KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje Dansclub „T.O.G.O." Soirée Dansante notaris IM fiEECKMAN, voor Helder, Texel, Wieringon en Anna Paulowna* Liefdadigheids-Concert Kommandant RAILTON OPENBARE VERKOQPING Aan de Ledeo der Ned. Herv. Kerk. Soirée Dansante et trés Amusante, Dansclub „T.O.P.". LEGER DES HEILS, No. 3843 Zaterdag 11 December 1909. 37ste Jaargang. 't Vliegend Blaadje p. 3]m. 50 ct., fr. p. post 75 ct, buitenland f 1.25 Pre- Zondagsblad 37) 45 f0.75 miën 5 Modeblad »»>55>*»»65» f0.90 (Voor het buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent Elko regel meer. 6 i Bewijs-exemplaar'2} Vignetten en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: Spoorstraat en Koningstraat. Interc.-Telefoon 50. Tweede Blad. Nieuwsberichten, HELDER, 10 December. Concert ten voordeele van „Liefdadigheid naar Vermogen". Zooals wij in ons vorig nummer hebben mede gedeeld, zal op Maandag 20 December, door Mevrouw Van Asbeck en door de Stafmuziek der Kon. Marine in Casino een Concert wor den gegeven, waarop behalve eenige nummers door liet orebest o.a. ten gehoore zal worden gebracht het Concert a-moll van R. Schumann en Concert-allegro van Chopin, op. 46, beide stukken voor piano met orkest. Een concert, op deze wyze gegeven, is hier iets buiten gewoons, en bet is te denken, dat alle muziek liefhebbers niet zullen verzuimen dit concert te gaan hooron. Bovendien werkt men, door het nomen van een paar plaatsbewijzen, mee tot bet bevorderen van een uitnemend doel, liet steunen van de alhier zoo nuttig werkende vereeniging (Liefdadigheid naar Vermogen', die vooral in deze dagen zoo dringend hulp noodig heeft, meer nog dan in andere jaren, omdat zelden een tijdperk alhier werd meê- geiliaakt waarin met de visschery zoo weinig te verdienen valt. Het aantal aanvragen om ondersteuning is dientengevolge dan ook schrikbarend hooger dan in vorige jaren. Wy hopen dat op de lysten, die door het bestuur van .Liefdadigheid naar Vermogen* dezer dagen uau de huizen «orden aange boden, druk zal worden geteekendde entrée bedraagt slechts f 0.75, terwijl de gaandery is gereserveerd voor leerlingen der R. H. B. School en Normaalschool. f 0.25 per plaats. Op den 22sten December, dus twee dagen daarna, wordt dit concert, eveneens met medewerking van mevrouw Van Asbeck, op nieuw gegeven, doch dan tegen een entrée van 25 cents. Het is de bedoeling door het stellen van dien geringen toegangsprijs, het bezoeken van dit buitengewoon concert onder bet bereik van iedereen te brengen. Het ware te wenschen, dat er een middel kon worden gevonden om onze Stafmuziek wut meer concerten tegen dien voor iedere beurs te betalen entrée te laten geven, zoo dat langs dien weg werkelyke kunst wat moer onder het volk kon worden gebracht. Het is jammer, dat, waar wij een dergelijk uitmuntend muziekkorps in ons midden heb ben, daarvan zoo weinig profijt kan worden getrokken, en wy stennen daarom zeor gaarne deze poging van den kolonel H. van Asbeck, die het initiatief nam tot het geven van deze concerten. De heeren C. Ekkers en N. Dekker van Helder, thans commies H.IJ.S.M. te Koog-Zaandyk, hebben met gunstig gevolg examen afgelegd voor Stationsdienst. Na ingewonnen informatiën kunnen wij mededeelcn, dat de Declamatieavond van den hier ter stede reeds zeer gunstig be kenden Henri Dekking gehouden zal worden in de Hollandsche taal. Ofschoon oor- spronkelijk „Cyrano de Bergerac", door Rostand in het Fransch werd geschreven, zal hier worden voorgedragen de Hollandsche vertaling. Helders Belang. V.V.V. De pryzen, (behalve de emaille-kruisen, welke nog niet gereed zyn), die dezen zomer by de Vreemdelingen-verkeer feesten zijn uitgeloofd, zullen Zaterdag, Zondag en Maan dag tentoongesteld zyn, in het magazyn van den heer Buhse, Kruisweg. In de gisterenavond gehouden verga dering van de vereeniging Vergunning" alhier, is door een 60-tal vergunninghouders besloten den prys van een liter gedistilleerd te verhoogen met 30 cent, en den verkoop per glas met 1 cent. In de café's, waar de verkoop plaats heeft A 10 cent per glas, zal men in kleiner glazen schenken. Tegen N. H., die onlangB alle ruiten vernielde in het café Van der Hoeven in de Koningstraat, werd dezer dagen door de rechtbank te Alkmaar 2 weken gevangenis straf geëischt. Stoomschip gestrand. Het naby Terschelling, op den zoogenaam- den EngclBche hoek gestrande stoomschip blykt te zyn het Russische stoomschip vLucy", met een lading graan en als deklast een partij vaten olie enz. van Petersburg bestemd naar Rotterdam. Een vyftal sleepbooten heeft reeds vele pogingen gedaan het 6000 ton groote stoomschip vlot te brengen, doch tot op dit oogenblik is het niet gelukt. Woensdagavond heeft de bemanning het schip verlaten, doch zy is Donderdag, met werkvolk, weder aan boord teruggekeerd, teneinde door het over geven van de lading in blazerschuiten het schip zooveel mogelyk te doen lichten. In den beginne had men reeds 400 ton lading in zee geworpen. Zooals meermalen bij schepen, die uit Rns- land komen, gebeurt, was ook hier een vluch teling in het ruim verscholen, die, toen de bemanning van boord was gehaald, in het want zat. By de terugkomst van de beman ning aan boord zal met hem wel „een hartig woordje" zyn gesproken. Ken bericht van hedenmorgen 10 uur meldt, dat de positie van het stoomschip nog onver anderd is. Het schip is nog dicht, doch de kans op afbrengen is gering. Het achterschip zit met hoog water 5 voet geboeid. Alpha en omega. Er viel wat in de bus. Jawel, iemand, die zich noemt «een razende winkelier", schryft ons .Hoe lang nog Sapperloot't Is goed om geen greintje gemoedelijkheid mser over te honden Voor de eerste maal Kan jejbegrypen Als vergrijsd zakenman zou ik heel wat van dezelfde gevallen kun nen vertellen. Doch waarom 't Lnst my niet, om nog eens op te diepen een reeks van plageryen, gedurende vele jaren. Maar dit wil ik even aanstippen; sommige menschen denken, dat een winkelier, in welke branche L_ - ook, 't makkelyk genoeg heeft om van vroeg tot laat steeds gereed te kunnen staan Deze week nog zoo'n tergend feitje. Luister, 'n Heele dag geen kop gezien. Geen goed weer 't Zonnetje stond hoog, vergulde mjjn huis, myn ramen, mijn uitstallingen, mjjn mjjn naam Gedurig defileeren de wande laars 't Gaat: •links-richt n" naar mjjn kant. Dan weer stijf recht-door of... Nou ja, eventjes blyven staan. Kjjken, al maar kijken. Goed. Dat mag, neen, dat moet. Daar étaleer je nu eenmaal keurig netjes voor Gaat 'n heelen dag zoo voortIk heb intusschen heel wat noodzakelijk werk ge daan Of denkt u dat ik, by gebrek aan be/.oek, zit te dutten achter toonbank Dank je Genoeg te doen Zooals gezegd, 'k heb heel wat gedaanben moe gevoel lust om nog een oogenblikje aan tafel, by moeder de vrouwDan onder de wol, want morgenochtendDaar hei-je 't al m'n vrouw roept zwak, slaperig .zou je nou maar niet sluiten Komt toch niets moer I" Nee, er komt niets meer. Enkele voorbijgangers trekken vlug of langzaam op huis aan. Een politie-agent kuiert in z'n eentje over de sombere stille Kanaalweg. 'n Hond blaft akelig in de verte. M'n buurman grinnikt nog eens: «wol- te-rusten terwijl-ie opmerkt, dat 't vanavond zeker stilletjes is geweestIk gooi m'n kast njjdig dicht. Gordijnen schieten wat vlug naar beneden. Sleutel draait tweemaal rechts. Knippen en nog waf, 't schuift en knarst als ioderen avond Zal juist 't licht finaal uitdraaien. Daar rammelt de deurknop. Men tikt, nog eens, 'n lange nagel roffel volgt.,. Wél?... 'n Cent spelden, asje blieft Armoedig gekleed, schors pratend straatkind dringt brutaal naar binnen M'n verstand zwijgt, stom verbaasd, m'n gevoel spreekt... Gauw een cent spelden... Hier, lief kind Hoe ICent verloren... Lieve HemelEnfin, breng 'm morgen maar Droom dien nacht dat alle winkels voor taan des avonds om 9 uur precies gesloten zullen zyn. ,Den volgenden dag. Ik stik haast van kwaadheid. Moet in m n onderbroek naar be neden. Gluur, luister behoedzaam door de ge kierde deur... ,En??'... .Meheer, compli ment van moeder, enne hier is de cent van gisterenavond". De verhooging van den accijns. Als het ooit waar is geweest, dat komende gebeurtennissen haar schaduw vooruitwerpen, dan zeker wel thans, nu heden de vorhooging van den accyiis op het gedistilleerd in wer king treedt. De laatste dagen, maar vooral gisteren, hebben de leveranciers van gedistil leerd hier ter stede en vermoedelijk ook elders oen waren stormloop moeten door staan. Het was een »rush" van dranklustigen, die nog wilden profiteeren van de oude prijzen en menig particulier sloeg voor zyn doen on gewoon groote voorraden in eens in. Wij hoorden van een firma, welke ondanks het feit dat er op de groote vraag gerekend was, op een oogenblik haar voorraad schier uit geput zag. Een goede vangst. Dezer dagen is melding gemaakt van de arrestatie van twee broers, barbiers te Rotter dam, verdacht van diefstal van een aange- teekenden brief door de firma Van Vloten en De Gyselaar te Amsterdam naar Rotterdam gezonden. Het blykt dat de politie hiermee de hand gelegd heeft op de personen, die reeds geruimen tijd hun werk maakten van het stelen van reiyu's van aangeteekende brieven of postwissels uit brieven zoowel te Amsterdam als te Rotterdam, die dan met behulp van een valsche handteekening werden afgehaald en geïncasseerd. Uit het onderzoek is aan het licht gekomen dat gewoonljjk de brievenbussen en wagens van de eerste be stelling werden bestolen, maar tevens ook dat de broeders een medeplichtige hebben gehad in een grossier in tabak, wonende Jucob Catsstraat te Rotterdam, die weer in het bjjzondor was belast mot het in ontvangst nemen en beleenen van geldswaardige stukken. Ook deze is door de politie gearresteerd. Met den diefstal van den uangeteekenden brief der firma Van Vloten en De GjjBelaar mee, hebben alle drie ongeveer voor een bedrag van f 25000 op deze wjjze in handen weten te krjjgen, waarvan natuurlyk niets meer over is. Een verzekeringsschandaal. De Justitie heeft gistermiddag termen ge vonden om een huiszoeking te doen ten kan tore van de .Eerste Nedcrlandsche Krijgs dienst-, Uitzet- en Levensverzekering-maat schappij De Elf Provinciën", op het Rokin to Amsterdam. Aanleiding daartoe waren de geruchten, welke omtrent deze instelling de ronde deden, als zou er met de boeken zon derling zyn omgesprongen. Op de boeken werd beslag gelegd. In irDe Tyd" lezen wy omtrent deze zaak nog het volgende Gisterenmiddag om tien minuten voor tweeën, deed de subBtituut-officier van justitie mr. P. Peereboom en de rechter-commissaris mr. J. J. A. Quintus, een inval in het kantoor van de E. N. Krijgsdienst-, Uitzet- en Levens verzekering-maatschappij .De Elf Provin ciën gevestigd Rokin 81. Zy waren verge zeld van een zestal rechercheurs. Op de boe ken werd beslag gelegd. Naar wy by geruchte vernemen, moet hier een verduistering van f 200,000 in het spel zyn. Men herinnert zich, dat in een der Amster- damscho dagbladen eenige maanden geleden het bericht voorkwam, dat blykens een bij de Rechtbank afgelegde verklaring, het kapi taal van bovengenoemde N. V. oen verlies van 50 °/0 heeft ondergaan. IntUBSchen soliynt het, dat de onderneming reeds jaren wrak stond en dat, zoo voegde dit blad er by, met de boeken vreemd scliynt te zyn omgespron gen. Zoo moet de post .Oprichtingskosten", die 31 December 1899 f 12,228,04 bedroeg, zonder tegenwaarde zyn opgevoerd tot f 83,223,45 op de balans van 31 December 1908. Verder bestaat er een post «Onkoston- reserve" van f 8,446,50, blykbaar om geleden verlies te doen verdwynen. Eigenaardig is ook o. a. dat, terwy'1 op de balans van 31 December 1908 het kassaldo voorkomt met f 1,653,39, het kasboek zelf een saldo van f 13,653,89 aan wijst. Van het aandeel kapi taal ad f 500,000 is f 378,000 geplaatst, waarop echter nog f 340,000 gestort moet worden. Een advocaat veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde gisteren een te Bussum woonachtig advocaat, mr. A. R. H., by verstek tot 45 dagen ge vangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M., wegens mishandeling (tweemaal) en beleediging (driemaal) van ambtenaren politiebeambten in de rechtmatige uit oefening van hun bediening. Stuurlieden examen. 's-Gravenhage, 9 Dec. Geslaagd voor groote stoomvaart tweede stuurman de hoeren J. W. van der Ben, A. Dubois en P. Groot. De vermiste vischkotters. Van de 21 vermiste vischkotters uit Finken- wurder bij Hamburg zyn er gisteren vyf aan- en vier in het gezicht gekomen. Een is er omgeslagen, maar de bemanning word door een Deensche stoomboot gered. Er ontbreken ge er elf. Een sleepboot omgekanteld. Eergisteren is te Londen op de Theems een van de sleepbooten, die bezig waren een aan den grond geloopen stoomschip vlot te krygen, omgekanteld, en twee mannen, die benedendeks waren, zijn erbij verdronken, Het ongeluk gebeurde doordat het sleeptouw van de sleepboot ergens in verward raakte en niet snel genoeg losgemaakt kon worden, toen hot stoomschip vlot kwam. De sleep boot werd ondersteboven getrokken. De gezonken „Ellan Vannin". Sommigen achten het nu zeker, dat de Ellan Vanning in do Mersey gezonken is, nadat het door een ander schip was aange varen. De duikers vonden het wrak in tweeën gespleten, het dek was geheel verdwenen. Men vreest nu, dat ook het andere schip met man en muis is vergaan. Welk schip het is, weet men niet. Ofschoon, het wordt ook mogelijk geacht, dat het schip zelf niet veel schade geleden en de reis voortgezet heeft. Ook zijn er die aan geen aanvaring geloovcn, vooral, omdat alle kustbooton, die Vrydag uit Liverpool zijn vertrokken, terecht zyn. Baggermolen zoek. I)e baggermolen .Arles", die 21 October van Marseille naar Dakar was vertrokken en van welken men na dien tijd niets meer gehoord hoeft, wordt als verloren beschouwd. Het vaartaig, dat een bemanning van 21 koppen had, had Gibraltar en Las Palmas moeten aandoen, maar is niet gezien. In marine-kringen vindt men het zeer on voorzichtig, dat liet zware schip zonder sleep boot of konvooiscliip de reis heeft aanvaard. Record onderzeesche booten. De twee Duitsche onderzeesche booten U 8 en U 4 hebben, naar thans bekend wordt, eenigen tyd geleden 40 uren achter een gevaren, van Kuxhaven naar Kiel om Kaap Skagen heen. De 540 zeemijlen lange reis is met een gemiddelde snelheid van 12 zeemijlen in het uur afgelegd. Materieel en bemanning waren na den tocht in uitnemenden staat. Met deze reis hebben de Duitsche onder zeesche vaartuigen een record gemaakt. Voor het loket in het station. 'n Kaartje eerste klasse Vlnardingen. Naar Vlaardingen loopt goen eerste klasse. - O, zoodus er is maar één klasse dan uatuurlyk Neen, we hebben tweede en derde. Wat nu? Eerst komt toch de eerste, dan de tweede, dan de derde - Neen, eerste klasse is er nietAlleen tweede en derde - Pardon, er kan toch geen tweede klasse zijn, als er geen eerste is. Ja zeker is er een eerste klasse Nu dan Maar niet naar Vlaardingen, wol naar Den Haag, Leiden en Amsterdam. Naar Vlaar dingen zyn er maar twee klassen. Geef me dan maar de eerste van de twee. Dus tweede Neen eerste. Begrijpt u dan niet, dat er geen eerste klasse naar Vlaardingen rydt, alleen tweede en derde klasse - Ah, nu snap ik hetvandaag rijdt geen eerste klasse. Waarom niet? Die rydt nooit. We hebben maar twee klassen. Maar u sprak toch daar straks van drie Neen, ik sprak van twee en drie. Natuurlijk, maar als er geen drie klassen zijn, dan moet het toch zyn eerste en tweede Sapperloot 1 Nog eenser zyn muar twee klassen. Wilt u nu eindelyk kiezen Jawel, eerste dan. Het loket wordt driftig dicht geslagen. (liott. Nbld.) Laatste berichten. Men meldt aan het Amsterdamsche persbureau uit Apeldoorn: Het wordt meer en meer waarschynlyk, dat het Hoi gedurende den winter te Apel doorn zal verblijven, met het oog op de blijde verwachting, waarin H. M. de Koningin op nieuw verkeerd. Van bevoegde zijde wordt verzocht geen notitie te nemen van het bericht, al zou het Hof gedurende den winter in Apeldoorn ver blijven, enz. De Apeldoornsche correspondent van het persbureau houdt zyn bericht staande. Uit den Omtrek Texel, 9 December. Onder zeer vele blyken van belangstelling en waardeering van autoriteiten, burgers, collega's, leerlingen en oudleerlingen vierde de lieer C. A. de Braai, hoofd der o 1. school te Den Burg, gisteren zijn -10-jarigjubiléura. Tal van kostbare geschenken werden den jubilaris vereerd. De heer de Braai heeft het voornemen, binnenkort ontslag te vragen nit zyne be trekking. Hoewel een zeer welverdiende rust hem gaarne gegund wordt, doet de gedachte aan het vertrek van don man, die meer dan een kwarteeuw op Texel zoovelun ten zegen was, weemoedig aan. Alle dagen spoelt op het strand aan bont, vaten met terpentyn, petroleum enz., alles getuigende van verwoestingen, die met de jongste stormen iu do nabijheid van onze kusten hebben plaats gegrepen. Wieringen. Bij den heer A. Peereboom te Westerland wordt eerstdaags oen acetyleen-gasinstallatie gemaakt, waarmode zoowel woon- als pak huis zulien worden verlicht. Naar men ons mededeelt, wordt in de maand Januari, door de Afd. Wieringen van do Holl. Mij. van Landbouw, voor de leden van genoemde Afdeeling een feestavond ge geven. De gemengde zangvereeniging Nieuw Leven" is voornemens op 23 Januari a.s. een uitvoering te geven. Marktberichten. Schagen, 9 Dec. Aangevoerd 0 paarden fa 08 stieren en ossen f 120 a 160,0 stieren f 0 a —0, duiven f 0 a 0, 16 geldekoeien f 100 a 160, 61 vette id. f 160 a 300, 4 kalfkooien f 170 a 220, 20 vaarzen f 70 a 110, 0 hokkelingen f 0 a 10 graskalveren f 30 a 55, 25 nuchtere kalveren f7 a 21, rammen fa 00. magere schapon f a 880 vette id f20 a f28 1660 schapen (overhoudere) f12 a20.lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 6 magere varkens f 14 a 17,45 vette id. per Kg. 46 a 52 ct, 40 bizgen f 8.a 18.200 konijnen f 0.50 a 1.50, 180 kippen f 0.50 a 1.75, zwanen f 600 Kg. boter f 1.20 a 1.30, 500 kipeieren f6. a 7.000 eenden dito f0.a per 100, veulens f a f060 eenden f 0.60 a f 0.80. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij-Nederland. Billiton, v. Batavia n. A'dam, pass 9 Dec. Gibraltar. Grotius, v. Batavia n. A'dam, vertr. 7 Dec. v.Colombo. Nias, v. Java n. A'dam, is 9 Dcc. des nam. 3 uur Quessant gepasseerd. Banda arriv. 40 Dec. van Hamburg te A'dam. K. Will. 1, v. A'dam n. Batavia, vertr. 9 Dec. v. Genua. Lombok, v. A'dam n. Batavia, vertr. 9 Dec. van La Pallice. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Frisia vertr. 8 Dec. v. A'dam n. Brazilië en B.-Ayres. Rottbrdamscue Lloyd. Goentoer, v. Batavia n. R'dam, pass. 9 Dec. I'erim Kawi, v. R'dam n. Batavia, arriv, 9 Dec. te Padang. Besoeki, v. R'dam n. Batavia, is 9 Dec. Sagres gepass. Rindjani, v. Batavia n. R'dam, is 9 Dec. Quessant gepasseerd. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Willem III arriv. 40 Dec. r. Suriname te A'dam. Heldersche Voetbalbond. Uitslagen der wedstrijden gespeeld op Zondag 5 Dec. H. F. C.lil—H. F. C.iv niet gespeeld. B. B. S.i-H. F. C.I 5-0, wegens niet opkomen van H. F. C l H. B. S.ii—Sparta 5-0 "»tand der eerste klasse competitie. doelp. f i 1 a I I i i 61 3 SB H. B. S.I 3 2 1 4 44 5 1.33 H. F. C.i 3 2 1 4 10 (i 1.33 A. F.en H.C.U 1 - 1 5 H. F. C.II 1 1 - 8 Stand der tweede klasse competitie. doelp. 8= "d o 5 H. B. S. II 3 2 4 Sparta 2 1 H. F. C. in 1 - 1 H. F. C.iv 2 14 3 4.67 5 5 1 3 3 1.— 11 Wedstrijden te spelen op Zondag 12 December. H. F. C.iii-H. F. C.iv 10.30-11.30 Scheidsrechter Ch. v d. Poll. H. F. C.ii—H. B. S.i 1.45—2.45 Scheidsrechter Koenraad, H. F. C.i—A. F. en H. C ii 2.45-3.45. Scheidsrechter Meercns. Burgelijke Stand gemeente Helder. Van 7 tot 9 Decomber. ONDERTROUWD: S. Snel en C. P. van Os. K.de Vries en E. Leliveld. GETROUWD: R. Boogaard en D. Franse. BEVALLEN: K. Bakker geb. de Boer, d. C. Heeres geb. Kórbcr, z. J. Scheer geb Swart, z. G. M. de Leeuw geb. Oukes, z. U. Roozing geb de Vries, z J. Slotcmaker geb. Gerssen, z. OVERLEDEN: W. H. Faas, 25 j. Kostelooze Arbeidsbeurs Ned. R.K. Volks bond Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelijk. Bieden zich aan1 timmerman, 1 metse laar, 1 schildersleerling, 1 timmermaneleerling en 1 smidsleerling. Gevraagd1 jongen voor licht pakhuiBwerk. Zitting alle werkdagen 7—8 aren's avonds. Advertentiën. Heden werden wy verblijd door de voorspoedige geboorte onzer dochter AN0RISINA. P. VAN DRIEL. M. VAN DRIEL Oldenburg. Haarlem, 6 December 1909. (Olieslagerslaan 28r°od). Verloofd Elizabeth Rijkers en Alphonse 0. Baert. Boakoop, 6 Dec. 1909. Ondertrouwd Klaas de Vries Elizabeth Leliveld. 9 December 1909. Bergen, Helder, Receptie: Zondag a.s. van 3—5 uur, Harteatraat 12. Huwelijksvoltrekking 23 December a.s Dankbetuiging. Wij ondergeteekenden betuigen langs dezen weg onzen hartelijken en welge- meenden dank aan Mejuffrouw J. MET- ZELAAR, directrice van de Bewaarschool aan de Viscbmarkt, en aan het Bestuur en de dames-helpsters van de school, voor de vele moeiten en zorgen, die zy zich hebbén getroost om het Sint-Nico- laasfeest voor onze kinderen zoo goed te doen slagen, en aan hen daardoor zooveel genoegen hebben bereid. W. Boonstra. Van d. Weide. C. Roetman. P. Schol. J. Schol. H. Kramer. J. Rotgans. H. S'l'urk. C. Schenk. P. Kok. •C. Meier. Vijma. P. de Leeüw. Z wierstra. o. Kelokn. o. Rinderman. C. Vollmer. W. Wasterval. H. Quant. J. C. Amiabel. JR. Koster. W. de Wit. G. Groen. Df. Boer. W. Quast. J. Luidinoa. E. Prins. T. H. Scholten. O. v. d. Koou. M. Bijl. F. v. Dok. Van d. Hoek. P. de Wit. W. v. d. Graaff. M. Bakhüijzen. S. J. v. Vliet. L. Braat. B. Tegeler. C. Slot. A. v. Wolferen. Engelen. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 12 DECEMBER, vm. 10 uur en 'savonds 61/, uur Ds. H. E. VINKE, Herv. Predikant te Alkmaar. R-K. Volksbond, Directeur Jb. TER HALL. op Maandag 13 Oec. 1909, des avonds ten 8 uur, met welwillende medewerking van het Symphonie orkest „Caecilia" en van de Heeren J. MULDERS, tenor en M. Bock bariton. Pianobegeleiding Mej. C. M. Massa Kaarten, k 20 cent, tot een beperkt getal verkrijgbaar des avonds in het Bondsgebouw Molengracht. ZATERDAG 11 DEC. '09, in „TIVOLI". Zaal 7Va uur. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. casijvo. op Zaterdag 18 Dec. 1909 in CASINO. Introductie's bij de leden en het BESTUUR. SP00RGRACHT. ZATERDAG II OEC. a.s., 'savonds 8 uur, vergezeld van Majoor FEEAISTRA. ZONDAG 12 DECEMBER worden alle SAMENKOMSTEN geleid door den BLOm m an dLant 7 uur Bidstond 10 uur Heiligingssamen komst; 'snam. 3 uur Verblijdingssamen komst; 'savonds 71/, uur Openbare Ver lossingssamenkomst. «5*" Toegangsbewijzen voor de 3 uurs samenkomst, uitsluitend vooraf verkrijg baar by den Kapitein en by diens afwezigheid by den Luitenant, aan het gebouw Spoorgracht 38. DE KAPITEIN. De Jongen, die fietsen- maker is en op 't oogen blik bezig een vlet to maken, kan zich vervoegen aan 't bureau van dit blad, voor 't adres van fietsenmaker. RIJWIELEN. Gegadigden, die wenschen in te schrij ven voor het aan deze gemeente ver huren, voor 1910, van 5 rijwielen, worden verzocht hunne aanbiedingen op zegel in te zenden ten Raadhuize, vóór of op Woensdag 22 December a.s., vóór des namiddags 2 uur. De voorwaarden liggen aldaar ter inzage, terwyl verdere inlichtingen wor den verstrekt door den Commissaris van Politie en den Gemeente-Bouwmeester. WEGENS STERFGEVAL. te Nieuwediep gemeente HELDER, zal op Donderdag 23 December'09, des avonds om half acht uur, in het lokaal „CASINO" te Helder, in het OPENBAAR VERKOOPEN i Gemeente Helder. 1. Een huis en erf aan de Achter gracht Westzijde no. 69, te Helder, groot 44 c.A. 2. Een huis en erf aan den Kanaalweg no. 135, te Helder, groot 2 Aren 30 centiaren. 1. Een huis en erf aan de 2e Koning dwarsstraat no. 24, te Helder, groot 76 centiaren. 4. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 26, groot 74 centiaren. 5. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 28, groot 85 centiaren. I. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 80 groot 80 centiaren. 7. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 82, groot 88 centiaren. 8. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 34, groot 89 centiaren. De perceelen onder nos 3 tot en met 8 afzonderlijk en in verschillende Com binatiën. Te bezichtigen Woensdag 22 en Donderdag 23 December as., van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris BEECKMAN, Weststraat 43. Wegens ziekte der tegenwoordige vraagt Mevrouw SCHMITT, Binnenhaven 38, eene DIENSTBODE, die goed kan koken. Mevr. TOLLENAAR, Binnenhaven 3a, vraagt voor dag en nacht, een Dienstbode, goed kunnende koken. Zich aan te mel den 'savonds 8—9 uur. Wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE, voor den dag. AdresBureau van dit blad. Wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE. Wasch buitenshuis. Adres: Binnenhavenhaven no. 30. Gevraagd een flinke Dagmeid, die met do wasch kan omgaan. Adres Mej. BUCHELE, Binnenhaven 27. Mevr. STAMMES, Westplein, vraagt een net MEISJE, van 8 tot 4 uur, voor lichte bezigheden. SCHOENMAKERSiONGMAATJE gevraagd, by Th. J. VERBEIJ Jr., Schoenmaker Florastraat 29. WORDT GEVRAAGD om halve PLAATSING voor 2 beste Merrie- Veulens, van goede afkomst, tot bun derde levensjaar, door P. PAARLBERG, Koegras, gemeente Callantsoog. TE HUUR het ruime WOON- en WINKELHUIS (voor alle affaires ge schikt) aan de Middenstraat No. 55, ad f4.- per week. Het daarachter staande PAKHUIS, ad fl - per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR voor een alleenwonende bejaarde vrouw een mooie Achter kamer, k f0-90 per week. Adres: Vlamingstraat No. 9. TE HUUR een HEERENHUIS met TUIN, van alle gemakken voorzien en vrije achteruitgang, aan de Binnenhaven no. 66 Dadelijk te aanvaarden. Adres: L L. VAN OS, Nieuwstr. 27. TE HUUR. Te huur tegen 1 Januari het WOONHUIS, Kanaalweg 2, thans bewoond door den Heer Robaart. Adres: Kerk gracht 50. TE HUUR het Woonhuis Middenstr. 103, met ruim erf en voorzien van watei- leiding, k f2.10 per week. Te bevragen Kanaalweg 67-68. TE HUUR Een Heerenhuis a./d. Parallelweg, zeer geiieflyk ingericht, 5 kamers, gas- en waterleiding. Huur f20.— p. maand. Direct te aanvaarden. Te bevragen: Keizerstraat 15-17.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 1