MARINE. Notaris STAMMES OPENBARE MOOPING Anna Paulowna, MaoDeDiietieLeerlpD WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1909, alle BOOMEN Openbare Aanbesteding Marine en Leger. Gelast met 1 Oct. de navolgende plaatsingen enz. luits, t. z. 1e kl.: J. J. II. Cominiis, van Hr. Ms. «Heemskerk", op non-act. gesteld M. K. Medenbftcli, van Hr. Ms. Friesland", op non-act. gesteld - 1'. J. Creyghton, gepl. a. b. llr. Ms. «Heemskerck"luit.- t. z. '2de kl.II. B. L. Braam, gepl. a. b. Hr.Ms. wachtschip te Willemsoord; I'. M vnn Kiel en T. L. Kruys, van Hr. Ms. wachtschip'te Amsterdam, up non-act. gesteld G. II. Poolman, van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, op non-act gesteld R. H. Wijmans, gepl. a. b. Hr. Ms. Bellona"; J. W. Vlielandor Hein, gepl. a. b. Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam W. J Smit, gepl. a. b. Hr. Ms. •Reinicr Claeszen"; J. L. Wijn en J. M de Booy, gepl. a b Hr. Ms. «Fries land"; J. C. M. Warnsinck, gepl. a Hr. Ms. «Van Galen"; G. J. Wijers, gepl. a. b. Hr. Ms. „Heems kerk" W. E. Wojterbeek Muller, geplaatst a. b. Hr Ms. wachtschip te WillemsoordO. Bender (tijdel.) gepl. n. b. Hr Ms. «Van Speyk"; E. A. A uregory, gepl. a. b. Hr. Ms. wachtschjp te Am sterdam. Overplaatsingen. Op 1 Oct. 1909: machinist W. J. M. Savalle van «Schorpioen» op «Kon Emma» en gedotach bij de nnderzoediensl; id. P. Visser van «Friesland» op «Schorpioen»; id. N. M. de Vos van «Friesland» op non-actiet; id. A. J. de Vries van «Friesland» op «Kon. Etnina» id. P Davidse van «Van Galen» op «Friesland»; id T. K. Klipper van «Kon. Emma» op «Friesland» id. F. C. Goedhart van «Kon. Emma» op «Friesland* id. G. van Marle van «Heemskerck» op non-actiefid. A, van der Harst van non-actief op «Heemskerck» sergl.-konst. A. A. de Wijn van «Heemskerck» op Ws. Wo.id D. Diehle van Ws. Wo. yp «Heemskerck* id. J. C Korving van gymi). school te A'darn op «Bellona» 1 Nov.; sergt. der mariniers M. Conijn van afd. mariniers Wo. op gymn. school t". A'darn 1 Nov.sergl.-konst. P Pctschi van Ws. A'dam op «Van Galen» 1 Oct. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Celebes,v. Batavian. AMam,vertr 1 (>Sept. tPort-Said Oranje, v. Batavia n. A'dam vertr.17Sept. v.Colombo Billiton, v. A'dam n. Batavia, vertr. 17 Sept. v. Sne*. Vondel, v. A'dam n. Batavia, vertr. ISSept.v.Colombo. Ambon, v. A'darti n. Batavia, pas.l9Sep. K. Finisterre. K. W. III, v. Batavia n. A'dam, arr. '20 Sopt. te Genua. K. Wilm. v. A'dam n. Batavia, arr 19Sep. te Soutliainp Nias, van A'dain n. Batavia, nrriv. 19 Sept. te Sabang. Sumatra,arr.'20Sep. v Batavia l.v.I.iverpool teA'diuu. Koninklijke Hoi.landsche Lloyd. Arnstellaud vertrok 18 Sept. van IJmtiidcn naar Brazilië en Bnenos-Ayres. Zaanland, van Buen.-Ayres naar Amsterdam, ver trok 17 Sept. van Montevideo. Delfland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, ver trok 18 Sept. van Bnhia. Eemhtnd arriveerde 18 Sept. van Amsterdam vi: Brazilië te Montevideo. Maasland, arriv. '20 Sept. van Buenos-Ayres en Brazilië te A'dam. Rijnland arriveerde 18 Sopt. van A'dam via Brazilië te Buenos-Ayres, Kon. West-Indisciik Maildienst. Pr. d Ned, arriv. 19 Sept. v. West-Indië te New-York. Prins Frederik Hendrik van Amsterdam naar Para maribo, pass. 19 Sept. Quessant. Hotte iidamschk. Lloyd. Gorontalo arriv. 17 Sept. v. Rotterdam te Batavia. Kediri, v. Batavia n. R'dam, vertr. 17 Sept. v. Aden, Solo, v. Batavia n. R'dam, vertr. 17 Sept. v. Marseille Godé, van Batavia n, R'dam, vertr. 18 Sopt. v. Perirn. Kawi v. Batavia n. R'dam, vertr. 18 Sept. v. Padang. Malang vertrok 19 Sept. van R'dam naar Batavia. Medan, v. R'dam n Batavia, arriv. 19 Sept te Sabang. Ophir arriv. 20 Sept. van Batavia te Botterdam. Rindjani, v. R'dam n. Batavia, vert. 19 Sep. v.Tangei Ternate, v. Batavia n. R'dam, vertr. 19 Sept. v.Hüvrc Wilis, van R dam naar Batavia, pass. 18Sopt. Peritr Visscherijberichten. Nieuwediep, 17 Sept. Aangebrncht door 13 kor- ders te zamelt 5 tot 20 tongen per stuk f1.10; 10 tot 00 middelmatige tong per stuk f 0,65 a f 0.55 10 tot 20 kleine tong per stuk f 0.20 ;1 tot5 mand kleine schol per stuk f5,~ a f2.1 tot mand schar per mand fl 50 n fl. 18 Sept. 80 koi'ders met 5 tot 20 tongen per stuk f090; 10 tot 60 middelmatige tong per stuk fO.ÖO a fO.45; 10 tot 30 kleine tong per stuk f0.20 a f0.158 tarbotten per stuk f9.af5. 1 tot 20 rogge per stuk f 1.201 lot 8 mand kleine schol per mand f4.50 n fl.—I tot 0 mand schar per mand f 1.25 a f0.90. 20 Sept. 5 korders met CO tongen per stuk f 0.90; 200 middelmatige tong per stuk 10.55 a fü.45; 100 kleine tong per stuk f0.20; 2 tarbotten per stuk f5.50; 4 mand stort schol por mand f4.— 10 mand kleine schol per mand f 1,50 a f0.80 4 mand schar per mand fl.25. Burgelijlte Stand gemeente Helder. Van 17 tot 20 Sept. 1909. ONDERTROUWD: J. Gielesen en F. lioltjgravt P. J, Moor on G. Kager. BEVALLENE. O. Muiters—Verkooy d. E. C. Kramer van Nieten z. A. M. Nottrot—Schnppert z. J. Kraakde Boer d. W. C. Uiedeman—Ingelsi d. M. Benekcr—Lcijen d. IJ. van Aalst-Pis» z A. M. Dralvan der Haas z. A M. KelderHuigen d. M. M. de Graaf— Papo d. A. II. van der Veer Beesten z. J. Koning—Roos OVERLEDEN i E. de Jong 23 in. Ingozonaen. M. tlo- liedacteur Het is voor iedere huisvróuw pleiziurig wanneer zy op vaste dagen rekenen kan op de ontvangst van het weekloon haror kost winners. («eheel do huishoudelijk situatie wordt daar naar ingericht. Huisheer, foudsenbode, ziekenbus, alle deze zaken, worden alsdan geregeld afbetaald, do huishouding wordt alzoo niet in do war gestuurd. Elk werkgever zal dan ook trachten op vaste, geregelde tijden het verdiende*loon aan zijne arbeiders uitte betalen, maar toch M. de K. hapert in deze nog wel iets. Ik wil aannemen dat het by den patroon wel eens kan gebeuren, dat de werkman Boms een of twee dagen moet wachten op zijn verdiende loon, maar het feit waarop ik wil wijzen M. d. R.is dat do gemeente Helder als werkgever maar o zoo vaak, hare in dienst zynde arbeiders op hun weekloon laat wach ten en wel speciaal bij don reinigings dienst. Daar loopt het soms de spuigaten uit. Dozo arbeiders ontvangen hun loon dan woor eens Zaterdags, dan weer eens Zondags, dan weer eens Maandags en ook wel eens Dinsdags, bijna nimmer geregeld des Zaterdags. Dat zoo iets niet pleizierig is voor de huismoeders, kan men begrijpen, te moer daar het loon net genoeg is om van den e< dag tot den andoren rond te komen. Aan wien de schuld iu deze kweBtie Men hoort soms hieromtront leelijke geruchten. Bestuat er geen commissie voor den reini gingsdienst? Of heeft de Burgemeester ook geljjk wan neer Z.EdelAcktbaro zegt, dat hij zoo weinig hoort van commissiën Hopende M. de li. dat deze loonuitbetaling eens van bevoogde zijde onderzocht zal worden en dat voortaan de werklieden van den ge meente-reinigingsdienst op vaste tijden hun weckloonon mogen ontvangen, verblijf ik hoogachtond uw dn., W. R. ZITS. Wij kunnen den heer Zits mededcelen, dal de commissie reeds verleden week een onderzoek hooft ingesteld. Gebleken is, dal do late uitbetaling slechts twee malen door zeer byzondore omstandigheden heeft plaats gehad, en dan alleen op Maandag ea dus niet op Zondag of op Dinsdag. Het verwijt, .dat men zoo weinig hoort van commissies", is toch zeker niet van passing op do Reinigings-Commissio? Red. .VI. BI." Hot ingezonden stukje van de besturen der Gymnastiekverenigingen is wegens plaats- gubrek blijven liggen. Vervolg der berichten HELDER, 21 September. In de laatst gehouden bestuursverga dering der Heldorsche W. V. was ondermeer aan de orde verkiezing secretaris ter vervan ging van den heer J. C. Duinker. Voor de vervulling van deze vacature werd mot ulgc- mccne stemmen gekozen de heer Delgorge, die echter om gemotiveerde redenen deze functie niet kon accepteeren. Bij de daarop volgende nieuwe verkiezing werd de heer J. J. M. Smit als secretaris gekozen met op na algemeenc stemmen. Deze nam op zich voorloopig de functie waar te nemen. De leden der H. W. V. worden verzocht hunne correspondenties voortaan aan het adres van den heer Smit, Kanaalweg, in te zenden. Afloop aanbesteding. Door de directie der marine alhier word gisteren in het openbaar aanbesteedhet verrichten van onderhoudswerken aan hot marine-hospitaalhet bouwen van een loods tot berging van turf en houtskolenhet wy- zigen van deuren en het maken van geschuts beddingen. Ingekomen 18 biljetten van de lieeren E. van der Plas f 11980.«I. Verheus f 11433.- Th. Drijver f11140.-; W. de Jong f 10990.Th. v. d. Sterr f 10987,— A. van Pelt f10680.H. Ricmers f 10477. P. Korf! f10460.— J. Duinker f 10444.— J. Smit f 10400; D. de Vries f 10286.—; J. J. Schoeffelenberger f 10090.J. Spruit f 9945.J. Steeman f 9383.firma Gebr. van Pelt f9685. H. Wijker f9676. U. N. van Os f9573.— A. Krijnen f9441. allen aannemers te Helder. Aan den minsten inschrijver toegewezen. Wlnterdienst Holl. Spoor. Volgens de voorloopige dienstregeling komt in de uren van vertrek en aankomst voor don winterdienst weinig verandering Vertrekt tenin plaats vi De eerste trein 6.33 G.30 De marktrein Donderd. 8.11 8.50 De derde trein. 9.11 9.22 De laatste trein 8.35 8.39 Komt aan in plaats van De trein op Zondagtnorg. 9.50 9.52 Do avondtrein 6.56 6.53 De avondsneltrein. 10.19 10.30 (Deze laatste vertrekt dan te 8.29 uit Amsterdam, dus 8 minuten vroeger). Overigens geen verandering. Kiesrechtbetoogingen zijn Zondag in verschillende plaatsen van ons land gehouden, omdat de grootc meting in den Haag wegens het cholera-gevaar niet mocht wor.den gehouden. OndankB het regen achtige weer waren op het terrein achter Velox te Amsterdam 300 I personen aanwezig. De cholera. Amsterdam is weer choleravrij. By de leden van het gezin, in het Wilhelmina-Gasthuis ter observatie genomen, openbaarde zich geen enkel verdacht verschijnsel, zoodat het uit het gasthuis is ontslagen. Ook de besmetverklaring van het garnizoen alhier is opgeheven. Tweegevecht. Door den kolonel der huzaren R. II. O. baron v. d. C. en door don overste G. Th. A. G. H. R. is onlangs in de schertnzaal te 'a-Gravenhage geduelleerd. Het betrof een kwestie over conduiterapporten. Beide hoeren staau thans voor de rechtbank in den Haag to recht. Tegen beiden word een gevangenis straf van drie weken geoiacht. De diefstal te Vlaardingen. Do commissaris van politie to Vlaardingen, de heer Heufï, verzoekt, voorloopig geene raededeelingen meer op te nemen aanguandc den diefstal by de lirma Kikkert te Vlaai- dingen. Do vele berichten, welke verleden week in verschillende bladen zijn opgenomen geweest, waren lang niet alle juist, en heb ben het onderzoek zeer bemoeilijkt. Zoodra de zaak zoover gevorderd is, dat betrouwbare inlichtingen kunnen worden ver strekt, zal de pers daarvan niet onkundig worden gelaten. De moord te Koekangerveld. Men meldt uit Hoogcveen De beide zoons van den verslagene Bakker zijn gistcrenochtend van Hoogevcen naar Assen overgebracht. Te Onna (gem. Steenwijkerwoldj heoft Zaterdagavond de gescheiden van zijn vrouw levende J. v. d. V. een aanslag gepleegd op zyn schoonouders, waar zijn vrouw haar in trek genomen had en die hem weigerden zijn kind to luten zien. Hij trof' den man, Jan Haring, met een lichten messteek in den rug. daarop de vrouw zoo hevig iu do borst strook, dat zij binnen hot kwartier overleed. Toen liy daarna den man weer te lyf «wilde werd hij tegengehouden. De moordenaar nam de vlucht, maar werd te Zuidveen op weg naar Steenwijk gevat. De Vesuvius is weder aan het werken. De rookzuil die uit den krater opstijgt, wordt hoe langer ho dikker on de berg werpt ook weder meer vulkanische stoffen uit. Men hoort voortdurend een licht gerommel. Lijkdienst. De Engelsche kruiser .Vindictive" heeft Zaterdag een lijkdienst gehouden voor de twaalf mannen, die in de onderzeesche boot C 11 op don bodem der Noordzee liggen. By de plek, waar de O 11 ligt, las de ge zagvoerder van den kruiser in bijzijn der bemanning de litanie der dooden voor, terwijl de vlag half stok woei. Daarop schoot een afdeeling matrozen drie salvo s over het water- graf. Een signaal werd geblazen, do vlag ging weer in top en de kruiser stoomde weg. Schip in brand. Manilla, 20 Sept. Een Lloyds-telegram meldt, dat het Engelsche stoomschip ,Harlow" uit Newport komend, rapporteerde op 27 Augustus, 180 mijlen van Durban, een bran dend schip gezien te hebben, waarvan den naam niet kon worden nagegaan. Het schip is daarna door een ontploffing vernield. Men veronderstelt, dat 't de .Waratah* is die met de lading verbrandde. De Clio. Sjanghai, 19 September. Men is ernstig bezorgd over hot lot van hot Engelsche oorlogsschip »Clio". Het vertrok den 11 dezer uit Hongkong en had nu al vijf dagen hier moeten zijn. De kruiser .Astraca" is vandaag plotseling van hier vertrokken, ver moedelijk om de wClio" te zoeken. Er heeft hier vijf dagen lang een orkaan gewoed. Nti is hy bedaard. De »Clio" is een oorlogsschip van 1070 ton, in 1903 gebouwd.) De Troonrede. De vereenigde zitting van de beide Kamers 1 der Staten-Generaal is hedenmiddag door den j Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Th. Heemskerk, geopend .met het uitsproken van J de navolgende Troonrede: Mijne Hoeren! De Koningin, wier moeder plicht haar verhindert in persoon deze zit ting der Staten-Generaul te openen, heeft ons opgedragen in haren naam die taak te vervullen. Dc geboorte van prinses Juliana, waarbij zoo ruimschoots is gebleken van hartelyke doelnoming in het geluk van Hare Majesteit en haar huis en van dankbare vreugde over den zegen daarin aan het vaderland geschonken, heeft een nieuwen band tusschen liet koninklijk huis en het volk gelegd. Onze betrekkingen met de bnitenlandschu mogendheden zijn van de meest vriendechap- pelijken aard. Ofschoon de toestand van land- en tuinbouw niot onbevredigend kan worden genoemd, staat te vreezen, dat ten gevolge van de voor hot gewas ongunstige weersgesteldheid de uitkomsten van 1909 in menig opzicht belangrijk bij die van vorige jaren zullen achterblijven. In den toestand vnn handel en nijverheid kwam eenige verbetering. Ook het scheep vaartverkeer is dit jaar, althans voor sommige havens toegenomen. In het scheepvaartbedrijf bleven echter ook nu de uitkomst van de algemeenc vrachtvaart beneden hetgeen mag worden gewenscht. De toestand der Koloniën is over het alge meen bevredigend. De gunstige berichten omtrent den gang van zaken in Atjeh doen vertrouwen, dat de bestuursvoering in dat gewest in de goede richting wordt geleid. Zoo hier te lande als in de Koloniën kwijten burgerlijke en militaire landsdienaren zich op lofwaardige wijze van hunne taak. Evenals tot hiertoe blijft de regeering naar de toepas sing van Christelijke rechtsbeginselen streven. De fiiiancieele toestand des rijks eischt dringend voorziening; een voorstel tot ver- hooging der successiebelasting zal u onver wijld beridken, terwijl oen ontwerp tot her ziening van het tarief van invoerrechten, naar de regeering vertrouwd, nog vóór den afloop van het zittingsjaar zal kunnen worden ingediend on eene algemeenc inkomstenbelas ting in bowerking is. Het zeer aanzienlijk tekort op den komenden dienst vordert echter, dat in afwachting van blijvende versterking der rijksontvangstun, buitengewone maat regelen worden genomen tot aanvulling der middelen. Behalve do voortzetting van de heffing van opcenten op de vermogensbelasting en de belasting op bedryfs- on andere inkomsten zal daartoe dienstbaar kunnen worden ge maakt de voorgestelde verhooging van den accijns op binnen- en buitenlandse!) gedistil leerd, alsmede eene voorloopige verhooging van het tarief van invoerrechten. Een wets ontwerp töt regeling van de begrootingen en rekeningen van staatsbedrijven is ter indiening gereed. Inzake de urbeidsverzekering zullen u voorstellen worden aangeboden tot regeling der verplichte ziekteverzekering cd tot nadere wijziging der ongevallenwet, terwyl een ontwerp betreffende verplichte invaliditeits- en ouderdomsverzekering in bewerking is. Indiening van een wetsontwerp tot instelling van een fonds ter aanvulling en verbetering van de kustversterking en van het materieel der zeemacht, bestemd voor de verdediging van de zeegaten, kan eerlang worden moet gezien. l)e reeds in uitzicht gestelde herziening dor Militiewet 1901 is in voorbereiding. Op do noodzakelijkheid om ter verzekering van oen behoorlijke aanvulling van het kader van het leger eene regeling te treffen, blyft de aandacht der regcoring gevestigd. Op onderwijsgebied blijft de werkzaamheid der regeering ecnigszins belemmerd, zoolang de hoogst gewichtige arbeid der ineenscha- kelingscominissie nog niet is voltooid. Niet temin zullen, overeenkomstig do reeds aan- geuomen gedragslijn, maatregelen van urgentcn aard welke met de taak dier commissie niet in nauw verband staan, niet worden uitge steld. Een plau is in overweging tot meer doeltreffende subsidieering in de kosten van schoolbouw, welke thans het byzonder lager onderwijs menigmaal al te zwaar drukken. Naar de mogelijkheid ecner vervroegde uit betaling dor Bubsidies aan het hijzonder lager onderwijs zal een onderzoek worden ingesteld. Hot voornemen bestaat om eene staats commissie in het loven te roepen, ten einde te onderzoeken, welke wijzigingen de grond wet behooren te worden aangebracht. Uwe medewerking zal voorts, bohalvo de reeds bij u aanhangige of ten vorigen jare u toogezegde wetsontwerpen, worden ingeroepen voor verschillende andere, waar onder eene herziening van het strafrech terlijk deel der kinderwetten, wijzigingen van de gezondheidswet, van de woningwet van de armenwet, cone regeling van de pon- sionncering van loeraren aan bijzondere hoo- gere burgerscholen en gymnasia. Wetsontwerpen tot toekenning van pen- Bioeu aan de weduwen en wcezon van min dere geëmployeerden, werklieden en bedien den, werkzaam bij inrichtingen van s Rijks zeo- en landmacht, tot oprichting van een landstorm, tot het aanbrengen van wijzigingen in de arbeidswet, waaronder die betreffende liet verbod van vrouwennuchtarbeid, welke noodig zijn geworden door de loetrediug van Nederland tot de desbetreffende internationale conventie, tot instelling van bakkersradi tot bescherming der steenhouwers en der bootwerkers, tot herziening der hinderwet, inzonderheid bedoelende het tegengaan van de vervuiling der openbare wateren, tot het vaststellen van regelen betreflende de aan duiding van handelswaren, tot bcvorderng van regoeringswege van een deskundige en onpartijdige voorlichting der oudernemers, meer bepaald van den middenstand; tot ver nieuwing der wettelijke regelen in zake het tegengaan van overstroontingen, en tot be vordering van het tot stand komen van apoor- weglynen voor hot lokale verkeer. Mede zyn voorstellen in voorbereiding ten einde belangrijke waterstaatswerken te kun nen uitvoeren, waaronder do verbetering van de groote rivieren. De regeering blyft doordrongen van de roeping van Nederland, om het welzijn der bevolking van de koloniën te bevorderen. Naar inperking van het misbruik 'van opium in Nederlandsch Indië, zal ernstig worden gestreefd. De economische ontwikkeling der Buitenbezittingen zal krachtig worden be vorderd. By dc organisatie van het bestuur aldaar, zullen de Inlandsche zelfbesturen zooveel mogelijk worden in stand gehouden. Met de bevordering van het volksonderwijs, zoo op Java als iu de Buitenbezittingen, zal worden voortgegaan. De herziening van de tliuns geldende be palingen op de toelating en op het verblijf en het verkeer in NederlandBch-Indiü zal eerlang tot stand komen. Een wetsontwerp is in bewerking tot wysiging van de Indi sche Mynwet, waardoor do gelegenheid zal worden geopend om aan do Indische geld- J middelen een grooter aandeel te verzekeren in winsten uit mynbouw. Veel zal weder van uwe toewijding wor den gevraagd moge nw arbeid, onder den zegen Gods, tot heil des vaderlands strekken. In naam der Koningin verklaren wij de zitting der Staten-Generaal te zyn geopend. Den 25sten September a. s. hopen onze geliefde ouders Lucas Walboom en Cornelia Spoor hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hunne dankbare kinderen. Huisduinen, 21 September '09. Ondertrouwd Johannes Theodorus Gielesen en Frederika Hendrika Holtgreve. HeWerha8e' I 17 S*Ptemb«' 1909- Receptie: 26 September van 2-4 uur. Binnenhaven 110. 29. Huwelijksvoltrekking 30 September a s. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht u kennis te geven van het plotseling overlijden van onzen geliefden man en der kinderen zorgzamen vader C. Boeklagen, in den ouderdom van bijna 46 jaren, in leven gepensioneerd onderofficier Koninklijke Marine. Namens weduwe en kinderen S. C. BOEKLAGEN-Spil. Amsterdam, 16 Sept. 1909 Wagenaarstraat 23. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zeer plotseling, onze ge liefde echtgenoot, vader, zoon en broeder, de heer Wiebren Jongstra, in den ouderdom van ruim 40 jaar. Familie JONGSTRA. Hellevoetsluis, 15 Sept. '09. Voor de vele en hartelyke blijken van belangstelling, ondervonden by het over lijden zijner geliefde echtgenoote, zegt ondergeteekende hartelijk dank. J. F. HOELANDT. Helder, 21 September 1909. By deze betuigen wy, mede namens wederzydsche familie, onzen welgemeen- den dank voor de vele blijken van belang stelling bij gelegenheid van ons huwelijk ondervonden. W. F. LABOUT. T. LABOUT Bakker. Helder, 21 September 1909. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele blyken van belangstelling bij de geboorte van onze twee zoons ondervonden. A. MIJNHARDT. J. E. H. MIJNHARDT-Keller. Luthersche Kerk. WOENSDAG 22 SEPT., nam. 1-3 Catechisatie, door Dr. C. J. MULDER, van Amsterdam. DE KERKERAAD. Zondagsrust I Den 17den September, hield de Slagers gezellen Vereeniging „EENDRACHT MAAKT MACHT", hare eerste huis houdelijke vergadering, voor het streven voor Zondagsrust. HET BESTUUR. LEGER DES HEILS Zaal -xr. cl. GOE8. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1909, Groote Openbare Samenkomsten, te houden door de afdeeling HELDER, Muzlels. en Zang. DE KAPITEIN. Luitenant ter zee le klasse L. A. C. STEFFELAAR, Hoofd gracht 46, vraagt wegens vertrek vóór 24 SEPTEMBER, inzending van REKENINGEN. Brouwerstraat. Eigenaars en huurders van Woningen, welke aansluiting verlangen dor Water leiding, worden verzocht, ter bekoming der hoofdleiding bun adres op te geven aan K. ZEEMAN, Oostslootsiraat 48. geplaatst worden, om in 't COSTUUM- en LINNENVAK opgeleid te worden. Zij mogen eigen werk van huis medebrengen. Ook verstelwerk en onderricht in het mazen. LEERGELD f0.50 per week. Aanmelding zoo spoedig mogelijk J tusschen 7 en 9 uur, 2de SCHAGEN- DWARSSTRAAT No. 3. Een jonge vrouw vraagt beleefd t nette WASCH aan huis. Adres: Langesteeg no. 9. Een nette Weduwe vraagt beleefd eenige WASSCHEN aan huis. Adres: Bureau van dit blad. Een burgerweduwe zoekt in kennis te komen met een PERSOON op leeftijd, en vast inkomen. Brieven motto „kennismaking" Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een aankomende HUISNAAISTER, goed kunnende verstellen. Adres: Bureau van dit blad. Gehuwde lieden z. k., zagen zich gaarne geplaatst alsZETBAAS, eenigszins bekend met het kruideniersvak. Brieven onder letter A., aan het Bureau van dit blad. Mevrouw GOEDHART, Stationsweg 9, vraagt 1 Nov. een flinke DIENSTBODE, goed kunnende koken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Mevr. DE JONGE OUDRAAT, Plant soenstraat, vraagt tegen 1 November, eene DIENSTBODE, goed kunnende koken. Mevrouw YAN TROOIJEN, Marine Hospitaal, vraagt tegen 1 November a.s. een nette DIENSTBODE, goed kunnende werken en koken. Mevrouw KROON, Kerkgracht 60, vraagt met 1 November eene DIENSTBODE, goed kunnende werken en koken, v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Gevraagd tegen November of later een flinke DIENSTBODE, in klein gezin van twee personen, wasch buitens huis, tegen hoog loon. Brieven lett. S. H. aan Boekhandel TRAPMAN Co., Schagen. GEVRAAGD een DlenstT>od.e, Adres: „TIVOLI". een flinke D1ENSTB0DF. Adres: Loodsgracht No. 1. Voor dadelijk gevraagd n Nooanuip Adres: Binnenhaven Ia. (DAGMEID). AdresHoofdgracht 86. Gevraagd een flinke DIENST BODE, die met de wasch kan omgaan. Loon f 1,50 in burgergezin. Adres: Jonkerstraat 39. Gevratgd een Dienstbode voor den dag, wasch buitenshuis, loon f2. Adreö Mej. DE VRIES, Spoorstraat 102, zal op 's avonds 7 uur, in „CASINO", te Helder, publiek verkoopen de volgende perceelen aldaar: 1. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 25, groot 80 centiaren. 2. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 27, naast het vorige perceel, groot 80 centiaren. Combinatie 1 en 2. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 59, groot 79 centiaren. 4. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 61, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. 5. Het huis en erf aan dè Rozen straat no. 63, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. 6. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 65, naast het vorige perceel, groot 79 centiaren. Combinatie 3 en 4, 5 en 6, 3-6. 7. Het huis en erf aan de Piet Hein- straat no. 17, groot 80 centiaren. 8- Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 67, groot 78 centiaren. Het huis en erf aan de Schagen straat no. 69, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 10. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 71, naast het vorige perceel, groot 66 centiaren. 11. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 73, naast het vorige perceel, groot 67 centiaren. 12. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 75, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 13. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 77, naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. Combinatiën 8 - 9,10 -11,12 -13,8 -13. 14. Het huls en erf aan de Kerkgracht no. 26, groot 81 centiaren. 15. Het huis en erf aan de Prinsen straat no. 11, groot 1 are 3 centiaren. 16 Het huis en erf aan de Wilhel- minastraat no 7, groot 66 centiaren. 17. Het huis en erf aan de 1ste Vroon straat no. 84, groot 84 centiaren. 18. Het huis en erf aan de 2de Vroon straat no. 42, groot 80 centiaren. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag, van 's namidd. 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris Stam mes, te Helder. Winkeljuffrouw gevraagd. Adres: J. VAN WILLIGEN, West straat 87/90. Gevraagd een net Dagmeisje, van half acht tot vyf uur. Adres: Hoogstraat 102. Wordt gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden 16 jaar. Mej. Z EGER HQUTER. Kanaalweg 117 Gevraagd een DAGMEISJE. Adres: Hoofdgracht 22a. Vier Jongens gevraagd voor Ketelschoonmaken, stoomboot „DAGERAAD". Zich aan te melden by den Machinist, '^morgens 8 uur. Magazijnknecht gevraagd. Adres: J. VAN WILLIGEN, West- straat 87/90. Aanmelden Woensdag morgen van 10 12 uur. Flinke LOOPJONGEN of aanko mende KNECHT kan geplaatst worden, liefst die kan fietsen. Adres R. MAALSTEED, Dykstraat 22. Onderwijzeres zoekt gemeabileerde KAMER met PENSION. Br. met opgaaf van prys enz. onder letters Ft. K., aan het Bureau van dit blad Te huur gevraagd een ongemenbileerd KAMERTJE. AdresBureau van dit blad. Een flinke SLAAPKAMER ie huur voor twee personen, dicht bij 's Rijkswerf. Adres: Spoorstr. 89. Te boor een net Heerenhnis met Tain aan de Binnenhaven No. 79. Huurprys f 65,— per drie maanden Te bevragen: Koningsplein 112a. EEN HUIS TE HUUR, Breewaterstraat no 12b, huurprys f16 per maand. Te bevragen: Breewaterstraat 12a. TE HUUR aangeboden een Slaap kamertje voor een juffrouw. Adres: Bureau van dit Blad. H Een linnen- en costuumnaai sier nog eenige dagen dispo nibel hebbende,zagdiegaarne bezet. Adres: Bureau dezer courant. GEVRAAGD een weduwe als HUISHOUDSTER, 35 a 40 jaar een kind ten hare laste, geen bezwaar. Adres: Jonkerstraat 14. DEURWAARDER KWANT, te Helder, zal aldaar op DONDERDAG 30 SEPTEMBER as.. des namiddags 2 uur, in de Bovenzaal van het Café „CENTRAL" in het openbaar verkoopeni j staande aan. den Kanaalweg, van af de Postbrag tot aan het Politie-bureau, op I de voorwaarden en conditiën als by den verkoop zal worden bepaald. WC H.H. Wagenmakers worden op boven staande verkoop bizonder attent gemaakt. WEGENS STERFGEVAL. by de Directie der Marine te WILLEMS OORD, op WOENSDAG 6 OCTO- BER 1909, des voormiddags te 11 uur, van de levering van lo. Groenten bij Aardappelen, Soepgroenten en Uien bij Kapucijners si 2o. Varkensvleesoh en Reuzel 3o. Rundvet, ten behoeve van de equipages van Hr. Ms. Schepen en vaartuigen van Oorlog ter reede TEXEL en in het NIEUWE DIEP aanwezig en van de Afdeeling Mariniers in genoemde Directie, gedurende het jaar 1910. 4o. Versch lfleesch en Rund- vet 5o. Groenten en Vruchten 6o. Melk; 7o. Wit Brood; 8o. Varkenevleesch, Pekel- spek en Reuzel; 9o. Kruidenierswaren, ten behoeve van het Marine-Hospitaal te WILLEMSOORD, gedurende het jaar 1910. lOo. Aardappelen 275.000 K.G.), ten behoeve van de equipages van Hr. Ms. Schepen en vaartuigen van Oorlog ter reede TEXEL en in het NIEUWE DIEP aanwezig, het Marine-Hospitaal en de Afdeeling Mariniers te WILLEMS OORD, gedurende het tijdvak van 1 November 1909 tot en met ultimo Juni 1910. De voorwaarden van levering liggen gedurende de werkdagen op de gewone kantooruren ter Griffie der Marine te WILLEMSOORD voor gegadigden ter inzage. De inschryvingsbiljetten, ingericht overeenkomstig art. 4 der Algemeene Voorwaarden van aanbesteding van goe deren en materialen ten behoeve van 's Ryks Marine en afzonderlijk opgemaakt voor elk der bovenstaande 10 perceelen, moeten vóór het uur van aanbesteding franco ter Griffie van gemelde Directie zyn 1 is de beate 2'/> ct. Sigaar. Overal verkrijgbaar.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2