mi B Notaris STAMMES Bekomt uitmuntend. Gemeente Werklieden. Ned. Nat. WerkliedeD.-f ereeDiging „0. s. W". ZaDgyereeDigiDg M. Volksbond. een lap KATOEN. OPENBARE VERKOOP, mijn jongste overzichtje op bij de algc- meene beraadslaging over de Indische Be grooting, speciaal wat de Zending betreft, een goeden indruk gemaakt, eene „bonne presse* veroverd. Natuurlek was hy, bij de bespreking der détails zwak. Kwam nduaap uit de mouw* van bet leek-zyn van 't moe ten steunen op Colijnscho en zelfs nog andere adviezen Ik vind niet, dat men er dezen bewindsman een grief van mag maken, dat hij zich van dit-en-nog-ieta met een Jantje van Leiden afmaakt. 't Zal wel aldus loopen, dat over een poosje de heer Colyn den heer Malefyt ont heft van den voor dezen veel te zwaren ministeriöelen last. Welnu 1 Onderwijl be dankt de heer Malefyt ervoor, te pronken (wat niet voel geest of vernuft kost) met andermans vofiren Ik vind dat mag op de debet-zyde der >eindrekeningvan dezen minister geboekt. Zeker, tact is niet een der eigenschappen van dezen oud-parlemen tariër, gewoon om onder commando van den «grooten leider" op te trekken, en die nu plots genoopt werd tot het brengen van het offer om de koloniale portefeuille, zij 't dan maar zeer tydelyk te torsen. Zeker, tact ontbreekt hem, Malefijt. Hy had, waar het onverdedigbare ontwerp van het spoorlijntje BataviaBuitenzorg aan de orde kwam, dat aan sommigo handige, kwieke hoeren een milliocn-of wat in den schoot zou werpen Hij had zich toen niet zoo schrap moeten zetten voor het onmiddel lijk afhandelen van die zaak. Hij had moeten gevoelen, dat Dr. Bos ,het oor' der ,hooge vergadering* had. En 't droef einde was dan ook een eerste échecje, De stemming over het ontwerp werd aangehouden. Ook by de quaestié der overplaatsing van het Kolon. Etablissement van Amsterdam naar Utrecht had do heer Malefyt al een «klapje', een klein tikje, gehad... Edoch, zyne Begiooting is er door. Waar niemand aan twyfelde, dat gebeuren zou Zijn de Rechtsche heeren nu verstandig, dan zorgen zy ervoor, dat in November 1910 de beèr Colyn achter de groene tafel staat Dat zal den besten, braven beer Malefijt ook veel genoegen verschaffen, wed ik Me. Antonio. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Mevrouw Verdijk, oud 61 jaren, betuigt hare tevredenheid over de Pink Pillen Mevr. Verdyk. Mevrouw Theodore Verdijk, geb. Bexhens de Mazenburg, te Boxmeer, oud 62 jaren, lnat zich aldus uit: sliet is my lieer aangenaam u te kunnen roeedeetcn dat de Pink Pillen my het meeste goed hebben gedaan. Gedurende drie jaren heb ik aan tnaagpynen, scheuten, slechte spyavertering, brakingen en erge schele hoofdpynen geleden. Ik had, gedurende dat lange tyriperk van smarten, vele geneesmiddelen genomen, maar te vcrgcefsch. Ik nam toen een laatste proef met de Pink Pillen, en tot myn groote tevredenheid ondervond ik een onmiddelyke verbetering. Na een bctrokkelyk korte behandeling had ik het genoegen een vol komen genezing te verkrygen. Nu is myn gezond heid meer dan een jaar lang volkomen goed.c Indien uw spysvertering niet goed is, indien gy geen wil hebt van uw voedsel, vergeet dan de Pink Pillen niet, die" een doeltreffend, goedkoop en gemakkelyk te nemen geneesmiddel zyn, dat aan uwe vcrteringsorgaueii de kracht geelt die zy hebben verloren. Wacht u voor middelen die, zooals spysvertcrende fermenten, schynbaar ver betering aanbrengen, doordat zy het werk van de maag verrichten Houdt gy met die behandeling op, dun is do zieke evenver. Oin u te genezen is niets beter dan een hersteller van het bloed, dat wil zeggen een nuddel dat in staat is kracht te brengen naar alle organen wie het daaraan ont breekt. De Pink Pillen genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, dc algemeenc zwakte, dc schele hoofd- pyn, zenuwpynen, plaatselyke pynen, zenuwuit- putling. Prijs ff.75 de doos, fü.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken hij J. DE KOK, Middenstraat, H. DE BIE— Biersteker, Keizerstruut 93; te Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. B11 IJS en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Maurits van A'dam naar Suriname, passeerde 19 Nov. St.Michaels. Rotterdamsche Llovd. Wilis, v, Batavia n. R'dam, vertr. 20 Nov. v. Marseille. Kawi,v. R'dam n. Batavia, is 20 Nov. K. del Armigep. Menado, v. Batavia n. R'dam, vertr. 20. Nov. van Marseille. Goron talo, v. Batavia n. R'dam, vert. 21 Nov. v. P.-Said. Kediri, v. R'dam n. Batavia, is 20 Nov. K. Blanc gep. Medam, v. Batavia n. R dam, vertr. 21 Nov v. Perim. Sindoro, v. R'dam n. Batavia, ai r. 21 N teSouthampt. Solo arriv. 21 Nov. van Rotterdam te Sabang. V isscherijber ichten Nieuwediep, 19 November. Aangebracht door 6 korders te zarnen 30 stuks groote tong 75 cent per stuk, 70 middelmatige tong 35 a 45 cent per stuk, 20 kleine tong 15 cent per stuk, 2 mand stort schol f 5,— per mand, G mand kleine schol f 3,a f 4,per mand, 16 mand schar f 1,50 a f 2.— per mand. 20 Nov. 65 korders met 5 tot 20 stuks groote tong 60 a 70 cent per stuk, 10 tot 100 middel matige tong 30 a 40 cent per stuk, 10 tot 50 kleine tong 15 cent per stuk, 2 tot 10 stuks rog "0 cent per stuk, 8 stuks tarbot per stuk f 5,51) f 7,5U, 1 tot 3 mand stort schol f 4,a f 5,— per mand, 1 tot 6 mand kleine schol f 1,a f 2,50 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand. 22 Nov. Niets binnen. 23 Nov. v.m. 8 uur. Niets binnen. Bargelijie Stand gemeente Helder. Van 19 tot 22 November. ONDERTROUWD: R. Boogaard cn D. Franse. BEVALLEN C M. van den Berg geb de Beyer, d. A. A. J. M. Boelen geb. Pernot, d. J. Ternigan geb. Kaan, z. H. van Oudenaarde geb. Koops, d. OVERLEDEN: P. Kraan, 3 j. R. J. van .Elburg, 6 weken. Ko8telooze Arbeidsbeurs Ned. R.K. Volks bond Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelyk. Bieden zich aan 1 bekwaam timmerman, 1 timmermansleerling, 1 Bmidsleerling, 1 schildersleeriug, 1 schippersknecht en 1 met selaar. Zitting alle werkdagen 78 uren 's avonds. Correspondentie. C. J. B. te Haarlem. Advertentien van zoogenaamde //deskundigen", waarzeggerij en dergclyke worden door ons niet opgenomen. Uwe advertentie wordt dus niet geplaatst. fAdm. rVI. Bl".> Marine en Leger. Blijkens by het departement van marine ont vangen bericht is de divisie, bestaande uit Ilr. Ms. Emtserschepen de xRuyter", »Tromp" en vKoningin egentes", onder bevel van den kapitein ter zee G. F. Tydeinan, 20. dezer van Hongkong vertrokken. Het pnntserdekschip Friesland" is 20 November van Las Palmas vertrokken. Het pantserdckschip »Holland" is 21 November Cathariuapoint gepasseerd. Kon. Besl. Bevorderd: by de zeemacht tot ofl. van gez. Ie kl. de iil 2e kl. dr. H. F. Minkcma en J. Bosman, eerstgen. met ing. van 0 Dec., laatstgenoemde met ing. van 21 Dec. Aan den matroos le kl. W. A. P. F. L.Kreuger, i dienende aan boord van den monitor aReinier Claeszeii", is de gouden medaille voor 36-jarigen j dienst toegekend. Stoomvaartbei ichten. j Stoomvaai»t-Maatsciiappij Nederland. Nias, vun Batavia n. A'dmn, pas. 18 Nov. Perim. Oranje, v. A'dmn n. Batavia, vertr. 19 Nov. v. Genua, j Banda, v. Batavia u. A'dam, pas. 20 Nov. Gibraltar. Maduni, v. A dam n. Batavia, vertr. 19 Nov. v. Suez. Vondel, v. Batavia n. A'dam, vertr. 19 Nov. v, Lissabon, i K. Wilh. v. Batavia n. A'dam vert. 21 N. v. Singapore. 1 Clan Maciver, arriv 22 Nov. v..Batavia te A'dmn j Flores v. A'dain n. Batavia, pass. 22 Nov. Ouessant. Rembr., v. A'dam n. Batavia, vertr. 22 Nov. v. Algiers. 1 K. W. 11, v. Batavia n. A'dam, arriv. 22 Nov. te Suez. K. W. III, arriv. 21 Nov. v A'dam te Batavia. Sumatra, arriv 22 Nov. v. A dam te Batavia. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Eemland arriveerde 20 Nov. van Buenos-Ayres en Brazilië te Amsterdam. Amstelland. van Buenos-Ayres naar A'dam, Ter- trok 21 Nov. van St. vincent. Delfland, van A dam naar Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 21 Nov. van Duinkerken. Frisia, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertrok 21 Nov. van Lissabon. Maasland arriv 21 Nov. v. A'dam te Buenos-Ayres. Zaanland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, urriv. 21 Nov. to Santos Vervolg der berichten. HELDER, 23 November. De hoer H. Boerdyk, onderwijzer alhier, heeft mot gunstig gevolg examen afgelegd voor de acte wiskunde, lager onderwijs. Beroepen by de Hersteld Evangelisch Luthersche Gemeente alhier Ds. A. Klinken berg J.Azn. predikant te Gorinchem. Het paniserschip Hertog Hendrik", commandant de kapitein ter zee H. T. Hoven, is hedenmiddag naar Oost-Indië vertrokken. De reisroute van dit schip hebben wy reeds in ons vorig nummer opgenomen. Nationale Militie. Het aantal manschappen voor de Militie, lichting 1910, is voor de gemeente Iiulder vastgesteld op48 voor volledige oefeDiug en 21 voor verkorte oefening. Het aantal ingeschrevenen bedroeg 206. Vacature Van Wingerden. De verkiezing van een lid voor den Ge meenteraad. in het tweede district, noodig geworden door het overlyden van den heer J. van Wingerden, is vastgesteld op 7 Decem ber, de stemming op 14 Dec. en de eventu- eele herstemming op 21 December a. s. Door de bewoners vAu den Stations weg is aan den Raad een adres gericht, als volgt: Ondergeteekenden, allen eigenaren en (ofi huurders van perceelen, gelegen aan den Stationsweg en naar verhouding in de Plaat selyke Belastingen flink bijdragende bewoners uwer gemeente nemen de vrybeid u te ver zoeken eenige verbetering te brengen in den toestand van den Stationsweg, wat botreit de toegangswegen naar hunne perceelen, zoowel als de rioleering die thans door hunne voortuin loopt. Verwijzende naar het plantsoen zelve, zoo zouden ook ondergeteekenden gaarne de ver- eischte verbeteringen aangebracht wenschcu te zien b.v. door het doen verwijderen der aldaar te veel staande boomen, die toch al niet byzonder fraai zijn te noemen. Het aanbrengen van een straat of trottoir, behoorlyk toegang gevende tot hunne per ceelen zou zeur zeker gewenscht zijn. (Volgen de handteokeningen.) Door het IIoofd-Bestuur van Helders Belang' wordt ecne aanplakzuil geplaatst op het Koningsplein. Het zich aldaar bevindende aanplakbord zul verplaatst worden naar eene nader aan te wijzen straat of plein. Naar wy vernemen, zal de Muziekver- eeniging tApollo' op WoensdHg 8 December een concert geven in //Casino'' met welwil lende medewerking van Helders Mannen koor". De toestand van mr. De Meester. In afwijking met de berichten van andere bladen, als zou de toestand van mr. De Meester vooruitgaande zyn, kan het .Utr. Dgbl". uit vortrouwbare bron mededeelen, dat mr. De Meester achteruitgaat. De infectie, welke in zyn linkerbeen heerschte, is nu ook naar het rechter overgeslagen. IJmuiden, 22 November. De bemanning van de Noorsche brik Engenie" is thans afgemonsterd en naar Noorwegen afgereisd. Doordat het vaartuig onverzekerd voer is de kapitein niet in staat het gevorderde hulp- loon te voldoen. Prov. Staten van Noord-Holland. By bcBluit van 20 Juli 1909 werd aan de gemeente Helder, ton bchoovc van haar zee vaartschool met inachiDistcnafdeeling voor elk der jaren 19101912 een subsidie van f 1500 toegekend, onder voorwaarde, dat het Ryk f 6000 steun zal geven. Aan deze voorwaarde is niet geheel voldaan zoodat Ged. Slaton thans voorstellen de subsidie in verhouding der Ryksbydragc voorloopig op f 1200 te bepalen. Ombilinkolen. Door het Departement vun Koloniën is een contract gesloten met de Kon. Maat schappij .De Schelde" te Vlissingen, lot het vervaardigen, leveren en opstellen van een proefketel met instullalie tot het stoken van Ombilinkolen. By gereedheid daarvan zullen in Nederland een reeks proeven genomen worden en, by gunstige resultaten daarvan in Ned.-Indiö verder voortgezet worden. Met het toezicht op de vervaardiging, opstelling en leiding der proeven is belast de othcier- machinist der 2e kl. C. van GooL Een hol ontdekt. Te Hoogerheido (N.-Br.) is door een pa trouille marechaussee van OsBendreoht in een bosch een hol ontdekt, dat by onderzoek bleek bewoond te worden. Het was zoodanig van boven gedekt, dat het slechts een groot toeval was, dat het ontdekt werd. De ingang was nauw, maar van binnen was een flinke ruimte de zolder was van gevlochten hout gemaakt, zoodat instorten onmogelijk was. Overblijfselen van levensmiddelen on kleedingstukken wer den er in gevonden. Het vermoeden bestaat, dat het hol door dieven wordt of was bowoond. Het afgedreigd» geld. Het „Nwsbl. v. Fr.verneemt, dat de som, welke v. d. V. te Leeuwarden werd afge dreigd, in rond cijfer f2500 heeft bedragen. Bij huiszoeking is daarvan slechts f 286 teruggevonden. Het failli8ement van den verdwenen makelaar Piët. Men meldt nit Haarlem Ter grillio van de rechtbank te Haarlem is Zaterdag gedeponeerd de lyst van voor loopig erkende crediteuren in het faillissement van den verdwenen makelaar Piët. Die lyst sluit tot een bedrag van ongeveer f 100,000, waaronder pl.m. f 10,000 preferent. Onder de crediteuren zyn veel weduwen en kleine renteniers. De Papendrechtsche Strafzaak. Het is Vrijdag een hoogst belangrijke dag geweest voor deze geruchtmakende zaak. Nadat eerst de schrijver van de ingezonden stukken in de Dordrechtsche Courant, welke geteekend waren door Garsthagen, den can- didaat-notaris en rechtskundig-adviseur Van Elk was verschenen, en de veldwachters De Mey, Donker van den Berg, Boutense waren gehoord, getuigde de burgemeester Bonten. Allen herhualden ze vroeger afgelegde ver klaringen. Toen, in eens, wenschto de Vrij dag gehoorde getuige Legrand, die volontair was op het Gemeentehuis te Papondrecht, en er op den bewusten morgen ook was, die als getuige ,ontdekt'' is by het regeerings- onderzoek, een nadere verklaring te geven._ Hy verklaarde Vrydag, dat hy een weekof zes na den bewusten morgen met de veld wachters eu den burgemeester gesproken had over het feit dat hy toen bloed in de secre tarie had waargenomen, hetgeen instrijd is met de tot dusverre afgelegde verklaringen. Burgemeester Bonton had hem uitgenoodigd met hem te Rotterdam le gaan dineoren en hem toen den indruk bijgoftracht dat hij de waarheid maar liefst niet moest zeggen. En hij had zich daaraan willen houden, omdat hy den burgemeester wilde sparen. Het kostte verbazend veel moeite om den getuige deze dingen te doen zeggen, op som mige vragen bleef hot antwoord soms' bijna een halve minuut uit. De overzichtschrijver van de .Telegraaf Kijker" zegt o. a.»En dat kon een jongen vertellen, die al)éreerst in aanmerking kwam, om te worden gehoord, en die door do Ne- derlandsche justitie rustig is thuis gelaten, tot het onderzoek dor regeeririg hem voor den dag bracht Deze dag behoort mitBdicn als een zwarte in de geschiedenis der Ncderlandsche recht spraak te worden opgeteekend. Naarmate Zaterdag het zonlicht daalde, klaarden de Papendrechtsche nevelen meer en meer op. En toen de avond viel door de vensters van 's Hofs vergaderzaal, toen gloorde de dageraad van een lang-verduis- terde waurheid in een plots-opengegaan ver schiet." Het Heike. Aan de .N.Ct." wordt uit Breda geschreven Gaven wy eenige maanden geleden eeo beschrijving van de burbaarsche toestanden, welke in zeker deel van Noord-Brabant heerschten, speciaal in dit deel der provincie tusschen Breda en Bergen-op-Zoom en door do buurtgenooten „Hot Heike' genoemd, thanB kunnen wij met genoegen mededeelen, dat dank zij het actieve optreden van den kapitein der marechaussee Thomson en zijn versterkte brigade in dit donker deel van ons land eenig licht begint te schijnen. De marechaussees hebbeu dan ook hard werk gehad, maar het mocht hun toch gelukken de ergste belhamels achter slot en grendel te brengen. De drie grootste schavuiten zijn Zaterdag gepakt na een moeilykc vervolging. Men was hen op he( spoor gekomen naar aanleiding van een diefstal te Wouw, waarby een paar arme oudjes op hun stoelen waren vastgebonden. Maandagnacht werd het terrein vooral in de richting Steenbergen, Hulsteren en Wouw afgeloopen, onder leiding van kapitein Thomson zelf, terwijl de patrouille onder brigadier Heimans o.a. in de richting van het dorp Nispen zou werken. Door het aanleggen van een vuurtje, waarby de als iandloopor8 verkleede marechaussees gelegerd waren, hebben zy do dieven tot zich gelokt. Drie personen kwamen op hen af, waarvan één, do Belg De Laoter, onmiddellijk werd gepaktde twee anderen sloegen op de vlucht een hen achterna gezonden schot trof een hunner, die niettemin wist te ontsnappen. Dinsdag en Woensdag is naar de vluchtelingen gezocht in medewerking met rechercheurs uit Antwerpen, 's Middags werden zij te Ant werpen gepakthot bleken beruchte individuen te zijn do beide gebroaders Maas uit Bergen op Zoom. Dit drietal heeft reeds bekend aan ettelijke diefstallen dor laatste maanden schul dig te zyn, zoodat deze aanhouding met recht een goede vangst mag worden genoemd. De uitlevering der gebr. Maas is reeds aan de Belgische rogeering verzocht. Spoorwegongeval. Sanktpölten (Oostenryk), 21 Nov. Een troep arbeiders, werkende op do spoorbaan werd verrast door oen passagierstrein. Acht personen werden gedood, drio zwaar gewond Acht menschen vermoord. In het Posensche dorpje Boguslawice bleef het Vrydagochtend doodsch en stil op een hoeve, die het gezin van den landbouwer Waschilewski bewoonde. Een buurman ging op het erf kijken en deed de deur open. Toen hy dc deur van de huiskamer opende, zag hy overal bloedplassen en lyken liggen en ook een bijl, waarmede het misdryfblyk- baar gepleegd was. De wachtmeester van de gendarmerie werd ylings gehaald en nu ont dekte men, dat in het geheel acht menschen vermoord waren: do man, de vrouw, de vader van de vrouw on vijf kinderen. Zater dag ontbood de justitie ylings twee politie honden met een speurder uit Graudenz. De eene politiehond werd vastgehouden, de an dere liep dadolyk het veld in, maar verloor het spoor weer, daar het veld pas was om geploegd. .Bij een ploeg, met welken een van de twee broeders Soltysiak, zwagers van den vermoorden boer, gewerkt had, vond do hond het spoor terug en daarna liep hy op een van do Soltysiuks toe. Do andere Soltysiak was in de naburige stad Pleschen. Beiden zijn als de vermoedelijke moordenaars van hun eigen vader, hun zwager, hun zuster en vijf neefjes en nichtjes in hechtenis genomen. Men had dadelyk gemeend, dat de moor denaars goede bekenden waren geweest, om dat geen van de buren den bandrekel had hooren aanslaan. De twee broers Soltysiak hadden tegen hun vader en hun zwager een proces gevoerd en verloren. Uit wraak daar over hebben zy het geheele gezin in zyn slaap verrast en omgebracht. De kinderen' die van 4 tot 14 jaar oud waren, moeten de booswichten eerst met de byl bewusteloos geslagen en hnn daarna het hoofd afgehou wen hebben. De mijnramp te Cherry. Cherry (Illinois), 20 November. Veertig mijnwerkers, dio sedert verleden Zaterdag in de St. Paulmyn begraven zyn geweest, zyn levend aangetroffen. Negen hunner zijn al boven gebracht. Een der overlevenden ver telde, dat toen zyn het gevaar van den toe stand beseften, zij zich verschanst hadden zij hebben verschrikkelijk van den honger te lyden gehad. Men gelooft, dat in de oos telijke schacht nog 71 mannen in leven zyn. Vrouwen verdringen zich om de mynopening hun wanhoop is in hoop veranderd, Cherry, 20 November. Hedenavond 5 uur waren er 78 man gered. Men moet teruggaan tot de dagen van de ramp van Courriéres toen de wereld ver baasd werd door het bericht, dat zestien levende werkers gered waren uit een bran dende mijn, waarin zy wekenlang waren op gesloten geweest om een pendant te vinden voor de heugelijke tyding uit Cherry, eeds boven meegedeeld. Een tyding te hcu- jelyker, waar het getal geredden te Courrié res nog geen twintig bedroeg op meer dan 1000 slachtoffers, terwijl hier te Cherry ongeveer een kwart van het aantal werkers in de mijn veilig is bovengebracht. Er be vonden zich in de mijn, waarin Zaterdag 13 dezer brand uitbrak, nog over de 300 men schen, toen de schacht moest worden dicht gemetseld om te trachtten op die wijze het vuur te dooven. Een week later, dezen Zaterdag dus, zyn 78 werkers uit de myn bovengebracht: allen nog levend. Men had alle hoop opgegeven, en was Zaterdag met het bergen der lyken begonnen onder leiding van superintendent Powell. Reeds waren 40 lyken aan de oppervlakte gebracht, toen een nieuwe groep lichamen werd gevonden. Men dacht met dooden te doen te hebben, maar daar bewoog een der lichamen zich. De man leefde, en ook de mannen die om hem heen lagen leefden nog. Op een andere plaats in de myn werd zelfs een gezelschap mijnwerkers aangetroffen, die druk zaten te praten, te lachen en grapje te maken. Deze lieden waren min of meer van de wijs door het lijden, dat zij hadden moeten doorstaan. Met spoed werden zij naar boven gebracht, waar zy voorzichtig gevoed werden en voor zoover noodig onder verpleging gesteld. Dg ontkomen mynworkers danken hnn red ding in de eerste plaats aan hun eigen kor daatheid en geestkracht. Zoodra zy, na de ontploffing, de beteekenis en den omvang be grepen van do ramp, metselden zy zich zelf in, om niet door den kolendamp te worden gedood. Zij waren met hun achtenzeventigen, verdeeld in een groep van 67 en in een van 11. Een der mynwerkers, Joseph Cresini, nam de leiding op zich. Al het aanwezige voed sel werd in emmers bijeengezameldslechts kleine rantsoenen werden daarvan uitgedeeld, waarbij allen golyk op deelden. De mannon hadden in de week hunner gevangenschap het begrip van tijdrekening geheel verloren. Toen do redders, voorgegaan door den president der mynwerkersfederatie in den staat Illinois, de levend-begravenen bereikte, vond hy hen in ryen op den grond gezeten. Zoodra een lichtstraal nit de Tamp van een der redders de groep trof, gaven de gered den een kreet van blijdschap, maar een zwak ken kreets(j hadden nog slechts weinig kracht meer. Zoodra zich in Cherry het gerucht verbreid de, dat nog levende werkers in de mijn waren aangetroffen, stroomden de inwoners naar de schachtopening. Maar een cordon, militie-soldaten hield de opdringende menigte terug, daar anders het reddingswerk zou zyn bemoeilijkt, althans vertraagd. Men begrijpt, wat schokkende tooneelen zich daar toen bij die schachtopening hebben afgespeeld. Er gaat een, voorloopig nog niet beveBtigd gerucht, dat het aantal geredden 150 bedraagt. Opvoepin». Wie te vorderen heeft van-verschul digd is aan- of borgtochten bezit, ge teekend door Mejuffrouw de Weduwe P. J. VAN DEN BOSCH geboren GELHARD, in leven uitoefenende den handel in instrumenten te Helder en aldaar over leden, wordt verzocht daarvan vóór* 10 December a.s. opgaaf, afgifte of betaling te doen ten kantore van Notaris C. STAMMES te Helder. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Ik veroorloof my, U mede te deelen, dat ik slechts nog Uwe caffeïnvrye „Kof fie Hag" drink. Ik kan wegens mijne zenuwachtigheid gewone koffie niet ver dragen. De caffeïnvrye „Koffie Hag" bekomt my evenwel uitmuntend en verheug ik my, dat ik het genot van dezen my aangenamen drank niet meer moet missen. Keulen, 9 Jan. 1909. H. H. Advertentiën. Heden overleed, na een kort maar smartelijk lyden, ons innig geliefd zoontje Pieter, in den leeftijd van ruim 3 jaren. Diep betreurd door zijne bedroefde ouders en verdere familie. H. KRAAN. G KRAAN-Geus. Helder, 21 November 1909. Dankbetuiging. Onzen hartelyken dank aan allen, die door hunne vriendelijke hulp hebben medegewerkt aan het tot stand komen van een blijvend aandenken aan de nagedachtenis van onzen lieven afge storvene, den Heer C. S. JARING. Wed. C. S. JARING Winter. en Familie. Helder, 23 November 1909. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen voor de vele blijken van belangstelling op hunne 30 jarige Echt- vereeniging, j.1. Zaterdag, ondervonden. H. J. HOLTZ en echtgenoote. Vlamingstraat 2-3. VRIJZINNIGE KIESVEREEN1GING „HELDER". Aan de leden van bovengenoemde Vereeniging wordt herinnerd, dat Kaar ten voor de lezingen van Prof. EERD- MANS, tot a s. Donderdagmiddag, één ure, nog verkrijgbaar zyn by de Heeren: B. BURGERS, Laan 19. P. DE GEUS, Spoorstraat 46 en L. S. KANNEWASSER, Zuidstraat, k 30 ct. per kaart, geldig voor alle 3 avonden. HET BESTUUR. By myn vertrek naar Oost- Indië roep ik familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. J. BAKKER, Stoker 2e klasse, a./b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". BEZOEKT allen de VERGADERING op Woensdag: 24 November a.s in de bovenzaal van het Café „Central' 's avonds 8 uur, waar de Heer N. TT- HINTB. Secretaris van het Hoofd-Bestuur van den Ned. Gemeente Werklieden-Bond, zal spreken, met het ONDERWERP: WAAROM VEREENIGD? Entree VRIJ. J3AT Komt allen op. Voor den Bestuurdersbond, J. v. LEIJEN, Voorzitter. W. A. WITMER, Secr. Telefoonnet Helder Abonnement van af 20 ct. per week. Huishoud- aansluiting. vanaf'2% ct. p.dag, d.i. f 10. p. jaar. f2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 81/4 ct. p.dag, d.i. f30.— p. jaar. f15entrée. Nieuwe aansluiting: 143 SPRUIT, P., boekhandel, Kanaalweg. Gooomblneerde aansluitingen vermoedelijk zal dit soort aanslui tingen binnenkort verkrijgbaar zyn tegen het gewone tarief voor 't eerste toestel en f15.— por toestel en per jaar voor de een k drie bybehoorende toestellen te plaatsen in 2 a 4 naast of dicht by elkaar gelegen perceelen. Er biedt zich aan een bekwaam BAKER van goede getuigen voorzien, ook genegen uit werken te gaan. AdresJonkerstraat 12. Iemand wenscht lessen te ontvangen in het dub bei-boekhouden. Brieven, met opgave van conditiën, onder motto „Boekhouden", aan het Bureau van dit blad. Een korp.-muz. Kon. Mar. vraagt een net Kosthuis met nette gent. Slaapkamer, tegen billijke conditiën. Brieven met prijsopgaaf onder letter B. B. Bureau van dit blad. Gelegenheid voor een paar nette Commensaals, met huiselijk verkeer. Adres: Vosstraat no. 5. H.H. Timmerlieden, leden van boven genoemde Vereeniging, genegen LIJK KISTEN te leveren, voor den tydvan 2 jaar, worden verzocht Zaterdag 27 November 1909, 's avonds 9 uur, in de bovenzaal der Vereeniging te komen, alwaar de toewijzing zal plaatshebben. Het contract ligt ter inzage Woensdag 24 en Donderdag 25 November, 's avonds van 8 tot 9 uur in het Kantoor. HET BESTUUR. Repetitie voor DAMES a.s. Donderdagavond half acht. HET BESTUUR. VERLOREN een dof, geel, doublée ARMBAND in plantsoen, Kanaalweg, Koningstraat of Spoorstraat. Tegen belooning terug te bezorgen Hotel „Bellevue". GEVONDEN Adres: MAN DEN WINKEL Keizerstr. Wordt gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: Bureau van dit blad. Mevrouw Mr. W. DE SITTER, Hoofd gracht 46, Helder, vraagt met Februari een KEUKENMEID. Aanmelding 's morgens vóór 12 uur of 's avonds na 8 uur. Mevrouw BAX, Hoofdgracht 29, verlangt een net MEISJE, als hulp der groote meid. Zich in persoon te vervoegen 's avonds Mevrouw A. SERET vraagt met 1 Febsuari a.s. of later een nette DIENSTBODE, v. g. g. voorzien. Fr. brieven: Villa „Buitenlust" Heems kerk. GEVRAAGD een nette li IE N S TBODE. f2.50 per week. AdresHoofdgracht 80. Wordt gevraagd tegen 15 December, wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke DAG-DIENSTBODE. Adres: „Vergulde Koe", Breewater- straat 8. Wegens sterfgeval. zal op Woensdag 24 November'09, 'savonds 7 uur, in „CASINO", publiek verkoopen de volgende perceelen te HELDER. 1. Het huis en erf aan de Califor- niestraat no. '18, groot 63 centiaren. 2. Het huis en erf aan de Califor- niestraat no. 20, naast het vorige per ceel, groot 43 centiaren. 3. Het huls en erf naby de Califor- niestraat, aan een brandsteeg, no. 16c, achter de perceelen 1 en 2, groot 57 centiaren. 4. Het huis en erf, naast het vorige perceel, no. 16d, groot 47 centiaren. 5. Het huis en erf, naast het vorige perceel, no. 16e, groot 50 centiaren. Combinatiën 1 en 2—3, 4 en 5 en 1 tot en met 5. 6. Het huis en erf aan de Brouwer straat no. 16, groot 82 centiaren. 7. Het huis en erf aan de Brouwer- straat no. 18, naast het vorige perceel, groot 81 centiaren. Combinatie 6 en 7. 8. Het huis en erf aan de Steen gracht no. 7, groot 73 centiaren. 9. Het woon- en winkelhuis met stee- nen boet en erf aan de le Vroonstraat no. 76, groot 71 centiaren. 10. Het huis en erf aan de le Vroon straat no. 77, groot 1 are 23 centiaren. 11. Het woon- en winkelhuis met hou ten boet en erf aan de Oostslootstraat no. 33, groot 75 centiaren. 12. Het huis en erf aan de Spoorstraat no. 79, hoek 2e Vroonstraat, groot 85 centiaren. 13. Het huis en erf aan de Spoorstraat no. 81, naast het vorige perceel, groot 85 centiaren. Combinatie 12 en 13. 14. Het huis en erf aan de Vyzel- straat no. 63, groot 53 centiaren. 15. Het huis en erf aan de Vijzel straat no. 65, naast het vorige perceel, groot 53 centiaren. 16. Het huis en erf aan de Vijzel straat no. 67, naast het vorige perceel, groot 53 centiaren. 17. Het huis en erf aan de Vijzel straat no. 69, naast het vorige perceel, groot 53 centiaren. Combinatiën 14 en 15 16 en 17 en 14 tot en met 17. 18. Het woon- en winkekuis met pak huis en erf aan de Middenstraat no. 55, groot 2 aren 12 centiaren. 19. Het lokaal en bovenwoning met afzonderlijke opgang aan de Loodsgracht no. 21 met binnenplaats en gebouw daar achter, uitkomende aan de Oostsloot straat, groot 2 aren 9 centiaren. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag, van 2-4 uur. Verdere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris te Helder. wegens liquidatie. Makelaar MAIJWALD, zal ten overstaan van den te HELDER, in de voorzaal van CASINO, aan den Kanaalweg, op Woensdag I December a.s., en zoo noodig den volgenden dag, telkens aanvangende des nam. 2 uur, contant, publiek verkoopen i een belangrijke partij uitmuntende SIGAREN, (diverse merken), verpakt in kistjes van 50 en 100 stuks. Te bezichtigen vóór den aanvang der verkooping, en monsters tegen betaling verkrijgbaar. OP Zaterdag 4 December 1909, des avonds 7 ure, in het logement van den Heer A. de Haan te Wieringeni Voor den Heer F. DOESBURG, twee Huizen, Boet en Erf te Wieringen, samen 1 A. 77 cA. Voor den Heer J. ANDRINGA, twee perceelen Land aldaar, genaamd Noordzijde Elft, 41 A. 50 cA. en Brech- terweidje, 30 A 40 cA. Notaris OBREEN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2