Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje, van Woensda 21 Juli 1909. Texel, 18 Juli. Niet ver van Btrandpaal no. 18, even be westen de Koog, spoelde Zaterdagmorgen een lyk aan land, dat reeds in zeer gevorderden staat van ontbinding verkeerde. De kleeding duidde aan dat de drenkeling een visscher was en uit het feit, dat een z.g. geoliede jomper over alles was aangetrokken, meende men mot een Engelschen visscher te doen te hebben. De strandvonderij heelt op de gewone wijze gezorgd voor de begrafenis van het lyk. Ook het fraaie badhuis «Prinses Juliana" ondervindt de gevolgen van den tot dusver onsiuimigen zomer. Vele bewoners van elders hadden reeds lang geleden plaats besproken, doch het aanhoudende slechte weer weerhield hem om te komen. Zij, die er zijn, vervelen zich echter blijkbaar niet Indien nu de zomer nog eenigszins spoedig wil komen zal de keurige inrichting stellig de belangstellenden nauwelijks kunnen herbergen. Gisteren hadden nabij de Koog, en achter de Krim, in Eierland, oefentochten in zee plaats met de beide booten der N. en Z. H. Redding-Mij. Langs het strand stond heel wat branding, doch de roeiers slaagden er in met de booten over de buitenbank te komen. Daar werd met' goed gevolg van den sleepzak. die het landen niet alleen vergemakkelijkt, doch ook veel veiliger doet geschieden, gebruik gemaakt. Naby d® Koog woonden eenige badgasten het interessante schouwspel by. Texel, 19 Juli. De leden der Handelsvoreeniging »Wil- helruina", gevestigd te Oostorend, alhier, hebben aan den directeur, W. A. Möller, te Helder, eene gratificatie van f 100 toegekend voor yver en plichtsbetrachting. Tot Voorzitter dier vereeniging is herkozen de heer J. Burger Pz. en tot commissaris gekozen de heer A. Daalder, ter vervanging van den heer S. Daalder, die niet dadelijk herkiesbaar was. Bij herstemming verkreeg de heer A. Daalder eeu even groot aantal stemmen als de heer K. Kuiter, en werd als oudste in jaren verkozen verklaard. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland dringen thans op invoering aan van het onderwys in vrye- en ordeoefeningen der Gymnastiek. Bevoegde krachten daarvoor telt onze gemeente wel, doch 't zal wel moeielijk zyn om de geschikte lokaliteiten er vooraan te wyzen. Aan mej. Eelraan, weduwe van den onlangs overleden brievengaarder, te Waal, is een pensioon verleend van f290 per jaar. Het T«xelsch Fanfarecorps behaalde gis teren te Beemster den eersten prijs. Zes corpsen nanen aan den wedstrijd deel. Wieringen. De loting vior de Nationale Militie voor deze gemeent» zul plaats hebben op 17 Augustus a. s. fe Helder. Anna-Paulowna. Vrijdagavond, 16 Juli, vergaderde de rege- lingscommiBsie van 't Oranjefeest in de ,Vlas- en Korenbeurs." De voorzitter, de heer K. F. Ehrman bedankte bij de opening der ver gadering allen, die medegewerkt hebben, om dit feest zoo voortreffelijk te doen slagen, in 't bijzonder de burgery voor de zoo milde geldelijke bijdragen. Hierna deed de penniug- meester, de beer Jb. Bakker, rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroegen f 588,94, de uitgaven f 525,39, batig saldo f 13,55. Eene commissie van 3 personen, de heeren P. List, R. Blankevoort en J. Geer- ligs, werd benoemd om de bescheiden na te zien. Deze commissie zal aan 't Bestunr rap port uitbrengen. Besloten werd het batig saldo te schenken aan de Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek. De voorzitter dezer vereeniging, de heer K. L. van Gorkom dankte voor deze gift. Besloten werd eene dankbetuiging te zen den aan hen, door wier welwillendheid de commissie zulk eene flinke voorraad vlaggen enz. had verkregen. De heer van Gorkom dankte den voorzitter voor het vele dat deze verricht had by de voorbereiding van het feest. Hierna werd de vergadering gesloten. Groenteveiling van Vrijdag 16 Juli. Aardappelen 169 mud f 1,40 a 1,20 per mud. Bloemkool 1062 st. f 10,25 a f5 per 100 st. Chalotten 165 bos f3,25 a f 3 per 100 bos. Sla 650 krop f0,50 a f0,30 per 100 krop. Wortelen 1125 bos f 1,90 a f 1,25 per 100 bos. Aardbeien 1'8 mand f6 per 100 mand. Peulen 425 pond f 8,50 a f 6,50 per 100 pond. Doppers f 6,50 a f 6 per 100 pond. Groote boonen fl,70 por 1000. Kruisbessen 6 ceuf per pond. Aalbessen f 6,50 per 100 pond. De heer J. C. A. Fetter, candidaat te Waalwijk, beeft voor het beroep bij de Nederl. Herv. Gom. alhier, bedankt. Het begrafenisfonds ,'t Algemeen Belang" heeft zijjne tarieven en deu toestand der kas door een wiskundig adviseur laten onder zoeken. Plet rapport dienaangaande luidde zeer gunstig. Rnrgelijke Stand der gemeente Texel, van 10 Juli tot en met 16 Juli 1909. ONDERTROUWD: Klaas Eelman en Grietje Bremer. GETROUWD: Sybrand Backer (Koegras) en Renetta Huizinga (Den Burg). GEBOREN Pieter z. v. Albert Dros en Froutje Dalmeycr (Eierland:. OVERLEDEN Dirk de Boer, oud 60 jaar geb. met Trijntje Kikkert (Den Burg)Dieu- wertje Bakker, oud 76 jaar, wed. v. Meyert Boon de (Westen); Maria Cornelia Kaan, ond 22 dagen (Oudeschild)Annaatje Hin, oud 78 jaar geh. m. Pieter Rey n. b. Den Burg.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5