van de Ven nootschap, behoedden onze plaats voor achter uitgang van dit bedryf niet alleen, niaar wa de oorzaken dat er uitbreiding kan plaats vinden. Want dit weet ik zeker, sedert de oprichting der Vennootschap is het personeel aanmerkelijk uitgebreid kunnen worden. Voor den Directeur den heer G. J. H. Verstegen over wiens bekwaamheid, de beBtc informaties werden ingewonnon, en die deze industrie hier een jaar of zes geleden met zeer primitieve middelen en op zeer bekrom pen wijze vestigde, maar die het tot een ta- melijk bedryf reeds wist op te voeren, moet het mede een genoegdoening zyn, dat de za ken zoo zijn geloopen. Hij heelt dat aan zyn energie en doortastendheid te danken. Maar thans dienen dan ook waar gegoede gemeentenaren zyn voorgegaan in deze, de sigarenwinkeliers, waar dat in hun vermogen is, deze zaak te steunen. My dankt, dat elke winkelier moet begry- pen, dat wanneer hy deze zaak Bteunt, wan neer hy van hier zijn sigaren betrekt, voor zoover dat mogelijk is, hy zich zelf bevoor deelt. Door te steunen dc plaatselijke industrie, helpt hij mede de plaatselijke welvaart te bevorderen, wat hem zelf dan weer ten goede komt. Winkeliers dienen dit vooral in 't oog te houden en indien zy voor den- zelfden prijs, dezelfde kwaliteit van goede ren kunnen ontvangsten hier, my dunkt dan bestaat er geen reden, om elders ter markt te gaan. Dit is mijn leeken-oordeel. In elk geval, zou ik het toejuichen, als het streven van hen, die onze plaatselyke in dustrie willen vooruitbrengen en daar al het mogelijke voor doen, in hun pogen ernstig door de burgery werden gesteund, hetzij door het nemen van aandeelen, hetzij het betrek ken van waren in do Vennootschap? Hierop de aandacht te vestigen was do wensch van Uw getrouwen lezer. C. J. B. Mynheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik U, mij voor dc onder staande regelen eenige plaatsruimte te willen vorloenon. Daar my door verschillende personen reeds is gevraagd of ik een werkzaam aandeel zal nemen in de alhier te houden optocht, cp 28 dezer, ter gelegenheid der geboorte van Prinses Jnliana, gevoel ik my gedrongen te verklaren, dat dit tot mijn leedwezon niet het geval zal zyn. Gaarne had ik my schikbaar gesteld, om met meerdere sport liefhebbers in deze optocht deel te nemen, met versierde fietsen, maar tot nu toe heb ik tevergeefs getracht, daarvoor liefhebbers te vinden. Ik behoef zeker wel niet te zeggen, dat my dit zeer spyt, daar ik op deze wyze gaarne uiting had willen geven, aan myn liefde voor het Huis van Oranje, en myn blydschap met de geboorte van onze geliefde Prinses. Ik stel er dan ook prys op, te ver klaren, dat het geen onwil, maar alleen on macht is, die mij belet, aan dit plan gevolg te geven. Mochten echter alsnog personen bereid zyn, met mij tot dit doel samen te werken, dan zal ik gaarne met hen in overleg treden. In dit geval !b echter, met het oog op het naderende feest, eenige spoed gewenscht. Myn adres is Watersteeg no. 1. U, mijnheer de redacteur, beleefd dank- Achtend, Uw dw. dn. G. KOEDIJKER. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Succes der Pink Pillen Drie genezingen in dezelfde familie. Mej. Berendina van der Weide, geb. Ten Caat, oud 49 jaren, wonende te Hollandsche Veld, heeft dezer dagen de volgende verklaring afgelegd, die waard is onthouden te worden, omdat zy bewyst dat de Pink Pillen genezen en dat die genezingen duurzaam zyn. Mej. Berendina ten Gaat, genezen in Augustus 1907, is sedert dien altyd gezond geweest. •Voor ik dc Pink Pillen gebruikt heb, leed ik erg aan maagpynen, lendepynen en langdurige schele hoofdpyn. Ik was zoo zwak dat ik niet kon blyven staan. Ik had allen moed en alle lust in myn werk verlorenik voelde ook heel goed dat dit my onmogelyk was. Sedert 1907, toen ik de Pink Pillen heb gebruikt en rnyne kwalen zyn verdwenen, hen ik voortdurend gezond geweest. Ik eet van alles, terwyl ik vroeger in het geheel geen voedsel kon verdragen. Alle andere genees middelen hadden my niets geholpen, alleen de Pink Pillen hebben mij een uitmuntende gezond heid weer gegeven". Deze genezing is gevolgd door twee anderen in dezelfde familie. Mej. 'L. ten Caat, geb. Olde, schoonzuster der voorgaande, 57 jaren oud, schrijft aldus: »lk ver klaar aan de Pink Pillen het herstel myner ge- gezondheid te danken te hebben. Ik leed aau be nauwdheden, kortademigheden, groote zwakte en herhaalde schele hoofdpynen. De Pink Pillen hebben my van die pynlyke kwalen verlost". Dan nog schyft ons de heer Christiaan van Weide, landbouwer te Hollandsche Veld, zoon van Mej. Berendina van der Weide, van wie hierboven sprake is, het volgende •Gedurende de jaren van myn groei ben ik heel naar geweest. Langzaam werd ik hoe langer zoo slechter, ik werd bleeker en al zwakker. Eindelyk was ik zoo ver dat ik geen voedsel meer kon ver dragen, en geheel uitgeput, was ik genoodzaakt maanden Inng te bed te blijven want ik kon geen stap meer doen. Ondanks het gebruik van vele geneesmiddelen en versterkende middelen, was myn toestand niet vooruitgegaan, zoodat myne vrienden en kennissen het er voor hielden dat ik nog inaar enkele dagen te leven had. Toen ik nu de getuig schriften der Pink Pillen gelezen had, liet ik daar van eenige doosjes komen. Dadelyk na de eerste doosjes gevoelde ik my beter, en na een behandeling van eenige weken, was ik volkomen genezen. Ik had op nieuw goede eetlust en krachten, en ik kon zonder vermoeienis werken. Gedurende eenige jaren geniet ik, dank zy de Pink Pillen, een uitmuntende gezondheid". Er zvn heel wat families door de ziekte bezocht, waar de Pink Pillen de gezondheid en de vreugde kunnen terugbrengen Wy hopen dat deze weinige j regels in die families gelezen zullen worden. i De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht algemeene zwakte, maagkwalen, i schele hoofdpynen, zenuwpynen, heupjiclit, plaat selyke pynen, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.— per 6 dooien. Verkrygbsar bij Snabilié, hoofd-dëpolhouder voor Nederland, 7, Groote Mnrkt te Rotterdam; voor Helder en omstreken bjj J. DE KOK, Middenstraat; H. DE BIE Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. UU1JS en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Advertentiën. Jubileum. Zondag 16 Mei a. s. hoopt onze vader F. Viseer Kantoorknecht der Posteryen den dag te herdenken van zyn 30 jarige dienstvervulling. Zyne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. Helder, 16 Mei. Koningdwarsstraat 39. Zaterdag 15 Mei hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders Hendrik van Es en Afiene Lunenborg, hunne 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen blyven is de wensch van hun liefhebbende kinderen, behuwd en kleinkinderen A. M. P. FAAS-van Es. H. FAAS. E. B. VAN ES. J. Q. VAN ES. M. T. VAN ES. J. VAN ES. P. VAN ES. G. VAN ES. M. J. H. FAAS. H. F^AS. Madurastraat 16, 111 éta8e. Amsterdam. Op.den 31Bten Mei a.s. hopen onze geachte zwager en zuster te IJmuiden E. Prins en A. van der Plas, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 11 Mei 1909. E. VAN DER PLAS en Echtgenoote. Geboren: Johanna Maria, dochter van P. C. v. d. BRANDE en M. KERKHOF. Helder, 8 Mei 1909. Heden, den llden Mei, overleed onze geliefde oudste zoon en broe der A. Hendriks, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17 jaar. Helder, 11 Mei 1909. D. HENDRIKS, echtgenoote en kinderen. Heden overleed onze geliefde vader en behuwdvader de heer Arie Been, in den ouderdom van 87 jaar. Helder, 8 Mei 1909. Uit naam van R. W. J. BAKKER-BEEN. W. BAKKER. Heden overleed onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Mej. de Wed. J. Gerritsen - Coer, in den ouderdom van byna 80 jaar. Amsterdam, 9 Mei 1909. A. J. GERRITSEN, IJmuiden. A. GOEDKOOP, Amsterdam. A. BROUWER, Helder, en verdere Familie. Tot onze diepe droefheid is heden ontslapen in zynen Heer en Heiland onze geliefde echtgenoot en vader de heer Jan Coenraad Staalman, in den ouderdom van ruim 44 jaar. Wed. J. C. STAALMAN-Dietz en kinderen. Voorburg, 9 Mei 1909. Weverslaan 1 Algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid over leed heden plotseling zacht en kalm na een langdurige ziekte, myn geliefde man, vader en groot vader de heer P. Tol Sr., in den ouderdom van 58 jaar en 5 maanden. Namens zyn bedroefde weduwe en kinderen Wed. P. TOL Sb. P. TOL Jr. J. M. TOL—Dienst. C. JANSSONIUS. A. JANSSONIUS-Tol. Algemeene kennisgeving. Helder, 10 Mei 1909. Heden overleed, na een geduldig lijden, te Leiden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader Wilhelmus Plasmeijer, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam: P. B. PLASMEIJER. C. PLASMEIJER -Struijk. Helder, 8 Mei 1909. Janzenstraat 56. Heden overleed, na een smarte lijk doch geduldig lyden, myn innig geliefde echtgenoot en der kinderen zorgvolle vader Adrianus Brandjes, in den ouderdom van 46 jaren. N. BRANDJES-Ridder en kinderen. Helder, 8 Mei 1909. Heden overleed zacht en kalm onze moeder Apollonia Groenewoud, Wed. van JACOB SCHRAA, in den ouderdom van 63 jaar. C. ROOST. P. ROOST-Schraa. Helder, 9 Mei 1909. Hartelijke dankbetuiging aan den WelEd Zeergel. Heer Dr. GROENENDIJK en aan Zuster DE LANG, voor hunne zorg en toewijding aan onzen vader, gedu rende diens ziekte en overlijden, bewezen. F. PRONK en echtgenoote. Hiermede betuigen wy onzen harte- lijken dank aan den WelEd.Z.Gel. Heer Dr. A. GROENENDIJK, voor de hulp, tydens de ziekte en het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader ondervonden. Tevens hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling van de buren en vrienden, die ons bij de ziekte en het overlyden van onzen geliefden man en vader hebben bijge staan. Wed. N. BRANDJES, Kinderen en Familie. Dankbetuiging. Voor de groote belangstelling, zoowel binnen als buiten deze gemeente, onder vonden op den 25sten April, betuigen ondergeteekenden hunnen harte lijken dank. Helder, 10 Mei 1909. Namens P. GOUDS WA ARDT en Echtgenoote. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen by het overlyden van myn geliefde echtgenoote, betuig ik la dezen weg myn hartelijken dank. Namens P. C. KILJAN Zwaanstraat 15. en Kinderen. Wy betuigen onzen hartelijken dank voor de vele bewyzen van deelneming, inzonderheid van de buren, voor de hulp en bijstand, gedurende de ziekte en bij het overlyden van onzen geliefden zoon en broeder A. HENDRIKS bewezen. D. HENDRIKS, Echtgenoote en Kinderen. Oranjefeest. De termijn voor aanmelding voor de eerewacht te paard, i8 verlengd tot 15 MEI a.a. De Sub-Commissie voor den optocht: Molengracht 5 en TERRA, Huieduinen. Chr. Zangvereniging voor gemengd koor „HALLELUJA'. Dames, die zich by genoemde Veree- niging hebben aangeslopen, worden be leefd verzocht zich Vrijdag 14 Mei, 's avonds 8 uur, te vervoegen in 't ge bouw Chr Bewaarschool, Hoogstraat. Repetitie voor Heeren Zaterdag 15 Mei, 's avonds 8 uur, in 't zelfde gebouw. HET BESTUUR. Oranjefeesten ie Helder. CANTATE VAN 'T KRUIJS Repetitie voor DAMES, die onder leiding van den Heer LEEWENS het werk instudeeren, op Vr ijdag 14 Mei a.s., des avonds 8 uur in het ge bouw der Nut88paarbank, ingang Rozen straat. Repetitie voor HEEREN aldaar, op Woenedag 12 Mei a. 'e avonds 8 uur. Directeur C. W. RUSTING. 0P Woensdag 12 Mei 1909, in „Casino", met welwillende medewerking van „Crescendo", afd. Helder van de MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER TOONKUNST en van het Stafmu ziekkorps der K.M. Aanvang 81/, ure. nN" Extra introductiën worden voor dit Concert beslist niet verstrekt. HET BESTUUR. Inschrijving- van leerling-en voor den cursus in de Fransche taal. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter kennis van belang hebbenden, dat de inschrijving van leerlingen voor den cursus in de Fran sche taal, verbonden aan school No. 7b (Vlamingstraat), zal plaats hebben in school 7b, op Zaterdag 15 Mei s., van 1 tot 2 uur des namiddags. Tot dien cursus zullen alleen worden toegelaten de leerlingen, die, naar bet oordeel van het betrokken hoofd der school, genoegzame ontwikkeling be zitten om het onderwijs te kunnen volgen. Het schoolgeld bedraagt per jaar voor hen, die een inkomen hebben van f800 per jaar of meer, voor iederen leerling f6 (boeken vrij). Voor minvermogenden bedraagt het schoolgeld per jaar voor iederen leer ling f4. Onverraogenden genieten kosteloos onderwijs. Helder, den 10 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURB ANUS, Secretaris. Wegena familie omatandighadenzal onze winkel Kanaaiweg 97, morgen (Woansdag) GESLO TEN zijn. MEIJER HABERMANN. Attentie 111 Heden is alhier geveatigd, de eerste Amsterdamsche Wasch- en Strijkinrichting. Nette en prompte bediening. Spoedige aflevering. Billijke prijzen. Aanbevelend, Mej. M. MIDDELKOOP, LANGESTEEG 7 bij de Kanaaiweg. Opening der feeeten met een OP WOENSDAG 19 MEI 1909, in „CASINO", VAN: „Drie tndperken uit ge ge- stihiciieüis van ons Yorsteahnia", Hletoriech-romantieche schets fn 5 bedrijven Voor dezen gelegenheid bewerkt door B. H. POLAK A ZONEN, uit te voeren door een 100-tal hunner leerlingen. Schitterend gëillustreerd door ballet, koren, tableaux enz. Bijzondere fraaie costumes van de firma HELMHOUT Co. EERSTE TIJDPERK: 1573. Ie Bedryf: „Een Geuzenzoon". 2e Bedryf: „De Vader der Vaderlands". TWEEDE TIJDPERK: 1814. 3e Bedryf: „De eerste Koning". DERDE TIJDPERK: 1908-'09. 4e Bedryf (1908)„Oranje Boven 1" 5e Bedryf (1909): „Hoe men in een'kleine [plaats feest viert. PRIJZEN DER PLAATSEN Ie Rang fl. y 2e Rang fO,75y Se Rang (gaanderij) f 0,40. •M" Plaatsbespreking op den Speeldag, van 11—2 uur, k 10 ct. extra p. plaats, in „Casino". Geldbelegging. Tegen 4 h 4V« '8 9®ld beschikbaar voor le hypotheek op land of huizen. Br. fï. no. 183, aan het Bureau van dit blad. Ontruiming. Door de Held. Verh. Vereen. „Samen werking" zal wegens wanbetaling worden ONTRUIMD i perceel DIJKWEG No. 7a. HET BESTUUR. Geoieente-Gasiabriek HELDER. Wordt gevraagd vóór 1 Juni a.s. aan bovengenoemde fabriek een Muntgasklerk-incasseerder, op een salaris van f500.— per jaar. Eigenhandig op zegel geschreven sol- licitatiên, waarin tevens is te vermelden tegenwoordige werkkring, leeftijd, enz., in te zenden aan Burgemeester en Wet houders vóór 23 Mei e.k. Mevr. VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt met 1 Juni ean zindelijke DIENSTBODE (geen dagmeisje). Mej. Kuipbr, Wilhelminastraat No. 38, vraagt een flink DAG ME 18JE. Mevr. VAN MIERLO, Binnenhaven 66, vraagt tegen 1 Juni een flinke DAGM.EID die met de wasch kan omgaan. Aan melding dagelijks na 7 uur. Gevraagd tegen einde Mei een Dagmeisje, niet beneden 18 jaar. Zich te vervoegen Hoofdgracht 64k. GEVRAAGD een nette DAGMEID. Adres: Parallelweg 71.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2