BIJVOEGSEL VAN ,/T VLIEGEND BLAADJE Bnrgelijke Stand der gemeente Teiel, Burgerlijke Stand der gem. Vieringen, Burgerl. Stand der gem. Anna Panlowna, van Woensdag 7 Juli 1909. Texel, 5 Juli. De kermis is weer voorbij. Druk is't niet geweeBt, en kramers en spullebazen hebben reden tot klagen. Velen zijn hier de meening toegedaan, dat de kermis geen afschaffing behoeft, omdat ze toringskiemen in zich omdraagt en alzoo langzaam maar zeker gaat versterven. Voor wol wordt hier tegenwoordig reeds 87 cent per K.G. geboden, of 7 cent meer dan een week geleden De 2e afdeeling van de Commissie voor den Middenstand-Enqr.ête heeft alhier allen, die tot den Handeldrij venden en Industrieëlen Middenstand behooren, tot eene vergadering opgeroepen tegen Dinsdag, 6 Juli, s avonds 8 uur, in Hó tel Texel. Door den voorzitter dier Commissie, den heer Mr. A. J. M. J. Baron van Wijnber gen zal het doel van het onderzoek worden uiteengezet, en de beer S. Ruibing zal als leider er van geïnstalleerd worden. Ruim twee weken later dan andere jaren wordt hier thans met het hooien een begin gemaakt. Ofschoon do hooilanden in de laat ste dagen nog al wat zijn bijgekomen, wordt nauwelijks op de halve opbrengst gerrkend van gewone jaren. Bij de teleurstellingen die reeds 't deel waren van de veehouders op dit eiland, is dit een nieuwe schadepost. Van 28 Juni tot en met 5 Juli werden van hier naar elders verscheept 2150 lam meren, 195 schapen, 5 koeien, 12 kalveren, 4 paarden, en 12 varkens. Anna Paulowna. Vrijdagavond, 2 Juli, vergaderde in Veer borg de «Vereeniging tot Bevordering van Getrouw Schoolbezoek» in Veerborg». Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer K. L. van Gorkom, lezing en goed keuring der notulen, stelde het bestunr voor met de kinderen, die met April de school hebben verlaten, met den trein te gaan tot Zaandam en verder per boot naar Amster dam, om daar het Koninklijk Paleis, Artis, enz. te bezoeken. Voor de overige leerlingen werd voorge steld, per boot tot Koedijk, per stoomtram naar Bergen aan Zee, per tram terug naar Bergen, om daar in den speeltuin bij rDuin- zicht* en in het bosch een paar uur te ver toeven, per tram naar Koedijk en met de boot weder naar West-Einde, 'a morgens half 8 van West Einde, 's avonds half 8 daar weer terug. Na eenigo bespreking werden deze voor stellen goedgekeurd. Als datum van 't feest word vastgesteld Woensdag 14 Juli a. s. Een commissie van 12 personen werd benoemd, om met liet onderwijzend personeel deze plannen uit te voeren. Als begeleiders naar Amsterdam werden gekozen: mej. C. v. Os en de heeren K. L. van Gorkom, Jb. Bak ker en S. de Jong. De penningmeester deelde mede, dat ruim f330 voor 't feest beschik baar is. Hierna werd de vergadering onder dank betuiging gesloten, waarna de commissie nog bijeen bleef om do bijzonderheden te regelen. Donderdagavond, 1 Juli, vergaderde in .Veerburg» de afd. Anna Paulowna van de Holl. Maalsch. van Landbouw. Tegenwoordig 16 leden. De heer Jb. Bakker opende de vergade ring, waarna de heer N. Raap bet reisplan naar Zeeland mededeelde, tengevolge van een besluit in de vorige vergadering. Vertrek Woensdag 7 Juli, "s avonds half 5 van Anna Paulowna. aankomst te Goes 's avonds on- geveer half elf. Den volgenden dag zullen bezichtigd worden de omatreken van Goes en den Wilhelmina-Polder en den daarop volgenden dag de omstreken van Middelburg en Vlissingen. Den derden dag zul men in j oogenschouw nemen, eene ontginning en be- j vloeiing van een heideveld in Noord Brabant. Deze plannen werden algemeen goedgevon- den. Veertion heeren hebben zich reeds aan- gemeld. Bij de rondvraag zegt de heer Raap, dat, I wie voor de aanstaande oogst nog wieters noodig heeft, deze nog bij den secretaris der afd. kun bestellen. Hierna sluiting. Er heeft zich in deze gemeente eene oom missie gevormd, die ten doel heeft omstreeks Paschen van het volgende jaar eene huisvlyt- tentoonstelling te organiseeren. Het bestuur bestaat uit de heeren C. Wijdenes Spaans, voorzitter, Roggeveen, secretaris, mej. C. v. Os, penningmeesteres en de heeren C. Hui- berts en De Jong, bestuursleden. Inlichtingen zyn te bekomen bij het bestuur. Groentenveiling van 2 Juli Aardappelen, 65 manden, fl.50 a f 2.per mand. Bloemkool, 518 st., f7.50 k f8.— de 100. Chalotten, 237 bos, f2 h fl.50 de 100 bos. Sla, 630 kroppen, fl.f 0.50 de 100 krop. Wor telen, 1530 bos, f2.50 h f 1.80 de 100 bos. Aardbeien, 39 manden, f7.per 100 mandjes. Peulen, f 9.75 h f 8.25 de 100 pond. Beroepen tot predikant bij de Ncderl. Herv. gemeente, de heer Fetter te Waalwijk. van 26 Juni tot en met 2 Juli 1909. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Abraham Borgstrom ^Hel- der) en Grietje Stark (Eierland.) GEBOREN Trijntje, d.v. Jacob Bakker en Johanna Immelie Keijser (den Burg.) OVERLEDENSimon de Porto, oud 85 jaar, geh. m. Johanna Mulder. LEVENLOOS AANGEGEVEN: één. der maand Juni 1909. GEBORENGeertje, d. v. K. Bakker en G. Kaleveld. Simon, z. van J. Koster en M. Hegeman. Geertje, d. van M. Kooij en T Jongkind. Jan, z. van E. Lont en G. Tijsen. Nan, z. van J. Mulder en M. Mulder. ONDERTROUWDSimon Swierts en Judit Doesburg. Jacob Halfweeg en Geertje Koster. GETROUWDSimon Swierts en Judit Doesburg. Jacob Halfweeg en Geertje Koster. OVERLEDEN: Marytje Engel, oud 21 j. d. van P. Engel en J. Rieke. Dirk Lochner, oud 9 j., z. van J. H. Lochner en G. Breet. der maand Juni 1909. ONDERTROUWDFrancus van Dijk en Neeltje Bartje van der Meulen GETROUWD: Geene. GEBORENTrijntje d.v. Reinder Keulen en Sybrandje Johannes. Simon z.v. Simon RenB Spigt en Trijntje Verver. Agatha Alida d.v. Willem Pieter van Gijtenbeek en Petro- nella Buik. Simon z.v. Pieter Wilms en Ca- tharina Apolonia Buis. Maria d.v. Rudulphus Vroone en Geertje Engel. Maartje d.v. Jacob Raven en Maartje Duinker. OVERLEDEN: Christiaan Blom 72jaren. Riemert Tjittes 2 jaren. Alida Slykerman 2 jaren. Arie Brands 4 maanden. Jacobus Cor- □elis de Jong 8 maanden. Antje de Graaf 46 jaren. Cornelis Keppel 26 jaren. Teuna van Triernm 64 jaren.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5