Prinses Jduara-feestei^ C. TROOST, HOEDEN, PETTEN \f en METSEN, C. LAP, Hotel Je Lindeboom" Texel. voor het ZOMERiElZOEN. net en degelijk Schoenwerk „DE LEEUW", Vertegenwoordiger 0. S. DE J0N6, Smidstraat 14a. te Anna Paulowna en Omstreken. Oranjesjerpen, Cocardes, Strikjes, Vlaggedoek, Oranjedoek, bij Ondkerk v. Praag*, Magazijnen „De Kleine Winst", Colbert-Gostumes Jongeh- Gostumes DOOR BEIDER SCHULD Achter het Koninklijke echtpaar volgde de pleegzuster, die behoedzaam de jonge Prinses op de armen binnenbracht. Nadat Hare Majesteit en Z. K. H. zich enkele oogenblikken met de autoriteiten had den onderhouden, begaven Hare Majesteit en de pleegzuster met Prinses Juliana zich direct naar den Koninklijken trein. In het compartiment voor het vorstelijk echtpaar beBtemd, werden medegenomen een wieg en eenige ingrediënten voor de verzorging van een zuigeling. Nauwelijks vertoonde de Koningin zich op het plankier de prins bleef nog korten tijd in de Koninklijke wachtzaal achter of er barstte een stormachtig gejuich los uit de opeengepakte menigte welke zich op het perron ter weerszijden van het vorstelijk wachtsalon bevond en die ditmaal tot zeer dicht in de nabijheid van H. M. werd toegelaten. Met een gelukkigen glimlach op het gelaat nam onze Koningin deze waurlyk treilende afscheidsgroeten in ontvangst, neigende naar alle zjjden. Toen H. M. het compartiment bestegen had, gevolgd door de verpleegster, ontdeed do Koningin zich van hoed en mantel en, plaats nemende voor een der breodo vensters van het compartiment, waarvan de gordijnen niet waren nedorgelaten, golyk wel het geval was by de overigo venslers, nam onze Vor stin het Prinsesje van de verpleegster over en bleef met Haar Kind op den schoot daar zitten tot aan het vertrek van den trein, velen op het perron aldus de welkome ge legenheid biedende Moeder en Dochtertje eens goed te kunnen zien. Uitnemend zag Hare Majesteit er uit. Even voor het vertrek van den trein nam Z. K. H. de Prins plaats in den trein. En nu werd de Prins hot voorwerp van allerhartelijkste toejuichingen, waarvoor Z. K. H., die burgerkleeding droeg, vriendelijk dankte. De burgemeester en generaal van Ermel Scherer naderde nu het venster, vóór 't welk Hare Majesteit plaats had genomen en toen hief de Koningin met een vriendelijk lachje haar Kind een weinig omhoog om het den heeren nog even te toonen. Hare Ma jesteit had, toen Zij nog in de wachtzaal was, persoonlijk genoemde autoriteiten in de gelegenheid gesteld de PrinBes van zeer nabij te zien. Onder de juichkreten van de menigte zette de trein precies op het bepaalde uur zich in beweging. Hare Majesteit bleef aan het venster zitten met het Kind en dankte door hoofdbuigingen een laatste maal voor de betuigingen van liefde cu hartelijkheid, Haar geschonken bij Haar vertrek uit do residentie. En zoo deed Prinses Juliana haar eerste spoorreis. Utrecht, 11 Juni. Bij de doorkomst alhier van de koninklijken trein heeft Z. K. H. Prins Hondrik aan den stationschef van het Centraalstation, den heer J. G. liendrikscn, met enkele hartelijke woorden de Huisorde van Oranje overhandigd. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins werden door een groote menigte op hel Centraalstation begroet. Herhauldelyk als H. M. het Prinsesje toonde, juichten de menschen levendig en zongen het Wilhelmus. De Koningin onderhield zich enkele oogen blikken met den burgemeester. Langs de straat. Voor en na den slag. Zou onze goê gemeente dan heusch op weg zyn om, tijdens parlemonts- en andere verkiezingen zich te motamorphoseeren in een wereldstadje, by voorkeur Amerikaansch, waar woelige dagen, politieke stormen, onge kende activiteit van weerskanton, onvor- moeid-krap zich tot hot laatste oogenblik doen gevoelen Een en ander geeft reden tot gelooven. Op den vooravond van den lang ver beiden dagBespeur jongens en meisjes met cartonnen kaarten op rug en borst, waarop candidatennaam aandacht vruagt. In groepjes slenteren ze over don weg, kalmpjes, bedaard. Sommigen worden nagewozon met lange vingers van groote menschen, uitge jouwd of met hoera's begroet door straat jongens, die ook al partyzuchtig schijnen Partyzuchtig Juist on.dek ik een deugniet, die er speciaal werk van maakt om ,zyn'' keuze stiekum te bevoordeelen. Met korte nagels pcutert-ie aan do beneden hoek-puntjes van een groot biljet, een der velen waarmee onze muren, schuttings, aan plakborden en zelfs de meerpalen in het Heldersche kanaal zyn behangen. Op 't moment dat-ie met succes scheurt candidaten naam, plus aanbevelingen, plots oen geduchte stomp in den rug van klein mannetje, ge kromd onder den last van zwaar wit-hout bord, voorzien van groezelige schoensmeer- schryfletters, vermeldende wie je niet en wie je wél moet stemmen. Droomerig loopt de oude drager voort, vergenoegd lachend, dat-ie bijtyds Sapperloot 1 van den anderen kant concurrent in 't zicht, een die er luid bij schreeuwtPraatje maken Beslist niet. Beiden passeeren met grimmige gezichten. Eerst op afstand: ,heb jij je toch laten lymen door rechts; jo kun nog over- loopenwij, linkschon, geven 'n kwartje meer!" Terug: «voor dat kwartje kan je voor-myn-rantsoentjo naar don d loopen. versta je 1" Dan opnieuw met schor geluid krachtige aanbeveling om dien hooghartig- sprekende propagandist onopgemerkt te laten. Te vergeefs. Mans stem wordt onverstaan baar door lawaai in de verte, Op do vlakte iets buitengewoons. Deuren gaan haastig openallerlei hoofden door geopende vensters mannen, vrouwen, kinderen schieten too, kijken wat verbaasd in één richting, van waar een zonderlinge stroom nadert. In sukkeldraQe een schier wilde bende kinderen, die roepen, zingen, gillen om stryd, achter deze haag van menschjes een wielrijder, gewapend met cartonnen kaart.stemt De Meester"'. Vervolgens onze paardentram, in dienst der reclame. Onder voortdurend gebcl gaat het voorwaarts door straten, langs grachten, over pleinen, 't Karretje zelf uit wendig verBierd met velerlei opschriften, waar naar de toeschouwers nieuwsgierig turenin den wagen stapels paperassen, strooibiljetten die naar buiten onder het publiek verdwij nen. Na het zwaar-rollend vervoermiddel een lange reeks van wielrijders en -rydsters, die trouw volgden met hun in 't oog loo- pende aanbeveling: stemt de Meester In volksbuurten zag je miniatuur-demon straties. Een groep verkleede jongens en meiden voor algemeen kiesrecht. Andoren voor vrouwenkiesrecht. Voor Staalman, voor De Meester, voor Thomassen 't Duurde tot laat in den avond, om den volgenden morgen, den eigenlyken critieken dag, mot nienwen moed te vervolgen. Die gang van honderden naar de stembus was het begin van ongewone drukte, welke steeds toenam en overging in algemeene be langstelling naarmate het uur van .tollen" en de tyd van den uitslag daar was. Stom- bureaux in de verschillende districten wor den bestormd om dien uitslug, torwyl op Bom- mige punten een ware opstopping van men schen zichtbaar was. Enkele boekhandelaren hadden dichte drommen voor deur en ven sters. Aan den Kanaalweg bij het «Dagblad" enorme belangstelling tydenB het anonceeron van de uitslagen van den Helder en uit de overige districten. Voor onze bureaux in de Spoorstraat en in de Koningstraat een dicht opeengepakte volksmenigte, die van vyf tot elf uur ge duldig de inkomende berichten uit het Heldersche district en Hit alle oorden van het land bleef afwachten. ingezonaen. Ongeval aan boord Hr. Ms. „Bellona". Door het ontijdig afgaan van een schot werd 9 Juni jX de korporaal-konstabel H. de Vries zóó ernstig gewond, dat hij den volgenden dag overleed. Zijne weduwe en 3 kinderen van 5, 4 en 3 jaren, blijven ge- deeltelyk onverzorgd achter. Ondergeteekenden doen een beroep op uwe milddadigheid, om te trachten deze weduwe te helpen op de eene of andere wyze in haar onderhoud te voorzien. Alle giften, hoe klein ook, zullen dank baar worden aanvaard en in de couranten verantwoord. H. B. L. BRAAM, luitenant ter zee 2de kl., Nieuwebrugstraat 4, Helder. K. A. TELDERS, luitenant ter zee 2de kl., aan boord Hr. M9. «Bellona". T. HILDAMA, konstabel-majoor, Spoorstraat 2. D. HEUKELOM, sergeant-konstabel, Wilhelminastr. 82. W. DE HAAS, korporaal-konstabel, Gover8straat 47. Giften worden aan het Bureau van dit Blad uveneens gaarne in ontvangst genomen. Marine en Leger. Hr. Ms. »De Ruyter" is 11 Juni te Port-Said aan gekomen en vertrekt lieden, weder van daur naai Batavia. Stoomvaartbericüten. STOOM VAAItT-MAATSCIIAl'I'IJ-NFDKRLAND. Flores arriveerde 10 Juni van A'dnm te Hamburg, Kon. Wilhelm., v. A'dam n. Java, vertr, 10 J. v, Genua. Celcbos, v. A'dain n. Java is 10 Juni Gibraltar gepass. Oranje, van Java n, A'dam vertr. 9 Juni v. Port-Said, Koninklijke Hollandsche Li.oyd. Amstclland v. A'dam, n. Brazilië en Buenos-Ayrcs, vertrok 11 Juni van Boulogne. Ilollnndia arriv. 11 Juni v.Buenos-Byres te A'dain. Kernland arriv. 9 Juni van A'dam te Montevideo. Maasland vertrok 10 Juni v. A'dam n. Buenos-Ayres, via Brazilië. Rotterdahsciie Lloyd. Djocja arriveerde 10 Juni van Java te Bassein. Besoeki, v. R'dam n. Java, arriv. 10 Juni te Marseille. Kawi, v. Java n. R'dam, vertr. 11 Juni van Periin. Ternate, v. R'dam n. Java, is 10 Juni Perim gepass. Kon. West-Indische Maildienst. Advertentiën Ondertrouwd Hendrik v. d. Poll Marktberichten. Schagcn, 10 Juni. Aangevoerd 12 paarden f 80 a 200, veulens f a ossen f0a 05 stieren f110 a 210, 0 duiven f 0 a O, 25 geldekoeien f110 a 160, 51 vette id. f 160 a 285, 15 kalfkoeien f 120 a 280, 0 pinken f 00 a 000, 0 hokkelingen f a 0 graskalveren f a 25 nuchtere kalveren f7 a 20, rammen f a 220 schapen (overhouders) f18 a f26. 450 vette schapen f 18 a 27,0 mager id f 1065 lammeren f 4 a 11,50 0 bokken en geiten f a magere varkens f a 40 vette id. per Kg. 45 a 50 ct., 80 biggen f8,a 13,0konijnen f0.— u 0.kippen f 0.a 0.zwanen f 1200 Kg. boter f 0,57® a 0,62®, 6000 kipeieren f8,25 a 3.75, —0 eenden dito f0.a 0, per 100. Anna Elisabeth Smit. 11 Juni 1909. Helder, Schagen, Huwelijksvoltrekking te Schagen, 30 Juni 1909. Ondertrouwd Jacob Kee en Jacoba Helena Johanna Oeljee. Helder! i 12 Juni 19°9' Huwelijksvoltrekking, 1 Juli 1909. Wegens ziekte der tegenwoordige, vraagt Mevr. BEECKMAN, Weststr. 43, ten spoedigste een -2de MEISJE, voor noodhulp of voor vast. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Ben flinke WASCHVRüUW gevraagd. AdresGOVERS, Kerkgracht 52. Texels Eigen Stoombootonderneming. Wordt gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een ADMINISTRATEUR, tevens belast met het toezicht op den bootdienst, het personeel enz. Salaris 400. Brieven franco aan DE DIRECTIE. Gevaagd een Banketbekkersleerling. Adres: P. VERFAILLE, Keizerstraat. SPOORSTRAAT 60-62 hoek Breewaterstraat, heeft de uitgebreidste sorteering in TE HUUR een steenen PAKHUIS of ÏERKPLAATS aan den Dijkweg. Adres: Keizerstraat 15—17. KIPPENHOK met LOOP te Koop Adres: Achter-Binnenhaven 63. 22,50 HEERENRIJWIEL 22,50. Te koop een sterk Heerenrijwiel met nieuwe buitenbanden, freewheel en rem, voor den spotprijs van f22,50. AdresSpoorstraat 91. TE KOOP een Smidsboormachine, Bankschroef, en een Rijwiel-reparatie Standaard. AdresBureau van dit blad. -gaaftp» WAAROM is de 50-cents Boter x§*aBF zoo fljrt van smaak? OMDAT zij eiken dag van zuivere Room- boter bereid wondt. Probeert de Boter van 35, 40 en 45 ct. per pond SCHAGERK0PB0TER marktprijs. Ontvangen een partij BESTE WITTE KAAS a 25 cent p. pond. VETTE EDAMMER KAASJES vanaf 55, 65, 75, 80 ct. en fl.10 per stuk. (Ook halve verkrijgbaar). OUDE FRIESCHE KAAS 13 ct. per pond. H. DE KOK, Scbagenstraat no. 18. De ondergeteekende C. SNOEY Jzn. landbouwer te Rockanje, verklaart van de N.V. DE TIJDGEEST, reeds 6 uren na de trekking in Con tanten te hebben ontvangen: ZES HONDERD ZEVEN EN DER TIG GULDEN 50 Ct., zijnde het bedrag van den prijs, gevallen op zijn Tijdgeestpolis No. 10734 W. Tevens verklaart hij toestemming te geven deze verklaring te publi- ceeren. C. SNOEY Jzoon. Het beste adres voor is in het SCHOENEN MAGAZIJN SPOORSTRAAT 27. H. FEIJEH. De Nederlandsche Spaar- en Incassobank heelt uitgekeerd aan Polissen 8517 en 7534 den prijs van f IOOO elk, niet gratis ruilnummer. SPOORSTRAAT 62, KANAALWEG 101, SPOORGRACHT 46. Den Helder. Weststraat 11. Rotterdam. Nouveautés. 4.75, 5.75, 6.90, 7,50 8,50, 9—, 9.50, 10-, 10.50, 11.50, 12.50, 14.00, 15.-, 16.50, 17.50, 18.50, 20—, 22.50, 24 -, 25 26.-, 27.50, 28.50, 30.-. Onberispelijke Modellen. 3.76, 4.25, 4.75, 5.50, 6.-, 6.50, 7.00, 7.50, 8.-, 8.50, 9.-, 10.-, 11.-, 11.76,12.50, 13.-, 14 - 16.—. OUDSTE EN IHEEST BEZOCHTE. Wordt beleefd aanbevolen. Prijzen billijk, ook als Pension. J. BRUIJN, Cuisinier. De grootste sorteeriug Costuum- rokken, Blouses, Corsets, Japonstoffeu en Mousselines, vindt men in het Magazijn „INSULINDE", bij W. BIERENBROODSPOT. Spoorstraat 87, Vraagt s.v.p. zichtzending en stalen. FEUILLETON. 30) Zy zei mij woordolyk Men behoeft maar alleen een Süvor KrUbbo en zijn pracht van oene vrouw te kennen, dan heult men alles wat men noodig heeftZoo wachtte zij dan dag aan dag op het antwoord van Raven, ik heb haar, zooveel in mijn vermogen was, getroost en alle gronden aangevoerd, die tot vertraging kondon leiden. Ik schreef hom zich zoo mogclyk te haasten, daar het anders te laat kon zyn. Het antwoord zon haar niet meer verblijden haar einde kwam nog onverwacht. Raven telegrafeerde //Eerst heden ontvangen, werk goed. Zal ik my met de uitgave bolosten Ik hob dit tulegram bewaard. Daarop antwoordde ik met het doodsbericht." Weer was het stil in de kamer, zóó stil, dat Mariunne het kloppen van haar hart meende te hooren, dan klonk weer dezelfde heldere, rustige mannenstem in haar oor, en zy moest hooren, hoe alles zich lot zware verdenking samenpakte, dio haren vriend trof. «Hartwig Raven was medeerfgonaaiu van de kleine nalatenschap, en ik deelde hom dat eenige dagen later op verzoek van Siiver Krübbe mede. Toen kwam hy over en nam waarschyulyk alles, wat betrekking bad op Maren'a werk, mede, vrant zooals de vis- scher my vertelde, had ze hom al hare papie ren en manuscripten vermaakt. Op den dag, toen Raven ons zijn eerste bezoek bracht en wy met elkaar alleen waren, informeerde ik natuurlyk naar Maren'a roman. Hy be weerde alleen uit medelyden met de stervende in gunstigen zin te hebben getelegrafeerd. Het goheelo werk beoordeelde hij als zon der eenige waarde. Zyn geheelo wijze van doen toonde mij en ook Süver Krübbe zoo'n groote aanhankelijkheid voor do doodc, dat wij hem daarom achtten en ik hem gaarne myn huis openstelde. Jo zult reeds hebben geraden, waar ik hoen wil, en dat ik my gerechtigd, acht, de volgende verdenking uit te sprekenDe stof, die woordelyk is be werkt naar eene tragische gebeurtenis in den Hol ui, kau Raven niet anders dan aan Maren's roman hebben ontnomen. Ik ken do geschiedenis van mijnen vader en hob toe vallig er nooit met jou over gesproken. Ook Süvor Krubbe heeft haar niet aan Raven verteld. Raven heeft aan jou gezegd, dat hy deze stof allang met .zich had omgedra gen. Maren kende het verhaal van haren vader en was zeker een Holmer kind. Ik hob Raven's roman gelezen en van af dien dag stond het bij mij vast, dat hy Maren's werk alleen heeft omgewerkt. Hoe kan iemand iu vier weken land en volk zoodanig loeren kennen, dat hij zich hunne spraak, hunne gebruiken en hunne wijze van doen geheel eigen innakt? Het is een plaatselyke roman die slechts door een Sleeswyker kind kan zijn geschreven. Raven heeft aan de doode, dio het niet kon tegengaan een gemeenen diefstal begaan en heeft haar vertrouwen schandelijk misbruikt. Dat is eene ongehoorde beschuldigingen lastering JÖrgenriep Marianne veront waardigd uit. Zy was opgesprongen en stond hevig ver toornd tegen over haren man. wMij ontbreekt helaas elk bewfjs, Marianne, en daarom heb ik zoo lang gezwegen. Ik wilde dat ik hem deze verdenking in het aangezicht kon slingerenik wed, dat ik zijne schuld in zyne oogen zou lezen. En daarom wensch ik, dat je niet meer met dezen man omgaat!" «Raven is myn vriend, en ik hob hem stoods trouw bevonden." Mooie vrouwen vinden gemakkelyk goede vrienden." ,Je beleedigt mij, Jörgen 1" Ik waarschuw jo, Marianne! Je onzalig talent voert je op wegen, waarop ik je niet kan volgen. Jo [eerzucht overheerscht alles en maakt jo totaal blind." «Eerzucht? In den bijbel staat al ge schreven. ,Gy zult uw licht niet onder eene korenmaat plaatson." .Maar men moet in alles maat houden. Je bent niet alleen heer over je zelve, je bent myne vrouw." //Ik verontachtzaam niets, als ik voor kor ten tyd naar Berlyn ga, Hedwig zorgt goed voor je." Denk je, dat eene zuster mjj de vrouw kon vergoeden, die ik boven alles liefheb Jörgen sloeg zynen arm om Marianne, die zich een weinig tegen deze liefkozing verzette en dwong haar hem aan te zien. .Gevoelt ge niet, dat ik zonder jon niet kan leven Ik kom immers gauw weer terug," zei Marianne stuursch. Alles aan haar was nog in opstand by de gedachte aan de vreese- lyke verdenking, die Jörgen op Raven had geworpen. Je kunt immers meegaan, als je my niet vertrouwt," •Jou eer is ook de myne, Marianne. Een ademtocht kan haar reeds bezoedelen. Je weet hoe boosaardig de wereld is." vIk zal my zelve weten te beschermen." Dat kan geen enkele vrouw. Denk aan de woorden: Vermyd den schijn." Wat denkt go wel, dat de Sleeswykers zouden zeggen, als ze wisten, dat ge voor uw man niet alleen de aanwezigheid van Raven in Holsteinsoh-Zwitserlund hebt verzwegen, maar hem ook hadt verzocht niet by je te komen om de gezochte reden dat ik je by je werk zou storen. Een nieuwe patiente, die hier pas is komon wonen, heeft het my zonder erg verteld. Ze zag je dikwijls in Raven's gezelschap, van denzelfden man, die door zyn letterkundig succes aller aandacht op zich heeft gevestigd." .Waarom heb je nooit te voren over dit alles gesproken vroeg Marianne trotsee- rend. Ik zou je het antwoord niet schuldig gebleven zyn, als je het my had gevraagd." «Ik wilde je niet krenken, Marianne, al gevoelde ik my door je gebrek aanvertrou wen beleedigd." Ik zweeg, omdat ik wist, dat je Raven niet meor kondt uitstaan en vond het voor my zelve onvordragelyk dat dat aange naam, opwekkend samenzyn in een wan klank zou eindigen." ,Dat is eene uitvlucht. Je telegram toen was eene indirecte onwaarheid, en die past niet by jou." Wat noem je alles tragisch op." Niet meer, dan noodig is. De omgang met dezen man werkt niet veredelend op je. „Maar dan toch wel op myn letterkundig talent." Marianne I" Hoe kun je my toch zoo kwellen Jörgen. Ik wil je zeker geen leed doen, laten we toch verder in vrede naast elkaar voortleven." .Naast elkaar Daarmee ben ik niet tevreden. Wacht tot het voorjaar, dan ga ik met je mee naar Berlyn." .Dan is daar hot geestelijk leven dood. In Mei begint do rust al, die tot October duurt. Het is noodig, dat ik mij een tydlang in een letterkundigen kring beweeg, ik wil verga deringen bywonen, voordrachten hooren „Hoe gemakkelyk vloeien al deze won derlijke dingen jo al van de lippen. Je leeft al zoo geheel in deze andere wereld, waarin je toch nog een vreemde bont, alsof je er toe behoort." Laat ons toch eens tot een einde komen Jörgen. 't Is myn vaste voornemen te gaan.'' ,Ook tegen myn wil /,Ook dan, hoewel het mij moeielyk valt. Maar na myn laatst succes geloof ik or het recht toe te hebben Hoe verbazend licht weegt zulk een klein succes, als ik de liefdeloosheid er tegen op weeg, die zich in je hardnekkigheid open baart." Wat ik toen al heb voorzien, staat voor de deur, wy zullen van elkaar ver vreemden, we staan op een scheidswog." „Ga dan mee." „Zelfs als ik wilde, zou ik nu niet kunnen. Sedert vandaag nemen de kenteekenen van eene influenza-eqidemie toe, ook heerscht de scharlakenkoorts onder de kindoren, ik ben hier onmisbaar." Zooals altijd, als het mijne wenschen be treft,' antwoordde zy bitter Marianne, er is nu genoeg over gepraat. Ik ben te vermoeid, den strijd tot het uiterste door te dryven, maar ik waarschuw je nog éénmaal voor Raven. Hy is een vleier eu werkt op je ydelheid en op je eerzucht. Wees op je hoede, je komt onder menschen in een beroepskring, die je tot nu toe vreemd was. Nieuwe stellingen zult ge hooren ver kondigen, nieuwe inzichten ontmoeten, de rechten der vrouw zullen luide worden ver kondigd men wil het leven genieten. Be waar je rein hart en een onbevangon oordeel, open je ooren niet voor de vleitaal der wereld, en sluit je oogen als de verdorven heid van eene wereldstad aan je wordt geopenbaard. Hier in de enge kluis, heb je niets daarvan gemerkt, je leefde in je eigen wereld, in je droomen, in je boeken." .Daarom juist is het de hoogste tyd, dat ik er eens uitkom. Wie het leven wil schil deren, moet het ook kennen, het leelyke en het mooie, het verhevene en het lage.' Maar niet aan de hand van een man als Raven," Je bent jaloersch 1" En alB ik het was, zou dat zoo'n wonder zijn!" riep by heftig. „Maar ik weet, dat je niet tot zulk eene afdwaling in staat bent en toch gevoel ik je te zullen verliezen. Er is al een schakel verbroken als de vrouw er naar verlangt van haren man weg te gaan. Vroeger klaagde je altyd over je eenzaam heid, dat is in den laatsten tijd anders ge worden, nu verlang je naar de eenzaamheid en vraag je my zelfsLaat my alleen Marianne was diep getroffen door de waar heid zyner woorden, maar zy barstte niet als toen in tranen uit, ze was zoo geheel vervuld van het vorig verlangen, naar Berlyn te gaan, dat zy haar hart sloot voor betere gevoelens. Zy verwonderde zich zelve over de kalmte, waarmee ze op haar stuk bleef staan om voor veertien dagen van huis te gaan. Wat zon Jörgen doen? Hy zag, hoe zy haar eigen weg ging, en toch, om het conflict niet onstelbaar te doen worden, gaf hy toe. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 6