Bijvoegsel van ,/t VLIEGEND BLAADJE", van Woensdag 3 November 1909 Gemeenteraad tan Anna Panlovna, Burgerl Staod der gemeente Texel, Bnrgel Stand der gem. Anna Panloina, Texel, 1 November. Op verschillende plaatsen van het eiland heerschen de mazelen. Sommige scholen zyn voor de helft en meer ontvolkt. De ziekte heeft geen kwaadaardig karakter. Op Dinsdag, 9 Nov. a. s. moet hier ver kiezing plaats hebben voor twee hoofdinge landen in het bestuur van 't Waterschap ,de 30 gemeenschappelijke polders'', wegens perio dieke aftreding van de heeren Willem Eel- man Az. en Jan Witte Dz. Nu de winter nadert, komen vanzelf de avondamusementen weer uit. Het Leger des Heils heeft twee mooie avonden bezorgd aan de velen, die naar de voorstellingen met licht beelden gingen kyken, de plaataelyke reci- teervereenigingen houden weder vergaderin gen en de tooneelvereeniging te Den Hoorn gaf roods eene goed geslaagde uitvoering. Veel is er voor de naaste toekomst reeds aangekondigd. De eerste steen voor de nieuw te bouwen R. K. school, die St. Jozefsschool zal heeten, is gelegd door den Z.Ew. heer Pastoor Lagerwey. Een bus, bevattende een oorkonde, is in den mnur ingemetseld Deze school wordt gebouwd te Den Burg, waar ook een Christelijke school zal verryzen. Welk een vlucht hier de veefokkerij heeft genomen, kan blyken uit den uitvoer, welke reeds plaats had gedurende de eerste tien maanden des jaars. Hot totaal van het uitgevoerde vee over treft reeds dat van andere jaren. Tot 1 Nov. toch zyn niet minder dan 56.554 stuks vee j verscheept,n.1.44.179 lammeren, 9917,schapen, j 1098 koeien, 745 kalveren, 51 paarden, 12 veulens en 552 varkens. Dat de heer de Jongh, h. d. S. te de Waal, die hier, zoo gunstig bekend staat als décla- mator, ook elders meer en meer bekend wordt, kan hieruit blyken, dat genoemde heer -voor de kerstweek reeds drie uitnoodigingen heeft om op verschillende plaatsen op te treden. Zij, die ooit de eigenaardige ga^en van dezen dóclamator mochten hooren, kunnen weten dat door zijn optreden steeds een aangenaam avondje wordt bezorgd. Anna Paulowna. Groenteveiling, gehouden Vrydag 29 Oct. Aardappelen f 1.25 per mand. Bloemkool f 3.25 por 100. Roode kool f2.25 per 100. Gele kool f 2.por 100. Andyvie f0.70 k f 0.30 per 100. Slaboonen f 0.20 per 1000. Bieten f0.75 per 100. De groenteveilingen zyn hiermede dit jaar afgeloopen. op Zaterdag 30 Oct., 's morgens te half elf. Voorzitter de Burgemeester, de heer C. Wijdenes Spaans. Afwezig de heeren Geerligs en Stammes, do eerste wegens ongesteldheid. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, wordt medegedeeld 1. Dat de heer J. v. Stipriaan zyne be noeming tot armvoogd en de heeren Rogge veen en Aldershoff hunne benoeming tot leden van de plaatselyke schoolcommissie aannemen. 2. Dat voor de vacante betrekking van onderwyzer aan school I zich drie sollicitanten hebben aangemeld en dat door B. en W. een tijdelyke onderwijzeres is aangesteld. 3. Dat van de Naamlooze Vennootschap Tramweg WieringenSchagen bericht is ontvangen, dat voor 16 December a.s. 50 °/0 van het aandeelen-kapitaal gestort moet worden. 4. Dat de onderhandsche verpachting van de pont aan de Kooi door Ged. St. iB goed gekeurd. Voorzitter deelt mede, dat hy eene con ferentie met den commissaris der Koningin heeft gehad over de vrije- en ordeoefeningen, doch Z.Ex. had de Voorzitter verwezen naar den schoolopziener. Deze beeft te kennen gegeven, dat hy het onderwyB voldoende wil ingericht zien: waar geen lokaal aan wezig iB, zal er een gebouwd moeten worden. Het kan zeer eenvoudig zyn. B. en W. stellen voor een beroep op de Koningin te doen. Een concept-adres wordt voorgelezen. De heer de Graaf vreest, dat dit adres weinig resultaat zal hebben. Do heer do Mazure brengt in 't midden, dat hy wel eens heeft gelezen, dat dit onderwys in de open lucht kan gegeven worden. Voorziiter ant woordt den heer de Mazure, dat de school opziener daar anders over denkt. De heer de Mazure geeft als redmiddel een adres van de gemeentenaren, waarin zy te kennen geven, dat zy dit onderwys niet voor hunne kinderen wenschen Voorzitter antwoordt, dat men dit aan de ouders over moet laten. Met algemeene stemmen wordt besloten een adres aan de Koningin te richten, f Hierna volgt de bespreking over de ver betering van do spoorput. Voorzitter licht l deze zaak toe en stelt namens B. en W. voor een duiker te laten leggen door den dam, die de beide deelen der spoorput scheidt. Na bespreking verklaren de heeren Blanke voort en Blauboer zich tegen het leggen van een duiker: zy achten deze maatregel niet i afdoende. De meerderheid is dus voor een duiker. Hierna wordt door stemming uitge maakt, dat de duiker gemaakt zal worden van gewapond betonalleen de heer de Graaf verklaart zich voor een houten duiker. Voorzitter had medegedeeld dat de firma Sohuurman alhier een duiker van beton willen leggen voor f 100.Op voorstel van den heer Blankevoort werd besloten ook andere betonmakers eene prysopgave te vragen. Het bepalen der diepte van den duiker zal aan den gemeente-opzichter worden overgelaten. De heeren Blankevoort en Van Mullem verklaarden zich voor zomerpeil. Op voorstel van B. en W. werd besloten de lantaarn aan het postkantoor aan den kant van de Molenvaart te plaatsen, vóór de bencdenbuurt. De rondvraag leverde niets op. Hierna sluiting. Van 23 Oct. tot en met 29 Oct. '09. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jacob Lap en Reinoutje Bruin (den Hoorn.) GEBOREN Reijer Cornelis, z. v. Reyer Bnijsman en Anna Ruhland (den Burg.) OVERLEDEN: Geene der maand October 1909. ONDERTROUWD: Pieter van Dyk en Sophia Elisabeth Lemstra. Pieter van Twuy- ver en Klaasje Heerschap. Jan Hendrik de Smit en Anna Petronella Degeling. Pieter Hopman en Maartje Voorthuisen. Hendricus Poppen en Maria Johanna Cornelissen. GETROUWDKlaas Volder en Tryntje Kater. Johannes Geusobroek en Hendrika Elisabeth Braaf. Pieter van Dyk en Sophia EÜBabeth Lemstra. Jan Hendrik de Smit en Anna Petronella Degeling. Pieter van Twuy- ver en Klaasje Heerschap. Pieter Hopman en Maartje Voorthuisen. GEBORENPetrus Cornelis, z.v. Marti- nuB Huiberts en Johanna Wilhelmina Jansen. Jacob, z.v. Jan Muntjewerf en Trijntje Har- tog. Theodora Catharina, d.v. Theodorus Philippus van der Waal en Jacoba Petro nella de Graaf Dieuwertje Maria, d.v. Arie Eriks en Maartje Kant. Jan, z.v. Arie Raven en Tryntje Kossen. OVERLEDENJacob Josephus de Vroono, 52 jaren.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5