Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje, van ZATERDAG 31 JULI 1909. Texel, 29 Juli. Vrydag is hier een pleizierjaclit binnen- geloopen met eenige Franschen aan boord. Deze heeren kwamen inlichtingen inwinnen omtrent de schapenfokkerij op 't eiland. Men hoopt dat dit bezoek zal leiden tot het doen van flinke zaken met Frankrijk. Texel, 30 Juli. Beroepen by de Gereformeerde kerk te Terbregge (Hillegersberg) de WelEerw. heer Db. M. Rooseboom, predikant bij de Gerefor meerde Gemeente te Oosterend, alhier. Gisterenavond werd eone vergadering ge houden van aandeelhouders in Texcls Eigen Stoombootonderneming. Niettegenstaande het ruwe weder warou byna 80 personen opge komen. Medegedeeld werd, dat rekening en balans door een deskundige in orde waren gemaakt en goedkeuring daarop werd gevraagd. De hoer Brauts, boekhouder vhii den heer R. C. Keijser, meende nog aanmerking op de rekening to moeten maken. Met 75 tegen 3 stemmen werd evenwel besloten geen dis cussie meer toe te staan. Daarna werden de rekening cn de balans goedgekeurd met op dén na algeraoeno stemmen. Alleen de heer Branls stemde tegen. Over het koopen van een reserve boot werd nog het een en ander in het midden gebracht. Vermoedelijk zal weldra worden overge gaan tot het aankoopen van eene goede zeewaardige reserve-boot. Anna Paulowna. Onze kermis behoort weder tot het ver- lodene. Zy is nog al vrij druk geweest, vooral Zondag en Dinsdag. Het weer werkte anders niet mee. Dinsdagavond moest men tusschen- beide voor de stortbuien vluchten. Veerburg was Maaudagavond matig bezet. De nieuwe Nederlandsche tooneelvereenigiug directie B. Delmonte voerde op „Veroenigd" tooneelspel in 3 bedryven uit het Franscb van Alexander Dumas vertaald door D. Z. en als nastukje .Het laatste woord'', blyspel in een bedrijf. .Vereenigd"' is een mooi stuk en het werd zeer goed weergegeven, maar voor een ker misavond is het wat te zwaar, te ernstig. In het nastukje kwamen aardige gedeelten voor. De schouwburgtenten van Wylackor en Bakker waren alle 3 avonden flink bezet. In de eerste jwerd Maandagavond gegeven .Voerman Henschel" en Dinsdagavond .Ge- noveva'De firma Bakker gaf Dinsdagavond .Voor Nederland en Oranje' groot volks stuk in 4 bedryven mot een apothéose. liet stuk speelde in 1572. Den geheelen avond heerschto bij de talrijke bezoekers de grootste aandacht. Doodstil was het in de tent ge durende den geheelen avond, wat, vooral op een kermisavond, een goed toeken is. De firma Bakker heeft zijn goeden naam hier weder gehandhaafd. De costumcs en de apothéose waren zeer mooi. Als nastukje werd gegeven: .De tafel is gedekt", waarom hartelijk werd gelachen. I'e heer Bakker dankte voor het drukke bezoek en riep een vtot weerziens" toe. Stoomdraaimolcn en kinematograaf hebben ook niet to klagen. .lammer, vooral om de reden, dat de hoer Schenkel Dinsdagavond moest sluiten, wegens ernstige ongesteldheid van zijne cchtgcnoote. Aan de ringrijderij, gehouden Dinsdag middag 27 Juli to Broezand, werd door 17 paren deelgenomen. De uitslag was le prysMoj. J. Keizer en do heer J. Hollander. 2e prijs: Mej. J. Ko«ter en do hoer M. do Graaf. 3e prys: Mej. M. Jonker—Keizer en de heer H. Kranenburg. Troostprijs: Mej. N. Rentenaar en de lieer F. Bluubocr. De pryzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Groenteveiling op Dinsdag 27 Juli. Aardappelen f 0,90 u f 1,40 per mud. Bloemkool f 1,25 a f7,50 per 100. Sla f0,50 a f 0,75 por 100 krop. Peulen f5.a f 5,50 per 1'0 pond. Doppers f 8,70 a f 5.per 100 pond. Tuinboonen f 0,05 a f 0,75 per 1000. Cbalotten f3,25 per 100 bos. Wortelen f 1,00 a f2,60 per 100 bos. Aalbessen f 6,50 per 100 pond

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7