MARINE. Burgelijke Stand gemeente Helder. N. NED. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Openbare Vergadering SprekerDs. VAN &MDEL, van Baarn, L1BFDADI6BBID NAAR VERHOGEN, een lilieren ROZEKRANS en LORGNET, M. A. GRUNWALD ZOON, 6^ STAATSLOTERIJ. Van November tot Mei Knipcursus. Marine en Leger. Hot pantsorschip nNoord-Brabant" is van San Francisco vertrokken, ten einde via Japan de terug reis naar Ned.-Indië aan te nemen. De b'tat-Major van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", wolk pantsorschip op 1 Nov. a.s. onder bevel van den kapitein ter zee II. T. Hoven alhier in dienst is gesteld, met bestemming voor Oost-Indië, be staat uit: Kapt.-luil. t. z. 1.. II. Tückermann, 1e offic.; luit t. z. ie kl 1. VV. F. J. de Wal; id. A. tioe- koop. luit, t. z. '2e kl. li. R. te Winkel; id. A. van Hengel; id. J. J. van Konijnenburg; id F. 1. Kruijs; id. G. H. Poolman; id. P. J. Jager; adelb Ie kl. J. L Chaillct; id. J D. Wolterbeekid G. A. Waller; id. A. C, van der Sande Lacoste; id. D. de Josselin de Jong; kapt. der mariniers J. C. Sehraver; oifie. v. gez. Ie kl J. W Rllenbaas; offic v. gez. '2e kl. C». N. A Ketting; offic. v. adm le kl. .1. I'. Kuhlen adjunct-administrateur C. J Wit; offic-mach. 2e kl. A. II. de Bats; id. J. H Voorthiiijscn. Het inachineknnierpersoneel bestaat vorder uit: hoofdmae.h. A J. Dijker; id. W. C. I.inschoteninach. A. II. Voetelink; id. A.P. Noor- laiider; id. 0. A. M. de .lough; id. W. J M. Sa- vallc; adj.-mach. II. v. d. Brugge; id. L. S. Ban- net; id. J. C. vanPappcl. ndam; id. A. D. Jongkees; id. .1. K Hofstraid. <1. II. Klazinga. Chef d'équi- page is de schipper J. P. A. Quant. tot adj.-onderoffic. sergt.-inaj. id. torped.-inaj. id. stoker-majoor bottel.-majoor id. i id. sergt.-bottel. Bevorderd op 1 November: Sergt.-maj.mar. J. Staal mariniers A A. de Lange i torpedom.J. A. Zaal id. J. II Kgers stoker W. FtijlT bottelier H. v. Noorden id. J. Stapel id. P. van Eijk Knrp.-bottelier J. Jongbloed id. P. Westerik id. W. C. Waalwijk id. A. Dekker Matroos-bottel. J. v. d. Sande id, H. II Boer id. 2o kl. li. v. d. Kloot id. 1e H. I. Beunemuil id. J. Hoogvliet Matroos 2c kl. D. Mink id. 1e A. Schermer id. L. Maas Matr.-timm. L. Zwukman Matroos '2e kl. C. F. Pickkers Korp.-schryrcr J.C.A.Andriessen Matroos-schryv. H. F. Nater id. '2e kl. L. Hoogeveen Korp.-kok II. v. d. Berg Korp. d. marin. A. Hcijbloin id. A. v. d. Watering ia. Sloker-olieman D. den Brasem, B. J. de liok, M. Asard, J. Du Pon, M. Gillesse, J. Th. F. Adri- i korp.-bottel. id matr.-lioliel. korp.-torped. i id. timin. i matroos id. sergl.-schrijv. korp. id. matroos id. sergt.-kok. i sergt. d. mar Boersen korp.-stoker 2e kl. Matroos 1e kl. J. I.umpert id. 1c A.Q. B. Blom korp.-komtubel A. Scholte marinier ie kl. C. Willems id. J. Wit id.A. Lagcrveld P. C. van Duijn tot i sergt.-konst, i korp. d. marin. Vervolg der berichten HELDER, 2 November. De kolonel T. C. de Bordes, benoemd tot generaal-majoor inspecteur der vesting artillerie, vertrok gisteren morgen naar zyn nieuwe standplaats, 's-Gruvenhage. Aan hot station werd bcm uitgeleide gedaan door dun vicc-admiraal I. van den Bosch, door den Burgemeester van Helder, den heer A. J. J. van Steijn, en door een groot aantal officieren van zee- en landmacht. Een militaire plechtigheid. Vrijdagmiddag te half drie zal alhier op 's Rijks Werf een bijzondere plechtigheid plaats hebben. Alsdan zal door den vice-admiraal I. van den Bosch, het onderschcidingsteekon van de Militaire Willemsorde worden uitge reikt aan den konstabel-majoor G. van den Berg. De bemanningen van de verschillende schepen zullen daarby tegenwoordig zijn. Ook de alhier wonende Ridders derMil. Willems orde worden uitgenoodigd hierbij aanwezig te rijn. By dezelfde gelegenheid zullen ook worden uitgereikt de volgende onderscheidingen Eervolle vermelding aan den luitenant ter zee der 2e klasse H. M. Manikus van het wachtschip en aan den matroos le klasse T. Vlottes van Hr. Ms. Hertog Hendrik". Na alloop der plechtigheid zal door de troepen met de Stafmuziek gemarcheerd wor den door de Westpoort van de Rijks Werf langs de Weststraat en Hoofdgracht naar bet Haven- plein, alwaar de troep ontbonden wordt. Onze Vloot De afdeeling Helder van de vereeniging Onze Vloot" zal op 16 November a.s. in •Tivoli" haar eerste vergadering in dit seizoen houden voor de leden en genoodigden, spe ciaal voor de opvarenden van do spoedig naar Indië vertrekkende schepen en hunne families. Ds. L. Adriaanse, emiritus-predikaut uit Indië, zal aldaar een voordracht houden over de bevolking van Java". De voordracht zal worden opgeluisterd door lichtbeelden. De heer Adriaanse is, door zijn langdurig rblyf in Indië, ter zake kundig. Hy bezit bovendien de gave de dingen aardig te ver tellen en weet daardoor zijn gehoor te boeien. - Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. Biegel, heeft in September j.1. te Soerabaya mot gunstigen uitslag het examen afgelegd voor 2en stuurman Groote Stoomvaart. Bij het gehouden examen voor 2e stuurman Grooto Stoomvaart te Soerabaja, slaagde onze vroegere plaatsgenoot de beer V. de Koek. Overplaatsing. Met 1 Nov.: mach. D Dunner, van „PietHeim op »Kon. Einrnu», id. F. K. E. Kcnnedy van Dam, van Wachts. W.o. op »Piet llcin« en sergt d« mariniers J, C. Nicolni, vnn afd. inari bij de afdecling mariniers Amsterdam. Stoomvaartberichten, Stoom vaart-Maatschappij Nederland. Juvu, v A'dam n. Batavia, pass. 21) Oct. Point deGalle. Grolius, v. A'dam n. Batavia, vertr. 30Oct v.Colornbc K. W. III, v. A'dam n. Batavia pass. 30 Oct, K. del Ar mi. Vondel, v. Batavia n. A'dam, vertr.'28Oct v.Columbo, Banda, v. Batavia n. A'dam, vertr, 31 Oct. v. Perim. Colebes, v. A'dam n. Batavia is 31 Oct. Quessantgep. Flores arriv. 31 Oct. van Hamburg te Amsterdum, K. W. I, v. Batavia n. A'dam, vertr. 31 Oct, v, Genua. Oranje,v.A'dam n.Batavia,arr.31 Oct,te Sonthampton, Surnatra, v. A'dam n. Batavia, vertr. 31 Oct v. Suez Lombok, v. li'dam n. A'dam, vertr. 1 Nov. v, Genua. Koninklijke Hoi.landsohe Lloyd. Ilollandiu arriv. 30 Oct. v. Bueiios-Ayres te A'da Maasland, van A'dam naar Brazilië, vertrok 29 Oct. van St. Vincent, llynlaml arriv. 30 Oct. v. Buenos-Ayres te A'dam Zaanland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertrok 31 Oct. van Corunna. Kon. West-Indisoiie Maildienst. P. F. M.,' arriv. 31 Oct. v. West-lndie te New-' P. W. I v. A'dam n. Suriname, pass. 31 Oct. Quessanl. Hotterdamsciie Lloyd. Solo, v. R'dam n. Batavia, pass. '28 Oct. Pantelluria. Goentocr arriv. 30 Oct. van Botterdam te Batavia. Mcnado, v.Batavia n. li'dam, vertr. '29 Oct.v. Colombo Gorontalo vertr. '29 Oei. v. Batavia naar Rotterdam, llesoeki, v.Batavia n. R'dam,vertr,30 Oct.v. Port-Said. Oedé, v. R'datn n. Batavia, vertr. 31 Oct. v. Gibraltar Ophir, v. R'dam n. Batavia, vertr.31 Oct. v. Perim. Tabanan, v.Batavia n.R'dam,vertr.I Nov. v. Port-Said, Ternate arriv. 1 Nov. van Rotterdam te Sabang. Willis, v. Batavia n. R'dam vertr,30Oct. v. Padang. Sindoro, v. .Batavia n. R'dam, pass. 1 Nov. Dover. '29 Oct.—1 Nov. '09, ONDERTROUWD: P. van Os en M. Taijlor. F. Jonker en G. Griek. W. J. Bitter en M. de Jong. BEVALLEN: T. Dotinga—de Boerz. J.de Vries Klein d. T. A. Nebbelingv. der Klooster d. C W. v. d. MaasJansen d. G. Schilder—Veldman A. M. Quust Jonker d. M. J. Spoorde Vos Bi chart z. OVERLEDENT. 1'oth, wed. I'. Klndl, 87 jaar. M. C SclioonemanMorssink, 55 jaar. K. Bakelaar, Wegman, 49 jaar. V isscherijberichten. Nicuwediep. 29 October. Aangebracht door 9 korders 30 stuks groote tong f 1,30 per stuk, 70 middelmatige tong 80 cent per stuk, '20 kleine tong 30 cent per stuk, 1 tarbot voor f 7,— 4 mand stort schol f 7,per mand, 6 mand kleine schol f-3,a f 4,— per mand, 12 inand schar I 2,per mand. 30 October. Door surdynvisschers aangebracht 30 mandjes sardijn f 1,30 a f 1,40 por mandje. 1 November. Niels binnen. 2 November, v.m. 8 uur. Niets binnen. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Aan bejaarde personen Wat het gebruik der Pink Pillen uitwerkt. Wy vestigen de aandacht van bejaarde personen die niet tevreden zyn over hunne gezondheid, op ondoraUuuiden brief die hun zal toonen dat de Pink Pillen goed zyn voor alle leeflyden en dat zy bejaarde personen weer gezond maken, zelfs wanneer die personen, na te vorgeefsch vele mid delen te hebben beproefd, een nagenoeg gerecht vaardige moedeloosheid hebben opgevat en zich reeds voor ongenceslyk houden. De heer Verschut, oud 64 jaren, wonende te Gouda. Groenendaal no. 68, schryft ons: „Ik non volmaakt tevreden over de Pink Pillen zy hebben my genezen van in.-uigpynen en slechte spysvertering die invloed hadden gehad op myn geheel gestel en my uitermate hadden verzwakt tengevolge van gebrekkige voeding. Bovendien had ik een zwakke borst, was spoedig verkouden en hoestte veel. Sedert ik de Pink Pillen heb geno men, gevoel ik my veel sterker en ik ben zeker veel minder vatbaar." Bejaarde personen wier gezondheid twyfelachtig is, mank haar weer wat zy wezeu moet. De Pink Pillen zullen daartoe van veel nut zyn. Zy her stellen de organen die door een lang gebruik ver sleten zyn Zy zyn goed voor kinderen, volwasse nen en ouden van dngen. Zy genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeenc zwakte, maagpynen, rheu- matische pynen, neurasthenie, zenuwuitputting. Prijs fl.76 de doos. f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken by J. DE KOK, Middenstraat, H. DE H1E - Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANSte den Burg (Texel) bij T. UU1JS en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Jl. Vrijdagnacht werden de bewoners van het cafë v. d. Hoeven aan het Koningspleiu opgeschrikt door het hevig lawaai van ver brijzeld glas, dat gedeeltelijk naar binnen stortte en aan den voorkant van het huis met geweld op de straatsteenen terecht kwam. By nader onderzoek bleek spoedig, dat op óóo na alle ruiten finual waren stukgeslagen. De dader een zekere K. H., werd kort na het gebeurde in beschonken toestand door do politie aangehouden en naar het bureau over gebracht. Schaken. Met niet minder belangstelling dan de vorige maal word Zondag 31 October de schaakmatch Zoontjes—Geus voortgezet. Onze voorvechter de heer K. Geus, dio al zoo veel malen de Ilelderschu kleuren mot succes verdedigde, Bchoot ook thans hierin niet te kort en won deze match met 8 tegen 2 punten. Daar het verschil van speelsterktc echter gering is, zul er wellicht nog eens een ontmoeting tusschen boide spelers plaats hebben. Ten bate van do aideeling Ileldor van het Centraal Genootschap voor Kinder- Horstellings- en Vacantiekolonics zal in do maand November een concert worden gege ven. Medewerking bobben toegezegd: mej. Harry Hus, violiste, Den Haag; mej. Mar- guerite Hus, acompagnatricemevr. lleeris von Sahcr, sopraan, alhier en de heer J. Jong- mans, bas, Leiden. Allen traden reeds eerder hier op, zoodat het dus overbodig is, te zeggen, dat er op muzikaal gebied veel zal zyn te genieten. Wy hopeo, dat velen zullen teekencn op de lijsten, die eerstdaags worden aangebo den, want daarmede steunt men tevens het zoo sympathieke werk der afdeeling. Het concert zal plauta hebben op 22 Nov. Verleden Vrijdag hield de gymnastiek- en exercitievereeniging «Pro Patria" haar 258te jaarlijksche algemeene vergadering. Het Bestuur werd als volgt samengesteld F. C. H. Schlahmilch, voorzitter; J. B. A. de Viies, secretaris, en G.#D. Hagenaar, penningmeester. Voor de heerenafdoolingH. Bulise, 2e voorzitter; Joh. Duinker, 2e secretaris Joh. Verfaille en A. van Gelder, commissarissen. Voor de damesafdcslingMej. J. Geus, 2e voorz.mej. A. van Hooijdonk, 2e secr. mej. M. Sant en mej. E. Meyer, comra. De leiding blyft in handen van de heeren M. P. van Hooijdonk, F. C. H. Schlahmilch en H. Buhse, doch zal dezo week worden aangevuld met 2 voorturners. De adspiranten, 75 in getal, werden naar leeftyd in 3 klassen verdeeld. Naar wy vernemen, geeft «Heldcr's Mannenkoor" Maandag 15 November a.s. eon Concert voor hare donateurs eu begun stigers, met welwillende medewerking van een kwartet, bestaande uit de heerenP. L Madiol (viool), H. C. Koek .alt), Jan van Vossen! fcello) on mej. Rika Koek (piano), en van den heer Joh. Brands (piano). De Geisha. Het alhier zoo gunstig bekende operette gezelschap van Alph. Janmurt Jr. geeft Don derdagavond a.s. in «Casino" weder een voor stelling en zal dan opvoeren de opwekkende, gezellige operette De Geisha" of'de geschie denis van een Japansch theehuis. Het wordt een voorstelling in oplima forma. Er werkt een talrijk personeel aan mede, speciaal hier voor vervaardigde Japansche decors, costuums en eigen orkest worden medegebracht. Dit alles brengt veel kosten met zich mede en voor den ondernemenden directeur van Casino' is het daarom te wenschen, dat de zaal uitverkocht is. Overal waar deze operette gegeven werd, had het gezelschap groot succes. Van de vele beoordeelingen nemen wij die uit het Utrechtsch Prov. en Stedelijk Dagblad van 11 Oct. 1.1. Men dcDko zich oen Japansche lantaren. Lichte, haast poezele, zij 't dan ook gocd- koope stof. Zachte haast fletscho schildering met vloeiende lijnen, af on toe uitspattend in wat vreemde kronkels, blaar allo figuren vol gratie en vol lieve vriendelijkheid. Zoo is de Geisha, do opwekkende, gezellige operette, die gisterenavond door Janmart's gezelschap voor een volle schouwburgzaal werd opgevoerd. Een avoud van gezelligheid en het moet wel een reuzekniesoor wezen, die er niet prettig door werd gestemd. Vooral ook, nu ze zoo uitstekend werd gestemd. O Mimosa San, de Geisha (Corry Pinksen). Haar opgewektheid doordringt, haar stand, haar zang, haar dictie was nu en dan won derbaar. Vooral in hot smartvol lied, als ze uitstort al het harte wee dor Geisha's, die lieftallig moeten wezen ter wille van do thee- huisklantcn, die moeten zingen en dansen en liefkoozen, als ze innerlijk door leed worden verteerd. De koren waren zoor goed en de tooneel- verzorging mag uitstekend worden genoemd, Maar nog eens: het was een echt gezel lige avond. Heden werd alhier aanbesteed het maken van eon koffiebranderij, voor de firma M. A. Grunwald Zn., aan den Dijkweg te Helder, uchtcr het bestaande pakhuis: Ingeschreven werd door de heerenK. Laagland Winder, f2356.Z. KlaasBcn, f2350.— J. Verheus, f 2265.—J. J. Schoef- felenborger, f'2225.—H. Riemers, f 2192. D. de Cock, f 2155.—R. N. van Os, f'2023.— A. Nobbes, f 1998.— Gebr. v. Pelt, f 1957. - C. Quuk, f 1923.Gebr. Steeman, f 1790. en J. Smit, f1592. IJmuiden, 1 November 1909. Zaterdagmorgen werd hier inet defect roer door do sleepboot .Cyclop" binnengebracht do bomschuit Sch. '222, „Arie' met 18 last haring aan boord. Later werd, namens den sleepbooldienst Zur Muhlen, beslag gelegd op dit vaartuig, voor eene vordering van f1500.—. Baldadigheid of wraak? De Britsche vice-consul te Volsen, de heer Reygersberg, werd gisterennacht opgeschrikt door een zwaren steen, welke door een der spiegelruiten van zyn woning word geworpen. De heer Reygersberg vloog onmiddellyk naar buiten en loste vijf schoten in de lucht. Een 6-tal personen nam daarop de vlucht. De vermoedelijke oorzaak ligt in de bescherming van een werkwillige, Britach onderdaan. De ambassade en de Regeering zyn van het geval verwittigd. De gevaarlijke dekbeer. Toon de landbouwer Kelderman to Wehl zich Zaterdag onder zijn varkens begaf, werd hy door een dekbeer zoodanig aangevallen en gebeten, dat men voor zyn leven vreest. Het ontvoeren van een kind. Heel Charlois is Zondagnamiddag in rep cn roer geweest en alleen door het bezadigd en toegevend optreden der politie is voor komen, dat de volksmenigte niet tot daden is overgegaan. Hot geldt hier het bezit van een meisje van 6 jaar, dat kort na haar ge boorte door de moedor, die op hetoogenblik in Zeeland woont, is toevertrouwd aan de hoede van een arbeider en diens vrouw, wonende op den Katendrechtschen Lagendyk alhier. Die pleegoudere zyn in den loop der jaren heel veel van' het kind gaan houden cn weigeren beslist dit kind, dat nu opgeëischt wordt, aan do moeder terug te geven. Zondag namiddag trachtten twee agenten van politie in burgerklceding, ingevolge hun verstrekte opdracht, zich in do Boergoenschestraat het meisje dat daar liep, moester te maken en met haar in eon rytuig weg te rijden. Agenten in uniform waren tot hun eventueelo hulp in do nabijheid opgesteld. In oen oogen- blik was dit bekend on van allo zydon daagden de menschon op om het medonemen van het meisje te beletten. De massa groeide steeds aan cn nam een droigende houding aan. waarbij revolvers te voorschyn gehaald wor den. Ter voorkoming van erger heeft politie het meisje in handen van haar pleeg ouders gelaten eu heeft haar aftocht weten te dekken, zonder dat er slagen violen. Later is ook du bereden politie nog te hulp moeten komen, Naar wjj vernomen, zyn er van een andere zyde ook pogingen in het werk gesteld om liet meisjo van de christelyke school, waarop hot gaat, af te krijgen. Deze pogingen zyn mede mislukt. Ook wordt medegedeeld, dat de pogingen om het kind by haur pleegouders weg te krygon eerst een uanvung hebben genomen toen bekend werd dat de man, die zich als do vader van hot kind beschouwt, een som gold op haar vaBt gezet heeft. Die man is sedert overleden. Verduisteringen aan de werf te Kiel. Kiel, 1 Nov. Voor een buitengewone jury begon hedon hot proces tegen 9 personen dio beschuldigd worden de keizerlijke werf te Kiel door ontvreemding van materialen, of althans medeplichtigheid hierbij, voor on geveer eon millioen mark te hebben benadeeld. Door het openbaar ministorie zyn ongeveer honderd getuigen, door de verdediger even veel gedagvaard. Mijnramp. Cardiff, 1 Nov. Hedenmiddag werd de Taroni mijn to Yatalyfera dooreen plotselinge overstrooming onder water gezet. Vier mijn werkers zijn bij de ramp verdronken, alle overigen zijn gored. Een jongen wordt echter nog vermist. Ernstig ongeluk. Prades in de Pyreneeën), 81 October. Een electrische trein derailleerde tijdens een proef rit. Bij het déraillement verloren zob personen het leven, terwijl 12 personen ernstig werden gewond. De muiterij in Griekenland. De jongste berichten bevestigen dat de muiterij by de marine bedwongen is. Alle opstandelingen hebben zich overgegeven of zijn gevlucht. Het marine-station op Salamis is slechts enkele oren in het bezit der mni- lers geweest. De torpodoboot .Velos'" is naar het marine-station teruggekeerd. Het bericht, dat Typaldos op die torpedoboot naar Italië gevlucht was, blykt onjuist te zyn geweest. Men denkt thans, dat Typaldos met eenige andere officieren by Eleusis geland is. Volgens anderen zou hy met vier officieren op den Parnassus gevlucht zijn. De pers veroordeelt scherp het gedrag der officieren, die aan de muiterij modeplichtig zijn. Zij oisclit de voorbeeldige bestraffing der schuldigen. De Embras" meldt, dut ten huize van kolonel Zorbas (een der bekende leiders van het militaire verbond) een bijeenkomst van officieren heeft plaats gehad en dat de offi- I eieren op die vergadering don eed van trouw aan Koning, grondwet eu wettige regéering j vernieuwd hebben. De vastberaden houding j der regeoring by de onderdrukking der mui- tery en do loyale houding van het militaire verbond vinden, naar uit Athene gemeld worc^t, in alle kringen waardeering. De regeering heeft besloten kapitein Miaulis, dio zich bij de onderdrukking van de muite daad willen aftreden. Maar op peraoonlyk aandringen van koning Eduard kwam bij op zyn besluit terug. Van vogels en luchtschepen. Hoe gedragen zich de dieren bij het zien van een luchtschip «De Nederl. Jager" ontleent daaromtrent het volgende aan de 1 >eut8chu Jiigerzeitung" liet cenige dier, dat alles onverschillig laat, zal wel de kat zyn. Evenals zy geen respect h< cft voor een automobiel en nog dicht voor hot leven makende rijtuig over den weg loopt en het zeer kalm nakijkt, evenmin brengen haar luchtschepen in do war. Deze zoo rustig haar baan doorvliegende luchtschepen jagen overigens byna alle dieren angst en schrik aan. Patrijzen, kwartels en dergelyke vogels drukken en verbergen zich. De haan in den hoenderhof geeft zijn waarschuwingssignaal, omdat hij meent, een grooten, gevaarlyken roofvogel to zien. De Zweedsche luchtschipper von Hoffken vertelt, dat hy uit matige hoogte dikwyls waargenomen heeft, dat elanden vos sen, hazen en andere dieren voor het lucht schip vluchten en honden huilend in huis be scherming zoeken. De vogels zien vol vrees naar een luchtschip cn slechts enkele treden aanvallend op, zooals dit b.v. by gierzwaluwen in Zweden en by een arend in het noorden van Italië werd waargenomen, die met de klauwen in het netwerk verward raakte en door een revolverschot werd gedood. Op den tocht van de Zeppelin III van Düsseldorf naar Essen op 21 September van dit jaar werd waargenomen, hoe bij het zien van een luchtschip paarden en ossen als razend o de Rijn- en Ruhrweiden renden en de kudden schapen zich angstig blatend om hun herder verdrongen. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de betoonde be langstelling op 23 October 1.1. W. POLL. E. POLL Duinker. By ons vertrek uit Heldor brengen wy door deze een har teiijken groet aan onze vrienden en goede kennissen. J. P. BERKHOUT. C. A. BERK HOUT-Beets en Kinderen. 1 November 1909. I. KARSKENS, Echtgenoote en Kinderen. p. p. c. Haarlem, 1 Nov. 1909. BlJ mÜn vertrek naar bet Buitenland, wensch ik aan familie eu vrienden een hartelijk vaarwel tot weerzien toe. j. de wijn. A.b. ss. „Oranje", Correspondentie. In ons nummer van Woensdag namen wij een bericht op over het woeBte gedrag van een troep dronken korporaals van de land macht. Naar aanleiding daarvan zendt de heer D., te wiens huize do inval plaats had, ons een Bchryvcn, dat echter in hoofdzaak gericht is tegen den inhoud van een bericht de Alkmaardcr Courant. Yoor zoover ons bericht betreft, heeft de arrestatie op de Oostslootstraat niet door de politie, doch door den heer v. D. plaats gehad. Hij maakt de politie er verder een grief van, dat zij deze troep woestelingen, die, na zich eerst beestachtig in Casino t<- hebben aangesteld en op verzoek van den directeur van Casino was verwijderd, over de Molen- brug dreef. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Een nationaledaad Ik lioud het ook voor een nationale daad, dat in onze zenuwachtige eeuw een genotmiddel verschaft is, welke de schadelijke werking der Caffelne mist. Dat dit werkelijk zoo is, kan ik met volgend voorbeeld duidelyk bewijzen en geef ik gaarne verlof gebruik daarvan te maken. Mijne vrouw ondervond na het gebruik van koffie, al ware dit zetsel nog zoo slap, hartkloppingen en aanvallen van duizeligheid, zoodat zy zich den haar geliefkoosden drank hèel ontzeggen moest. De caffeïnvrije „Koffie Hag" daarentegen heeft bij haar, die nog heden zeer gevoelig is voor de caffeïnewerking, niet de allerminste last veroorzaakt. Ook my is ze zeer goed bevallen en verkies ik ze voor alle andere om de fijne geur en smaak. Crefeld. Professor K. Advertentiën. Den 13 November a.s. hopen myn geliefde ouders Johannes Dunk en Tiesje Hoving, hunne 12l/2-jarige Echtvere niging te herdenken. Hun liefhebbend dochtertje NELLY. Receptie7 Nov., van 1-3 uur, Hoogstraat 98. Helder, 2 November '09. Geboren: Meijert en Anna Johanna, zoon en dochter van M. v. d. KUIJL en A. J. v. d. KUIJL - Kerkhof, Helder, 1 November 1909. Geboren: Marie, dochter van P. J. DE VRIJ en A. DE VRIJ— ZWART. Haarlem, 28 October 1909. Oude Groenmarkt 6. Heden overleed plotseling, myn innig geliefde echtgenoote en moeder Maria Catharina Morsink, in den ouderdom van 55 jaar. W. SCHOONEMAN, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Helder, 29 October 1909. Heden overleed, na langdurig smartelijk lyden, myn innig geliefde echtgenoot, de heer Aris Aarsen, in den ouderdom van ruim 52 jaar. Wed. M. AARSEN—Bosch en Familie, P. H. Kade 54, Amsterdam. October 1909. De ondergeteekenden betuigen hun rij zeer onderscheiden heeft, te decoreeren. hartelijken dank aan allen die blyken De Kamor heeft Zaterdag niet vergaderd. gaven van belangstelling by de ziekte Ze zou heden bijeenkomen. en ^et overlijden van hun geliefden Do Weonache correspondent der Munchner Arend. In het bizonder aan den Neueste Nachnchten zegt dat men in diplo- w Q v N DER matieke kringen '.e Wecnen de ovortniging Z,ee^eL Heer V, beeft, dal, in weerwil van do spoedige ouder- LEE VOOr zyn onvermoeide hulp en toe drukking dor muiterij, de positie van Koning wyding gedurende de ziekte betoond, on dynastie zeer moeielyk is. Men maakt er Namens de Ouders: den Koning een verwyt van, dat hy in de jjg BOER Krotenier kweitie niet meor voor Grieken- rnn,rlv,k Heitik Innd gedaan kooit. Eenige weken geleden, U11 «JEU- VAK DBB rlRIDB. regt de correspondent, heeft de Koning indnr- Helder, 2 November 1909. LES aangeboden in 't Werktuigkundig teekenen. Brieven onder letter „K", aan het Bureau van dit blad. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kennis van de alhier aan wezige Ridders der Militaire Willemsorde, dat op Vrijdag 5 Nov. a.s, ten2u.30m. s nam. het onderscheidingsteeken van de M. W. O. 4e klasse door hem zal worden uitgereikt aan den Konstabel- Majooi G. VAN DEN BERG, op's Ryks werf alhier; noodigt hen uit deze plechtigheid by te wonen en zich daartoe ten 2 uur van genoemden datum te vervoegen aan het Bureau van den Officier van Politie op 's Rijks werf. Ds. Van Griethuijsen zal zyn catechisaties in Koegras Woensdag 3 November weder beginnen en wel voor jongens van 10.30 11.30 uur en voor meisjes van 1 30 2.30 uur, in de Keet op het bouwterrein. Yoor schoolkinderen om kwartier voor twaalf in de school. Christelijk Geref. Gemeente, Kerkgebouw: STEENGRACHT. D. V. WOENSDAGAVOND a.s. 7 uur Dankuur voor het gewas, Voorts iederen WOENSDAGAVOND 7 uur Ds. J. BOS. WOENSDAG 3 NOVEMBER Versaderlns 's avonds 8 uur, Café „Central" Met het oog op belangrijke bespreking is flinke opkomst dringend noodig. HET BESTUUR Bond van Bouwvakarbeiders „Door Eendracht Sterk". Goedgekeurd by Kon. besluit. Huishoudelijke Vergadering op Woensdag 3 Nov. 1909, des avonds half acht, in het lokaal van den Heer KONING, Hoofdgracht. Vooral werklooze leden worden ver zocht deze vergadering by te wonen. Namens het Bestuur: De Secretaris, C. TH. DE BOER. ff der Geref. Jongelings-Vereeniging UW HEIL KOMT" op D. V. 3 NOVEMBER a. in de BETHELKERK, Kanaalweg. ONDERWERP: Toegang 10 ct. Aanvang half acht uur. TOEGANGSKAARTEN verkrygbaar by het Bestuur en de Leden en des avonds aan de kerkdaur. HET BESTUUR: J. KOOGER, Voorz., Janzenstraat no. 60. C. BAKKER, Secr., Gravenstraat no. 80. P. TIJTSMA, Penningm., Kanaalweg, (Militair Tehuis). Algemeene Vergadering op Woensdag 10 November, des avonds om 8 uur, in de achterbovenzaal van Café CENTRAL. Agenda 1. Jaarverslag. 2. Rekening en Verantwoording. 3. Verkiezing van drie bestuursleden wegens periodiek aftreden. 4. Herziening statuten en huishoudelyk reglement. De concepten liggen vanaf Woensdag 3 November ter lezing in het Oudeliedenhuis der Vereeniging. De Secretaris, G. C. DIBBETZ. Algemeens Vergadering van de IJsclub „Koègras te KOEGRAS, in bet lokaal van den Heer D. MAREES, 's avonds 8 uur. HET BESTUUR. VERLORENi geborgen in een Etui. Tegen belooning terug te bezorgen Paleisstraat no. 11. Telefoonnet Helder. Abonnement.van af 20 ct. per week. Huishoud- aansluiting. vanaf'23/^ ct. p. dag, d.i. f10. - p. jaar. f2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 81/4 ct. p dag, d.i. f30.p. jaar. f15 entrée. Nieuwe aansluitingen: 141 Amesfoort, Jan van, Bloe mist, Koningstraat. Nieuwe huishoud- aansluiting: M. van Maanen, Nieuwebrugsteeg. Ten Kantore van Kanaalweg 67-68, naast de Israëlitische Kerk, zyn, zoolang de voorraad strekt, heele en ge deelten van loten te bekomen. Trekking le klasse 22 November. Zoolang de voorraad strekt, zyn by S. MANHEIM, Koningstraat, heeie en gedeelten van Loten verkrygbaar. Openbare Verpachting by de Directie der Marine te WILLEMS OORD, op DINSDAG 9 NOVEM BER 1909, des voormiddags te 11 ure, van De vergunning- tot het weghalen van en het verder beschikken over de SPOE LING, afkomstig van Hr. Ms. Oorlogsschepen, de Af deeling Mariniers en het Marine Hospitaal in de Directie der Marine te Wil lemsoord, gedurende het jaar 1910. Het bestek ligt ter lezing ter Griffie van do Directie dei marine te Willoms oord, alwaar ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De inschry vingen op gezegelde cn ouderteekende 'biljetten moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zij n in de bus, geplaatst in het Directie- gebouw aldaar. zullen de elagerijen van P KROON, Ant. VAN HAAREN, Wed. J. A. KORVER en K. SLIKKER des Zondags gesloten zyn. DAMES, die wenschen deel te neinen aan een Knipcursus, volgens Wiener Coupe, kun nen zich daarvoor aanmelden. Te beginnen half November. J. N. F. TEN HACKEN, Gedipl. Coupeuse, BINNENHAVEN 4. GEVRAAGD een flinke DIENSTBODE. Adres: Mevr. VAN BEEK, Kanaal weg No. 52. Mevrouw WOUDSTRA, Langestraat 54, vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke DIENSTBODE. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Mevr. DE JONGE OUDRAAT, Plant soenstraat 5, vraagt zoo spoedig mogelijk eene DIENSTBODE, goed kunnende koken. GEVRAAGD voor dadelijk nette Dienstbode of Noodhulp. Loon fl.—wachgeld f 26 Adres: Binnenhaven Ia. Direct gevraagd oen Dagmeisje. Adres: Weststraat no. 26. GEVRAAGD een Dienstbode of Dagmeid. Adres Mej. GOVERS, Spoorgracbt 28/29. Een net meisje gevraagd, voor halve dagen. Adres: Parallelweg 56. Gevraagd een DAGMEISJE, by Mejuffr. GRUNWALD, Keizerstraat, „De Zon". GEVRAAGD een vlugge LOOPJONGEN. Loon f2,25 per week. Adres C. LAP v.h. Poppblmann Co., Weststraat 11.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2