't Ml Blaadje, Kleine Cirat ir Heller, Texel, Wleriies en Anna Panlovna Zaterdai 13 li 1109 lihef Kreuger Hz Tweede Blad. N ieuwsberichten. Stoomvaartberichten. Marktberichten. Kostelooze inentiug eu berinentmg. Ad ver ten tien. Aao de Ledea der Ned. Herv. Kgpk. „Lieldatjigheid naar ?ermogea" Polder „Het Koegras Verpachting Weiland. „Helders' Mannenkoor" CONCERT EINKLII, 5 ANAAL WEG No. s. Ur AAlTY. FOTOGRAAF. (tij 1'. Ml Sluisdijkstraat 42, Ossen en Varkensvleesch. HELDER, 12 November. De onthulling van liet Jaring-m<MNiment zal plaats hebben op Maandag 15 November a. s. des namiddags om 2 uur precies. H. van Wingerden. Het stoffelyk overschot van den heer H. van Wingerden, lid van den gemeenteraad alhier, werd Woensdag onder veel belang stelling ter aarde besteld. In eenige gevoelvolle woorden bracht de heer Bischoff hulde aan de nagedachtenis van den overledene. Op het kerkhof waren o.a. aanwezig de heeren Van den Berg, Bok en Hartendori, leden van den raad. In de vergadering van ,Onze Vloot", op Maandag a. s. in „Tivoli" te houden en waarin ds. L. Adriaanao een lezing zal houden over (te bevolking van Java, zul de Muziek- Vereeniging „Winnubst" haar medewerking verleen en. Dinsdag j.1. slaagde te 's Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het postradicaal, do klerk der posterijen en tele grafie J. Krjjnen, werkzaam ton telegraaf- kantore alhier. Gisteren had alhier een verschrikkelijk ongeluk plaats. Do opperman W. Edelenbosch, 25 jaar oud, werkzaam aan het Marine-Hospitaal, had het ongeluk, terwijl hy met oen vracht steenen in de goot van die inrichting liep, mis te stappen en op straat neer te storten. De on gelukkige was op slag dood. In de klem Terwyl eenige kinderen op een vischschuit in de Buitenhaven gisterenmiddag aan het spelen waren, geraakte een hunner, de 12- jarige K. J., buitgn boord en bleef aan bak boordzijde tusschen die schuit en den wal beklemd zitten. Met een gebroken been werd de jongon uit zyn pijnlijke positie bevrijd. Eerlijke vindster beloond. Een behoeftig oud moedurtje vond gisteren middag in de Keizerstraat een zwart lederen portefoulle met koperen sluiting. Bjj opening bleek, dat er tweeduizend gulden aan bank papier in zat. Terstond bracht zij het aau het adres van den eigenaar, wiens naam en straat door een stempel-afdruk aan de binnen zijde van de portefeuille stonden vermeld. Daar ontving xjj ter belooning vyl-en-twintiggnlilen. Oe namen van Prinses Juliana. Door de. afd. Helder van den Nederl. Militairen Bond werd gisteravond in -Tivoli" een openbare vergadering gehouden, waar Dr. F. van Gheel Gildemeester van 's Gra venhage het onderwerp behandelde .De namen van Prinses Juliana." De afdeelingsvoorzitter, de heer L. Rumpff, opende de vergadering met een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen en met de vermelding, dat deze vergadering eigenlijk in het tehuis voor militairen aan den Ka- naalweg moest worden gehouden, maar door gebrek aan de noodige ruimte in dit gebouw plaats had. Nadat de kleine kapel der marine eenige muziekstukken had ten beste gegeven en men gezamenlijk het Volkslied had gezongen, ving de heer Gildemeester met zijn lezing aan. Hjj begon met in herinnering te roepen, hoe overal in den lande vreugde beerschte toen het bericht van de blyde gebeurtenis, de geboorte van Prinses Juliana, bekend werd. Hoe zelfs ver buiten onze grenzen die tyding de harten deed gloeien, zoowel in Zuid- Afrika, als in Zuid-Europa, zoowel in het verre Oosten als midden in den Oceaan. Men was machtig getroffen door Gods goed heid, die aan ons land een prinses had ge schonken. Men was verrast toen den dag na de geboorte do namen van de prinses bekend werden. Men kon daarin zien, dat onze Koningin zelfstandig haar weg gaat, maar tevens dat het nationaal gevoel bij Haar leeft en dat Zjj als het ware er mede te kennen wil geven, dat dit kind bestemd is om do groote traditie van het Vorstenhuis hoog te houden. Daarna ging de begaafde spreker na aan welke personen deze namen herinnerde en besprak op onderhondende wjjzo vele ge schiedkundige feiten uit het Huis van Oranje. De naam Juliana herinnerde aan de stam moeder van de Oranje's de vrome kloeke en godsdienstige vrouw, die op het slot Dillenburg in de» tyd van openbaring en verschrikking al haar zonen doordrongen heeft vau de grondstelling, dat men het eeuwige Btellen moet boven het tjjdelyke; die haar zonen gegevon heeft voor de groote zaken van gewetensvrijheid. ZywaslöFebr. 1506 op 'tslot Stolberg geboren, op 17jarigen leeftijd huwde zy met graaf Philip van Hanau, op 25jarigen leeflyd was zy reeds weduwe en schonk 2 jaar later aan graaf Willem van Nassau haar hand, uit welk huwelyk 5 zonen en 5 dochters werden geboren. In het geheel had zy 15 kinderen, die van haar een uiterst voorbeeldige op voeding genoten. Onder deze was Willem, den 24en April 1533 geboren, die op elf jarigen leeftijd van zyn neef Bené van Cha- lons diens bezittingen en titel erfde. Aan het hof van Karei V ontving hy zyn verdere Opleiding en leefde als grand seigneur en genoot het leven van den vroolyken kant. Maar niettegenstaande dit, leefde in hem een grooten vryheidszin, verzette zich met kracht tegen de SpaanBche politiek en wydde zich met hart eu ziel uan de belangen der Ne derlanden, zyn tweede vaderland. Het heilig vuur van geestdrift voor godsdienstige en staatkundige vryheid van Juliana van Stol berg was overgegaan op Willem en eveneens op hare andere zonen Jan, Lodewijk, Adolf en Hendrik. Dillenburg is de bakermat ge weest van Nederlands-vryhcid en Juliana de voedstervrouw. Moge onze prinseB met die zelfde gevoelens bezield worden en ook dat geloof bezitten. Hierna werd door -de vergadering liet Wilhelmus gezongen, waarna de spreker1 den tweeden naam Louiss behandelde. Dezo is gegeven naar Louise de Coligny, de vierde gemalin van Prins Willem. Het was een daad van moed haar hand te schenken aan een banneling, op wiens hoofd 30.000 kronen waren gezet door den Spaanschen Koning. En toch wat had zij reeds veel geleden I Op 17-jarigen leoftyd beleefde ze de Parysche bloedbruiloft en zag haar vaderen haar echtgenoot dooden eu zy zelf moest Frankryk verlaten. In 1577 teruggekeerd bood in 1583 de Prins haar zyn hand, die zy aannam, maar werd hier niet vriendolyk ontvangen. In 1584 schonk zy het leven aan een zoon, Prins Frederik Hendrik. Toen 10 Juni 1584 Prins Willem door Bult- hazar Gerards vermoord werd, was cy ander maal weduwe. Veel verdriet beleefde zy hier ter lande, ook tijdens de onzalige gods diensttwisten tijdens het Bestand, maar nimmer kwam eon woord van haat over haar lippen, zy verdroog het groote verdriet met veel onderwerping. Zy was en bleef een type van vroomheid met een warm hart, die haar beginselen getrouw bloef, niettegenstaande men haar lasterde on beschimpte. Den 9 Oct. 1620 gaf zy den geest. De naam Loaise brengt daarom in herinnering de ware christin en waarschuwt tegen gods dienstige en dogmatische'twisten. Uit den aard der zaak werden de andere namen der Prinses, die wyzen op hare naaste betrekkingen minder uitvoerig bespro- keu. Emma wyst op haar lieve grootmoeder, die uit louter goedheid in 1879 haar hand aan den gryzen koning schonk en voor hem zijn goede engel is geweest. Zy heeft hem omringd met zonneschijn en hartelijke liefde. Maria is de naam van haar grootmoeder n vaderszyde, de groothertogin van Meck- lenbnrg- Schwerin, een stille vrome, degelyke vrouw, die haar zoon Prins Hendrik een vriendelijke, goede opvoeding heeft gegeven. De naam Wilhelmina is de liefste van alle en behoort er bij, want hoe algemeen geliefd en geëerd is die naam 1 Alle namen zamen duiden aan, dat dit Prinsesje, de traditie van het Oraiyegealacht in eere zal houden tot zegen van ons Vaderland. Na nog eenige bespiegelingen over de toekomst van ons land, waarin h|j deed uitkomen, dat onze geestelyke goederen nog worden bedreigd en dat de geest van het platte egoisme nog rondwaart, maar dat deze door het geloof kan overwonnen worden, eindigt spreker zyn met aandacht gevolgde en toegejuichte rede. De heer Rumpff dankte, namens de aan wezigen, den spreker «voor zyn lezing, terwyl ook een marine matroos woorden van dank richt aan den spreker en aan het bestuur van het ,'t huis voor voor militairen" en overhandigt als bewys van waardeering een Oranjeboompje en een paar Julianaborden aau het besuur ter versiering van het Te huis". Na een slotwoord van den Voorzitter werd de vergadering gesloten. Luitenant Oostrijck. Men meldt ons uit Katwjjb aau Zee Het ljjk vau den luitenant Oostryck, om gekomen by de ontploffing, is aldaar beden- morgen aan het strand aangespoeld.] Stuurliedenexamens. 's-Gravenhage. «11 Nov. Geslaagd groote stoomvaart derd stuurman de heer J. H. Buyen van Weelderen. Het stoomschip „Oranje", van Amsterdam naar Batavia, kwam Woens- dagoohtend te Genua met schade, na by den ingang der haven in aanvaring te zyn geweest met het Ital. stoomschip „Sioilia". De „Oranje" moet aldaar in het droogdok geplaatst wor- den, om te repareeron, welke reparatie on geveer 10 dagen zal vorderen. Oe gekantelde stoomboot. Omtrent het stoomboot-ongeluk in de Wes- terbaven te Groningen schrijft men nog van daar, d.d. 10 dezer Met zekerheid is nog niets -te zeggen om trent de oorzaak van het ongeval, dat zeer waarschynlyk menschcnlevens zou hebben gevorderd, indien de Achtkarspelenniet naar den walkant, maar naar de andere zyde was gekanteld. Als de meest waarschijnlijke oorzaak wordt aangenomen, dat de boot in het van de walzydo ondiepe wator aan den grond is geraakt by het laden, dat de boot dus toen reeds niet meer waterpas heeft ge legen en de goederen daardoor reeds schuin zyn ingeladen. Ten gevolge daarvan is de bevrachting aan de eene zyde te zwaar ge worden, met het bekende gevolg. Naar aanleiding daarvan wordt er de aan dacht op gevestigd, dat er geen toezicht is op de soliditeit van de binnenvaartschepen op de verdeeling der lading in biunon- en bovenlast. In schipperskringen wordt be weerd, dat de tegenwoordige minister over tuigd is van de wenachelykheid van toezicht op de binnenscheepvaart. De opvarenden van de •Achtkarspelen" hebben Woensdagmorgen in volmaakten wel stand het ziekenhuis verlaten, innig dankbaar voor de menschlievende behandeling en ver pleging, die zy daar hebben gehad en voor de hulp, die hun dadelyk ook van andere zyde in zoo ruime mate is geboden. Blykcns de bijzonderheden, die de geredden konden vertellen, hebben zy eeDige oogen- blikken van doodsangst in de boot doorge bracht. Eensklaps was zij begonnen te hellen, alles rolde van de tafel en do opvarenden vielen tegen en over elkaar. Met kracht stroomde het water naar binnen. Iedereen poogde by de deur te komen en aan oen zestal gelukte het nog het dek te boreiken. De overigen hebben daarna in radeloozen angst zitten jammeren. Een moeder hield haar kleine kind boven hot hoofd, een vader deed insgélyks met zyn 4-jarige dochtertje. Dit kleine kind is het eerst gered door het gat, dat de brandweer gekapt en gezaagd had. «Och God, neem myn kind an 1" was de bede der wanhopige moeder. Het duurde een tydjo voordat het gat groot genoeg was, om ook de volwassenen uit de boot te trekken. Veel moeite veroorzaakte de moeder van liet bedoelde kind, die men haast niet door de opening kon krygen en die het ten slotto van den doorgestanen angst zoo benauwd had dat zy zich niet langer kon houden en in het water in de boot zoude zyn terugge vallen indien niet een brandweerman baar Ijlings een tonw om de band had geslagen. Toen men haar buiten had, werd zy bewuste loos naar een huis in de buurt gedragen, waar ook de andere geredden voorloopig onder dak werden gebracht. De moord te Sint-Anna. Het parket van Dendermonds ia, meldt het H.bl. v. Anlw., vergezeld van twee genees- heeren, andermaal naar hut huis der misdaad gegaan, voor de lijkschouwing van het slacht offer, vrouw Ceulemans. Hon gevolgtrekkin gen waren de kardoezen, die tegelykertjjd waren afgeschoten, hebben den schedel afge rukt. De vrouw lag op hare linkerzy in bet bed, zoodat ze aan het achterhoofd werd ge troffen. Wat den verdachte betreft,, deze bljjft volhouden dat hij gehandeld heeft in een aanval van slaapwandeling. Hjj beweert dat hjj deze aanvallen nog meer gehad heeft, hetgeen door de familieleden wordt tegenge sproken. Niettegenstaande de dringendste vragen, blijkt hy volhonden dat hjj eerst een half uur later is wakker geworden. Zooals reeds gemeld, komt deze bewering zeer onwaarschynljjk voor: doordat hy na het lossen van het schot met zyn vader heelt gesproken, het gevecht met zyn vader enz. Ook acfaynt de jongen geen buitengewone smart te ondervinden door dit vreeselyk drama en verhaalt hy de minste bijzonderheden met een ongehoorde juistheid, iets wat door want by slaapwandelaars heeft men altyd waargenomen, dat zy zich niets meer of heel weinig weten te berinneren, wat er by hun slaapwandelen is geschied. Een grafschrift. Het Engelsch-Indische blad >Pioniur" ver taalt het volgende grafschrift, dat te lezen is op het Hollandsche kerkhof te Coromandel (de »N. R. C." vertaalt weer uit het Engelsch) Begraven onder dezen steen liggen de l|jken van Catharina van den Briel, uit Am sterdam en Jan Krnyf uit Tounan joug koopman in den dienst der Achtbare Compag nie, eene jonge «vrouw en een jonge man, geboren den 15*n Augustus 1657 en den 28'n October 1649, overleden op de factorjj den 8'n October 1678 en den l#n Juli 1679, oud 21 jaar 1 maand en 19 dagen, en 29 jaar 1 maand an 3 dagen. Zy rusten in vrede 1 Eenen vrijer en een maagd dekt deze steen hun beider sin was het, van tweeën een te maken, maar de al te wreede dood belette de vereeniging. Eerst bezweek den Briel en toen legde Krnyf het leven af. Hun lichamen liggen hier, maar in het Koninkrijk der Hemelen sal God de zielen van deze twee mensehen vereenen. Amen". Gestolen brieven. Op het spoorwegpostkantoor te Lubeck zyn onregelmatigheden ontdekt. Bjj het reini gen van een verstopt privaat zyn een menigte brieven gevonden, die geopend en van hun iuhoud beroofd waren. Het waren meerendeola brieven uit bet buitenland, die voor Lubecksche firma's bestemd waren. Men is den dader nog niet op het spoor. Oe stemrechtvrouwen. De plechtigheid van de installatie van den nieuwen Lord Mayor in de Gildenhal te Lon den is Dinsdag weer op ruwe wijze door stem rechtvrouwen verstoord. Na den maaltyd was het dankgebed uitgesproken en de Lord Mayor voor zyn toost op den Koning opgestaan. Nanwelyks had h|j tien, twaalf woorden ge sproken, of een werptnig vloog door een van de geschilderde glazen boven het standbeeld van Wellington, een paar voet van de galerjj waar de hofdames zaten, en maakte een groet gat in de mooie ruit. Tegelykertyd hoorde men „Stemmen voor vrouwen 1" van buiten roepen.' De politie ging op zoek naar de boosdoen sters. Dezen meldden zich vrijwillig by een onderofficier van de politie aan. Het waren twee meisjes, juffrouw Paul en juffrouw Amelia Brown, die zich als schoonmaaksters verkleed -en zich den geheelen dag iu het gebouw sofauil gebonden hadden. Op de~trap hadden zy zich opgesteld bij een - raam waar door zy de bankethal konden overzien, en, zoodra de toost ingesteld werd, trok'een van beiden haren schoen uit en sloeg met den hak een klein driehoekig ruitje van het ge kleurde raam iu. Het stukje glas vloog door de zaal. Op het politie-bureau gaven zjj als bun woonplaats bet hoofdkwartier vau de sociale en politieke vereeniging voor vrou wen op. Het grootste oorlogsschip van de wereld. Du nieuwe pantserkruiser ,Lion', die te Devonport op stapel komt, zal het grootste oorlogsschip zyn van do wereld. Hjj wordt VOO voet lang eu 86voet breed en zal 26,350 tou verplaatsen. (De twee Ameri- kaanschu linieschepen van het Wyoming- typc, die besteld zjjn, meten elk 26,000 ton.) De machines van de .Lion* zullen 70,000 P.K. ontwikkelen of 2000 meer dan die van de •LuBitania" en de «Mauretania< en zullen haar eon snelheid van 28 knoopen geven. Wapening: 8 stukken vau 12 duim (50 ka-, libers lang), 16 van 4 duim; pantsering 9 duim. Van do vier voorwaardelijk toegestane «Dreadnoughts* zullen er 8 aan de .Orion' en 1 aan de >Lion< gelijk zjjn. Naar men verzekert, zullen ook de nieuwo Duitsche monsterkruisers G en H stoom werktuigen van 70,000 P.K. kr|jgen. Auto-ongeluk. Zondag is te Chicago een auto in dolle vaart in het «water gereden. Een ophaalbrug stond open en de bestuurder bemerkte dat te laat. Alle zes personen, die in de auto zaten, verdronken. Verschrikkelijke bra- d. Te Brooklyn is een cellnloTdfabriek afgu- brand. Daarbij zjjn acht arbeiders en eon jongen omgekomen of doodolyk gekwetst. Nog tien andere personen zjjn gewond. Bureaucratie. Een inwoner van Neurenberg kroeg van een kennis uit Frankrijk vier fieeachen Bour gogne gezonden van twee verschillende mer ken. Het douane-kantoor te Neurenberg geeft kennis van de aankomst en van de verplich ting tot het betalen van invoerrecht. Dub geld in den buidel, denkt de gelukkige wjjn- liefhebber, die naar den douane-ambtenaar stapt. Die brengt hem aan het verstand, dat krachtens zooveel en zooveel elke wyn- zonding uit het buitenland onderzocht moet worden en dat voor het onderzoek van elk soort twee filesschen noodig zjjn. Het onder zoek kost per merk 19 Mark. in fiit gei al dus 38 Mark. Had de Neurenborgcr dit be drag betaald, dan zou 'bjj .gekregen hébben, lo. een certificaat, dat de wjjn goed was, 2o. de leege wynkist, 3o. de leege wjjnflesscben. Door deze verstandige wetgeving is onzen Neurenberger stellig de wjjo -niet naar het G. v. L. hoofd gestegen. Kennedy. Don naam van wylen den Amerikaaascben bankier Kennedy is deze laatste dagen in vele couranten en op veler lippen geweest zulks natuurlyk naar aanleiding van de vorsteljjke legaten door hem gomaakt. Hier moge nu eon trfekye volgen, dat het karakter van den overleden bankier beter doet kennen. Kennedy dankte zjjn succes in zaken vooral aan zjjn gewoonte onszelf overal spoed achter te zetten en ook van anderen, die voor hem werkten, te eischen dat zjj vlug eu vlot zouden arboiden. Hjj was, wat zoo typisch-juist wordt uitgedrukt door den term „a hustler". Eon paar jaar geleden kocht hij een groot terrein om er een zomerverblijf te laten zetten. Een bouwmeester ontwierp de plannen voor een woning van omstreeks 2.000,000 gulden. Ken nedy keurde du plannen goed, maar stelde de voorwaarde, dat de hoornen moeeten wor den gekapt, het bouwterrein genivelleerd en gereedgemaakt en het huis gezet en gemeubeld, alles binnen de zes maanden. Eu dan moest er nog worden gezorgd dat het zomerverblyf er uitzag of het reeds 25 jaar gestaan had en bewoond was. Door dag en naeht te laten doorwerken, door het betalen van ongehoord hooge loonea, maar vooral door in persoon toezicht te houden en tot spoed aan te zetten, slaagde Kennedy er in, het huis drie dagen vóór dat de zes maanden om waren utge- nog leverd te worden gemenbeld, moesten de kamers be hangen, de trappen met loopers belegd enz. Kennedy liet de menbel-leveranciers en be hangers komen, en vertelde wat er van hen verwacht werd. Maar allen protesteerden zij het kón niet! «Gekheid" zei Kennedy .het moet, i ik betaal contant 1" Na drie dagen was alles in de puntjes en betrok Kennedy zjjn zomerverblyf. Stoomvaabt-Maatschappij-Nederland. Bandu, v. Batavia n. A'dam, pass. 11 Nov. K. del Arm». Celebes, v. A'dam n. Batavia, arriv. 11 Nov. te P.-Said. Koninklijke Hollandsche Llotd. Hollandia, van A'dam naar Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 11 Nov. van Dover. Maasland, vau A'dam naar Buenos-Ayres, arriv. 11 Nov. te Rio Janeiro. Rotterdahsche Llotd. Gedé, van R'dam naar Batavia, vertr. 10 Nov. v. Suez. Ifenado, v. Batavia n. R'dam, arriv. 11 Nov. teSuez. Wilis, van Batavia, naar R'dam, pass. 11 Nov. Perim Schageo, 11 Nov. Aangevoerd 4 paarden f 80 a 180, 4 veulens f 60 a 100, 00 stieren en ossen f000 a 000, U stieren f aduiven f Ou 0, 220 geldekoeien f 100 a 195,140 vette id. f 160 a 295, 20 kalf koeien f 140 a 255, 128 vaarzen f 80 a 180, 0 hokkelingen f 0 a 120 graskalveren f 80 a 75, 80 nuchtere kalveren f 7 a 20, rammen f a 00.—, 850 schapen (overhouders) f 13. -af<18. magere schapen f a 890 vette id f'20 ai27.—lammeren 10 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 7 magere varkens f 00 a 16,50. 30 vette id. per Kg. 46 a 50 et, 80 biggen f7.— a 18.—, 175 konjjnen f0.40 a 1.75, 150 kippen f 0.50 a 1.50, zwanen f 700 Kg. boter f 1.45 a 1.55, 500 kipeieren f7.25 a 7.75, 000 eenden dito f0.— a per 100, 0 veulens f a f0—80 eenden f 0.60 a f 0.80. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter algeraeene kennis, dut door den heer M. H. J. GROENEN DIJK, Arts alhier, zitting zal worden gehouden tot kostelooze inenting en her inenting op Woensdag 17 November e.k.. 's namiddags ten 2 uur precies, in het gebouw aan de Kerkgracht, naast het Weeshuis. De oudere worden uitgenoodigd de geboortebewijzen van de kinderen, waar voor inenting wordt verlangd, mede te nemen. Helder, 4 November 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Visgcherijberichten. Nieuwediop, 9 November. Aangebracht door 35 korders 5 tot 10 stuks groote tong 85 cent per stuk, 5 tot 20 middelmatige tong 40 a 50 cent. per stuk, 5 tot 10 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbo^je voor f 6,—1 tot 5 stuks rog f 1,25 per stuk, 1 tot *2 mand start schol f 6,— per mand,'1 tot 3 mand kleine schol f 2,50 a f 4,per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,50 per mand. 10 Nov. 32 korders met 5 tot 10 stuks groote tong 90 cent per stuk, 1 tot 30 middelmatige tong 45 a 55 cent per stuk, 5 tot 10 -kleine tong 20 cent per stuk, 2 tarbotten f 6,50 per stuk, 1 tot 10 stuks rog f 1,25per stuk, 1 tot 2 mand stort schol f5,— a f 6,— per mand, 1 tot 3 mand kleine schol f 1,50 a f 2, per mand, 1 tot 2 mand schar f 2,per mand. 11 Nov. Niets binnen. 12 Nov. vm. 8 uur. Niets binnen. Borgelijke Stand gemeente Helder. Van 9 tot 11 November. ONDERTROUWD: H. Hasselbach en E. rlui- mers. J. de Jong en T. Bontes. GETROUWD: P. J. Moor en O. Kager. J. van Olst en J. Monsma. J. J. Ox en A. Strang. F. Jon ker en G. Griek. BEVALLNJ. van Dam geb. Lastdrager, d. U. Franyoijs geb. London, z. M. Wen «eb. Hoep, z. W. tfelfema geb. Verberne, d. J. W. Hocque geb. Vroene, d. C. E. Coltof geb. de Beer, d. OVERLEDEN A Brnmmer wed. -J. Kuiper, 88 i. H. van Wingerden, 62 j. S. 'Kooijinan wed.'P. Koopman, 87 j. Kotftelooze Arbeidsbeurs Ned. R. K. Volks bond Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelijk. Bieden zich aan1 timmermansleerling, smidsleerling en 1 schildersleerling. Zitting alle werkdagen 78 uren 's avonds. üeldersche Voetbalbond. Wedstrijden te spelen op Zondag 14 November. Nieuwe tweede klasse: II. F. C.ni-H. B. S. n 10.50-11.50 Scheidsrechter Koorn. Sparta— H. F. C.iv 1.45-2.45 Scheidsrechter Oudraat. Oude eerste klasse: a. F. en H. C.n-H. b. S.i 2.45—3.45 Scheidsrechter ;J. v. d. Poll. Op den 21sten November a<s. hopen onze geliefde ouders Pieter van der Wiele en Wilhelmina Schagen, den dag te herdenken waarop zjj voor 12l/a jaar in den echt zjin verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensoh van -hunne dankbare kinderen EUZABETH. ANTJE. GERRIT. IJmuiden, 11 November 1909. Ondertrouwd Jacob de Jong en Trijntje Bontes. HS'dam' I 11 November 1909. Huwelijksvoltrekking25 November a.s. Getrouwd J. J. Ox A. Strang, die, mede namens wederzjjdsche familie, dank zeggen voor de betoonde belang stelling. Helder, 11 November 1909. GeborenMeijert eo Elisabeth Cornelia, zoon en dochter van M v. d. KUIJL en A. J. v. d. KUIJL Kbrkhop. Helder, 1 Nov. 1909. Herplaatsing wegens naamverandering. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 14 NOVEMBER, vm. 10 uur en 's avond 61/» uur Ds. H. E. VINKE, Herv. Predikant te Alkmaar. Algemeen. Vergadering op WOENSDAG 17 NOVEMBER 1909, do» avonds om 8 uur, in de achterbovenzaal van café ,;Central". Agenda Herziening van de Statuten en het Huishoudelijke Reglement. De Secretaris, G. C. DIBBETZ. Onderstaande Vereeniging wijst nogmaals het geachte publiek van Hélder en Omstreken er op, dat de Slagerswinkels van P. Kroon. Wed. 0. Broerema. K. Slikker. Jb Tuinman. Anth. v. Haare. M. Kuiper. Wed. Korver. Wed J de Beure. N. Wole. 6. Prins, Chr. Goes. v./h. N. Stlkkel. W. v. Twlsk. P. Wit. A. Koomen. vanaf 1 NOVEMBER tot 1 MEI des Zondag» GESLOTEN zijn. Mogen de niet-vermelde slagers spoedig volgen. Keldersche Slageragezdllen-Vereeniging EENDRACHT MAAKT MACHT". LOOPJONGEN gevraagd. Voor loop- en magazijn werk. Adres: le Vroonstraat 37 BROODBEZORGER. bevraagd a«n net PERSOON, voor 's morgens 3 A. 4 uur. Loon f3.70 p. w. Adres: „De Volharding". door een eerstbeginnende tegen billijke conditiën. Brieven met prijsopgaaf worden ingewacht onder letter V. L. aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD door een Heer vrije KAMER met PENSION. Brieven met prijsopgaaf fr. letter J aau den Boekh. P. SPRUIT. TE HUUR een Woenhuieje met waterleiding, aan de Achterstraat No. 53, ad f 1.20 per week. AdresKoningstraat 20. TE HUUR modern ingerichte Woonhuizen uan de Piet Heinstraat en Janzenstraat, ad f'2.65 en f2.80 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een net Burgerwoonhuit, zeer geriefelijk ingericht aan de Schagen- dwarsstraat No. 7 nabij de Parallelweg, ad f'8.— per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Achterhuieje aan de Spui straat, ad f0 75 per week. Adres: Koningstraat 20. TE KOOP een Werkmanofiets en een Vulkachel. AdresBureau van dit blad. TE KOOP een vulkachel met Tegelplaatje en Kolenbak, h f5.-. Adres: Piet Heinstraat No. 36. TE KOOP II KIPPEN met HAAN en HOK met LOOP. AdresSluisdijkstraat 99. Ter overname aangeboden, wegens ver trek, een zoo goed als nieuw Pr ome- na de-wagentje. Adres: Breewaterstraat No. 1. Te koop 2 MELKGEITEN. AdresBinnenhaven 88. Te koop aaugeboden een groot Konijnenhok met zes afdeelingen en vijf tconijnen. Adres C. VLAS, Goversdw.straat No. 15. Bjj inschrjjving zal worden verpacht <tot 31 December 1911, het GRAS- GEWAS, op de berm van den weg langs de Callantsooger vaart en zulks op de; voorwaaiden waarop den 16en Maart 1907 de openbare verpachting van het grasgewas heeft plaats gehad. Aanbiedingen worden vóór of op den 25en November a.s schriftelijk ingewacht hjj den Secretaris van den Polder „Het Koegras", A. ff. DE JONGH. Engelsch. Conversatielessen aan meergevorderden en eerstbeginnenden volgens de nieuwste methode. Brieven fr. motto „Conversatielessen" aan het bureau van dit blad. Burgemeester en Wethouders van HELDER zullen op Woensdag 17 Nov. a.sdes namiddags 2 uur, ten Raadhuize, bjj inschrijving verpachteni Een gedeelte van het Wei land, bij den Reinigingsdienst in gebruik en gelegen in het Rrakkeveld. De voorwaarden liggen bjj den Op zichter der Gemeente-Reiniging ter in- Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Seoretaiis. Dir.: C. W. RUSTING. top Maandag 15 November, des avonds 8 uur, in de Concertzaal „CASINO", met welwillende medewerking van tien Heer P. L MADI0L (Vlooi), H. C. KOEK (Aft), JAN VAN VESSEM (Cello) en RIKA KOEK (Piano), (Kwartet). Pianobegeleiding: ds Heer JOH. BRANDS HET BESTUUR. FOTOGRAAF, Atelier geopend alleen op de dagen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag. Een net MEISJE zag zich gaarne geplaatst als WINKELJUFFROUW onver schillig welke branche. Brieven onder lettere M. W. H. bureau van dit blad. DIENSTBODE Gevraagd een net BURGERMEIS JE, zich aau te melden Koningsplein 112, „Volksdrogist". Mevr. DE JONGE GUDRAAT, Plantr soenatraat 5, vraagt zoo spoedig mogeljjk eene DIENSTBODE, goed kunnende koken. Geboren: Wilhelmina Agatha, dochter van A. JELTEMA en W. JELTEMA - Verberne. Helder, 9 November 1909. Mjju oprechten dank aan de kinderen van rajjn overleden zuster, de wed. A. WILNER—Kuiper, voor den geldeljjken steun, rnjj geschonken bjj het overlijden van njjne lieve moeder. Wed. T. HOFKAMP-Kuipbb. Helder, 12 Nov. "09. Wagenstraat 2. Een net MEISJE vraagt beleefd een paar nette WERKHUIZEN. Adres: Withelmin&straat 55. Nette blENSTBOOE gevraagd. Adres: Hoofdgracht 75. Gevraagd een helder MEISJE, niet beneden de 17 jaar. Adres: Vroonstraat no. 6. Tegen 1 December gevraagd een nette WINKELJUFFROUW, in het manufacturen magazjjn de„Onnoozele Schaapjes", Zuidstraat82. Eenigszins met het vak bekend genieten de voorkeur. S. A. KANNÈWA8SER en ZONEN. Gevraagd een WERKSTER voor 1 2 dagen in de week. Adres: Bureau van dit blad. Het goedkoopste adres voor t repareeren en schoon maken van uw Horloges, Pendules, Regulateurs en Wekkers is bjj POLDERWEG 2. Bjj ondergetoekende is evenals vorige jaren onder richt in het Bouwkundig- «n Vakteekenen te verkrijgen. H. LACROOIJ, Dljkstraat 57. SPOORSTRAAT 63, hoek HOOGSTRAAT INGANG ATELIER HOOGSTRAAT. DAGELIJKS GEOPEND. Regen of wind. Geen beter SINT NIC0LAAS CADEAU dan een PARAPLUIE van J. DE LEEUWE. Dame8-Parapluie3 vanaf 90 cent. Alle reparatiën 25 cent. Met garantie. 2e VROONSTRAAT no. 18, het 7e huis vanaf de Spoorstraat. Tevens goedkoopst adres voor DAMES-BONT WERK. is eiken dag verkrijgbaar: OSSENVLEESCHLappen, Ge hakt en Soepvleesch 35 cent, Biefstuk 45 cent. VARKENSVLEESCH: Lappen en 'Karbonade 40 eent, vet -j Spek en vette Lappen 82'/9 cent, doorregen Lappen 35 cent. Alles per 5 ons.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5