Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Woensdai Texel, 26 Juli. In de advertentiekolommen is opgenomen eene annonce mededeelende, dat op den Haven- dyk te Nieuwediep een pakhuis gebouwd zal worden voor rekening van de Handelsvereeni- ging t Wilhelmina'te Oosterend op Texel, en dat do aanbesteding zal plaats hebben op SI Juli a. s. Dit pakhuis, waarvoor de vereeniging grond in huur heeft gekregen van het Rijk, moet dienen voor het verpakken van visch, inzon derheid van garnalen. 't Getuigt wel van energie, dat de visschers het aandurven, in deze voor hen gedrukte tyden een dergelyk kostbaar gebouw to stich ten. Moge het tot veel goeds leiden Tot administrateur van Texels Eigen Stoom bootonderneming is benoemd de heer L. W. Admiraal te Amsterdam. De zwarte lichtboei van het Molengat, waarvan de visschers zooveel dienst hebben, is tijdelijk vervangen door een zwarte kogel- ton met ruit. Ongeveer half Augastus zal de lichtboei weder gelegd worden. De eerste hooiverzending heeft naar Vlie land plaats gehad, welk eiland het benoo- digde hooi grootendeels van hier betrekt. Doordien de hooioogst dit jaar nog al tegen valt, zijn de prijzen van het artikel hoog. Do oude voorraad werd in het voorjaar grootendeels naar elders verscheept, zoodat dit jaar wel niet veel zal kunnen worden uitgevoerd. De prijzen loopen van f20 tot f25 per 500 K.G. Naby het posthuis op Vlieland is het Staats- boschbeheer thans ook bezig om een dennen bosch aan te leggen in de duinvlakten en daar gronden in cultuur te brengen. Ook werklieden van Vlieland vindon daar thans volop werk en verdienen er een goed loon. Er is veel kans op, dat de bebossching in de duinvlakten van dat eiland van jaar tot jaar zullen worden uitgebreid. Anna Paulowna. Het weder is onze kermis Zondag niet gunstig geweest. Tegen den avond kwamen stortbuien de pret leelyk verstoren. Ondanks dat, was er aan de kleine Sluis een recht gezellige drukte. De verschillende vermake lijkheden werden druk bezocht. De Ameri- kaansche luchtschommel lokte door zijn prachtig orgel vele toeschouwers en be zoekers. Ook de Kinomatograaf, die sedert het vorige jaar aanmerkelijk is vergroot en 28 Jnli 1909. verbeterd, werd flink bezocht. De schouw burgtenten van de heeren Bakker en Wylac- ker waren geheel gevuld. In de eerste werd opgevoerd: ,De Negerhut van Oom Tom" of Moeder en Slavin", groot tooneelspel in 8 tafereelen van Mevr. Beecher Stowe. Uw verslaggever kon deze voorstelling niet bijwonen, doch onderscheidene bezoekers prezen het spel dezer artisten. Door de Firma Wijlacker werd gegeven (Admiraal en Matroos" of «Het geheim van een oud zeeman", volksstuk in zes bedry ven. Het publiek toonde zich zeer dankbaar. Na elk bedrijf luid applaus en verscheidene malen moest gehaald worden. Vooral de laatste 2 bedry ven vielen zeer in den smaak. De heer A. Wijlacker, eerst als Jocelin de Kustwachter, doch vooral toen hy in de rol van Van Broust optrad, leverde mooi spel. Op waardige wyze werd hij bygestaan door Mevr. Wijlacker, die de rol van Gravin de St. Renan vervulde. Het nastukje «Thomas de kleermaker" werd flink en vlug afgespeeld. Herhaaldelijk deed men de toeschouwers schudden van 't lachen. De Firma Wijlacker kan over 't succes van dezen avond tevreden zyn. Maandag had te Breezand, nabij café »'t Centrum" eene harddravery plaats. 14 paarden namen er aan deel. De uitslag was le prys f 30, door den heer A. Blauboer met Piet. 2e prys f 15, door den heer Ch. Waiboer met Piet. 3e prys f 7.50, door den heer A. StammeB met Nelly. le troostprijs f 10, door den heer C. Huiberts met Anna. '2e troostprys f 5, door den heer K. de Wit met Juliana. Borüelijïe Stand der gemeente Texel, van 17 Juli tot en met 23 Juli 19^9. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD Gerrit Coevert (Twisk) en Cornelia Zuidewind (Den Burg.) GEBORENMaria Jannetje d. v. Jan Toolens en Jacoba Christina Hoogesteg (Eier- land.) Anna Wijnanda d.v. Dirk Witte en Anna Maria Kind (den Burg), Catharina Alida Wilhelmina, d. v. Johannes Jacobus van der Vliet en Marijtje Schaap (Eierland.) Gerrit z. v. Cornelis Witte en Grietje Barn- horst (Noorderbuurt.) Aaltje d.v. PieterJan Zutphen en Fenna Schaap (de Waal.) LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: Geene.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5