VRAAGT TAAI"TAAI 16 ceDt per 5 Groote Afscheids-Voorstelliogeo, Roze Kate, BALMUZIEK Zonder invloed op de maag. Schouwburg Tivoli. Openbare Samenkomst. Notaris BACKX onroerende Goederen eieren Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Openbare Vergadering; Casino-Gebouw. Helder. lste RANG f0.75; 2de RANG f0.50; 3de RANG f0.30. SPECULAAS 7 en 10 cent per ons Marine en Leger. Blijkens bij het depnrtemcnt van marine ontvan- vangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip «Fries land", onder bevel van den kapitein ter zee E. de Haan, 9 dezer van Horta vertrokken. Blijkens by het dep. van marine ontvangen be richt is Hr. Ms. pantserdekschip «Noord-Brabant", onder bevel van kap. t. z. W. van Voss, 9 dezer te Honolulu aangekomen. Op non-activiteit gesteld, met 11 Nov., lste luit. der mariniers J. C. J. Romswinckelmet 1 Dec. off. v. gez. lste klasse B. L. van Albada. Bij Kon. besluit van 9 dezer is by het departe ment van marine, met ingang van 1 Januari: aan den hoofdcommies C. F. Gravelotte, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, onder toekenning van den persoonlijken titel van referendaris bevorderdtot referendaris, de hoofdcommies A. W. de Groot; tot hoofdcommies, de commies M. C. A. Muller; tot commies, de adjunct-commies E. H. Schmidt; benoemd tot adjunct-commies, de eerste-klerk P. Riemens. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Billiton vertrok 8 Nov. van Padang naar Amsterdam. Java arriv. 9 Nov. van Amsterdam te Batavin. Kon. Will. II vertrok 9 Nov. van Sabangnaar A'duin Vondel, v. Batavia n. A'dam, vertr. 9 Nov. v. P.-Suid. Kon. Will. I, arriv. 9 Nov. van Batavia te A'datn. Flores vertrok 10 Nov. van A'dam naar Hamburg. Oranje, v. A'dam n. Batavia, arriv. 10 Nov. te Genua. Lombok, van Batavia naar A'dam, arriv. 10 Nov. te Duinkerken. Koninklijke IIollandsohe Lloyd. Amstelland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 9 Nov. vnn Santos. Hollandia vertrok 10 Nov. van Amsterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. der Ned. arriv. 9 Nov. van Suriname te A'dam. Rotterdamsche Llotd. Gedé, v. R'dam n. Batavia, arriv. 9 Nov. te Port-Said. Kawi, v. R dam n. Batavia, is 10 Nov. Quessantgepass. Besoeki, v. Batavia n. R'dam, pass. 10 Nov. Sogres. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-Indië: Verzendingsweg Datum postbezorging. .;ll Po<1|, p. zeepost via Amsterdam 12 en 26 Nov. 7.— 's av. p. zeepost 'via Rotterdam 19 Nov. 7.— 's av. p. Holl. mail via Genua 23 Nov. 7. 's av. p. Holl. mail via Maraeille 16 en 30 Nov. 3.30'snain p.Franschem.viaMarseille 19 Nov. 7.'s av. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 17 Nov. Naar Palembang, Rionw, Banka, Billiton en Borneo: 26 Nov. |8.30'sinor. 23 Nov. 7.- 's 16 en 30 Nov. 3.30'snain p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. inail via Genua p. Holl. mail viaMarscille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille p. Duitsche ra. via Napels Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille i p. Duitsche m. via Napels 1 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam p, mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. msil via Queenstown p. mail via New-York. p. mail via St. Nazaire eiken Vrijdag |8.30'sinoi 23 Nov. 16 en 30 Nov. eiken Vrydag 12 en 26 Nov. 7 Dec. 3.30'snam 3.30'anam 's av Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdaml 25 Nov. 7.*sav. p. mail via Sonthampton of Queenstown. eiken Dinsdag en Vrydag 29 Nov. 7.— 's 3.30'sn p. mail via Hamburg (alleen op verl. dor afz.)' Naar St. Martin, St. Eustatins en Saba: p. zeepost via Amsterdam! 25 Nov. |7.'s av. «alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton 22 Nov. |7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.80 's namiddags. Voor Hr. Ms. fF r i e s 1 a n d" naar F u n- c h a 1 (Madeira)17, 19 en 26 Nov., 8.80 's nam. Ingezonden Mededeelingen k 20 cent per regel. Mijn zuster, die myne huishouding waarneemt, durfde wegens maagzwakte sedert jaren niet de minste hoeveelheid boonenkoffie gebruiken, teneinde daar door van haar maag geen last te hebben „Kaffee Hag" is haar echter zoo goed bekomen, dat na het gebruik ook niet de geringste overlast der maag te con- stateeren viel. Gr. Kutten. L.M., Pastor. Vervolg der berichten. HELDER, 12 November. By Kon. beslait van 6 dezer is, met ingang van 1 December, benoemd tot direc teur van het telegraafkantoor te Nieuwediep, E. van Driesten, thans in gelyke betrekking te Maastricht. Gaarne vestigen wy de aandacht op de serie lezingen door prof. dr. Eerdmans te houden voor de afd. van den Ned. Protest. Bond alhier. Gelyk nit de advertentiën en aankondi gingen blykt, zal zyn Hooggeleerde do staat kunde beschouwen in verband met de gods dienstige riebtingen van onzen tyd. Menschen van verschillende richtingen dus zullen bier blykbaar hun streven vinden besproken door een man, die zyn sporen op het gebied der theologie reeds lang heeft verdiend. Mogen velen het de moeite waard achten andere, meer wereldsche bezigheden of ontspanningen te laten varen, om door deze besprekingen hun geest te verrijken en hnn blik te ver ruimen. Vrouwenkiesrecht. De Afd. Helder van do Vereen, voor Vrouwenkiesrecht houdt Dinsdag 16 Nov. in iTivoli" een openbare vergadering, waarin als spreekster zal optreden mejuffrouw Mar tina Kramers van Rotterdam met het onder werp „De Vrouw in Huisindustrie en Wetgeving" en als déclamatricejonkvr. Sophie Wichers van HniB ter Heide. Onge twijfeld znllen het actueele onderwerp van mej. Kramers en de propagandistische verzen, die freule Wiohors op zoo'n talentvolle wyze zegt, veler belangstelling wekken. LohofTs Kinematograaf. We woonden Woensdagmiddag de kinder voorstelling van Lohoffs Kinematograaf in Casino by en se is ons wel bevallen. Be halve het stuk ,de tweede moeder" dat beter door een ander vervangen werd en misschien ook #de schoonmoeders getemd", waren 't zeer leerrijke of amusante tafereeleu. Prachtig waren b.v.de godsdienstoefening der Muzelmannen in Dehli; een tocht over den Bosphoi-us by Konstantinopelen daar bij bijzonder leerryk. De episodes nit Napo- leon's leven zyn ook te roemen. Natuurlijk waren er ook grappige stukken voor de jongensZe hadden wat 'n schik met het paard dat op hol was. De heer M. M. Polak hield er met goed gekozen, toepasselijke deuntjes den gang in. Ze zongen de populaire wjjsjes dapper mee. Op de kindervoorstelling van Zaterdag wordt een nieuw programma gegeven, zoo deelde men ons mee. Tweede Kamer. De Tweede Kamer zal tot 24 December, den dag vóór Kerstmis, aan de begrootingen blyven doorwerken. IJmuiden, 11 November. Van den binnenkomenden botter «Eg- mond 7" is een zoon van don schipper, ge naamd Klaas Schilder en afkomstig uit -Volendam, over boord gevallen en verdronken. De schoener ,/Ida' zit nn hoog op het strand; De sleepbooten konden geene verbinding meer krygen. Het schip zit vol water dat vermoe delijk door het luik er in is geloopen. Mocht er geen lek bestaan dan is er nog veel kans dat het schip kan worden afgebracht na los sing der lading. De schipper van den vroeger Helderschen stoomtrawler Johanna" rapporteerde na bin nenkomst, dat hy in 14 vadem water op onge veer 24 mylen W. t. Z van hier een wrak had aangetroffen van een Engelsch visschers- vaartnig, dat vroeger op zee was verbrand. Van twee inbrekers. Een tweetal verdachte individuen zwierveu Dinsdag in den vooravond te 's-Gravenhagi rond in do Korte Hoogstraat en aangrenzende straten. Hun manier van doen was zoo op vallend, dat een bewoner dier straat, de heer Vollenbregt, hen een paar malen nakeek, om het doel van hun ronddolen te raden. Dit doel ried hij weldrade inbrekers hadden het gemunt op het pakhuis van den heer A, van de Waal, magazyD .De Werkman" in de Korte Hoogstraat. De heer V. wilde daar meer van weten en stelde zich, nadat zyn zaak gesloten was, verdekt op. Hy moeBt echter langen tyd ge duld oefenen, eer het inbrekorstweetal aan het werk toog. Doch zyn wachten werd be loond te ongeveer half vier kwamen de twee verdachte mannen terug en trachtten met valsche sleutels het genoemde pakhuis te openen. Van uit een in duisternis gehulden hoek van zyn winkel zag de heer V. hunne bewegingenhy sloop nu voorzichtig naar do telefoon - wyl het straatlicht in den winkel schynt en hy dus licht gezien kon worden en belde de politie op, die dade- lyk met 8 a 10 man van beide zijden de Korte Hoogstraat inrukte. Inmiddels was het den inbrekers gelukt, de deur van het pakhuis open te krygen, en waren zy binnen bezig den buit te bemach tigen. Dra was het gedaan met die voor hen aangename bezigheid. Een paar agenten dron gen het pakhuis binnen en arresteerden het tweetal inbrekers, dat naar het politiebureau aan de Groenmarkt werd gebracht. Door de oplettendheid en de activiteit van den heer V. is een voor den heer Van de Waal wellicht vrij aanzienlijke schade voor komen en zullen de twee inbrekers, die oude bekenden der justitie bleken, hun verdiende straf niet ontgaan. («Resb. Bootongeluk te Groningen. Toen de stoomboot Achtkarspelen", varen de van Surhuisterveen op Groningen, kapitein J. B. Hulshof!, van hier Dinsdagmiddag 2 uur zou vertrekken, kantelde zij en wierp den zwaren deklast af. Aan boord waren, behalve de bemanning, veertien personen, van wie, naar wy reeds meldden, zeven zich zelf konden redden, maar van wie de andere helft beneden in de kajuit zat opgesloten, Onmiddellijk toog men aan het werk door in het dek, dat thans verticaal stond, een gat te zagen en kon na ongeveer een half uur de arme slachtoffers, die in doodsangst tot het middel in het water jammerend by elkaar zaten, bereiken. Zy deelden door het gat mee dat ze met hun zevenen waren, allen gelukkig nog levend. Het eerst werd de oudste, een vronw van ongeveer 70 jaar, gered, en achtereenvolgens werden toen naar buiten getrokken nog 4 vrouwen, een kind en een man. Men heeft nog eenigen tyd godregd in de achterkajuit omdat een zeer opgewonden passagier verklaarde dat nog 6 menschen daarbinnen moesten zyn, maar dit bleek gelukkig niet waar. De geredden werden aan de overzyde der kade, in een leegstaande woning, verpleegd en daarna naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zy een warm bad en schoone kleeron kregen. Op last van de doc toren bleven zy den nacht in het Ziekenhuis over, hoewel eukele liever naar huis wilden. De passagiers waren woonachtig te Surhuis- tervoec, Houtigebage en Groninger Opende. Het officieel rapport zegt dat de deklast niet te zwaar was, zoodat er geen sprake kan zyn van te zwaar belasten. Men vermoedt dat de last by hot aistooten van de boot op één zy is gegleden en zoodoende het ongeluk, dat gelukkig goed is afgeloopeu, heeft ver oorzaakt. De werf te Kiel. De correspondent van de .N. Rott. Ct." te Berlijn, schryft d.d. 9 November: Ook Duitschland heeft thans zyn sensatie- proces. Het wekt een opzien, dat meer pijn- lyk dan prikkelend is. Het brengt schanda len aan het licht niet uit de slaapkamer eener dame van do halve wereld, maar uit de huis houdiug van het heele Duitsche volk. Het prooes te Kiel, over bedriegerijen uan de marinewerf aldaar, heeft toestanden blootge legd, die bladen van verschillende kleur grif weg als Russisch erkennen. Het proces is een zware slag voor de bureaucratie en een pynlyke openbaring aan het Duitsche volk, hoe er met zyn beurs soms wordt omge sprongen. Het was al erg genoeg wat de instructie aan het licht gebracht had. Men had bedrie geryen kunnen bewijzen tot een bedrag van ongeveer een millioen mark. Beambten die met toezicht bel&Bt waren en een combinatie van rijke kooplieden hadden door eendrach tige samenwerking deze waarlyk grootsche uitkomsten bereikt. Er was geknoeid by het wegen. Wagens, waarop de afval werd weggebracht, had men met lood bezwaard als zy ledig gewogen wer den, om zooveel mogelyk van hot bruto-ge- wieht te kunnen aftrekken. Geladen, had men zo niet geheel op liet weegtoestel gereden, en dan nog de op deze wyze verkregen auto matische gowichteopgavon vervalscht. Bedrog kan overal voorkomen. Dat men hier vertrouwen meende te kunnen hebben, is begrijpelyk als men weet dat de voor naamste van de ontrouwe ambtenaren meer dan vyftig jaren in dienst van den staat en ridder van oon hooge orde was. Maar een van de aangeklaagde kooplieden heeft in zijn verweer voor de rechtbank een boekje open gedaan over het beheer van de werf, en zijn onthullingen hebben in Duitschland een pyn lyke verbazing gewekt. Men behoefde niet oneerlyk te zijn, om schatten aan de rykswerf te kunnen verdie nen, zoo vertelde hy. Van handelsbegrip was in het beheer geen spoor te vinden. Er heersch- te een plichtsverzaking en onkunde van zaken, die in de slechts bestuurde particuliere onder neming ondenkbaar zouden zyn. Op de afvalshoopen lag alles door elkaar, de duurste metalen onder de goedkoope. Niemand van de ambtenaren die er voor te zorgen had, lotte er op, of had er verstand van. Do koopers zochten uit wat hnn aanstond, en betaalden natuurlijk zeer lage prijzen. Dat ;ing zooveel te beter, daar de verkoop zoo ngericht was, dat slechts een bepaalde groep van rijke opkoopers eraan kon komen en den handel monopoliseerde. Kwamen zij om metaal te koepen voor 4.50 m. per 100K.G., dan wisten zij daarvoor, door de onkunde van de betrokken ambtenaren, soms waar te krygen die 14 m. per 100 K.G. waard was. Zij kochten oud wit linnen voor 30 pf. Het werd gewasschen, en dan aan dezelfde werf weer voor 2.85 m. verkocht, als poetslinnen. Zij behoefden dc ambtenaren daarbij niet te bedriegen. Alles kon in zijn work gaan, ter wijl dezen er by stonden. Zy konden het toch niet beoordeelen. Een sterk staaltje ervan, hoe het kon toegaan bij den verkoop Een yzeren maat werd van do band gedaan voor 74 m. Hij bracht den koopor meer dan 1000 m. op. De directeur van do werf heeft heden getracht dit geval voor de rechtbank goed te praten. Maar overtuigend was zijn verdediging niet. Nu dit alles aan het licht gekomen is, hoort men meer. Deskundigen klagen over liet langzame en dure werk aan de werf. Ambtenaren waren er genoeg, daar ontbrak het niet aan. Op 8500 werklieden waren er niet minder dan 1000! Staking in de steenkolenmijnen. De mijnwerkers van de steenkolenmijnen in Nieuw-Zuid-Wales hebben blijkbaar den tyd voor hun staking goed gekozen. Te New- castle, zegt een telegram uit Sydney, staat het bedrijf stil. Een honderd kolentreinen, die er dagelijks plegen te loopeu, zyn uit het vorkeer genomen. In de stad heeft de kleine handel de pryzen verdubbeld. Aardbeving. Rome, 10 Nov. De observatoria van Flo- nee en Mileto registreerden hedenochtend te 7 uur 30 een zeer hevige en langdurige aardbeving op een afstand van ongeveer 9500 K.M. Ontploffing. Telegrammen uit La Paz, in Bolivia, melden, dat te Oruro eph verschrikkelijke ontploffing is geweest. Door een onbekende oorzaak is een dynamietmagazyn in de lucht gevlogen. Alle huizen binnen een omtrek van 9 K.M. vielen in. De bevolking vluchtte verschrikt in de meening, dat er een aardbeving geweest was. Er zyn reeds veertig lyken uit de puin- hoopen gehaald, maar men denkt, dat er no; vele onder liggen. Luthersche Kerk. ZONDAG 14 NOVEMBER voorm. 101/, (niet 10 uur), Ds. C. J. MULDER, van Amsterdam. Bediening van den H. Doop. DE KERKERAAD. Advertentiën. Zoo de Heer wil, en zy leven, hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders Klaas Bakker en Maria Antonetta Hoelandt, op 26 November a.s. hunne 121/,-jarige Echtvereenlging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebben de en dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen: G. KOSTER - Bakker. R. KOSTER. D. C. BAKKER. E. BAKKER-BÜT. C. BAKKER. N. BAKKER. J. BAKKER. J. F. BAKKER. T. HOLLANDER en Kleinkinderen. Helder, 12 November 1909. Ondertrouwd F. T. A. Cedee en E. M. F. Koenen. Helder, 4 November 1909. Huwelijksvoltrekking 23 November a.s. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. Trijntje Boon, Weduwe van CORNEL1S KOUGER, na een kortstondig lijden van slechts elf dagen, in den ouderdom van byna 72 jaar. Uit aller naam: Familie KOOGER. Helder, 10 November 1909. Vlamingstraat No. 44. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Zaterdagnamiddag 121/# Wegens enorm succes: As. Zaterdag 13 November nog slechts één opvoering van: het treurspel der smeden, 4 Bedryven of 6 tafereelen, door de Toonaelvereeniging „Justus van Maurik". Kaarten 15 cent. Gereserveerd 25 cent, verkrijgbaar by P. v. Twisk, Kokelaar, Kanaalweg; Wed. Bruyn, Spoorstraat; Jordans, Dykstraat en op den avond van uitvoering aan het bureau. Na afloop GROOT BAL. hoofdzakelijk voor de bewoners van de OUDE HELDER, in het GEBOUW MIDDENSTRAAT. Eiken ZONDAGAVOND 7 uur. Verschillende sprekers. KOMT ALLEN III TOEGANG VRIJ. Café „DE VRIENDSCHAP", WESTPLEIN. Een burgermeisje vraagt beleefd eenig innennaaien of verstelwerk aan huis. Ook genegen voor winkels te naaien Br. onder lett. „W. L.", a. h. Bureau van dit Blad. Mevr. STEFFELAAR, Buitenhaven 20, vraagt een KINDERMEISJE. GEVRAAGD op een motorboot een geschikt persoon voor bediening motor. Brieven onder lett. „K. M.", aan het Bureau van dit blad. Een onderwijzeres vraagt PENSION met gebruik van afz. Zit- en Slaapkamer. Brieven onder motto „Pension", aan 't Bureau v. d. blad. Telefoonnet Helder. Abonnement van af 20 ct. per week. Huishoud- aansluiting. vanaf 28/4cL p.dag, d.i. f10. - p. jaar f2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 8I/4 ct. p. dag, d.i. f30.p. jaar. f15 entrée. Een supplement op de telefoon lijst, met de nieuwe aansluitin gen, is in bewerking. Aangiften van nieuwe aansluitingen wor den direct ingewacht om nog daarop geplaatst te kunnen worden. TEEKEifKJI. L.G.VANDEREIJK, LEERAAR BURGERAVONDSCHOOL, stelt zijne vrije uren beschikbaar voor 't geven van Privaatles in Handteekenen, Perspectief en Ontwerpen. Speciale opleiding yoor examens. H.H. Handelaren, vlugge ver vaardiging van teekeningen en retouohewerk v. cliché's. Helder. Koningstraat 94. Te hnur een ruim Woon- en Wiokelbnis, op een der beste standen v. d. Spoorstraat No. 71. Adres J. BREET Jz., Molen gracht 30, Helder. TE HUUR het VINKELHOIS Znidstraat No, Tl, eerder genaamd „De Witte Roos". Adres de heer Th. KROONSTUIVER, Koningstraat 20. TE KOOP een blok nieuw gebouwde HUIZEN, ook afzonderlijk. Brieven franco onder motte „Huizen" aan het Bureau van dit blad. Nieuwe woonhuizen te koop. Adres: A. v. PELT, Weezenstr. 73. Te koop aangeboden een Café Loge ment met vergunning, met completen inventaris. Geen tusscljenpersonen. Adres met brieven onder letter L. B. Bureau van dit Blad. TE HUUR in de Prinsenstraat een Koestal voor 6 Koeien met flinken hooizolder, ook zeer geschikt voor pakhuis of werkplaats. Te bevragenMolengracht 6. TE HUUR, Smidstraat 27 een Stal voor 10 stuks koeien, kan ook voor opslagplaats dienen. Adres: Weststraat 112. TE KOOP een partij KISTEN, in verschillende maten. Adres: Schagenstraat no. 16. Groote KOFFER te koop, nieuw, zeer sterk, met vier verschillende sleutels. Adres: Koningsplein 112a. Aan hetzelfde adres een flink WINKELHUIS met PAKHUIS, zeer geschikt v. groente zaak, melkzaak of anderszins, te huur. TE KOOP. Een ieder, die dit vooijaar van my heeft gekocht eerste kwaliteit glans- verf, (lood- en zinkwit), wordt attent gemaakt dat ik een groote party heb aangekocht Witbij de 5 kilo 33 ct. Geel, Blauw en Bruin 30 Grijze grondverf 27 Bestellingen per briefkaart. Monsters op aanvraag. KLEIN, café, Bassingracht I. ZEGT HET VOORT I zal in het openbaar verkoopen op DONDERDAG 18 NOVEMBER 1909, bij inzet, en op WOENSDAG 24 NOVEMBER 1909, bij afslag en eindtoewijzing, telkens dos middags 12 uur precies, in de Landbouwsocieteit „CÉRES", te Schagen: de navolgende gelegen op TEXEL in Eierland, I. de Boerenplaats „Wageningen", bestaande uit Huisraanswoningen, Schu ren, Arbeiderswoningen, Wei-en Bouw landen, samen ter grootte van 80.29.20 Hectaren H. de Boerenplaats „Bern", bestaande uit Huismanswoningen, Schuren, Stallen, Arbeiderswoningen,Wei- en Bouwlanden, samen ter grootte van 57.02.90 Heet. III. de Boerenplaats „Rio Grande", be staande uit Huismanswoning, Stallen, Arbeiderswoning, Wei- en Bouwlanden, samen ter grootte van 56.29.80 Hectaren. Yeilingkaarten en inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Ten Kantore van ifij§ M. A. GRUNWALD ZOON, Kanaalweg 67-68, naast de Israëlitische Kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, heele en ge deelten ven loten te bekomen. Trekking le klasse 22 November. HALT! Waar kan men puik beste INLEGHARING krijgen? Dat is bij XX. BA AS, f 1,75 de 100, Gravenstraat 91, HELDER. Wat 'prachtig^ k 4X cent p:»tuk^ verkoopt >1 men bfli I. DE VRIES, Spoorstraat. Heft vertrouwdst adres, dat weet men wel, is in VLOOTSTRAAT no. 5 voor de SINT-NIC0LAAS gereed. In gouden en zilveren artikelen, Regulateurs, Wekkers, Barometers, Ket tingen en verder wat men maar belieft. Op afbetaling en a contant- Aanbevelend, P. VAN TOL, Agent van „DE ALKMAARDER". Per sneltrein ontvangen groote Spekbokking 5, 4 en 3 cent, groote Bootsmansharing 5, 4 en 3 cent, HARING om te marioneeren, :- f 1,50 per 100 stuks. ffl. WAAS. Spoorgracht. Afd. Helder. op Dinsdag 16 November in „TIVOLI". AANVANG 8 UUR. DEBAT GEWENSCHT. MINIMUM-ENTREE 10 CENT. Spreekster i IHejuffr. IWartina G. Kramers, wan Rotterdam. Onderwerp „De Vrouw in Huisindustrie en Wetgeving". DéclamatriceJonk vrouwe SOPHIE WICHERS, van Huis ter Heide. HET BESTUUR. ZATERDAG en ZONDAG met geheel nieuw en heel interessant programma. Paatsbespreking wan II I uur. AANBEVELEND, W.li O H 01^ 1? Wand- en Vloertegels, Firma W. F. STOEL Zn., Alkmaar. 15 CENT PER FLESCH, MET VI, LITER WATER. - DOET UW VOORDEEL! - ZEGT HET VOORT. c. LANGERIJS Czn., Banketbakker, Spoorstr. 33. Eenig adres voor Borstplaat aü Naturel 14 ct. p. ona.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2