BALMUZIEK. Mr. Th fl DE MEESTER, Plaatsgenooten Oranjefeest. YereeniQinfl ..VERGUNNING", Oproeping. Oe Gandidatenlijst „De Vergulde Koe". Ook in onze gemeente nadert thans het Oranjefeest met rassche schredenSedert 30 April j.1. is allerwegen krachtig ge werkt en zyn de noodige voorbereidende maatregelen getroffen, ten einde 27 Mei 1909 te maken tot een waren feestdag voor ons allen, inwoners van Helder en omliggende gemeenten Het heerlijke voorjaarsweder, dat sedert oen paar dagen de gure Noord- Oostenwinden heeft doen wijken, doet thans overal het jonge groen en de bloomen uitloopen. Gehuld in ongerepte voorjaarspracht werkt de natuur krach tig mede, 'teneinde ons Heldersch feest te doen slagen, en dit een waardige omlijsting te verleenen Daarom komen wij tot U, plaats genooten, met het verzoek om ons in deze te steunen en mede te werken, dat Donderdag 27 Mei a.s., de plaats onzer inwoning een recht feestelijk aanzien moge hebben, en wel in de allereerste plaats door een gepaste feeststemming van alle ingezetenen. Wy hopen van harte ook ditmaal die werkelijk ordelijke en prettige stem ming te mogen waarnemen, welke aan al de Heldersche volksfeesten steeds zulk een groot frucccs waarborgde Wij noodigen U daarom uit: Steekt allerwegen de vaderlandsche drie kleur uit en laat de Oranjewimpels er boven wapperen, als een bewijs, dat wy herdenken het weder opbloeien van ons dierbaar Oranje-Vorstenhuis 1 Laat een ieder zich beijveren zijn huis en omgeving te versieren naar eigen krach ten. Wij weten toch hoe het bij herha ling is gebleken, dat de burgers van Helder ook met weinig hulpmiddelen de plaats hunner inwoning een echt fees telijk aanzien wisten te geven Doch tevens verzoeken wij U Weest ons behulpzaam door steeds onmiddellijk gevolg te geven aan de aanmaningen onzer politie en de leden der feestcommissie, opdat geen orde verstoringen of gevaarlijk gedrang moge voorkomen. Daarom ook verzookon wij U met den meesten aandrang „Loopt niet met den optocht mede 1" Do weg, door den optocht gevolgd, is zoo lang, dat gij den geheelen stoet meermalen kunt zien op verschillende plaatsen in do gemeente I Bovendien kan door dat medeloopen op sommige punten een gevaarlijk gedrang ontstaan, terwijl het fraaie van den optocht voor een groot deel verloren zal gaan door de menschenmenigte, welke den stoet aan alle zijde omstuwt en zoodoende deze in de massa verloren doet gaan. Daarom„Laat de feeststoet in zijn geheel aan U voorbij trekken, terwijl gij op één punt blijft staan, dan geniet gij zelf er ook het meeste van 1" Inwoners van Helder, wy roepen Uw aller medewerking in voor het welslagen van dit met recht nationale feest. ORANJE BOVENI HET COMITÉ. V isscher i jbericht en. Nienwediep, 18 Mei. Aangebracht door trekkers 350 tal haring per tal 1 1,25 a f 1,60, 55 tal geep per tal f 7 a f 9,75. 13000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12,25 a f 12,50 per 1000 stuks. Van Texelaars 70 stuks rog per stuk 80 cent. 19 Mei. 8 korders te xamen met 20 stuks groote tong per stuk 70 cent, 40 middelmatige tong per stuk 35 cent, 50 kleine tong per stuk 15 cent, 20 mand kleine schol per mand f 2 a t 2,50, 12 mand schar per mand f 1,25. Door trekkers 750 tal haring per tal f 0,80 q f 1,50, G5 tal geep per tal f 7 a f 8,75. 21000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12,50 a f 12,05 per 1000 stuks. 20 Mei. Door trekkers 1000 tal haring per tal f 0,70 a f 1,15, 100 tal geep per tal f5,50 af0,85. 35000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12,90 a f 13,50 per 1000 stuks. 21 Mei. 8 korders te zamen met 100 middel matige tong per stuk 40 a 45 cent, 140 kleine tong per stuk 15 cent, 30 mand kleine schol per mand f 2,50 a f3, 10 mand schar per mand f 0,90 a f 1. Door trekkers 350 tal haring per tal f 0,65 a f 1,30, 55 tal geep per tal f 4,75 a f 0,75. 33000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12,65 a f 13,05 per 1000 stuks. 22 Mei. 15 korders met 10 tot 20 stuks groote tong per stuk 70 cent, 10 tot 40 middelmatige tong per stuk 35 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 cent, 1 tarbot voor f 5,50, 2 tot 0 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 3, 1 tot 3 mand schar per mand f 1. Van Texelaars 150 stuks rog per stuk 70 cent. Door trekkers 540 tal haring per tal f 0,85 a f 1,15. 70 tal geep per tal f 4 a f 6,40. 2000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12,15 per 1000 stuks. 23 Mei. 300 tal haring per tal f 0,90 a f 1,15. 24 Mei. 30 korders met 10 tot 40 stuks groote tong per stuk 75 cent, 10 tot 150 middelmatige tong per stuk .'10 a 35 cent, 10 tot 80 kleine jtong per stuk 12 a 15 cent, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 0,80 a f 3, 1 tot 4 mand schar per mand f 1,50 a f 1,75. Door trekkers 320 tal haring per tal f 0,95 a f 1,25, 50 tal geep per tal f 6,30 a f 7,50. 1000 stuks ansjovis. De prijs gold f 12 50. ;aat nu langs Spoorgraclit, Westgracht, iSfieuwekorkbrug, Weststraat tot Molenplein. De o p t o c h t zal nu, komende van de Weet- straat, de geheele Zuidstraat nemen en daarna over de Botbrug en langs de Spoorgracht zijn weg vervolgen. Verbetering. Op blz. 23 van bet feestprogramma zyn verzuimd te vermelden onder de rubriek Scheepmakers en werfsjouwersde comman deurs C. R. Kruk en W. M. ten Hacken. De repetitiën van do Oranje-Nassau-Can- tate hebben sinds gisteren plaats onder leiding in den componist M. H. van 't Kruys. Morgen (Woensdagavond) wordt de slot- repetitie met orkest gebonden op bet terrein achter bet Kon. Instituut. Vooraf wordt de kleppermarsch uitgevoerd. Bnrgelijke Stand gemeente Helder. Van 21 tot 24 Mei. GETROUWDD. van Leeuwen en G. Kooger. H. Tinga en F. Mijdendorp. BEVALLENR. Mooij geb. Zijdewind, z. N. de Vries geb. Gcrssen, d. J. M. Dee geb. Boet i. G. M. de Boer geb. Kruit, d. E. Filius geb. Torcquc, d. J. H Dunk geb. Abbenes, d. G. E. Detmers geb. Lautinga. z. J. E. Walstra geb. Niesing, d. OVERLEDENJ. Reus geb. Duinker, 76 j. A. Tiet, 10 m. J. Wijers, 39 j. C. E. Blommers geb. UITel, 68 j. J. Koorn, 7 j. J. de Vries, 78 j. A. M. Richter 76 j. Marine en Leger. Dij beschikking van den minister van marine z(jn de navolgende plaatsingen, overplaatsingen enz. gelast: met 8 Juni: officier-machinist 2de klasse R. Urandia, aan boord Hr. Ms. «Zeehond"; officier- machinist 2de klasse A. A. van Boven, aan boord Hr Ms. «Koningin Emma" met 16 Juni u. a, v,officier-machinist 1ste klasse 11. J A. Lagaay, geplaatst als chef der stoom werk plaats bij 's Rijks werf te Willemsoordofficier- machinist 1ste 'klasse W. de Waardt, eervol ont heven van de functie van chef der stoom werk plaats en toegevoegd aan het hoofd van liet vak van uitrusting bij voormelde werf; officier-machinist 2de klasse J. A. J. van Horsscn, aan boord van Hr. Ms. «Ilcemskerck": nut 1 Augustus: ofllcier-inachinist 1ste klasse J. T. Fauol, eervol ontheven vhii de waarneming der betrekking van chef van het bureau stoom wezen bij het departement van marine, en op non activiteit gesteldofficier-machinist 1ste klasse J. J. Jobsis, geplaatst bij het depai tement van marine als waarnemend chef van het bureau stoomwezen. 17 Mei. Detacheering bij de Ned. fabriek vnn stoomwerktuigen enz. te A'dam, ingetrokken van den Mrpedomaker-majoor W. J. Heijkoop. Gerepatrieerd uit O-I. per particuliers.s. «Koning in Wilhelmina" en geplaatst rolle Ws. A'dam opper-torpedomaker H. F. Poelstrn. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Flnres, v. Java n. A'dam, vertr. 21 Mei v. Liverpool. Oranje, v. Java n. a'dam, vertr. 22 Mei v. Singapore. Kon Will. lil, v. Java, n. A'dam pass. 21 Mei Perim. Kon. Will. II, A'dnm n. Java, pass. 22 Mei Gibraltar. Vondel, van A'dam naar Java, pass. 21 Mei Perim. Ambon, v. A'dam n. Java, pass. 23 Mei Point de Galle. Bali, van Java n. A'dam, is 23 Mei Gibraltar gepass. Ürotius, arriveerde 24 Mei van Java te Amsterdam Lombok, v. Java n A'dain, Vertr. 24 Mei v. Perim. Mudura, van A'dam naar Java, vertr. 24 Mei v. Suez. Koning Willem I arriv. 22 Mei van A'dam te Java Timor Van A'dam naar Java, pass. 24 Mei Quessant Koninklijke Hollandsciie Llotd. Hollandia, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertrok 23 Mei van Rio Janeiro. Maasland, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertrok 23 Mei van Madera Zaanland, van Amsterduin naar Brazilië en Buenos- Ayres, Is 22 Mei Teneriffe gepasseerd. rottkrdan9chk llotd. Hogor, v. R'dam n. Java, is 21 Mei Point de Galle gcp. Malang, van R'dam naar Java, vertrok 21 Mei v. Suez. Kediri, van Java naar R'dam, pass. 22 Mei Sagres. Tabanan, v. R'dam n. Java ertr. 22 Mei v. Colombo. Wilis, v. R'dam n. Java,ass. 22 Mei Kaap del Armi. Opbir v. Java n. R'dam, arriv. 24 Mei te Marsoille. Rindjani v. R'dam n. Java,arriv. 23 Mei leSouthumpt. Kon Wkst-Indisohf. Maildienst. Pr. Will. II arriv. 24 Mei v. Paramaribo te IJmuiden. Prins Willem III. van A'dam naar jSuriname, pass. 21 Mei St. Mlclmels. Pr. Will. IV arriv. 19 Mei v. A'dam te Paramaribo. Pr. Will. V vertr. 19 Mei v. Paramaribo n. A'dam. Pr Maurits vertr.21 Mei v. Now-York n. West-Indië. Correspondentie. Het ingezonden stuk ran Watervrees" en van den heer F. de G. en een aantal adverten- tiën zyn wegens plaatsgebrek blijven liggen, Vervolg der berichten. HELDER, 25 M6i. ONS ORANJEFEEST. De algemeene vreugde over de blyde, heugelyke gebeurtenis, de blijdschap over do geboorte van Z. K. H. Prinses Juliana beeft alom in den lande zich op de meest ondnb- belzinnigste wijze geopenbaard. In tal van steden en dorpen hebben reeds feestvieringen plaats gehad, die alle getuigden van ver knochtheid aan ons geliefd Vorstenhuis. Met geestdrift gaf men allerwegen uiting aan zyn vreugde nu een langgekoesterde wenech was vervuld en een Oranjetelg het levenslicht had aanschouwd, die het voort bestaan van het Huis van Oranje Nassau verzekerde. Ook hier ter plaatse werd op den dag dor geboorte, op den 30e April, reeds vreugde betoon waargenomen. Uit schier elke woning woei toon reeds de nationale driekleur, de klokken luidden, het kanongebulder liet zich hooren, juichende en joelende trok men door de stratenmaar van een algemeene feest viering kon men niet spreken. Toch zou Helder, dat by elke belangrijke gebeurtenis van ons Vorstenhuis, steeds haar belangstel ling od deelneming getoond had, niet achter bleven om op waardige wyze ter eere dier Koninklijke geboorte een feest te organiseeren. Er vormde zich eon Commissie van dames en heeren, die met tact en opgewektheid aun het werk toog, om een feestviering voor te bereiden, zy ontzag moeiten nog zorgen. By inzage van het uitvoerige programma der feestlykheden vertrouwen we, dat de Com missie uitstekend in haar pogen is geslaagd. Het feest, dat aanstaanden Donderdag ge vierd zal worden, belooft veel moois en zal zeker niet achterstaan by vroeger alhier gevierde Oranjefeesten. Wy kunnen niet nalaten zeer in 't kort mededeeling te doen van wat het programma vermeldt, 's Morgens 7.30 uurReveille aan do Buitenhaven door de tamboers en pypers van do Marine. Daarna rondgang door de gemeente. 's Morgens van 910 uur: Muziek-uit- voeringen. a. voor het Raadhuis; daarna rondgang. b. id. op de Vischmarkt; daarna rondgung. 's Morgens 9 uurSchoolfeest, 'sMorgens 11 uur: Uitvoering van de Feest cantate «Oranje Nassau" op het Havenplein. 's Middags 1.30 uur: Iiistorisch-AUe- gorische Optocht. 's Middags 5 uur: Uitvoering van den Klep permarsch op het Westplein. 'b Avonds van 810 uur: Muzick-uit- voeringen op het Ilavenplein en de Buitenhaven. 's Avonds 9.30 uurGymnastische groepen op het Havenplein. 's Avonds van 911 uurIlluminatie en vuurwerk aan boord van de oor logsschepen. Van nadere bijzonderheden verwijzen naar de uitvoerige omschryving in dit pro gramma, dat k 10 cent overal verkrygbaar is. Men ziet uit dit beknopte overzicht, dat hot niet aan afwisseling ontbreekt en dat de Feestcommissie haar taak niet gering heeft opgevat. Aan de burgerij ligt het nu voor het groot doel dit feest naar wensch te doen slagen. Burgers van Helder! Werkt daartoo krachtdadig mede, geeft de gemeente een feestelyk aanzien door het uitsteken der vlag gen, volgt de verzoeken der feestcommissie op, gedraagt U vroolyk en tevens ordelijk, opdat ook na afloop van het feest ieder vol daan zy en de aangenaamste herinneringen behoudo van het gevierde feest. Geschiedt dit, dan zal het zeker niet de laatste maal zijn, dat langs Helders straten blymoedig klinkt: Oranje boven! Wijzigingen in het feestprogramma, Wegens den minder gunstigen toestand van de Keizersbrug, heeft men het raadzaam geacht wyziging te brengen in de routes van de reveille, in den rondgang van de mnziek, komende van de Vischmarkt, en in de route van den optocht. De reveille zal haar weg vervolgen, ko mende uit de Keizerstraat, langs de Spoor gracht en Botbrug naar het Ankurpark enz. De rondgang van Helder's Harraoniekapel Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Advertentiën. DRINGEND VERZOEK. Men wordt beleefd verzocht NIET MET DEN OPTOCHT meè te loopen! Men heeft ruimschoots gelogengeid den stoet op ver schillende plaatsen in de gemeente te zien pa88eeren. Ooor dit verzoek op te volgen, werkt iedereen mede den optocht te doen slagen. - Aan do Vereeniging «Helders Belang" is door het Gemeentebestuur vergunning ver leend tot de oprichting van twee aanplak zuilen, te plaatsen op liet Stationsplein nabij de goederenloods en aau den Kruisweg, de laan tusschen de achterste rij boomen. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeente alhier, Ds. J. W. Poort, predikant te de Rijp. Zondag- en Maandagavond vierde de afdeeling Heldor van den Ned. R.-K. Volks bond in het Bondsgebonw haar Meifeest. Na in zyn openingswoord gewezen te hebben op de Encycliek Rerum Novarum, zette de voor zitter uiteen de groote beteekenis van de heugelyke gebeurtenis voor ons land. Hy schetste de zegenrijke regeering van onze geëerbiedigde Koningin en wees op de vreugde die in het gansche land tot blyde uiting komt. Aan het slot stemde de vergadering geest driftig in mot hot Oude Wilhelmus door .Wiiinubat" ingezet. Door de tooneelvereeni ging word opgevoerd: «Do Twee Broeders of eene Venetiaansche Vendetta", drama in 3 bedryven. Do fraaie decors en de schitti- rende costuums (door den heer Graauw gele verd) werkten moe om het waarlyk fraaie spel der clubloden tot een schoon geheel te vormen. Voor dilettanten speelden zy werkelijk aangrijpend. De Muziekvereeniging ,Win- nubstvulde de pauzes aan met goedgekozen nummers Zij oogstte zeer veel bijval met het concoursnummer dat zij in Juli te Zand- voort geven zal. 't .Zyn een paar mooie avonden geweest voor de bondsleden. Het eerste militaire saluut H. K. H. Prinses Juliana gebracht. Vrydag j.1. is H. K. H. Prinses Juliana het eerste militaire saluut gebracht. Toen kort na lialftwaalf H. M. de Koningin, in gezelschap van znster De Haan, met H. K. II. Prinses Juliana het Puleis verliet om de eerste wandeling te maken, presen teerde de aan do Molenstraatzyde op wacht zyndo schildwacht een jager het geweer. Dit was het eerste militaire saluut H. K. H. gebracht. By zyn aflossing vernam do schildwacht tot zijn grooto verwondering, dat hy op het Paleis ontboden was, waar hem door Z. K. H Prins Hendrik do mededeeling werd ge daan, dat hot H. M had behaagd hem den eersten militair, die het saluut aan Haar Dochter bracht naar zyn keuze met een diamanten dasspeld of een gouden horloge met inscripto te veroeren. Men begrypt, dat deze jeugdige landsver dediger, zelf vol over deze hem te beurt gevallen eer, door zyn makkers bij terug komst in do kazerne langdurig ondervraagd werd. Op zyn chambrcc was het dien avond groot feest. Het pantserschip ,De Ruyter", com mandant de kapitein ter zee M. W. L. Oli- vier, is gisteren van Ponta Delgada vertrokken ter voortzetting van de reis naar Oost-Indië. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Indien ik geweten had... Mej. Deliana de Leeuw, wonende te Nieuw- Lelckerlaml, B. (14, en wier portret wy hierby geven, schreef ons dezer dagen liet volgende: «Ik heb het genoegen u te berichten dat de be handeling met de Pink Pillen zeer gunstig voor my is geweest. Als ik denk dat die goede pillen my zoo spoedig genezen hebben en dat ik gedurendi drie jaren nutteloos geleden heb, betreur ik het bitter ze niet eei der te hebbenjgenomen en[zeg ik tot myzelve «Indien ik geweten had..." gfial Mej. D. de Leeuw (Cl. dn Raad, Rotterdam). Sedert drie jaren toch leed ik veel aan erge hoofdpyn en pynen in de maag en in do lenden. Ik had geheel myn eetlust verloren en kwynde weg. Daar men veel over de Pink Pillen spreekt en er veel goeds van zegt en ik vele geneesmid delen had beproefd die niets uitwerkten, heb ik die pillen ook willen gebruiken, en ik heb er geen berouw van gehad Zy hebben my volkomen gene zen en ik zend u myn compliment en myn dank betuiging". Indien ik geweten had... die woorden vinden wy in heel wat brieven van personen die gedurende jaren nutteloos geleden hebben en die eindelyk door dc Pink Pillen genezen zyn. Opdat iedereen de krachtdadige werking der Pink Pillen kenne, publiceeren wy de getuigenissen der genezen per sonen en opdat er niemand meer zal behoeven te zeggen «indien ik geweten had De Pink Pillen worden verkocht op de aanbeve ling van hen die zy genezen hebben. Zy zyn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, maagpynen,schele hoofd pyn,ccnnwpynen,verschietende pyncn, neurasthenie, zenuwuitputting. Prijs f 1.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken bij J. DE KOK, Middenstraat; H. DE BIE-Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIJS en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Zaterdag, 29 Mei hopen onze geliefde ouders Jan Slikker Jz. en Anna Vader, hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenkeu. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. Receptie, Zondag 30 Mei van 12-3 uur. Koegras, (gem. Helder), 25 Mei 1909. Op den lsle Juni hopen onze dierbare ouders Pieter Sz. Bakker en Geertje Vermeulen, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen. MAARTJE. WILLEM SIMON. SIMON. Westerland, Wieringen, 25 Mei 1909. Den 3den Juni hopen onze broer en zuster Lambertus Dienaar en Guurtje Kind, hunne 12\s-jarige Echtvereenl- ging te herdenken. Namens broers en zusters. Helder, 24 Mei 1909. 1884. 5 JUNI. 1909. Den 5den Juni a. s. hopen onze geliefde ouders Sjourd Bakker en Maria Alberfa Tan is hunne 25 jsrige Echtvereni ging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen: J. S. BAKKER. E. M. BAKKER - Batenburg. H. M. BAKKER. C. D. BAKKER. Rotterdam, 24 Mei 1909. Harddraverstraat 21®. 26-jarige Echtiereenigieg van A. Molenaar en E. Snooij. te Helder, op 5 Juni 1909. ReceptieZaterdag 5 Juni a.s., van 2—4 uur, Koningstraat 6. Den 3den Juni a.s. hopen onze geliefde ouders Willem van Renterghem en Jannetje de Groot hunne 12Vsjarige Echtvere niging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen bly- 4 ven is de wensch van Vhunne liefhebbende kinderen, 1 behuwd- en kleinzoon, telder, 25 Mei 1909. Getrouwd: Dirk van Leeuwen en Grietje Kooger, welke hiermede dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelyk onder vonden. Helder, 21 Mei 1909. De Heer en Mevrouw HOPMANS Bloos, geven kennis van de geboorte eener dochter. Nymegen, 23 Mei 1909. De allee ontsmettende ZEEP uit de Sunlightzeepfabriek. Speciaal voor ziekenkamers, Ie voor mensch en diei* ook het boete middel ter genezing van zwerende wonden. Heden, den 20sten Mei, overleed onze geachte, beminde tante Jacoba Duinker, echtgenoote van den heer G. REUS. Namens tantezegsters A. DUINKER-Burgers. C. DUINKER—De Graaf. en Kinderen. Op den 21sten Mei is ten huize van haar broeder overleden, onze ge achte zuster, behuwdzuster en tante Mej. Eiizabeth Maria Kelder, weduwe van den heer TJIDDE RIEMERS, eerder wed. v. d. heer JOHANNES RIEMERS, na een lang doch geduldig lyden, in den ouderdom van ruim 82 jaar. J. H. KELDER. S. E. KELDER—Opperman. Wed. H. G. KELDER. C. A. FHIJNBEEN. Amsterdam, 21 Mei 1909. Zeeburgerdyk 9. Het beetuup dep Algemeene Heldersche Winkeliersveree niging noodigt de winkeliers uit om (voor zoover hunne zaken dit toelaten) op den Oranjefeestdagf a.s. Donder dag 27 Mei, HUNNE WINKELS TE SLUITEN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtge noot, Yader, Behuwd- en Groot vader de Heer Jan de Vries, in den ouderdom van byna 79 jaar. Namems de Familie, N. DE VRIES-Visser. Helder, 22 Mei 1909. afdeeling HELDER. Aau de leden wordt bekend gemaakt dat met goedvinden van den WelEd. Heer Commissaris van Politie op den dag der feestviering 27 Mei, geen notitie zal genomen worden van het sluitingsuur; elkeen mag zoolang als hij wil open blijven, met dien verstande na 12 uur middernacht met gesloten deur. Tevens kan het bestuur er niet genoeg op aandringen om het feestvierende publiek beleefa te verzoeken, om dien Oranjedag in gepaste vroolykheid door te brengen, en om zoo min mogelijk Spiru- tialiën te gebruiken. A. v. TWISK, President. P. PLUILAAR, Secretaris. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voorde belangstelling, ondervonden bij hun huwelyk. P. SCHELLINGER A. SCHELLINGER-Bruin. De Heer en Mevrouw ZWART Van Hinte, betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewyzen van belangstelling bij de geboorte van hun zoon onder vonden. Visites worden by voorkeur afge wacht Vrydag 28 Mei, van 2.30—4.30 uur. Voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden by het overlijden van zyne echtgenoote, brengt ondergeteekende zyn oprechten dank. NIEHOF. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, hen op den 23sten Mei j.1. ons geschonken. C. J. VRIJVOGEL, Echtgenoote en Kinderen. Schagenstraat No. 9. Dankbetuiging. Ondergeteekende brengt aan het bestuur en de leden van het ziekenfonds „Helpt Elkander" zijn oprechten dank voor den steun die hy gedurende 33 weken heeft mogen genieten. K. GOUDSWAARDT. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hun har telijken dank aan hunne leerlingen, voor de hulde en sierlijke cadeaux, hen Zater dag j.1. geboden. B. H. POLAK en gezin. Dykslraat 37. Wie te vorderen heeft van- verschul digd is aan- of borgtochten bezit, getee- kend door den heer Pieter Tol Senior, in leven vischhandelaar, gewoond heb bende te Helder aan de Achterstraat no. 57a en aldaar overleden, wordt ver zocht daarvan vóór 10 Juni a.s. opgaaf, afgifte of betaling te doen ten kantore van Notaris C. STAMMES te Helder. Qeboren: Cornelis Jan Willem, Zoon van C. J. WOLTERS en H. WOLTERS-v. d. Veer. Helder, 24 Mei 1909. Den 219ten Mei overleed te Am sterdam onze geliefde vader, be huwd- en grootvader, de heer Cornelis Kos Pz, in den ouderdom van 73 jaar en 4 maanden. F. VIS DIEPERINK-Kos. B. VIS DIEPERINK. A. J. M. VIS DIEPERINK. M. C. M. G. VIS DIEPERINK. J. C. B. C. VIS DIEPERINK. C. P. B. VIS DIEPERINK. 25 Mei, 1909. Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Helder, brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeente-Secretarie (ook het bureau van den Burgerlijken Stand) op Donderdag 27 Mei a.s zal gesloten zyn. Helder, 24 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEUN. De Secretaris, UURBANUS. Heden Dinsdag precies half acht, Repetitie voor allen, onder leiding van den Componist. Woensdag, precies half acht, siotp.petitie met Orkest, op het terrein achter het Inetituut. Toegang wordt ver eend op vertoon van de Oranje- kaart. CHRIST. ZANGVEREENIGING „ZINGT DEN HEERE' VRIJDAGAVOND a.s., 7uur, verplichte REPETITIE, (gebouw Palmstraat.) HET BESTUUR. van de Vrijzinnige Kiesver- eeniging „HELDE R" ter candidaatstelling- van ligt van af heden ter tee- kening' voor de leden der vereeniging bij de Secretaris P. DE GEUS, Spoorstraat 46. Bolsr en Kaashandel Aanstaande Donderdag GESLOTEN. Wegens het a.s. Oranjefeest zal inplaats van DONDERDAG het brood WOENSDAGNAMIDDAG bezorgd worden. Beleefd verzoeken wy onze cliöntèle hiermede rekening te houden en bestellingen voor den feestdag zoo spoedig mogelijk, liefst WOENSDAG vóór 12 uur op te geven. Hygiënische Brood- en Luxe-bakkerij H. WITSENBURG. Bekendmaking. Schipper J. VAN KEULEN, vaart Donderdag 27 Mei niet van Wieringen naar Helder. C. G. van der Lee, Arts, is AFWEZIG van Zaterdag 29 Mei tot Dinsdag 8 Juni e.k. De praktijk zal worden waar genomen door Dr. GROENENDIJK. Caié „De Vriendschap", WESTPLEIW. Donderdag cd Maandag afgewisseld door Specialiteiten, j VERLOREN Zaterdagavond gaande van Havenplein tot Kruisweg EEN PORTEMON- NAIE, inhoudende zes gulden, door een armen ventersjongen. De eerlyke vin der, die dezelve terugbezorgt by M. EWALD, Renssteeg no. 2, zal beloond worden. VERLOREN ZILVEREN BEURSJE inhoudende eenig zilvergeld. Terug te bezorgenGoversdwarsstraat No. 17. Geldbelegging. Tegen 4 k 41/* '8 0eld beschikbaar voor le hypotheek op land of huizen. Br. fV. no. 188, aan het Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2